MBK opende tweede winkel in Stellendam 'De Korenbloem' in Goedereede heel charmante bloemenwinkel P^LITI (010) 2741135 BIDDEN Leerlingen van de RGO aanwezig bij prijsuitreil(ing aan Tliea Beekman Sint-Nicolaas-middag (Loze) brandmelding Succes voor 'Apollo' Goedereede JUL MINNAARD 'VASTGOED Politie 24-uurs telefoon: Acties van De Zeemanspot op 5 november POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 OUDE TONGE - De Plaatselijke Commissie te Oude Tonge, organi seert op woensdag 23 november 1998 a.s. een Sint Nicolaas middag in het Infocentrum, Bernhard- straat 27 te Oude Tonge. Goeree-Overflakkee B.V. BEW. EX. 71e Jaargang ^0^^:^^^ DINSDAG 10 NOVEMBER 1998 No. 6754 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 Op vrijdag 6 november heeft Thea Beekman in het Muiderslot de Histori sche Jeugdboelienprijs 1998 ontvan gen. Deze prijs werd dit jaar voor het eerst uitgereikt in het kader van het jubileum van de VGN (de vereniging van leraren geschiedenis en staatsin richting in Nederland). Leerlingen van verschillende scholen door heel Nederland hebben meegewerkt aan het tot stand komen van deze prijs. De Commissie basisvorming van de VGN heeft nl. eerst aan de leerlingen van de scholen gevraagd welke historische jeugdboeken door de leerlingen gelezen werden. Na het verwerken van de gege vens bleek al snel dat Thea Beekman als schrijfster met kop en schouders boven de andere schrijvers en schrijfsters uit stak. Vervolgens werd aan de leerlingen gevraagd welke boeken van Thea Beek man dan wel zo goed gevonden werden en waarom. Via een vragenformulier konden leerlin gen hun mening geven. Uit dit onderzoek bleek dat Kruistocht in Spijkerbroek ver uit het meest populaire boek was. Opval lend was ook dat dit boek zowel door jongens als door meisjes zeer veel gele zen werd. Vervolgens kwamen Hasse Simonsdochter en Saartje Tadema als de nummers twee en drie uit de bus. Deze boeken werden meer door meisjes dan door jongens gelezen. Enkele leerlingen die heel veel boeken gelezen hadden kregen nu het verzoek om in de landelijke jury plaats te nemen. Zij moesten de boeken die gewonnen hadden nogmaals beoordelen aan de hand van een aantal vragen. Uit deze ant woorden is uiteindelijk het juryrapport samengesteld. Op 6 november was de grote dag. Thea Beekman kwam zelf naar het Muiderslot om de prijs in ontvangst te nemen. De juryleden van de verschillende scholen mochten hierbij aanwezig zijn, samen met een aantal andere enthousiaste lezers. Vanuit Middelhamis vertrokken de 8 leerlingen van de RGO rond 11 uur. Aangekomen in Muiden konden we ken nis maken met de leerlingen en begelei ders van de andere scholen. Verschillen de groepjes hadden nu nog even de tijd om wat te oefenen, want de leerlingen moesten zelf meewerken aan de presen tatie rond hun prijsuitreiking. Na een leuke rondleiding door het Mui derslot werd het echt spannend. De jury leden mochten vragen stellen aan Thea Beekman. Deze vragen hadden ze al op papier gezet bij het beoordelen van de boeken. Om te voorkomen dat meerdere juryleden dezelfde vraag zouden stellen werden de vragen van te voren doorge sproken en verdeeld. Thea Beekman ging spontaan in op de verschillende vragen en aan het eind was er zelfs nog even tijd voor vragen die op dat moment in de mensen opkwamen. Hierna volgde de officiële prijsuitreiking, waarbij elke school een deel van de pre sentatie verzorgde. Zo werd er uit elk winnend boek een stukje voorgelezen en verzorgde een groepje leerlingen uit Middelharnis een muzikaal intermezzo. Middelhamis was toch muzikaal wel goed vertegenwoordigd deze middag, want de groep Speelgoed verzorgde de hele middag de muzikale omlijsting van het feest. Dit alles speelde zich af in de mooie oude ridderzaal met kaar'ïlicht, je waande je zo terug in de Middeleeuwen. Na de officiële uitreiking, waarbij Thea Beekman een beeldje en een oorkonde kreeg volgde nog een verrassing. De heer Boele van uitgeverij Lemniscaat deelde aan allen die deze middag actief bezig waren geweest het nieuwste boek (Vrij gevochten) van Thea Beekman uit. De juryleden, de gastvrije mensen van het Muiderslot en ook zeer gewaardeerde muzikanten van Speelgoed kregen een boek. Tijdens het informele samenzijn dat volgde konden de leerlingen nog meer boeken kopen bij de stand van Lemniscaat. Daar viel ook op hoe veel Thea Beekman geschreven heeft. Thea Beekman was ondertussen natuurlijk druk met het signeren van al deze boe ken. Zo konden we tenslotte terugzien op een fijne middag waarbij de leerlingen een grote rol hebben vervuld in het program ma en de groep Speelgoed in een toepas- selijke omgeving hun muziek hadden laten horen. De kosten bedragen 5,- per persoon. De middag begint om 14.00 uur, de zaal is open vanaf 13.30 uur. De Sint zal er wel niet zijn, maar het wordt toch best gezellig. Natuurlijk is er weer koffie en thee met versnapering en misschien nog een pre sentje van de Sint. Zij die vervoer nodig hebben worden verzocht dit met de opgave gelijk door te geven, ook als je Suikerpatiënt bent. Voor een goede organisatie graag aan melden tot en met 18 november a.s. De middag is toegankelijk voor personen vanaf 55 jaar en ouder en woonachtig in Oude Tonge. Wij wensen u allen een zeer gezellige middag toe. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 DIRKSLAND - Tegen 12.45 uur rukte de brandweer van Dirksland uit in ver band met een brandmelding in huize "Salem". Gelukkig bleek het loos alarm te zijn. In "Salem" werd op dat moment patat gebakken. Doordat de patat te lang in de pan bleef zitten ging in "Salem" het brandalarm af. Van brand was echter geen sprake. Het brandmeldsysteem van "Salem" geeft brandmeldingen automa tisch door aan de brandweer. Aangezien het brandmeldsysteem in "Salem" geen vertraging kent tussen een brandmelding ter plekke en doorschakeling naar de brandweer, rukte deze onmiddelijk na de melding - nutteloos - uit. Gelukkig bestaat het nog, dat je met flink wat onder nemingszin en veel volharding een bedrijf op kunt bouwen. Voor Piet en Martha Breen, tot voor kort woonachtig op Goeree-Havenhoofd, hoefde het geen groot imperium te worden, gewoon "t Winkeltie' hebben ze hun zaak genoemd. Daar hebben ze er inmiddels al twee van, een in Ouddorp en sinds drie weken ook een in Stellendam, op de Voorstraat. Piet resideert in "t Winkeltie' in Stellendam, alleraardigste mensen vindt hij de Stellendammers, maar z'n Ouddorps heeft hij nog niet aangepast; "da's zonge", hoorden we hem bezig tegen een klant die qua kleur een verkeerde keuze dreigde te maken. Martha drijft de zaak aan de Hofdijksweg te Ouddorp, van ongeveer gelijke grootte, zij het dat het assortiment van de beide winkels iets verscheiden is, afgestemd op de gebleken plaatselijke voorkeuren en behoeftes. MBK is de firmanaam, afgeleid van de voorletters van Martha Breen-Krijger, of zo u wilt, Modestoffen, Breigarens en Kleinvak. Hun nering zijn ze begonnen op kleinere markten, nu vier jaar geleden. Eerst met een kraam met breiwol, daarna deden de modestoffen hun entree, en werd een vrachtwagen aangeschaft. Martha haalde haar groot rijbewijs, maar ook op die vrachtwagenperiode zien ze inmiddels met een glimlach terug; ze hebben nu hun winkels, aan de Ouddorpse Hofdijksweg en op de Stellendamse Voorstraat waar ze het pand van schoenhandelaar Maliepaard kochten; ze zijn er gelijk ook maar naast gaan wonen. Ze krijgen complimenten voor hun winkels waarin die vroege re rust en gezelligheid heerst. Het zijn zomers ook de vakantie- gasten die dol-enthousiast zijn als ze de winkel binnenstappen en daar worden geconfronteerd met de artikelen uit het klein vak ("Koop je bijna nergens meer", zeggen ze dan), met bor- duurgarens en met sokkenwol, er is broderie en er zijn doop- jurkjes, voorts beenmode, ondergoed en een grote collectie babykleding van maat 45 tot 122. Piet die eerder in de bouw werkte, is een man van het vak geworden: "grootwinkelbedrijven bieden dat niet", zegt hij overtuigd van de kwaliteit van z'n winkels. Hij is ook Singer- dealer en verkoopt en repareert de naaimachines van dat merk. De Stellendamse winkel heeft ook een royale keus aan mode stoffen, maar groter is die afdeling in Ouddorp. Geen nood als het gewenste niet hier is, dan is het daar, in de andere winkel bij Martha en aldus is er een prima samenspel. Het concept van beide winkels kan trouwens regelmatig wat wisselen, afhankelijk van de vraag die zich aandient. "'t Is klein, mar 't heit wat", zeggen ze in Goeree over bloemenwinkel annex cadeaushop 'De Korenbloem' in de Kerkstraat; klein is het maar bovenal is het uitermate charmant en pittoresk. Denk overigens niet gerig over de inspanning die eigenaresse Lenie Tanis zich getroost sinds ze drie jaar geleden in de Kerkstraat begon. De garage naast het woonhuis werd tot win kel bestemd en Lenie bedient haar klanten met zóveel ambitie dat de kopers graag bij haar komen, om cadeautjes, om potterie, om een mooie plant of om een boeket verse bloemen. Die koopt ze zelf in op de bloemenveiling waarvoor ze driemaal per week 's ochtends om vijf uur op weg gaat. De snijbloemen zijn overigens niet alleen voor mede 'stads'-bewoners, ze over schrijdt de gemeentelijke grenzen vooral met haar bruids- en rouwwerk en 'De Korenbloem' is aangesloten bij 'Teleflora'. Donderdagmiddag werd, nog wel door burgemeester Sinke, de winkel heropend, nadat die aanzienlijk werd uitgebreid door dat de naastgelegen woonkamer bij de winkelruimte werd getrokken. Nog is 'De Korenbloem' geen echte grote winkel, maar 't is er nu makkelijker ademhalen. Burgemeester Sinke heeft er z'n waardering over uitgespro ken. Fijn vindt 'ie het dat het stadje z'n eigen bloemenwinkel heeft. Lenie Tanis doet er haar best voor. Ze volgt een cursus bloem- sierkunst, om van de ontwikkelingen in het vak op de hoogte te zijn, waar mogelijk zelfs de toon aan te geven. Zo doet dat iemand die altijd al een winkel heeft gewild. Daarom is ze alle dagen geopend, tot en met de zaterdagmiddag en kan er ook 's avonds bij de familie Tanis worden aangebeld, want het wordt wel 'es vergeten, een bloemetje... Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee Verkeerscontrole In de gemeente Goedereede werden op een aantal lokaties snelheidscontroles uitgevoerd. Het betreft de volgende stra ten: Stellendam: Zuiderdiepstraatweg, 75 passanten, maximum snelheid 50 km/ uur, 28 overtredingen, hoogst gemeten snelheid 106 km/uur; Eendrachtsweg, 50 passanten, maximum snelheid 50 km/ uur, geen overtredingen. Goedereede: Haveneind, 41 passanten, maximum snelheid 50 km/uur, 7 overtre dingen, hoogst gemeten snelheid 75 km/ uur. Ouddorp: Broekweg, 150 passanten, maximum snelheid 50 km/uur, 15 over tredingen, hoogst gemeten snelheid 70 km/uur; Oosterweg, 94 passanten, maxi mum snelheid 80 km/uur, I overtreding, 89 km/uur; Oude Nieuwlandseweg, 25 passanten, maximum snelheid 50 km/ uur, 4 overtredingen, hoogst gemeten snelheid 67 km/uur. Winkeldievegge gepakt Vrijdagmiddag werd een 65-jarige vrouw uit Kaarts in een winkel aan de Weststraat in Ouddorp door het alarm betrapt. Het bleek, dat zij een barbypaard (waarde 39,95) in haar tas had gestopt. Zij kreeg een schikking aangeboden van 240,- Acht scooters weg bij inbraak Bij een inbraak in een showroom aan de Langstraat te Achthuizen zijn acht scoo ters gestolen. Men kwam binnen door een zijdeur met een koevoet open te bre ken. Naast de scooters werden ook enke le helmen meegenomen. Rijden onder invloed Vrijdagmiddag werd een 19-jarige man uit Den Bommel op de Beneden Oostdijk in Den Bommel betrapt op het rijden onder invloed van alcohol. De uitslag van de ademanalyse bedroeg 415 ug/1. Veel mensen bidden regelmatig en erva ren de kracht en de rust van het gebed: In gesprek zijn met God. Veel mensen ervaren dat nood leert bidden. Maar in de jaren dat hij predikant is heeft ds. J. Kos ter ook gemerkt dat veel mensen kunnen worstelen met het bidden. Het is soms moeilijk om te bidden en allerlei vragen komen naar boven: „Wat is bidden eigenlijk? Waarom lezen we in de bijbel dat het zo belangrijk is? Wor den gebeden altijd verhoord? Waar mag je voor bidden? Hoe werkt dat eigenlijk in de praktijk? Hoe hou je het vol? Wat zijn de struikelblokken?" Dat zijn allemaal vragen waarmee we rondlopen. Gelukkig staan we daarin niet alleen. Al in de bijbel kunnen we lezen dat de volgelingen van de Heere Jezus Christus aan Hem vragen: „Leer ons bid den?" Op drie donderdagavonden in november wil ds. J. Koster graag met u en jou in gesprek zijn over dit onderwerp: Op D.V. 12, 19 en 26 november. Een soort 'cursus over het bidden'. De eerste en de derde avond zullen plaatsvinden in de Gereformeerde Kerk in Ouddorp, Dorps weg 8/10 (Ingang parkeerplaats Dorp- stienden). De tweede avond zal plaats vinden in 't Forum in Stellendam, Kerk hoflaan 4. Aanvang 20.(X) uur. Deze avonden staan open voor IEDER EEN die met vragen rondom het bidden rondloopt. Van harte welkom! (Voor meer informatie 0187-683431). VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAQE - FOTOQRAHE cm czi czi t=i c=3 en 1=3 nn c=i czi c^ czi a^ OUDDORP- Weststraat 35 - Tahfoofi 10187) SS1612 f Fax 683734 -PfitjtslKP-Hoge2O0m772-Tefefo<in(tmt}4624txl (max. is 220 ug/1 toegestaan). Hij kreeg een schikking aangeboden van 700,00. Controle zwaar verkeer Donderdagochtend werd op de Schaaps weg in Den Bommel met behulp van een mobile weegbrug en vier motorrijders van de Verkeerspolitie een twaalftal wegingen uitgevoerd. Drie voertuigen overschreden de toegestane maximum asdruk. Van de gewogen transportwa gens voor het vervoer van bieten was er één overbeladen. Tegen de bestuurders werd proces-verbaal opgemaakt. De Koninklijke Fanfare 'Apollo' te Goe dereede behaalde op zaterdag 7 novem ber op het concours te Eersel in de afde ling uitmuntendheid een mooie eerste prijs met 306 punten en promotie naar de Ere-afdeling. Na drie jaar niet naar het concours te zijn geweeset was dit een groot succes onder de leiding van onze nieuwe dirigent Leo Simons voor wie het een van zijn eerste concoursen was. Donderdagmorgen vroeg ontdekte de Kustwachtpost Ouddorp op de radar een onbekende echo bezuiden de vaargeul bij SG 7. Gezien het buiige weer was visu eel ook niet te onderscheiden waardoor de echo veroorzaakt werd. De Stellen damse reddingsboot werd om 00.45 uur gealarmeerd om een onderzoek te gaan instellen. Ter plaatse gekomen constateerde men dat het de op drift geraakte boei SG 9 was. Tevens ontdekte men nog een los geslagen boei, de SG 12. De Zeemanspot keerde daarop, na ruim een uur, weer naar de thuishaven terug en in de loop van donderdag heeft een tonnenlegger van Rijkswaterstaat de boeien weer verankerd. 's Avonds alarmeerde de Kustwachtpost Ouddorp de bemanning van de redding- boot voor de tweede maal. De viskotter TH 25, met 4 personen aan boord, kreeg half in het Slijkgat te kampen met pro blemen met de motor. Via de post in de Ouddorpse vuurtoren werd assistentie gevraagd van De Zeemanspot. De oproep werd gedaan om 18.30 uur. In verband met een die avond te maken oefentocht was de bemanning reeds in het boothuis aanwezig en kon dus zeer snel uitvaren. De visser werd opgepakt bij boei SG 10 en naar de haven van Stellendam gesleept. De terugtocht ver liep overigens uiterst langzaam vanwege de zeer sterke stroming, waartegen op moest worden gevaren. Die sterke stro ming werd veroorzaakt door het spuien door de Haringvlietsluizen. De TH 25 werd afgemeerd aan één der steigers bij de visafslag.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1