Nieuwe Kerst-cd van Pieter Vis en Lennert Knops Eurospectakel voor Groep 7 en 8 in't Prieel Overweldigende belangstelling voor SGP-jongerenbijenkomst in Middelhamis 1 Kortingsbon kerst-cd's EiyviiDEn.rfiEiJW5 PAGINA 2 Dinsdag 1 december 1998 Duo Hounietó, zo hebben ze zich genoemd: ^gi^gmgmmgm^iggigg^ggigggggggiigggi^gg^ ^^^^M Duo Hounieto, zo hebben ze zich genoemd: de Houtense concertzanger dr. Pieter Vis en de Nieuwe Tongse Lennert Knops. Len nert (16 jaar) K amateur-organist en sinds het begm van dit jaar begeleidt hij Pieter nogal eens op het orgel bij diens optreden als concertzanger. Samen brachten ze een kerst-cd uit, die afgelopen vrijdag 27 november 1998 gepresenteerd werd in het gemeentehuis van Middelhamis. Het eerste exemplaar van de cd werd uitgereikt aan loco-burgemeester G. Slootweg van de gemeente Middelhamis. Ook burgemeester A.J.C. van Pelt van de gemeente Oostflak- kee was uitgenodigd en kreeg een exem plaar uitgereikt De nieuwe kerst-cd draagt de naam 'Op Kerstdag is geboren'. 'Het is eigenlijk wel een héle prestatie om zowel een loco-burgemeester als een échte burgemeester naar een cd-uitreiking te krij gen', liet loco-burgemeester Slootweg in zijn welkomstwoord weten. Ze waren er inderdaad allebei, de heer Slootweg en de heer Van Pelt, en Pieter Vis herinnerde: 'vroeger had je ook zoiets, hoewel er maar één echte Sinterklaas was had je ook een namaak Sinterklaas, maar wie nu de echte was kon je niet zien' In een uitvoerige toespraak gaf Pieter Vis weer hoe hij en Lennert Knops 'aan elkaar' zijn gekomen. Dat was in de ouderlijke huis kamer bij Lennert thuis. Daar hoorde Pieter iets in Lennert's orgelspel dat hem zeer aan sprak, dat ook de basis zou leggen voor verde re muzikale samenwerking. In die huiskamer zijn toen twee harten tot elkaar gekomen, het hart van Pieter en dat van Lennert. Er is toen een muzikale vriendschap geboren waarvan de nieuw verschenen cd een tastbaar symbool is. Volgens Pieter Vis is de nieuwe cd beslist niet zo maar een cd. 'Het is een muzikaal hoog staande kerst-cd die bijzondere aandacht ver dient naast de vele commerciële uitgaven in de komende weken voor Kerst.' De cd is één van de eerste uitgaven in een serie van nog eens 5 cd's rondom Pieter. Dit vanwege zijn komende 30-jarig zangersjubileum en zijn 50- ste verjaardag in mei 1999. De cd's die nog volgen, zullen worden gevuld met Joodse en Jiddische liederen. Op de nu gepresenteerde kerst-cd wilde Pieter alleen maar geliefde een voudige Nederlandse en Vlaamse kerstliede ren ten gehore brengen. Mede ter gelegenheid van de 80-ste verjaardag van zijn moeder. 'Uit haar mond hoorde ik onder meer de gezongen Lennert Knops overhandigt het eerste exemplaar van de nieuwe kerst-cd aan loco-burgemeester G. Slootweg kersdiederen die mij als kind al zó ontroerden. Thans koester ik deze muzikale momenten als dierbare jeugdherinneringen. Ze werden de inspiratiebron voor deze cd'. De zilveren schijf bevat zowel bekende als minder beken de kerstliederen, gezongen door de concert zanger. Ook worden enkele liederen gezongen door leerlingen van Pieter Vis. Tevens zijn op de cd enkele orgelsoli te beluisteren, gespeeld door Lennert Knops op het fraaie Lohman- orgel in de Grote kerk te Heusden. Daar werd trouwens de hele cd opgenomen. 'Het is een vreugde om met het kleinste muziekinstru ment (de menselijke stem) de luisteraars tot Gods woord te brengen', aldus Pieter. Zomaar wat schetsen over het waarom van deze nieu we cd. Lennert Knops ervaart het als een groot ple- I Tegen inlevering van deze bon krijgt u bij boekhandel Van der Boom te Sommelsdijk, boekhandel I Akershoek te Ouddorp of fam. Knops, Korte weegje 5 te Nieuwe Tonge, korting bij de aankoop van I de kerst-cd's 'Op Kerstdag is geboren' en 'Traume unterm Christbaum' van concertzanger Pieter Vis. Bij aankoop van 1 cd betaalt u niet 37,50 maar 27,50 I Bij aankoop van beide cd's betaalt u niet 75,00 maar 60,00 zier om Pieter Vis te mogen begeleiden op het orgel. 'Ik leer meer van Pieter tijdens een uur samen musiceren dan met andere solisten en zangkoren'Pieter Vis hoopt dat Lennert door de zojuist verschenen cd wat serieuzer wordt genomen bij andere musici op Goeree-Over- flakkee. 'Het gaat niet alleen om de techniek en het virtuoze orgelspel, maar het gaat vooral om wat er tussen de noten staat geschreven en wat het hart aan emoties daarin prijsgeeft. En dat laatste vind je in Lennert's spel. 'Je moet zuinig zijn op jonge mensen die hun hart dur ven laten spreken in deze tijd. Lennert, in 't begin zul je ontzettend veel kritiek krijgen, maar dat hoort erbij. Je moet ook nog zoveel leren, maar dat kan alleen als je er de kans toe krijgt. Het is belangrijk als een beroemd iemand gelooft in jou talent! Voor muziek moet de kiemcel in je hoofd én in je hart lig gen, en dat zit 't bij Lennert', aldus Pieter Vis, alias Petros Psaris. Ter gelegenheid van het verschijnen van de nieuwe kerst-cd geeft de uitgever korting op zowel deze als op een tweede kerst-cd van Pieter Vis. Op die tweede kerst-cd ('Traume unterm Christbaum') zijn tevens vele leerlin gen van Pieter Vis te beluisteren. Door middel van nevenstaande bon kunt u van deze korting gebruik maken. Nadat Rabobank Middelhamis al verscheidene malen activiteiten heeft georganiseerd rond het thema euro, voor de particuliere en de zakelijke klanten, waren nu de leerlingen van de basisscholen aan de beurt. Aan het begin van het schooljaar 1998 heb ben 11 basisscholen in Middelhamis, Som melsdijk, Herkingen en Melissant een les pakket over de euro van de Rabobank ont vangen. Met dit lespakket werden de leer lingen van groep 7 en 8 op een speelse manier over de invoering van de euro en de Europese Monetaire Unie geïnformeerd. Na het behandelen van dit lespakket mochten de leerlingen een euro-diploma in ontvangst nemen. Het leek Rabobank Middelhamis een leuk idee om na de behandeling van dit lespakket de eurokennis van bovengenoemde scholen op de proef te stellen. Daarom zijn dinsdag middag 24 november alle leerlingen van groep 7 en 8 uitgenodigd om het tegen elkaar op te nemen in de strijd om de titel 'euroschool 1998'. Tegen half 2 stroomden de eerste kinderen, gewapend met vrolijk gekleurde spandoeken de Staver te Middelhamis binnen. Het werd al snel een gezellige en drukke boel in de Staver. Niet verwonderlijk met zo'n vier honderd kinderen bij elkaar. Nadat alle leer lingen een piekje hadden gevonden en het zowaar stil leek, kon het spektakel beginnen. Het spel 'Ren je Rot' werd gespeeld met drie vragenronden en twee doe-opdrachten. Nadat twee kinderen per school aan het werk werden gezet met de opdracht om een tekening van een Europees land te maken, kon de eerste vragenronde beginnen. Het was letterlijk en figuurlijk zweten voor de twee deelnemers per school, want nadat een vraag gesteld was, en de muziek gestart was, moesten ze in hoog tempo naar het juiste vak; A,B of C rennen. De leerlingen van de diverse scholen, bleken erg eensge zind en liepen keer op keer met zijn allen naar hetzelfde vak, onder luid gejoel van de supporters in de zaal. Dit was een zeer geslaagde strategie, want in bijna alle geval len bleken ze het antwoord goed te hebben. De ronde met vragen voor de leraren bleek een stuk moeilijker en tevens spannender te zijn. De leraren van de diverse scholen waren het lang niet altijd met elkaar eens. Ze waren ook nog wel eens over te halen door de beide quizmasters, om op het laatste moment van vak te wisselen. Dit leverde overigens niet altijd het gewens te resultaat op. Vervolgens kregen de leerlingen de opdracht een puzzel van een eurobiljet in elkaar te leggen. Ieder juist gelegd stukje leverde een punt op. Na de laatste vragenronde voor de leerlin gen werden de tekeningen van de Europese landen door de jury beoordeeld. Dit was geen eenvoudige klus, omdat er schitterende tekeningen bij waren. Sommige tekeningen werden zelfs met een 10 beloond. Ondertussen werden de kinderen voorzien van limonade. Tegen het einde van de middag liep de spanning op, want de vraag was natuurlijk: welke school wist het meest over de Euro. Uiteindelijk kwam basisschool De Roxenis- se als winnaar uit de bus. De andere scholen volgden op korte afstand en het mag dan ook gezegd worden dat de schoolkinderen al heel veel weten over de Euro. Door dhr. van der Have, onderdirecteur van de bank en projectleider Euro, werd aan de winnende school een cheque uitgereikt ter waarde van 250 euro (iets meer dan 500,-), dit bedrag zal op een eurorekening worden gestort. Daarnaast kregen alle leer lingen van 'De Roxenisse' een euroconver- ter. Dit is een handig apparaatje, waarmee je de waarde van de gulden kunt omrekenen naar euro's. Voor alle andere kinderen was er als dank voor hun enthousiaste inzet een zakje euro- drop, die ze bij het verlaten van de Staver in ontvangst mochten nemen. Het was al met al een zeer geslaagde mid dag, waarbij alle deelnemers van de aanwe zige scholen en zeker ook de Rabobankme- dewerkers volop van genoten hebben. De grote opkomst vrijdagavond in 'De Hoeksteen' te Middelhamis moet onge twijfeld een bemoediging en een steun in de rug hebben betekend voor de Tweede Kamerleden, ir. B.J van der Vlies, mr.dr. J. T. van den Berg en mr. C.G. van der Staaij. Op zichzelf was het al een unicum en waarschijnlijk voor het eerst in de geschiedenis, dat alle drie de Tweede Kamerleden van de SGP-fractie op Goe- ree-Overflakkee in dezelfde bijeenkomst het woord hebben gevoerd. Ondanks het drukke programma dat aan de bijeen komst vooraf ging, (o.a. een bezoek aan het ISGO, aan het pas geopende hospice 'Calando' en aan de Christelijke Scholen gemeenschap 'Prins Maurits') leverden de heren een frisse en gedreven bijdrage tijdens de bijeenkomst. Het ernstige en indringende slotwoord van ds. J.W. van Estrik, hervormd predikant in Goedereede, vormde de waardige afsluiting van een goede avond. Er was een fijne sfeer. Aan het gevoel van saamhorigheid en ver bondenheid werd na afloop van de bijeen komst spontaan uiting gegeven door de drie SGP-vertegenwoordigers in de Tweede Kamer de zegenbede uit Ps. 134 toe te zin gen. Hoewel de mannen verreweg de meer derheid vormden, waren er toch ook een flink aantal van het vrouwelijke geslacht aanwezig.Het werd een harmonieus samenzijn waarin geen enkle wanklank werd gehoord. Opening De bijeenkomst in de bomvolle zaal van 'De Hoeksteen' werd door Hans Tanis, voorzitter van de landelijk SGP-jongerenor- ganisatie op de gebruikelijke wijze geo pend. Vanuit de schriftlezing van Matthéüs 5 werden de aanwezigen gewezen op hun roeping om, in een paarse samenleving, het zout van de aarde te zijn. Om ons licht te laten schijnen voor de mensen opdat ook anderen voor Christus gewonnen mogen worden. Er is verwachting omdat we straks Zijn komst in deze wereld mogen gedenken. Ontwikkelingen in de samenleving Mr. dr. J.T. van den Berg beet als eerste van de sprekers het spits af. Paars 2 is weer al een halfjaar aan de rege ring. Helaas moet gezegd worden dat paars 2 naadloos aansluit bij het huidige levensge voel en de ontwikkelingen in de samenle ving. Paars is geen incident maar een logisch gevolg van een overal om ons heen grijpend levensgevoel waarvan de wortels liggen in de Franse revolutie. Materialisme en individualisering zijn twee belangrijke uitingen van dit levensgevoel. Het materialisme staat vandaag de dag hoog genoteerd. Het geestelijk welzijn telt nau- welijk meer mee. Door een sterke individu alisering worden we steeds meer losge maakt uit de verbanden van huwelijk, gezin, kerk en school. De zondag als rustdag en gewijd aan de dienst van de Heere, komt steeds meer in het gedrang. Alles draait immers om de eco nomie? Het gehele leven moet daar onder- geschikt aan worden gemaakt. De 7 x 24- uurseconomie werd door ex-minister Wijers gepropageerd. Nadruk wordt gelegd op de individuele keuzevrijheid als uiting van het moderne levensgevoel. Op het onlangs gehouden Baan-congres waren diep schokkende dingen te horen. Een spreker zei: "geen enkele dag is meer anders dan de andere dag". Weer een ander zei: "In onze maatschappij is geen plaats meer voor gemoedsbewaarden tegen zon- dagsarbeid". Aangrijpende ontwikkelingen! Voltaire zei het reeds op het eind van de 18e eeuw: "Wil je het christelijk geloof aantas ten, neem christenen dan de zondag af'. De gevolgen voor huwelijk en gezin zijn desas treus. We zien de schrijnende gevolgen wanneer kinderen buiten het huis opgroeien. We zien ook hoe, bij het loslaten van de zondag als rustdag, de samenleving als het ware doldraait. Stress is thans volksziekte nr. 1 geworden. Na een jarenlange daling neemt het aantal arbeidsongeschikten weer toe. Van den Berg eindigde zijn toespraak met het vaststellen dat de SGP-vertegenwoordi gers de taak hebben om regering en volk te wijzen op het heilzame van Gods geboden voor iedereen. Die geboden zijn niet knel lend en beklemmend, maar zijn gericht op Gods eer en ons wezenlijk welzijn. Normen en waarden van paars Het nieuwe Tweede Kamerlid, de nog jeug dig ogende mr. C. G. van der Staaij, ging als tweede spreker in op de normen en waarden van paars en wat de SGP daar tegenover stelt. Nog maar recent was in het AD te lezen dat VVD jongeren op een bijeenkomst gezegd hadden: normen en waarden zijn de achil leshiel van paars. De zwakke plek dus. Opmerkelijk dat dit gezegd werd vanuit de jongerenhoek van de VVD. Waarom die zwakke plek en wat gaat er dan mis in onze samenleving? Van der Staaij noemde als voorbeelden o.a.: het toenemende geweld op straat en op de televisie, het alcoholgebruik, passiviteit van omstanders wanneer er onder hun ogen iets ernstigs gebeurd, het ontbreken van ont zag voor het wettige gezag en toenemende eenzaamheid. Dat zijn kwade ontwikkelingen in de samenleving waar wat aan gedaan moet worden. Zelfs premier Kok zegt: er moet een plan van aanpak voor komen. Wat baat echter een plan van aanpak wan neer er sprake is van een ongeremde en ongenormeerde tolerantie? Wanneer het bordeelverbod bijv. staat opgeheven te wor den? In het verlaten van Gods geboden gaat onze samenleving steeds meer verchijnselen van ontbinding vertonen. Van der Staaij citeerde Prediker 29: 18 "Als er geen profetie is, wordt het volk ontbloot, maar welgelukzalig is hij, die de wet bewaarf Om waarden en normen te herstellen moe ten we samen terug naar de Bijbel. Nu wor den waarden en normen door de waan van de dag bepaald. Normen en waarden moeten worden voorgeleefd. Te beginnen in de gezinnen. Helaas moet worden geconsta teerd dat het gezin vaak geen opvoedings- plaats meer is. Tenslotte wees Van der Staaij er op dat we zelf geen enkele reden hebben om met ste nen naar de regering of wie dan ook te gooi en. Integendeel we moeten tot onszelf inke ren. Welke normen en waarden stralen wij uit? Oranje contra paars Fractievoorzitter ir. B.J. van der Vlies, zelf in zijn jongere jaren ooit in Middelhamis gewoond hebbende, was de laatste spreker voor de pauze. Van der Vlies begon met op te merken dat oranje al vele jaren de kleur van de SGP is. Paars is ontstaan door men ging van de kleuren van het liberalisme en het socialisme. In 1994 trad voor het eerst een kabinet aan waarin geen vertegenwoor digers zaten uit een christelijke partij. Bij zijn aantreden zei premier Kok: "Je hoeft voor paars niet bang te zijn. Het kabinet is er voor iedereen. We laten alle burgers vrij. Over euthanasie bijv. kun je je eigen wil bepalen". In een debat van deze week, m.b.t. de zorg sector, zei minister Borst: "Jawel, Van der Vlies, Maar vergeet u niet, dat een meerder heid van het volk die bezwaren niet heeff Kortom: de publieke opinie dicteert wat er wel en wat er niet mag. Wat is er dan op paars aan te merken? Het gaat in ons land toch wel aardig? Velen hebben een goed salaris. Er kunnen goede opleidingen wor den gevolgd. Er komt een goede water schapsvergoeding aan! We hebben vrijheid. Wat wil je dan nog meer? M.b.t. de vrijheid van chr. organisaties teke nen er zich echter ontwikkelingen af die de vraag wettigt: hoe lang nog? Voorbeeld: Stichting 'De Hoop' uit Dordrecht heeft in de loop van de jaren een goede reputatie opgebouwd bij de opvang van druggebrui kers. Scoren als christelijke instelling veel hoger dan andere hulporganisaties. Toch is, ondanks de hoge wachtlijsten, de aanvraag voor uibreiding afgewezen. Uitbreiding is in die regio niet in te passen, zegt minister Borst. Ander voorbeeld: Gliagg 'De Poort' uit Dordrecht ondervindt grote problemen bij het verkrijgen van subsidie. De overheid vraagt zich hierbij af of de hulpverlening van 'De Poort' niet in te bouwen is in de algemene instellingen. Identiteitsgebonden organisaties In onze samenleving is er steeds minder plaats voor identiteitsgebonden organisaties. De SGP wil blijven opkomen voor het behoud van de eigen zorginstellingen. Wan neer onze ouderen met hun psychische pro blemen komen in algemene psychiatrische instellingen ontvangen ze soms op hun vra gen ten antwoord: "Leg nu toch eens al die ballast van je opvoeding van je af'. Princi piële levensvragen kunnen in zulke geval len bijna niet door niet- christenen worden beantwoord. Van der Vlies blikte met dankbaarheid terug op het deze middag afgelegde bezoek aan het hospice 'Calando' in Dirksland. De frac tieleden waren onder de indruk gekomen van de lichamelijke en geestelijke hulp bewezen aan mensen in hun laatste levens fase. Wat is het verblijdend dat dit in onze samenleving mogelijk is. Van der Vlies heeft aan de leiding toegezegd, om in den Haag al het mogelijke te doen, een financië le basis voor deze palliatieve zorg te verkrij gen. Het bewaren van eigen identiteit is zeer belangrijk. Daarom heeft de SGP bezwaren tegen onnodige samenvoegingen van gemeenten waarbij de karakteristieke dorps identiteit verloren gaat.In dit verband noem de Van der Vlies ook de fijne en leerzaaam verlopen bespreking met vertegenwoordi gers van ISGO (Intergemeentelijk Samen werkingsverband Goeree-Overflakkee), deze middag in Middelhamis. Geen reden tot zelfverheffing Van der Vlies is de eerste die wil bekennen dat het werk van de SGP-fractie gebrekvol is en gepaard gaat met vallen en opstaan. Daarom hebben we uw aanhoudend gebed nodig. De vragen waarvoor we in politiek en samenleving worden geplaatst zijn groot en ons ontbreekt het vaak aan wijsheid. Het is onze taak en roepingom regering en volk terug te roepen tot de Wet en de Getuigenis. Premier Kok is een bekwaam regeerder. Zijn inzet is groot, daar ontbreekt het niet aan. Wie echter God verlaat heeft smart op smart te vrezen. Een enstige en bewogen Van der Vlies roept de aanwezigen op om tot zichzelf in te keren. Hoezeer hebben wij de Heere en Zijn dag verlaten. Wat gaat er eigenlijk voor getuigenis van ons uit? Als ik dat zeg, heb ik het allereerst over mijzelf. Zijn er men sen die door onze godzalige wandel gewon nen worden en God in de hemel gaan ver heerlijken? De kerkelijke verdeeld beid geeft mij pijn, verdriet en zorgen. Ook in het politieke leven zijn er de problemen van de verdeeld heid. Waar kunnen nog twee mensen samen gaan? Moeten we dan niet diep beschaamd zijn over wie we in onszelf zijn in deze samenleving? Laten we de Heere ootmoedig smeken om wederkeer en herstel. Dat Gods Woord weer in het centrum van ons volksle ven mag open liggen. Dan zullen er grote wonderen in ons land gebeuren en zal God alle eer ontvangen. Gedachtenwiseling met forumleden Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Onder leiding van Hans Tanis geeft het forum, bestaande uit de kamerle den en aan hun zijde, de heer Van deKette- rij, lid van de Prov. Staten van Zuid-Hol land, duidelijke en eerlijke antwoorden.Er worden o.a. vragen gesteld over het moge lijk binnen Euroverband houden van verkie zingen op zondag en het eventueel instellen van een kiesdrempel. Antwoord: het ziet er thans niet naar uit dat dit zal gebeuren. Er is ook een vraag naar plannen om, inplaats van zoet water, in de toekomst zout water in het Haringvliet te brengen. Over het klonen van dieren. Deze zaken zullen kritisch gevolgd worden. Een andere vraag betreft de de brief over samenwerking met andere fracties, die de SGP dit voorjaar na de Tweede Kamer verkiezingen, verzonden heeft naar andere christelijke partijen. Van der Vlies licht toe, dat deze brief gezien moet worden tegen de achtergrond van de voor de christelijke par tijen teleurstellende verkiezingsuitslag. Hoewel het als een wonder is ervaren, dat de SGP haar derde zetel terugkreeg, beho ren er van de 150 kamerleden maar 37 tot een van de christelijke partijen. Dat was verontrustend en daarom zijn we rond de tafel gaan zitten over de vraag: hoe kunnen we het christelijk geluid gezamenlijk ver sterken en hoe voorkomen we, dat we tegen elkaar uitgespeeld worden. Het is overigens nadrukkelijk niet de bedoe ling geweest om samen één partij te gaan vormen. Er zijn echter terreinen waarop praktische samenwerking mogelijk is en dat wordt dan gelukkig ook gedaan.Op het eind wilde Van der Vlies nog een vraag beant woorden die jongeren hem in de pauze had den gesteld. Deze jongeren vroegen: De SGP is toch geen partij die altijd tegen is? Worden er ook wel eens voorstellen van SGP zijde overgenomen door anderen? Jawel! Van der Vlies noemde enkele voor beelden, o.a. het feit dat het collega Van der Staaij, al vlug na zijn aantreden als kamer lid, gelukte om zijn voorstel m.b.t. tot porno op de agenda van de Tweede Kamer geplaatst te krijgen. Een voorstel om ook het bezit van porno strafbaar te stellen. De SGP werkt ook aan een voorstel om de te grote werkdruk van direkteuren op basis scholen te veriichten. Ook dit kreeg de aan dacht van de andere partijen. Slotwoord ds. Van Esterik In een ernstig en indringend slotwoord bepaalde ds. Van Estrik de aanwezigen bij de geschiedenis van de taaalf verspieders uit Numeric 13. Er is een groot verschil of we de realiteit van de dag zien door de ogen van het geloof of alleen met ons verstand. Tien verspieders zeiden: laat ons niet optrekken. Zij zagen alleen op wat de natuurlijke ogen zagen. Kaleb en Jozua mochten echter door het geloof zien op de belofte van de Heere, dat Hij het land van Kanaan in de hand van de kinderen Israels geven zou. Zien we als SGP anno 1998 niet veel te vaak op het geen voor ogen is? Ds. Van Estrik riep de aanwezigen op tot gebed voor het werk in de Tweede Kamer. Wanneer dat er mag zijn, dan zijn er bij ons meer, dan die bij de tegenpartij zijn. Ook ds. Van Estrik riep op tot inkeer naar onszelf Zijn wij al onder de krijgsbanier van koning Jezus gekomen? Hebben wij al geleerd dat er bloed nodig is tegenover schuld? Dan kunnen we politiek bedrijven. Dan zeggen we tegen het CDA: kom ga met ons en doe als wij. En tegen paars; denk er om, verzet u toch niet langer tegen God, maar houdt Zijn heilzame gebo den- (A. de V.)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2