mmfi. 'De Punt' blijft wellicht vrij van gezondheidscentrum Kinderdienst Wik u een \iitgd)iTeki a^^ met II ééa van orwt dbskmndige ^^^s}K)Wïüonweri<öpers KEES DÖRR kievit warmte B^'aA i(b Schaakvereniging De Zwarte Pion ESSEL I NK Tentoonstelling RV. 'De Luchtbede' kcirels autoschade VOOR JE 'T WEET BEN JE JE HUIS KWIJT Zangdienst in Ouddorp Al 1000 mm neerslag C.P.B. 'Fiakkee' Jazzconcert The Beets Brothers bij De Welle Garige Knöps B.V Imabo maakt het waar MÜSl JUkNilNNAARD ^^«^VASTGOED 0187 - 48 26 09 VRUDAG 6 NOVEMBER 1998 No. 6753 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Volgende week zaterdagavond D.V. 14 november is er een culinaire avond. We zouden het leuk vinden als ook jij zou komen. Je kunt je nu al opgeven: Bel Hanneke (487850) of Dion (486568). De kosten voor deze avond zijn 7,50. Houdt er alvast rekening mee dat we om 19.00 uur willen beginnen. Nationale Opël Testdag Zatepiitag 7 novembeti 1998 09,00 - 17^00 uuri MIDDELHARNIS RSB-competitie (2 november 1998) Voor de tweede ronde stond voor het 2e team de uitwedstrijd tegen Beijerland 1 te Oud-Beijerland op het programma. Ook dit team had de eerste wedstrijd ge wonnen en eindigt meestal hoog: een zware tegenstander dus. Van der Waal was het eerst klaar. Op de gebruikelijke aanvallende wijze werd de tegenstander opgerold. Van Prooijen speelde een fraaie, tactische partij en wist ook te win nen. Een 2-0 voorsprong voor De Zwarte Pion dus. Echter, Taaie verprutste een gewonnen stelling door een stuk weg te geven en Markwat gaf met winst voor handen remise. Verolme wist een klein voordeel niet uit te buiten en moest ook met remise genoegen nemen. Dat bete kende een 3-2 voorsprong. Peeman kon echter op bord 1 een remise-achtige stel ling in tijdnood niet meer redden en ging door zijn vlag. Gelukkig wist Anton Visser zijn partij wel te winnen, zodat het in ieder geval gelijk spel te behalen was. En dat werd HERKINGEN Op vrijdag 13 en zaterdag 14 november a.s. organiseert P.V. 'De Luchtbode' weer haar jaarlijkse tentoonstelling voor vlieg- en showpostduiven in verenigings gebouw Ons Huis te Herkingen. Deze tentoonstelling telt bij de showdui- ven mee voor het zéébra-klassement. Met de duiven en het rad van avontuur zijn weer fraaie prijzen te winnen. De zaal is open op vrijdag vanaf 19.00 uur en zaterdag vanaf 16.00 uur. Inschrijven of inlichtingen bij C. Log- mans, tel. (0187) 669762. ook de einduitslag, omdat Smit in een moeilijk dame-eindspel ook door zijn vlag ging. De eindstand was derhalve 4-4. Huishoudelijke competitie (2 november 1998) Groep 1: A. van Rossum-J. du Pree1 - O G. J. H. van Genderen - J. C. van de Velde - A. L. Mourik....O - 1 Groep 2: A. L. van Maurik - E. VerbeekO - 1 L. C. Struik - M. Bom'A - 'A Groep 3: J. Noordijk-P. LesuisO- 1 B. Loosjes-F. Meiaard1 - O L. Neleman - H. K. Smit1 - O J. L. Minnaar - R. WoltersA - A S. Bosch - J. Flint1 -O 1^ ISO 9002 Het lijkt er niet op dat de 'preven tieve gezondheidsaccomodatie', zoals die Hans Grinwis, uitbater van Maritiem restaurant 'De Punt' te Ouddorp voor ogen staat, op die plek gerealiseerd zal worden. De raadscommissie 'Ruimtelijke Or dening' heeft daartegen, in z'n ver gadering van dinsdagavond, nogal wat reserves laten horen. Vrijwel in koor hebben de commissiele den zo'n voorziening, met maar liefst 72 appartementen, naar de grotere bedrijvig heid op de Kabbelaarsbank verwezen. De aanwezigheid ervan op 'De Punt' zou als storend ervaren worden, zeker ook door de autochtone bevolking, die juist daar in nog betrekkelijke rust z'n strandgenoe- gen beleeft. Ook het College van B W ziet een gezondheidscentrum liever niet op 'De Punt' en de totale commissie schaarde zich daar achter. Nu de informatie wat degelijker was dan die in een eerder stadium door de initia tiefnemer was verstrekt, blijkt ook bij het Grevelingenschap weinig sympathie voor het initiatief al heeft het algemeen be stuur van het Schap zich daarover nog niet expliciet uitgesproken; de tijd was daarvoor nog te kort. Overigens vonden de commissieleden wel dat een preventief gezondheidscen trum in Ouddorp belangrijk bij zou dra gen aan de product-differentiatie van de recreatieplaats. De Kabbelaarsbank, waarop zich ook Port Zélande bevindt, werd echter als lo catie aanbevolen; de aanwezigheid ervan zou ook het recreatiepark een impuls kunnen geven. De raadscommissie zei ook 'nee' tegen de bouw van 39 appartementen op een perceel aan de zgn. 'goudsmijn' aan de Achterweg te Ouddorp. Bij herhaling worden bouwaanvragen voor dat nog open gebied, vlakbij de Ring, gedaan en tot dusver zijn die successievelijk afge wezen. Meer en meer wordt duidelijk dat voor dat gebied de beschikbaarheid van een structuurvisie nodig is. Behalve dat de bouw van 39 appartemen ten vooralsnog niet planologisch is gere geld zou het ook een aderlating beteke nen voor het beschikbare gemeentelijke contingent waarop de appartementen - ten koste van de eigen bevolking - in mindering zouden worden gebracht. Vooralsnog dus een duidelijk 'nee' tegen het plan van de heer M. van Damme. Tuincentrum Het hoveniersbedrijf v.o.f. Voogd gaat zich verplaatsaen naar de Hofdijksweg waar het intensieve-veehouderijbedrijf van de fam. v. d. Wende werd gekocht, niet trouwens het woonhuis. Tuincentrum Voogd, waar de consument z'n groenartikelen haalt blijft aan de Dorpsweg gevestigd, maar wordt ontlast van de materialen en het materieel van het hoveniersbedrijf De raadscommissie gaf daarvoor graag groen licht. Taxatie nodig, uuu woning verkopen, een woning aankopen, bei ons! Fonk Makelaardij instaltatiebedrijf Goeree-Overflakkee B.V. ^^3 DE ERA MAKELAAR MAAKT'T WAAR! Tot en met dinsdag was de heer J.(aap) van Veen (47) in Steliendam succesvol bemiddelaar, niet meer dan dat, maar sinds woensdag mag hij 'makelaar/taxateur in onroerende zaken' heten, nadat hij die dag door de Rotterdamse Rechtbank als zodanig werd beëdigd. Het was zéker niet uit begeerte dat de bescheiden heer Van Veen een belangrijk hogere stap op de ladder zette; het be drijf 'Van Veen Onroerend Goedbemiddeling' dat hij in 1995 begon vroeg om die opwaardering. Het was nog niet écht volwassen zolang opdrachten die een beëdigd expertise behoeven aan beëdigde collega's moesten worden uitbesteed. Sinds woensdag gebeurt alles in eigen huis. Mr. Iman Cau- straat 17 te Steliendam, een kantoor/woonpand dat eveneens bescheidenheid ademt, evenals het vervoermiddel waarin de heer Van Veen zich verplaatst, maar het publiek (vooral in de kop van Goeree) heeft graag met hem van doen. De receptie waarmee hij woensdagmiddag z'n beëdiging vierde werd dan ook druk bezocht. Voor hij zelfstandig werd werkte de heer Van Veen bij een makelaarskantoor te Brielle, bij de I.C.I. en bij de Rabobank totdat hij in 1995, na gevolgde studie, de stap naar het zelfstandig onderne merschap zette. Al in 1995 behaalde hij het diploma Makelaardij waarna eerst meerdere jaren ervaring nodig waren vooraleer hij - in mei van dit jaar - tegenover de commissie Makelaardij van de Kamer van Koophandel een meervoudige proeve van bekwaamheid kon afleggen. Die waren dermate positief dat de Rechtbank woensdag tot beëdiging is overgegaan waarna de heer Van Veen zich beëdigd makelaar onroerende zaken, een van de 7 op Goe ree-Overflakkee, mag noemen. Hij is er klaar voor, voor het leveren van (nog meer) kwali teit en betrouwbaarheid. in Steliendam Op D.V. zondag 8 november a.s. wordt er in de Gereformeerde Kerk van Stel iendam weer een 'kinderdienst' georga niseerd! In deze eredienst zal er speciaal aandacht zijn voor de kinderen in de kerk. Dat zal bijvoorbeeld te merken zijn aan de liederen die gezongen worden. Ook de preek zal deze keer meer op kinderen zijn gericht. Verschillende kinderen uit de kerk zullen hun steentje bijdragen aan deze dienst. Het thema van deze bijzondere dienst is: De kerk en de bezem! Wat daarmee be doeld wordt? Kom maar luisteren! Het kinderkoor 'De Koningskinderen' uit 's- Gravenzande zal enkele vrolijke en mooie liederen voor ons zingen! Voor ganger in deze dienst is ds. J. Koster. Iedereen (jong én oud) wordt van harte uitgenodigd voor dit samenzijn, dat om 10.00 uur zal beginnen. Een liturgie is aanwezig en er is oppas voor de aller kleinsten. Jij/u komt toch ook? (Voor meer informatie: 0187-683431). Op D.V. zondagavond 8 november staat er in de Gereformeerde Kerk van Oud dorp weer een zangdienst op het pro gramma: Een bijzondere dienst waarin er alle gelegenheid is om bekende psalmen, gezangen, liederen uit de Joh. de Heer bundel en opwekkingsliederen te zingen. Het is indrukwekkend om met veel men sen deze liederen te zingen. Dat is een ervaring waarin mensen uit allerlei plaat sen en kerken zich zullen herkennen! Iedereen is dan ook van harte welkom: Een dienst voor belangstellenden! Voorganger in dit samenzijn is ds. J. Koster, predikant van de Gereformeerde Kerken in Ouddorp en Steliendam. Het Gereformeerd Kerkkoor Sliedrecht o.l.v. Frans van Tilburg zal aan deze dienst meewerken en enkele prachtige liederen voor en met de aanwezigen zingen. Voor deze dienst, die om 18.30 uur begint, worden u en jij hartelijk uitgenodigd en misschien is het een goed idee om eens iemand mee te nemen naar de kerk! Een liturgie zal aanwezig zijn. Welkom! (Meer informatie: 0187-683431). In de regenmeter bij het Waterschaps gebouw Goeree-Overflakkee te Mid delhamis is in de nacht van dinsdag op woensdag de 1000e mm neerslag van dit jaar neergedrupt. Die hoeveelheid duidt op een ex treem grote regenval, die in de sep- tembermaand met 247 mm z'n hoog te-, dan wel dieptepunt bereikte. Gemiddeld wordt jaarlijks op Flak- kee 750 a 800 mm neerslag geno teerd. Het jaar 1993 was met 972 mm ook al een uitschieter. IS N c D.V. 7 november hopen we onze avond in te vullen met een Bijbelquiz. Neem je bijbeltje en een balpen mee. Vergeet ook je muziekinstrument niet. De Christelijke Plattelandsvrouwenbond (C.P.B.), afdelnig Fiakkee komt voor haar maandelijkse vergadering bijeen op D.V. donderdag 12 november a.s. in het Dienstencentrum te Middelhamis, Doe- tinchemsestraat 27, aanvang 19.30 uur. Deze avond komt de heer Slijkoort uit Rotterdam vertellen over Diergaarde Blijdorp, waarbij hij dia's zal vertonen. Belangstellenden nodigen wij graag uit deze avond bij te wonen. U bent van harte welkom. Visser Visser Drie jaar geleden traden ze voor het laatst op in Middelhamis: de Beets Bro thers. Ze speelden in het Prieel en had den groot succes. Het publiek wist de musici steeds weer tot spelen te bewe gen. Nieuwe nummers werden ten geho re gebracht, en succesnummers werden herhaald. De formatie Beets Brothers is een kwar tet, bestaande uit drie gebroeders Beets: Alexander Beets speelt saxofoon. Peter pianoi en Marius contrabas. Wim Holt- haus is de drummer en hij completeert het gezelschap. De Beets Brothers spelen al ruim vijftien jaar samen. Zij wonnen diverse prijzen en maakten een groot aantal CD's. Regelmatig zijn zij te zien op het mekka van de jazz; het North Sea Jazz Festival. De muziek die door het kwartet wordt gespeeld laat zich het best karakteriseren als in de stijl van Thelonius Monk en The Jazz Messengers. Dat betekent swin gende muziek, meeslepend ook, met fan tastische improvisaties en veel speelple- zier, en dus ook luisterplezier. Een jazzensemble waarvan de hoofd moot bestaat uit drie broers is uniek in Nederland, en waarschijnlijk ook in de wereld. Maar wel heel bijzonder is dat moeder Beets de manager van het gezel schap is! Dit unieke gezelschap treedt onder auspi ciën van de Culturele Kring De Welle op in het Prieel van De Staver op 20 november 1998. Aanvang van het concert 20.15 uur, zaal open 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 25,- voor deze prachtige jazz avond. (-D Opel Winterplan voor 29,50 Proefrijdenin.die Opelvan tiwjceüze Vele iinbiedingen en attractils Langewëg^t^, Sarnmelsdijk Molenweg 28 Telefoon: 0187 475400 Fax: 0187 484210 Middelhamis Openingstijden: ma t/m vrij: 8.00-12.00 13.00-17.00 vrij: 19.00-21.00 za: 9.00-12.00 H. LogmansO- t L. Stolk - Ad. VisserO - 1 KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 Irene Struijk, beëdigd makelaar/taxateur Voorstraat 44, 3245 BH Sommelsdijk Tel. (0187)48 72 72 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 01 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOQRAHE OUDDORP- Weatstraat 35- Telefoon 01B7) 6816121 fax 683734 RENESSE-Prinishop-Hogazoom 172-Telsfoon (0111) 462400 leeft u haast, haast, haast, met de verkoop van uw huis? Dan bent u bi| ons aan het juiste adres. Door de opvallende manier van aanbieden en het unieke ERA Koper Garantie Plan waarmee uw huis voor kopers veel aantrekkelijker is, bent u 't kwi|t voor u 't weet. Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA rvliddelharnis De heer J. van Veen beëdigd makelaar O (O (O 0> REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 642111 Centrale verwarming Luchtbehandeling Meet- en regelsystemen Service en onderhoud Gasinstallaties Waterinstailaties Sanitair Lood- en zinkwerk Oostdijk 49 - Sommelsdijk E-mail: info@kievitwarmte.nl.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1