Raad Dirksland verhoogt gemeentelijke belastingen Sponsor in de sport Regenboogproject Eervolle vermelding voor dorpsvernieuwing Sommelsdijk Good Luck verspeelt punten Succes voor De Gooye op de ZRO sprint Janet Tanis en Eric Y. d. Nieuwendijk prolongeren titel EIIMlDei-niEUWS Schotejll behaalt goede resultaten op de ZRO- Sprintkampioenschappen Heren 1 Intermezzo sterk tegen hoger geklasseerde ploeg Grote kleindierenshow in Ouddorp PAGINA 5 Dinsdag 1 december 1998 Nogal veel brandweeruren dit jaar... Daarin onderscheidde zich in Dirksland de raadsvergadering van ji. donderdag avond dat er nauwelijks geld hoefde te rollen; slechts was er sprake van één kre- dietje a 50.000,- maar dat stond al op de meerjarenbegroting, bestemd voor het meest sympathieke doel dat zich denken laat, aanpassen-, zeg maar veiliger maken van speelgelegenheden. Voor het overige kon de knip gesloten blijven. Niet die van de burgers trouwens, die moet het komend belastingjaar wijder open ten faveure van de gemeente die een aantal tarieven Gemeentelijke belastingen en rech ten verhoogde, zoals de forensenbelasting, de hondenbelasting, de lijkbezorgingsrech- ten en de marktgelden, alle met 3%. Meer dan aldus trendmatig verhoogd werden de toeristenbelasting, de watertoeristenbelas ting, de legeskosten, sommige tarieven met meer dan 100%, de O.Z.B, (met zelfs 8% voor woningen), de rioolrechten en de reini gingsheffing. Het laatstgenoemde tarief werd met 12,4% verhoogd. De soms meer dan verdubbeling van de legeskosten heeft nauwelijks effect, legde het College de raad voor, omdat van die diensten nauwelijks gebruik wordt gemaakt. De legesbouwver- gunning werd verhoogd met 6,62%. De raad zei er maar niet teveel meer over, zoveel was al in commissievergaderingen gebrainstormd. Er viel niet aan te ontko men, dat was duidelijk, ook al verklaarde de heer Robijn z'n PvdA-fractie tegen de ver hoging OZB en de reinigingsrechten. Rode cijfers Een lastenverzwaring voor de burgers heet een budgetverruimende maatregel te zijn, ook heeft de raad een bezuinigingsronde opgestart, allemaal in een pogen uit de rode cijfers te blijven. De begroting voor 1999 kon nog sluitend worden gepresenteerd, maar niet anders dan door een greep uit de algemene reserve van 326.000,-. Er waren in de tweede helft van dit jaar een aantal tegenvallers, o.a. de 170.000,- die aan de Wateroverlast kan worden toege schreven, daarin begrepen 30.000,- aan brandweer-uren en 50.000,- exploitatiete kort zwembad. Gelukkig waren er ook wat meevallers geweest waardoor het saldo van tegenvallers tot 82.394,- beperkt was ge bleven. Op de vraag van de heer L. van Prooijen of er al wat bekend is over een vergoeding van de geleden schade door de wateroverlast, moest de voorzitter, burgemeester Boonstra ontkennend antwoorden, al hebben zich in middels wel de taxateurs gemeld. Brandweeruren Echt helemaal verwonderd, een beetje ver bijsterd zelfs, over het grote aantal brand weeruren, ten bedrage van 30.000,- toon de zich de heer Robijn. Uit de omschrijving had hij opgemaakt, dat die uren vooral ver oorzaakt zouden zijn geweest door de brand bij Den Hertog: „een brandje in een oud loasje da'je mit een emmer uut had kanne giete". De heer Robijn zou daarom het urental gespecificeer.d willen zien, maar nee, het was anders geweest, beduidde de voorzitter. Die 30.000,- zijn niet de kos ten van bestrijding van dat ene brandje, maar bevatten de totale (deels nog te ver wachten) personeelskosten die dit jaar gemaakt zullen worden, „'n Verklaring as 'n roakgerdien", vond de heer Robijn ervan. „De eerste omschrijving was gewoon niet juist", verzekerde de voorzitter. „Ja juust", berustte de heer Robijn. 'Binnenhof' Niet dat ze de oplossing aandroeg, maar de SGP fractie wil het toch gezegd hebben, bij monde van de heer Baan, haar 'ernstige ver ontrusting' over het financiële aspect van het Werkvoorzieningsschap 'Binnenhof'. Het lijkt de SGP fractie dat dat weer terecht gaat komen in het 'miljoenentekortdal' Benoemingen Van de 5 door de gemeente te benoemen leden van de Ziekenhuisstichtingsraad (to taal 23) was de heer J. Kievit aftredend, maar herkiesbaar. Tot dat laatste ging de raad graag over, 8 stemmen voor de heer Kievit, 4 waren blanco. Uit de toelichting bleek dat het College zich in meerderheid met de aanbeveling tot her benoeming van de heer Kievit kon vereni gen en dat verbaasde de heer Van Prooijen zeer, bekend als hij en ieder is met de bestuurskwaliteiten van de heer Kievit. De heer Robijn vroeg zich, en het College af wie uit het College de minderheid uit maakt. Het bleek wethouder Koningswond te zijn, maar die verlangde daarover geen verklaring te geven. Mevr. C. Robijn-v. d. Velde en de heer J. L. Tuinstra werden herverkozen als leden van het Stichtingsbestuur 'Ons Huis' te Herkin- BlJZONDERE BIJSTAND Sprekend over de uitvoering van de Alge mene Bijstandswet werd opgemerkt dat dit jaar aanzienlijk minder, zelfs 29%, gebruik is gemaakt van de mogelijkheid bijzondere bijstandverlening aan te vragen. Het leek de raad maar een halve waarheid te zijn dat door verbetering van de economie minder bijzondere bijstand nodig zal zijn zoals ook het aantal bijstandgevallen ver minderd is. Er werd op meer en begrijpelijker voorlich ting aangedrongen 'om de mensen die dat nodig hebben te laten weten waarop ze recht kunnen laten gelden'. „De afdeling Sociale Zaken ter secretarie geeft alle informatie en is graag behulp zaam bij het invullen van het aanvraagfor mulier", nö'dïgdewethöader Schouten. Speelgelegenheden Het door de raad vastgestelde conceptbe leidsplan speelgelegenheden, over de inrichting daarvan, over het beheer en over de toekomst van de speelgelegenheden zal met de huidige beheerders worden over legd. Dat kon niet eerder, zo legde wethou der Schouten uit, omdat het beleidsplan eerst door de raad diende te zijn vastgesteld. Er zal over het beheer-, zowel als over de controle op de speelplaatsen worden ge sproken in welk laatste ook de politie een rol zou kunnen vervullen. MIDDELBURG - Zaterdag 28 Nov. Was Good Luck in Middelburg te gast bij ONDO. Bijde ploegen hebben 1 wedstrijd verloren en gaan dus voor de volle winst. Het leek in de beginfase of Good Luck nog aan het slapen was, zodat ONDO vrij een voudig op 2-0 kwam. Na een snelle combi natie tussen Marjon Soeteman en Marcel Kievit werd de bal op de stip gelegd, zodat het 2-1 werd. Enkele minuten later gaf Mar cel Kievit vanuit een vrije bal de 2-2 aan. De verdediging van Good Luck was zwak, zodat het snel 4-2 werd. Door een aantal goede aanvallen kon Nico Overduin, Samantha Krijgsman en Marjon Soeteman in schotpositie brengen, zodat deze dames Good Luck op gelijke hoogte met ONDO brachten. Het leek wel gepro grammeerd, want ook nu liep ONDO twee doelpunten uit tot 6-4. Maar door een snelle combinatie tussen Samantha Krijgsman en Marcel Kievit kon deze laatste een door loopbal afronden. En even later gaf Nico Overduin Samantha Krijgsman de kans op de gelijkmaker en deed dit ook van onder de korf. Voor de rust maakte ONDO de 7- 6, en liep Steven Vogelaar een ernstige blessure op, zodat hij in de 2e helft werd vervangen door Sander Kievit. Na rust werd een goede actie tussen Jan-Willem de Vos en Heidi Kamerling beloond met een strafworp, die door de Vos werd afgerond. ONDO kwam tot 8-7 en Marjon Soeteman gaf Marcel Kievit een fraaie bal aan, zodat deze van dichtbij kon scoren,8-8. Good Luck was gelijk gekomen en liep zelfs uit tot 8-9 na een doorloopbal van Heidi Kamerling, die tot stand was gekomen na een goede combinatie tussen Jan-Willem de Vos en Marja van Splunter. Toch werd het 9-9, en zelfs 11-9 en 12-9. In de slotfase kwam Liesbeth Los nog als tactische wissel in de ploeg voor Marja van Splunter,- maar met een strafworp van Jan- Willem de Vos werd de eindstand van 12- 10 bereikt. De ploeg van trainer/coach Peter v. Vliet heeft in de Ie helft ongeconcentreerd verde digd en de punten, tegen een matige tegen stander laten liggen. Zaterdag 14 november werden de nieuwe shirts uitgereikt aan Senioren 3 van K.V. Good Luck uit Middelharnis door de heer Witmer van Tuinderij Vers uit Brielle. Zaterdag 28 november werd in het Aquapuica bad in Dordrecht de ZRO sprintkampioenschappen gehouden. Zo aan de uitslagen te zien is de trai ningsachterstand bij de zvt'emmers van De Gooye weggewerkt. De 4 deel nemers verbeterden 7 keer hun beste tijd en brachten 2 bronzen en 3 gou den plaatsen mee naar huis. Ingmar Brinkman werd driemaal sprintkam- pioen. Anja de Gelder beet de spits af op de 50 m school en zij deed dit voortreffelijk door als derde te eindigen en dat met het nadeel van in een buitenbaan te zwemmen. Zij zwom ruim 2 seconden van haar tijd af en bracht dit op 41,96 sec. Iromy Romalho tikte aan in 42,76 sec op de 50 m rug, een beetje tegenvallende tijd. Michiel de Gelder tikte op dezelfde afstand aan in 34,35 sec net boven zijn pr. Ingmar Brinkman moet gedacht hebben de eerste klap is een daalder waard en hij tikte met ruime voorsprong aan op de 50 m school in 32,32 sec goed voor de eerste titel. Anja de Gelder werd op de 50 m rug gedis kwalificeerd, maar zij verbeterde haar tijd wel en bracht 39,74 sec op de klokken. Iromy Romalho zwom een pr op de 50 m vrij, zij liet de klokken stoppen op 34,52 sec. De 50 m school bracht 36,26 sec voor Michiel de Gelder op de klokken en weer was dit een fractie boven zijn beste tijd. De 50 m vrij bracht voor Ingmar Brinkman zijn tweede titel, maar nu was het verschil aanmerkelijk kleiner. Zijn eindtijd was 25,81 sec. Anja de Gelder snoepte 0,23 sec van haar tijd af en tikte aan in 35,07 sec, goed voor een 8e plaats. Michiel de Gelder vond dat hij het niet over zin kant kon laten gaan, dat zijn zus met een medaille en pr's naar huis ging. Op de laatste slag werd hij dan ook keurig derde in 30,02 sec een verbetering van 0,28 sec op de 50 m vlinder. Tenslotte zwom Ingmar Brinkman de 50 m rug en hij bracht 31,31 sec op de klokken en werd daarmee voor de derde maal eerste. Tevens verbeterde hij zijn tijd met 0,59 sec. Zo langzamerhand worden er weer presta ties neergezet die er mogen zijn. Afgelopen zaterdag werd in.zwemcpmplex, 't Zuiderdiep (Stellendarït) de laatste dag verzwommen van de strijd om de conditie- cup. Bij de dames was het duidelijk dat Janet Tanis onbedreigd naar de titel ging. De strijd om de tweede plaats was echter nog volledig open. Bij de heren leek de strijd in het voordeel van titelverdediger Eric V. d. Nieuwendijk door te slaan, want Kees Akershoek moest een verschil van 4.3 seconden zien goed te maken op de reste rende afstanden (200 mtr. vrijeslag en 200 mtr. wisselslag). Het verschil tussen Corine Tanis en Huber- ta Breederveld in de strijd om.de tweede plaats was slechts 1.6 seconde in het voor deel van Huberta. Maar voor Corine Tanis aan de aanval kon denken, kon ze nog net de hielen zien van een wegspurtende Huberta Breederveld. Ze ging zelfs zó hard dat ze Janet Tanis nog tot een ferme eind sprint dwong voor de afstandoverwinning. Huberta kwam slechts 1.6 seconde achter Janet Tanis binnen. Dat belooft ^og wat voor de komende jaren! Op de wisselslag was het verschil wel groter: ruim 6 secon den. Daarmee won Janet Tanis alle afstan den van deze conditiecup en werd daarmee uiteraard wederom winnares. Bij de heren moest Kees Akershoek ver schil gaan maken op de 200 mtr. vrijeslag. Natuurlijk wist Eric v. d. Nieuwendijk dat ook en paste zijn tactiek daarop aan. Hij liet Kees Akershoek geen enkele ruimte om weg te komen. Alhoewel Kees Akershoek wel de overwinning mocht opeisen, was het resultaat dan ook minimaal. Van de 4-3 seconde voorsprong moest Eric v. d. Nieu wendijk op deze afstand slechts 0.5 seconde inleveren. Dat maakte de opgave voor de laatste afstand voor Kees Akershoek wel heel erg moeilijk. Desondanks ging hij er op de 200 mtr. wisselslag vol tegenaan. Op de vlinderslag tikten beide heren gelijk aan, maar op de rugcrawl kwam Eric v. d. Nieu wendijk voor te liggen. Daarmee deelde hij een forse mentale dreun uit, die Kees Akershoek op de schoolslag niet meer te boven kwam. Hierdoor begon Eric v. d. Nieuwendijk het laatste deel van de wissel slag (vrijeslag) met voorsprong en was de strijd gestreden. Kees Akershoek drong niet meer aan, waardoor Eric v. d. Nieuwendijk niet alleen de laatste afstand won, maar ook de conditiecup weer voor een jaar mee naar huis mocht nemen. De eindstand van de conditiecup 1998 ziet er als volgt uit: Dames: 1. Janet Tanis637.875 pnt. 2. Huberta Breederveld668.963 pnt. 3. Corine Tanis675.638 pnt. Heren: 1. Eric V. d. Nieuwendijk532.763 pnt. 2. Kees Akershoek537.600 pnt. 3. Dennis Hansen643.950 pnt. 4. Sjaak Voogd685.325 pnt. 5. William Klepper755.388 pnt. De volgende wedstrijd voor De Stelle is op 12 december. Wederom in het Stellendam- se zwemcomplex 't Zuiderdiep. Dan ont vangt De Stelle AVZV (Voorburg), Wiek slag (Alblasserdam) en de Watervogels (Bleiswijk) voor de tweede wedstrijd in de vierkampcompetitie. Daarin heeft De Stelle de leiding met 45 punten, gevolgd door Wiekslag met 40 punten, de Watervogels met 33 punten en AVZV met 28 punten. GGD Zuidhollandse Eilanden werkt mee aan grootschalig gezondheidsonderzoek Op 18 mei jl. is het Regenboogproject ge start. Regenboog staat voor Risicofactoren. En GezondheidsEvaluatie Nederlandse Be volking, een Onderzoek Op GGD'en. Dit project behelst een onderzoek naar de ge zondheid bij de Nederlandse bevolking. In de loop van dit jaar zullen zo'n 40 GGD'en in Nederland meewerken aan dit langlopen de landelijk onderzoek, waarin onder ande re wordt gekeken naar migraine, suikerziek te, hartklachten en infectieziekten. Het Regenboogproject wordt uitgevoerd om een beeld te krijgen van de gezond heidssituatie van de Nederlandse bevolking op het gebied van chronische ziekten en infectieziekten. Op basis van de resultaten wordt gezocht naar de juiste maatregelen om chronische ziekten en infectieziekten tegen te gaan en kunnen er verbeteringen worden doorgevoerd in de ontwikkeling van vaccins. In heel Nederland zullen naar verwachting zo'n 5000 mensen per jaar meedoen met het Regenboogproject. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM), het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), de Landelijke Vereni ging voor GGD'en en (LVGGD) en de afzonderlijke GGD'en in Nederland werken samen binnen dit project. Het RIVM coörd ineert het Regenboogproject. Het onderzoek Het CBS trekt een steekproef uit de Neder landse bevolking. Deze mensen worden be zocht door een enquêtrice van het CBS. In de enquête worden allerlei vragen gesteld over gezondheid, ziektes, huisartsenbezoek, medicijngebruik etc. De deelnemers wor den gevraagd of ze naar de GGD in hun regio willen komen voor een aanvullend lichamelijk onderzoek. Het onderzoek bij de GGD bestaat uit het invullen van een vragenlijst, een kort lichamelijk onderzoek en het afnemen van een kleine hoeveelheid bloed. Een deel van het bloed wordt inge vroren en bewaard, zodat in de toekomst bepalingen kunnen worden verricht die nodig zijn om het optreden van chronische ziekten en infectieziekten beter te begrij pen. Voor alle onderdelen van het onder zoek geldt, dat de deelnemer zich te allen tijde terug kan trekken. Gezondheid voor iedereen van groot belang De informatie die uit het Regenboogproject wordt verkregen geeft inzicht in het ont staan van chronische ziekten. Dit inzicht is noodzakelijk voor de doelgerichte opzet van nieuwe preventieprogramma's (denk hierbij aan de Let op Vet campagne of het vaccinatieprogramma). Door een constant onderzoek naar risicofactoren is het moge lijk om de effectiviteit van huidige preven tieprogramma's te evalueren. Tevens is het mogelijk om een voorspelling te doen over het vóórkomen van chronische ziekten in de nabije toekomst/de volgende eeuw. Vanwege de gestandaardiseerde opzet, de centrale manier van verwerken van gege vens en vanwege het grote aantal onder zochte mensen kunnen niet alleen uitspra ken worden gedaan op landelijk niveau, maar waarschijnlijk op termijn ook op regionaal niveau. Zo draagt dit onderzoek niet alleen bij aan een beter beeld over de gezondheid van de Nederlandse bevolking, maar ook van die van de Zuid-Hollandse eilanden. Het Ie spreekuur wordt gehouden op dins dag 1 december 1998 vanaf 08.30 uur. Zaterdag 28 november j.l. hebben ongeveer 20 zwemmers van de Scho- tejil uit Middelharnis deelgenomen aan de jaarlijkse ZRO-Sprintkam- pioenschappen te Dordrecht. Op deze Kring-wedstrijd zwommen de leden van de Schotejil ruim 30 persoonlijke records en 4 clubrecords. Er werden bovendien 4 ereplaatsen bereikt. De 12-jarige Iris Oostdijk wist op de 50m rugslag geheel onverwacht een zilveren medaille te behalen met een tijd van 0.36.61. Met deze tijd verbeterde ze tevens het 6 jaar oude clubrecord in deze catego rie. Ook Lieske van de Polder (14) behaal de een aantal mooie resultaten. Zo zwom ze op de 50m vrije slag een nieuw clubrecord in een tijd van 0.30.43. Op de 50m rugslag wist Lieske van de Polder met een tijd van 0.33.44 een 2e plaats te bereiken. Jenny Jongejan (16) zorgde onverwacht voor een medaille. Op de 50m schoolslag eindigde ze met 0.40.45 op een 2e plaats. Bij de jongens zwom Willem Joppe (12) op de 50m schoolslag een nieuw clubrecord in een tijd van 0.40.40. Leander Noordijk (17) behaalde op zijn 50m rugslag een bronzen medaille in een tijd van 0.31.55. Bij de heren zwom Stefan Langbroek op de 50m rugslag in een tijd van 0.31.14 naar een nieuw clubrecord. Behalve genoemde medailles en clubre cords werden ook nog een aantal verdien stelijke persoonlijke tijden gezwommen. Zo wist Willemijn Veltman (14) op de 50m rugslag haar tijd met bijna 3 seconden te verbeteren tot 0.36.01. Danielle Hagoort (15) zwom een p.r. op de 50m vlinderslag met een tijd van 0.36.53, Bij de jongens zwom Ted de Jager (10) op de 50m vrije slag 4 seconden sneller met een tijd van 0.37.30. Dion Beukers (9) ver beterde zijn tijd op deze afstand tot 0.36.78, terwijl Leander Jongejan in een tijd van 0.33.38 aantikte. Verder verbeterde Mark Verwijs (15) zijn 50m schoolslag met ruim 2 seconden naar 0.39.49. Ook op de 50m vlinderslag wist hij Echt iedereen vindt dat de oude kern van Sommelsdijk met de uitvoering van de dorpsvernieuwing zo mirakel is opge knapt, maar wat iedereen vindt strookt lang niet altijd met de mening van hen die deskundig mogen worden geacht. Maar 't zit goed, deze keer, prachtig zegt ook de Vereniging Dorp, Stad Land om vervolgens de gemeente Middelharnis een eervolle vermelding toe te kennen. Het is ter gelegenheid van haar 70-jarig be staan dat de genoemde Vereniging een Ruimtelijke kwaliteitsprijs Zuid-Holland heeft ingesteld, specifiek voor gemeenten met minder dan 100.000 inwoners. Er werden tachtig projecten geselecteerd en tien categorieën onderscheiden. Een jury van deskundigen nomineerde uit de gedane selectie 17 projecten waaruit de winnaar te voorschijn zou moeten komen. Naast de kwaliteit van het plan op zich werd vooral de inpassing in de omgeving sterk in de beoordeling betrokken. Vooral op 'het bijzondere vari het gewone' werd gelet, met andere woorden hoe een bouwwerk in de dagelijkse leefomgeving werd ingepast. De dorpsvernieuwing Sommelsdijk, c.q. de herinrichting infrastructuur Sommelsdijk, bevond zich in de categorie 'ruimten, buur ten en straten', het ontwerp was van Kuiper Compagnons. De jury heeft het plan als volgt beoordeeld: ...het beleidsmatige oog voor het belang van een goede inrichting van de openbare ruimte, de zorgvuldige detaillering en de geïntegreerde aanpak verdienen alle lof. Door de bescheiden behandeling ontstaat een vanzelfsprekend, ongekunsteld en aan genaam beeld van de omgeving". De winnaar van de Ruimtelijke kwaliteits prijs Zuid Holland 1998 werd een Drukkerij te Maasland (in de categorie bedrijfsgebou wen en kantoren). Eervolle vermeldingen kwamen voorts terecht in Wateringen, Brielle, Cromstrijen, Delft en Rozenburg. In de fototentoonstelling die op verschillen de plaatsen in Zuid Holland te zien^zal zijn zijn uit Sommelsdijk de volgende illustra ties opgenomen met het volgende bijschrift: Met de herinrichting van de oude kern is door de toepassing van-authentieke materialen en details in bestraing en de keermuren, het historische karakter van de bodem in overeenstemming gehouden en gebracht met de straatwanden. Dames 2 haalt eerste punt binnen SOMMELSDIJK - Eindelijk is ze het ge lukt, dames 2 van volleybalvereniging In termezzo is van die hatelijke O af. Tegen Switch'89 werd in eigen huis met 2-2 gelijk gespeeld. De selektie van 11 speelsters is op zoek naar een coach om de grote groep te leiden naar nog meer successen. Heren 1, zonder Leendert van den Boogert en Cornells Robijn, maar met Theo van Biert, Pieter Bal en Bastiaan Driece van heren 2, wist tegen een aanvallend sterker Volcom 1 uit Giessen een punt te bemachti gen. De verjongde ploeg had het twee sets zwaar tegen de gasten, die in de klassering flink wat plaatsen boven Intermezzo staan, voor al de blokkering werd voortdurend getest. En deze tests kon Intermezzo vaak niet doorstaan. De blokkering was niet sterk. Gevolg was een 0-2 achterstand via de set- uitslagen 9-15 en 4-15. Door grote inzet liep Intermezzo in de derde set snel uit naar 9-1, Volcom kwam echter terug: via 9-8 werd het zelfs 9-10. De thuisploeg beschikte over de langste adem en won met 15-11. In de vierde set kwam Intermezzo niet meer in gevaar: 15-9. Bij de jeugd had meisjes C een drukke dag, twee wedstrijden gespeeld, uit en thuis. Beiden gingen verloren. In de thuiswed- en mooi p.r. te realiseren in een tijd van 0.37.64. De even oude Leon Wegman zwom op de 50m vlinderslag een tijd van 0.35.96. Maarten Nieuwstraten (15) verbeterde zijn p.r. op de 50m vlinderslag tot een tijd van 0.32.28. Leander Noordijk zette op de 50m vrije slag een tijd van 0.26.81 op de klokken, ter wijl even later de 50m vlinderslag in een I tijd van 29.96 ging. Ook dit jaar organiseert 'Nut en Genoegen' weer de jaadijkse CLUBSHOW. Met 600 dieren in vele kleuren en rassen en gezelli ge en kleurrijke show voor jong en oud. Ook is er weer het rad van avontuur en een verloting met als hoofdprijs een rijk gevul de boodschappenmand. De toegang is gratis op vrijdag 4 december van 19.00 tot 22.30 uur en op zaterdag 5 december van 14.00 tot 21.00 uur. Zaterdag 5 december is er om 15.30 uur de uitreiking van de kampioensprijzen. De show wordt gehouden in mfg. 'Dorps- tienden', parkeerplaats Dorpstienden in Ouddorp. Tot ziens in Ouddorp op de show. strijd was het spannend tegen MVC 1 Mede door een opzwepend publiek werd nog een set gewonnen. Het eerste heren recreateam speelde een ouderwets spannende volleybalpot in Ber gen op Zoom tegen BVC'86. Het team, be staande uit Henk van Dijk, Hans'van Hoorn, Jaap Breen, Dies den Haan, Erik Tillema en Nicky Tuinenburg, speelde zeer temperamentvol en had het af en toe druk ker met zichzelf dan met de tegenstander Deze profiteerde dan ook goed van de tijde lijke wanorde aan de kant van Intermezzo Al met al bleef de Flakkeese ploeg bij zijii positieven en won de vijfde set en de wed strijd. Uitslagen Vovero - Heren recrea 2afgelast BVC'86 - Heren recrea 12 - 3 Mix C - YUM 1"i 3 Meisjes C-MVC 11.3 Heren 2 - Rijnmond 73 q Meisjes A - Rijnmond 13_2 Heren 1 - Volcom 12 - 2 Dames 1 - Zuvo 13 q Dames 2 - Switch'89 2'2 - 2 Spivo 1 - Meisjes C3 q Ibis 1 - Meisjes B3 q Programma 30-11 21.00 uur: Heren recrea 1 - Philips Morris 1 Herinrichting infrastructuu

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5