NIEUWS .Sjkvenster ycH^AA^ekh mn^6 Kerstnachtdienst jamilieherichten Cadeautip van 'Raak de Roos' goed besteed uit de kerken itlls it«««p-r«ï«^» Speciaal voor jou zoch ten we 100-den stuks kleding uit, o.a. rokken^ blouses^ truien^ sweaters. Alles in verschillende kleuren en modellen van bekende merken, o.a. Stroke, Mystique, Marie Tiieme, enz. Prijzen van JjO^- ]2^,- Nu'lNDE OPRUIMING WEG VOOR ^ost EIIAI1DEI1-I1IEUW5 HET en klnAercH erv^n ^Z^eczmi^eT 3 in Melissant Eilanden-Nieuws Kerstconcerten Chr. Stadskoor Goeree PAGINA 11 Vrijdag 18 december 1998 Blik op kerk ^N/ en samenleving Cj Vorige week signaleerde ik op de boeken markt een veelheid van bijbelse dagboeken. Daarover nog wat namijmerend zou er ook wel iets te zeggen zijn over het onvoorstel bare aantal Kerstverhalen dat in omloop is, en waaraan jaarlijks nog de nodige bundels worden toegevoegd. Het Kerstverhaal hoort erbij, dat is niet tegen te spreken. Bij de Kerstviering van de Zondagsschool natuurlijk in de eerste plaats. Maar evengoed op de Kerstmiddag voor bejaarden en alleenstaanden. En op de Kerstavond van de verenigingen. En zo zou ik nog wel even door kunnen gaan. En soms bekruipt me de gedachte dat men dit het hoogtepunt van de middag of van de avond vindt. Natuuriijk, de Kerstgeschiede nis moet worden verteld, of een declamato- rium worden uitgevoerd. En er wordt veel gezongen, met Srille Nacht aan het slot. Maar na de pauze, dan wordt de verlichting in de zaal getemperd, dan gaat jong en oud ervoor zitten, want dan komt het. ^este tHCHSCH is het blad voor uw Voor snoei-/zaagwerk groot of klein moet u bij Bel voor info/offerte: (0187) 68 49 30 ^^eccm^CT c Alle Blousen/Gilets/ Sweaters/Korte Rokken Mt. 116-176. In de prijzen van NU UITZOEKEN Alle Overgooiers/Lange Rokken/Sportieve Jasjes o.a. van het merk Rags en LandsonJ Mt. 116-176. Prijzen van^r^- U^r -^rf^r m ALLES WEG VOOR Vanafvandaag staan de deuren open naar de ECHTE WIIVTER-OPRIIIMING VM SIMONS! Alle Broeken/Overhemden/ Gilets/Siveaters Mt. 92-176. In de prijzen van NU UITZOEKEN Dïrksland Nw. LekkeHand "^Onnin: D. G. E. H. F. I. - Kerstverhalen - Dezelfde thema's - Het Kind Wie een aantal Kerstverhalen naast elkaar legt kan constateren dat het altijd dezelfde thema's zijn die in het Kerstverhaal een rol spelen. In vrijwel alle verhalen sneeuwt het. ondanks het feit dat we maar ééns in de zo veel jaar een witte Kerst hebben. En er is een jongetje dat verdwaald is in die sneeuw, en toch op een wonderlijke manier nog thuiskomt. Of een meisje dat van huis weg gelopen is, maar net de dag voor Kerst naar huis terugkeert. Of een jarenlange vete wordt de avond voor Kerst bijgelegd. En zo zijn er nog wel een paar. De verhalen druipen in de regel van de ro mantiek en het sentiment. En berouwvolle zondaren zijn er in overvloed. En het Kerst evangelie blijkt voor velen een' inspiratie bron te zijn om te vergeven en te vergeten. Kortom, in Kerstverhalen komt alles altijd weer goed. We weten het allemaal en -toch laten we ons ieder jaar weer door zulk soort verhalen meeslepen en ontroeren. Let wel, ik zou niet graag kritiek oefenen op de vele auteurs van deze verhalend Ik zie zelf geen kans een verhaal te schrijven dat ook maar één mens of één kind zou kunnen boeien. Ik heb zelfs enig respect voor al die schrijvers en schrijfsters die altijd weer kans zien al die variaties op het bekende thema aan te brengen. En niet minder voor de vertellers en de vertelsters die zich zo'n verhaal helemaal kunnen inleven, zó dat de aanwezigen aan hun lippen hangen. En toch vraag ik me weleens af: hoe komt dat, dat we rondom Kerst allemaal even kind worden en volkomen 'ingepakt' wor den door zo'n verhaal? Dat we een 'beke ring' accepteren, waarbij we normaliter vraagtekens zouden plaatsen? Misschien doordat we toch allemaal, al worden we nog zo oud, iets van het kind in ons houden. Misschien is dat toch positief, al zullen we niet moeten vergeten dat het uiteindelijk alleen gaat om hèt Kind, dat in de wereld gekomen is om te zoeken en zalig te maken wat verloren was. Waarnemer Puzzelfeglement 1. Stuurje oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 80 a 100 punten te verdienen. Zelfgemaakte raad sels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ontvang je een boekenbon van 15,-. Zo dichtbij kerst leven velen gejaagd op. zoek naar sfeer, gezelligheid en cadeautjes. Wie heeft er.geen verwachting? Advent heeft daar alles mee te maken, het is immers een tijd van uitzien. Uitzien naar een paar weken vrij. Of moet ik het heel anders benaderen? Advent heeft daar totaal niets mee uit te staan. Een oude christen waar ik onlangs op bezoek kwam vertelde dat de Heere zo oneindig goed voor hem was. Hij heeft nog één verlangen. En dat is: Bij de Heere te zijn om Hem nooit meer verdriet te doen. Advent? Jazeker!! Zo'n uitzien mogen we elkaar toch wel toewen sen. Waar of niet? Een kunstenares maakte 9 schilderijen van advent tot kerst. Óm het goed uit te leggen had haar man er onderschriften bij geschre ven. Speciaal voor de bezoekers van het museum in hedendaags Nederlands. Helaas zijn ze tijdens de grote schoonmaak van de zolder helemaal door de war geraakt. Wil jij eens helpen om die bij het juiste schilderij te zetten. Lever de nummers en de letters die bij elkaar horen in. Bijvoorbeeld 1-D enz. A. Nee hoor, het spijt me, ik heb echt geen plek voor jullie in de herberg. B. O Maria, ik laatje niet in de steek. C. Jezus is geboren! In de Gereformeerde kerk aan de Nieuwe weg 11 te Melissant wordt op D.V. 24 december een Kerstnachtdienst gehouden. Deze dienst begint om 22.00 uur en wordt om 21.45 uur voorafgaan door het zingen van kerstliederen. Medewerking aan deze dienst wordt ver leend door het Mannenkoor 'Door Ben dracht Verbonden' uit Stellendam. Voor ganger is de heer A. v. d. Schee uit Spijke- nisse. U bent van harte welkom. Deze dienst zal rechtstreeks uitgezonden worden op Radio Flakkee 104.9. Ook nodigen wij u uit voor de Kerstgezins- dienst op Eerste Kerstdag, welke begint om 10.30 uur en waarin de eigen jeugd haar medewerking zal verlenen. Voorganger is drs. A. Ferweda uit Zuidland. 18 december 1998 Ned. Herv. Kerk, Goedereede, 19.30 uur. 19 december 1998 Ned. Herv. Kerk, Ooltgensplaat, 19.30 uur. 24 december 1998 Ned. Herv. Kerk, Rockanje, 22.00 uur. 26 december 1998 Markt Goedereede, 17.00 uur. en ümeUfWear Voorstraat 52 Telefoon (0187) 60 5584 Winkelcentrum 'De Kleijburg' Telefoon {mS4} 6812 57 Gijsbert van Gils (Achthuizen) is de jongen van deze rebus. Los het maar eens op. Misschien moet het tegen jou ook wel eens gezegd worden als je op bed ligt? Gijsbert 15 punten wijzer, gefeliciteerd. Natelie Akershoek (Ouddorp) Hallo wat heb ik nou aan mijn broek? Nog een puzzelaar, zusje van Mirjam Akershoek. Hartelijk welkom bij onze puzzelvrinden. Helaas kon ik in je envelop geen foto vinden. Stuur die maar eens toe. Dan roepen de tantes: "Nou moe, dat meisje kennen wij, zij hoort er ook echt bij. Geef je gelijk je verjaardag door? Dan zul je ervan opkijken hoor. - Mirjam Akershoek (Ouddorp) Hoera, de onbekende inzender is terecht. Aha, dat is voor jou niet slecht. De punten tellen we er lekker bij. Ze zijn fijn voor Mirjam en niet voor mij. Met je broertjes kun je gezellig spelen. Nee, jij hoeft je niet te vervelen. Juf Cammeraat is een echte kameraad. Ze houdt van kinderen met woord en daad. Hé en wie zit er nog meer in groep 5-b? Vriendin Miranka, daar vermaak jij je mee. Margreet Sleurink (Rotterdam) Allereerst sterkte toegewenst in het verlies van opa. Je vindt het toch wel goed als ik er bij stil sta? Wat is de eeuwigheid toch erg.' Menig mens ziet er tegenop als een berg. Jammer van je ziek zijn. Heb je nog pijn? Gezondheid is nooit genoeg te waarderen. 'k Hoop datje snel weer in het land van de gezonden mag verkeren. Bedankt voor de kaart met het tinnen echtpaar. Hij staat te pronk op mijn orgel, heus waar. Cora de Vos (Ridderkerk) Jij wilt de tempera tuur graag zien dalen om sportief je schaat sen uit het vet te halen. Met je verknipte computerfoto, 'k moetje bekennen, Ko weet niet of dat lukt, ze zullen moe ten scannen. Puzzels simpelweg van een blaadje geknipt worden echt uit onze krant gewipt. Nee, je moet er zelf werk aan besteden. Maar deze fout hoort natuurlijk tot het verleden. Cora de Vos en Petra Japsen kunnen in hun handen knijpen. Een bon van 15,- Geluk ermee. Vreest niet, u zal een Kindje krijgen. Wat een eer dat de moeder van mijn Noem het Jezus. Heere op visite bij me komt. De reis naar Bethlehem. Luister Jozef Je moet Maria niet veriaten. Mijn ziel maakt de Heere groot. Dag Elizabet. Dag nicht. De heer van Sigchem geeft de heer Nap de cheque Op 7 november 1998 vierde de Schietver eniging 'Raak de Roos' te Ouddorp haar 40-jarig jubileum. Daar de vereniging financieel gezond is werd er door het be stuur besloten om tijdens de te houden re ceptie een kadotip in de vorm van een enve loppe met inhoud te vragen. Dat ingezamel de geld zou dan geschonken worden aan zorgcentrum De Vliedberg te Ouddorp en aan het logeerhuis De Mantelienge te Oud dorp. De gevraagde kadotip leverde het schitterende bedrag op van 2.500,-. Op 15 december jl. werd aan de heer Van Beek, directeur van De Vliedberg, en aan de heer Nap, beheerder van de Mantelienge, beiden een bedrag van 1.250,- geschon ken. De heer Nap deelde mede dat hij het geld zou gebruiken voor de aanschaf van speci aal speelgoed voor meervoudig gehan dicapte kinderen en ouderen. De heer Van Beek deelde mede dat hij het geld zou gaan gebruiken bij de op handen zijnde uitbreiding van De Vliedberg. Mariene van Gils (Achthuizen) wordt 12 jaar op 22 december. Als cadeau hier je foto. Petra Jansen (Middelharnis) komt ook met haar kiekje in de krant, want zij verjaart de 27- steen zal dan 15 worden. Allebei onze handdruk. NED. HERV. KERK Beroepen te Werkhoven B. C. Haverkamp, kandidaat uit Dendermonde (België). Aangenomen naar Stavenisse M. J. Kom- mers, kandidaat uit Bunnik; naar Wapen- veld (Hervormde Gemeente De Kandelaar) R. Koning, kandidaat uit Houten; naar Zoe- termeer (wijkgem. 1, Oude Kerk) W. M. de Bruin te Daarlerveen. Bedankt voor Kesteren W. Roos te Doorn- spijk; voor Putten (wijk 4) J. C. de Groot te Dordrecht; voor Sint Annaland M. A. van den Berg te Groot-Ammers; voor Wierden (wijkgemeente Noord) J. Boer te Ermelo. GEREF. KERKEN Beroepen te Bodegraven A. Toornstra te Rotterdam-Delfshaven. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Amersfoort-Noord (sectie 1 - Hoogland) G. Zomer te Nijkerk; te Zuid- wolde (Dr.) i.c.m. Ruinerwold-Koekange P. G. Boon, kandidaat uit Zwolle. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Wezep D. W. Fijan te Wapen- veld. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Ameide M. J. Kater te Zeist; te Enschede-Oost G. C. den Hertog te Lei den; te 's-Gravendeel S. Otten te Rotter dam-Zuid; te Nieuw-Vennep W. Kok te 's- Gravenzande. Beroepbaar gesteld: drs. B. L. C. Aar- noudse. Botter 21, 2991 PA Barendrecht; drs. A. A. Egas, Reeweg 1, 4251 XH Wer kendam; drs. A. van der Zwan, Kerkbuurt 9, 3361 BB Sliedrecht. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Aagtekerke, te Aalburg en te Middelharnis A. J. Gunst te Benthuizen, die bedankte voor Hoofddorp, Poortugaal en Scheveningen; te Boskoop, te Goudswaard, te Meliskerke, te Rotterdam-Centrum en te Rotterdam-Zuid M. Karens te Werkendam; te Carterton (Nieuw-Zeeland) J. B. Zippro te Moerkapelle; te Grand Rapids Covell Avenue (Verenigde Staten) G. J. Baan te Lisse; te 's-Gravenhage-Centrum en -Zuid J. J. van Eckeveld te Zeist; te Klaaswaal A. Bac te Bodegraven; te Ridderkerk-Slikker veer P. Mulder te Capelle aan den IJssel- Middelwatering; te Rotterdam-Zuidwijk J. J. van Eckeveld te Zeist; te Sint Annaland C. A. van Dieren te Stolwijk, die bedankte voor Terneuzen. Bedankt voor Haarlem J. J. Tanis te Mid delburg-Centrum; voor Randburg (Zuid- Afrika) F. Mulder te Scherpenzeel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 11