50-jarig bestaan 'De Christenvrouw' afdeling Dirksland herdacht Schaken in Stellendam NIEUWS Wegafsluiting 1 uit de kerken Orgelconcert Ruilbeurs in de Singelkerk te Ridderkerk Gift Anjerfonds Sinterklaasfeest Zilveren jubileum Adrie van Peperstraten voor De Hoop De Zeemanspot brengt GO 58 binnen Geref. kerk Stellendam Korting op entreebewijzen Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' uit Ouddorp S.G.P. Jongerenavond Dakbrand te Middelharnis In Car Quality Centers december prijzenfestival Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Kennisgeving aan het wegverkeer /loo. Uitslagen 23 november 1998 Uitslagen van 23 november Unieke aangelegenheid Om nooit te vergeten. Biz. 2 KILANDHN-NIEUVVS VRIJDAG 27 NOVEMBER 1998 De dames op de bijgaande foto zijn van link: mevr. Van Dalen, mevr. Siruijk, Met blijdschap en dankbaarheid mocht 'De Christenvrouw', afdeling Dirksland, jl. 18 november haar 50- jarig bestaan herdenken. Zij begonnen deze feestelijke gelegen heid met een heerlijke maaltijd, waar bijna alle leden bij aanwezig waren. Ook vond er nog een huwelijk plaats tussen twee 80-jarigen, Mien en Nelis, zij gin gen echter later op de avond ieder huns weegs, dus mogen we wel aannemen dat het een goedgespeelde grap was. Bij het officiële avondprogramma zagen we diverse genodigden, ds. Paul en twee kerkenraadsleden van de Ned. Herv. kerk ter plaatse, de dames v. d. Berg en Schouten van het landelijk hoofdbestuur, de heer Schouten namens het College van Burgemeester en Wethouders, afge vaardigden van de zustervereniging Mid- delharnis, afgevaardigden van de oude ren- en alleenstaanden. De presidente, mevr. Spek, sprak een welkomstwoord tot allen. Zij opende deze avond met gebed en Schriftlezing uit Ps. 145. Hierna sprak mevr. v, d. Berg hen toe namens het hoofdbestuur, zij deed haar felicitaties vergezeld gaan van een gedichtenbundel en bloemen. De heer Schouten sprak namens het col lege van Burgemeester en Wethouders. Met name over de doelstelling van de vereniging om het christenvrouw zijn in het dagelijks leven handen en voeten te geven, uit Bijbels perspectief. Bij alle verlies van normen en waarden wordt er van u gevraagd een rots in de branding te zijn. De heer Schouten eindigde met het ge dicht: 'Wie Mij wil volgen...' Daarna volgden felicitaties en overhandiging van een envelop. Na al deze welgemeende woorden kwam ds. Paul aan het woord. Hij was verzocht door het bestuur van de Christenvrouw om een meditatie te houden naar aanlei- .V naar rechts: mevr. Van Dijk. mevr. Pnonvllel, mevr. Brooshooft, mevr. Van Strien ding van Ps. 145;4 'Geslacht aan ge slacht zal Uw werken roemen en zij zul len Uw mogendheden verkondigen". Ds. Paul ging ook in op de naam van de vereniging 'De Christenvrouw', niet zo maar een naam, maar heel bewust geko zen. Een uitdragen van het Christen-zijn in de doelstelling van de vereniging en in ons dagelijks leven. Waar we wel moeten opmerken dat we dit doel zeker wel eens voorbij schieten. We mogen toch ons vertrouwen op God stellen. Daarna zongen we een Psalm. Na deze woorden nam mevr. Van Strien, de vice- presidente het woord. Zij richtte zich tot 5 jubilarissen en verzocht deze dames op het podium te komen. Zij zijn 50 jaar lid en ontvingen een herdenkingsbordje en bloe men. De dames welke al zo lang trouw lid zijn, zullen we met name noemen: mevr. Van Dijk-Knöps, mevr. Van Dalen, mevr. Poortvliet-van Okkenburg, mevr. Broos- hooft-Bette, mevr. Struijk-Both. Ook werden er nog dia's vertoond uit vroeger jaren, waarbij de dames vaststel den, dat ook 'de tand des tijds' hen niet voorbij ging. Mevr. Boerman, lid van de vereniging declameerde een zelfgeschre ven gedicht, waarin verleden, heden en toekomst van de vereniging aan de orde kwamen. De dames Melissant, Bruggeman en Tanis hielden een Flakkeese schets over de afgelopen jaren van de vereniging. Dit viel zeer in de smaak. Ook werd er nog met elkaar het Bondslied gezongen. Tussen alle toespraken en stukjes werd ook de inwendige mens niet vergeten. De presidente dankte de sprekers en spreeksters en ieder die tot het welslagen van deze herdenkingsavond had bijgedra gen. De slotzang was Ps. 111:1 waarna de presidente eindigde met dankgebed. Het was een zeer goed georganieerde en ge slaagde avond, waarop met genoegen kan worden teruggezien. U heeft mij enkele weken moeten mis sen wegens ziekte en huwelijk, maar graag voldoe ik aan de wens om u weer bij te praten over het reilen en zeilen van de schaakvereniging in Stel lendam. Allereerst doet het mij deugd om te horen dat onze vrienden uit de gemeente Oostflakkee het plan hebben opgevat om de schaakclub uit zijn slaap te wekken. Koert en alle ande ren, maak er weer wat van! In de huishoudelijke competitie heb ik de nodige partijen gemist de afgelopen we ken, maar om het kort samen te vatten: Van Gurp blijft winnen, ook al had hij tegen ondergetekende in de vergiftigde pionvariant van het Siciliaans het nodige geluk in de tijdnoodfase. Ongeslagen met de fraaie score van 7 uit 7! Op enige af stand doen Van den Nieuwendijk en Van Rossum nog mee met een verlies van anderhalf punt. De rest lijkt eigenlijk al kansloos, zelfs regerend kampioen van Oostenbrugge (op 4-1) heeft het moeilijk. De nummer 2 van vorig jaar. Van Dam, verkeert in een vormcrisis na zijn 4e nul tegen Zonneveld. Een Siciliaanse Rauzer werd tot het bot toe afgekloven, na een interessant pionoffer van wit in midden- spel. Zwart moest alle zeilen bijzetten om niet onderuit te gaan. Dat de partij uiteindelijk door wit werd gewonnen op de vlag... was misschien ook wel wat verdiend. Verder wist Ver- zijden na lang sleuren en trekken Hamee- teman in een Tsjichorin te vloeren, en hielden Tanis en Van Meenen elkaar in evenwicht in iets te tamme Philidor. Eveneens werd er gebekerd maar de ver rassingen bleven uit. Van Oostenbrugge wist na een lang beleg de Pircverdedi- ging van Roon te slopen. Van Rossum beheerste het eindspel iets beter dan Van Meenen, won Van Dongen van medede butant De Nooijer in een foutenfestival alwaar hij gelukkig niet de laatste fout maakte, versloeg Hameeteman tamelijk eenvoudig Tanis, en wist de andere Hameeteman, ondanks een kwaliteit ach ter, een 'replay' uit het vuur te slepen tegen Van den Nieuwendijk. De partijen Smit-Verzijden en Zonneveld-Van Gurp werden uitgesteld, en regerend kampioen Van Dam lootte een bye. Op het RSB front werd aan twee fronten gestreden. In de RSB bekercompetitie wist Stellendam zich te plaatsen bij de laatste zestien middels een uitoverwin- ning bij de heren van de RET in Hoog vliet: 0,5-3,5 middels winst voor Van Oostenbrugge (15 zetten!) Van den Nieu wendijk (tegenstander liet zijn dame in sluiten). Van Dam (winst door ervaring). Ondergetekende gaf remise in een volko men gewonnen stelling, maar dat gaf geen afbreuk aan het geheel. In de RSB clubcompetitie, moest afgelo pen dinsdag aangetreden worden tegen Lombardijen 2. Na het onverwachte ver lies in de 2e ronde tegen Het Springende Peerd moest gewonnen worden om aan sluiting bij de top te houden. Lombardij en 2 moest winnen om de rode lantaarn kwijt te raken, dus de belangen lagen er duidelijk... Van Rossum wist zich op het eerste gezicht geen raad met het middag gambiet dat zijn tegenstander hem voor schotelde, maar toen deze een loper in de aanbieding deed en daarna een kwaliteit, kon Van Rossum zich snel aan de bar nestelen met een winstpunt op zak. Kort daarop lieten Hameeteman en Roon remises aantekenen. Van den Nieuwen dijk had intussen in het eindspel een pion veroverd, maar winst was niet gemakke lijk met lopers van gelijke kleur. Dat hij hier uiteindelijk in slaagde was een bui tengewoon goede prestatie! Helaas liet Van Oostenbrugge zich als een mak lam metje opbrengen door zijn tegenstander en de klok, waarna kort daarop Van Dam zich een kwaliteit afhandig liet maken, wat door zijn tegenstander bijzonder werd gewaardeerd... Deze had ook geen moeite met de afwikkeling naar winst. Aan zijn vormcrisis komt blijkbaar nog geen eind... Gelukkig voor de onzen bleek Van Gurp al kort na de opening een stuk te hebben gewonnen. Het duur de even voordat zijn tegenstander ook inzag dat verdere tegenstand nutteloos was, en daarmee was een voorsprong van 4-3 bereikt. Een nederlaac werd daarmee Donderdag 26 november was de Goeree- se Eurokotter GO 58 vissende voor de Haringvlietsluizen toen de motor vast liep. Via de Kustwachtpost Ouddorp werd de Stellendamse reddingboot te hulp geroe pen. Binnen 10 minuten na de alarme ring voer De Zeemanspot uit en maakte zeer snel vast. De visser bevond zich bijna voor de deur van het boothuis en binnen een half uur was de GO 58 de buitenhaven van Stellendam binnenge bracht en afgemeerd aan een steiger voor de schutsluis. Daar kwam het sleepbootje van Padmos het even later ophalen om het via de sluis naar de machinefabriek te brengen, al waar monteurs aan de slag konden. De Zeemanspot meerde binnen drie kwartier na vertrek weer af aan haar eigen steiuer. De vereniging 'De Verzamelaars van de Drecht- en Merwestreek' organiseert op zaterdag 28 november 1998 van 10.00 tot 15.00 uur in 'De Palm', v/d Palm- straat 3 te Papendrecht een grote alge mene verzamel-ruilbeurs met alle soor ten en variëteiten verzamelmateriaal. De standhouders zorgen voor een uitstal ling van onder andere postzegels, clip's, brieven, munten, ansichtkaarten, curiosa, flippo's, smurfen, (strip)boeken, tele foonkaarten, eierdopjes, koningshuis, oud speelgoed, miniatuurauto's, pennen, lucifermerken, enz. enz. De bezoekers kunnen dan ook rekenen op een mooi en divers aanbod van verza melmateriaal op deze gezellige beurs. Ruime gratis parkeergelegenheid aanwe zig. Entree ƒ2,50 kinderen tot 12 jaar Voor nadere into en tafelreserverinsz, tel. (010)5216731. Het concert wordt gegeven op zaterdagavond 28 november. Aan vang is om 20.00 uur. De toegang is gratis. Het Van den Heuvel-orgel wordt deze keer bespeeld door Peter Eilander, or ganist te Apeldoorn. Hij concerteert re gelmatig in binnen- en buitenland en heeft al diverse CD's op zijn naam staan. Ook heeft hij improvisaties in druk laten verschijnen. Verder is hij bekend van de landelijke psahnzangdagen. Op 28 november speelt hij het Concerto nr. 1 van Johann Sebastian Bach, de componist die dit jaar centraal staat in de Singelkerk. Verder speelt hij Sonate nr. VI van Mendelssohin en de zesde sonate van A. Guilmant, met daarbij nog enkele improvisaties. Het belooft een mooi, sfeervol concert te worden, dat past in de aanloop naar de feestdagen. De Singelkerk biedt een warme sfeer, waar u zich direct thuis zult voelen. Allen hartelijk welkom! alvast afgewend. De enig overgebleven Lombardijenspeler besloot om va banque te spelen in een remisestelling, maar als zo vaak kreeg hij hierbij het lid op de neus en was ondergetekende hiermee matchwinnaar voor Stellendam. Einduit slag derhalve 5-3, en blijft Stellendam nog in het spoor van De Zwarte Pion 2, ook al zijn ze middels hun 8-0 overwin ning favoriet voor het kampioenschap. Tot slot ter herwaardering van de grijze hersencellen nog even volgend onder houdend partijtje. Wit: Hartson Zwart: Mecking Siciliaans (vergiftigde pionvariant) 1. e4 c5 2. Pf3 d6 3. d4 cxd4 4. Pxd4 Pf6 5. Pc3 a6 6. Lg5 e6 7. f4 Db6 8. Dd2 Dxb2 9. Tbl Da3 10 e5. De heel direkte aanpak... andere zetten zijn 10. Le2of 10. f5. 10. dxeS 11. fxeS Pfd7 12. Lc4 Lb4. Slecht is in ieder geval 12. Pe5? 13. Pe6!, maar 12. Da5 is wel speelbaar. 13. Tb3 Da5 14. 0-0 0-0. 15. Lf6 Pf6! Het slaan met de pion ziet er verdacht uit en inderdaad lijkt het me ook slecht na 15. gxfó 16. Dhó De5 17. Pf5! exf5 18. Pe4! Met winnende aanval. 16. exfó Td8 17. Txb4! Dxb4 18. Dg5 g6. Gedwongen. Slecht is 18. Df8? 19. fx2 7 De8 20. Pe4 etcetera. 19: Tf4 Df8. Ook andere zetten komen in aanmerking: 19. Txd4 20. Dh6Tdl-p21. Pxdl Df8 of 19. b6 20. Th4 Df8 21. De4 Lb7 22. Dh3 Dc5, in beide gevallen met on duidelijk spel. 20. Th4 bS 21. Ld3 b4 22. Lxg6! Wit gaat eeuwig schaak forceren. Hij had ook 22. Pce2 kunnen proberen, maar dat blijkt na 22. Td5 erg riskant. 22. hxgó. Natuurlijk ging 22, fxcó? niet weeens 23. 17 ü'etc. 23. Th6 Txd4 24. Txg6+ En remise gegeven wegens het eeuwig schaak na 24. fxg6 25. Dg6-h Kh8 2b. Dh5-H etc. Tot de volgende keer! Uw schakende verslaggever, Gert-Jan Zonneveld De minister van Verkeer en Water staat brengt het volgende ter ken nis aan belanghebbende. In verband met het repareren van het wegdek op de Calandbrug als gevolg van schade ten gevolge van een ongeval, zal van de rijksweg 15 van km 40,0 t/m km 36,2 (op de Calandbrug) de rij richting Rotterdam-Maasvlakte afge sloten zijn voor alle verkeer. De afsluiting vindt plaats in het weekein de van week 50 van vrijdag 1 I december 1998 20.00 uur tot zaterdag 12 december 1998 09.00 uur, zoveel korter als moge lijk en zoveel langer dan noodzakelijk. Als algemene uitwijkdatum geldt het weekeinde van week 51 van vrijdag 18 december 1998 20.00 uur tot zaterdag 19 december 1998 09.00 uur. Bijzonderheden: Het verkeer komende vanuit de rich ting Rotterdam naar Brielle en de Maasvlakte zal via bebording over de Severnweg, Merseyweg, Theemsweg, de Rozenburgse sluizen, de Neckarweg en de Saarweg worden omgeleid. Het verkeer komende uit de richting Maasvlakte en Brielle in de richting van Rotterdam zal geen hinder onder vinden. De Gereformeerde Kerk te Stellendam heeft een kado-shop met leuke kado's voor Sint en Kerst leuk verpakt. Kado's voor vader, moeder, kinderen enz. In de prijs van 2,50 tot 15,00. Zaal: Het Forum, naast de kerk is open op 30 november van 13.30 tot 16.00 uur. Welkom op deze middag, de koffie staat klaar en is gratis. ANWB-leden kunnen nu reeds kaarten met korting kopen voor de Vakantie beurs van 13 t/m 17 januari en voor de Autorai van 4 t/m 14 februari 1999. Behalve de korting is het voordeel dat men niet in de lange rijen voor de kassa hoeft te wachten. De kaarten zijn verkrijgbaar bij het VVV-ANWB-agentschap in Hellevoet- sluis, OostzanddTjk 26, tel. 312318. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10- 4 uur, zaterdag 9-3 uur. STELLENDAM - Fanfare-orkest De Hoop uit Stellendam heeft van het Anjer fonds een gift ontvangen van 2.425,-. Het bedrag is bestemd voor de aanschaf van nieuw instrumentarium. De Stellendamse vereniging verkeert in de gelukkige omstandigheid dat steeds weer nieuwe leerlingen kunnen worden ingeschreven, hetzij op blokfluit, hetzij op een blaasinstrument of een slagwerk instrument. Het zorgen voor de benodig de instrumenten bezorgt het bestuur en in het bijzonder penningmeester Wolfert af en toe wel eens hoofdbrekens, vandaar dat men zeer blij is met een instantie als het Anjerfonds, waar men regelmatig kan aankloppen voor de nodige financië le ondersteuning. In mei 1999 zal de eerstvolgende collec te voor het fonds plaatsvinden. Deze col lecte wordt altijd door leden van o.a. muziekverenigingen verzorgd, waarbij men direct al 33,33% van de opbrengst mag behouden. Daarnaast kan men ook subsidies aanvragen voor bijvoorbeeld de aanschaf van muziekinstrumenten of het houden van bijzondere evenementen. De amateur-verenigingen zijn er blij mee. Het was een rustig avondje in de speel- zaal van de Bonte Koe. Voor groep 1 was er een inhaalavond gepland in ver band met een bondswedstrijd tegen Hel- levoetsluis. Opvallend was de fraaie winstpartij van Cor Wassenaar (78) tegen broekie Willem-Jan Tanis (30). Maart Breen is naast Arie Baas op de eerste plek terecht gekomen door zijn naamgenoot in het eindspel te verslaan. In groep 2 verloor koploper Van Huizen voor het eerst dit seizoen. Schaken,groep 1: M. Breen W. T. Breen1 -O C. Wassenaar - W. J. Tanis1 - O K. van der Wende -F. L. Troostrem. Schaken, groep 2: A. van Huizen E. T. E. DerrezO - 1 E. Santifort - K. de RondeO- 1 H. Soeteman - P. Speelmanrem. P. Breen - A. Schaefer1 - O Dammen: J. Moerkerk - J. VisbeenO - 3 C. Akershoek - J. van KoppenO - 3 A. de Mik - M. Bruinsma1 - 1 C. Mierop - P. van Dam3 - O A. Meijer-H. M. Floresteijn1 - 1 L. Moerkerk-J. WesthoeveI - 1 NEfl HERV. KERK Beroepen te Kesteren W. Roos te Doornspijk; te Putten (wijk 4), J. C. de Groot te Dor drecht; te Sint Annaiand M. A. van den Berg te Groot-Ammers; te Stavenisse M. J. Kommers, kandidaat uit Bunnik: te Wierden (wijkgem. Noord) J. Boer te Ermelo; te Zeist"Tj. Sijtsema te Ommen; te Zoetermeer (wijkgem. 1W. M. de Bruin te Daarlerveen. Aangenomen naar Hekelingen en Simonshaven P. S. van Dijk, kandidaat uit Pijnacker; naar Hollandscheveld J. van Meerveld te Wageningen; naar Hoogblokland drs. L. P. Blom,"kandidaat uit Elburg, die be dankte voor Mastenbroek, Westerlee- Heiügerlee en Wijnjewoude. Bedankt voor Ameide-Tienhoven D. Dekker te Harderwijk. '-^ GEREE. KERKEN Beroepen te Hardinxveld (Boven) J. Bruijn te Al- blasserdam, die dit beroep heeft aange nomen; te Hattem A. G. Tol te Fijnaart ca. en mw. T. Keuning, kandidaat uit Fijnaart, die samen (beiden part-time) dit beroep hebben aangenomen; te Nijme gen (SoW) G. Labots te Zwijndrecht- Groote Lindt; te Ommoord-Zevenkamp (SoW) M. A. Doolaard-van Verseveld, kandidaat uit Vlaardingen, die dit beroep heeft aangenomen. CHR. GEREE. KERKEN Tweetal te Lisse H. de Bruijne te 's-Gravenhage- West en J. Trommel te Kornhorn. GEREE. GEMEENTEN Beroepen te Haarlem J. J. Tanis te Middelburg- Centrum; te Randburg (Zuid-Afrika) F. Mulder te Scherpenzeel; te Sprang- Capelle P. Blok te Kootwijkerbroek. Bedankt voor Amsterdatn J. Karels te Oudemir- dum; voor Enkhuizen A. Bac te Bode graven; voor Spijkenisse i.c.m. Hoog vliet C. Harinck te Houten; voor Arnhem R. Kattenbere te Vlissineen. De S.G. P. jongeren organiseren van avond (vrijdag 27 november) een bijeen komst, waar de gehele S.G.P. Tweede- Kamerfractie aanwezig hoopt te zijn. Gezien de te verwachten drukte op deze avond en het beperkt aantal parkeerplaat sen bij 'De Hoeksteen', wordt u geadvi seerd om de auto's bij de Prins Maurits- school te parkeren. U kunt van daar te voet naar 'De Hoek steen' komen. De aanvang is om 19.45 uur. SOMMELSDIJK Op woen.sdagmiddag 2 december kunnen alle kinderen Sinterklaas komen felicite ren met zijn verjaardag. Hij is van half 5 tot half 6 in ons wijkgebouw 'De Zwa luw', Sperwer 5, Sommelsdijk. Maak een rnooie kleurplaat of tekening voor de Sint of kom een liedje zingen. Ook de zwarte-Pieten zullen er zijn. Alle kinderen krijgen iets lekkers. Voor inlichtingen kunt u gerust bellen naar de nummers 484997 of 486223 of 486916. Gisterenmiddag, tegen 15.00 uur, rukte de brandweer van Middelharnis uit naar een brand op het dak van het bedrijf Offerhaus Watersport aan de West- Havendijk aldaar, In verband met lekka ge aan het dak van het bedrijf was men bezig een rubberoid mat aan te brengen, die kennelijk door oververhitting vlam vatte. Ook het tempex op de plek van de werkzaamheden vatte vlam. Doordat de werklieden het vuur zelf bestreden hoef de de brandweer niet meer in te grijpen. Vanaf 23 november start In Car Quality Centers, een landelijke groep van vak specialisten op het gebied van onder andere Mobiele telefoons en Car-Hifi het december prijzenfestival. In meer dan 25 steden zijn vele prijzen te winnen, waaronder 23 originele Her man Brood's afgedrukt op linnen en voorzien van zijn handtekening. Voor iedere 100,- die wordt besteedt, ontvangt de consument een kanskaart. Hoe meer kanskaarte, hoe meer kans op één van de vele fantastische prijzen. De winnaar van de officiële hoofdprijs, een heuse ALFA ROMEO 145, zal op 23 januari bekend worden gemaakt in alle In Car Quality Centers. In Middel harnis is dat Re-Cars, Hobbemastraat 1. Dammen, afdeling 1, beker: J. Knöps - C. van Welie3 - O C. van Prooijen - W. Stolk3-0 H. Keuvelaar-A. Los3 - O M. van 't Geloof - Joh. WolfertO 3 G. Smits-J. Stolk0-3 Afdeling 2, beker: W. Nieuwland - K. de JoneO - 3 M. Poortvliet - P. v. d. GroefO - 3 Jac. Vv'olfert - H. de Munck3 - O C. V. d. Kroon - J. v. d. GroefO - 3 Schaken, beker: .1. C. de Jonsï - W. de Vos1 -O W. Stolk-J. TrommelO- 1 Competitie: A. Knöps-D. Wolfert1 -O Dinsdag 24 november 1998 werd Adrie van Peperstraten, directeur van O.B.S. D'n Tuun te Middelharnis, in het zonne tje gezet. Dit ter gelegenheid van zijn 25- jarig dienstverband aan deze school. 25 jaar geleden, in 1973, werd Adrie als leraar op O.B.S. D'n Tuun aangesteld. Vanuit de 'kweek' was het voor hem een uitdaging om als docent aan de slag te gaan. Gedurende deze 25 jaren is hij gepromoveerd tot directeur van de school; een functie die hij met hart en ziel vervult. 25-JARIG JUBILEUM Nietsvermoedend was Adrie deze 24ste november als een 'gewone' din.sdag be gonnen, met het uitvoeren van zijn dage lijkse werkzaamheden. Toen er 's mor gens iemand aan hem vroeg waar het i Meyer Theater te vinden was, kreeg hij enigszins argwaan. Adrie wilde zijn zilveren jubileum persé vieren in het bijzijn van 'zijn' kinderen. „Iets waar we met z'n allen een plezie rige dag aan beleven', had hij tevoren gezegd. Op deze din.sdag trokken circa 190 leer lingen naar het Meyer Theater te Middel harnis om daar 'meester' Adrie in het zonnetje te zetten. Mevrouw Den Herder heette alle aanwe zigen van harte welkom en overhandigde een historische foto-collage aan de jubi laris. Daarna overhandigde mevrouw Langerak, vergezeld van de twee oudste leerlingen van de school, een bosje bloe men aan mevrouw Van Peperstraten, waarna Herman de Blok, voorzitter van de ouderraad het woord tot zich nam. Hij memoreerde de aanwezigen aan de car rière van Adrie en deelde het programma van de dag mee. ,,Een bijzondere dag zal het worden", aldus de heer De Blok, ,,want we zijn tenslotte niet voor niets in het Meyer Theater". Hier stond iets unieks te gebeu ren. Eén dag te voren (23-11-1998 red.) was de nu al spraakmakende film van wijlen Annie M. G. Schmidt, 'Abeltje' in het Tuschinski Theater in Amsterdam in première gegaan. Vandaag werd deze film, speciaal ter gelegenheid van het 25- jarig jubileum van 'meester' Adrie en vóór de landelijke bioscoop première, aan alle aanwezigen getoond. Dit werd door iedereen met luid gejuich ontvangen en hield de gemoederen nog lang bezig. De organisatie kan terug kijken op een zeer geslaagde dag. Het zilveren jubi leum van 'meester' Adrie van Peperstra ten werd een dag die hij niet snel zal ver gelen.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2