'Meester' Baas kijkt monter op veertig onderwijsjaren terug grootste aM&:Éc&gé m professioneel advies. kievit warmte karets outoschcide Gewapende overval ^'ISI f\-'ïi Kerstzangavond ESSEL m©[i chr. streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hotlandse en zeeuwse eilanden Dirksland mmCSLANDS ^MANNENKOOR Nog 2x 's woensdags Bestuurswisseling woningbouwvereniging 'IVliddelharnis' Voorlichting Astmafonds Aanrijding op rotonde Voor beroep bedankt AJL^MINNAARD ^^^VASTGOED Bibliotheek 'Melishof Kerstzang 'One More Voice' van Markt Goedereede naar Marktveld Sommelsdijk Kerstconcerten 'Ons Koor' Kerstconcert bij kaarslicht in Goeroes' toren Imabo maakt het waar Per 1 januari gebruik van FPU-regeling 0187 - 48 26 09 Vrijdag 18 december 1998 71e jaargang nr. 6765 Op D.V. zaterdag 26 december 1998 zal er weer de traditionele kerstzangavond wor den gehouden in het kerkgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Dirksland. Aan deze avond hopen de volgende koren mee te werken: Dirksland Mannenkoor o.l.v. Frans Cornet; organist Michel de Wit. Gemengd koor 'Soli Deo Gloria' o.l.v. Jan Willem Nieuwenhuizen; orgel Wouter van Lenten. Kinderkoor 'luventa' o.l.v. Gerard van Rossum; organiste Coby van Rossum. Ds. A. M. den Boer zal de avond openen, sluiten en een meditatie verzorgen. Er wordt een afwisselend programma ge boden met veel samenzang. Aanvang 19.00 uur, kerk open om 18.30 uur. KOMT ALLEN. De twee laatste Eilanden-Nieuws num mers van 1998 hopen we op de woens dagen 23, het Kerstnummer, en woens dag 30 december (Oudejaarsnummer) uit te brengen. Redactie Visser Visser De Raad van Toezicht van. de Woningbouwvereniging 'Middelhar nis' deelt het volgende mede: De ledenraad heeft op 18 november jl. periodiek aftredend bestuurslid mevrouw C. Kroos-van Rumpt niet herbenoemd. Ver volgens besloten de bestuursleden me vrouw W. M. de Lignie, de heer F. M. van de Waart en de heer J. J. W. la Grand om eveneens het bestuur te verlaten. De ledenraad heeft inmiddels per 1 januari 1999 vier nieuwe bestuursleden benoemd. Het bestuur van de Woningbouwvereniging 'Middelharnis' bestaat per 1 januari 1999 uit de heren A. J. Doom, S. van Nieuwaal, L. van Oudenaren, L. Saarloos en S. L. Visser. Waarschijnlijk zal het dagelijks bestuur be staan uit de heer Van Oudenaren als voor zitter, de heer Doorn als secretaris en de heer Visser als penningmeester. Het Astmafonds, afdeling Goeree-Overflak- kee, houdt op dinsdag 26 januari a.s. in het ziekenhuis te Dirksland een voorlichtings avond. Aanvang om 20.00 uur, de zaal is geopend om 19.30 uur. Het thema van deze avond is medicijnen. De sprekers zijn een huisarts, gespeciali seerd in longziekten en een apothekersas sistente. De koffie/thee is gratis. Op deze avond kan natuurlijk niet gerookt worden. Tevens wensen wij u prettige Kerstdagen en een 'luchtig' nieuwjaar. Voor inlichtingen kunt u bellen naar Marij ke van Kampen, tel. (0187) 492846 of Petra de Berg, tel. (0187) 669200. MELISSANT - Op de rotonde van de N215 ontstond woensdagmorgen een aan rijding tussen twee twee personenauto's. Een 40-jarige man uit Stellendam botste op de auto van een 34-jarige man uit Helle- voetsluis die vaart minderde voor een auto bus die voor hem reed. De Stellendammer had dit niet in de gaten waardoor een kop/ staartaanrijding ontstond. Beide auto's lie pen schade op. Er ontstond geen persoon lijk letsel. MIDDELHARNIS Ds. Niesing uit Oene heeft bedankt voor het op hem uitgebrachte beroep door de Herv. Gemeente. He* is de tweede teleurstelling die de gemeente ervaart in het streven naar de vervulling van de vacature ds. Ruijgrok. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning MELISSANT In verband met de komende feestdagen zal er in plaats van vrijdags gelegenheid zijn tot boekenruilen op de woensdagen 23 en 30 december van 18.30 tot 19.30 uur. A, Herv. Q^ Op D.V. 19 december willen we onze kerst avond houden. We hopen deze avond om 19.30 uur te beginnen. Als je wilt, neem dan je muziekinstrument mee. Iedereen vanaf 14 jaar is welkom. Voor vragen of opmerkingen: even bellen naar Hennie Looij (652323) of Heleen van Heemst (651759). Tot ziens. Commissie ZAJW Nieuwe Tonge A.J. VAN RUMPT UW BMW DEALER Op zaterdagmiddag 26 december 1998 (tweede kerstdag) organiseren de koorleden van het Christelijk Vocaal Ensemble 'One More Voice' en hun dirigent Willem Chris tian Meyboom een kerstzangbijeenkomst van 17.00 tot 18.00 uur op het Marktveld te Sommelsdijk. Ze worden daarbij geholpen door een bla zers-ensemble van Sempre Crescendo die voor de begeleiding van de samenzang en een muzikaal intermezzo zorgen. Inderdaad, de kerstzang op tweede kerstdag van 'One More Voice' is verhuisd van Goe dereede naar Sommelsdijk. Na de organisatorische problemen, waar door de kerstzang vorig jaar helaas geen doorgang kon vinden, heeft 'One More Voice' een nieuwe locatie gevonden voor de traditionele kerstzang op het minstens zo sfeervolle en historische Marktveld van Sommelsdijk. Op het programma staan, als van ouds, be kende kerstliederen voor koor- en samen zang. Vanaf 16.45 uur worden de programma's door de diverse koorleden op straat uitge deeld. Tevens wordt er voor warme choco lademelk gezorgd. Dus blijf na alle kerstfeestvieringen en zware kerstdiners niet in uw luie stoel zit ten, maar besluit met 'One More Voice' het kerstfeest van 1998 op het Marktveld van Sommelsdijk. Maandag 21 december in de R.K. kerk te Oude Tonge en woensdag 23 december in de R.K. kerk te Middel harnis. Aanvang 20.00 uur. Toegang vrij. Medewerking verlenen Chr. Vocaal ensem ble 'One More Voice' en mannenkoor 'Ons Koor'. Algehele leiding: Willem Chr. Meijboom. De beide koren brengen een gevarieerd kerstprogramma, met liederen van allerlei stijlen en talen. Ook voor samenzang is er ruimte in het programma gemaakt. In deze Adventstijd zijn er overal rondom ons heen Kerstconcerten te beluisteren, ongetwijfeld mooi en stemmig. Het Kerstconcert in de oude toren van Goe dereede op 12 december jl. was in mijn ogen toch een apart prijsje waard. Speciaal blijft die torenruimte met zijn eeuwenoude muren en hoge ramen, nu feeëriek verlicht door de kaarsen op een enorme houten kroon, hoog boven onze hoofden, en daar bij talloze kaarsen rondom. Het concert was heel apart, het begon met een processie van koorleden, al zingend met een kaars naar voren komend ingeleid door harpklanken (harp Matthijs Mijnders) achterin de toren, het clavecimbel, bespeeld door Sietse van Wijgerden nam het spel over, voorin de torenruimte. Uit véle landen waren er nu oude balladen en Christmastcarols te beluisteren en vaak zeer verrassend: heel modern. In 'Star Carol' van Rutter klonk een apart melo dieus jazzy ritme ons in de oren. Heel mooi werd er ook 'close harmony' gezongen. Vele liederen werden begeleid door het cla vecimbel, klaiiken waarvoor deze ruimte haast geschapen lijkt. Maar er werd ook a capella gezongen, die hoge ijle klanken met de sonore mannenstemmen op de achter grond in die hoge ruimte, 't leek of we naar een engelenkoor luisterden. De glühwein (bisschopswijn) en hete cho colademelk vonden gretig aftrek in de pauze. Maar zó vol was de toren, dat er hef tig mee gemanoeuvreerd moest worden. Na afloop de betaling in een doos bij de uit gang! Een juweel van een klein Kerstcon cert. Voor de mensen, die er niet meer in konden, gloort er nog hoop: Dinsdag 22 december a.s. zal ditzelfde concert plaats vinden in de mooie oude kerk op de Ring in Renesse, 's avonds om acht uur. Wederom met kaarslicht, vast een plaatje waard. Ik vergat zelfs nog de samenzang te melden van enkele mooie oude Kerstliederen, wij allen, met begeleiding van het koor en het clavecimbel. Hartverwarmend. Dieke Schippers- Vaarzon Morel 'Meester' Arie Baas („zonder r", benadrukt hij nog maar'es) heeft nauwelijks moeite hoeven doen om 'schoolmeester' in Ouddorp te worden. De schoolbestuurders eind vijftiger jaren hebben 't hem zelf gevraagd, alleen...; of hij wél zo vriendelijk wilde zijn vanuit z'n geboorteplek Gouda in Oud dorp een proefles te komen geven...! De lange reis zowel als de proefles slaagden („al had de gelijke nis van de zaaier best wat langer gekund"). Voor hij het goed en wel besefte had hij zijn aanstelling op zak, lag hij in de kost bij Dimmen Spee en zeiden kinderen zowel als hun ouders 'mees ter' tegen de twintig jarige die na elke lunchpauze door een aan tal meisjes uit klas 4 arm in arm naar school werd begeleid. Als 'ongewenste intimidatie' zou dat misschien nu worden uitgelegd, maar hoe mooi was dat toch vroeger. Dat was ook de tijd dat een veel oudere dorpsgenoot met 'de meester' uit vissen ging. Mede aan hem dankt de heer Baas z'n ruime vocabulaire met echt Ouddorpse woorden, al spreekt'ie ze niet zelf. Die mooie herinneringen, de heer Baas zou ze niet graag hebben gemist. Uit een tijd stammen ze dat hij met nog wat jeugdige collega's naar de Goereese gemengde zangvereniging ging lui steren en daar is 't geweest dat hij zijn vrouw, de Goereese Dien van Dam ontmoette. Ze sloten een huwelijk van een haast ouder wetse degelijkheid, twee dochters werden er uit geboren. Alles ging de heer Baas voor de wind. Vandaag, vrijdag, zal hij op 'het Spectrum' te Stellendam, de pendance van de Chr. Scholengemeenschap 'Prins Maurits' te Middelharnis, z'n laatste schooldag hebben beleefd, want de (let wel!) 'locatiedirecteur' stopt ermee, op z'n bijna 61e. In 1963 is hij vanuit Ouddorp naar Stellendam overgestapt om daar, samen met Huig v. d. Tol de twee klassen van een daar gestichte Mulo- school te bemannen. Wéér vroeg de heer Baas er niet om, maar toen de heer v. d. Tol in 1986 vertrok volgde de heer Baas hem als directeur op. Het betekende het begin van een hectische tijd. Tot aan begin tachtiger jaren groeide de school, sindsdien trad een stabilisering op tot zo'n honderdtachtig leerlingen. De fusie met de 'Prins Maurits' kwam tot stand nadat was gebrainstormd over een fusie met 'de Molenwiek' te Ouddorp. De heer Baas had meer werk aan de fusie(s) die niet doorging(en) dan met de fusie die wél gestalte kreeg. De fusie met de 'Prins Maurits' heeft positief gewerkt en de school naast MAVO-, ook HBO, HAVO en Atheneumonderwijs gebracht, al worden die laatste onderwijsvormen in de school te Middelharnis gegeven. Een hectische tijd met vreselijk veel mentale en psychische in spanning is het voor de heer Baas en z'n team geweest. Niet dat hij er fysiek aan toe is, maar toch..., de heer Baas vindt het wel mooi geweest, na ruim veertig jaar. Voor de klas staan was z'n lust en z'n leven maar de laatste jaren domineerde een vergadercultuur over steeds weer nieuwe maatregels en onder wijsvernieuwing. Als directeur gaf de heer Baas hooguit nog acht uur les per week en hij heeft z'n klas best wel gemist. Toch noemt hij zich een dankbaar mens omdat het gegaan is zo als het is gegaan. Op de lagere school voelde hij zich thuis, later, op de MAVO bewoog hij zich als 'een vis in 't water'. Al sinds enkele maanden werkt hij z'n opvolger, de heer Korteland, in en vandaag zal hij hem heel nadrukkelijk even zoveel plezier in z'n nieuwe baan toewensen als de heer Baas dat zelf heeft gehad. De vrije tijd die hem toch wel toelacht, hoopt hij niet in ledig heid door te brengen. Hij fietst nu vrijwel elke dag naar school en het rijwiel zal niet van de ene op de andere dag in de schuur verdagen. De twee honden vragen om aandacht, echtgenote Dien zal hem ook veel bezig houden, er wachten allerlei klussen die tot dusver bleven liggen en zegt de heer Baas: „Ik pak wel weer een cursus op", waarbij hij denkt aan Grieks of Latijn. En hij schaakt niet onverdienstelijk waarom hij zich nog wat schaak- openingen eigen wil maken. Fietsen, dat blijft hij stellig doen, want hij heeft al die rondjes naar school als bevorderlijk voor de mentale gezondheid erva ren. Al fietsend en denkend borrelden goeie ideeën naar boven die in de volgende schooluren toepasbaar bleken. De weg naar huis was voldoende lang om alle muizenissen weer kwijt te raken. De heer Baas heeft z'n karwei afgemaakt, met genoegen, zo mag gezegd. Hij zal het best nog een poosje gaan missen, maar hij blijft nog een aantal maanden part-time aan de school verbonden om een aantal uren per week een vacante plaats te vervullen en de klas tot het examen te begeleiden. Je bent onderwijzer of je bent het niet, de heer Baas is er een uit het goede hout gesneden. Wie hem de hand wildrukken krijgt daartoe gelegenheid op vrij dag 8 januari op de afscheidsreceptie die van 16.30 tot 18.00 uur gehouden wordt in de hal van het schoolgebouw aan de School straat te Stellendam. Natuurlijk zijn daar ook alle oud-leerlingen welkom. ISO 9002 OUDDORP Dinsdagmiddag omstreeks 16.40 uur vond in een drogisterij aan de Raadhuis straat een gewapende overval plaats. Op het moment van de overval was de eige naresse samen met 2 winkelbediendes vier klanten aan het helpen. Er kwam toen een man de zaak binnen die een bivakmuts droeg, een vuurwapen trok en onder bedrei ging van dit vuurwapen geld eiste. Nadat de eigenaresse hem enig geld had gegeven is de man de winkel weer uitgelo pen. Hoeveelheid geld niet bekend. Een onderzoek naar deze dader had vooralsnog geen resultaat. Er is niet geschoten en er is geen persoonlijk letsel. Signalement dader: Nederlands sprekende man, lengte 1.80 m, normaal postuur, blank en donker gekleed. Getuigen kunnen zich melden bij de politie: tel. (010) 2741135. instattatiebedrijf SOMMKLSDUK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187 - 48 72 72 CS AVONDS 06 - 53 777 FAX 0187-48 66 13 OLIDDORI' STATIONSWEG 3 (PASSACE) TEL 0187-68 45 45 FAX 0187-68 17 55 ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187)489143 Tel. (0180)642111 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAFIE WSSH BBH!! BIBBl OUODORP-WeststiBat35-TBhfoon{0187)6B]612/Fax6S373J 2BÊÊÊU^ ■PtlnBliop-Hogfxoomm-Telttoonf3in)462«10 ^BjfBB^f Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 Autobedrijf A.J. van Rumpt bv Molendijk 85 3243 AL Stad aan 't Haringvliet Telefoon; (0187) 611553 Fax:(0187)612280 BMW MAAKT RIJDEN GEWELDIG. Molenweg 28 Telefoon: 0187 47S400 Fax: 0187 484210 Middelharnis Openingstijden: ma t/m vrij: 8.00-12.00 13.00-17.00 vrij: 19.00-21.00 za: 9.00-12.00 Centrale verwarming Luchtbehandeling Meet- en regelsystemen Service en onderhoud Gasinstallaties Waterinstallaties Sanitair Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl. KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Het complete Opel-Winterpakket verkoop en verhuur van: Skibox SneeuwktiTtmot'n Allesdragers Winterbanden Incl vpigon reserveer tijdig: 0187-476788 Garage Knöps B.V. voor autorijder) met plezier Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1