Ondernemersvereniging Ouddorp verwellfomt de Sint CONCERTAGENDA 1998/1999 Uitslagen vlinderslagwedstrijd de Schotejil L Dames 1 Intermezzo lijdt eerste nederlaag ^CH^dAcfcklc mn oom 7^0 Bijdrage Juliana Welzijn Fonds voor Melissant Een koffie-ochtend voor ouders van peuters ocde 4vOHd t^cste Uzers 'yiovem^er i innennuiA Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 6 NOVEMBER 1998 Zaterdag 31 oktober is door zwem- club de Schotejil uit Middelharnis de tweede in een serie van vier recordwedstrijden gehouden in zwembad de Staven Dit keer stond de vlinderslag op het programma. En ondanks de herfstvakantie ver schenen toch nog aardig wat zwem mers aan de start. Er werden zelfs een aantal clubrecords verbeterd. Van de vier wedstrijdslagen is de vlin derslag toch wel de lastigste slag. Behal ve ten aanzien van de techniek vraagt vlinderslag flink wat doorzettingsvermo gen en vooral heel veel oefening. Ondanks dit alles bleken er bij de leef tijdscategorie onder de 8 jaar toch twee zwemmertjes te zijn, die de afstand van 25m in een 'reglementaire' vlinderslag wisten te zwemmen. Bij de meisjes was dit Nicolette Meiaard, die in een tijd van 37.25 een 3e plaats bereikte. In een 'alternatieve' slag werd Sanne Tieleman bij de meisjes overigens Ie en eindigde Ingeborg Hoek op een 2e plaats. Bij de jongens werd William Weeda Ie in een tijd van 27.75. William Weeda zwom later ook nog de lOOm vlinderslag en deed dit in een clubrecord van 2.04.02. Onder de 10 jaar vielen vooral Rhiana van Kempen en Ted de Jager op door hun goede prestaties. Rhiana van Kem pen werd Ie op de 50m vlinderslag in de tijd van 45.32, hetgeen ook goed was voor een nieuw clubrecord. Op de lOOm vlinderslag zwom Rhiana van Kempen een tijd van 1.48.19. Eveneens een uitste kende tijd, die overigens slechts enkele seconden verwijderd bleef van het clubrecord op de lOOm. Ted de Jager zwom bij de jongens naar een Ie plaats op de 50m in een tijd van 40.90, even eens een verbetering van een (zijn eigen) clubrecord. Later op de lOOm bleef Ted de Jager met 1.47.94 slechts een halve seconde verwijdend van het clubrecord op de lOOm. In de categorie onder 12 jaar was het Iris Oostdijk, die met ruime voorsprong Ie werd op de 50m in een tijd van 38.24, eveneens een verbetering van het clubre cord. Ook op de lOOm was Iris Oostdijk voor haar leeftijdsgenootjes onbereikbaar met een tijd van 1.33.83. Bij de jongens werd Willem Joppe Ie in een tijd van 42.60 op de 50m en zwom hij 1.41.78 op de lOOm vlinderslag. Leander Jongejan werd op de 50m vlinderslag 2e in 0.45.18 en Arthur Stolk 3e in 0.47.15. Bij de leeftijdscategorie onder 14 jaar ein digde Lieske van de Polder op de Ie plaats in een tijd van 1.16.95 op de lOOm, slechts een halve seconde verwijderd van het clubrecord. Op 200m vlinderslag zwom zij wel een clubrecord en wel in 2.56.43. Een verbetering van 10 sec.!!! Verder werd Willemijn Veltman op de lOOm nog 2e in 1.24.73 en Rianne Noor dijk 3e in 1.28.03. Willemijn Veltman zwom op de 200m een tijd van 3.12.65 en Rianne Noordijk debuteerde met een goede 3.19.23 op deze zware 200m vlin derslag Bij de jongens werd Mark Verwijs Ie op de lOOm in een tijd van 1.26.22. Op de voet gevolgd door Frank Zoeteweij, die een prima 1.28.58 op de klokken zette. Onder 16 jaar verraste Maarten Nieuw straten door zijn persoonlijke record maar liefst met 12 seconden te verbete ren. Hij werd Ie op de lOOm vlinderslag in 1.12.88. Op de 200m zwom Maarten Nieuwstraten met 3.16.38 meer dan een halve minuut van zijn tijd af. Bij de meisjes werd Jenny Jongejan Ie in een tijd van 1.25.20. Zij zwom op de 200m een tijd van 3.13.68. Puzzelreglement 1Stuur je oplossingen aan het eind van de maand naar Oom Ko, p/a Eilanden-Nieuws, Postbus 8, 3240 AA Middelharnis. 2. Per maand zijn er 80 a 100 punten te verdienen. Zelfgemaakte raadsels voorzien van oplossing leveren 15 extra punten op. 3. Stuur af en toe een briefje, dat wordt beantwoord. 4. Bij 400 punten ontvang je een boekenbon van 15,-. We vliegen naar het eind van het jaar. November is al weer aangebroken. De donkere weken voor kerst komen eraan. Het valt niet mee voor onze krantenbezor gers om door weer en wind alles te bezor gen. Trouwens wie buiten werkt moet wel tegen een stootje kunnen. Voor iedere natte neus kun je niet naar binnen vluch ten. Laten wij het maar des te meer waar deren als we droog zitten. Janneke Blok (Stad a/h Haringvliet) zette een Bijbels raadsel voor ons in elkaar. Vul steeds het ontbrekende woord in. Zet daarna die woor den in een rij, dan krijg je een zin van een psalmvers. Vermeld ook even welke psalm en welk vers het is. Hier Janneke's puzzel: Looft Hem, Hem al wat leeft. Ja waarlijk is Isrei goed. Aardse machten, den Heer'. God zalwaarheid nimmer krenken. Zijn moet eeuwig eer ontvangen. Laat ons Zijn lof ontvouwen. f lOVC-tftUCT /t Welke tien spreekwoorden, gezegdes worden hier bedoeld? Bij de senioren (Dames- en Heren- cate gorie) was het vooral bij de heren erg spannend. Op de lOOm ging het hierbij tussen Leander Noordijk en Stefan Lang broek. Leander Noordijk won uiteinde lijk de lOOm vlinderslag in een tijd van 1.10.28 en Stefan Langbroek werd 2e in 1.10.70. Later op de 200m vlinderslag waren de rollen echter duidelijk omge keerd. Stefan Langbroek zwom hierop namelijk een uitstekende tijd van 2.42.46, terwijl Leander Noordijk in 2.57.67 aantikte. Bij de dames won Astrid van der Horst de lOOm in 1.26.43 net voor Nicoline Rurenga in 1.26.68. DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187) 482784 Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan Stichting Jeugd- en Vereni gingsgebouw Melissant te Melis sant een bijdrage toegekend van 10.000,- in de kosten van vervan ging van de CV-installatie. Het Juliana Welzijn Fonds ondersteunt projecten die mensen betrekken bij hun eigen omgeving. Voorbeelden: buurtver enigingen, sociëteiten van ouderen, dorpshuizen, buurt- en wijkcentra, pro jecten met en voor buitenlanders, buurt- projecten. Het Fonds steunt ook projec ten die willen voorkomen dat mensen geïsoleerd raken. Voorbeelden: vrijwilli ge hulpdiensten, zorg voor de jeugd, ouderen, dak- en thuislozen en verslaaf den. Het Fonds verstrekt jaarlijks zo'n 1200 bijdragen; voor totaal ruim 20 miljoen. Bijdragen voor bijvoorbeeld investerin gen in inventaris en gebouwen, voorlich tingsprojecten, deskundigheidsbevorde ring, praktijkondersteunend onderzoek, werkvernieuwing en de start van een organisatie. Het Juliana Welzijn Fonds is een onaf hankelijk fonds dat zijn geld ontvangt uit onder andere de BankGiroLoterij en De Lotto met onder meer Krasloten. Op de afdeling Welzijn van gemeenten en in veel bibliotheken ligt de gratis fol der 'Een beroep doen op het Juliana Welzijn Fonds'. Hierin staat waarvoor bijdragen worden toegekend en welke organisaties daarvoor in aanmerking ko men. OUDDORP - Tijdens een koffie-och tend kunt u met elkaar praten over aller lei zaken die u in het dagelijks leven met uw peuter tegenkomt en die u bezighou den. Er zijn dus geen vaste thema's. Wat er tijdens een koffie-ochtend wordt be sproken, hangt af van wat u zelf in brengt. U kunt hierbij aan de volgende onder werpen denken: - spelen en speelgoed - mijn kind eet zo weinig - wanneer kan mijn kind zindelijk worden - mijn kind heeft van die driftbuien. plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp. datum: woensdag 18 november 1998. tijd: 09.30 tot 11.00 uur. kosten: per persoon, per bijeenkomst: ƒ7,50 voor leden en 12,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Welzijn Groep, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226. SOMMELSDIJK - Volleybalvereniging Intermezzo had jl. zaterdag haar thuis wedstrijden. Dames 1 speelde tegen DVO 1. De ploeg van trainer/coach in casseerde haar eerste competitie-neder laag. DVO uit Oud-Beijerland speelde zeer sterk. Intermezzo werkte hard maar kon het niet bolwerken. De pass was net iets minder, waardoor de aanvalsopbouw een stuk bemoeilijkt werd. De start was hoopvol, maar dit nivo kon niet vast ge houden worden, misschien dat het gemis van twee selectiespeelsters mee gespeeld heeft. De punten gaan mee naar de Hoek- sche Waard: 0-3. Bij de jeugd blijft het Mix C-team het goed doen, Vollido werd met 3-1 versla gen. Het was tevens de enigste winstpar tij van de dag. Uitslagen: Heren 3 - Volley/Ass. v. d. Berg2 - 2 Mix C - VolUido 13 - 1 Meisjes C - Ibis 10-3 Heren 2 - Ibis 32 - 2 Jongens B - Gavok 10 - 3 Meisjes B - Ibis 10 - 3 Dames 1 -DVO 10-3 Heren 1 - Volley/Ass. v. d. Berg 1 ...1 - 3 Dames 2 - Ibis 20 - 3 Dit jaar komt Sint Nicolaas weer op verzoek van de Ondernemers Vereniging Ouddorp op zaterdag 14 november naar Ouddorp. Sint Nicolaas komt om 13.30 uur (half twee) aan op de Ouddorpse haven en zal vergezeld zijn van een aantal Pieten, de boot van de Sint zal worden bijgestaan door de K.N.R.M. 'De Griend'. Sint en Pieten zullen worden verwelkomt door onze burge meester van de gemeente Goedereede, de heer Sinke. De muzi kale omlijsting wordt verzorgd door Brassband 'Concordia', Drumband 'Avec Es-prit' en de majoretten uit Stellendam. De optocht vertrekt 14.00 uur vanaf de haven naar het cen trum van Ouddorp en zal eindigen bij het Verenigingsgebouw 'Dorpstienden'. De zaal gaat open om 15.30 uur. Na een korte pauze van een half uur zal de Sint de kinderen met hun ouders begroeten en alle kinderen die voor hem een mooie kleurplaat hebben gekleurd zal de boerenkapel van Brass-band 'Concordia' samen met de kinderen de Sinterklaasliedjes zin gen. Al de ingeleverde kleurplaten hangen in de zaal. Ook worden hier de prijzen uitgereikt aan de kinderen van de leeftijd van 2 tot 12 jaar die door het inleveren van hun kleur plaat een prijs hebben gewonnen voor elke leeftijd is er 1 prijs beschikbaar. Al de kinderen die hun strookje van de kleurplaat bij zich hebben, krijgen na afloop en inlevering van hun strookje een chocoladeletter. Kleurplaten kunnen vanaf heden worden opgehaald bij Druk ker Van Koppen Kuiper, Broekweg 2, Boekhandel Vroegin- deweij, Hoenderdijk 19 en op het VVV-kantoor, Bosweg 2 (Blauwe Huus) waar men ze ook weer in kan leveren tot vrij dag 13 november 17.00 uur. De ondernemersvereniging besteedt ruime aandacht aan het verblijf van de Sint in Ouddorp. Er wordt zoals vorige jaren weer een kassabonaktie (6 weken lang) georganiseerd. U stopt voor 100,- aan kassabonnen van de deelnemende win keliers herkenbaar aan het raambiljet, in een envelop met ver melding van uw naam en adres, u deponeert deze bij een van de deelnemers in de bus en wie weet bent u een var> de 6 win naars van het levensmiddelenpakket t.w.v. 50,- die doen wij 6 weken lang tot 31 december 1998. Na deze 6 weken wordt uit het geheel de hoofdprijs getrokken, een Reischeque t.w.v. 999^- geschonken door Rabobank 'West Flakkee', 2e prijs een waardebon van 250,-; 3e prijs een waardebon van 100,-; 4e t/m 8e prijs een waardebon van 50,-; 9e t/m 13e prijs een waardebon van 25,- (deze bonnen zijn weer inwis selbaar bij de deelnemende ondernemers welke achter op de bon vermeld staan). Naast de algemene Sint Nicolaas actie hebben diverse onder nemers individuele acties georganiseerd. Het wordt dus weer ouderwets gezellig in het centrum van Ouddorp. Laten we er met Sinterklaas weer iets leuks van maken en die kostbare traditie van ruim 600 jaar levend houden. zaterdag, 7 november R.K. Kerk - Oude Tonge. Najaarscon cert door "Ons Koor" te Sommelsdijk o.l.v. W. Chr. Meyboom. Pianist/ Organist: Andries Stam. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 7 november Hervormnde Kerk - Sommelsdijk. Concert ten bate van de Stichting Ontmoeting. Mannenkoor "Jubilate Deo" uit Ouddorp o.l.v. Jan Bezuyen. Orgel: Lennert Knops. Solisten: Arjan de Bruyn (jongensalt) en Mari- us van der Valk (tenor). Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 14 november Hervormde Kerk - Dirksland. Jubi leumconcert van het Vocaal ensemble "MagnificafOrganist: Wim Diepen horst. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 21 november Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het elfde Bachconcert. Organist: Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur. dinsdag, 15 december Hervormde Kerk - Nieuwe Tonge. Kerstconcert. Chr. Gem. Koor "Advendo" te Nieuwe Tonge o.l.v. Henk Weiss; Meisjeskoor "Davina" en Kinderkoor "Bid en Zing" uit Nieuwe Tonge o.l.v. Peter Wildeman en het Prins Mauritskoor te Middel harnis o.l.v. Mar v.d. Veer. Orgel: Michel de Wit; Piano: Peter Wilde man. Aanvang: 19.30 uur. dinsdag, 15 december Gereformeerde Kerk - Stad aan 't Haringvliet. Kerstzangavond Jubi- leummuitvoering i.v.m. het 75-jarig bestaan van "Soli Deo Gloria". Chr. Gemengde Zangvereniging "Soli Deo Gloria" te Stad aan 't Haringvliet o.l.v. Paul Kieviet m.m.v. het mando line-orkest "Estampida" o.l.v. Leo Verkerk. Orgel: Kees Villerius; trom pet: Jacques van Broekhoven, Aan vang: 19.30 uur. woensdag, 16 december Hervormde Kerk - Stellendam. Kerst zangavond. Chr. Gem. Zangver. "Soli Deo Gloria" te Stellendam o.l.v. Paul Heyboer en het Prins Mauritskoor uit Middelharnis. Strijkorkest. Organist: Eric Quist. Aanvang: 20.00 uur. vrijdag, 18 december Hervormde Kerk - Goedereede*. Kerstzangdienst. Aanvang: 19.30 uur. vrijdag, 18 december Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Kerstconcert Reform. Jongerenkoor "Gloria" uit Gouda o.l.v. Peter Wilde man; "Osanna in Excelsis" uit Dor drecht en Vox Humana uit Sommels dijk o.l.v. Jan Kapaan. Organist: Mar tin Weststrate; trompettisten: Hans Kom en Henk Mackloet; piano: Peter Wildeman. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 19 december M.F.G. Dorpstienden - Ouddorp. Chr. Gem. Zangver. "Hart en Stem"te Ouddorp; Chr. Jeugdkoor "Van Knop tot Bloem" te Ouddorp; Chr. Kinder koor "Jong begonnen" te Ouddorp, alle o.l.v. Jan Bezuijen. Pianist: Jo- han van Broekhoven. Aanvang: 19.30 uur. zaterdag, 19 december Hervormde Kerk - Ooltgensplaat. Kerstconcert Chr. Stadskoor "Goe- ree" te Goedereede; Chr. Gem. Koor "Jubilate" te Ooltgensplaat; Chr. Gem. Koor "Com nu met Sangh" te Oude Tonge en Chr. Kinderkoor "Goedereede" Orgel: Kees van Eek. Aanvang: 19.30 uur zaterdag 19 december Hervormde Kerk - Dirksland. Kerst concert. Chr. Gem. Zangvereniging "Sursum Corda" te Dirksland en het Chr. Jongerenkoor "Psallite Deo" te Middelharnis. Organist: Anton Wee- nink. Aanvang: 20.00 uur maandag, 21 december R.K. Kerk te Oude-Tonge. Kerstcon cert door het Mannenkoor "Ons Koor" en "One more Voice" te Som melsdijk o.l.v. W. Chr. Meyboom. Pianist/organist: Andries Stam. Aan vang: 20.00 uur. woensdag, 23 december R.K. Kerk te Middelharnis. Kerstcon cert door het Mannenkoor "Ons Koor" en "One more Voice" te Som melsdijk o.l.v. W.Chr. Meyboom. Pianist/organist: Andries Stam. Aan vang: 20.00 uur. woensdag, 23 december Hervormde Kerk - Oude Tonge. Koren: "Com nu met Sangh" te Oude Tonge; "Jubilate" te Ooltgensplaat en "Hart en Stem" te Ouddorp. Mede werkenden: Dwarsfluit-ensemble "De Flierefluiters" o.l.v. Cecile MccoH Jansen. Aanvang: 19.30 uur. donderdag, 24 december Hervormde Kerk - Middelharnis. Kerstzangavond. Hervormde Zang vereniging "Jeduthun" o.l.v. Mar van der Veer. Orgel: Bart-Jaap de Bakker; harp: Lenie de Mey; trompet: Hans Kom en Henk Mackloet. Aanvang: 19.30 uur zaterdag, 26 december Ger. Gemeente - Dirksland. Kinder koor luventa, Gemengd koor Soli Deo Gloria en Dirkslands Mannen koor. Orgel: M. de Wit. Aanvang: 19.00 uur. zaterdag, 9 januari Stichting Kerkconcerten Goeree- Overflakkee. Hervormde Kerk - Mid delharnis. 'Messiah" van G.F. Handel door Chr. Oratoriumvereniging "Mid delharnis" em het Randstedelijk Begeleidings Orkest m.m.v. diverse solisten. Algehele leiding: Rinus Verhage. Aanvang: 20.00 uur. zaterdag, 6 februari Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Het twaalfde Bachconcert door Paul Kie viet. Aanvang: 20.00 uur zaterdag, 20 maart Hervormde Kerk - Middelharnis. Hel dertiende Bach-concert door Paul Kieviet. Aanvang: 20.00 uur zaterdag, 19 juni Hervormde Kerk - Sommelsdijk. Concert door de leedingen van Paul Kieviet. Aanvang: 19.30 uur. Bij alle diensten in de Hervormde Kerk te Goedereede wordt een meditatie gehouden. Deze rubriek - uitsluitend bedoeld voor kerkconcerten op Goeree en Overflakkee - beoogt een spreiding van de concert avonden te bewerkstelligen. Verenigin gen kunnen zich bij het vaststellen van hun programma op bovenstaande infor matie richten. Komen er onverhoopt toch meerdere concerten op een en dezelfde avond voor, dan worden ze geplaatst in volgorde van binnenkomst. Stuurt u tij dig uw gegevens toe en niet enkele weken voordat het concert plaatsvindt. We hopen deze rubriek elke eerste vrij dag van de maand te plaatsen. Concerten tot een jaar na datum worden opgeno men. Aanmeldingen voor deze rubriek uitslui tend door middel van formulieren, die kunnen worden aangevraagd via tel. 482560.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 4