Wees stil... Aanrijding met ietsei Twee kopers voor perceel grond in Ouddorp Kerstsamenzang op de Markt van Goedereede op 2e Kerstdag om 17.00 uur gaat dóór Naar 'binnen' omzien hmbrechtse f ,1 Benzinestation overvallen Doorgereden na aanrijding y^^9i-& JUI^MINNAARD VASTGOED Kerst-Doelenconcert voor Radio en op TV Abonnementsprijs X^EW.ExT^ OELB^^^ streefcblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollanfj^e en zeeuwse eilemden christen democratisch appèl Woensdag 23 december 1998 71e jaargang nr. 676> :i(mm^ym^ii^Mm^f0i(^^^^-^y Wees stil en kom wat dichterby dit kind van Bethlehem: het einde, het begin is Hy; niets kan ifc zonder Hem.! Hy is mijn water en mijn brood, het licht rondom mij heen, mijn leven, midden in de dood - Hij laat mij niet alleen. Hij is de deur die openstaat en achter mij zich sluit, de herder die met raad en daad my voorgaat, in en uit. Hy is een weg, recht door de zee, mijn pad in de woestijn. Zynja is ja. Zijn nee is nee. Zijn woord zal waarheid zyn. Hij is de wynstok die mtj draagt, geplant in Bethlehem; Hij geeft mij meer dan God mij vraagt: myn vruchten zyn uit Hem! Wees stil en kom wat dichterby én zeg mij zingend na: Begin en einde, dat zyt Gij, alfa en omega! A. F. Troost Goeree-Overflakkee B.V. Een nog onbekend gebleven gemaskerde man heeft zaterdagmorgen rond acht uur het benzinestation van De Gast aan het Korteweegje overvallen. De man bedreigde met een vuurwapen de cassière en eiste geld. Met een nog onbe kend geldbedrag aan buit, waarschijnlijk een kleine tweeduizend gulden, vertrok de man te voet richting Dirksland. Op het moment van de overval was er een vrouwelijke klant in de winkel, die zich inmiddels bij de politie gemeld heeft. STELLENDAM - In de nacht van donder dag op vrijdag werd een 19-jarige man uit Stellendam aangehouden nadat hij op de Botter onder invloed van alcohol een aan rijding had veroorzaakt en daarna was weg gegaan. Bewoners hadden echter gezien dat hij een woning op de Botter was binnen gegaan. AEmgesproken door agenten bekende hij de aanrijding (blikschade) te hebben gemaakt. De schade bleek al onderling te zijn gere geld. De man werd meegenomen naar het poUtiebureau in Hellevoetsluis waar hij een ademanalysetest deed. Deze viel positief uit waarop hij een boete van 900,- kreeg. OUDDORP - Donderdagmiddag ontstond een aanrijding tussen een personenauto en twee fietsers. De aanrijding ontstond toen de fietsers (27 en 32 jaar afkomstig uit Ouddorp) van uit de Margrietstraat rechtsaf het Hoge Pad opreden. Zij botsten hierbij tegen de auto van een 77-jarige man eveneens uit Ouddorp. Naar de precieze toedracht wordt nog een^inderzoek ingesteld. De 27-jarige vrouw liep bij dit ongeval een zware hersenschudding ofj en werd overgebracht naar het ziekenhuis in Dirksland. Raad Goedereede Het zou best kunnen zijn dat Goerees gemeenteraad met enkele van z'n donderdagmiddag genomen besluiten een zware pijp zal roken. De advoca ten Den Hollander lijken daartoe wat ijzers in het vuur te hebben. Over zoiets eenvoudigs ging het als de ver koop van 4810 m^ grond aan de Vissers- straat, maar het was gecompliceerd gewor den toen de eerste gegadigde de heer G. Orgers het door de gemeente gewenste be drag a 15,- per m^ afwees waarna de ge meente de grond - onder voorbehoud van de instemiming van de raad - aan de heer C. C. V. d. Bern toezegde a 15,- per m^ voor een totaalbedrag van 72.150,-. Of de raad daarmee wilde instemmen, zo luidde donderdagmiddag het voorstel. Maar de eerste kandidaat de heer Orgers heeft door zijn raadsman inmiddels bewa rend beslag op de grond laten leggen. De heer v. d. Meer (VVD) kon zich daar wel iets bij voorstellen, het leek hem niet zo ele gant van de gemeente om nog tijdens de onderhandeling een andere kandidaat te be naderen. De gemeente had de heer Orgers niet expliciet laten weten dat van verder overleg geen sprake meer zou zijn: „maar als een onderhandelingsfase niet is aangege ven voorbij te ziJB kün je niet aan derden verkopen", waarschuwde de heer G. Moer kerk, een makelaar had hem dat verzekerd. „Wanneer een makelaar zó met een cliënt zou omgaan wordt hij door de tuchtraad onderait gehaald", geJooft de heer Van Oos terom stellig. Nota bene heeft de gemeente zelf weer - op 3 juni - contact gezocht met de heer Orgers. Het voorstel tot verkoop aan de heer v. d. Ben vond ook de heer P. Grinwis „een van de minst mooie voorstellen van het jaar 1998", maar anderen, onder wie de heer Human vonden dat de heer Orgers voldoen de kans tot aankoop heeft gehad. Hij vond kennelijk buurmans lanid te duur, ook al komt dat maar één keer te koop. De ge meente heeft hem voldoende klantvriende lijk behandeld. De heer Human verklaarde dan ook niet onder de indruk te zijn van de brief van het advocatenkantoor. Wethouder Lokker gelooft ook zeker dat de gemeente correct heeft gehandeld; de con clusie moet zijn dat de heer Orgers de ge vraagde prijs niet heeft willen betalen. Zowel de wethouder als de voorzitter, bur gemeester Sinke geloofden dat de gemeente zelfs iets te klantvriendelijk tegen de heer Orgers is geweest. „Hij heeft het spel te hoog gespeeld", was ook de conclusie van mevr. Tigchelaar. Anderen waren er die het maar beter achtten juridische consequenties van verkoop aan wie ook te voorkomen en de grond aan de gemeente te houden. Na een door het College ingelaste schorsing deed het College de raad de suggestie het besluit niet nu te nemen maar daarover nog nader te overleggen, maar de heer Grinwis vond dat vlees noch vis. Opnieuw werd een schorsing ingelast waar na tot besluitvorming kon worden overge gaan. De raad besloot met 10-5 de grond aan de heer C. C. v. d. Ben te verkopen. Tegenstemmers waren de heren Van Oos- tenbmgge. Van Oosterom, Moerkerk, v. d. Meer en mevr. Mastenbroek. Rioolrechten Om te voorkomen dat de rioolrechten in de nabije toekomst explosief zouden moeten stijgen dienden die in kort tijdsbestek kos tendekkend te worden gemaakt, zo had de raad eerder begrepen, een en ander ten gevolge van de invoering van het gemeente lijk rioleringsplan. Jarenlang was volstaan met het verhalen van de exploitatiekosten, zonder dat rekening werd gehouden met de noodzaak van vervanging en optimalisering van het rioolstelsel. Daarom werden nu de heffingsmaatstaven bijgesteld en werden - op advies van de Vereniging Nederlandse Gemeenten - in het aanwijzen van de belastingplichtige ver beteringen aangebracht. In de recreatiesec tor is de belastingplichtige niet meer de beheerder of exploitant van een recreatie- onderneming, maar de eigenaar van de stacaravan. De C.D.A.-afdelingen van Goeree-Overflakkee wensen een ieder en in Inet bijzonder hun leden, raadsfraktles en kiezers gezegende Kerstdagen en voorspoedig 1999 toe Er wordt ook een nieuw, hoger tarief toege past, 300,- voor een gezinshuishouding, voor alleenstaanden en voor recreatiever- bUjven 260,-. Voor degenen die meer dan 300 m^ water verbruiken, voornamelijk bedrijven, zal het totaaltarief verder oplo pen. Ook over de strekking van dit voorstel had de gemeente al een schrijven van een advo caat ontvangen. De heer Moerkerk (RPF) vond dat kennelijk niet zo verbazend; de communicatie tussen gemeente en recreatie-ondernemers was niet zo best geweest, 't was meer 'gehakketak' geweest. „Er zijn wat geweien in elkaar terecht ge komen", begreep ook de heer v. d. Meer. Mevr. V. d. Heuvel wees op haar beurt aan dat de recreatie-ondememers moeilijk ver plicht zullen kunnen worden de gemeente de adressen van de sta-caravan eigenaren te leveren. Dat zijn toch zo'n 1500 adressen bij het ontbreken waarvan de gemeente in de problemen komt. Of het verplicht kan worden, ook mevr. Mastenbroek vroeg er naar, is ook wethou der Bakelaar niet geheel duidelijk; „'t zou best'es kunnen zijn dat dat heel moeilijk is". Maar de heer Van Oosterom meende dat er positiever gedacht dient te worden. De recreatie-ondememers zullen toch begrijpen dat het dure rioleringsstelsel in Ouddorp voornamelijk de recreatie dient waarom de recreatiesector zijn bijdrage daaraan toch niet zal willen onthouden. Bijzonder jam mer vond de heer Van Oosterom het dan ook dat een recreatie-ondernemer met een rooie kop uit het overleg was weggelopen, maar de VEERO, waarin de sector is ver enigd, was gebleven en had het onderhoud voortgezet. „We moeten de recreatie-onder nemers dus gewoon de adressen vragen", vond de heer Van Oosterom. En als er dan tóch een gat in de begroting zou vallen dan is de heer Moerkerk er voor stander van desnoods de recreatiebelasting te verhogen, liever dan er de eigen bevol king mee te belasten. Het voorstel werd overigens met algemene stemmen aanvaard. Ambulancedienst Bij de ingekomen stukken een brief van Gedeputeerde Staten met betrekking tot de stationering van de ambulance in Stellen- dam. De ambulancedienst heeft een huur overeenkomst gesloten voor het vroegere bedrijfspand van Aqua Pesch aan de buiten- haven te Stellendam. De ambulance zal daar vanaf 1 januari a.s. worden gestationeerd. Rotonde Op de kruising Oosterweg-Hofdijksweg zal een rotonde worden aangelegd. De aanbe steding, waarvoor vijf bedrijven zijn uitge nodigd, vindt plaats op 28 januari volgend jaar. Voor de vervanging van de cirkelmaaier werd een krediet gevoteerd van 60.000,-. Een volgend krediet a 55.000,- werd gevoteerd voor het maken van een bergruim te bij m.f.g. 'Dorpstienden' te Ouddorp. Alleen de heer G. Moerkerk was tegen. Een krediet van 22.500,- werd tenslotte gevoteerd voor de vervanging van de tien jaar oude zonnebanken in het zwembad. Door de berichtgeving in het Eilanden Nieuws d.d. 18 december jl. dat de Kerstzang van 'One More Voice' ver plaatst zou zijn van de Markt te Goedereede naar Som- melsdijk, is er enige verwarring ontstaan. „Wat nu?" vroegen inwoners rondom Goerees' Markt 'Ich veront- rast af: „onze gezelUge en zo feestelijke kerstzang rü (?ï<kaarsies en lichtjes achter alle ramen, wij allen op de stoepen met een lamp je, aandachtig luisterend en meezingend, dat hele feeërieke gebeu ren ineens zomaar weg?" Nu, wij kunnen Goeree gerast stellen, er is slechts sprake van een naamsverwarring. 'One More Voice' treedt op te Sommelsdijk, het 'Chr. Stadskoor Goeree' hoopt ons weer te verheugen met hun zang op de Markt te Goedereede, als vanouds. De koperblazers van o.a. de fanfare 'Apollo' verlenen hun medewerking, dirigent is Jaap de Geus. Op Tweede Kerstdag dus om 17.00 uur. Onze bewondering blijft groot, de dappere zangers en muzikanten, die daar vaak weer en wind trotseerden, soms zelfs hagel en sneeuwbuien, die zouden wij node missen. Het is en blijft een echt Goerees feestje, naast onze eigen Marktkerstboom! Dieke Schippers-Vaarzen Morel Tijdens deze kerstsamenzang zullen er bekende kerstliederen en Christ mas carols ten gehore worden gebracht. Verder is er veel mimte voor samenzang. De samenzang zal worden begeleid door het koperensemble van fanfare Apollo te Goedereede. Verder willen vü u er op wgzen dat deze middag een bijzondere aanvang zal krijgen, wat dit zal zijn kunt u op 26 december a.s. zien en horen in Goedereede. Tijdens deze sïimenzang zal er een coUecte worden gehouden voor een nader te bepalen doel enerzijds en ter bestrijding van de onkosten anderzijds. Verder zal er voor en tijdens het concert warme chocolademelk worden verkocht. Zingt u graag, kom dan naar Goedereede. Koor, dirigent en het koperensemble hopen u allen, 2e kerstdag om 17.00 uur, te ontmoe ten. 'Komt allen tesamen' in Goedereede. Koor, dirigent en bestuur wenst u allen Gezegende Kerstdagen en een voorspoedig 1999. F. A. Soeteman, secretaris 'Stadskoor Goeree wm De bekende Kerst-Doelenconcerten van Deo Cantemus en veel andere medewerkers (sters) zal ook dit jaar weer worden uitge zonden door de Evangelische Omroep. De uitzendingen vinden D.V. plaats op Tweede Kerstdag, 26 december 1998: van 12.00 tot 13.00 uur op Radio 5 en van 21.35 tot 22.35 uur op TV-Nederiand 2. Mogelijk kunnen wij onze lezers met dit bericht van dienst zijn. per kwartaal 16,50 per jaar 62,00 Garage Knöps B.V. Gezellige feestdagen en een voorspoedig 1999 wensen wi) u mede namens al onze medewerkers Tevens willen wij u bedanken voor het in ons gestelde vertrouwen in het afgelopen jaar. Wij hopen u ook in 1999 weer volledig van dienst te mogen zijn. voor iMe xékerhódl I Voor de koop of verkoop van uw woning Ooetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID COMRJ FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOQRAHE I 1^ C3_^g__i^g__gj CZ3 I OUDDORP- Weststraat 35 - Telefoon (0187) 6816121 Fax 683734 RENESSE - Printshop - Hogezoom 172- Telefoon (0111) 462400 We kunnen er niet aan ontkomen om, willen de kosten gedekt blijven, voor 1999 de abonnementsprijs te verhogen. De tarieven zijn als volgt vastgesteld: Dit bedrag is/zal geïncasseerd worden van de bankrekening van de abonnees die ons daarvoor een machtiging hebben verleend. De abonnees die hun bank gemachtigd hebben het abonnementsgeld over te maken, verzoeken wij dringend deze nieuwe abonnementsprijs door te geven. Het complete Opel-Winterpakket verkoop en verhuur van: I Skibox Sneeuwkettingen t Allesdragers t Winterbanden inci. velgen reserveer tijdig: 0187-476788 voor autorijden met plezier Het jaar loopt ten einde. Op allerlei manier wordt teruggeblikt op wat was en voorzichtig wordt vooruitgekeken naar wat gaat komen. Natuurlijk speelt daarbij de wetenschap dat de twintigste eeuw haast vergleden is. Wie terugziet, zal op eigen manier het belang rijkste nieuws van het afgelopen jaar filteren. Immers, wat de een interesseert, wordt door de ander vergeten. Wat ons emotioneel bezighield beklijft, maar is voor een ander niet meer dan een rimpeling in het water van de tijd. Daarom zijn deze weken zo moeilijk voor hen die zeer persoonlijke herinneringen moeten verwerken. Meestal verdrietige dingen. Die schrijnen temeer als gezien wordt hoe anderen zich klaarmaken voor de feestdagen. Over dat laatste kan een en ander geschreven en afge dongen worden. Kerst Is uiteindelijk niet het feest van sfeer dat wij ervan maken. Het Kind hoort centraal te staan. Zijn komst was niet iets feestelijks, maar het begin van bitter lijden. In Bethlehems stal begon de weg naar Golgotha. Daar begon de weg die leidde tot de verlossing van zondaren. De weg die gebaand werd opdat een welverdiende straf kan worden ontgaan. Het Is echter ook de weg van de triomf over hel en helse machten, zo mag de Kerk nu achteraf weten. Dat geeft extra waarde aan het Kerstfeest. Maar toch, als we dat goed voor ogen houden, zijn er nog argumenten te over om én met kerst én met de jaarwisseling te investeren in gezins- en familieverband. Dat betekent natuurlijk niet dat we daarmee een bordje "Ver boden Toegang" aan de deur van ons huis, aan de deur van ons hart moeten hangen. Er zijn zoveel mensen te helpen met een royaal gebaar, met een avond gezelschap. Hoe divers onze belevingen ook zijn, een paar zaken hebben we ongetwijfeld gemeen als we nadenken over het afgelopen jaar. Een daan/an is die van het weerbeeld en de mislukte oogst Er zullen bittere woorden over gesproken zijn. Het water zal sommigen ook overdrachtelijk tot aan de lippen gekomen zijn. Waarom, toch, waarom? Van Job staat vermeld dat hij in alle tegenslag niet zondigde. Als we dat elkaar voorhouden, weten we ook wie en hoe er geholpen moet worden Een tweede onderwerp wat achteraf de aan dacht weer vraagt is de beleving van veiligheid door de burger. Geweld op straat, zinloos geweld, 'blauw' op straat, het bijbrengen van waarden en normen. Het zijn allemaal trefwoor den die te maken hebben met burgerschap Wie een mening heeft, wie vindt dat het allemaal veranderen moet heeft twee wegen te bewande len: voor zichzelf de oorzaak van dit alles beden ken en in het algemeen zich - als dat gevraagd wordt - zijn verantwoording in praktijk brengen. Dat laatste doet een burger die weet waar het om gaat ook in het stemhokje. Hij gaat en stemt bewust. Ookinhetko-mendejaar. Paars keerde terug in de regering. Naast alle dingen die goed gaan, is het levensbeschouwe lijk klimaat wat daarmee de samenleving wordt ingebracht verontrustend. Het is echter wel de achterkant van de medaille. De voorkant Is de burger zelf. Het volk krijgt de regering die het waard is. Wat - herhalen heeft kracht - is het dan erg als we beter weten en het burgerschap niet actief uitoefenen. Daarom aan het eind van het jaar nog eens omgekeken en voor onszelf nagegaan hoe we dit jaar omgingen met onze concrete naaste in mindere omstandigheden dan wij. Maar ook hoe wij onze verantwoordelijkheid beleefden in de samenleving. Kortom, de vraag is of we een goed burger waren in deze wereld. Kerstfeest leert ons dat dat pas echt kan als we tevens weten niet van deze wereld te zijn. Gezegende dagen. asmimiÊsmiBmiMimiitmiÊmMis^ VINGERLING3 - MIDDELHARNIS-TEL (0187) 482518

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1