Groen onderwijs geeft kleur aan jouw toekomst! Op vakantie in eigen sfeer Beter-uit Reizen organiseert eigen zomervaliantiebeurs III „Op weg naar 2 hard,inaar vooral verstandig werkend S.O.F, groeit Schaakvereniging De Zwarte Pion Groei Bloei iiiAiiDei.riiEyiiia De belangstelling voor christelijke groepsreizen *A. Noordergraaf opent gratis reisbeurs 7e Middenstandstoernooi Uitslagen Damvereniging 'Denk en Zet' OPHALEN OUD PAPIER Dierenbescherming Goeree-Overflakkee Snelschaaktoernooi Ouddorp 1998 Een nieuw jaar, een nieuw begin Snertwandeling 1999 en lezing 'Vogelklas Karel Schot' PAGINA 7 Dinsdag 5 januari 1999 Het VMBO Groen Sommelsdijk is een algemeen bijzondere school voor voorbe reidend middelbaar beroepsonderwijs. De school staat open voor alle gezindten en is niet gebonden aan een bepaalde ge loofsovertuiging of levensbeschouwing. De school maakt deel uit van de stichting Opleidingscentrum Holland Zeeland (OCHZ) te Goes. Deze stichting is verant woordelijk voor de uitvoering van het on derwijs in het kader van het voorberei dend middelbaar beroepsonderwijs (VMBO), het middelbaar beroepsonder wijs (MBO) en een groot aantal cursus sen. Onder OCHZ horen een drietal scholen thuis: De Gaarde Barendrecht; Groen College Goes; VMBO Groen Som melsdijk. Binnen het grotere geheel heb ben de deelnemende scholen een hoge mate van zelfstandigheid. Hiermee wordt bevorderd dat alle deelnemende scholen kleine eenheden blijven waar het per soonlijke contact tussen personeel, ouders en leerlingen centraal staat. Onze school is een groene school met een breed onderwijsprogramma dat aansluiting biedt op iedere vorm van vervolgonderwijs. Dit blijkt onder meer uit de vakkenpakket ten welke in het laatste leerjaar aan de leer ling worden aangeboden. Het VMBO Groen Sommelsdijk stelt zich als doel leerlingen op een zo'n breed moge lijke basis onderwijs en vorming te bieden. Het respect voor de levende natuur en het leefmilieu staat daarbij centraal. Dit merkt een leerling onder meer tijdens de praktijk lessen, waarbij de leerling omgaat met plan ten en dieren. Bovendien wordt gebruik gemaakt van onderwijsmethpden waarbij de leerling als individu wordt benaderd. Programmadifferentiatie bij een groot aantal vakken, individuele en klassikale studiebe geleiding en een toewijzing van een mentor zijn manieren om te voorkomen dat een leerling 'het spoor bijster raakt'. Onder programmadifferentiatie wordt ver staan dat een leerling die leerstof krijgt aan geboden, die past bij zijn/haar vermogens. Daarbij wordt getracht om een leerling te prikkelen tot maximale prestaties. Door middel van een uitgebreide zorgstruc- tuur, waarbij gebruik gemaakt kan worden van mentoraat, remedial teaching, leerling begeleiding, decanaat en een orthopedag oog/psycholoog, krijgen leerlingen indien nodig extra begeleiding. Er wordt naar gestreefd om met elkaar te zorgen voor een veilige school, waar leer lingen met plezier naar toe gaan. Naast de gebruikelijke lessen worden er door de school activiteiten ontplooid om leerlingen te vormen. Denk hierbij aan ken nismakingsactiviteiten, werkweken, school reizen, sportieve activiteiten en klassen avonden. VMBO Groen heeft op dit mo ment ongeveer 400 leerlingen. De school heeft de beschikking over een totaal aangepast en vernieuwd schoolge bouw. In 1994 zijn door nieuwbouw vier lokalen in gebruik genomen, waaronder een groot informaticalokaal. Nu is een compleet nieuwe vleugel aan de school gebouwd met acht lokalen en een ruimte voor de admini stratie. Tevens zijn de vaklokalen voor bloemschik ken, verwerking agrarische produkten, bio logie en natuur- en scheikunde aangepast en verbouwd. De aula en de garderobe zijn vergroot, er is een nieuwe hoofdingang, er zijn werkruim ten voor docenten en coördinatoren en de complete schooltuin is opnieuw ingericht. Het terrein achter de school is deels inge richt ten behoeve van het vak plantenteelt en deels ten behoeve van het vak dierenhou- derij. We vinden er een aantal soorten klei ne en grote huisdieren zoals konijnen, kip pen, geiten en schapen, maar ook een kas waarin diverse gewassen worden geteeld en waar de leerlingen leren stekken en verspe nen. Een deel van de kas is in gebruik voor aanleg en onderhoud van groenvoorzienin gen. Op een perceel grond aan de Molenweg in Sommelsdijk hebben onze leerlingen de mogelijkheid nog meer te leren over var kens, koeien en schapen. Tevens is er ruim te voor de teelt van akkerbouwgewassen en voor grove groententeelt. Het VMBO Groen heeft een tweejarige onderbouw en een tweejarige bovenbouw. In het eerste en tweede leerjaar ligt de na druk op de vakken van de basisvorming. Toetsing van de kerndoelen van de meeste vakken van de basisvorming vindt plaats in de derde klas. In het vierde leerjaar wordt gekozen voor een bepaald doorstroomprofiel. Er zijn vier doorstroomprofielen Economie Techniek Zorg en Welzijn Landbouw Het vakkenpakket van een profiel is afge stemd op een goede aansluiting met het ver volgonderwijs. Sommige leerlingen moeten extra veel in spanning verrichten om het diploma of ge tuigschrift van één van de leerwegen te kun nen behalen. Vaak hebben deze leerlingen problemen met taal, rekenen of anderszins. Voor deze leerlingen bestaat de mogelijk heid van extra ondersteuning binnen het leerwegondersteunend onderwijs (LWO). Voordat een leerling voor dit LWO in aanmer king kan komen dient hij/zij een toelatingstest af te leggen. De regionale verwijzingscommis sie van het samenwerkingsverband waarvan onze school deel uit maakt, bepaalt of een leer ling toelaatbaar is tot het LWO. Het VMBO Groen biedt een brede voorop leiding in een veilig schoolklimaat. De Open Dagen van het VMBO Groen voor de basisscholen worden gehouden op 12 en 14 januari a.s. Op zaterdag 16 januari is iedereen van harte welkom om zelf eens te komen kij ken. Van 10.00 tot 15.00 uur houden we dan Open Huis. VMBO Groen Sommelsdijk Langeweg 107, 3245 KG Sommelsdijk Tel. (0187) 47 10 10 Ieder jaar tonen de cijfers het weer aan: steeds meer christenen gaan er in de vakantie liever op uit met mede-christenen. De groepsreizen van christelijke organisaties in het algemeen en van Beter-uit Reizen (de grootste christelijke reisorgani satie in ons land) in het bijzonder, zijn de laatste jaren sterk in opkomst. „Dat heeft overigens niet alleen te maken met het aantal bestemmingen, dat ook in 1999 weer aanzienlijk is uitgebreid. Wij den ken, dat het ook te maken heeft met de herkenbare sfeer tijdens de vakantieweken. Je wilt je ook in het buitenland thuis kunnen voelen. Tij dens onze groepsreizen is dat het geval", legt Jan-Willem Herweijer, in het dagelijks leven product manager bij Beter-uit Reizen, uit. „Hoe boeiend de ruim 120 bestemmin gen voor 1999 ook zijn, het zijn de deel nemers die de reizen maken", aldus Jan- Willem Herweijer. ,,Dat merken we steeds weer als we na afloop de reacties van de vele duizenden deelnemers lezen. Of als we de verhalen horen van onze reisleiders, die elke keer weer met plezier aan een nieuwe reis beginnen". Samen met de deelnemers wordt een unieke sfeer .ópgebpuw^d, die een vakan tie met een christelijke reisorganisatie tot iets onvergetelijks maakt. ,,Een christelijke reisorganisatie is erg belang rijk. Juist omdat je jezelf kunt zijn, ook op vakantie. Je praat over dezelfde din gen waar je thuis of in verenigingsge bouw ook over praat". Geen knopje om „Je hoeft helemaal geen knopje om te draaien omdat je met onbekenden op va kantie gaat. Vanuit het geloof ken je elkaar toch immers al", vertelt Jan-Wil lem enthousiast. En hoewel in Neder land de verdeeldheid in kerkelijk opzicht stand houdt, blijkt juist op vakantie hoeveel je met elkaar gemeen schappelijk hebt. „En op een terras of in een bootje, in het vliegtuig of op de veerboot heb je er de tijd voor om over je vakantiebelevenis sen of je eigen wereldje thuis te praten. Het blijkt juist dan ook vaak, dat je als christen je vakantie heel anders ervaart dan anderen. Het worden vakanties met een méérwaarde. En toch: het blijft vakantie! Genieten van een paar welver diende weken". Bestemmingen naar alle continenten Bij Beter-uit Reizen kan men kiezen uit verschillende reizen naar ruim 120 bestemmingen. Reizen voor jongeren, 30-plussers en alle-leeftijden. Na^r alle contingenten: van Valkenburg in Lim burg tot Australië. Van Israël tot Costa Rica en van Scandinavië tot Canada. Daarnaast is er voor jongeren de Action Club: vakanties met een actief karakter, waarin je de kans krijgt om op een spor tieve manier prachtige gebieden te ont dekken: abseilen, kajakken en natuurlijk mountainbiken behoren tot de vaste ingrediënten. Voor gezinnen wordt dit seizoen het Beter-uit Vakantiepark La Draille, een complete camping in de eigen sfeer, geopend. Het vakantiepark ligt in de Franse Dordogne, één van de mooiste streken van Frankrijk. Meer informatie? Wie meer informatie wenst, kan contact opnemen met Beter-uit Reizen, Postbus 21, 2400 AA in Alphen aan den Rijn. Het telefoonnummer is: (0172) 484848. HARDINXVELD-GIESSENDAM - Op zaterdag 6 februari aanstaande organi seert Beter-uit Reizen, de grootste chris telijke reisorganisatie in Nederland, een eigen zomervakantiebeurs in Hardinx- veld-Giessendam. De officiële opening van deze reisbeurs wordt verricht door de heer A. Noordergraaf, in het dagelijks leven burgemeester van de gemeente Hardinxveld-Giessendam. De reisbeurs van Beter-uit Reizen is gratis toeganke lijk van 10.00 tot 16.30 uur. Beter-uit Reizen is in de achterliggende jaren uitgegroeid tot de grootste christelijke reisorganisatie in Nederland. Dit jaar kozen ruim 18.000 mensen voor een reis met Beter-uit Reizen. Daarmee werd Beter-uit Reizen als eerste christelijke reisorganisatie opgenomen in de top-40 van touroperators in Nederland. De reisorganisatie uit Alphen aan den Rijn verklaart deze groei vanwege een betaalbaar reisprogramma en de eigen, herkenbare, sfeer tijdens de reizen. Als christelijke reisorganisatie hecht Beter- uit Reizen veel waarde aan de invulling van het reisprogramma. Op zondag wordt een samenkomst georganiseerd door de vrijwil lige reisleiders, terwijl iedere avond een dagsluiting plaatsvindt voor en met de deel nemers. „Steeds meer mensen stellen deze vorm van 'vakantie vieren op prijs en hechten grote waarde aan onze invulling van het program ma", aldus Jan-Willem Herweijer, product manager van Beter-uit Reizen. Vakantiebeurzen Ieder jaar verschijnt rond de jaarwisseling de nieuwe zomerreisgids van Beter-uit Rei zen. Daarnaast organiseert Beter-uit Reizen drie eigen vakantiebeurzen in het land. Op de zaterdagen 16 en 30 januari werden deze drukbezochte beurzen al gehouden in de ge meenten Putten en Alphen aan den Rijn. Op zaterdag 6 februari dus in de gemeente Hardinxveld-Giessendam. Tijdens deze beursdag kan iedereen kennis nemen van het nieuwe programma van Beter-uit Reizen. Nieuwe bestemmingen en bekende oorden zullen vertegenwoordigd zijn. Folders van verkeersbureaus, informa tie van reisleiders, videobeelden en diase ries zijn enkele van de vele manieren die tij dens de beursdagen aangewend worden om de (toekomstige) reisdeelnemers van dienst te kunnen zijn. Het is nu ook mogelijk om tijdens deze beursdag voor een vakantiebe stemming te boeken. Naast informatie over vakantiebestemmin gen ver weg of dichtbij, is ook een aantal christelijke organisaties vertegenwoordigd. De vakantiebeurs van Beter-uit Reizen wordt gehouden op zaterdag 6 februari 1999 in het Hervormd Centrum aan de Tal- mastraat 9. De toegang is gratis en de deu ren gaan om 10.00 uur open. Om 16.30 uur sluit de beurs. In haar tiende bestaansjaar organiseert de B.V.M. (Bowlingvereniging Middelharnis) haar 7e Middenstandstoernooi, op de data 19, 20, 26 en 27 februari en op 5 en 6 maart. De wedstrijden vinden plaats op de bow lingbanen in 'De Staver' Er kan tot 30 januari voor deelname worden ingeschreven. Teams die zich inschrijven kunnen in De Staver één uur trainen voor de helft van de prijs. Bij inschrijving ontvangt men een bon die daarop recht geeft. Het adres van de B.V.M, is: Postbus 103, 3240 AC Middelharnis. Telefonische info op de nummers 470140, 641460, 486084 of 485678. Maandag 28 december 1998 Afdeling I I. Koese-H. Verolme1 - 1 A. V. d. Veer-J. van Hoorn1 - 1 H. Koese-C. Spee1 - 1 P. van Brussel - J. A. van HoornO - 3 Afdeling II C. Polder - A. Knape1 - 1 G. Zaayer - J. Lodder1 - 1 A. Verolme - J. v. d. Kooy3 - O Afdeling III H. Schellevis - J. HollemanI - 1 J. Groenendijk-H. Noordijk1 - 1 L. Taaie - J. VerbiestO - 3 STELLEND AM op D.V. zaterdag 9 januari hopen wij namens de financiële commissie van het open Hervormd Jeugdwerk oud papier op te halen. Wij beginnen om 9.00 uur op de Molenkade, Nieuweweg en Schoolstraat. Wilt u het goed gebundeld en tijdig gereed zetten? Geen karton. Bij voorbaat dank. Vermist SOMMELSDIJK: witte poes, zonder vlek ken. Gevonden OUDE-TONGE: poes, wit met hier en daar een oranje vlek; op de kop wat oranje gestreept; vrij dik. Inlichtingen (0187) 651887 MIDDELHARNIS - In de vierde ronde van de RSB-competitie stond voor het tweede team van De Zwarte Pion de thuiswedstrijd tegen Numansdorp 1 op het programma. Na drie ronden staat het team op kop met 5 pun ten, evenveel als Beijerland 1, maar De Zwarte Pion heeft iets meer bordpunten. Er moest dus wel gewonnen worden, maar dat ging moeizaam. Van der Waal won vlot zijn partij en al spoedig daarna gaven Smit en Peeman remise. Echter, Van Próoijen en Visser verloren en Taaie speelde remise, zodat De Zwarte Pion achterkwam. Geluk kig kon Verolme de stand weer rechttrekken en hing de eindslag af van de partij van Boe ter. En dat was een ware thriller. In een min dere stelling en voor beide spelers flinke tijdnood trok Boeter ten strijde en speelde alles of niets. In de tijdnoodfase en het uit- vluggeren daarna bouwde hij een mooie mataanval die door zijn tegenstander niet werd gezien. Zodoende won De Zwarte Pion nipt met 4i/i-3y2. Huishoudelijke competitie Groep 1 A. L. Mourik-J. duPree..1-0 A. van Rossum-H. LogmansVi-^/i Groep 2 E. Verbeek - L. C. Struik1/2-1/2 M. Bom - G. de Jager0-1 Groep 3 P-. Lesuis-R. Wolters0-1 H; K. Smit-A. Vroegindeweij1-0 ,LJ Stolk - F. Meiaard1-0 'J. Flint - Ad. Visser.........0-1 Met een record aantal deelnemers werd dit jubileumjaar gestreden om de ereprijzen van het 'oliebollen' snelschaaktoernooi in Ouddorp. Maar liefst 9 van de 10 voorgaande kampioenen waren aanwezig. Alle ingrediënten dus voor een spannende strijd daar in De Bonte Koe. Na drie ronden begon zich een kopgroep te vQrmen met daarin de bekende namen van Tanis, Tanis, Tanis, Baas, Westhoeve, San- tifort en Van Huizen. Tijdens de onderlinge confrontaties bleek dat titelverdediger Baas door de vlag ging tegen Santifort. Daarna had hij het geluk dat P. Tanis hem pat zette. Met een tweede nul was hij kansloos ge weest. W. J. Tanis ging ondertussen ge woon door met winnen waar de overige spelers elkaar punten afsnoepten. De stand na zes ronden leerde dat W. J. Tanis fier aan kop ging met 5,5 punt. Gevolgd door Baas met 4,5 punt. Geen vuiltje aan lucht dus op het eerste gezicht voor W. J. Tanis. Maair de traditie wil dat als 2 spelers gelijk eindigen op de eerste plaats er een beslissingswedstrijd (barrage) gespeeld moet worden tussen beide spelers. En dit gebeurde dan ook. Baas won in het onderlinge duel van Tanis. En kon na een kleine rustpauze direct weer aantreden voor de barrage. Onder het oog van alle aanwezi gen kwam Baas in een voordelige positie en materiaalverhouding terecht en het was een kwestie van tijd dat Tanis zou verliezen werd gedacht door iedereen. Maar Tanis kwam nog sterk terug door zijn achterstand in materiaal bijna goed te maken. Maar met een dreigende MAT gaf hij Baas de hand. En deze werd wederom uitgeroepen tot beste snelschaker van Oud dorp. De Eindstand 1. A.C. Baas5.5 27.5 21.25 na barrage 2. W.J. Tanis5.5 31.0 23.00 na barrage 3. P. Westhoeve5.0 29.5 20.75 4. P. Derrez5.0 25.5 16.00 5. J. van Huizen4.5 31.0 18.25 6. P. Tanis4.5 28.5 15.25 7. W. T. Breen4.5 24.5 14.25 8. A. J. Kastelein4.5 22.0 10.75 9. K. van der Wende4.0 30.5 16.00 10. J. Santifort4.0 29.0 15.25 11. W. H. M. V. Geelen ....4.0 27.0 14.50 12. F. Troost4.0 26.5 12.50 13. P. Breen4.0 23.5 11.50 14. H. Tanis3.5 29.0 12.75 15. R. van der Wende3.5 24.5 10.00 16. G. van Koppen3.0 25.5 8.00 17. M. Breen3.0 24.0 7.00 18. J. Grinwis3.0 23.5 7.00 19. A. van Huizen3.0 22.0 6.00 20. P. Speelman3.0 21.0 5.00 21. E. Santifort3.0 19.0 5.00 22. C. Wassenaar2.0 20.0 1.00 23. A. Klijn2.0 18.0 2.00 24. R. Santifort2.0 17.5 1.00 25. I Vogelaar1.0 19.0 0.00 Burgemeester Sinke in Nieuwjaarsrede: ff In zijn gisteravond uitgesproken Nieuwjaarsrede heeft burgemeester Sinke van Goedereede over het voorbije jaar 1998 nog eens vastge steld dat het vooral nat is geweest. Daarnaast was er een veelheid van gebeurtenissen die het leven heb ben getekend en weer was er het nieuwe jaar: Met z'n Euro met de koers van 2,20371, met mogelijk z'n millenniumprobleem dat voor velen nu al de waarschijnlijkheid in zich draagt dat de volgende jaar- en eeuw wisseling niet thuis aan de oliebollen zal kunnen worden beleefd, daarvoor vraagt het probleem teveel aandacht. In het vervolg van zijn toespraak sprak burgemeester Sinke o.a. over een project als 'Gebiedsgerichte Aanpak' waarbij Minister Peper sterke gemeenten vindt behoren, gemeenten van 11 a 12 duizend inwoners zouden daarvoor 'enkele maat jes' te klein zijn waarom het de heer Sinke niet onmogelijk lijkt dat een nieuw College van GS dat dit voorjaar aantreedt weer over een gemeentelijke herindeling zal gaan spreken. „De schaal van een gemeente zal altijd een menselijke maat moeten hebben; dat wil zeggen: de burger zal zich altijd in zijn gemeente moeten herkennen", vindt burgemeester Sinke, of dat bij mammoet- gemeenten die de laatste jaren elders ge vormd zijn nog het geval is, is de grote vraag. „Wij gaan weer aan het werk in 1999", vervolgde burgemeester Sinke: Wie het gemeentelijk gebeuren enigszins' volgt, die weet dat er weer veel ligt te wachten. Er zullen weer wegen en rioleringsplan- nen aangelegd en verbeterd worden. Er zal verder gewerkt worden aan het be houd, de verbetering en de vernieuwing van de Kop van Goeree, op de belangrij ke punten van landbouw, natuur, milieu en recreatie. De openbare orde en veiligheid zal volop onze aandacht vragen; de effectiviteit van de gemeentelijke organisatie krijgt aan dacht en op onderwijsgebied zullen enige knopen doorgehakt moeten worden. De visafslag zal vanaf nu zelfstandig verder gaan, een mix dus van velerlei zaken wacht in 1999. „Laten we daaraan snel beginnen", raad de de heer Sinke, want we zullen het hele jaar in touw moeten zijn om de eindjes van de tijd verder aan elkaar te knopen. Op dus naar het magische jaar 2000; hard, maar vooral verstandig werkend; met een kritische geest, enige zelfspot, goed gehumeurd en doorzettend. Dat alles in het belang van de gemeente Goedereede". Nieuwe voornemens? Ook voor uw nieuwe (a.s.) baby? Informatie van belang? Borstvoedinginformatie? Voordelen voor de gezondheid, voor de baby, en voor u? Belangstelling gewekt? Welkom. Met of zonder baby op woensdag 13 januari op het adres Bromelia 18 te Dirksland of op donderdag 14 januari aan de Rustburg 44 te Ouddorp. Bij beide gelegenheden is de aanvang 20.00 uur. Meer info en/of verhuur electrische kolf: Carla van Gils, tel. (0187) 631617 Anneke Akershoek, tel. (0187) 682999 Francisca Wagenaar, tel. (0187) 684433 en knoeit, kan er gelijk achteraan gemeld worden. Tjongejonge, wat werden er weer vreselijke blunders gemaakt tijdens het traditionele ein- dejaarstoernooi van Schaakvereni ging Oost Flakkee. Nu is dat ook niet zo verwonderlijk als je in enkele minuten het hele spel moet spelen waar je normaal gesproken uren voor hebt. Het was weer snelschaaktijd bij S.O.F. Vijf minuten per persoon per partij en dat levert dan altijd weer hele spectaculaire beelden op. Met Tony Douw als uiteindelijke winnaar. Michael van der Waal was toch wel een beetje getipt als kanshebber voor de toer nooizege, maar ook door hem werd tegen Ronald Groenendijk een hele dure fout gemaakt. Een verkeerde zet was voor Groe nendijk voldoende om Michael mat te zet ten. Daarnaast speelde Michael nog eens twee remises en aangezien er ook nog eens iemand in de zaal was met maar één verlies- partij en één remise mocht deze persoon zich winnaar noemen. En met veel plezier noe men wij dan de naam van Tony Douw. Was altijd al een kanjer in snelschaken en is dat nog steeds niet verteerd. 11,5 punten uit 13 partijen is waariijk niet misselijk. Ook Peter Holleman heeft het schaken weer serieus opgepakt en dat beloonde zich met een derde plaats en een keuze uit de rijkelijk gevulde prijzentafel. Verder waren er mooie uitslagen voor de leden, welke pas dit jaar voor het eerst bij S.O.F, schaken, namelijk Sparreboom en Van Gils. Beide 8 punten. En dan te beden ken dat Sparreboom de zaal inging met de woorden "Zij die gaan sterven, groeten u". Dat viel dus wel mee, maar inderdaad, er werden zetten gedaan waar wel op z'n plaats zijn. Zo verspeelde Rien Hui- brechtse in vijf zetten (zonder opzet) zijn dame, toren en paard. Na even beteuterd te kijken, sprak hij "Toch mooi dat zoiets kan". Dat vond Koert Wijnands dus ook, maar zo'n uitspraak typeert wel het sfeertje. Gewoon gezellig. Voor de volledigheid de totaaluitslag: 1. Tony Douw11,5 uit 13 2. Michael van der Waal11 uit 13 3. Peter Holleman10,5 uit 13 4. Jaap de Jonge9 uit 13 5. SparreboomSuit 13 6. Van Gils8 uit 13 7. Leon Struik7 uit 13 8. Rien Huibrechtse....,6 uit 13 9. Ramon Huysman5 uit 13 10. J. Hagens4 uit 13 11. J. Hennekes4 uit 13 12. Koert Wijnands4 uit 13 13. R. Groenendijk3 uit 13 14. A. GroenendijkO uit 13 Koninklijke Maatschappij T\iinbouw Plantkunde Afdeling Goeree-Overflakkee Op 16 januari 1999 zal door de KMTP afde ling Goeree-Overflakkee opnieuw een snert wandeling worden gehouden. Deze keer in Ooltgensplaat op de Ventjagerslikken. Was u er vorige keer niet bij? Dan kunt u die gemiste kans nu weer goedmaken! Altijd gezellig, leerzaam en een best begin van het nieuwe tuinjaar! De wandeling zal worden geleid door een gids van het Staatsbosbe heer. Een korte beschrijving van de te nemen route: Als men het dorp binnenrijdt, dan kan men ter hoogte van de benzinepomp links en de supermarkt 'Jumbo' rechts; rechtsaf de Bernhardstraat inslaan. Deze weg blijven volgen tot aan de dijk. Op de dijk linksaf- slaan en dan meteen rechts de dijk volgen tot een kruispunt, daar moet u linksafslaan tot het raadhuis en dan tegenover het raadhuis rechtsaf tot de eerste weg rechts. Deze inrij den en dan ziet u leuke bungalows staan met geschilderde groene luiken. Op dat terrein is het restaurant 'De Ventjager' Wij verwachten u vanaf 10.00 uur. Om 10.30 uur begint de wandeltocht. Uiteraard is er vooraf koffie en achteraf snert. Leden zijn welkom om niet, aan niet-leden vragen wij 5,-. Vogelklas Karel Schot Als tuinliefhebber weten wij allemaal hoe leuk het is, dat onze fraaie tuinen worden verlevendigd door tal van leuke altijd bedrij vige vogels en vogeltjes. Echter, net zoals alle andere levende wezens kunnen ook vogels wel eens in de problemen komen. Vogelklas Karel Schot is een organisatie die zich bezighoudt met de opvang van zieke, gewonde of besmeurde vogels, voor de regio Rotterdam en omgeving. De heer Donk komt ons op zijn bekende onderhoudende en bevlogen wijze vertellen over het werk van deze organisatie. De lezing vindt plaats op dinsdag 19 januari 1999, vanaf 20.00 uur, in het verenigingsge bouw 'Oostdam', te Goedereede. De toe gang is gratis. Dan ook een fijn geboortekaartje. Wij hebben ze voor u. Maak uw keuze uit ons nieuwe modellenboek! Drukkerij Gebr. De Waal SOMMELSDIJK Al met al weten steeds meer beginnende en gevorderde spelers de weg naar S.O.F, te vinden. Dus als u als goede voornemens heeft: meer aan sport te doen, beter na te denken voor u iets doet, niet iedere avond voor de tv hangen en weer eens wat gezelli ge mensen ontmoeten; dan kunt u dit alles combineren door woensdagavond 20.00 uur eens te komen kennismaken bij S.O.F, in de Grutterswei te Qude-Tonge. Wellicht is schaken ook een sport "voor uü Van harte welkom. j>^

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 7