PREDIKBEURTEN Regionaal Indicatie Orgaan voor zorgaanvragen PC's voor scholen Goedereede ^g-i^-dm mmj^^ Nieuwe woonbrochure geeft alle ruimte aan persoonlijl(e inbreng aap noot Mies MOET! 'De Nacht van Sommerdiek' /[dn ta^d (Zwem) nachtmarathon In Act nunvvc "iddr ünpidn i '^it i^ooyA M^c^eUA Zondag 10 januari 1999 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur kand. G. R. Mauritz, Uddel en 18.30 uur ds. R. Veldman. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. R. Veldman en 18.30 uur kand. G. R. Mauritz - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. W. A. Boer en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. J. Smink (doop en belijdenis) en 18.30 uur de beste wensen van de heer C. Sinke. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 09.00 en 10.45 uur ds. R. van Kooten, Soest en 18.30 uur ds. J. W. van Estrik, bevesti ging ambtsdragers. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster en 18.30 uur leesdienst. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. Glas, Hellevoet- sluis - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. de Fijter, Vriezenveen, beroepen pre dikant en 18.00 uur ds. L. J. Geluk, Rot terdam - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. D. Kamphuis en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. L. D. Burger - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. L. van Dunné-de Bijll Nachenius - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (H.D.). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. Visser, Katwijk aan Zee en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den But ter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 en 17.00 uur ds. H. Out (H.A.) - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Christengemeente Vrienden van de Bijbel Diekhuus, Ben. Zandpad 10.00 uur H. Wulffraat. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. Penning, Streefkerk en 18.00 uur ds. J. P. J. Voets, Arnemuiden - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. R. van Kooten, Soest - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur kand. M. C. Batenburg, Sliedrecht en 18.00 uur ds. M. J. Paul - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. Tj.. - Ausma en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra. Voor mensen die verzorging of ver pleging nodig hebben bestaan op Goeree-Overflakkee verscliillende instellingen. Instellingen die thuis zorg, verzorgingshuiszorg of ver pleeghuiszorg bieden. Het aanvragen van één van deze zorgvormen kan voortaan via één telefoonnummer: 0187-641612. Thuiszorg Thuiszorg (ook wel bekend als gezinsver zorging en wijkverpleging) is bedoeld voor mensen die thuis wonen en zichzelf niet goed genoeg kunnen verzorgen, bijvoor beeld door ziekte, een handicap of door ouderdomsgebreken. Thuiszorg kan bestaan uit hulp bij huishoudelijk werk, maar zo nodig ook uit lichamelijke of verpleegkun dige verzorging. Verzorgingshuiszorg of verpleeghuiszorg In een verpleeghuis of verzorgingshuis kunt u terecht als u door langdurige ziekte, een ongeval of een aandoening zowel tijdelijk als permanent niet meer thuis kunt wonen. Ze bieden behalve onderdak allerlei vormen van verpleging en verzorging, zoals dagbe handeling en revalidatie, ook aan mensen die wel thuis wonen. Aanmelding en informatie Voor bovengenoemde zorgvormen kunt u zich voortaan aanmelden bij het meldpunt van het Regionaal Indicatie Orgaan Goeree- Overflakkee, afgekort RIO. De gemakke lijkste wijze van aanmelden is bellen naar het nummer 0187-641612. U kunt daar ook terecht voor informatie over thuiszorg, ver pleeghuizen en verzorgingshuizen en alle andere vormen van zorg. Indien nodig zul len de medewerkers u verwijzen naar ande re instanties. Hoe gaat de aanmelding? Bij uw aanmelding zal men u enkele vragen stellen. Die gaan onder andere over uw gezondheid. Als u zich wilt aanmelden voor verzorgingshuiszorg of verpleeghuiszorg wordt u een aanvraagformulier toegezonden. Eventueel komt één van de medewerkers van het RIO u thuis bezoeken om beter te kunnen zien wat de problemen zijn en waar om u hulp nodig heeft. Vervolgens wordt in overleg met u vastgesteld welke zorg in uw situatie het beste past, hoeveel zorg, hoe vaak, op welke tijdstippen, door wie, waar en hoe die zorg het beste verleend kan wor den. De afspraken daarover worden vastge legd in een zogeheten indicatiebesluit. Dat indicatiebesluit gaat naar de instelling die u de benodigde zorg gaat bieden: de thuiszorg of een verzorgings- of verpleeghuis. Voor sommige vormen van zorg bestaat een wachtlijst. In dat geval wordt zonodig een tijdelijke oplossing gezocht. Heeft u met spoed zorg nodig, bijvoorbeeld in een week end, dan treft het RIO met de betreffende instellingen snel een voorlopige voorzie ning. De vragen en het indicatiebesluit komen dan later aan de orde. Vestiging Goeree Overflakkee Het Regionaal Indicatie Orgaan is sinds enige tijd ook op Goeree-Overflakkee gevestigd. Voor verpleeghuis- en verzor- gingshuisaanvragen is het RIO tijdens werkdagen op het bovengenoemde tele foonnummer bereikbaar, van 9.00 tot 10.00 uur voor verpleeghuis- en verzorgingshuis- aanvragen en van 13.00 tot 14.00 uur voor thuiszorgaanvragen. Het postadres is: Post bus 258, 3240 AE Middelharnis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur kand. Van Kralingen, Ridderkerk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer L, H. Zweers en 18.00uurdrs. H. Out. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Zorge, Ouderkerk a/d IJssel. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. 'De Nacht van Sommerdiek' is er weer! Deze zwemmarathon zal gehouden worden van a.s. vrijdag 5 februari 20.00 uur tot en met zaterdag 8 februari 8.00 uur, in totaal dus 12 uren. De marathon wordt gehouden in Sportcomplex 'de Staver' te Sommels- dijk en wordt georganiseerd door zwemclub 'de Schotejil'. Wat is de bedoeling van 'De Nacht van Sommerdiek'? Ploegen van 8 zwemmers (met 1 reserve-zwemmer) moeten in de twaalf uren die de marathon duurt zoveel mogelijk meters zwemmen. De ploeg die de Gisteren, donderdag 7 januari, werd in het gemeentehuis van Goedereede door wethouder T. Bakelaar van de Gemeente Goedereede een eerste PC uitgereikt aan de directeuren van de 8 scholen in die gemeente. Een eerste PC in een serie van totaal 120 com puters. Met de overhandiging werd het startsein gegeven voor een geza menlijk project van de Stichting Low Budget en het bedrijfsleven om een bijdrage te leveren aan het PC-tekort op scholen. Het gaat om 'PC-CLEAN'-computers. De PC-CLEAN (Europe) sticker is een onder deel van het 'European Waste and Recy cling Network' dat ten doel stelt alle oude PC's en randapparatuur uit o.a. het bedrijfs leven op een milieuvriendelijke wijze te recyclen en/of te hergebruiken en deze beschikbaar te stellen aan goede doelen, zoals scholen, buurthuizen en minder draagkrachtige mensen die de aansluiting met de snel groeiende informatietechnolo gie dreigen te verliezen. Het motto van Stichting Low Budget is: 'iedere nog wer kende PC heeft nog een functie, weggooien kan altijd nog (beter recyclen). Voor veel bedrijven is het zoeken naar doelgroepen en het bouwen van 3 werkende PC's uit een berg van 10 sloopcomputers een tijdroven de en kostbare zaak. De Stichting Low Budget en The European Waste and Recy cling Network bieden hiervoor een panklaar concept en in dit kader staan de PC's die op de scholen van de Gemeente Goedereede geplaatst zullen worden en waarvan de eer ste inmiddels officieel is uitgereikt. Dé computers worden zowel stand-alone als draaiend op een netwerkserver geïnstal leerd. De scholen hebben een All-in omruil- garantie, service en onderhoud wordt ver richt door de servicedienst van de Stichting Low Budget. De te plaatsen PC's zijn afkomstig van het bedrijf Eneco. Gemeen teraadslid en Eneco-medewerker de heer J. Klepper heeft het idee aangedragen om de PC's aan de Goereese scholen over te doen. De gemeente heeft de coördinatie voor zijn rekening genomen. meeste meters heeft gezwommen is de win naar van de (zwem)nachtmarathon. De reserve-zwemmer komt alleen in actie als een zwemmer uit de ploeg afvalt gedurende de nacht. Voor de winnaars is er een prijs beschikbaar. Ploegen die zich nog willen opgeven voor 'De Nacht van Sommerdiek' kunnen zich nog opgeven bij A. Grit, Koolmees 45, Sómmelsdijk. Tel. (0187) 483253,,.. Puzzelreglement 1. Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws,y Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 80 a 100 punten te ver dienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ont vang je een boeken- bon van 15,-. Ja voor die open haard is het wel gezellig. Zeker met een puzzelboek erbij. We von den het leuk om eens een nieuw kopje te verzinnen voor onze hoek. Ga je er ook voor liggen? Zet hem op dit jaar! We hopen veel nieuwelingen te begroeten. En uiter aard zien we er naar uit om mas sa's bonnen te verzenden. Hoor jij daar ook bij? Boven de wens "Gezegend nieuwjaar" zien jullie 5 vul pennen afgebeeld. Mijn vraag is welke kleur krijgen de 5 verschillende lettergre pen. Tja zul je zeggen, dan moet ik eerst weten wat voor soort vulling erin zit. Beste puzzelaars daar is heel gemakkelijk achter te komen. Zoek in de Bijbel de antwoorden op, al invullend zul je ont dekken dat ze elkaar overlappen. In de 5 donker omlijnde vakjes (zogenaamd het inktpatroon) ontstaat een kleur. Ter verdui delijking even een voorbeeld. We zullen het maar het proefexemplaar noemen. Daar komt Abram vandaan Gen. 11:28) dieren die te Gilgal geofferd werden. (Hosea 12:12) Ingevuld levert het roze inkt op door de namen Urossen. Lever de wens in met de juiste kleuren. Duik in de viltstiften bak en maak er iets moois van! Pen 1: Egyptisch vorst (Ps. 136:12 berijmd!,- het kommaatje s) Vader van de profeet Azaria (2 BCron. 15:1). Pen 2: Dit kun je op iemands hart of arm zetten (Hoogl. 8:6) Stamvader van de Levieten. Pen 3: Landbouw werktuig in het enkel voud (Job 39:13) H- Hier is Paulus 3x mee gegeseld (-de), zie 2 Kor. 11:25 H- In de dagen na zijn geboor te begonnen ze de Heere aan te roe pen (Gen. 4:26). Pen 4: Plaats waar David bij de priester kwam (1 Sam. 21:1) Opgerold lijkt een schorpioen hierop (Lukas 11:12) vader van Ehud (Rich. 3:15). Pen 5: Op die plaats sloten Jakob en Laban een verbond (Gen. 31:49) koren halm Koning van Egypte (2 Kon. 14:7) In dit minirubriekje komen kin deren aan bod met hun lieve lingseten en drinken. Vandaag Marleen de Winter (Ouddorp). Ook een nieuw onderdeel. Een woord wordt niet alleen door de letters, maar tegelijkertijd door de tekening of manier van schrijven uitgebeeld. Zoek alle muziekinstrumenten op! Zo luidt de opdracht van Maaike Boeder (Ede). Schuif woorden tegen elkaar! Soms is dat zelfs geen eens nodig. Maaike bedankt. 1"Ho, Bob. Zo is 't wel genoeg zei moe der. 2. Hij was erg lui toen hij hoorde dat het vrijwilligerswerk was, en hij er dus geen geld voor zou krijgen. 3. "Pak jij die pan even". Fluitend voldeed ze aan het verzoek. 4. Walvisjagers vangen walvissen met een harpoen. 5. "Boor jelijk een gat om dat schilderijtje op te hangen, wil je?" 6. De misdadiger in de cel loopt heen en weer. 7. Moeder poot de viooltjes in de tuin. 8. "Pau, kom nou eindelijk eens uit bed!" De woonbrochure van Lundia heeft alles om persoonlijke smaak en stijl in het inte rieur tot uitdrukking te brengen. Het is een onuitputtelijke inspiratiebron, compleet met sfeervolle ideeën en originele toepassingen. De foto's tonen de variatie in mogelijkhe den die Lundia's flexibele woonsysteem in de praktijk biedt om meubels en kasten pre cies op de gewenste maat samen te stellen. Speciale aandacht krijgen nieuwe ruimte- creërende kajuitbedden, prachtige Locker look-a-likes en naar eigen wens vorm te geven scheidingswanden. Lundia staat voor betrouwbaarheid, kwali teit en duurzaamheid. Met een gerust hart wordt een kwaliteitsgarantie van drie jaar gegeven. Het 52 pagina's dikke ideeënboek is gratis verkrijgbaar bij de Lundia-winkels, via tele foonnummer (0800) 0702 of op Internetsite www.lundia.com Een dimensie extra Trends in design en interieur wisselen el kaar continu af. Het flexibele woonsysteem van Lundia past zich permanent bij deze golfbewegingen aan. Met zijn tijdloze karakter weet het al meer dan vijftig jaar zijn plek in heel veel huizen te behouden. De ingezonden foto's in de nieuwe woon brochure geven met werkkamers en woon kamers in tal van individuele stijlen een kijkje bij verschillende mensen thuis. Nieuw zijn de verrassende Locker look-a- likes, op Amerikaanse leest geschoeide kas ten. Ze staan op het punt Europa te verove ren. Als kapstok zijn ze een welkome blik vanger in de gang. Door hun opvallende vorrn fleuren ze ook menige kinderkamer op. Grote woonkamers bieden natuurlijk volop ruimte aan persoonlijke ideeën over indeling en uitvoering. Met de praktische scheidingswanden van Lundia krijgt zo'n kamer er een dimensie bij. Subtiele door kijkjes en doorgangen creëren een ongeken de sfeer van diepte en inhoud, zonder dat de kamer te vol lijkt. Omspringen met ruimte Efficiënt en origineel omspringen met de beschikbare ruimte is een belangrijk ken merk van Lundia. Daarvan getuigt onder meer het kajuitbed. Onder dit bed zijn ve lerlei handige opbergmogelijkheden inge bouwd, zoals laden voor pyama's en bed dengoed, schappen voor leesboeken of schoenen, mandjes voor sokken en onder goed. Alles kan. En daarboven is het met recht slapen op niveau! De meeste tv- en audiomeubels hebben vaste afmetingen, terwijl de maten van tuners, versterkers, videorecorders en cd- spelers variëren. Daardoor past het ene ap paraat net niet en het andere neemt onnodig veel ruimte in beslag. Het Lundia Entertain ment Center biedt dan een goed alternatief. Die geeft alle voorkeuren de ruimte en biedt maximale individuele vrijheid. Zo groeit een audio/videomeubel altijd mee, perfect op maat. Betrouwbaar en duurzaam Alle onderdelen van het woonsysteem van Lundia zijn van duurzaam, solide en natuur lijk materiaal. Elk product moet een leven lang kunnen meegaan en zich in die tijd ook kunnen aanpassen aan veranderende ideeën over wonen. Een Lundia meubel is dan ook steeds weer te wijzigen of uit te breiden, ook nog na lange tijd. Door de optimale ste vigheid behouden elementen hun vorm, jaar in jaar uit. De betrouwbaarheid, kwaliteit en duur zaamheid geldt in alle facetten, vanaf de strenge milieu-eisen waaraan hout en pro ductieproces moeten voldoen tot en met de meervoudige kwaliteitscontroles voor elk eindproduct. Naast andere zekerheden geeft Lundia dan ook een kwaliteitsgarantie van drie jaar. Dat maakt van het flexibele woon systeem een solide en betrouwbare investe ring. Onbegrensde mogelijkheden De basiselementen van Lundia's flexibele woonsysteem zijn er in verschillende hoog tes, breedtes en dieptes. Deze elementen zijn verkrijgbaar in vier uitvoeringen: onge- lakt, gelakt, terra-bruin en marma-wit. De inschuifpanelen, deuren en andere accessoi res zijn leverbaar in 19 standaardkleuren, van donkerblauw tot vurig rood en van zon nig geel tot trendy paars. Aan weerszijden gemonteerde stalen strips geven de schap pen een grote draagkracht. De combinatie mogelijkheden zijn eindeloos. In 24 winkels in heel Nederland helpen Lundia-medewerkers graag bij het vormge ven en realiseren van individuele ideeën. Zij maken een professionele schets voor het sa menstellen van een Lundia-systeem op maat. De meeste producten zijn direct uit voor raad leverbaar, zodat thuis snel kan worden begonnen met de opbouw. Desgewenst komen Lundia-monteurs helpen. De nieuwe woonbrochure geeft ook daarover informa tie. Ook voor gehandicapte kinderen. In de derde wereld hebben gehandi capte kinderen weinig kans op onderwijs. Speciaal voor hen vraagt het UNESCO Centrum Nederland (opnieuw) uw financiële steun ten behoeve van aangepaste onderwijsprojecten. Helpt u? UNESCO Centrum Nederland Oranje Nassaulaan 5, 1075 AH Amsterdam Een nieuwe, 62 pagina's dikke woonbrochure levert volop inspiratie voor variëren met liet flexibele woorisysteem var? Lundia, Nieuw zqn ruimtecreërer^e kajuifbedden, pracWrge locker !ook-a-!ikes en ftaar eigen wens vorm te geven scheisSingswanden, Het ideeënboek is gratis verkriigbaar bij de iundia- winkeis, via telefoonnummef 0800-0702 en op internetsite www,(undia.com

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 11