met de WV! Beschermen helpt. Helpt u mee? Glastuinbouw en bedrijventerrein in Hoeksche Waard noodzakelijk EIIIVt1DEI1-l1IEUW5 PROGRAMMA fotoclub De Rarekiek EIIMIDBI-rflEUWS VVV Ouddorp aan Zee VVV/ANWB Overflakkee deuntje berend Marten 9{ananja (Baan PAGINA 2 Dinsdag 5 januari 1999 GS in beantwoording op reacties ontwerpstreekplan Zuid-Holland Zuid: Zuid-Holland Zuid Drechtsteden Goeree- O verf la kkee Hoeksche Waard Bij vakantieboeking ontvangt u een leuke attentie Gastvrij Actief! ^3 Gastvrij Verblijf! FAMILIEBERICHTEN 25-jarig huwelijksjubileum 1974 4 januari 1999 Word lid! Bel: 0800-300 300 8 Vogelbeschermmg Abonneert U op Eilanden-Nieuws straks geboortekaartjes nodig? Langeweg 13 SOMMELSDIJK CORNELIA DE JONG 1 OMA NOTEBOOM 1 J. KLINK-VAN DER BOK CORNELIS PADMOS CORNELIS PADMOS KEES PADMOS CORNELIS PADMOS LEENDERT JAN HOKKE OPA LUGTENBURG 1 AREN LUGTENBURG OMA EN OPOE KLINK DANKBETUIGING Gedeputeerde Staten (GS) van Zuid-Hol land hebben hun beantwoording van de binnengekomen reacties (zienswijzen) op het ontwerpstreekplan Zuid-Holland Zuid voorlopig vastgesteld. De zienswij zen hebben geleid tot een aantal wijzigin gen in het ontwerp. Zo zijn er aanpassin gen op het terrein van woningbouwcon- tingenten en is het zoekgebied voor ver blijfsrecreatie op de Kop van Goeree ver kleind. GS blijven van mening dat een glastuinbouwlocatie en een bovenregio naal bedrijventerrein in de Hoeksche Waard noodzakelijk zijn en ruimtelijk vastgelegd moeten worden. Naar ver wachting wordt het voorstel van GS in maart 1999 in Provinciale Staten behan deld. Op 13 januari volgt er eerst nog een hoorzitting in de regio van de Statencom missie voor Ruimtelijke Ordening, Ver keer en Vervoer en Economische Aange legenheden. Het nieuwe streekplan vormt het kader voor de ruimtelijke ontwikkeling van het zuide lijk gedeelte van Zuid-Holland in de periode 1999-2010. Zuid-Holland Zuid bestaat uit de regio's Drechtsteden, Goeree-Overflak- kee en de Hoeksche Waard. In het streek plan geeft de provincie aan wat gewenste ontwikkelingen zijn op gebieden als woningbouw, landbouw, natuur, infrastruc tuur en de aanleg en omvang van bedrijven terreinen. Daarbij wordt rekening gehouden met grote landelijke projecten als de Hoge snelheidslijn en de Betuweroute. De regio Drechtsteden (met uitzondering van Heerjansdam) wordt beschouwd als één samenhangend stedelijk gebied. Omdat er in het Groene Hart slechts beperkt gebouwd kan worden, moeten de Drechtsteden een deel van de woningbehoefte van de Alblas- serwaard opvangen. Om het ruimtebeslag op het landelijk gebied te beperken is het daarbij van belang dat de groei van de ver stedelijking op een beheerste manier plaats vindt. Daarom is in overleg met de streek een contour opgesteld, waarbinnen verste delijking kan plaatsvinden. Over de contour bij Kijflioek en 's-Gravendeel nemen GS - mede op basis van een lopend onderzoek - zo snel mogelijk een nader standpunt in. Naar aanleiding van binnengekomen reac ties stellen GS voor om het woningbouw- contingent voor de gemeenten in het streek plangebied in de periode 2005-2010 met een kwaliteitscontingent van 10 procent te verhogen. Deze verhoging mag echter niet leiden tot extra ruimtebeslag en mag daar om alleen gebruikt worden voor kwaliteits verhoging binnen de bestaande kernen. Om te bevorderen dat zuinig wordt omgegaan met de schaarse ruimte zal 'inbreien' min der zwaar meetellen dan bouwen op uitbrei dingslocaties. Hiertoe zal een soort 'bonus/ malus' regeling ontworpen worden. In het streekplanvoorstel staan voor Goeree- Overflakkee behoud van het landelijk ka rakter en een accent op recreatie en toeris me centraal. GS willen dat de woningbe hoefte op het Zuid-Hollandse eiland - net als in de Hoeksche Waard - in principe in de bestaande kernen wordt opgevangen. De recreatiesector heeft op het Zuid-Hol landse eiland behoorlijke kansen om zich verder te ontwikkelen en dus om werkgele genheid te scheppen. Kwaliteitsverbetering en herstructurering van de verblijfsrecreatie op de Kop van Goeree is daar een onderdeel van. Hiervoor is in het ontwerpstreekplan een zoekgebied aangewezen. Op basis van de binnengekomen zienswijzen hebben GS het zoekgebied nader bepaald en beperkt tot maximaal 49 hectare, in het gebied ten oos ten van de Langedijk. Naast kwaliteitsver betering van de verblijfsrecreatie zal invul ling van dit gebied gepaard gaan met aan toonbare winst voor natuur en landschap op de Kop van Goeree. GS blijven in hun beantwoording van me ning dat een grootschalige locatie (265 ha netto) voor glastuinbouw in de Hogezandse polder noodzakelijk is. De economisch goed draaiende sector heeft in het Westland en andere gebieden in de provincie geen uit breidingsmogelijkheden terwijl de geplande herstructurering het ruimtegebrek nog nij pender maakt. GS vinden de realisatie van een nieuwe locatie binnen de Zuidvleugel van de Randstad van groot belang om een verlies aan werkgelegenheid te voorkomen. Door de ligging in de Hoeksche Waard worden nieuwe kansen geboden aan (vaak laaggeschoolde) werknemers in de Rotter damse regio. Ook vanuit milieubelang heeft de Hoeksche Waard voordelen: voor ver warming van de kassen zijn er bij de Hoge zandse polder mogelijkheden effectief ge bruik te maken van restwarmte en CO2 uit de Moerdijk. Ook houden GS vast aan de toekomstige ontwikkeling van een bovenregionaal be drijfsterrein in de Hoeksche Waard. Om ar beidsplaatsen te behouden en nieuwe werk gelegenheid te creëren moet kunnen worden voldaan aan de vraag naar grootschalige be drijfsterreinen in (de nabijheid van) de Rot terdamse regio. De locatie in het noorden van de Hoeksche Waard - op de splitsing van de A29 en de toekomstige A4 - is vanwege de ligging in de directe omgeving van de Mainport zeer geschikt en heeft ook andere belangrijke voordelen, zoals bereikbaarheid via een rijksweg, de aanwezigheid van grote kavels en een relatief lage grondprijs. tel. (0187) 68 17 89 tel. (0187) 48 48 70 Chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hoUandse en zeeuwse eilanden is een uitgave van Uitgeversmaatschappij Eilanden Nieuws BV Verschijning: dinsdag- en vrijdagavond Tel. (0187) 47 10 20 Fax (0187) 48 57 36 Postbus 8, 3240 AA Middelharnis Langeweg 13, Sommelsdijk ADVERTENTIES EN ADMINISTRATIE: tel.(0187)47 10 20 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'adv' of 'adm') tarief per mm 0,42 contracttarieven op aanvraag sluitingstermijn zakelijke advertenties: maandag en donderdag 14.00 uur sluitingstermijn familieberichten: dinsdag en vrijdag 8.30 uur voor foutief geplaatste advertenties als gevolg van onduidelijke advertentie-opdrachten of tele fonisch opgegeven advertenties kan de uitgeverij niet aansprakelijk worden gesteld. acquisitie: A. J. van der Velden, tel. mobiel 06-51412500, privé (0187) 68 25 87 e-mail: ajvdv@hetnet.nl REDACTIE: hoofdredacteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 47 10 22, privé (0187) 48 33 92 redacteur: J. Villerius, tel. (0187) 47 1021, privé (0187) 60 1440 e-mail: drukkerij.dewaal@tref.nl (onder vermelding van 'red') Plaatsing van ingezonden berichten kan zonder opgaaf van redenen worden geweigerd. ABONNEMENTEN: Per kwartaal 16,50. Per jaar 62,-. Abonnementen zijn bij vooruitbetaling en worden automatisch verlengd. Opzeggingen schriftelijk vóór 30 november. Wijzigingen graag twee weken voor deze ingaan doorgeven. Bezorgklachten buiten kantooruren: (0187)68 16 82. REKENINGNUMMERS: postbank 167930 rabobank Middelharnis 342001108 De Heere, die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons met de geboorte van een dochter Wij noemen haar TeunicC Hans Tiggelman Andrea Tiggelman-van Moort 29 december 1998 Bizetpad 6 3247 ED Dirksland Tel. (0187)60 23 91 Een nieuw leven, een nieuw begin. Een leven waarvan je weet, dat Hij het in stilte, zo wonderlijk groeien deed. Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van onze zoon en mijn broertje 3 januari 1999 Peter en Elza Feller Kirsten Doel weg 18a 3252 AJ Goedereede Tel. (0187)49 32 90 „De genade zij met ulieden. Amen Met deze woorden uit 2 Timotheüs 4:22b werd op 4 januari 1974 het huwelijk bevestigd van "Etizabetfi ^aan-^ii<fyr Dat de Heere hen nog lange tijd voor elkaar en voor ons zou willen sparen, is de wens van hun dankbare kinderen. Maarten en Anne-Marie Gerard Mathilda Marlies Sjanelle Geriëlle Gelegenheid tot feliciteren op D.V. vrijdag 8 januari 1999 van 19.30 tot 22.00 uur in 'Het Prieel' (De Staver), Olympiaweg 32, Sommels- dijk/Middelharnis. Wilhelminalaan 16 3247 AS Dirksland Januari bevat traditiegetrouw een avond voor de verkiezing van de beste foto en dia van het vorige jaar. Dit keer valt deze avond op vrijdag 22 januari. De Delftse fotograaf Peter Willemse zal de 19e editie van deze wedstrijd jureren, het ingeleverde werk bespreken en de winnaars aanwijzen, die een van de door Mei Dale gemaakte wisseltrofeeën een jaar in zijn of haar bezit mag houden. Voor het zover is, is er op 8 januari een bespreking van eigen foto- en diawerk. De Internetsite van De Rarekiek, gevestigd op het Flakkee Net, is de afgelopen weken flink onder handen genomen. Naast infor matie over doelstellingen en activiteiten van de club is er een groeiende galerij met foto's van leden en zijn er koppelingen naar andere plaatsen op het Internet met infor matie over fotografie en fotoclubs. Programma januari Vrijdag 8 januari: Bespreking eigen foto- en diawerk. Vrijdag 22 januari: Verkiezing beste zwart wit-, kleurenfoto en dia van 1998 door Peter Willemse. Bij drukkerij GEBR. DE WAAL ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bij! Bij tijdige bestelling snel gereed. Verdrietig, maar dankbaar voor wat zij voor ons betekend heeft, geven wij u kennis dat na een liefdevolle verzorging in 'De Goede Ree' te Sommelsdijk van ons is heengegaan onze lieve zorgzame moeder, schoonmoeder, groot-, over groot- en bet-overgrootmoeder sinds 1962 weduwe van Cornells Noteboom in de ouderdom van 98 jaar. Uithuizermeden: A. Werkman-Noteboom H. Werkman Leeuwarden: B. Schuurman-Noteboom A. Schuurman Nieuwe Tonge: M. Hoogstraate-Noteboom H. Hoogstraate Rotterdam: J. Brouwer-Noteboom J. Brouwer Den Bommel: J. Breeman-Noteboom Nieuwe Tonge: F. Knöps-Noteboom G. Knöps klein-, achterkleinkinderen en achter-achterkleinkind 3 januari 1999 Correspondentie-adres: G. Knöps, Zuid-Achterweg 10, 3244 AX Nieuwe Tonge Gelegenheid tot condoleren: woensdag 6 januari a.s. van 19.30 tot 20.30 uur in de zaal van 'De Goede Ree', Prinsesselaan 51 te Sommelsdijk. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaatsvinden op donderdag 7 januari om 14.30 uur op de algemene begraafplaats te Nieuwe Tonge vanuit de kerkzaal van 'De Goede Ree' (ingang Stoofhoek), waar vooraf de rouw dienst wordt gehouden. Aanvang 13.30 uur. Mochten wij vergeten zijn u een rouwkaart te stu ren, gelieve deze advertentie als zodanig te be schouwen. Vriendelijk willen wij een ieder die, in welke vorm dan ook met ons meeleefde rond de her denking van ons 45-jarig huwelijksjubileum, mede namens onze kinderen en kleinkinderen hartelijk dank zeggen. Eén en ander heeft ons heel goed gedaan. F. van Heest A. van Heest-Verduyn Goedereede, januari 1999 1 Bedroefd geven 1 van onze lieve wij kennis van het overlijden 1 C. Tijl-Knöps L. D. Tijl Daniël en Marjan Leo en Colinda M. C. Noteboom-Knöps J. C. Noteboom Fransisca Nieuwe Tonge, 3 januari 1999 „Mijne tijden zijn in uwe hand". Heden heeft de Heere van leven en dood plotse ling uit onze familiekring weggenomen onze ge liefde schoonzuster en tante weduwe van Arij Klink in de leeftijd van bijna 86 jaar. Wij wensen de kinderen en verdere familie sterk te toe. Stellendam Stellendam Stellendam Canada Stellendam C. Klink-Menheer N. Jelier-Klink H. Klink-Klink M. Menheer-Klink P. Kreeft-Klink neven en nichten Stellendam, 3 januari 1999 Tot onze diepe droefheid heeft de Heere, na een kortstondige ziekte toch nog onverwacht uit ons midden weggenomen, mijn geliefde man, onze zorgzame vader, grootvader en overgrootvader echtgenoot van Cornelia Flikweert in de leeftijd van ruim 79 jaar. Sterke de Heere ons in dit voor ons zo grote verlies. Ouddorp: C. Padmos-Flikweert J. L. Sandifort-Padmos M. C. Sandifort L. Moerkerke-Padmos J. J. Moerkerke J. K. van der Klooster-Padmos M. J. van der Klooster P. Tanis-Padmos D. Tanis C. Struijk-Padmos P. Struijk klein- en achterkleinkinderen 4 januari 1999 Molenblok 30 3253 AL Ouddorp Gelegenheid tot condoleren: woensdag 6 januari van IS.OOtot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur in Hervormd verenigingsgebouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. donderdag 7 januari in 'Eben-Haëzer', aanvang 13.30 uur, waarna aan sluitend de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Ouddorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er alsnog gelegenheid tot con doleren in 'Eben-Haëzer'. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Onverwacht is van ons heengegaan onze lieve opa InaenJaap Marco en Julian Corine en André Kees Arie en Yvonne Kees Johan Jan-Cees en Gonda Caroline Johan Cees Erik Pieter Nicoline Ouddorp, 4 januari 1999 Heden is van ons heengegaan onze buurman Wij wensen buurvrouw Kee en kinderen veel sterkte toe. fam. W. Akershoek fam. Joh. Mierop fam. L. Akershoek fam. A. A. Baars fam. C. L. Tanis fam. J. Voogd Ouddorp, 4 januari 1999 Met droefheid vernamen wij het overiijden van mijn lieve ome Kees en broer Wij wensen tante Kee en de kinderen veel sterk te in dit zware verlies. Joop Hollaar en moeder Ouddorp, 4 januari 1999 Hedenmiddag nam de Heere uit ons midden weg, onze geliefde broer, zwager en oom echtgenoot van J. Dijksterhuis in de leeftijd van 76 jaar. Sterke de Heere ons in dit smartelijk verlies. Ooltgensplaat: J. L. Hokke P. Hokke M. B. Hokke-Kreeft C. J. den Braber-Hokke J. P. den Braber neven en nichten Adres: J. Hokke-Dijksterhuis, 175 Webstreet apt 201, Harriston (Ontario), N.O.G. LZ.O. Canada Correspondentie-adres: J. L. Hokke, Pieter Biggestraat 23, 3257 AR Ooltgensplaat Ooltgensplaat, 4 januari 1999 1 Heden nam de Heere van ons we g onze lieve en 1 1 onvergetelijke Wouter en Marije Christian Arnold Marcella Jasper Jeltje Bart Rosan Stefan Alben Arno Sander Jacquelien Florian Lenny en Ralph Petra Jochem Nanda Annelotte Mariëlle Madeliene Jeroen Gwendolijn Nathalie Tineke Lenette Arnoud Leonard Arjan Dirksland, 1 januari 1999 Na een langdurige ziekte, welke hij geduldig heeft gedragen, is van ons heengegaan, onze ge liefde broer en zwager in de leeftijd van 70 jaar. Sommelsdijk: Teun en Lies Dirksland: laantje en Bertus Nieuwe Tonge: Anne en Co Sommelsdijk: Cor en Nel Spijkenisse: Tannic en Leo Dirksland: Ria Dirksland, 1 januari 1999 Dankbaar voor alle mooie herinneringen nemen wij met veel verdriet afscheid van onze lieve De klein- en achterkleinkinderen Dirksland, 3 januari 1999 Naast de Heere, Die ons deze 60 jaar door de band van het huwelijk voor elkaar heeft ge spaard willen wij u allen namens onze kinde ren, klein- en achterkleinkind hartelijk dank zeggen voor de vele kaarten, bloemen en ande re attenties, die we zowel van binnen als buiten de gemeente mochten ontvangen Wij waren er stil van dat zovelen aan ons og- da^cht^hebben. Nogmaals onze hartelijke dafk Th. Meijer J. Meijer-Moerkerk 3253 TC Ouddorp, Kelderweg 45

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 2