(H) Kees de Visser nam afscheid van het Waterschap *Ver feS'®*"n9eii 'De Vliedbei^' Ouddorp heeft de steun van 135 vrijwilligers stellen ^^lonk ^^ils Eet^ Qsten oeken EiiAüDei-niEyws Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' te Ouddorp Startschot Albedarunners showh Actie voor vrijlating cliristenen in Soedan flakkee verhuizingen b.v. Uitslagen Damvereniging 'Denk en Zet' Veertig jaar gezorgd voor droge voeten Tf/dem deze ebben Wij ^^U% Nieuweweg 6 3248 BE MEUSSANT TeL/fax (0187) 60 20 17 PAGINA 7 mS: Vrijdag 18 december 1998 Een voorziening als het Zorgcentrum 'De Vliedberg' mag in Ouddorp een brede steun ervaren. Zelfs honderd-vijfendertig vrijwilligers slaan waar nodig de hand aan de ploeg en nodig is het nog al'es in een huis als 'De Vliedberg', Bij het koffieschenken bijvoorbeeld, in de recreatiezaal of op de kamers; bij het bege leiden naar de fysiotherapie of naar de biblio theek, het bijbellezen of de weeksluiting en zeker bij het uitbrengen in de gemeente van ruim honderd maaltijden per dag. Drie en twintig vrijwilligers doen daar - op toerbeurt - aan mee. Voor het gebruik van de eigen auto wordt een vergoeding ver strekt, op hun verjaardag krijgen de vrijwil ligers een bloemetje en aan het eind van het jaar een Kerstpakket. Voor het overige is het liefdewerk waar je - stoffelijk - niks aan overhoudt, maar dat je wel een mooie ervaring geeft. Woensdagmiddag, toen aan alle vrijwilli gers het kerstpakket werd uitgereikt heeft mevr. Bezuijen-Aleman haar deelname aan de uitbreng van de maaltijden beëindigd. Ze was de laatste van de groep die in april 1978 was gestart. 'De Vliedberg' zelf werd in 1971 gesticht, met de maaltijden werd in 1978 begonnen, een nogal wat rationeler oplossing dan dat gezinshulpen hier en daar de middagpot moesten verzorgen. 'De Vliedberg' kwam voort uit het initiatief van de Stichting voor Maatschappelijk en Soci aal Werk in de gemeente Goedereede. Mevr. Bezuijen heeft heel wat maaltijden bezorgd en daar werd ze woensdagmiddag door Vliedberg-directeur Van Beek harte lijk voor bedankt. Bij het kerstpakket was als extra een VVV-bon gevoegd. „Jammer dat u moet stoppen", vond de heer Van Beek. Zelf vindt mevrouw Bezuijen dat ook maar 't werd nogal belastend, ai die keren in en uit de auto. De VCVM-NEDERLAND (de Vereniging van Christenen tegen Vervolging en Marte ling) is een handtekeningenactie begonnen voor het vrijlaten van twee Pakistaanse christenen die onschuldig gevangen zitten. Beiden werden gearresteerd nadat tegen hen door een plaatsgenoot een aanklacht was ingediend dat ze de profeet Moham med beledigd hadden. Daarop staat in Paki stan de doodstraf. Het komt meermalen voor dat een moslim na onenigheid met een christen een aan klacht tegen hem indient, waarna arrestatie volgt. De behandeling van dergelijke zaken duurt vaak lang. Ayub Masih werd op 14 oktober 1996 ge vangen gezet. In april 1998 werd hij door een rechtbank ter dood veroordeeld omdat hij de profeet Mohammed beledigd zou hebben, hoewel hij dat ten stelligste ont kent. Ayub Masih is tegen het doodvonnis in hoger beroep gegaan. Shafilc Masih werd op 30 mei 1998 gear resteerd. Hij zit gevangen in Faisalabad in afwachting van de behandeling van zijn zaak. Autobedrijf Uan van Dijk Het is van belang dat naast het verzamelen van handtekeningen onder een verzoek tot vrijlating van de twee christenen ook zoveel mogelijk brieven naar Pakistaanse autoriteiten gestuurd worden met een ver zoek om vrijlating. Als er veel brieven bin nenkomen, kan dat leiden tot vrijlating. Een handtekeningenlijst en een voorbeeld brief met adressen van Pakistaanse autori teiten kunnen aangevraagd worden bij VCVM-NEDERLAND, Postbus 296, 3770 AG Barneveld of telefonisch via: (0342) 414479 of (036) 5331398. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. Hier een laatste berichtje voor de schaatsers onder ons. Jullie worden morgen tussen 12.00 en 12.25 uur in de Ring van Middel- harnis verwacht. We vertrekken uiterlijk 12.30 uur, richting Den Haag. We hopen om 18.00 uur weer terug te zijn in Middelhamis. Vergeten jullie niet de 17,50 mee te nemen?! Voor de personen die op het 'reserve-deel nemers-lijstje' stonden, hebben we helaas geen plaatsje meer kunnen vinden (excuses, excuses, excuses). 's Avonds gaan we met z'n allen heerlijk onderuitgezakt naar een film kijken. Aan vang 20.00 uur in de Hoeksteen. Deze keer vragen we geen entree voor de film. Tot morgen! d.d. 14 december 1998 Afdeling 1: A. V. d. Veer-I. Koese1 - 1 C. Spee - P. van BrusselO - 3 J. van Hoorn - H. VerolmeI - 1 I. Mackloet - H. KoeseO - 3 Afdeling 2: M. Klink - G. Zaaijer3 - O F. Noordijk-C. Polder1 - 1 A. Knape - W. Vroegindeweij3 - O J. V. d. Kooij - J. Lodder1 - 1 Afdeling 3: R. Jacobs - T. Staal3 - O J. Holleman - J. Groenendijk1 - 1 J. Nipius - L. TaaieO - 3 H. Schejlevis - J. VerbiestO - 3 Tussenstand 14 december 1998 Afdeling 1: 1. A. V. d. Veer8 - 17 2. H.Kofse..9- 15. 3. J. van Hoorn7 - 11 4. C. Spee7 - 11 5. H. Verolme8 - 11 6. 1. Mackloet9 - 11 7. P. van Brussel6- 8 8. J. A. Dekker7 - 8 9. I. Koese9 - 7 10. J. A. van Hoorn6 - 3 Afdeling 2: 1. M. Klink9- 17 2. C. Polder10- 16 3. A. Verolme10- 14 4. W. Vroegindeweij10- 13 5. A. Knape8 - 11 6. J. Lodder11 - 11 7. F. Noordijk10- 10 8. J. v. d. Kooij9 - 7 Uitslagen van 14 december Het was een rustig avondje in Ouddorp. Er werden slechts 3 partijen bij de dammers gespeeld en ook bij de schakers waren enkele partijen uitgesteld. En toch was het drukker dan gedacht. Dit komt omdat spe lers die geen partij hebben toch maar even komen kijken op maandag. Waarschijnlijk om in het 'ritme' te blijven. Ook was er weer een oude bekende op be zoek. Oud-jeugdspeler Herbert Vlietland kwam de degens kruisen met de club. De deur gaat trouwens iedere maandag open voor enthousiastelingen die kennis willen maken met de denksport op de kop van het eiland. Kijken kost nog altijd niets! In de tussenstand van groep 1 blijkt dat 14- voudig kampioen Arie Baas nu al 'los' staat. De rest staat op een score van rond de 50%. Schaken, groep 1 J. Santifort - W. H. M. van Geelenrem. C. Wassenaar- M. Breen1 - O W. J. Tanis - P. A. DerrezO - 1 A. J. Kastelein - R. van der Wende1 - O Schaken, groep 2 P. Breen - A. van Huizenrem. E. Santifort-J. GrinwisO- 1 P. van der Noordt - H. SoetemanO - 1 E. T. E. Derrez - K. de RondeO - 1 Dammen C. Tanis -M. BruinsmaO - 3 H. M. Floresteijn - J. VisbeenO - 3 A. de Mik-A. Meijer..3 -O Tussenstand groep 1 schaken: 1. A.C. Baas9-7 2. M. Breen11 - 6,5 3. F. L. Troost9-5,5 4. W. H. M. van Geelen11 - 5,5 5. J. Santifort10 - 5 6. A. J. Kastelein10 - 5 7. C. Wassenaar10 - 5 8. P. A. Derrez10 - 5 9. W.J. Tanis11-5 10. K. van der Wende10-4,5 11R. van der Wende11 - 3,5 12. W.T. Breen8-2,5 9. G.M. Koese.7-6 10. G. Zaaijer8 - 4 Afdeling 3: 1. H. Schellevis12 - 23 2. H. Noordijk11 - 20 3. J. Verbiest12 - 20 4. R.Jacobs9- 18 5. L. Taaie12- 18 6. J. Holleman11 - 14 7. T. Staal11 - 11 8. J. Groenendijk11 - 7 9. J. Nipius11- 1 Bekerronde: H. Noordijk-A. Knape1 - 1 A. Verolme - L. Taaie3 - O L. Taaie - A. VerolmeO - 3 G. Zaaijer - T. Staal3 - O A. Verolme - H. Schellevis3 - O Het Waterschap Goeree-Overflakkee heeft vandaag afscheid genomen van haar technisch directeur de heer C. J. de Visser, volbloed Zeeuw van origi ne, maar na 34 jaar toch zó aan Flakkee gehecht dat aan repatriëring naar Kamperland niet meer te den ken valt. De Visser is een blijver. En als'ie zou willen, terug naar z'n geboor tegrond, dan zou daar z'n hoogbejaarde moeder met de scheerkwast gereed staan om hem van z'n grijze baard te ontdoen. Tot dusver is moeders roep om verwijde ring van die grijze aanwas onverhoord gebleven, „'t Is lekker warm", vindt de heer De Visser ervan, 't Is een weinig geloof waardige uitleg dat de hoge klanken uit z'n stemgeluid in die baard blijven hangen, maar zoon Kees geeft wél die uitleg als moeder bromt dat ze hem niet goed meer verstaat. Landarbeiderszoon Kees de Visser kreeg gelegenheid te studeren aan het Zeeuws Technisch Instituut te Goes. Drie jaar lang fietste hij elke dag twintig kilometer naar en van school en dat'ie nóg fietsen kan heeft hij in Middelhamis duidelijk laten blijken. Lopen ook trouwens, hij is er ambtenaar voor om te hebben berekend dat z'n gemid delde snelheid van 6.5 naar 5.8 km per uur is teruggelopen, op z'n bijna 61e. Niks te klagen dus. Na een reeks van jaren bij de Deltadienst van Rijkswaterstaat in Goes te hebben gewerkt kwam hij in maart 1964 als tech nisch ambtenaar naar het Waterschap, juli 1994 volgde hij de heer Leen Verolme op en werd technisch directeur. Die vacature die z'n vertrek veroorzaakt zal niet worden opgevuld; de werkzaamheden worden ver deeld over het management-team, zijnde de secretaris-directeur en de sector hoofden. Het is al sinds een klein jaar dat de heer De Visser afbouwt en afstsand neemt, „ik staen d'r al wat naest", zei hij daarover, maar in september was er de regenoverlast, toen was het weer volop actie geblazen. Ook bleek toen weer'es hoezeer de computer in het werk van de heer De Visser is geïnfil treerd, en met het geven van alle mogelijke centrale informatie onmisbaar geworden is. Maar de heer De Visser heeft niet zoveel affectie met computers en de bruikbaarheid daarvan. Hij heeft z'n veertig pensioenjaren zonder al die moderne informatica toch wel verdienstelijk volgemaakt alvorens hij van daag afscheid nam uit de computerzwange- re dienst. Voortaan ligt z'n interesse weer thuis, of bij de (kerkelijke) partnergemeente Thalheim, of bij de Amnesty Werkgroep, bij z'n ouderlingschap van de Geref. Kerk of.bij zoon Niek die enkele jaren geleden naar Nieuw Zeeland emigreerde en daar z'n eigen bedrijf is begonnen. Eind volgend jaar hopen de heer en mevrouw De Visser hem weer een bezoek te brengen, ze weiren er al twee keer eerder, maar de derde keer hoeft er op tijd niet meer te worden gelet. En pas sant verbinden ze aan hun bezoek aan Nieuw Zeeland traditioneel een kijkje in een tropenland en daar hopen ze ook nu weer op. De heer en mevrouw De Visser kennen elkaar trouwens al vanaf de Muloschool-banken, samen zijn ze dus al lang op pad. Op het vervolg van dat pad zal hen vanmiddag ongetwijfeld veel goeie gezondheid zijn toegewenst. Onlangs werd op het hoofdkantoor van het Albeda College te Rotterdam het startschot gegeven voor de Albedarunners. Zestien personeelsleden van het Albeda College vonden elkaar binnen hun school en beslo ten voortaan zo veel mogelijk gezamenlijk te gaan deelnemen aan bekende prestatie- lopen in de regio. Zo zal een aantal Albedarunners a.s. zater dag 19 december deelnemen aan de beken de JG Pallandtloop in Middelhamis. Onder hen ook personeelsleden van het Albeda College, lokatie Oude Tonge. De sportieve personeelsleden zijn werk zaam in verschillende functies binnen het Albeda College. Naar buiten toe dragen ze - voorzien van kleding met logo - het spor tieve imago uit van het college. Mevr. Bezuijen neemt als laatste van de eerste groep vrijwilligers d.d. 1978 afscheid OFFICIEEL DEALER Brielle Spijkenisse Slagveld 19 Kelvlnweg13 Tel. (0181) 4m7J Tel. (0181) 6249(^0 Honda-dealer voorde Z-Hollandse eilanden ^BiKBOE Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VHWUZHIS Tel. (0187) 482188 Tel. (0181) 320016 Tel. (0111)413163 Tel. (0186)613624 Profiteer nu van onze grandioze meubelshow van 17-31 december

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 7