Wetjes en Weetjes Visser Visser NIEUWS Ik schrieve mee over Flakkee LIBERTY Dag van de rechten van het kind Schuttevaer 70 jaar geleden uit de kerken Nieuw caravanmerk op de Nederlandse markt Een ervaring rijker?! Oud papier Herkingen TANTE AGAATHREGELING VERRUIMD Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' uit Ouddorp Abonneert U op Eilanden-Nieuws UREEMO GOUO EI6EN OOGST EEfi aaRE BONENmaaK Starter Overgangsregeling Voorbeeld REGISTERACCOUNTANTS PdOr OF NIET? Thema 1998: het recht op een naam Uit Weekblad Schuttevaer van september 1928 Uitslagen 26 oktober Rijkelijk uitgerust Eigentijds karakter Veiligheid Jeugdschaak bij 'Ontspanning' te Ouddorp Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 30 OKTOBER 1998 ^"■i"^ *»t, *»ur Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Mid- delharnls, met in de linkerbovenhoek 'Vragenrubriek' vermeld. De vra gen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd Tijdens mijn verblijf in het Midden-Oos ten heb ik voor mijn vrouw een gouden hanger (24 kt) met een gouden ketting (18 kt} gekocht. Mijn schoonzoon vertelde me dat goud tut dat soort landen vaak van slechte kwaliteit is. /s dit werkelijk waar? Antwoord: (Te)veel kooplieden in verre landen prijzen vergulde sieraden als goud aan en in de meeste landen bestaat geen (rijks)keur op edele metalen zoals wij die kennen. Bij ons mag geen goud verkocht worden met een lager gehalte dan 14 ka raat (14 vierentwintigste delen zuiver goud), maar sommige landen laten 12 ka raat (half goud), 9 karaat of nog minder toe. En dan koop je meer koper en/of andere metalen. En in verre landen is er zo weinig toezicht, dat men mooi glimmend koper voor goud verkoopt. Voordelige legeringen zijn hier ook wel te koop, maar de winkeliers mogen het dan geen goud meer noemen. In het algemeen kan uw schoonzoon dus wel gelijk hebben wat de kwaliteit van het goud betreft. Maar het is natuurlijk heel goed mogelijk dat de door u gekochte hanger en ketting wel degelijk van het juiste karaat zijn. Een goudsmid kan dit beoordelen. Een vriendelijke eekhoorn heeft ooit eens een walnoot van de notenboom van de buurman bij ons in de grond gestopt. Er is een boompje uitgegroeid. Zal dit boompje gaan bloeien en vruchten dragen? Antwoord: U zult geduld moeten hebben voordat u van uw eigen notenboom (Jüglans regia) kunt eten, want een ge zaaide notenboom draagt meestal pas na een jaar of vijftien en de kwaliteit is niet vooruit te voorspellen. Een geënte noten boom daarentegen draagt al na zo'n vijf jaar. De oogsttijd is van half september tot half oktober, U hoeft zich over de be vruchting geen zorgen te maken want er zijn zowel mannelijke als vrouwelijke bloemen aan iedere boom. Bovendien staan er ook notenbomen bij uw buurman. Wat de grond betreft is de walnoot niet erg veeleisend, wel stelt hij in de zomer veel water op prijs. Als ik verse sperziebonen zelf invries vind ik dat er een eigenaardig smaakje aan komt. Diepvries sperziebonen die je in de winkel koopt hebben dit smaakje niet. Kunt u dit verklaren? Antwoord: U schrijft er niet bij hoe u de bonen invriest. Blancheert u de bonen eerst of niet? Is het gebruikte verpak kingsmateriaal van goede kwaliteit? Het moet lucht-, waterdicht en reukloos zijn. Groente kan ook ongekookt ingevroren worden, in het algemeen echter kan niet geblancheerde groente één maand goed gehouden worden, wèl geblancheerde groente ongeveer 12 maanden. Het blan- cheren kan een lichte smaakverandering veroorzaken. Dit verklaart mogelijk het eigenaardige smaakje. Blancheren is het met ruim koud water aan de kook brengen van bijvoorbeeld groente om het na enke le minutenaf te gieten en af te spoelen met koud water. Het is beter om groenten voor het invriezen te blancheren om de enzy menwerking, die het bederf versnelt, te stoppen en de daling van het vitamine C gehalte tegen te gaan. Voor dat blanche ren staan zelfs bepaalde tijden, afhanke lijk van de soort groente. De blancheertijd voor sperziebonen bedraagt 2 minuten. Vruchtgroenten, zoals komkommer, pa prika en tomaat behoeft men niet te blan cheren. De snelheid waarmee ingevroren wordt is van groot belang. Hoe sneller, hoe beter. Te langzaam invriezen kan na melijk een verlies aan smaak en voe dingsstoffen veroorzaken. Om zo snel mogelijk de gebruikelijke bewaartempe- ratuur van -18 °C te bereiken is het van belang om kleine en platte pakjes te maken die met zo weinig mogelijk lucht er in afgesloten moeten worden. op zaterdagmorgen 31 oktober a.s. wordt het oud papier weer opgehaald voor de Hervormde Kerkvoogdij van Herkingen. Het ophalen begint om 9 uur. Wilt u het gebundeld aan de kant van de straat zetten en er geen karton tussen stoppen? De vorige keer werd er 6880 kg opgehaald. Bij voorbaat dank voor uw medewerking. "Wetjes en Weetjes" is een rubriek waarin aandacht wordt besteed aan wetgeving, fiscaliteiten, sociale vraagstukken, arbeidsproblemen e.d. Problemen, vragen en onderwerpen kunnen door de lezers worden aange dragen bij de redactie. De Tante Agaath Regeling (TAR) bestaat sinds 1 januari 1996. Deze rege ling bevordert het verstrekken van leningen aan startende ondernemers. Zo is er een extra rentevrijstelling in de inkomstenbelasting en een vrijstelling in de vermogensbelasting. Daarnaast zijn verliezen op de lening bij onin baarheid aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. De TAR is recentelijk verruimd. De TAR-lening moet zijn verstrekt aan een startende ondernemer. Een ondernemer is starter wanneer in het jaar waarin de lening wordt verstrekt de ondernemer recht heeft op de zelfstandigenaftrek. Bovendien mag hij in het verleden niet meer dan zeven jaren voor de zelfstandigenaftrek in aan merking zijn gekomen. De zevenjaars-termijn wordt verdubbeld wanneer iemand een bestaande onderneming overneemt. Bij deze doorstartende ondernemer hoeft de geldlening niet meer te worden verstrekt in het kalen derjaar van overname. Ook leningen die na afloop van het kalenderjaar van overname zijn verstrekt, mits zes maanden na dat tijdstip, komen in aan merking voor de TAR. Bestaande geldleningen verstrekt door banken met ingang van 1 januari 1996 en die voldoen aan alle eisen van de TAR, kunnen alsnog als TAR- leningen worden overgenomen door een Agaathfonds. Als gevolg van een overgangsregeling blijft het jaar waarin de oorspronkelijke lening is vers trekt als referentiejaar gelden voor het begrip startende ondernemer. Deze overgangsregeling geldt tot en met het kalenderjaar 1998. Ondernemer X heeft op 3 januari 1996 100.000 geleend van de bank. Op dat moment is meer dan zes jaren de zelfstandigenaftrek genoten en is dus geen sprake van een startende ondernemer. Gevolg: géén TAR lening. De overgangsregeling bepaalt in deze situatie dat als referentiejaar geldt het jaar waarin de oorspronkelijke lening is verstrekt. Dat was 1996. Op dat moment voldeed ondernemer X wel aan de voorwaarden (startende onder nemer) die de TAR stelt aan geldleningen. Er is dankzij de overgangsrege ling dus wel sprake van een TAR lening. De rubriek 'Wetjes en Weetjes' komt tot stand in samenwerking met Visser Visser Registeraccountants te Barendrecht en Middelhar- nis. Hoewel uiterste zorg is besteed aan de inhoud, aanvaardt de re- daktie geen enkele aansprakelijkheid voor onvolledigheid of onjuist heid of voor de gevolgen daarvan. Mag de bekende professor Diekstra zich na zijn vermeende plagiaatpleging nog wel professor noemen? Kimt u mij zijn prive'-adres verstrekken Antwoord: De titel professor voor een hoogleraar is niet wettelijk beschermd. Gebruikelijk is echter dat de titel slechts dan gevoerd wordt zolang men hoogleraar is. De heer Diekstra heeft vrijwillig ont slag genomen als hoogleraar, bekend is dat hij de titel ook inderdaad niet meer voert. Zijn privé-adres mogen wij niet geven. Een ieder heeft recht op een onge stoord privé-leven, dus ook (professor) Diekstra. 20 november is door de Verenigde Naties uitgeroepen tot de 'dag van de rechten van het kind'. Dit jaar is er gekozen voor het thema: het recht op een naam. De divisie Ouder- en Kindzorg van de Zorg en Welzijn Groep wil hieraan samen met Unicef bijzondere aandacht besteden door de bezoekers van het con sultatiebureau te informeren over de mis standen die er vaak zijn in de relatie met kinderen. Alle kinderen dienen vanuit de Rechten van het Kind een optimale kans te krijgen zich gezond te ontwikkelen binnen het eigen leefsysteem. De zorg voor het kind is primair de verantwoor delijkheid van de ouder(s)/verzorger(s). Bezoekers die tussen 16 en 20 november op het consultatiebureau komen worden geïnformeerd over 'het wereldwetboek voor kinderen' en alles wat er mis is mei de behandeling van kinderen. Samen met Unicef wordt er dit jaar spe ciale aandacht besteed aan het thema: het recht op een naam. Dit gebeurt door in alle bureaus grote posters te hangen en diverse informatiematerialen uit te delen. Tevens komt er dit jaar waarschijnlijk op diverse consultatiebureaus een beren en/of poppenspreekuur. Vorig jaar was dit voor de kinderen een doorslaand suc ces wat we zeker willen herhalen. Gezonken: Dinsdag is de sleepboot "Echo", eigenaar M. Dijkgraaf, liggende aan de Prins Hendrikkade te Rotterdam, gezonken, doordat een pijp er afgesprongen was. Het lichten is opgedragen aan v. d. Graaf en Go's Bergingsmaatschappij. Ongeluk: De 21-jarige schipper J. L. heeft aan boord van de in de Persoonshaven te Rotterdam liggenid schip 'De Tijd zal 't leeren' een baal van 100 K.G. graan in den nek gekregen. Met een wervelfrac- tuur is de jonge man per auto van den G.G.D. naar het Ziekenhuis aan den Coolsingel vervoerd, waar hij ter verple ging is opgenomen. Tusschen twee schepen bekneld geraakt Te Middelharnis is zekere Gootjes, die zich op het schip van J. Vis.ser bevond, over boord geslagen. Hij geraakte tus schen twee schepen bekneld en bekwam ernstige inwendige kneuzingen. Ook een zijner voeten werd ernstig toegetakeld. Het vergaan van een Ned. baggermolen Naar aanleiding van het vergaan van den Nederlandschen baggermolen no. 10 van de fa, Ackermans Van Haaren, te Ant werpen, wordt vernomen, dat onder de bemanning, bestaande uit 9 personen, die allen verdronken zijn, geen Nederlanders waren. De bemanning bestond uit Franschen. Het bergen van goud en zilver van de 'Lutine' De gecombineerde bergingsmaatschap pijen Dros te Texel en Doeksen te Ter schelling hebben met Lloyds een con tract gesloten tot berging van de lading van de 'Lutine', Reeds zijn de plannen gemaakt en is men met de voorbereiding zoover gevorderd, dat de bergingsvaar tuigen 'Volharding' en 'Neptunus', met zuiginstallaties uitgerust, de werkzaam heden kunnen aanvangen. De berging za! met groote moeilijkheden gepaard gaan, daar het wrak diep onder zand bedolven ligt. NED. HERV. KERK Beroepen te Herwijnen G. D. Hoff te Siddeburen en Wagenborgen; te Hien- Dodewaard G. D. Hoff te Siddeburen en Wagenborgen; te Middelharnis Joh. Post te Oldebroek; te Voorthuizen (wijk 2) dr. G. van den End te Rijssen. Aangenomen de benoeming door de generale synode als predikant voor bui tengewone werkzaamheden (predikant in het centrum De Hezenberg te Hattem) G. J. Heuver te Stadskanaal - Refajazieken- huis); naar Drumpt K. G. Zwart, kandi daat uit Utrecht; naar Wilhelminadorp (part-time) J. Lukasse te Veere; naar Willemstad M. A. de Hoog, kandidaat uit 's-Gravenhage. Bedankt voor Ameide-Tienhoven G. H. Koppelman te Scherpenzeel; voor Ber gambacht (toez.) en voor Wierden (wijk- gem. Noord) W. J. Dekker te Molenaars graaf; voor Mijnsheerenland (toez.) W. Wagter te Capelle aan den IJssel; voor Ryptsjerk (Fr.) (SoW-gemeente), J. W. Nieboer, kandidaat uit Groningen; voor Sint Annaland J. Harteman te Wezep; voor Waddinxveen (wijk Zuid) W. J. Dekker te Molenaarsgraaf. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar H. M. Hoogenraad, Voor streek 62g, 8911 JS Leeuwarden; mw, C, A, S, Koedooder, Jousterweg 166, 8465 PPOudehaske, B. A. Rose, Gorte Lelie straat 113, 9712 SR Groningen. GEREE. KERKEN Beroepen te Joure drs. E. Pijlman, kan didaat uit Wijk bij Duurstede, die dit beroep heeft aangenomen; te Ternaard (Hervormd-Gereformeerde Federatie) H. F. de Vries te Oldeboorn. Aangenomen naar Biddinghuizen (SoW) H. C. S. Spit te IJlst; naar Wijhe M. H. Valk te Eerbeek. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Hoek D. Mak te Enschede-Noord. Aangenomen naar Has,selt J. J. Dronkers te Hoogkerk. CHR. GEREE. KERKEN Beroepen te Enschede-West J. van der Wal te Vlissingen. Bedankt voor Meerkerk G. Bouw te Doornspijk. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Bors,sele C. A. van Dieren te Stolwijk; te Meeuwen J. Karels te Oudemirdum; te Nieuwerkerk (Zld.) F. Mulder te Scherpenzeel; te Oosterland A. J. Gunst te Benthuizen. Bedankt voor Leerdam W. Visscher te Amersfoort; voor Kapelle-Biezelinge M. Karens te Werkendam; voor Rotterdam- Zuid J. J. van Eckeveld te Zeist; voor Terwolde-De Vecht W. Visscher te Amersfoort; voor Vlaardingen C. Ha- rinck te Houten; voor Westkapelle C. A. van Dieren te Stolwijk; voor Aagtekerke W. Silfhout te H. I, Ambacht, Reputaties tellen niet! De complete top 3 van vorig jaar, J, Sanüfort, W, T, Breen en A, J. Kastelein, moesten afgelopen maandag capituleren. Hiervoor verant woordelijk waren o.a. A. C. Baas en K. van der Wende die door deze prestatie de koppositie hebben bezet met 4 punten uit 6 wedstrijden. In groep 2 valt vooral het goede preste ren van A. van Huizen op. Met 5 punten uit 6 wedstrijden voert hij de ranglijst aan voor P. Speelman die 4,5 punt heeft uit 7 gespeelde wedstrijden, A,s. maan dag komt het eerste 8-tal uit Numans- dorp op bezoek in Ouddorp voor een bondswedstrijd. Schaken,groep 1 W, T, Breen - P. A, DerrezO - 1 K. van der Wende-J. SantifortI - O A. C. Baas-A. J. Kastelein1 - O R. van der Wende - F. L. TroostO - 1 M. Breen - W. H. M. van Geelenrem. Schaken, groep 2 A. van Huizen - A. Schaefer1 - O E. T. E. Derrez - H. Soetemanrem. P. Breen - P. van der NoordtO - 1 Ik bin gehore in Stellendam, ut durp dat leit in de hals van 't eiland, tussen Melissant en Goeree. 't Is un vissersplaets mar ze visten toendertied inkel op gor- naet. De schuutjes waer ze mee visten waere blaezers. Ze hadde aen groat zeil m un fokke. Voorop hadde ze dan nog ut klein zeiltje konde zette; 't kluufzeil noem- de ze dat. Ze hadde nog gean motor in daerom voere ze op ut tieje, ebbe en vloed. Bie ebbe weg in bie vloed terug. 't Was mar un aermoedige snee broad die ze verdienden en als 's winters de hae- ven dichtvroor kwam d'r niks in de lae. Vaek waere de centen dan healemael op en most alles op de pof gekocht worre bie den bakker in de kruujenier. Vleis in spek hadde ze meastal van der eige, want ze hielde haest allemael un vaarke dat tegen de winter geslacht wier. Dat slachten van zoa'n beast dat was un kouse appart. Ze bonde dan un touw om z'n achterpoat en liepe d'r mee naer den diek of de kaoje. Daer trokke ze dan z'n poat onderuut en als ie lag sneeje z'm mit un groat mes de kele deur in dan bloeide die doad. Noe zouw dat niet mear magge mar toen maekten ze daer gean praet over. Wat de gomaet angaet, die most worde gepeld en dat gebeurde thuus. De vissers brochte ze naer de pelderië waer ze voor viste en de meansen die pelden giengen ze daer mit un emmer haele. As ze gepeld warre gienge ze daer weer naer toe en wiere de gepelde gewoge. Je kreeg twea en un halve cent per ons en 's zaeterdags kon je om je centen komme van de heale weke. Bie ons thuus pelden ze oak en daer had ik zwaer de p... over in want as je uut schole kwam kon je anschuve an de peltaefel in plekke van buuten speule en daerom ha'k m'n heale leven gean gornaet mear kunne zieë. Mar 't most want bread hadden we 't niet. M'n vaoder was lichtwachter bie de kustverlichüng; un baentje bie 't Rijk dus mit vast geld. Mar vast geld was vaste aermoei zeië ze in dat was zo. En wat bieverdienen gieng niet want d'r was niks. We hadden wel een tuuntje in daerdeur wat aerpels en groente. En oak een vaarke en un paer hoenders. De alleraarmsten verdienden soms un paer centen. Dan raepten ze kruukels tussen de steanen langs d'n buutendiek en giengen daermee langs de deure om te ver- koapen. In voar een paer mannen was er een ienkeie kear nog wat mar wel heal aores. Dan wasse ze draeger bie een begraefenis. Dat zat zo. Als d'r een was gesturve droegen de buren de kiste op un draegbaer naer 't kerk hof. Dat was bureplicht. Mar as je d'r zelf achter wou huurde je een draeger voor ene guide. En dat was toendertied een aerdege cent. De zondaegen waeren heal appart. Zes daegen in de weke was 't wearken mar 's zondags was 't doadstil. Een groat dael gieng naer de kaarke, twae kear in die niet gienge zatte thuus. Hoe die zondaegen omkwamme begriep 'k niet. Er was gean radio, T.V., gean blaedjes om te lezen, niks van dat alles. Ze laze het Rotterdams Nieuwsblad of het Eilanden Nieuws en verder niks. Un paer huuzen van ons vandaen weunde Piet Brinkman, een visser. Die zat 's zondagsmiddags in huus Psalmen te ziengen. Dat gieng mit groate draoien, hoe groater hoe moaier. Psalm 42, die begon mit de regel 't hijgend hert, de jacht ont komen, was er vaek bie. En zo vergiengen de daegen, de weken, de maenden in de jaeren. Jae, in as 't jaer om was dan gienge ze naer de kaarke op ouwejaersaevend. De domenee hield dan z'n bekende preek; terugkieke op 't jaer dat haest voorbie was. En ze zonge dan zoals altied het lied: uren, dagen, maanden, jaren, vlieden als een schaduw heen, In as de kaarke uut gieng dan liepe ze saeme naer huus as ze dezelfde kant op moste. Dan wier d'r nog wat naegepraet, vooral over de leste regels van het juust gezonge lied: al het heden wordt verleden, schoon 't ons toegerekend blijft, Jae, die leste regels, 't Is voarbie mar d'r staet veul op ons boekje geschreve, zeie ze dan. En wie bie z'n huus was gekomme wenste de aore, die nog een endje deur moste, een goed uiteinde en alles wat wenselijk is voor 't nieuwe jaer. De measte bleve op tot twaolf ure; de mannen dronken dan een borreltje. Eén bor- reltje en de vrouwen een glaesje boerejonges of boeremeisjes. En op Nieuwjaersochtend gienge ze weer naer de kaarke. D'n domenee had voor die ochtend oak weer zoa'n standaerdpreek en striek en zet wier d'r gezonge uut psalm 25 vers 2: Heer, ai maak mij Uwe wegen, door Uw woord en geest bekend. 's Middags dee 't heale durp een dutje, want gistere tot twaolf ure op, dat waere ze niet gewend in maarge was tweer vroeg dag, zoals altied. 't Was hard waarke, lange daegen en dikkels veul zurgen mar as 't noadig was hadde ze tied voar mekaore. En wie heit dat vandaeg de dag nog, tied voor een aore? Soms hoar je dat ze d'r een vinde die al een paer daegen doad in huus leit. Dan vraeg je je toch of waer we naer toe gaen. Je mot er mar niet an dienke zaage ze dan mar 't zal je over- komme. Justement. Mit de groete uut Den Haeg van een gehore Stellendammer. K, de Ronde - J, Grinwisrem. E, Santifort - P. SpeelmanO - 1 Dammen J. van Koppen - J. WesthoeveO - 3 A. Meijer -J. VisbeenO - 3 A, de Mik - K. TanisO - 3 A. P. C. de Mik - C. Tanis3 - O H. M. Floresteijn - M. BruinsmaO - 3 H. M. Tanis - C. AkershoekO - 3 FIJNAART - Met de Liberty intro duceert de International Recre ation Group in Fijnaart een nieuw caravanmerk in Nederland. De Li berty is specifiek ontworpen voor de Nederlandse caravanner. Een compleet ingerichte caravan ge koppeld aan een zeer aantrekkelijk prijskaartje. De Liberty is de ideale caravan voor zowel nieuwe als bestaande caravanners, die op zoek zijn naar het ultieme caravan- plezier. Aan de buitenkant is de Liberty herken baar aan de aluminium hamerslag buiten beplating in combinatie met het vol kunststof (ABS) voorfront. Klassieke lij nen gekoppeld aan een aërodynamische vormgeving maken de Liberty een oog strelende verschijning op de weg. De ge- integreerde, ruime disselbak biedt plaats aan twee gasflessen, watertank en reser vewiel (optie). Hoewel de Liberty nieuw is op de Neder landse markt, heeft dit caravanmerk in Frankrijk inmiddels haar sporen ver diend. De Liberty is leverbaar in 4 opbouwleng- ten en 7 verschillende uitvoeringen. En zoals gezegd: allemaal zeer compleet uit gerust. Standaard aan boord onder meer omvormer 220/12V, 220V stopcontacten. 12V-verlichting en buitenlamp, In de toi letruimte een Thetford-cassette-toilet en een comfortabel van alle gemakken (spiegel, verlichting, 220V-stopcontact) voorzien toiletmeubel. De Trumatic 3002 verwarming zorgt ervoor dat de Liberty ook in herfst of winter een behaaglijk on derkomen biedt. De keuken is onder meer uitgerust met een 70-liter koelkast, 3-pits gascomfort, afzuigkap, draadmand en soepel lopende besteklade, Combi-rollo's (verduiste ring/m uggenhor) voor alle ramen en het dakluik behoren eveneens tot de stan daard-uitrusting. De meubels in de Liberty zijn uitgevoerd in een lichte houtsoort. De stijlvol gevormde lichtgebogen bo- venkastjes in combinatie met de hang-/ legkast bieden volop bergruimte. De blauwe accenten in de decoriijsten, hand grepen en sloten geven het geheel een eigentijds karakter. Voor de stoffering is een moderne, kleur rijke stof gekozen. Naast comfort staat ook veiligheid bij Li berty hoog in het vaandel. Het breed- spoor chassis met Al-Ko koppeling en schokdempers zorgt voor een rotsvaste wegligging en een optimaal rijcomfort van de Liberty. Prijzen Liberty vanaf 18.995 (350 EK) tot 23.395,-(470 CT). De Windroos-Kerstconferentie gaat dit jaar over geloofsbeleving, met als titel: 'Een ervaring rijker?!' Dit thema wordt uitgewerkt in de centrale bijbelstudies aan de hand van de belevenissen van de profeet Elia en in een aantal keuzepro gramma's. Daarbij komen vragen aan de orde als: 'Is er in het (mijn) christelijk geloof wel wat te beleven?', 'Wat voor rol kunnen ervaringen spelen en hoe be trouwbaar zijn ze?' en 'Geloof ik wel echt als ik God niet of nauwelijks ervaar in mijn leven?' Verder komen er tal van andere (geloofs) onderwerpen aan bod, wordt er veel samen gezongen en is er ruimte voor humor, sport en onderlinge ontmoeting. Naast de bemoediging die er van de ge zamenlijke bijeenkomsten uitgaat, is er ook gelegenheid om regelmatig in kleine groepen met elkaar door te praten over de bijbelstudies en meer persoonlijke ge loofsvragen. De Kerstconferentie wordt van maandag 28 tot en met donderdag 31 decembe'i- gehouden in De Bron te Dalfsen. Wel kom zijn jongeren van 17 jaar en ouder en deelname kost 140,-. Voor meer informatie en/of een aanmel dingsformulier kun je tijdens kantooru ren bellen met De Windroos in Amers foort, tel. (033) 4622802. De inschrijving sluit op 7 november. Maandag 2 november begint er weer een cursus jeugdschaak. Er wordt lesgegeven in de stappen 1 t/m 5. Ben jij geïnteresseerd en ben je 11 jaar of ouder en wil je de schone kunst van het schaken leren of verbeteren? Bel dan naar Wilko Breen, tel. (0187) 682576 of kom maandag 2 november naar het achterzaaltje van de Bonte Koe.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 6