De 17e Nieuwjaarsduik was tot dusver de beste Twee ernstig gewonden bij verkeersongevallen LITIE 'il^^ 1^-^ Belastingteruggaaf voor huurders! Cursus nieuwe spelling Postd u i venshow Contactbijeenkomst gehandicaptenzorg 'Helpende Handen' chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden in De Staver JÊJêMINNAARD xri© VASTGOED Kerkdienst Ger. Geiti. Auto- en treinenbeurs te Brouwershaven De KNRM en de Kustwachtpost Ouddorp in 1998 Reumapatiëntenver. Goeree-Overfiakkee e.o. Laatste KNRM actie Goeree in 1998 door John Stegers gemaakt Heel de wereld komt naar de Vakantiebeurs 1999! OPHALEN OUD PAPIER Dinsdag 5 januari 1999 71e jaargang nr. 6768 Leo Tamboer: Marktconforme Veel huurders van huizen eigendom van woningbouwverenigingen op Goe- ree-Overflakkee zullen in de loop van dit jaar een teruggaaf ontvangen van betaalde onroerende zaak belasting over 1997 en 1998. Een aantal gemeen ten is hiertoe zelfs al overgegaan. In opdracht van nagenoeg alle woning bouwverenigingen heeft Makelaars kantoor Tamboer in 1997 controle- en contrataxaities uitgevoerd welke in veel gevallen hebben geleid tot een lagere waardevaststelling. De bespre kingen hierover met de diverse gemeenten en het door hen ingescha kelde taxatiebureau zijn nagenoeg alle afgerond in december 1998. Het gevolg hiervan is in veel gevallen een teruggaaf van onroerende zaak belas ting over de jaren 1997 en 1998 en een lagere heffing in de komende jaren. WOZ-taxatie van groot belang Goeree-Overflakkee B.V. afd. Flakkee/Schouwen/Tholen GOEREE-OVERFLAKKEE Mishandeling Oudejaarsnachtviering S-: Leo Tamboer: "Nadat de opdrachten voor controle waren verkregen zijn we begonnen met een aantal steekproeven. We hebben hierbij gebruik gemaakt van gespecialeerde computer-software, waarin de verkoopcij fers van woningen in deze regio van de laat ste 6 jaar waren opgeslagen. Met behulp van specieke rekenmodellen werden deze steeds weer vertaald naar de waardepeildatum 1 januari 1995. Circa 50 basiskenmerken van een woning werden in het systeem ingege ven en vergeleken met de kenmerken van daadwerkelijk verkochte woningen. Na het nodige onderzoek werden een aantal zaken duidelijk: het door de gemeenten ingescha kelde taxatiebureau had in een groot aantal gevallen de grondwaarde te hoog vastge steld, de kwaliteit van koop-en huurwonin gen werd als 1 op 1 aangemerkt, en in veel gevallen werd de ligging bu'^en^^eschou- wing gelaten". Op grond hiervan besloot makelaarskantoor Tamboer complex-matig controle-taxaties uit te voeren. Binnen één complex werden minimaal 2 woningen getaxeerd, op basis van onderlinge waardeverhoudingen werd de waarde van de overige woningen bepaald. Hiervoor werd gebruik gemaakt van bestek en tekeningen van de woningen, de gege vens van het puntenstelsel(woonwaarde- ringssysteem), kadastrale kaarten, door gemeenten ter beschikking gestelde straatre- gisters, daarna werden de woningen en de vergelijkingsobjecten ter plaatse opgeno men. Leo Tamboer: In zijn totaliteit hebben we ruim 7000 woningen onder de loep gehad, en de meest gekke dingen geconstateerd. Een bungalow in Sommelsdijk werd als ver gelijkingsobject gehanteerd voor een huur woning in Middelharnis. En hoe gek het ook klinkt: op zich kan dat, mits de juiste correc tiefactoren worden toegepast. Maar als ver koopcijfers beschikbaar zijn van eengezins woningen in die buurt, vergelijk dan daar mee, je hoeft minder te corrigeren, en je krijgt daardoor een zuivere waardevaststel ling. Dat is ons uitgangspunt geweest." In zijn totaliteit heeft Leo Tamboer namens de woningbouwverenigingen voor ruim 4000 woningen bezwaarschriften ingediend. Nagenoeg alle bezwaarschriften werden gegrond verklaard of er werd in een overleg- situtatie een compromis bereikt. Vele huur ders zullen daardoor een teruggaaf van onroerende zaak belasting ontvangen, of hebben deze reeds ontvangen. Dit geldt van zelfsprekend ook voor de woningbouwver enigingen als eigenaar. Leo Tamboer: "Het was een uitdaging dit gespecialiseerde werk te doen. Zeker omdat in zo'n eerste ronde de toon wordt gezet voor de toekomst: als de basis niet goed is, betekent dit voor die toekomst een bron van ellende, zeker omdat éépmaal per 4 jaar opnieuw wordt hergetaxéerd. De volgende taxatieronde staat op stapel, naar peildatum 1 januari 1999. Als bevoegd WOZ-taxateur met achterliggende ervaring, onze know how en opgeslagen data-bestanden zijn wij er in ieder geval weer klaar voor". Niet alleen voor woningbouwverenigingen maar ook voor partikulieren en bedrijven heeft makelaarskantoor Tamboer contra taxaties verricht en bezwaarschriften inge diend Voor eigPiare ^aat het echter veelal niet alleen om de onroerende zaak belasting, maar ook de waterschapslasten, inkomsten en vermogensbelasting worden door de WOZ-waarde bepaald. Het kan dus belang rijk zijn tegen relatief lage kosten een con tra-taxatie door makelaarskantoor Tamboer te laten uitvoeren. Tot slot nog één tip: dit jaar zal uw woning of bedrijfpand opnieuw worden getaxeerd. Binnen 6 weken na afgif te van de nieuwe waardebeschikking dient u bezwaar aan te tekenen, dus niet na ont vangst van de aanslag. Deze termijn is in principe fataal, dus let op uw zaak! Zaterdag 9 januari a.s. organiseert P.V. De Combinatie uit Middelharnis haar jaarlijkse tentoonstelling in recreatiecomplex 'De Staver'. Door de leden van De Combinatie wordt een zogenaamd viertal ter keuring aangeboden. De duiven worden op vliegwaarde gekeurd door keurmeester de heer A. Hagens uit Rotterdam. De show is voor het publiek ge opend vanaf 19.00 uur. Op deze avond wor den via het rad van avontuur prachtige prij zen verloot en tevens vindt een bonnenver koop plaats voor geschonken duiven van bekende liefhebbers uit de regio. Voor de koop of verkoop var) uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel, (0187) 482606 MIDDELHARNIS - woensdagavond 6 januari 19.30 uur ds. A. M. den Boer van Dirksland (bev. ambtsdragers). Aanstaande zaterdag 9 januari is in het Tonnenmagazijn aan de Haven N.Z. te Brouwershaven weer de bekende Auto- en Treinenbeurs. Ook dit keer is er ruim 100 meter aan gebruikte treinen en allerlei an dere spoorse zaken, ook zijn er kramen met modelauto's. De meeste deelnemers zijn zelf verwoede treinfanaten, bij hen kunt u ook terecht voor allerlei vragen en deskun dig advies. Op deze beurs is ook de Modelspoorclub De Baanbrekers uit Zierikzee met hun prachtige werkende spoorbaan aanwezig. Deze beurs is een uitgelezen kans om met deze prachtige hobby kennis te maken of het lokje, wagonnetje of autootje wat u al lang zocht op de kop te tikken. De beurs is geopend van 9.30 tot 15.30 uur. Voor info of deelname kunt u contact opne men met tel. (0181) 312190, de heer H. H. V. d. Handel. Schreven we vorig jaar dat 1997 een rede lijk rustig jaar geweest was voor de red dingboten op de Kop van ons eiland, ook voor het nu voorbije jaar kunnen we dat zeggen. In 1997 waren er totaal 138 tochten ge-maakt, in 1998 heeft de Kustwachtpost Ouddorp de reddingboten gealarmeerd voor 125 tochten, waarvan.de Griend uit Ouddorp er 57 maakte, De Zeemanspot uit Stellendam 51 en de John Stegers op het Haringvliet 17. Daarvan waren er 26 ten behoeve van de visserij, 51 voor motor- en zeilboten en bootjes, waaronder sportvis sers, 2 voor kano's, 16 voor surfers, 12 zoekacties en 12 diversen. Bij die acties werden totaal 255 in moeilijk heden verkerende personen, 4 honden en 1 poes geholpen. Uit deze aantallen blijkt duidelijk dat de boten van de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij op Goeree-Over flakkee en hun hulp, in samenwerking met de Kustwacht in de vuurtoren van Ouddorp, onmisbaar zijn. Het Albeda College Middelharnis organi seert bij voldoende belangstelling een cur sus Nieuwe Spelling. In de cursus worden bekende en onbekende spellingsregels be handeld. Is het bessesap of bessensap, heeft u collega's of kollegaas? Het juiste gebruik van hoofd- en kleine letters, afkortingen en verbindingstekens, schrijfwijze van woor den uit een andere taal, spelling van werk woorden en samengestelde woorden zijn enige van de onderwerpen. Natuurlijk worden ook de nieuwe spellings regels van 1995 behandeld. Deze cursus wordt aangeboden in het kader van de Basi seducatie en is geschikt voor iedereen die een verzorgd schriftelijk taalgebruik be langrijk vindt of voor het werk nodig heeft. De cursus wordt gegeven op zes donder dagmiddagen van 13.00 tot 15.00 uur in het Diekhuus te Middelharnis en start 28 janu ari 1999. De kosten bedragen ƒ70,00 (in clusief lesmateriaal). Informatie en opgeven (voor 21 januari) bij het Albeda College Middelharnis, telefoon (0187) 483927 tussen 9.00 en 12.30 uur. Gereed om de duik te wagen Het zullen zo'n vijftig deelnemers zijn geweest die zich vrijdag de Ie januari gewaagd hebben aan de Nieuwjaarsduik in zee. De Ouddorpse Reddingsbrigade had die op Nieuwjaarsdag voor de 17e keer georganiseerd, dit jaar onder wel héél gunstige weers omstandigheden. Zelfs nóg mooier was het weer dan vorig jaar, toen RBO-voorzitter de heer Boeter al over 'een zomerse dag' had gesproken. De zeewater-temperatuur was dit jaar rond de 6 graden, de buitentemperatuur zelfs 9 graden, geen reden tot kla gen voor de durfals die dan ook geen al te grote haast maakten om in- en vervolgens weer snel uit het water te komen. Na de duik was er warme snert en waren er de verhalen hoe koud het tijdens andere Nieuwjaarsduiken is geweest. Brandweermensen en ambulancepersoneel in touw om een slachtojfer te bevrijden. Op de voorlaatste -, en de allerlaatste dag van het jaar 1998 hebben op Goe ree-Overflakkee twee zware verkeers ongevallen plaatsgevonden, waarbij de twee betrokken bestuurders ern stig -, tot zeer ernstig letsel hebben 0]^^elopen. Het eerste gebeurde woensdagochtend rond kwart over acht op de Langeweg tussen Middelharnis en Nieuwe-Tonge, even voor bij boerderij Langendam. Sommelsdijker Walter van der Velde (26), in zijn Citroen personenwagen op weg naar zijn werk, week daar van de eigen weghelft af op het moment dat hem een oplegger tegemoet kwam. De bestuurder daarvan trachtte de Citroen te ontwijken, door in de bossages te sturen, maar de personenwagen raakte toch de linkerflank van de truck en raakte daarbij zwaar beschadigd. De bestuurder kwam in het wrak bekneld te zitten. Hij werd door de brandweerkorpsen van Oude-Tonge en Middelharnis bevrijd. Het politierapport vermeldt dat daarmee een uur gemoeid is geweest; de wagen moest totaal verknipt -, en de stuurkolom naar voren getrokken worden, vooraleer de bestuurder vrij was. Hij heeft onder andere beide benen -^ op meerdere plaatsen - gebroken en een knie schijf verbrijzeld; ook brak hij één van de polsen en liep hij inwendige bloedingen op. Ook de arts van de traumahelicopter kwam ter plaatse. De patiënt werd per spoedtrans- port naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Pas de volgende dag verkeerde hij buiten levensgevaar. Zeer ernstig gewond raakte op oudejaarsna- middag, even na vijf uur, de 36-jarige Teo Smit, monteur bij PTT-Telecom en bloe- menteler, met zijn bedrijf aan de Staverse- weg. Daar had hij terug zullen keren na een kort bezoekje aan de fam. Dirk Ras. Met z'n pas aangeschafte BMW personenwagen was hij daarheen gereden maar op de terug weg is hij, al dicht bij huis, tegen een rechts van de weg (de Oudelandsedijk of Lorre- dijk) staande boom terecht gekomen. De wagen' had al een draai van 90 graden gemaakt tóen de boom zich in de linkerzij kant, vlak achter het bestuurdersportier, boorde. De bewoner van het daargelegen woonhuis alarmeerde de hulpdiensten, waarop ambulances, de brandweer van Sommelsdijk en het hulpverleningsvoertuig van Middelharnis uitrukten. De bestuurder bleek zeer zwaar gewond, vooral een hoofd wonde baart grote zorg. Hij werd met een spoedtransport naar het Dijkzigtziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is nog zorgwek kend. De nieuwjaarsreceptie op D.V. 11 januari zal worden gehouden in de zogenaamde 'Ruwbouw' van het Van Weel Bethesda- ziekenhuis te Dirksland en niet in het pavil joen. Nieuwe leden van harte welkom! VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDtO - REPORTAGE - FOTOGRAnE ^^3 pn^^^Q C=3 C3 C=I a CU tzn CU [u en cj tZ3 cj cj I OUDDORP- Weststmat 35 - Tyfoon (0187) 6816121Fax 6B3734 RENESSE-Printshop-Hogezoom 172-Telefoon (0111)462400 De Stellendamse reddingboot John Stegers maakte op donderdag 31 december de laat ste KNRM tocht van 1998, wat de boten op Goeree-Overflakkee betreft. Zij werd onge veer kwart over één 's middags gealar meerd door de Kustwachtpost Ouddorp voor een speedboot op het Haringvliet. Het ongeveer 5 meter lange scheepje, thuis horende in Middelharnis, kreeg, met drie personen aan boord, motorpecht bij boei HV 14. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd de John Stegers te hulp geroepen. Deze maakte vast en bracht het scheepje naar zijn eigen ligplaats in de haven van Middelharnis. Na ongeveer anderhalf uur was de reddingboot weer in het boothuis terug. co Wanneer? D.V. zaterdag 9 januari. Voor wie? Deze keer voor ALLE leef tijden. Sprekers? Maarten van den Dool en zijn vrouw, werkzaam voor de GZB in Afghanistan. Onderwerp? Evangelisatie onder Moslims. Waar? Bovenzaal van De Hoeksteen. Tijd? Vanaf 19.30 uur welkom, begint om 20.00 uur. Van 12 tot en met 17 januari a.s. zindert Jaarbeurs Utrecht van het maximale vakan tiegevoel. Ook dit jaar is VVV Ouddorp aan Zee weer op de beurs aanwezig om voor al dat moois wat Goeree-Overflakkee te bieden heeft, promotie te kunnen maken. Gedurende deze vakantiebeurs zal VVV Ouddorp aan Zee zich presenteren in het Kustpaviljoen, een gezamenlijke presentatie van alle badplaatsen in Nederland. Vrolijk gekleurde badhokjes en een vuurtoren .temidden van één hele grote zandbak. Het doel van alle kust-VVV's is om de kust voor voor- en naseizoen steviger op het netvlies van de consument te krijgen. VVV Ouddorp aan Zee presenteert tijdens de vakantiebeurs een fleurige nieuwe folder met bloemzaad- teelt-arrangementen. deze folder is samen gesteld in het kader van de campagne '1999, Ouddorps Bloemenjaar'. Uit ervaring weet VVV Ouddorp dat ook vele Goeree-Overflakkeeënaars de beurs bezoeken. VVV Ouddorp ziet u graag komen op de Vakantiebeurs en daarom kun nen diegenen die zich met een gedeelte van dit persbericht aanmelden bij het badhokje van VVV Ouddorp (hal 8, D061) een prach tige fietskaart van Goeree-Overflakkee aan schaffen voor de prijs van 2,50 (normaal 4,95, zolang de voorraad strekt!). Het bestuur van bovengenoemde afdeling nodigt mensen met een handicap uit, alsme de hun ouder(s) en/of verzorg(st)er(s), voor het bijwonen van de contactbijeenkomst op D.V. zaterdag 9 januari 1999 's middags kwart over twee in gebouw 'Rehoboth' bij de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Geldersedijk te Dirksland. Sluiting kwart over vier. Eerst wordt een bijbelverhaal verteld en wordt er met elkaar gezongen. Vervolgens feliciteren we degenen die pas jarig zijn geweest (met natuurlijk een cadeautje!). In de pauze die dan volgt is er voor iedereen koffie, thee of frisdrank (gratis). Tot slot worden de bezoekers op creatieve wijze bezig gehouden. Niet alleen mensen met een handicap, maar ook verdere be langstellenden zijn hartelijk welkom. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden In de Nieuwjaarsnacht, rond 02.30 uur kreeg een 18-jarige man uit Nieuwe Tonge op de Westdijk in Middelharnis een klap in zijn gezicht van een nog onbekende man. Door de klap brak een stukje van zijn tand af. De jas van het slachtoffer werd bescha digd door bloed en modder. Een onderzoek naar de dader wordt ingesteld. Brand In de nacht van vrijdag op zaterdag werden op het Schelpenpad in Dirksland een 10-tal autobanden in brand gestoken. De banden zijn waarschijnlijk gestolen uit een contai ner van een bandenhandelaar uit Dirksland. De politie heeft inmiddels een inwoner van Dirksland aangehouden die mogelijk de da der is van de diefstal en de brand. Diefstal Op de Nieuwjaarsmiddag werd op de Mo lendijk in Melissant een aanhangwagentje, een-assig met een zwarte platte bak, moge lijk voorzien van het kenteken DL-BZ-69, gestolen. De politie van de basiseenheid Goeree- Overflakkee heeft het tijdens de oudejaars nacht druk gehad. Zij hebben vrijwel de ge hele nacht gereden op meldingen van vreugdevuurtjes in diverse dorpen. Buiten een gesneuvelde etalageruit in Ouddorp hebben zich geen noemenswaardige inci denten voorgedaan. In Ouddorp hebben zo genaamde 'lawinestrijkers' nogal wat scha de aangericht aan het straatmeubilair. MIDDELHARNIS D.V. zaterdagmorgen a.s. halen wij vanaf half negen het oud papier op. Wilt u het als tublieft gebundeld buiten op de stoep zet ten. Dit gebeurt zoals gewoonlijk op de tweede zaterdag van de maand. De opbrengst komt ten goede voor het jeugdwerk van de Ned. Herv. Gemeente van Middelharnis. \5 mag het ook brengen, onze container staat aan de Molenweg. Alvast bedankt.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1999 | | pagina 1