Ontevreden inwoner spreekt raad Oostflakkee toe Kerst Sing-in uitgesteld Symposium Palliatieve zorg te Sommelsdijk Rabobank Nieuwe Tonge gaat de tevredenheid bij zijn klanten meten ^^a l<- Middelharnis' nieuwe burgemeester Kerstmarkt 1998 JUiMINNAARD Schrijfster Annelies Tanis in De Samaritaan Kerkdiensten Ger. Gem. Nieuwe openingstijden Kunstuitleen Middelharnis C.P.B. afd. 'Goeree' MER rapportage opening Haringvlietsluizen POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Honduras Bijeenkomst 'De Christenvrouw' Goeree-Overflakkee B.V. Dorkas houdt derde nationale voedselactie voor Oost-Europa De wethouders en de secretaris van de gemeen te Middelharnis hebben vrijdag de nieuwbe noemde burgemeester, mevrouw De Vries- Hommes (54) ontmoet. De heren zijn van Schiermonnikoog teruggekomen met 'goede verwachtingen' voor de toekomstige samenwer king die op maandag 4 januari 1999 gaat begin nen. Op die datum zal de installatie van mevrouw De Vries plaatsvinden, zo is overeen gekomen. DINSDAG 17 NOVEMBER 1998 No. 6756 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187)483392. FAX (0187) 485736 Een Oostflakkees burger, de heer M. Landman uit de Pieter Biggestraat te Ooltgensplaat, heeft donderdagavond, ter raadsvergadering, z'n gemoed ge lucht over de grieven die hij tegen het - zijns inziens nalatige - gemeentebe stuur heeft. Zóveel waren er dat en zó hoog zit het de heer Landman dat hij niet genoeg had aan de hem, in het spreekrecht, toege dachte 5 minuten. De heer Landman maakte bezwaar tegen de hem berekende legeskosten voor N.B. de vernieuwing van 12 m- berging en wéér heeft z'n wo ning schade opgelopen door door de krappe straat rijdende vrachtwagens, die daar ook, hoe bestaat het, worden gepar keerd. De nieuwe riolering geeft overlast en de hondenbezitters hebben juist zijn straat uitgezocht om hun honden hun behoefte 'bekant vóór de deur' te laten doen. ,,Ik ben het zat, heel erg zat", maakte de heer Landman duidelijk en hij verzekerde daarin niet alleen te staan. „We gaan met onze mede-bewoners wat ondernemen tegen al die overlast en dan wordt het daar echt oorlog". De heer Landman werd, ter vergadering, niet van antwoord gediend, maar hem werd toegezegd dat de brief waarin hij zijn grieven heeft verwoord, alle aan dacht krijgt. Ook door mevrouw De Waal uit Acht- huizen werd van het spreekrecht gebruik gemaakt. Mede namens de besturen van andere plaatselijke verenigingen klaagde zij haar nood over de lokaliteit van de peuterspeelzaal. Terwijl de raad in de voorliggende gemeentebegroting 1999 drastisch moest snoeien werd toch besloten een gift van 1.000,- af te zonderen voor het getrof fen Honduras. Dat in deze vergadering het nieuwe raadslid de heer P. C. H. Noordermeer (VVD) werd beëdigd, betekende dat een ander was vertrokken, nl. de heer Claus Tekenbroek van wie nu afscheid werd genomen. Het is om gezondheidsredenen dat de heer Tekenbroek z'n raadslidmaat schap heeft neergelegd. Zowel in 1996 als in 1997 werd door muziekvereniging 'Amicitia' uit Dirks- land een 'Kerst Sing-in' georganiseerd. In 1996 hebben we de primeur mogen meemaken, waarna in 1997 het succes van het voorgaande jaar is voortgezet. In 1997 hebben zo'n 90 zangers en zange ressen meegewerkt aan deze 'Kerst Sing- in'. Reden voor 'Amicitia' wederom een 'Kerst Sing-in' te organiseren en te stre ven naar een deelnemers aantal van 100. Wat houdt dit precies in? Een S;ag-in is GEEN concert waarbij een vereniging zingt en het publiek luis tert, maar waar alle mensen in de zaal meezingen. Of u kunt zingen (of juist niet), of u (je) 80 bent of 8; man, vrouw of kind, werkelijk iedereen kan mee doen. We hopen ook nu weer dat er natuurlijk niet alleen mensen uit Dirksland meezin gen, maar ook uit andere gemeenten en leden van zusterverenigingen die 16 en/of 22 december vrij hebben. We gaan met een groep mensen (zoveel mogelijk) kerstliederen zingen. We wil len hiervoor een programma maken met voor elk wat wils. Zo zullen we natuur lijk traditionele kerstliederen uitvoeren, maar er is ook plaats voor beroemde kerstliederen uit het buitenland. Om met z'n allen een mooi concert te kunnen geven, zullen we moeten oefe nen. Hiervoor hebben we de gelegenheid op maandag 14 december. U kunt komen zingen op deze avond om 19.30 uur. Het MIDDELHARNIS/SOMMELSDIJK Wij hopen op D.V. woensdag 18 novem ber weer bij elkaar te komen in 'De Hoeksteen'. Deze avond wordt verzorgd door enkele medewerkers van de M.A.F, zendingsvlieger. Aanvang 19.45 uur. Gasten hartelijk welkom. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAnE CU C3 nr3 CU] CU C3 nr3 c^ ^^^^^~^^^t^^^^^ d3 t^ CIU ^J I OUDDORP-W»slstiwat3S~7el9toonf01B7)eB1B1Z/Fax6B3734 ^-P7int3haP'Hogeioom172-TBtefa<}n10111)^€24aO concert zelf zal uitgevoerd worden op woensdag 16 december om 19.30 uur in 'Vroonlande' en op dinsdag 22 decem ber om 19.30 uur in 'De Schakel' in Dirksland. Om een zaal te kunnen reserveren om te oefenen willen wij wel graag weten wie er komen zingen op onze 'Kerst Sing- in'. Wij kunnen dan bekijken of we in ons eigen muziekgebouw oefenen, of dat we, bij voldoende aanmeldingen, moeten uitwijken naar een andere locaties. U kunt zich hiervoor aanmelden bij de volgende personen: M. Zoon-Orgers, tel. 603430. J. Nieuwland-van Koppen, tel. 601163. J. van Broekhoven, tel. 483160. Wij hopen dat heel veel mensen met ons mee willen zingen. Momenteel vindt overal de slag om de klant plaats, ook binnen de bankwereld. Klanten worden steeds kritischer en con currenten timmeren stevig aan de weg. Dit betekent dat we uiterst kritisch moeten kij ken naar onze dienstverlening. We moeten continu zoeken naar wegen om onze klan ten zo tevreden mogelijk te maken. Eén van de beste manieren om aan ver- beterpunten te komen, is het de klant simpelweg te vragen! Door aan klanten te vragen hoe tevreden ze zijn en wat we beter kunnen doen, kunnen we tijdig zien waaraan onze klanten zich ergeren. Als we hier goed op inspelen, wordt onge noegen in een later stadium voorkomen. Een klant die merkt dat er wat met zijn mening wordt gedaan, zal dit waarderen en een trouwe klant worden. Er ontstaat een grotere vertrouwensband. Rabobank Nieuwe Tonge heeft daarom in samenwerking met het Nederlandse Centrum voor Bedrijfskundige Projecten (NCBP) een periodiek klanttevreden- heidsonderzoek opgezet. Ook een aantal andere Rabobanken heeft gekozen voor dit systeem. Het onderzoek voor Rabobank Nieuwe Tonge is opgesteld met de volgende uit gangspunten: De zaken die je meet, moeten beïn vloedbaar zijn. Met andere woorden: je moet zelf iets kunnen doen aan de verbeterpunten. Medewerkers moeten zelf kunnen kie zen welke vragen worden opgenomen. De enquête moet eenvoudig opgesteld zijn en de klant moet de enquête snel kunnen invullen. De uitslag van het onderzoek moet snel beschikbaar zijn, zodat we snel met verbeteringen aan de slag kunnen. Na een half jaar wordt opnieuw geme ten. Je kunt dan zien of de aanpak resultaat heeft gehad. Het kantoor deelt per peiling 200 mini enquêtes uit aan balie-klanten. We ver wachten dat minimaal 150 mini-enquêtes ingevuld terugkomen. De enquête bestaat uit een algemene begin- en eindvraag. Daartussen staan vijf hoofdvragen. De onderwerpen die onze Rabobank heeft gekozen zijn: de uitstraling van het kantoor; de snelheid waarmee de klant wordt geholpen; de deskundigheid van de medewer kers; de privacy die geboden wordt; de persoonlijke aandacht die de klant krijgt. De begin- en eindvraag en de vijf hoofd vragen blijven altijd dezelfde. Bij de hoofdvragen horen in totaal 15 onderlig gende vragen. De medewerkers kunnen zelf de onderliggende vragen kiezen. De eigen inbreng van de medewerkers is zeer groot. 23 november gaan we van start met de eerste meting. De heer Van der Meer zal de peilingen coördineren. Vooraf gaand aan iedere peiling en na het bekend wor den van de resultaten, zal hij overleg voe ren met alle betrokken medewerkers. Bij vragen kunt u zich altijd tot hem wen den. Rabobank Nieuwe Tonge Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel, (0187) 482606 Tijdens de wintermarkt a.s. woensdag in het verpleeghuis De Samaritaan zal er een speciale boekentafel zijn. Een boekentafel met jeugdboeken en de schrijfster zelf er achter. Annelies Tanis heeft twee nieuwe jeugd boeken geschreven die zij aan de belang stellenden presenteert en die zij boven dien, indien men dit wenst, ook van haar handtekening voorziet. Ze vertelt over haar boeken: Daan en Dibbes gaat over de avonturen van een jongetje en zijn hond. De namen zijn ver anderd maar de gebeurtenissen in het boek zijn ook de gebeurtenissen binnen ons gezin. Dit boek is bedoeld voor kin deren van 3 t/m 7 jaar. Het andere boek, Sjaak en Inge en de club van het plein is fictie. Dit gaat over een broertje en zusje die met een groep allerlei avonturen beleven. Dit boek is voor kinderen van 7 t/m 10 jaar. Het schrijven heeft voor Annelies Tanis binnen korte tijd een grote vlucht geno men. Zo schrijft ze, behalve in de schoolkrant van de Calvijnschool, ook in het blad van de dierenbescherming en in de Gezinsgids. Inmiddels heeft ze al een derde boek geschreven (komt pas vol gend jaar uit) en ook het vierde is in de De kinderboeken 9,90 en 13,90) werden gepresenteerd tussen de ouderen maar zullen zeker ook gretig aftrek vin den bij de kleinsten. Kadootjes voor de kinderen of kleinkinderen zijn vooral in de decembermaand natuurlijk heel erg leuk. Tussen 11.00 en 15.30 uur kunt u kennis maken met de schrijfster en haar boeken tijdens de wintermarkt in het verpleeg huis De Samaritaan te Sommelsdijk. In Ooltgensplaat wordt in samen werking met supermarkt 'Jumbo' een voedselinzameling gehouden. Van 8 tot en met 15 november staat Nederland In het teken van de 3e Nationale Voedselactie. De hulpor ganisatie Dorkas Hulp Nederland zamelt dan door middel van 1000 inzamelpunten voedsel in voor de mensen in Oost-Europa. Het ingezamelde voedsel is bestemd voor de allerarmsten in diverse Oost- Europese landen, zoals Albanië, Roe menië, Rusland, Bosnië en Oekraïne. Met name deze landen hebben te maken met economische stagnering of achteruit gang. Veel mensen kunnen nauwelijks rondkomen van het inkomen dat ze ont vangen. Sommigen hebben een tekort aan goede voeding of hebben dagenlang helemaal geen voedsel. Dorkas wil graag voorzien in deze primaire levensbehoef te. In 1996 zijn er in totaal 22.148 pakketten verstuurd. In 1997 was dat aantal 28.224. Dit jaar wordt er naar gestreefd 40.000 pakketten samen te stellen. De inhoud van een pakket bestaat uit sui ker, bloem, rijst, macaroni, groente en vis in blik, soep en zonnebloemolie. Giften voor de distributiekosten zijn van harte welkom. U kunt deze overmaken op giro 2018 van Dorkas Hulp, Andijk onder vermelding van Nationale Voed selactie. DIRKSLAND - dinsdag 17 november 19.30 uur ds. A. M. den Boer (Bijbel lezing). MIDDELHARNIS - donderdag 19 november 19.30 uur ds. J. de Pater. NIEUWE TONGE - woensdag 18 november 19.30 uur ds. C. Sonnevelt. NIEUWERKERK - donderdag 19 no vember 19.30 uur ds. J. Beens. SINT PHILIPSLAND - woensdag 18 november (dankdag) 9.30 uur ds. W. J. Karels en 18.30 uur (H.D.) ds. A. M. den Boer. POORTVLIET - woensdag 18 novem ber (dankdag) 10,00, 14.30 en 18.30 uur ds. H. Hofman. THOLEN - woensdag 18 november (dankdag) 10.00 en 19.00 uur ds. C. de Jongste en 14.30 uur ieesdienst. OOSTERLAND - dinsdag 17 novem ber 19.30 uur ds. J. de Pater. Kunstuideen Middelharnis, die is geves tigd in het Diekhuus, heeft vanaf heden nieuwe openingstijden. Donderdagmid dag van 13.00 tot 15.00 uur en vrijdag avond van 18.00 tot 21.00 uur is de Kunst- uitleen geopend. In het kader van de Dag van de Kunstuit leen krijgen de eerstvolgende 25 bezoe kers van de kunstuitleen een set 'kunst tatoeages' cadeau. Acht kunstenaars ont wierpen een kunstzinnige 'tattoo' en deze werden door de Federatie Kunstuit leen uitgegeven in de vorm van op-plak- decoratie (naalden en inkt komen aan deze kunst-tattoos dus niet te pas). De ontwerpen zijn van Kamagurka, Joost Swarte, Arjenne Fakkel, Tattoo Bob, Carel Visser, Milou van Ham, Rosemin Hendriks en John Kormeling. Het abonnement op de Kunstuitleen kost vanaf 75,00 per jaar met een eenmalig inschrijfgeld van 10,00. Het is moge lijk om een spaartegoed op te bouwen waarmee na verloop van tijd een kunst werk kan worden aangeschaft. Informa tie tijdens openingstijden van de kunst uitleen via 482400. Onze volgende C.P.B.-avond hopen we te houden op D.V. donderdag 19 novem ber in het Verenigingsgebouw 'Oost dam' te Goedereede, aanvang 20.00 uur. Deze avond zal verzorgd worden door de heer Aantjes uit Giessendam met 'spelle tjes uit de oude doos'. Wij hopen dat we met elkaar een gezelli ge avond zullen hebben, en u allen te mogen ontmoeten. Neem gerust familie, vrienden of kennissen mee. U bent van harte welkom. Zoals men via de media, de Haringvliet- kranten of tijdens een van de voorlich tingsbijeenkomsten heeft kunnen verne men, lag het in de bedoeling op 2 no- De ondernemersvereniging Ouddorp organiseert op vrijdag 11 december a.s. een Kerstmarkt in het centrum van Oud dorp. De markt is 's avonds van 7 tot 11 uur en de meeste winkels blijven open tot het einde van de markt. Voor liefheb bers uit de gemeente Goedereede is er nog een beperkte mogelijkheid om een kraam te huren op deze Kerstmarkt. Reakties naar O.V.O. evenementen. Postbus 8, 3253 ZG Ouddorp, tel. (0187) 689917. vember 1998 de Milieu Effect Rapporta ge Beheer Haringvlietsluizen (MER) en het ontwerp-beheersbesluit Haringvliet sluizen bij diverse instanties ter inzage te leggen. Tevens is aangekondigd dat eind novem ber en begin december 1998 vier hoorzit tingen zullen worden gehouden in de be treffende regio's. Het is echter gebleken dat, voordat ter inzagelegging van de rapporten en het ontwerp-beheersbesluit kan plaatsvin den, aanvullend interdepartementaal overleg noodzakelijk is. Aanvankelijk werd ervan uitgegaan dat de inspraakperiode met een of twee we ken vertraagd zou worden. Vanwege agenda-technische problemen blijkt dit helaas niet haalbaar. Omwille van de zorgvuldigheid loopt de procedure daarom vertraging op. De data voor de hoorzittingen komen eveneens te vervallen. De rapporten kunnen evenmin ter beschikking worden gesteld, zo heeft, namens de Directeur Generaal RWS, de directeur Water, Ir. G. Verwolf, meege deeld. Ter gelegenheid van de officiële opening van het hospice 'Calando' te Dirksland op donderdag 12 november jl., werd 's avonds aan sluitend een symposium gehouden over palliatieve zorg. In het 'Prieel' te Sommelsdijk waren tallozen bij eengekomen uit geheel Nederland om aan dit symposium deel te nemen. Het symposium werd geleid door dr. P.C. van der Velden, internist-oncoloog in het ziekenhuis te Dirksland en medisch coör dinator van hospice 'Calando'. Tijdens het symposium stond centraal wat pallia tieve zorg is, wat palliatieve geneeskun de is en waar de daarvoor benodigde financiële middelen vandaan komen. Palliatieve zorg. Deze term staat voor 'mantelzorg'. Zoals een mantel de gehele persoon omgeeft die de mantel aanheeft, omgeeft palliatieve zorg, mantelzorg, de gehele omgeving van de patiënt die voor deze zorg in aanmerking komt. Hierbij gaat het om patiënten die door een onge neeslijke ziekte op sterven liggen, 'termi naal' zijn. De zorg die voor deze mensen gewenst is kan veel beter. Een nieuwe zorgvorm die recht doet aan de behoeften van die ster vende mens is palliatieve zorg. Deze zorg is erop gericht om de laatste levens fase van de terminale patiënt beter leef baar te doen zijn, om diens welbevinden te verbeteren of te handhaven. Daarbij wordt niet alleen aandacht geschonken aan de lichamelijke aspecten van de patiënt maar ook aan de psychische, sociale en religieuze aspecten. Zelfs het thuisfront, de directe familie van de patiënt, wordt bij palliatieve zorg betrok ken. Zo 'ommantelt' palliatieve zorg alle facetten rondom de patiënt in zijn/haar laatste levensfase en zo trekt 'Calando' een cirkel om de patiënt en diens familie. In 'Calando' komen zowel patiënten zón der behandeling, patiënten mét (zeer spe cialistische) behandeling/pijnbestrijding als patiënten wier (tijdelijke) opname voor de familie even wat lucht moet bie den. Tijdens het symposium noemde de heer E.D. Boer, directeur van OZ-zorgverze- keringen, palliatieve zorg 'een verzeker baar risico'. Diverse ontwikkelingen in de gezondheidszorg worden er oorzaak van dat de gewenste en zeer specialisti sche verzorging voor ernstig zieken niet meer optimaal verieend kan worden. Zie kenhuizen zijn niet ingericht op volledige en intensieve verzorging van patiënten die in hun laatste levensfase - veelal lij densfase - verkeren. Hoewel men zou willen, dikwijls komt men daar niet aan toe. Ook het afbouwen van het aantal ziekenhuisbedden speelt een rol. Ver pleeghuizen worden veelal beperkt door normen en criterea die dé verzorging van deze patiënten in de weg staan. In ver pleeghuizen worden patiënten voor zeer intensieve verpleging veelal slechts voor korte(re) duur opgenomen. Het aantal patiënten met een intense verzorgingsbe hoefte neemt hand over hand toe, terwijl de gewenste verzorgingsmogelijkheden juist afnemen. Daardoor komt de zorg verlening van terminale patiënten meer en meer terecht op de schouders van huisartsen of de directe familie van de patiënt. En juist de laatste zijn dikwijls niet in staat om daarin te voorzien of te blijven voorzien. Zo ontstaan er op dit gebied situaties die, zowel voor de patiënt als voor de familie, onhoudbaar en ondraag lijk worden. De behoefte aan en het bestaansrecht voor hospices voor pallia tieve zorg is daarmee geboren. In de gezondheidszorg in Nederland is pallia tieve zorg dan ook een actueel onder werp geworden. Volgens de heer Boer is palliatieve zorg letterlijk van levensbe lang. "Calando' is uniek te noemen.' Hoewel in Nederland de begrippen pal liatieve zorg en palliatieve geneeskunde relatief nieuwe begrippen zijn is dat in Engeland geheel anders. Daar zijn inmid dels meer dan 200 hospices voor pallia tieve zorg. Professor doctor J.E. Ellers- haw is directeur van de hospice voor pal- liadeve zorg in Liverpool. Tevens is hij buitengewoon hoogleraar palliatieve zorg aan de Erasmus Universiteit te Rotter dam. Aan de hand van een diaserie gaf hij een uiteenzetting over hoe het er in het hospice te Liverpool aan toe gaat. Op dit moment kent Nederland 35 instel lingen voor palliatieve zorg. Daarbij bestaat het verschijnsel 'hospice' nog maar kort in Nederland. In Velp staat hospice 'Rozendael'. Hiervan is doctor Z. Zylicz, internist-oncoloog, directeur. Hij is tevens adviseur en stimulator voor de palliatieve ontwikkelingen in Dirks land. Dr. Zylicz gaf aan dat in de gezondheidszorg bepaalde inzichten moeten veranderen. 'Voor wat betreft het diagnostiseren zijn we aan een plateau gekomen. Veel ver der zullen we daarin niet meer komen en om daar geld in te blijven steken zal wei nig effect meer hebben. Naar verwach ting zal het aantal kankergevallen in de toekomst echter verdubbelen. Geld uitge ven aan de preventie van kanker zal daar om wel effect hebben!' Een aantal jaren geleden wilde men van hospices nauwelijks tot niets weten. Thans veranderen de inzichten, mede doordat de hospices in Engeland een enorme uitstraling op de gezondheids zorg in Nederland hebben. Een terminale patiënt heeft behoefte aan rust en veilig heid. Waar door diverse ontwikkelingen dé aangewezen terminale zorg niet (meer) gerealiseerd kan worden, wordt dit in een hospice wel bereikt, 24 uur per dag. Daardoor kunnen de lasten van zie kenhuizen worden verlicht, kunnen cri sissituaties worden voorkomen en kun nen kosten worden verminderd. 'Zorg verzekeraars zijn veel te weinig bezig met preventie', aldus dr. Zylicz. Ook op academisch niveau moeten de inzichten worden bijgesteld. 'Nieuwe art sen moeten in hun opleiding al in aanra king worden gebracht met palliatieve zorg. Wetenschappelijk weet men niets over de terminale levensfase, daar moet dus veel in veranderen. Ik maak me daar zorgen over. Veel ervaringen van hospi ces kunnen educatief zijn voor de zieken huizen', zo sprak dr. Zylicz. Hospice 'Calando' werkt niet onafhanke lijk. 'Calando' is aangesloten bij het cen trum voor palliatieve zorg in de regio Rotterdam (COPZR), waarin wordt samengewerkt met onder meer Daniël den Hoed te Rotterdam. Ook Prof. Dr. Ellershaw, die tijdens het symposium sprak, is deelnemer aan het samenwer kingsverband en zo is 'Calando' ook ver bonden aan 'Liverpool'. Ook de algemeen coördinator van 'Ca lando', mevrouw J. Koningswoud, richtte zich tijdens het symposium tot de zaal. Zij gaf weer wat er sinds de ingebruikne ming binnen de muren van het hospice ervaren is. Nu reeds is duidelijk dat 'Calando' in een dringende behoefte voorziet, dat patiënten - ondanks dat ze in hun laatste levensfase verkeren - er zich thuis voe len. Dit is mede te danken aan de diep menselijke bewogenheid van de mede werkers van 'Calando'. Alleen al het gegeven dat de medewerkers 'er zijn' is voor de patiënt zeer waardevol. 'Verder doe je alles wat maar kan om het de bewoners zo aangenaam mogelijk te maken. Je maakt lievelingskostjes voor ze klaar, kleine huisdieren (die niet krab ben of bijten) mogen er zijn, eigen meu bilair mogen ze meenemen, familie kan blijven logeren, huiselijkheid en warmte willen we bieden. Alles wat geschikt, toepasbaar en moge lijk is proberen we aan te wenden. 'Niet alles wat kan is nodig, maar alles wat nodig is moet kunnen!' Dirksland heeft er een zeer waardevol le, toonaangevende zorginstelling bij!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1