De mooiste wens... 'n Héél goed Ganzenkijkdag M De heer Aren Grinwis, Ouddorp, werd 104 Huurcommissie bezoekt Middelharnis Informatiedag \>óór 2000 L^ioa ^K?e Irtopen, iWe kcbben tnog Inzamelen goederen agrariërs ^ö^^r ecnj GOEDEREEDE Overvaller aangehouden tb.v. Oost-Europa ")^%1 K- chn streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-Hollandse en zeeuwse eilanden 1 r s r e c e Fietser ernstig gewond na aanrijding op Goeree-Overfiakkee JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED 17e Nieuwjaarsduik te Ouddorp Deze bedrijven geven de opmaat A Prima Vista geeft concert met liaarsen en glüliwein OPHALEN OUD PAPIER Kerkdiensten Ger. Gem. WOENSDAG 30 DECEMBER 1998 71e jaargang nr. 6767 Ook dit keer heb ben we ter redac tie weer vele goede wensen ontvangen, ter gelegenheid van Kerst en Nieuwjaar. De kaarten wed ijveren onderling in schoonheid en soms in originaliteit. Die van de familie Van den Braak uit Middelharnis spant dit keer verre de kroon, al zijn we ieder die welke kaart ook stuurde daarvoor bijzonder erkentelijk. Mevrouw Van den Braak geeft les in calligrafie en laat op haar wenskaart zien tot welk prach tig resultaat dat lei den kan. Ook een ereplekje op de voorpagina mede op hope dat iedereen de wat zorgelijke wens ter harte zal nemen. 'noudr''Mmrörei'Jaaw prett van cCenSroa^ GEMEENTE 1 Burgemeester en wethouders nodigen u uit voor de nieuwjaarsreceptie op maandag 4 januari van 19.30 tot 20.30 uur in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. Een 24-jarige jongeman uit Sommelsdijk (geboren in Oostflakkee) blijkt de dader te zijn van een reeks overvallen die vanaf half t/m 23 december werden gepleegd. De jongeman, die bij zijn overvallen een bivakmuts droeg, dreigde met een vuurwa pen maar heeft daarmee niet geschoten. (Het is overigens gebleken een nepwapen te zijn geweest). Hangende het onderzoek doet de politie ook geen mededeling over de aard van het wapen of de identiteit van de man. Hij is na zijn aanhouding in verze kering gesteld nadat de recherche 's nachts bij hem was binnengevallen. Hij heeft bekend op 15 december drogisterij Santifort te Ouddorp te hebben overvallen, die dag ook een coffeeshop in Oud-Beijerland, op 17 december een benzinestation te Amers foort, op 19 december benzinestation De Gast te Dirksland en op 23 december een benzinestation te Rozenburg. Hij heeft ver klaard uit geldnood te hebben gehandeld. OUDDORP - Een 86-jarige man uit Oud dorp liep donderdagmiddag hersenletsel op toen hij fietsend op de kruising Molenblok- Molentienden een 62-jarige automobilist niet zag aankomen en tegen de auto botste. De man kwam ten val en liep daarbij her senletsel op. Hij werd voor behandeling overgebracht naar het Dijkzigt ziekenhuis. Zaterdag 23 januari Op het eiland Goeree-Overflakkee zijn prachtige natuurgebieden te vinden. In deze natuurgebieden worden al jaren zeer veel verschillende vogels gesignaleerd waaron der ook ganzen. De rietgans, de brandgans en de grauwe gans zijn enkele van de acht soorten die op Goeree-Overflakkee over winteren. Om deze prachtige dieren met eigen ogen te kunnen aanschouwen, wordt op zaterdag 23 januari a.s. een speciale Ganzenkijkdag georganiseerd. De organisa tie is in handen van VVV Ouddorp aan Zee in samenwerking met de Kon. Ned. Jacht- vereniging, afdeling Goeree-Overflakkee. Met de bus maakt u een mooie rit over het eiland naar de plaatsen waar de ganzen zich bevinden. Onderweg krijgt u van een gan- zendeskundige uitgebreide achtergrondin formatie over het gedrag van de ganzen. 's Middags wordt u een heerlijke lunch aan geboden bij Restaurant Havenzicht te Oud dorp waarna u wederom vertrekt voor het laatste gedeelte van de route. Aanmelden voor deze dag is tot en met donderdag 21 januari mogelijk aan de balie van VVV Ouddorp aan Zee. De kosten D.V. zaterdag 2 januari a.s. wordt er weer een inzameling gehouden van goederen voor de 'Oost-Europa Werkgroep' Middelharnis. Deze keer willen wij uw speciale aandacht vragen voor restanten wol. Er zijn enkele dames dekens aan het breien, maar de wol is bijna op. Vandaar deze oproep: kijk nog eens in de kast, u doet er misschien niets meer mee, maar wij kunnen er mensen mee helpen. Verder kunt u weer bedden, matrassen, kle ding, kinderledikantjes, kinderwagens, kin derstoelen, dekens, brillen, fietsen, naaima chines, tuingereedschap enz. brengen. Bent u verhinderd of kunt u zelf uw spullen niet brengen, even een telefoontje naar 486377 en ze worden in overleg bij u opge haald. De inzameling is weer als vanouds bij het voormalig koelhuis op het terrein van Dijkers en Pijl van 9.30 tot 11.30 uur. Kon. Julianaweg te Middelharnis. De nood, zowel materieel als financieel, is zeer groot. U kunt ons ook financieel hel pen door uw gift over te maken op reke ningnummer 3420.07.408 bij de Rabobank t.n.v. 'Oost-Europa Werkgroep', Middel harnis. bedragen 37,50 p.p., (dit is inclusief bus reis en een uitgebreide lunch). Wij raden u aan om met uw kleding rekening te houden dat u enkele keren de bus verlaat. Verder behoren een verrekijker en een zeem tot de vaste uitrusting van de dag. De bus vertrekt om 10.00 uur vanaf het par keerterrein van VVV Ouddorp aan Zee waar u om ongeveer 15.30 uur weer terug bent. Goeree-Overflakkee B.V, Op 1 januari 1999 organiseert de Ouddorp- se Reddingsbrigade voor de 17e maal de Nieuwjaarsduik. Deze duik in het Noordzeewater vindt plaats op het strand 't Flaauwe Werk nabij de Reddingspost van de Ouddorpse Red dingsbrigade. Een ieder is vrij hieraan mee te doen. Inschrijving voor deze duik in de Reddings post tussen 13.00 en 13.30 uur. Het te water gaan is geheel voor eigen risico. Er zijn geen kosten aan verbonden, hoewel een bij drage in de kosten van harte welkom is. De aanvang van de duik is 14.00 uur. Belang stellenden zijn van harte welkom op het strand om de baders aan te moedigen. De EHBO-vereniging van Ouddorp zal op het strand paraat zijn. Wat de weersomstandigheden zullen zijn is nog niet bekend. De vorige duiken hebben ons geleerd dat het niet hoeft te vriezen om koud te zijn. Na afloop van de duik is er voor de deelne mers en belangstellenden koffie en erwten soep te verkrijgen in de Reddingspost en is er de mogelijkheid elkaar Nieuwjaar te wensen. Tot ziens in Quddorp op 1 januari 1999. TIMMERAAAN NATUURSTEEN B.V. voor een muzikale puzzelactie ten bate van een Roemeens jeugdkoor elders in deze krant. Zij wensen de lezers een goed en mudkaal 1999. Dankzij deze advertentie kunnen er heel wat Schengen-paspoorten worden aangeschaft. Win een extra prijsl Welk lied vormen deze noten samen? Voor adres: zie elders. S«hr< «rfc^»Bf v.m^ BOUWBEDRIJF BOOGERT Honderd en vier jaar worden? „Dat kan niet, dat wordt gêên mens". Aren Grinwis uit Ouddorp zou dat aan de vooravond van z'n 104e verjaardag zo hebben gezegd, zo willen de verhalen in Ouddorp doen geloven, maar nee, noch zoon Jan noch schoondochter Sieii "hebben 't zo uit de mond van hun vader gehoord. Zondag heeft hij die respecta bele leeftijd bereikt waarmee de heer Grinwis de oudste bewoner van Goeree-Overflakkee is gewor den. Naar omstandigheden maakt de hoogbejaarde, die sinds z'n 97e in zorgcentrum 'De Vliedberg' woont, het redelijk goed. Vooral geldt dat z'n lichamelijke gezondheid, geestelijk gaat hij achter uit al geeft hij er op heldere momenten nog goed blijk van te weten waar het gesprek over gaat, maar veel contact is niet meer mogelijk. De heer Grinwis, wiens echtgenote Jannetje Cornelia Sperling in 1970 overleed, heeft een kleine familie om zich heen, het echt paar kreeg één zoon uit wiens huwelijk twee kinderen zijn gebo ren. Hij heeft als klein-landbouwer de kost verdiend en woonde tot z'n 97e jaar zelfstandig, in z'n 96e levensjaar fietste hij nog, maar daarna zijn de krachten allengs verminderd. De jarige, zondag was hij jarig, maar maandag werd daar aan dacht aan besteed, heeft burgemeester Sinke op bezoek gehad. „Da's een beetje 'n ouwe kennis", heeft hij laten weten en „'t is te hopen", zo heeft de 104-jarige op 's burgemeesters wens geantwoord, dat hij het jaar 2000 zal mogen beleven. In dat geval zal de heer Grinwis in drie eeuwen hebben geleefd. RENESSE - Het is twee minuten voor acht in de Jacobuskerk in Renesse. Mensen kijken naar boven. Van de galerij af klinken zacht tokkelende harpklanken. Dan slaat de klok acht uur. Op dat moment beginnen enkele mannenstemmen gregoriaans te zin gen, even later gevolgd door enkele vrouwen. Al 'Hallelujah' zingend komen ze via de trap naar beneden. Langzaam, als in een processie, schrijden ze naar de voorkant van de kerk. Dan wordt het stil. Het kerst concert van het vocaal ensemble 'A Prima Vista', onder leiding van Sietse van Wijgerden. Niet drukbezocht, maar wel gezellig en mooi. Een sfeervol kerstconcert stond op het pro grammaboekje aangegeven. Dat was het ook zeker. Net als bij het vorige concert in de toren van Goedereede) waren in de kerk enkele kandelaars geplaatst en op de voor ste bankjes waren waxinelichtjes neergezet. Het programma was afwisselend. Van gre goriaanse muziek tot carols, van Bach tot Britten en weer terug. Gezongen stukken werden gevolgd door solo's op het orgel en andere instrumenten. Zo was er een sonate van Corelli. Sietse van Wijgerden speelde op het orgel. Hij werd bijgestaan op de viool door Wanda van Maanen en Thea Korpershoek en op de blokfluit door Elke van Alphen. Ook voor samenzang was plaats. 'Silent night' en Away in a manger' werden door iedereen gezongen. Glühwein Ongeveer op de helft van het concert was er een pauze. De bezoekers werden verrast op een glaasje glühwein of een beker choco lademelk. De beide dranken vonden gretig aftrek. Na de pauze werd er verdergegaan met het programma. Geheel in stijl werd het concert afgesloten met een recessie. Net zoals de processie begin, maar nu schreden de elf koorleden naar de uitgang van de kerk. Een luid applaus was de dank van het publiek. Een concert als dit, is zeker voor herhaling vatbaar. SOMMELSDIJK Zaterdag 2 januari komen de leden van het mannenkoor 'Ons Koor' weer bij u langs vanaf 9 uur. Wilt u het langs de straat zet ten, gebundeld alstublieft. Op 21 januari a.s. bezoekt de Huurcommissie de jaarvergade ring van Huurdersvereniging Middelharnis. De Huurcommissie is een orgaan, dat ogenschijnlijk weinig in de openbaarheid treedt. Het is de eerste instantie, waaraan huurprijsverschillen kunnen wor den voorgelegd. Op verzoek van de actieve huurdersvereniging heeft de commissie zich bereid verklaard de bezoekers van de vergadering voor te lichten over haar taak en haar werk. De vergadering is in de eerste plaats be stemd voor de leden van de huurders vereniging. Daarnaast zijn ook alle overige huur ders, die overwegen lid te worden wel kom. Als er mensen zijn, die op een of andere wijze geïnteresseerd zijn bij de volks huisvesting, ook zij zijn van harte wel kom. De jaarvergadering vindt plaats op 21 januari in het Prieel van De Staver, Olympiaweg 32 te Sommelsdijk, de zaal is open om 19.00 uur, de vergade ring vangt aan om 19.30 uur. Na de pauze, om ongeveer 20.30 uur, geven de voorzitter en de medewerkers van de Huurcommissie hun presentatie. Eén van de punten die worden behan deld is het woningwaarderingsstelsel. Dit stelsel wordt door sommige ver huurders gebruikt om de hoogte van de huren te bepalen. Tijdens en na de presentatie kunnen vragen aan de commissie worden gesteld. Bezoekers, die er moeite mee hebben om ter vergadering vragen te stellen, kunnen hun vragen ook van tevoren bij de huurdersvereniging indienen op het kantoor Doetinchemsestraat 4 te Mid delharnis, tel./ fax (0187) 486390. Garage Knöps B.V. Dit jaar zal de jaarlijkse informatiedag ge houden worden op dinsdag 5 januari 1999 (aanvang 9.00 uur) op: De Grevelingendam, in Restaurant 'Gre- velingen', Parallelweg 1, Bruinisse. Deze dag, die traditioneel altijd werd geor ganiseerd door De Gewasbeschermer v/d Wal B.V. op de tweede werkdag van het nieuwe jaar, zal nu gezamenlijk worden ge organiseerd door Agrocom B.V. en Mol Agro B.V. Het thema van deze dag luidt: 'Met perfec tie naar prestatie. Na het openingswoord van K. G. van der Wal zullen de volgende sprekers aan het woord komen: Dr. I. D. Goense van het IMAG-DLO over precisielandbouw. Ir. W. van Dijk van het PAV over preci- siebemesting. Dr. J. S. M. Boleij van het CTB over het toelatingsbeleid gewasbeschermingsmid delen. De heer J. van Vugt van Agrocom B.V. over nieuwe ontwikkelingen op gewas beschermingsgebied. Dagvoorzitter is de heer W. J. in 't Veld. Tussen de middag wordt er gezamenlijk ge luncht en is er gelegenheid de produktie van vele leveranciers te bekijken. Al met al zijn er weer vele ingrediënten om er een geslaagde, leerzame dag van te maken. Agrocom B.V. en Mol Agro B.V. hopen u dinsdag 5 januari 1999 te ontmoeten in Res taurant 'Grevelingen'. MIDDELHARNIS - woensdagavond 6 januari 19.30 uur ds. A. M. den Boer. NIEUWERKERK - donderdagavond 7 januari, 19.30 uur ds. J. Beens. OOLTGENSPLAAT - dinsdagavond 5 januari 19.30 uur ds. P. Blok (bediening Heilige Doop).* VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOQRARE Biffif jlfffg^ Wflüf^ ^^^^^^M cj CJ CU EJ m E=] I OUDDORP- Weststmat 35 - Tehfoon (0187) 681612/Fax 683734 RENESSE-Printshop-Hogezoom 172-Tehfoon (Dl 11) 462400 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 ROTTERDAM- WALENBURGERWEG S3 -TEL. 010^Ó60368/4663l6l ROTTERDAM- NIEUWE CROOSWUKSEWEG 66B -TEL 01(M136910 lid van Natuursteen Grafwerk Specialisten. Doelweg 2 3252 AJ Goedereede Tel.+Fax: 0187-492502 Privé: 0187-492801 Klaas van Heest Uw Garantmarkt. Een zekere zaak. DE RUITER 8t ZN SSVANSIiWS.. m?m f<!OfifïESBoii«s mscaiïï^!?*!? STUKADOORS, BEVEUSOLAnE EM AnMEBKBCD«Uf B.C. Zaayerlaan 30 3247 AC Dirksland Telefoon 0187-603183 N, Mijnders Melissant B.V. Transport- en touringcarbedrijf In- en verkoop van besiratingsmalerialen Provinciale weg 1 -3^ 3248 LK Melissant Tel. 0187-601077 Fox 0187-601003 4 WpE^^ Lange Achterweg 5, 4307 AE Oosterland Tel. 0111-641596 Fax 0111-642868 Slingerland Plusmarkt Rockanje en Middelharnis B.V. Dorpsplein 22, 3235 AD Rocl<anje 0181-407310 Kerkepad 7, 3241 CH Middelharnis 0187-482772 -, Wenst familie, vrienden, bekenden en cliënten gezegend nieuwjaar. Fam. Slingerland en medewerkeris) Plusmarkt. Opgeteld de beste! Het complete Opel-Winterpakket verkoop en verhuur van: Skibox I Sneeuwkettingen I Allesdragers I Winterbanden incl. velgen reserveer tijdig: 0187-476788 voor autorijden met plezier

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1