Eclitpaar Meijer-Moerlierlc in Ouddorp 60 jaar getrouwd Koopcentrum Ouddorp geïllumineerd van de hele wintercollectie Rabobank Middelharnis bereikt hoogste punt met nieuwbouw Kerstzangavond Sommelsdijk Open brief aan de Raad van Middelharnis Overvaller zoek [mjiicmtmm(Mi De Christenvrouw ^7s X K' chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden Nieuwe directeur Rumptstad Industries Sempre Crescendo speelt in De Samaritaan Avond met een tliema Damkampioenschap Goeree-Overflakkee Visser Visser Ramoco b.v. JUL^MINNAARD ^^^VASTGOED Vrijdag 11 december 1998 71e jaargang nr. 6763 Na enkele maanden van zware arbeid bereikte de ver-/nieuwbouw van de Rabo bank Middelharnis maandag 7 december jl. het hoogste punt. Na de sloop van het voor malige politiebureau kan bij het bereiken van het hoogste punt de tussenbalans wor den opgemaakt. De directeur van de bank, de heer Coremans, en de voorzitter van het bestuur, de heer Jop- pe, hesen bij deze officiële gelegenheid de Rabobankvlag in top. In een toespraak sprak de heer Joppe, namens de bank, zijn vertrouwen uit in het personeel van de firma Boeter. Respect en waardering voor het feit dat men ondanks de barre weersomstandigheden toch zo snel (begin december) het hoogste punt heeft weten te bereiken. De firma Boeter gaat op volle kracht door met de bouw, men hoopt het gebouw voor de kerst glas- en waterdicht te hebben. De voorzitter sprak ook zijn speciale waar dering uit voor het architectenbureau Gestel, ontwerper van het gebouw en met name de heer J. Mijnders die de dagelijkse begelei ding met verve ter hand neemt. Namens de firma Boeter werden er door de heer C. Peeman bloemen overhandigd, waarna de heer Coremans het gezelschap begeleidde naar de kantine alwaar de gasten ontvangen werden met een hapje en een drankje. Reeds in 1995 werd het voormalige politie bureau aangekocht. Dit met het oog op een eventuele uitbreiding van het bestaande bankgebouw. In 1997 werd dan ook uitein delijk de beslissing genomen om tot uitbrei ding over te gaan. Na de benodigde goed keuringen te hebben verkregen kon dan ook na de bouwvakvakantie van 1998 de bouw aanvangen. Het toekomstige gebouw zal voldoen aan alle wensen en eisen die de huidige arbeids omstandigheden met zich meebrengen. Vooral het klantbedieningsconcept van de Rabobank Middelharnis komt hierin duide lijk naar voren. Optimale bediening van de cliënt is en blijft onze eerste prioriteit! Bovendien zal het nieuwe gedeelte van het bankgebouw beschikken over een ruimte van ca. 170 m^ het zogenaamde 'Trefpunt', waar in de toekomst allerlei activiteiten kunnen plaatsvinden. Te denken valt hierbij aan workshops, seminars, ledenvergaderingen, diverse personeelsbijeenkomsten. Wij hopen u dan ook in de toekomst in deze nieuwe locatie meer dan eens aan te zullen 'treffen'. Naar verwachting zal de gehele ver-/nieuw- bouw ongeveer een jaar in beslag nemen, zodat in de zomer van 1999 aan de verbou wingsperikelen een einde zal komen en de medwerk(st)ers van de Rabobank Middel harnis u vanuit een optimale werksituatie kunnen bedienen. Met ingang van 1 oktober jl. is de heer F. A. Cannemeijer benoemd tot directeur ad inte rim van Rumptstad Industries B.V. te Stad aan 't Haringvliet. Hij volgt hierin de heer dr. ir. P. Lerink op, die deze functie sinds 1996 vervulde. Pei- diezelfde datum heeft de heer Lerink eSn andere functie binnen het Netagco-concern- aanvaard. Als General Manager Strategie Research zal hij een coördinerende en initië rende rol spelen bij de Research Develop ment projechten voor de Netagco-bedrijven in de aardappeldivisie. De heer Cannemeijer is reeds enige jaren werkzaam als onafhankelijk organisatiead viseur en interim-manager en heeft tot taak Rumptstad voor te bereiden op de 21e eeuw. Met een goed gemotiveerd en loyaal team van medewerkers en kwalitatief uitstekende producten, waaraan sinds 1998 de ecoploeg en de productie van de Hassia-pootmachines zijn toegevoegd, ziet hij de toekomst met vertrouwen tegemoet. Hij wordt hierbij Dinsdagavond 15 december zal Sempre Crescendo een concert verzorgen in het ver pleeghuis De Samaritaan te Sommelsdijk. Vorig jaar verzorgde Sempre Crescendo ook een concert in de weken voor kerst en dit werd bijzonder gewaardeerd. Ook nu zal er, "a df pauze, kerstmuziek op het programuia at^Jfi. Het concert duurt ongeveer een uur en begint om half acht. De toegang is gratis en een ieder is van harte welkom. gesteund door de nauwere samenwerking binnen de Netagco-groep, welke nu een full- line product assortiment kan aanbieden op het gebied van de aardappelveldmechanisa- tie. Binnen deze divisie van Netagco speelt Rumptstad RSI een prominente rol wegens het unieke productaanbod in deze lijn. De Netagco aardappeldivisie bestaat op dit moment uit de volgende bedrijven: Rumpt stad, Miedema, Structural, Tolsma, Wühlm- aus Hassia (Duitsland), AVR (België) en Reekie (UK). In de Ned. Herv. Kerk te Sommelsdijk zal D.V. vrijdag 18 december 1998 een kerst zangavond gehouden worden. Aan deze avond zullen meewerken het chr. gemengd streekkoor 'Vox Humana' uit Sonnmelsdijk, chr. gemengd koor 'Osanna in Excelsis' uit Dordrecht, beide onder leiding van Jan Kapaan; het reformatorisch jongerenkoor 'Gloria' uit Gouda onder leiding van Peter Wildeman, Hans Kom en HenkMackloet (trompet). Peter Wildeman (piano), Jeroen de Weerdt (orgel) en ds. J. C. den Toom zal de meditatie verzorgen. De toegang is vrij. Wel zal er een collecte gehouden worden, waarvan de opbrengst bestemd is voor hospice 'Calando', bij u allen welk bekend. De aanvang van de avond is 19.30 uur. Naast koorzang is er ook samenzang. Noteert u deze 'datum in agenda of kalendei', zodat u (jij) ook in de Ned. Herv. kerk aan wezig kunt zijn. MIDDELHARNIS - Op woensdag 16 december a.s. spreekt Rinus Pieper weer in het Dienstencentrum. Deze keer is het thema 'Wat gebeurt er in je leven als je echt kerst feest gaat vieren Kom ook naar de Doetinchemsestraat 27 in Middelharnis. We beginnen om 20.00 uur met koffie. Een ieder is hartelijk welkom. Info: fam. de Gans, tel. (0187) 484362. Niet in een gebouvc of ergens in een zaaltje, nee, gezellig thuis op Kelderweg 45 in Ouddorp heeft het echtpaar Thijs Meijer Johanna MeijerrMtaeckerk dins^^g de diamanten bruiloft gevierd, 60 jaar waren ze die dag getrouwd. De 87-jarige Thijs Meijer was de man die dinsdag 25 augustus in de Ouddorpse Ring, samen met wethouder Visser, het bronzen beeldje onthulde dat herinnert aan de beginjaren van onze eeuw waarin in Ouddorp veel grond werd 'gemijnd'. De heer Meijer heeft zich daar in de twintiger jaren ook mee bezig gehouden, een druk bestaan, jazeker, maar toch was er de tijd om vissers dochter Johanna Moerkerk tegen het lijf te lopen. Ze sloten een verbond dat nu al zestig jaar heeft stand gehouden en nog werden hen samen goede jaren toegewenst. Uit het huwelijk werden 9 kinderen geboren. Inmiddels zijn er 10 kleinkinderen en 1 achterkleinkind. De diamanten bruid is 79 jaar oud, en nog uitermate bij de tijd. ervaren als ze geworden is toen ze met niet al te veel middelen haar gezin groot moest brengen. De slager heeft heel wat vlees.,binnengedragen. „We bluve mar ete", hebben de kinderen toen beraadslaagd, maar mevrouw Meijer had enkele dagen eerder haar diepvries al keurig schoon gemaakt en die was gereed om alle vleeslekkernijen te bevatten. De diamanten bruidegom heeft zich over zoveel goede gaven verbaasd: „allemaele voor uus?", heeft hij z'n vrouw steeds afge vraagd. In afwachting van de komst van de burgemeester hebben ze alvast toch maar een 'glaasje' genomen en dat was maar goed, want een telefoontje leerde dat de heer Sinke letterlijk ter elfder ure verhinderd was z'n aangekondigde bezoekje gestand te doen, maar graag verzette hij het naar de volgende dag. En dus is het bij de familie Meijer ook toen nog weer een beetje feest geweest. Ouddorp is al lang niet meer een dorp waar 's avonds zoveel mogelijk lampjes uitgaan en waar ieder, vervolgens in het schemerduister en in gezapige rust, de avond en nacht over zich laat komen; nee, ook Ouddorp is opge stoten in de vaart van recreatiedorpen. De Dorpsring en de Weststraat zijn juist met iets van uitbundigheid geïllumineerd. De OVO, de Ondernemers Vereniging Ouddorp, en de gemeenteraad hebben daar de hand in gehad en hebben daarin geïnvesteerd. De gemeente in de lichtjes in de (kastanje) bomen, de illu minatie van de toren en van het bronzen standbeeldje; de ondernemers zelf in de orna menten die ze aan hun winkelgevels hebben gemonteerd. Vorig jaar werd al de Weststraat verlicht, de laatste zó uitbundig dat een deel van de ondernemers zich ook wel afvraagt of dat zo blijven moet; het zou in de Westsft-aat misschien best wat minder kunnen. De ondernemers hebben zo'n dertigduizend gulden in de illuminatie geïnvesteerd, de gemeente twaalfduizend gulden. De bedoe ling is dat de lichtjes in de bomen het hele jaar aanwezig blijven, de ornamenten aan de gevels zullen weer verdwijnen als de erg donkere dagen weer gaan lengen. De lampjes hebben overigens wel bijgedragen aan de sfeer in het koopcentrum, dat in het zomerseizoen dit jaar voor het eerst voor het verkeer afgesloten was; ook een middel om de gezelligheid in de Ring te ver hogen. Ingezonden Met grote verbijstering en ongeloof las ik het raadsverslag in Eilanden Nieuws van dinsdag 8 december. Er wordt dus door minima en bijstandsgerechtigden te wei nig gebruik gemaakt van de mogelijkheid 'bijzondere bij stand' te ontvangen. Hier het verhaal van een bijstands moeder van wie de dochter via een MDGO-opleiding stu deert voor een beroep, waar de gezondheidszorg om zit te springen. In aanmerking genomen, dat het maximale bedrag aan ali mentatie dat de dochter van haar vader ontvangt voor 100% naar Sociale Zaken gaat, moet ik dus, als bijstands moeder, van mijn bijstandsuitkering haar studie volledig betalen. De studiefinanciering die mijn dochter ontvangt, dekt op geen stukken na de enorme reiskosten, boeken en verdere studiekosten. Mijn eigen inkomsten worden op 150,- per maand na ook door Sociale Zaken ingehouden. Iedereen kan dus snappen dat dit niet kan. Ik heb daarom bijzondere bijstand aangevraagd, al maan den geleden. Ik kreeg als antwoord, dat alleen de studie- boeken zouden worden betaald, de rest moest geheel uit mijn uitkering worden betaald en de reiskosten 200,- per maand) moest mijn dochter zelf maar verdienen met haar zaterdagbaantje in de supermarkt. Het geld voor de studie- boeken, wat mij in oktober werd beloofd, moet nog steeds komen. Als je dan in de krant leest, dat er 100.000 beschikbaar gesteld wordt om de doelgroep van bijzondere bijstandge rechtigden in kaart te brengen, rijzen toch je haren ten ber ge. Zou ik dan de enige zijn, die bijzondere bijstand heeft aangevraagd? Misschien hebben al meer mensen met zo'n situatie iets geprobeerd en ook niets gekregen? Ik vind uw beleid schandalig!! Een bijstandsmoeder Op dinsdagavond 8 december 1998 om streeks 19.40 uur werd een vrouw overval len, terwijl ze over de Struytse Hoeck te Hel- levoetsluis liep. De overvaller poogde de vrouw met geweld te dwingen haar geld af te geven. De vrouw gaf haar geld niet af en gil de hard om hulp. De overvaller sloeg en schopte de vrouw, waarbij ze licht gewond raakte. De politie zoekt getuigen, die de overval hebben zien gebeuren of die iets verdachts hebben gezien op voornoemd tijdstip. Getuigen kunnen contact opnemen met de politie in Hellevoetsluis, tel. (010) 2741125 Het damkampioenschap van Goeree-Over flakkee 1999 gaat weer van start en wel op 6 januari 1999. Een ieder die mee wil doen kan zich opgeven. Het kampioenschap is zowel voor de jeugd als voor oudere dammers. Laatje niet tegen houden, drempels zijn er bij ons niet. Geef je op vóór 24 december 1998. Het inschrijfgeld is 10,- per persoon. Bel vroegtijdig naar A. Knape, (0187) 482581 of H.Koese, (0187) 486288. RENAULT-dealer voor Goeree-Overflakkee Verkoop Service (0187) 61 1662 DIRKSLAND - Op D.V. 16 december nodi gen we u uit om kwart voor acht in 'Onder de Wiek'Deze avond zal in het teken staan van het naderende kerstfeest. Ds. J. B. ten Hove uit Ooltgenspiaat zal de meditatie verzorgen. We hopen op een geze gende avond. Gasten zijn van harte welkom. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning STYLE' SOMMII.SDIIK VOORSTRAAT 44 TEL. 0187-48 72 72 CS AVONDS 06 - 53 777 FAX 0187-48 66 13 (naam en adres bij de redactie beleend) VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE FOTOGRAFIE KfflÜ ^^R Bfflfü ^^Sj^^^S"!!!! czi UZI cnW^^^^^^ OUBDO«P-Waslstisal35-Taletomll>1S7)^iei2IFxtsa373i JMSBMl -Printstmp-HogBzoom172~Tehfoon(01ll}462400 ^yyw^ ------ REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Tel. (0187)489143 Barendrecht Tel. (0180)642111 Verkoop na 17.00 uur: C. Breen, (0187) 682496 Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)482606 GEERLAAN 39 RIDDERKERK (0180)425 999 ZEUCSTRAAT4 GOUDA (0182) 585 331 BENEDEN ZANDPAD 3 MIDDELHARNIS (0187)489 065 OOST-VOORSTRAAT 18 OUD-BEUERLAND (0186)640 544

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1