EIIAtlDEn-niEUWS Reünie christelijke school te Oude Tonge (75 jaar) PREDIKBEURTEN Klaas Kaslander jongste stamboomonderzoeker bij Genealogisch Centrum Gebr. De Waal Een Goede (reede) raad is duur CD-presentatieconcert Martin Mans in de Herv. kerk in Tholen 750.000 mensen rijden dagelijks met elkaar naar het werk DJrkslandse lezingen JEUGDCONTACT Terugblik van een oud-leerling Successen Ouddorps jeugdbrandweer Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' uit Ouddorp Intocht Sint Nicolaas in Oude Tonge (ingezonden) Eerder was er de 'Poppeschool' waar juffrouw Post de scepter zwaaide, buiten had ze altijd een heel grote hoed op, waar een grote hoedenpen dreigend uitstak: zo herinner ik mij de kleuterschool. Ingezonden: Zondag 15 november 1998 Carpoolcampagne 1998 Bestel Uw hi] Drukkerij Uitslagen 9 november Kaslanders Terug tot 1604 Puzzel 4e Blad VRUDAG 13 NOVEMBER 1998 No. 6755 Nu in 1998 een dagje terug naar de chris telijke school voor de reünie van afgelo pen zaterdag. Even getwijfeld: zou ik mijn klasgenoten van toen nog herkennen en wie zou de moeite genomen hebben om te komen: de jaren gaan meetellen. Laat ik vooropstellen dat er voor deze dag veel werk gemaakt is: het begon met kof fiedrinken in de oude zondagsschool, voor wie verder weg kwam. Daar heerste een hartelijke sfeer want er waren toen al contacten van vroeger teruggevonden. Zo'n dag zakt men weg in pure nostalgie, maar dat mag ook, tenslotte hoor ik bij de oudste lichtingen. Die zondagsschool waar je iedere week weer aanwezig was, natuurlijk was bin nen alles gemoderniseerd en functioneel, maar de buitenkant was weinig veranderd en riep de oude jaren terug: de grote deu ren kwamen alleen met Kerst en dergelij ke open maar onze kindervoetjes gingen altijd naar het kleine trapje en binnen waren we dan onder hoede van de leiding, 'k Herinner me nog het solo-zingen met Kerst van enkele leerlingen en mijn hartje bibberde wel, want om daar zo alleen te staan: als 't maar goed ging, maar ik deed het wel. Een ander jaar was Kerstviering in de kerk, was met zang en declamatie ook toen was ik gevraagd en gelukkig het ging goed. Alle kinderen kregen een boekje en een zak met wat lekkers. Daarna naar de oude kerk, waar de herin neringen toch weer op me afkwamen, ledere zondag zat je daar, vaak tweemaal. Er was dan al veel werk verzet. Ook op zondag moesten de koeien gemolken worden en ander werk gedaan, dan oprui men - ontbijt - verkleden en zien datje op tijd in de kerk kwam. Als de klok ging luiden en ik ging dan weg, was ik nog net op tijd. Dat ik wel- eens even in slaap viel, zal me vergeven zijn, 't was meest vroeg uit de veren. Wat deed me dat goed, met zovelen in de kerk de tijd te gedenken, zowel van school als van kerkgaan: zo oud ver trouwd! Daarna de school: een prachtig gebouw met praktische indeling, om jaloers op te worden. Wij konden niet op straat kijken de ramen zaten te hoog, maar daardoor zal er wel meer aandacht geweest zijn: geen afleiding dus. Zelf ging ik naar het oude schoolgebouw aan de Willemstraat, een grote vierkante kolos, waar in de ene helft de 'openbaeren' zaten en in het andere gedeelte de 'christelijken'; geen gelijktij dig speelkwartier netjes gescheiden van elkaar: wat dacht je dan?! Als klein meisje vroeg ik aan mijn moe der wat die gereformeerde grondslag toch betekende, was je dan beter af? Mijn rap port uit cursus 1 Mei 1930 tot 1 Mei 1931 heb ik nog en eindigt met het 7de leerjaar. Ook een natuurkundeschrift en een met opstellen. En wat een verschil in onderwijs, de meeste vakken gingen me goed af: m'n schoolrapport spreekt duidelijke taal: 't ging goed met me. Maar tekenen, nee; een cirkel met drie uilen op een tak erin, moest exact nagete kend worden, er mocht niets veranderd worden; vrije expressie, kom nou, dat kon toch niet, wat denk je wel, nee zó moet het, niet anders. Dat werd mijn noodlot, want ik heb er weken op gezeten - een cir kel rond krijgen zonder passer vond ik moeilijk en die uilen moesten ook mooie ogen hebben en dat viel ook niet mee - maar het kwam nog goed, maar ik heb het wel zelf moeten doen, geen handje hulp, vroeger waren ze niet soft. Dat was maar goed ook in je later leven kom je ook problemen tegen en die zijn er om opgelost te worden: dus aan het werk. 't Werd nog een zes, de andere zes was voor handwerken en dat snapte ik niet want dat deed ik wel graag, de rest waren zevens en een acht. Handwerkles kreeg ik van juffrouw Beun en was er niet mevrouw Verhoeven? Mijn moeder vond dat ik best voor ouderavond een extra handwerk kon maken. Dat zinde me, leergierig was ik wel: hoe zit het in elkaar? Maar aan 'taakbreien' had ik een gloeien de hekel, als kind zag je niet in dat als je meteen begon die zes naalden verplicht breien vlugger af waren zo duurde het dus veel langer dan nodig. Aantal verzuimde schooltijden was niet ingevuld in het rapport: het bestond ook eigenlijk niet: in die tijd dacht je niet aan spijbelen en tenzij je ziek was, zat je op school. Je zou er niet aan denken om als je nog niets gepresteerd had in je leven, het onderwijs te verzuimen, thuis te blijven of wat dan ook. Onze ouders zouden dat nooit goed gevonden hebben. In de zomer kon je 14 dagen landbouwverlof vragen om thuis te helpen. Een reünist zei mij: daar waren we jaloers op, maar we vergaten dat jullie dan moes ten werken. Zelf had ik daar geen moeite mee, je was gewend de handen uit de mouwen te steken. Zo gemakkelijk voor later in je leven: je leert werk en proble men te 'zien' en kunt meehelpen er iets aan te doen. AI met al een fijne dag geweest: de orga nisatie zowel als presentatie alle lof en mijn dank aan bestuur en commissiele den, vrijwilligers etc. Natuurlijk zijn mijn herinneringen niet compleet, heeft iemand zin ze compleet te maken, dan schrijven naar: G. M. Touw-Gebuis, Rijksstraatweg 79 3222 KB HeUevoetsluis Het zou leuk zijn diverse reacties te ver werken. In juni 1995 heb ik het perceel aan de Mr. Iman Caustraat te Stellendam kun nen aankopen mede omdat de gemeente de oude eigenaar een subsidie van 100.000,- aanbood om hun activiteiten buiten de woonkern te verplaatsen. Rond de kerst van dat zelfde jaar werd mij gevraagd of ik een aanvullend con tract wilde tekenen waarin ik mij zelf verplichtte geen goederen van derden op te slaan of te stallen op straffe van een boeten van 100.000,-. Dat ik hiervan geen voorstander ben zult u wel kunnen begrijpen. In het voorjaar van 1996 ben ik met de heer Klepper in gesprek gekomen om toestemming te verkrijgen caravans te stallen. Eerst zou de gemeente toestemming ver lenen voor winterstalling, later voor een permanente stalling van 12 caravans. In beide gevallen wilde de raad vasthou den aan dit boeteding, juist dit beding is .voor mij onaanvaardbaar. Dit is de heer Klepper duidelijk gemaakt, maar waar om hij dit de raad niet duidelijk heeft kunnen maken is voor mij nog steeds een raadsel. Het resultaat is dat de stalling zijn aan vang heeft genomen en de subsidie aan de fa. Moyses niet werd verstrekt. Bezwaar aantekenen door de fa. Moyses tegen dit besluit gaf niet het gewenste re sultaat, de weg naar de rechter lag open. Tijdens deze weg is door de fa. Moyses en mij via onze advocaten nogmaals ge probeerd om met de gemeente in overleg te geraken maar de gemeente heeft niet de moeite genomen om hierop te reage ren. Op de rechtzitting is door de rechter nog maals gevraagd of de gemeente bereid zou zijn om dit in onderling overleg te behandelen, dit werd wederom gewei gerd. De uitspraak van de rechter luidt zoals f=^. Alles wat je moet weten voor onze chi- nees/indische avond hebben we speciaal voor jou op een rijtje gezet. Wanneer? Zaterdag a.s. Waar? Hoeksteen, Ring Middelharnis. Aanvang? 19.00 uur! Kosten? 7,50. Opgeven? Ja!Bij Hanneke (487850) of Dion (486568). (tot en met vrijdagavond) We rekenen ook nu weer op jou! reeds verwacht kon worden dat de gemeente de fa. Moyses 100.000,- moest betalen. Plus de rente van ongeveer 2 jaar en de proceskosten, dit voor een bedrag van 26.000,-. Met betrekking tot de stalling is het boete en kettingbeding overbodig omdat er andere rechtsmiddelen waren geweest om dit te beletten. De heer Klepper was slechts over de rol van de juridisch adviseur van de ge meente weinig tevreden, ik ben dat over de rol van deze gehele gemeenteraad. De moraal is: De kater die overblijft voor de inwoners van de gemeente Goe- dereede. Zij moeten namelijk gezamen lijk die extra 26.000-plus de arbeids uren van ambtenaren en juristen betalen, omdat naar mijn inziens de raad niet goed op de hoogte was welk juridische mogelijkheden goed (koper) waren om tot een juist besluit te komen. Verwaard, Stellendam Op zaterdag 14 november geeft de Woerdense organist Martin Mans een orgelconcert in de Hervormde Kerk in Tholen. Hij presenteert zijn nieuwe CD 'Martin Mans improviseert deel 10'. De improvisaties die hij tijdens het concert speelt gaan over 'Heer wees mijn Gods', 'Scheepje onder Jezus' hoede/O eeuw'ge Vader, sterk in macht', 'Alles wordt nieuw' en 'Alle roem is uitgesloten'. Te vens brengt hij transcripties van deze nieuwe CD ten gehore over een 'Thema in a' van Lai, 'Vivo de Concert' van Böhm, en 'Thema van Mozart'. Na de pauze speelt hij werken van Handel, Strauss, Widor en Mans. Onlangs is de windvoorziening van het orgel aangepast waardoor het luisterrijke instrument nog beter tot zijn recht komt in de acoustisch schitterende kerk. De aanvangstijd van het concert is 20.00 uur. De toegang bedraagt 7,50 voor volwassenen en 5,- voor 65+, CJP-pas houders en kinderen t/m 12 jaar. De jeugdbrandweer van Ouddorp heeft succesvol deelgenomen aan de onderlin ge wedstrijden die jl. zaterdag in Baren- drecht werden gehouden; de 10 ploegen uit het district namen er aan deel. De Ouddorpse Adspiranten (16/18 jaar) wer den Ie, op de juniorenbaan (12/16 jari gen) werd de tweede plaats bereikt. Het wedstrijdseizoen werd derhalve met klin kend resultaat afgesloten. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, voorberei ding Heilig Avondmaal en 18.30 uur kand. J. Joppe, Rouveen. Eben-Haë- zer: 9.30 uur kand. J. Joppe en 18.30 uur ds. R. Veldman, voorbereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 9.30 uur (H.A.) en 18.30 uur (H.D.) ds. A. M. den Boer, Dirksland - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster - Doopsgezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 10.45 en 18.30 uur ds. J. W. van STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. L. Smelt en 18.00 uur ds. M. Messemaker, Kamerik - Ger. Kerk 10.00 en 18.30 uu rds. P. H. Zaadstra, St. Laurens. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. D. Sonne- veld, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. G. C. Kunz - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. P. J. Voets, Arnemuiden en 18.00 uur ds. A. van Lingen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. G. Mulder - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. G. C. Kunz en 15.30 uur samenzangdienst - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. R. J. Utenweerde - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. (Aula Prins Maurits) 10.00 uur ds. T. C. de Leeuw, Kinderdijk en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. C. Don- ner, Rijswijk en 17.00 uur ds. J. M. Wilschut, Barendrecht - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. H. van Dijken. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Breure, Bameveld en 18.00 uur ds. A. Belder, voorbereiding Hei lig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. W. van Gorsel, Bergambacht en 18.00 uur ds. H. Russcher, Oud- Beijerland - Ger. Gem. 10.00 en '8.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur drs. K. Exalto, Bent- huizen en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dr. J. Vlaardingerbroek. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. J. V. d. Herik, Moordrecht en 18.00 uur ds. A. Beens, Katwijk aan Zee - Ger. Kerk 10.00 uur de heer L. H. Zweers en 18.00 uur ds. J. F. Ezinga, Yerseke. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Hilver sum en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove, dankstond voor gewas en arbeid. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. J. Kot - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees dienst. Dezer dagen is de najaarscampag ne Carpoolen 1998 gestart. De campagne is het initiatief van de ANWB, Veilig Verkeer Nederland en het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Deze drie organisaties wijzen erop dat er elke dag 750.000 mensen naar het werk carpoolen. Zonder zoveel carpoolers zouden de files nog veel langer zijn. Tij dens de campagne worden adver tenties geplaatst in landelijke en regionale dagbladen. Tevens ver schijnen speciale billboards langs de wegen. De najaarscampagne 1998 benadrukt het feit dat al zoveel mensen dagelijks car poolen. Er klinkt waardering voor de carpoolers door in de campagne. Met 750.000 deelnemers is carpoolen na de auto en de fiets de belangrijkste vorm van woon-werkverkeer. Als carpoolers voortaan de eigen auto nemen, zullen meer en nog langere files daarvan het ge volg zijn. Daarom wil de campagne niet alleen carpoolen bevorderen, maar ook stimuleren dat de huidige carpoolers dat blijven doen. De carpoolcampagne loopt van 11 no vember tot en met 9 december. De kem van de campagne in deze vijf weken wordt gevormd door billboards langs de wegen en een reeks van drie advertenties in de belangrijkste nationale en regionale dagbladen. Ondersteunend hieraan ver schijnt er een advertentie in de ANWB- Kampioen, dat met 3,5 miljoen leden het belangrijkste blad voor de doelgroep mag worden genoemd. Net als in vorige jaren zijn Veilig Ver keer Nederland en de ANWB nauw be trokken bij de campagne. De TV-spots van Veilig Verkeer Nederland over car poolen verschijnen nog regelmatig op de buis en passen ook binnen deze nieuwe najaarscampagne. Tijdens en na de cam pagne kunnen mensen bij de ANWB het carpoolinformatienummer bellen voor aanvullende informatie: 0800-0676. Dinsdag 17 november a.s. wordt weder om een lezing gehouden. De inleider van deze avond is Dr. W. Verboom uit Wad- dinxveen. De heer Verboom is momen teel, mede vanwege de N.H. kerk en de Gereformeerde Bond, als universitair do cent verbonden aan de Universiteit Lei den. Het onderwerp van deze avond gaat over de doop. Met name zal worden ingegaan op het verschil tussen kinder- en volwas- sendoop alsmede staat van oudsher het dopen van kinderen centraal. Mede on der invloed van buitenkerkelijke ontwik kelingen ziet men de laatste jaren dat er over de doop steeds meer vragen komen. Andere kerkelijke richtingen kennen de volwassendoop en het opdragen van kin deren in plaats van de kinderdoop. Zijn deze verschillen onoverbrugbaar? Of is een combinatie mogelijk? We hopen ons op deze avond met elkaar te bezinnen op de betekenis van de doop. Er bestaat ruime gelegenheid voor het stellen van vragen. De lezing wordt gehouden in 'Onder de Wiek' aan de Ring te Dirksland en be gint om 19.45 uur. De toegang is gratis en staat open voor iedereen. Na afloop wordt gelegenheid geboden een financië le bijdrage te leveren ter bestrijding van de onkosten. Langeweg 13, SOMMELSDUK Ook in de denksport is 'vorm' een be grip. Je kan in vorm zijn en natuurlijk ook uit vorm. En dat laatste geldt in hoge mate voor Kastelein en Santifort. Beide heren stonden na 4 ronden fier aan kop met 3,5 punt en hadden dus de vorm te pakken. Maar nu een maand later hebben ze nog steeds 3,5 punt maar dan na 7 ronden. Het woord 'vormcrisis' is dan wel zijn plaats. Hiervan profiteren o.a. Troost en Baas. Vooral die laatste persoon is iemand die de komende tijd in de gaten gehouden moet worden als het gaat om titelaspira- ties. Niet dat hij zo graag de beker voor de eerste plaats wilt hebben (hij heeft er namelijk al veertien!) Nee het heeft waarschijnlijk ook te maken met het feit dat hij binnenkort zijn werk mag gaan verruilen voor zijn hobby, in verband met de VUT. Hierdoor kunnen al zijn hersencellen optimaal gebruikt gaan worden om te denken. Denken aan din gen zoals schaken. Hou hem in de gaten. Vreemd was afgelopen maandag de stel ling op het bord tussen C. Mierop en J. Westhoeve. Hoewel Westhoeve een dam had plus 2 stenen tegenover 1 steen van Mierop, moest Westhoeve toch in remise Klaas voor 'Hetfeijne kwartier' aan het Achterdorp te Dirksland. Morgen, op de open dag van het Genealogisch Centrum Goeree- Overflakkee, zal hij wel present zijn: Klaas Kaslander uit Dirks land. Hij is met zijn veertien jaar de jongste donateur van het genealo gisch streekarchief en heeft in 'Het feijne kwartier' aan het Achter dorp in Dirksland al menige zater dag doorgebracht, op zoek naar gegevens over Kaslanders, Kars- landers, Kastlanders, Kersselan- ders en Caslanders. Vorig jaar op de open dag heeft Klaas in 'Het feijne kwartier' de familie Kaslander uit Hoofddorp ontmoet. "Ik heb toen een uitdraai met gegevens van mevrouw Kas lander gekregen en ik ben zelf met een kwartierstaat begonnen. Ik heb hier een voorbeeld van meneer Van Driel uit Oude Tonge gezien en hij heeft me uitgelegd hoe ik het moest doen. Ik ben ook aan een familium begonnen", vertelt hij. Voor Klaas zijn genealogische termen inmiddels gesneden koek. Geboortenboe- ken en bevolkingsregisters hebben weinig geheimen meer voor hem. "Ik ben gelijk naar het gemeentehuis gegaan. Meneer Otte heeft me daar op weg geholpen. In het gemeentearchief van Dirksland ben ik wel een keer of tien geweest. In Middel harnis ben ik ook geweest, bij meneer Both. Ik werd steeds nieuwsgieriger naar al die Kaslanders. Ik ben ook al twee keer naar het rijksarchief in Den Haag geweest, met mijn vader. Mijn vader heeft vroeger ook aan stamboomonderzoek gedaan. Hij heeft een stamreeks voor de Kaslanders gemaakt. Mijn vader moest er steeds voor naar Den Haag, toen was het genealogisch archief hier nog niet." "Ik ben terug tot 1604", vertelt Klaas aan burgemeester Boonstra, die een kijkje kwam nemen in 'Hetfeijne kwartier'. Ene Aert Geertsz. Kersselander met de bij naam Aert Geertsz. Krepel was in 1604 woonachtig in Dirksland. "Hij kwam waarschijnlijk uit Emden en hij had zes kinderen. Verder is er weinig over hem bekend. De man is vroeg gestorven en zijn kinderen zijn bij iemand anders opge voed. Hij woonde in een huis op de Voor straat en hij kocht dat huis in 1615 voor ƒ1260,-. Dat is best een groot bedrag voor die tijd. Ik zou graag weten welk beroep die man had en hoe hij hier terecht gekomen is. Ik heb met behulp van mijn Duitse leraar een brief naar het gemeente huis van Emden geschreven. Mijn briefis doorgestuurd naar de kerk van Emden, maar daar hebben ze geen gegevens over die tijd." Waarom besteed Klaas Kaslander zoveel tijd aan het zoeken naar informatie over zijn voorouders? "Ik wil weten waar ik vanaf stam. De één zegt dat hij van de Fransen afstamt en de ander zegt dat hij van de Spanjaarden komt, zonder te weten of het ook zo is. Ik wil het graag zeker weten. Het leukste is als de stukjes van de puzzel op zijn plaats vallen. Als je opeens weer iets vindt waar je verder mee kunt. Ik ben benieuwd naar hoe mijn voorouders er uit zagen en hoe ze leefden." Uit de gemeentelijke belastingregisters over de achttiende en negentiende eeuw heeft Klaas opgemaakt dat de Dirksland- se Kaslanders toen niet rijk waren. "Ik heb ook een testament uit 1801 gevonden van een vrouw, die alleen maar een huisje had en daar stond nog ƒ120,- schuld op. De meesten waren arbeiders. Eén lanta renopsteker zat er bij. Ik heb een Johannis Kaslander gevonden, die maar 1,49 m lang of kort was. Het is een grappig idee, dat ik voor mijn identiteitsbewijs gemeten ben met dezelfde meetlat als die Johannis voor militaire dienst." Wat hem bij zijn speurwerk in de archie ven erg heeft aangesproken is de grote kindersterfte in vroeger eeuwen. "Ik kwam er ook eentje tegen die verbrand was in de kakstoel. Je vindt van alles en soms zie je later pas hoe je het ene in ver band moet brengen met het andere." Op termijn zou Klaas de resultaten van zijn onderzoek graag publiceren. "Maar dan moet alles watje hebt gevonden wel kloppen. En voorlopig zoek ik nog." berusten. Hij kon namelijk niet voorko men dat Mierop naar dam liep (nog 2 velden). Schaken, groep 1: P. A. Derrez - R. van der WendeO - 1 W. H. M. van Geelen - W. T. Breen rem. A. J. Kastelein - M. BreenO - 1 J. Santifort - A. C. BaasO - 1 W. J. Tanis - K. van der Wende1 - O F. L. Troost-C. Wassenaar1 - O Schaken, groep 2 P. Breen - E. Santifort1 - O J. Grinwis-A. van HuizenO- 1 A. Schaefer - H. SoetemanO - 1 P. Speelman-P. van derNoordt1 - O Dammen C. Mierop - J. Westhoeve1 - 1 A. de Mik-J. Visbeen1 - 1 A. P. C. de Mik - H. M. Tanis3 - O J. Moerkerk - K. Tanis3 - O L. Moerkerk - C. Tanis3 - O J. van Koppen - P. van DamO - 3 C. Akershoek - M. BruinsmaI - 1 RSB Ontspanning - Numansdorp4 - 4 Zaterdag 14 november om 14.00 uur op de Kaai te Oude Tonge, ontvangst door burgemeester Van Pelt. Hierna kindermiddag in de Grutterwei tot ca. 16.00 uur. Vorig jaar waren er zeker meer dan 500 kinderen, wij hopen dat deze nu weer aan wezig zullen zijn, er is leuk kinderver- maak en na afloop een lekkere traktatie. Beste jongelui D.V. zaterdag 14 november is er weer een jeugdcontactavond. Spreker voor deze avond is de heer Schultink. Hij zal ons wat vertellen en laten zien van de kerk in China. Alle jeugd vanaf 16 jaar is van harte wel kom in verenigingsgebouw 'Eben Haë- zer', Preekhillaan te Ouddorp. De avond begint om 19.45 uur. Tot ziens. JCC Ouddorp

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 7