NIEUWE BOEKEN iWijiiiiiiJiiJlly 'HOOFDPIJN' Uitslagen Schotejil recordwedstrijd schoolslag Good Luck pakt koploper Een koffie-ochtend Organist Jaap Zwart OLIEBOLLEN Gespreksgroep voor a.s. ouders voor ouders van peuters Eindstanden kampioenschappen 1998 P.V. De Trekvogels te Ouddorp Biz. 2 Kom sfeer proeven met de nieuwste kersttrends, Glühwein en kerstbrood. Berichten uit de Gezondheidswijzer: Maandthema november Hoe zijn uw sporen te zien in het duister Hoe zijn uw sporen te zien in het duister van mensen die lijden en sterven de dood Glanst onder ons slechts verborgen uw luister in water als wijn, in ons dagelijks brood? Open de ogen van hen die verlangen te zien wat uw glorie op aarde vermag. Laat wat in oude vertrouwde gezangen bezongen werd oplichten, licht als de dag. God van de machten, zie hoe wij bezwijken in twijfel gebed en ontdaan van uw eer, Kom dan en laat onweerlegbaar ons blijken dot Gij alleen God zijt. Gij, Redder en Heer. Uit: Jan Groenleer, Witte kaarsen. Uitgeverij Boekencentrurv, Zoetermeer. Paperback. 52pag. Prijs/ 14,90. uit Hattem tijdens Hen^ormingsavond in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Uitslagen van 26 oktober DIERENBESCHERMING EILANDEN-NIEUWS DINSDAG 27 OKTOBER 1998 Drs. W. Kats, Beslissende dagen. Blij vend uitzicht. Uitgeverij Barnabas te Heerenveen. Paperbacks. 92 resp. 78 pag. Prijs 17,50 per stuk. Beide bun deltjes bevatten een specitiei<e selectie van ongeveer 25 bijbelteksten. Van elke tekst wordt eerst een meditatieve uitleg gegeven, gevolgd door in/.ichtgevende notities. Ieder hoofdstukje besluit met discussievragen. Het bijzondere van deze boekjes is dat de teksten zijn gegroe peerd rond een bepaald thema. Inventivi teit in de keuze van deze teksten kan de schrijver niet ontzegd worden. Het eerste boekje betreft bijbelstudies over de woorden 'op de derde dag'; het tweede over teksten waarin 'vensters' voorko men. De auteur is gereformeerd emeri- tus-predikant. Dr. C. van Sliedregt en mw. J.A. van Sliedregt-Hoksbergen, Is het wel voor mij? Geloofs(on)zekerheid vanuit de verkiezingsleer. Uitgeverij J.J. Groen Zoon, Heerenveen. Paperback. 76 pag. Prijs 19,95. De auteurs - in het boek 'Kees en Joke van Sliedregt' genoemd - bewonen de hervormde pas torie van Nunspeet. Zij verdiepten zich in de problematiek die is aangegeven in de ondertitel van hun boekje, elk vanuit een eigen discipline. De intentie van de schrijvers is niet zozeer een theologisch- wetenschappelijke als wel een pastorale, gericht op hen die lopen met de branden de vraag: /s het heil van God wel voor mij? De warme en invoelende toon van dit boekje doet weldadig aan. In de pas toraal bedoelde leiding tracht het domi nees-echtpaar tegelijkertijd een onbijbel se beschouwing van de Goddelijke ver kiezing tot zaligheid te bestrijden. Ds. Van Sliedregt geeft in elf hoofdstukjes uitleg van Rom. 9 en (ged.) 10 II. Daarbij stelt hij af en toe (kleine) vraag tekens bij het bijbels gehalte van de Dordtse Leerregels, het belijdenisge schrift dat zich het meest uitdrukkelijk uitspreekt aangaande verkiezing en ver werping, verzoening en volharding. Mijn gedachte is dat de schrijver het bijbels pastorale spreken van de Leerregels toch niet voldoende naar waarde acht. Juist voor hen die met de aangegeven vragen lopen, kan de Confessie medicijn beteke nen. Mag ik in dit verband verwijzen naar de behandeling daarvan door wijlen ds. L. Vroegindeweij in zijn boek, geti teld De troost der verkiezing. Drs. M.D. Geuze, De zegen van Pink steren. Handreiking voor bezinning op en gebed om het werk van de Heilige Geest. Uitgeverij J. J. Groen en Zoon, Heerenveen. Paperback. 105 pag. Prijs 22,50. Ook dominee Geuze is her- Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tei. (0187) 68 42 67 vormd predikant te Nunspeet. Al meer publiceerde hij over de persoon en het werk van de Heilige Geest. Hier biedt hij een twaalftal meditatieve studies over bijbelse aspecten van (het werk van) de Heilige Geest. Enkele hoofdstuktitels: Een beloofde zegen (Joel 2:18-32), Een opbouwende zegen (I Kor, 14:1-12), etc. Elk hoofdstukje eindigt met een gedicht en een gebed, alsmede enkele vragen voor overweging en/of gesprek. Dr. C.A. van der Sluijs, Kerk of afscheiding. Een actualisering in theo logisch en historisch perspectief. Uit geverij J.J. Groen en Zoon, Heeren veen. Paperback. 61 pag. Prijs 19,95. Over de S.O.W.-beweging is al veel geschreven. Ook dit boekje neemt het uitgangspunt in dit herenigingsproces van een drietal kerken. Dr. Van der Sluijs, hervormd predikant te Rotterdam, formuleert als de fundamentele vraag die naar het al dan niet voortbestaan van de Nederlandse Hervormde Kerk. In het eerste deel van dit boekje onderzoekt hij het spreken over de kerk binnen de gere formeerde traditie. Vooral Calvijn komt ter sprake. Deel twee is gewijd aan de verhouding van Wesley en Whitefield. Ondanks diepgaande leerstellige ver schillen hebben zij getracht elkaar vast te houden. Dr. A. N. Hendriks, drs. A. van Veen- Vrolijk, mw. G. Velema-Drent, prof. dr. W.J. Ouweneel. Vrouwen, ambt en dienst. Gesprek tussen verschillende visies op basis van de Schrift. Uitge verij Barnabas te Heerenveen. 127 pag. Prijs 24,95. Vier personen met een verschillende achtergrond geven hun gedachten weer over de bijbelse positie van de vrouw in de gemeente. Gelet op diverse recente publicaties alsmede de gedachtenwisseling binnen een in deze weken vergaderende Generale Synode is dat kennelijk een actueel thema. Dr. Hendriks is predikant binnen de Gerefor meerde kerken vrijgemaakt. Prof. Ouwe neel is lid van de Vergadering der Gelo vigen. De achtergrond van de dames Van Veen en Velema is evangelisch c.q. cha rismatisch. De auteurs geven allereerst afzonderlijk hun mening - die heel ver schillend is - en daarna gaan ze met elkaar in discussie. Gezegd moet worden dat, ondanks deze discussie, elke auteur uiteindelijk op zijn/haar ingenomen standpunt blijft staan. Toch kan kennis neming van deze bundel wel nuttig zijn voor de eigen gedachtenvorming. Hierbij wijs ik met name op de constructieve en bijbels-gefundeerde bijdrage van dr. Hendriks. Een lamp voor de voet. Uitgave van: Gereformeerde Bijbelstichting te Leerdam. Paper back. 64 pag. Prijs 8,50. Een boekje dat bijna zestig tek sten bevat, met als verbindende lijn de niet te overschatten waarde en betekenis van de Heilige Schrift. De teksten zijn ontleend aan predikers en dichters uit vroeger eeuwen. Enkele namen, wille keurig gekozen: Alexander Comrie, Tho mas Shepard, Isaac da Costa, H.F. Kohl- brugge en Maarten Luther. Aanbevolen! b()kki:n i;n mu/.ikk VAN DER BOOM \nnr-,lraal4i - MAi ÜG Sonmiel.sdijk lel, (III K7) 4X2(1 M-Tiix (0187) 48 4.'; 20 Mark Janssens, Onbegrijpelijk! God in het boek Job. Uitgeverij Boekencen- trum te Zoetermeer. Paperback. 63 pag. Prijs 16,50. Een vijftal bijbelstu dies over gedeelten uit het boek Job. Uiteraard komt in dit boekje de vraag naar God en Zijn leiding in het leven naar voren. De schrijver is Nederlands Gereformeerd predikant te Baarn/Soest e.o. De Nederlandse Belijdenisgeschriften. Met register. Uitgeverij Boekencen- trum te Zoeter meer. Paperback. 128 pag. Prijs 14,50. De titel van dit hand zame boekje geeft de inhoud al weer: de teksten van de gereformeerde Confessie, te weten de drie oud-christelijke belijde nissen alsmede de 16e- en 17e-eeuwse belijdenisgeschriften (afgekort als HC, NGB en DL). Weergegeven in de vert aling-1983. Het register van trefwoor den, samengesteld door dr. W. Verboom, kan goede diensten bewijzen! JMJK Zaterdag 24 oktober is in het zwembad van sportcomplex De Staver te Middelharnis de jaarlijk se recordwedstrijd schoolslag van zwemclub de Schotejil gezwom men. Alle zwemmers van de Scho tejil waren hierbij in de gelegen heid om aan de start te verschij nen. Bij de leeftijdscategorie tot 8 jaar was het vooral erg spannend bij de meisjes. Wil- lemijn Villerius, Sanne Tieleman en Nicolette Meiaard eindigden op de 25 meter schoolslag op de plaatsen 1, 2 en 3 binnen 1 seconde van elkaar. In de leeftijdscategorie onder 12 Jaar werd bij de jongens uitstekend gepres teerd door met name Willem Joppe. Hij zwom de 50 meter in een tijd van 41.06, hetgeen niet alleen goed was voor een Ie plaats, maar tevens een nieuw clubrecord betekende. Onder 14 jaar werd 100 meter gezwom men en was er een verrassende prestatie door Mark Verwijs, die hier in een uitste kende tijd van 1.26.43 won. In de leeftijdscategorie onder 16 jaar eindig de ook Maarten Nieuwstraten in een snelle tijd, nl. 1.21.36. goed vooreen Ie plaats. De startvergunninghouders zwommen De medaille winnaars van de recordwedstrijd waren: behalve de reeds genoemde afstanden ook nog de dubbele afstand teneinde hierop een tijd te kunnen zetten ten behoeve van inschrijftijden voor andere wedstrijden. Hierbij was opnieuw Wil lem Joppe goed op dreef. Op de 100 meter schoolslag vestigde hij andermaal een clubrecord in 1.31.67, derhalve z'n tweede record binnen één wedstrijd. Ook werd een clubrecord gezwommen door William Weeda. En wel met een tijd van 2.15.03 bij de Jongens onder 8 Jaar op de 100 meter. Ook bij de meisjes in de zelfde leeftijdscategorie zwom Nicolette Meiaard met een tijd van 2.24.05 naar een clubrecord op de 100 meter school slag. Op de 200 meter schoolslag bij de meis jes onder 16 jaar vestigde ook Jenny Jon- gejan in 3.15.27 een nieuw clubrecord. Bij de heren tenslotte bleef Marcel Stolk op de 200 meter schoolslag met zijn tijd van 2.56.31 net enkele seconden verwij derd van het clubrecord. Andere verdienstelijk tijden waren er voor Leander Noordijk, Maarten Nieuw straten en Mark Verwijs, die resp. 3.03.76, 3.04.00 en 3.21.54 zwommen op hun 200 meter schoolslag. Bij de dames zwom Astrid van der Horst op de 200 meter opnieuw een goede tijd van 3.15.53 MIDDELHARNIS De gespreksgroep is bedoeld voor aan staande ouders die meer willen weten over zwangerschap, bevalling en de pe riode daarna. De deelnemers kunnen zelf aangeven welke onderwerpen zij graag behandeld zouden zien. Enkele voorbeel den: bevalling, borst- en flesvoeding, huilen, werken en een baby. Er zullen ervaringen kunnen worden uitgewisseld. De gespreksgroep wordt gegeven: Plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72 te Middel harnis. Data: woensdag 28 oktober, 4, 11, 18 november 1998. Tijd: 20.00 tot 22.00 uur. Kosten: per persoon, per bijeenkomst: 7,50 voor leden en 12,50 voor niet-leden. Per cyclus van 4 bijeenkomsten: 25,- voor leden en 42,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Welzijn Groep, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181626226. IVllDDELHARNIS - Zaterdag 24 okto ber was Keep Fit uit Roosendaal, de nummer 1 op de ranglijst, de tegenstan der van de ploeg uit Middelharnis. Good Luck staat momenteel op de laatste plaats, een ware uitdaging dus om op deze dag de koploper te treffen. Good Luck begon uitstekend en wist in de eerste aanval al uit een combinatie tussen Marja van Splunter en Steven Vogelaar te scoren via deze laatste uit een afstandschot. De verdediging van Good Luck was strak en zo kon ook het tweede doelpunt van Good Luck worden gemaakt, dit maal na aangeven van Heidi Kamerling aan Steven Vogelaar. Keep Fit wist te scoren en even later gaf Mar- jon Soeteman, Marcel Kievit een vrije bal aan, zodat deze laatste van afstand kon scoren. De verdediging van Good Luck verslapte wat, zodat Keep Fit tot 3- 4 kon komen. Na een snelle aanval gaf Nico Overduin, Marcel Kievit de kans om van dichtbij doel te treffen en dit ook deed, 4-4. Keep Fit wist twee maal doel te treffen en vervolgens gaf Samantha Krijgsman, wederom uit een vrije bal. Marcel Kievit de 5-6 aan. Enkele minu ten later maakte Samantha Krijgsman inet een individuele actie de gelijkma ker. Net voor rust kwam Keep Fit op 6-7. Na rust werd een mooie aanval van Ste ven Vogelaar en Jan-Willem de Vos ver zilverd door een doelpunt van Jan-Wil lem de Vos. Even later kon Samantha Krijgsman, wederom met een individu ele actie doel treffen en wist Nico Over duin van afstand de 9-7 te maken. Keep Fit maakte 9-8 en na een snelle combina tie tussen Marja van Splunter en Heidi Kamerling gaf deze laatste Steven Voge laar een doorloopbal aan, die zo de 10-8 maakte. De 11-8 kwam tot stand door een combinatie tussen Marjon Soeteman en Samantha Krijgsman, die van afstand scoorde en even later gaf Nico Over duin, Marcel Kievit weer de kans om van dichtbij doel te treffen. In de slotfase kwam Cor Bom in de ploeg voor Steven Vogelaar. En al binnen enkele minuten kon Cor Bom Heidi Kamerling goed een doorloopbal aangeven, zodat zij de eind stand van 13-8 op het scorebord kon zet ten. Deze dag heeft Good Luck goed gepres teerd als team en wist de ploeg van trai ner/coach Peter van Vliet vooral de tweede helft door goed samenspel aan het langste eind te trekken en (ie twee punten in Middelhanis te houden. EUROPAlUlN DIRKSLAND. VROONWEG 23, 0187-60135A 25m schoolslag meisjes onder 8 jr Ie in 29.24 Willemijn Villerius 2e in 29.61 Sanne Tieleman 3e in 29.85 Nicolette Meiaard 50m schoolslag meisjes onder 10 jr Ie in 0.52.58 Rhiana van Kempen 2e in 0.57.83 Esther van der Slik 3e in 1.08.78 Mary-Beth van Zoest 50m schoolslag meisjes onder 12 jr Ie in 46.39 Iris Oostdijk 2e in 48.04 Hanneke Drooger 3e in 49.78 Anita Schaap lOOm schoolslag meisjes onder 14 jr Ie in 1.37.60 Rianne Noordijk 2e in 1.47.76 Irene van Mourik 3e in 2.02,28 Noortje de Beer lOOm schoolslag meisjes onder 16 jr Ie in 1.30.51 Jenny Jongejan lOOm schoolslag Dames Ie in 1.29.60 Astrid van der Horst 2e in 1.35.89 Liesbeth van der Linde 3e in 1.40.81 Ellen van der Slik 25m schoolslag jongens onder 8 jr Ie in 30.92 William Weeda 2e in 35.26 Lennard v.d. Houten 50m schoolslag jongens onder 10 jr Ie in 50.48 Ted de Jager 2e in 54.45 Martijn van Hoorn 3e in 56.73 Dion Beukers 50m schoolslag jongens onder 12 jr Ie in 41.06 Willem Joppe (clubrecord) 2e in 44.22 Leander Jongejan 3e in 46.21 Piet-Jan van Zoest lOOm schoolslag jongens onderl4 jr Ie in 1.26.43 Mark Verwijs 2e in 1.30.41 Frank ZoeteweiJ 3e in 1.39.52 Matthijs Weeda lOOm schoolslag jongens onder 16 jr Ie in 1.21.36 Maarten Nieuwstraten lOOm schoolslag Heren Ie in 1.21.77 Marcel Stolk 2e in 1.24.08 Stefan Langbroek 3e in 1.26.11 Gerwin Grit Iedereen heeft wel eens last van hoofdpijn en meestal is het leed snel geleden. Maar dat geldt niet voor ruim één op de tien Nederlan ders. Uit onderzoek blijkt namelijk dat 1,4 miljoen mensen in ons land chronisch last hebben van hoofd pijn. Gelukkig is er vaak meer aan te doen dan de meeste mensen den ken. Voor mensen die meer willen weten over 'Hoofdpijn', heeft de Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden een informatie pakketje samengesteld, dat iedereen gra tis kan ophalen of aanvragen. Het infor matiepakketje bestaat uit verschillende folders over 'Hoofdpijn'. Eén folder be vat een test waarmee te achterhalen is welke soort hoofdpijn u heeft. Ook staan er een aantal praktische tips in deze fol der om hoofdpijn in ieder geval zoveel mogelijk te vermijden. In de folder 'Hoofdpijn verlichten en voorkomen' worden de verschillende soorten hoofd pijn nader beschreven. Tevens is er een folder van de Nederlandse Vereniging van Migrainepatiënten toegevoegd. Tot slot bestaat het pakketje uit een tijd schriftartikel over de verschillende soor ten hoofdpijn die mensen kunnen hebben en interviews met mensen hierover. De gratis informatiepakketjes kunt u telefonisch aanvragen of ophalen bij de Gezondheidswijzer in de GGD-vestiging die het dichtst bij u in de buurt is: Middelharnis, Sportlaan 5, tel. (0181) 652404. OUDDORP - Tijdens een koffie-och tend kunt u met elkaar praten over aller lei zaken die u in het dagelijks leven met uw peuter tegenkomt en die u bezighou den. Er zijn dus geen vaste thema's. Wat er tijdens een koffie-ochtend wordt be sproken, hangt af van wat u zelf in brengt. U kunt hierbij aan de volgende onder werpen denken: - spelen en speelgoed. - mijn kind eet zo weinig. - wanneer kan mijn kind zindelijk worden. - mijn kind heeft van dit driftbuien. plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Dirkdoensweg 33 te Ouddorp. datum: woensdag 18 november 1998. tijd: 09.30 tot 11.00 uur. kosten: per persoon, per bijeenkomst: 7,50 voor leden en 12,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Welzijn Groep, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. De Gezondheidswijzer Zuidhollandse Eilanden is het publieksinformatiecen trum van de GGD voor iedereen met vragen over o.a. gezondheid en gezond heidszorg, ziekten, gezondheidsrecht, alternatieve geneeswijzen en adressen van patiëntenverenigingen, praatgroe pen en zelfhulpgroepen. In de Gezond heidswijzer zijn mensen aanwezig die u helpen met het beantwoorden van uw vragen. Ook kunt u zelf informatie op zoeken en doorlezen. Er zijn folders, tijd schriften, boeken en naslagwerken aan wezig- Veel folders kunnen gratis worden meegenomen. D.V. zaterdag 31 oktober 1998 wordt in verband met hervormingsdag een bijzon dere dienst gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Goedereede. De dienst zal wor den geleid door de plaatselijke predikant drs. J. W. van Estrik en zal in het teken staan van de lang geleden door Maarten Luther ondernomen activiteiten. Naast psalmen zullen er ook door Luther geschreven gezangen worden gezongen. De gemeentezang zal aan het orgel wor den begeleid door de landelijk vermaar de Jaap Zwart uit Hattem. Tijdens de hervormingsdienst van 1997 ondernam deze bekende organist voor het eerst de tocht naar Goedereede om na uitnodi ging daartoe het orgel van het oude kerk gebouw te bespelen. Jaap Zwart gaf aan dat hij zich direct achter het klavier van Goeree's orgel Afdeling 1: B. Visbeen - A. Doorn1 - 1 B. V. d. Spaan - C. Visbeen1 - 1 P. Kom-J. Looy0-2 T. Goedegebuur-H. Visbeen1 - 1 Afdeling 2: T. de Geus - Carlo Visbeen2 - O H. van Heukelen - H. de Geus2 - O H. Koppelman - J. Non1 - 1 thuis voelde. Het is de toehoorders en ook de voorganger toen niet ontgaan hoe de befaamde organist met gevoel de schone liederen Davids begeleidde. Van de preekstoel werd de organist uitgeno- diad D.V. 1998 opnieuw naar Goederee- de'^te komen om nogmaals de gemeente zang te begeleiden. Graag gaf Jaap Zwart daaraan gehoor met als gevolg dat hiJ a.s. zaterdag niet alleen de gemeentezang hoopt te begeleiden maar ook een impro visatie ten gehore zal brengen rondom het thema 'Geest des Heeren, kom van boven!' Naast de meditatie zal ook een zoge naamd tafelgesprek van Luther worden voorgelezen. Kortom, een dienst die zeker de moeite waard zal zijn om bij te wonen. De dienst begint om 19.30 uur. Het kerkge bouw is geopend vanaf 19.00 uur. Gevonden en vermiste dieren GEVONDEN: Middelharnis, jong katje, 7 weken, zwart-wit. Ooitgensplaat: oranje/rood, cypers, ongec. kater, witte bef. Inl.: (0187) 65 18 87 Bel ook even naar Amivedi voor vermis te of gevonden dieren, tel. (0187) 601189. OUDDORP D.V. zaterdag 31 oktober zal er weer een oliebollenaktie worden gehouden. We hopen dan bij u langs te komen. U kunt ze ook zelf afhalen tussen 10 en 12 uur bij het verenigingsgebouw van de Ger. Gemeente aan de Spaanseweg. Aktiecommissie Ger. Gem. Ouddorp Vitesse: onaangewezen pnt. 1. H. Grinwis4785 2. Venneman-Troost ...4744 3. J. Bakelaar4726 4. H. Kleyn4553 5. A. Klijn4247 Duifkampioen: H. Grinwis Midfond: onaangewezen: pnt. 1. J. Bakelaar6747 2. Venneman-Troost ...6647 3. H. Grinwis6498 4. N. Venneman6445 5. J. K. van Wijk6244 Duifkampioen: P. Mierop Fond: onaangewezen: pnt. 1. P. Mierop6366 2. A. KliJn6271 3. A. Kievit5561 4. Comb. Grinwis5233 5. J. W. Nagtegaal Duifkampioen: Venneman-Troost. Algemeen oud: onaangewezen: pnt. 1. P. Mierop16656 2. Venneman-Troost. 16083 3. A. Klijn16066 4. H. Kleyn15527 5. H. Grinwis14545 Duifkampioen: P. Mierop Jong: onaangewezen: pnt. 1. H. Grinwis7818 2. A. Klijn7583 3. J. Bakelaar7126 4. Comb. Pij 1/Verhage 7071 5. Comb. Grinwis7070 Duifkampioen: Krijger-Zonneveld Navluchten: onaangewezen: pnt. 1. Comb. Grinwis4685 2. H. Grinwis4671 3. N. Venneman4433 4. A. Klijn4424 5. Comb. Pijl-Verhage.4084 Duifkampioen: H. Grinwis Generaal: onaangewezen pnt. 1. A. Klijn28073 2. H. Grinwis27035 3. H. Kleyn25614 4. Comb. Grinwis24884 5. P. Mierop22389 Duifkampioen: P. Mierop Koppelkoers: A. Klijn H. Grinwis. Marathon: H. Grinwis. Eerstgetekende: A. Klijn. aangewezen pnt. 1. H. Grinwis4785 2. J. Bakelaar3240 3. P. Mierop3028 4. Venneman-Troost2508 5. Krijger-Zonneveld2446 aangewezen pnt. 1. J. Bakelaar5170 2. J. K. van Wijk4973 3. P. Mierop4285 4. H. Kleyn4252 5. A. Kievit3694 aangewezen pnt. 1. P. Mierop5872 2. A. Klijn4997 3. Venneman-Troost4502 4. J. W. Nagtegaal3997 5. A. Kievit"3852 aangewezen pnt. 1. P. Mierop13186 2. Venneman-Troost10611 3. A. Kievit9948 4. A. Klijn9812 5. H. Grinwis9470 aangewezen pnt. 1Krijger-Zonneveld4982 2. H. Kleyn4810 3. J. Bakelaar4665 4. Comb. Grinwis4561 5- A. Klijn4303 aangewezen pnt. 1. H. Grinwis4371 2. Comb. Grinwis3854 3. N. Venneman2959 4. A. Klijn2529 5. H. Kleyn2013 aangewezen pnt. A. Klijn16646 2. H. Kleyn16194 3. P. Mierop16163 4. H. Grinwis15585 5. Comb. Grinwis14197 Belgiëvluchten: H. Grinwis. Keizerkampioen: A. Klijn. TENTOONSTELLING: Onze grote vogeltentoonstelling is op 20 en 21 november a.s. Zowel voor bevlogen als onbevlogen duiven in diverse klassen Er ziin mooie prijzen te winnen, de hoofdprijs voor de kampioen bevlogen en onbevlogen i nog een verrassing. Voor inlichtingen en het aanvragen van inschrijfformulieren kunt u contact opnemen met de heer C. M. Grinwis, Hermanswee 16 M'^'K ^r k aa Vli (0187) 681609. mansweg 16, 3253 BG Ouddorp, tel.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2