Al 40 jaar 'direct vast' met Bison Kit Garage eiitiEioi-iiiEyii/s MIDDELHARNIS ZIERIKZEE m0INA23 WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 De aanvang van het nieuwe jaar noopt ons onze wenschen 't uiten. En die pligtbetrachting mint zal gereed daartoe besluiten. Leeft, dit is de taal mijns harten. Leeft, zoo lang een tal vanjaren. Dat natuur uw schedel sier. Met den kroon der zilvren haren. Rijkelijk daale u mijn waarde. Alle wenschelijke zegen. Door den tijd in d'eeuwigheid. Op u, als een malsche regen. Dit wenscht u uw liefhebbende neef. Damesmode o.a.: Marco Polo, Burley, Piampiani, Camel, Antonio Paelo, Via Val, Triple Blue, Lumberjack, JJ, Voltan, PIkolinos, Maripé, Flexus, Peter Kaiser, Engfashion. Dames Comfort Sioux, Gabor, Mona Lisa, Rhode, Picardi, Salamander, Waldlaufer, Durea, Hassia, Alexandria, Njoy, Mephisto, Ganter, Gritti Heren o.a.: Van Bommel, Van Lier, Jaguar, Avang, Sioux, Clarks, Camel, Mephisto, Bufflox, Timberland, Blackstone, Caterpillar, Outdoor, Lumberjack Uit het door Cathy Westdorp geschreven boek 'Dirksland voor wie het zien wil', het verhaal over hofstede 'de Boomvliet' met de daarbij geleverde illustratie, een pentekening gemaakt door de heerA. K. Vogelaar en een foto uit ons archief. Het Korteweegje ontstond bij de eer ste bedijking van de polder Onwaard in 1504 en liep toen tot aan de Onwaardsedijk. Het was inderdaad een korte weg en niet zoals nu bijna een kilometer lang. Typerend voor het Korteweegje zijn de boerderijtjes met zwarte gepot- dekselde schuren - de 'steetjes' van de kleine boeren die rond 1900 in beeld kwamen - en de kapitale poortpalen van de hofstede 'De Boomvliet'. De hofstede 'De Boomvliet' is een monumentaal geheel. In de zeven tiende eeuw was deze boerderij eigendom van de familie Van Aers- sen, één van de rijkste families van Nederland. De Van Aerssens waren onder meer ambachtsheren van Sommelsdijk. De hofstede kan gezien worden als een buitenplaats aan de kreek de Boomvliet en de poortpalen zijn opgenomen in de meest recente inventarisatie van kastelen en buitenplaatsen in Zuid- Holland. De "bouwhove" werd in 1698 "tot in de gront vernieuwt". In de achttien de eeuw behoorde 'De Boomvliet' toe aan het echtpaar Van der Dussen- Slicher. Dit blijkt ook uit de wapens op de bakstenen poortpalen. De familie Van der Dussen was een Dordts regentengeslacht. Deze fami lie had verscheidene bezittingen op Goeree-Overflakkee. Hieronimus van der Dussen was secretaris van Amsterdam. Hij verkocht 'De Boomvhet' in 1794 aan de toenmalige pachter van de boerderij, Frans Leendertsz van der Valk. 'De Boomvliet' en de poortpalen zijn rijksmonumenten. Het huis heeft een puntgevel afgedekt met een rol laag. Aan het huis staat een zomerhuis, een bijhuis dat vroeger "d'n buijer" werd genoemd en waaraan de Flak- keese uitdrukking is ontleend dat men zich 'niet d'n buijer moet laten opjagen'. De grandeur van de poortpalen van 'De Boomvliet' komt het beste tot zijn recht als men de hofstede nadert vanaf de Onwaardsedijk. 'De Boomvliet' ligt in de polder de Oude Plaat, tot 1805 Zeeuws grond gebied, en ressorteerde tot 1966 onder de gemeente Sommelsdijk. Bij de kreek de Boomvliet stond van oudsher een grenspaal met twee wapens, net als op de grens van Sommelsdijk en Middelharnis, om de scheiding tussen Holland en Zee land aan te geven. Deze grenspaal is na 1966 met de gemeentelijke herindeling teloor gegaan. Op de ene poortpaal staat het wapen van de familie Van der Dus sen. Het wapen is doorsneden van goud en blauw waaroverheen een St. Andrieskruis, geblokt van rood en zilver in twee rijen. Op de andere poortpaal staat het wapen van de familie Slicher: goud met een rode dwarsbalk, waarboven drie hoefijzers en waaronder een molenijzer, beide in blauw. Straks geboortekaartjes nodig? Bij drukkerij GEBR.DEWAAL ligt een pracht modellen- boek voor u ter inzage. Ook uw keus is er zeker bijl Bij tijdige bestelling snel gereed. Langeweg 13 SOMMELSDIJK Bison Kit, het synoniem voor lijm In 1938, dit jaar precies 60 jaar geleden, ontwikkelt een Goese groothandelaar in schoenen een nieuwe lijm voor de schoenenin dustrie. Na twintig jaar pionie ren volgt in 1958 de introductie van de lijm die wereldwijd een begrip zou worden: Bison Kit. Het overweldigende succes van Bison Kit is, achteraf gezien, zeker niet vreemd. Het was de eerste kontaktlijm voor de Nederlandse consument en het duurde lang voordat de concurren tie met een gelijkwaardig produkt kwam. Anno 1998 is Bison Kit inmiddels een wereldwijd A-merk. De merknaam is niet meer weg te denken uit het Nederlandse vocabulaire. Direct vast-principe De basis van het succes is het 'direct vast-principe'. De aanvangshechting van Bison Kit is bijzonder groot. De twee te verlijmen onderdelen zitten direct vast, langdurig klemmen van de materialen is niet nodig en de klusser kan meteen verder gaan. Bovendien is Bison Kit bij uitstek geschikt voor het verlijmen van pro- dukten die regelmatig of blijvend onder spanning staan; denk aan schoenzolen en vloerbedekking op trappen en trapranden. KONTAKTLIJMEN Bison Kit is, zoals gezegd, een kon taktlijm. Andere produkten uit de 'range' zijn Bison Kit Transparant en Bison Tix (een gel met dezelfde lijm- eigenschappen, maar soms handiger in het gebruik: Bison Tix is makkelijk uit te smeren, druipt niet en trekt geen draden). Toepassingen De kontaktlijmen Bison Kit, Bison Kit Transparant en Bison Tix zijn te ge bruiken bij zowel poreuze als niet- poreuze ondergronden. De lijmen - beide delen gelijkmatig instrijken! - zijn zeer geschikt voor het direct ver lijmen van onder meer hardplastic (Formica), rubber en leer, linoleum, kurk, hout, fineer, board, spaanplaat, beton en metaal. Prijs De adviesconsumentenprijs tenslotte doet, net als het 40 jaar oude Bison Kit, 'behoorlijk oud en zeer ver trouwd' aan; vanaf 5,25. regio-dealer voor Goeree-Overflakkee, Tholen en Sint Philipsland is op zoek naar een gpede De persoon iie wij zoeken moet er eer in stellen om dé^lyto's voor de liant zo perfekt mogelijk op orde te brengen, zowel lip de buiten-afs aan de.lalmi;iiakant Dit is een funktie welke eventueel In deeltijd ïs in te vullen, dit in overleg metj^ heer Van Rossum of de heer v. d. Ven. Uiteraard wdij: deelgenomen aan de sociale voorzieri|^en zoals pensioenvoorziehing en spaarloonregeiing. Nieuwsgierig gewerden naar deze baan, dan kan er kontakt worden opgenomen met onze afdeling gebruiks-klaarmaken auto's, of stuur even een briefje met uw iriformatie. Ons adres is: Garage Knöps bv Langeweg 113, 3245 KG Sommelsdijk Postadres: Postbus 52, 3240 AB Middelharnis Telefoon (0187) 47 67 67 Nieuwjaarswens 1840 Hofstede 'De Boomvliet

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 23