PAGMA Zondag 15 februari overleed in zijn woonplaats Ermelo oud- burgemeester H. Bos van Dirksland in de leeftijd van 78 jaar De heer Bos was van januari 1966 tot december 1985 burgemeester van Herkingen, Melissant en Dirksland, sinds januari 1966 van de heringedeelde gemeente I Dirksland Drie meissen uit Dirksland luisterden - gestoken in fraaie klederdracht - de Nieuwjaarsreceptie in Dirkslands gemeentehuis op In oktober herdacht wethouder L. Visser van Goedereede een landelijk uniek jubileum, hij was 45 jaar raadslid en 40 jaar wethouder 'Ongekend en ongeëvenaard' noemde burgemeester Sinke zo 'n staat van dienst De bijna tachtig jarige koks van de SWÖ (Stichting Welzijnswerk Oostflakkee) steken op deze foto de koppen bij elkaar om het menu voor de 'Winterse maaltijd' te bereiden In september begon de wateroverlast die het hele jaar heeft voortgeduurd waardoor nu nóg de aardappelen in de grond zitten. In Dirksland woonden gedupeerde boeren een door de WLTO belegde bijeenkomst bij De commissaris van de Koningin mevrouw Leemhuis-Stout bracht een bezoek aan de getroffen polders, hier is zij bij het gemaal de Haas-van Dorser te Oude Tonge De SGP kamerfractie bracht vrijdag 24 april een bezoek aan Goedereede bij gelegenheid waarvan ook de vloot werd bezocht Zaterdag 3 januari beleefde Goedereede een ernstige stroomstoring, waarbij alle elektriciteit uitviel; het was urenlang behelpen, ook voor de kok van restaurant 'De Gouden Leeuw' te Goedereede Twee Dirkslandse meiden maakten deze zomer duidelijk dat zwembad 'De Gooyeopen moest blijven Vrijdag 29 mei werd-na vijftien uitvoeringsjaren - de praktische uitvoering van de ruilverkaveling Flakkee afgesloten. Een foto van alle bestuurlijk betrokkenen op het podium in 'de Grutterswei'te Oude Tonge Ook in dit laatste nummer van de jaargang 1998 nog een fotopagina met shots uit het voorbije jaar. Tóch nog een willekeurige, want de verleiding was groot die te vullen met voornamelijk foto's uit het natste najaar van deze eeuw. In mei fotografeerden we de 12 zussen Struik, geboortig uit Herkingen, nu wonend tot in Amerika toe. De jongste was 62, de oudste 82 jaar

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 21