TIE Nieuwe auto voor uitbrengmaaltijden 'Ebbe en Vloed' Nieuwe verbinding Melissant/Stellendam 'n 'prachtig stuk infrastructuur' Benzinestation Schaapsweg Groots kerstconcert (met glühwein) in Brielle -ilS^^^'^ JÊAMINNAARD chr, streekblad op gereformeerde grondslag voor de zuid-hollandse en zeeuwse eilanden VASTGOED Minister Apotheker en Staatssecretaris Faber bezoeiten directie Zuid-West van L.N.V. Snelheidscontroles Genaamd: het T-Jansenplein Kerstconcert met samenzang te Neusden stroopwafelactie muziekver. 'Amicitia' Dinsdag 8 december 1998 71e jaargang nr. 6762 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden GLADHEID In de periode zondag 6 december/maandag 7 december werd door de politie op de Zuidhollandse Eilanden (Goeree-Overflak- kee en Voome en Putten) diverse malen as sistentie verleend bij aanrijdingen ten ge volge van gladheid. In totaal zijn er bij de politie een 10-tal meldingen van aanrijdin gen binnengekomen, waarbij alleen mate riële schade ontstond. Diverse voertuigen moesten weggetakeld worden. Zondagavond tussen 19.40 en 22.50 uur is door de politie de Rijksweg N59 afgesloten ten gevolge van gladheid. De gladheid had er voor gezorgd dat 1 O-tallen automobilis ten op dit stuk Rijksweg (tussen Oude Tonge en de Schaapsweg) hun weg niet meer konden vervolgen. Eerst om 22.25 uur was door het strooien het wegdek dermate berijdbaar, dat men zijn weg kon vervol gen. Het overige verkeer werd omgeleid via de Provincialeweg. Er was geen schade aan voertuigen. VROUW GEVALLEN MIDDELHARNIS - Zondagmorgen, om streeks 11.00 uur heeft de politie assistentie verleend aan een inwoonster van Sommels- dijk (leeftijd niet bekend). De vrouw was gevallen in haar woning en kon niet meer opstaan. Per ambulance werd de vrouw ver voerd naar het ziekenhuis in Dirksland, waarbij bleek dat ze twee ellebogen had gebroken. INSLUIPING MIDDELHARNIS - Zaterdagavond tussen 18.00 en 24.00 uur zijn onbekenden een woning aan de Prinses Margrietstraat bin nen gegaan. De deur was niet afgesloten. Een portemonnee, zich bevindend in een jaszak van een jas aan de kapstok, werd' weggenomen. Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw wonhg Doetinchemsestraat 32-34 3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 In het kader van oriëntatiebezoeken, waren Minister Apotheker en Staatssecretaris Faber van Landbouw, Natuurbeheer en Vis serij (L.N.V.) woensdag 2 december jl. op rondreis door het gebied van de directie Zuid-West van hun departement. Ze bezochten 's morgens o.a. Pijnacker en de Rottemeren, waar de directe confrontatie van stad en platteland het hoofdonderwerp vormde. Na de middag werd Voornes Duin bezocht waar kennis werd genomen van ontwikke lingen rond Maasvlakte en Voordelta. Het bezoek eindigde in het restaurant van de visafslag in Stellendam, waar burge meester Sinke en enige andere betrokkenen zich bij het gezelschap voegden. Er werd o.a. van gedachten gewisseld over de potenties van de Zuid-Hollandse Delta op het punt van economie en ecologie, de versterking van de leefbaarheid enz. Uiteraard kwamen in de rijk aan natuur schoon zijnde en zeer bij de visserij betrok ken gemeente Goedereede diverse op het departement betrokken onderwerpen aan de orde. SNELHEIDSCONTROLES OUDE TONGE - De Verkeerspolitie heeft zaterdagmiddag een snelheidscontrole ge houden op de Stationsweg. In totaal pas seerden 339 voertuigen de controle-appara- tuur, waarvan er de maximumsnelheid van 50 km per uur overschreden. De snelste reed 88 km per uur. Op zaterdag 12 december a.s. zal er in de Catharijnekerk te Brielle een groot Kerst concert worden georganiseerd. Aan de avond werken 5 koren mee, nl. het Interker kelijk Evangelisatiekoor uit Zuidland, Kerkkoor Groote Lindt uit Zwijndrecht, Hervormd kerkkoor Sliedrecht, Chr. Man nenkoor 'Rotterdam-Vreewijk en het Chr. Streekmannenkoor ASAF uit Hardinxveld- Giessendam. Het orgel zal worden bespeeld door Aldert van Hoornaar en de vleugel door André de Jager. Verder werkt de bekende sopraan Mariëtte Kaasschieter mee en 2 trompettisten, ge naamd Simon Wieringa en André Heuvel- man. De algehele leiding van koor- en samenzang is in handen van de dirigent Peter Overduin. Het belooft een zeer afwisselende avond te worden van gemengde- en mannenkoor zang. Daarnaast diverse soli van instrumen talisten en de sopraan. Ook is er in het pro gramma veel samenzang van bekende kerstliederen opgenomen. Er zal een pauze zijn waarin de bezoekers een glaasje glüh wein kunnen kopen. Aanvang 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Toegangsprijs slechts 7,50 p.p. Alle inlichtingen: (078) 6818260. OUDE TONGE - Personeel van de Ver keerspolitie (Bureau Projectmatige Ver keerscontroles) hield donderdagavond radarsnelheidscontrole op de Stationsweg en Magdalenadijk in Oude Tonge. Tussen half zes en half zeven flitste de snel heidsradar op de Stationsweg 47 van de 339 passerende automobilisten. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 88 km/uur, terwijl 50 km/ uur is toegestaan. Op de Magdalenadijk, waar tussen zeven en acht uur werd gecontroleerd, lapten 59 van de 278 passerende automobilisten de 80 km-limiet aan hun laars. Hoogste score be droeg hier 132 km/uur. De nieuwe auto voor de uitbrengmaaltijden van 'Ebbe en Vloed', geflankeerd door de vijf vrijwilligers en (2e van links) mevrouw H.C. Kroon-Legierse Zomaar een spiksplinternieuwe auto krijgen, gratis voor niets. Wie zou dit niet als muziek in de oren klinken? Velen zouden er tegenwoordig wellicht dagen voor in een rij gaan staan om dit ten deel te vallen. Verzorgingshuis 'Ebbe en Vloed' te Oude Tonge overkwam het echter min of meer bij toeval. Vrijdagmiddag 4 december werd het verzorgingshuis een fonkelnieuwe Fiat Fiorino aangebo den ter uitbrenging van warme maaltijden in de gemeen te Oostflakkee. 'Ebbe en Vloed' verzorgt niet alleen bejaarden die in het gelijkna mige Oude Tongse verzorgingshuis wonen, het verzorgt voor thuis wonende ouderen in de gemeente Oostflakkee ook de warme maal tijd, tenminste als ze daarvan gebruik willen maken. Voor de maal tijden, die warm worden thuisbezorgd, heeft het verzorgingshuis twee auto's in dienst. Eén van die auto's is echter dringend aan ver vanging toe, er kan eigenlijk geen warme aardappel meer mee ver voerd worden. Alleen, hoe kom je zomaar aan een nieuwe auto, een auto die geschikt is voor dat doel? Mevrouw Kroon-Legierse, directeur van 'Ebbe en Vloed', liep er eigenlijk zomaar tegenaan. Min of meer door toeval kwam zij in contact met het bedrijf 'Mobil Reclame' te Haarlem. Dit is een bedrijf dat probeert door sponsoring auto's te financieren voor zorginstellingen. Als een zorginstelling opteert voor een nieuwe auto via 'Mobil Reclame' moet de zorginstelling zelf voor sponsors zorgen. Tegen betaling van een bepaald tarief laten deze sponsors reclame op de nieuwe auto aanbrengen. Al die reclames bij elkaar moeten zoveel geld in het laatje brengen dat 'Mobil Reclame' daar mee de nieuwe auto kan betalen. Een leuk idee. Op deze wijze is het ook dat 'Ebbe en Vloed', zonder dat het deze zorginstelling ook maar één cent hoefde te kosten, een nieuw voertuig in haar bezit kon nemen voor het bezorgen van de maaltijden. In totaal hebben 29 sponsors, afkomstig van Goeree-Overflakkee en uit Hellevoetsluis, door hun reclames op de nieuwe bezorgauto de financiering daarvan mogelijk gemaakt. Vanwege die reclames moet 'Ebbe en Vloed' er wel voor zorgen dat de auto veelvuldig op straat te zien is. De auto, vanbinnen vol warme maaltijden en vanbuiten vol recla mes, zal dan ook worden ingezet voor het bezorgen van de warme maaltijden in de dorpen die om Oude Tonge heen liggen. Voor het rondbrengen van de warme maaltijden staat een korps van vijf vrij willigers gereed. Die zullen er dan ongetwijfeld ook op mogen rekenen dat ze, als ook zij eenmaal aan de beurt zijn om verzorgd te worden, in elk geval van een stevige hap voorzien zullen wor den. In Fiat-autobedrijf Maasdam te Middelharnis vond de overhandi ging van de nieuwe bezorgauto plaats. 'Eén avond voor pakjes avond, een mooier moment is eigenlijk niet denkbaar om een auto cadeau te doen, een auto waar oudere mensen profijt van kunnen hebben' aldus de heer Maasdam, die samen met mevrouw Kroon het blauwe dekzeil verwijderde waaronder de nieuwe Fiat schuil ging- Sinterklaas bood Gedeputeerde Jansen (naast Een weg die niet maar alleen van A naar B leidt, maar ook de Verkeersveiligheid en de verkeersleefbaarheid dient, mens en diervriendelijk is, zo'n weg, vindt Gedeputeerde T. Jansen, is de nieuwe verbinding Melissant-Stellendam geworden. Vrijdagmorgen stelden de Gedeputeerde en de hoofd ir. directeur RWS directie Zuid Holland de heer Schroten de weg in gebruik en nam Goerees' wethouder Visser hem in ontvangst, „met blijdschap en dankbaarheid", liet hij weten, alsof hij juist een geboorte had aangekondigd... De nieuwe weg, geprezen als 'een prachtig stuk infrastructuur' voldoet geheel aan de opzet de Verkeersveiligheid op Goeree- Overflakkee te bevorderen, de weg werd 'duurzaam veilig' aan gelegd, met gescheiden rijbanen, rotondes, reeën-oversteekplaat sen en tunneltjes voor kleinere dieren, alsook een fietstunnel om voetgangers en fietsers een veilige oversteek te bieden. Ludiek Het was vrijdagochtend een flink gezelschap dat zich op de rotonde bij de N57 verzamelde om getuige te zijn van de officiële handeling door de heren Jansen en Schroten. Terwijl het verkeer, over de N57, even werd opgehouden, rondde een Zwarte Piet op een minimotortje de rotonde terwijl genoemde heren een bord onthulden dat prijsgaf dat MADRID, de woonplaats van Sint Nicolaas zich 2153 km verder bevond. De Sint, gearriveerd per snelle politie-auto, bemoeide zich er vervolgens zelf mee. Het richtingbord naar Madrid mocht ook wat de Sint betreft gelijk weer verdwijnen om plaats te maken voor het naambord 'T. Jan senplein', als eerbetoon aan de Gedeputeerde die zich in z'n tot dusver zeventienjarige loopbaan bijzonder voor de verbetering van het wegennet en de vergroting van de verkeersveiligheid heeft ingespannen. Op het bord ontbreekt nog slechts het jaartal waarop de heer Jansen uit de politiek afscheid neemt; waarschijnlijk zal dat volgend voorjaar zijn, al heeft wethouder Visser (zelf ook een blijver) nog geprobeerd hem op andere gedachten te brengen. De act van Sint Nicolaas gaf een ontspannen, ludieke draai aan het openingsceremonieel. In die sfeer mocht Gedeputeerde Jan sen best zeggen dat'ie de volgende dag, met z'n bejaarde moeder aan boord, vol trots de rotonde twintig keer zou ronden en RWS directeur Schroten mocht best grappen dat hij nu eindelijk eens om de Gedeputeerde heen kan, om z'n naam tenminste... Gezeten in een luxe touringcar had het gezelschap de nieuwe weg gereden en die dik in orde bevonden; de weggebruiker mocht z'n gang gaan. hem mevr. Jansen) ook nog een surprise aan Op Flakkee mocht er dan jaren naar verlangd zijn, in de optiek van \v. Schroten was het allemaal nog voortvarend gegaan. Rijks waterstaat was er pas maart 1996 bij betrokken en nu ligt er toch maar de 'heel bijzondere' rotonde met gesplitste rijstroken en bij- passes voor de doorgaande verbinding. De heer Schroten was best trots op het door Rijkswaterstaat gele verde aandeel dat ook nog het verkeersveiliger maken van de N57 inhield. Zo blij en tevreden kon de heer Schroten niet zijn of „wij als gemeentebestuur van Goedereede zijn nog véél blijer!" liet wet houder Visser weten: „de weg is open!", schalde hij door het 'Wapen van Stellendam', waar het gezelschap een toast uitbracht aan Provincie, aan Rijkswaterstaat en aan het gemeentebestuur dat z'n bijdrage heeft geleverd. Had de heer Visser toch nog een karwei voor Gedeputeerde Jan sen, want nog is er de Staakweg waarop het verkeer regelmatig vasrioopt wanneer zich daarop landbouwverkeer bevindt. 't Ja.dat stukje Dirksland-Melissant, het is de heer Jansen zeker niet onbekend. Het hoefde hem niet gezegd te worden dat de infrastructuur op Goeree-Overflakkee langgerekt-, maar daar naast ook langdradig is, al klaagde de Gedeputeerde zeker niet over de voortgang die desondanks bereikt werd, begonnen in 1982 met de aanleg van 'het pootje' bij Ouddorp, nu, conform het Collegeprogram, de nieuwe weg Stellendam-Melissant. Het zal mede aan de sti-eek zijn de verbetering van de verbinding Melis- sant-Dirksland onder de aandacht van het Provinciebestuur en op het nieuwe Collegeprogram te krijgen, want dat laatste geeft 'een redelijke zekerheid', zodat de heer Jansen ook z'n vier jaar gele den gedane belofte het werk af te maken, gestand heeft kunnen doen. De nieuwe weg werd een 'compleet stuk werk', met vernuft aan gelegd, vernuft waarin de aannemers G. van Herk Tzn., Boskalis en Heijmans hebben geparticipeerd. De weg is er een met een groot maatschappelijk draagvlak geworden en dat beval Gedepu teerde Jansen ook voor de verbetering Dirksland-Melissant aan. De nieuwe weg werd een uitstekend stuk werk: „We zijn er met elkaar tevreden over", besloot de heer Jansen en de naamgeving, ja, dat was een geweldige verrassing!" Gehoopt wordt dat het T. Jansenplein geen vaste plaats ingaat nemen in de filemeldingen. Als u 't zou horen... zoveel kilometer file voor het T. Jansenplein, dan weet u dat het aan Ouddorps strand waarschijnlijk heel erg druk is. m.m.v. Lennert Knops Zaterdagavond 12 december 1998 zal er in de Grote of St. Katharijnekerk te Heusden een kerstconcert worden gegeven. Een kerstconcert met samenzang, waarbij oud- nederlandstalige- en romantische kersdie- deren zullen worden gezongen uit allerlei tijden en landen. Dit kerstconcert zal wor den gegeven door vele musici, waaronder dr. Pieter Vis, Lennert Knops, het 'Petros Psaris Leerlingen-ensemble' (met sopranen, alten, een tenor, baritons en een jongensalt), het Heusdens Mannenkoor, een panfluitist en een pianist. Dit kerstconcert zal tevens de opening inluiden van het jubileumjaar van concert zanger dr. Pieter Vis, die al 30 jaar lang musicus is. Tevens zal tijdens dit concert de onlangs verschenen kerst-cd 'Op Kerstdag is geboren' worden gepresenteerd. De aan vang van het concert is 19.30 uur, maar de kerk gaat al om 18.45 uur open. |Q3C^3^^^ W(»I Vrijdag 11 december aanstaande zal door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirksland een stroopwafelactie worden gehouden ten behoeve van het instrumentenfonds. De stroopwafels zullen zowel 's middags als 's avonds verkocht worden. Vanaf 15.(K) uur kunt u de leden van 'Amicitia' dan ook bij u aan de deur verwachten. De actie zal in Dirksland worden gehouden. Verder is het mogelijk om de stroopwafels vanaf 15.30 uur af te halen bij het gebouw van de muziekvereniging aan de Nijver- heidsweg in Dirksland. Op de carpoolplaats bij de Schaapsweg komt een benzinestation. In z'n vergadering van a.s. donderdagavond wordt Oostflak- kees gemeenteraad voorgesteld daartoe 1(X)0 m^ grond a 65,- per m^ te verkopen aan de toekomstig exploitant daarvan, de fa. J. M. van Reijen Zn. te Achthuizen. Het besluit wordt genomen onder voorbe houd dat het bodemonderzoek geen nood zakelijke sanering oplevert. Sanering op zo kort mogelijke termijn is door de Milieudienst wel gewenst voor de bestaande pomp van de fa. Van Reijen te Achthuizen. De raad zal donderdagavond ook worden gevraagd een voorbereidingsbesluit te nemen dat de stichting van een benzinesta tion op de poolplaats mogelijk maakt. Het wordt in eerste instantie een onbemand benzinestation met een pasjessysteem. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VtDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAnE ca C3 C=I 1=3 OUDDOHP- WBststnat 35 - Tefehon (018?) 6816121 Fax 683734 RENESSE-Printehop-Hogezoom 172-Tehfoon (0111) 462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1