LITIE Arjaan Robijn werd zondag 100 jaar Landbouwers let op uw zaak Verkoping in Melissant Reformatie-herdenking te Sommelsdijk Orgelconcours Crea-avond Levensmiddelen-bingo Nieuw raadslid tlommieniaii Bevolkingsonderzoek naar borstkanker 'Advendo' houdt oliebollenactie Winterse maaltijd in Den Bommel Lekker voor de overgang JÊM MINNAARD VASTGOED te Oude Tonge Avond met een thema Koffie-ochtend in Goedereede Kerkdienst Ger. Gem. Discommunicatie Dirksland Aangepaste sporten voor CARA patiënten Beroep aangenomen f\-N^ 71e Jaargang DINSDAG 27 OKTOBER 1998 No. 6750 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930-Bank: RaboMiddelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Naar aanleiding van de oproep van de vereniging van Natuurmonumenten aan haar leden voor de plannen van Rijkswa terstaat om het Haringvliet weer zout te maken is het voor de landbouwers raad zaam hun krachten te bundelen om ge zamenlijk hier tegen een vuist te maken. Indien dit door zou gaan is het gebeurd met het beregenen van de gewassen wat een belangrijke vermindering van de op brengsten tot gevolg zal hebben. De vereniging Natuurmonumenten is reeds bezig om haar leden te activeren om zich hiervoor sterk te maken, gezien haar voorlichtingsavonden op 26 oktober te Middelharnis en 28 oktober te Helle- voetsluis. De landbouwers hebben hier een sterke organisatie tegen die met de belangen van de landbouw liefst helemaal geen rekening houdt, want boeren zijn in hun ogen alleen maar vervuilers van de na tuur, ze hebben alleen maar de plicht om het Nederlandse volk zo goed en goed koop mogelijk te voeden, de belangen van de boeren wegen minder zwaar dan de hunne. Dit is zichtbaar als het gaat om de zorg voor de ganzen, en in de waddenzee, als het gaat om het vissen van mosselzaad en kokkels, want die moeten in ruime mate voor de eenden beschikbaar blij ven. De varkens en de pluimveehouders moe ten nodig inkrimpen vanwege de mest- produktie maar ganzen en eenden in de natuur kunnen er niet teveel komen, de mest die deze dieren produceren en de schade die zij voor de landbouw en de visserij veroorzaken tellen niet mee. Over de kosten die het zout maken van het Haringvliet gemaakt moeten worden wordt niet eens gedacht, daar mogen de boeren die schade lijden door dat ze hun akkers niet meer kunnen beregenen aan meebetalen, drinkwater zal, in de Bies- bosch aangekocht moeten worden, er moet ook een persleiding voor worden aangelegd, deze kosten komen voor rekening van de inwoners van Goeree- Overflakkee. Bovendien wordt de natuur die zich in de loop der jaren gevormd heeft als waarde loos afgeschreven en vernietigd, en waarvoor en voor wie. Voor de gezondheidszorg is er te weinig geld, zieken en bejaarden zijn hiervan de slachtoffers want voor dwaze dingen moet er geld wezen, dan kost het nooit teveel. Daarom landbouwers, let op uw zaak, bundel uw krachten en zijt samen sterk en vecht door tot de Raad van State, red je het daar niet, het geeft uitstel en het verstand mocht eens doorbreken. Ouddorp E. Grinwis In navolging van het succes in Australië en Engeland heeft bakkerij v. d. Spoel Kerkepad Ic, tel. (0187) 486469 in Middelharnis een Soja-lijnzaad-brood ontwikkeld, waarmee vrouwen in de overgang de opvliegers kunnen verjagen. Bakkerij v. d. Spoel bakt 6 dagen per week het brood dat zij gaat noemen: Spoel vital; het weegt 450 gram en de prijs is 2,75. Soja en lijnzaad zijn twee grondstoffen die van nature rijk zijn aan phytoestro- geen en natuurlijke plant oestrogeen. 'De Schutse' vraagt uw aandacht! 'De Schutse' is een landelijke stichting, uitgaande van de Ger. Gem. in Ned. Deze stichting heeft een inrichting voor verstandelijk gehandicapten uit de refor matorische gezindte, gevestigd in Keste- ren. Er is tevens een dagverblijf voor ouderen en kinderen. Momenteel is men bezig een opvangmo- gelijkheid voor gehandicapten te realise ren in Lunteren. Het dagverblijf moet geheel uit opbrengsten van verkopingen, acties, giften e.d. gefinancierd worden. Om hieraan een steentje bij te dragen, organiseren we onze jaarljikse verko ping op D.V. 31 oktober 1998 van 10.00 tot 15.30 uur in Herv. vereni gingsgebouw 'De Poort', Voorstraat 14 te Melissant. U kunt hier o.a. terecht voor oliebollen, allerhande bakkersspullen, groente en fruit, slaatjes, kaas, snoep, advocaat, boeken, speelgoed, ondergoed, hand- werkartikelen, planten en aardewerk. Uw bezoek wordt zeer op prijs gesteld! Schutsecomité Goeree-Overflakkee op donderdag 29 oktober De interkerkelijke herdenking van de kerkhervorming zal dit jaar a.s. donderdagavond, Deo Volente, plaatsvinden in het kerkgebouw van de Hervormde gemeente aan de Ring te Sommelsdijk. Aanvang half acht. De opening zal verzorgd worden door ds. G. C. Kunz, predikant van de Her vormde Gemeente te Sommelsdijk. Aan sluitend zal hij spreken over 'Aandacht voor de traditie Ds. P. den Butter, predikant van de Christelijke Gereformeerde Kerk te Mid delharnis zal spreken over 'Het Evange lie der Eeuwige, enige Majesteit'. Ter wijl hij tevens de sluiting zal verzorgen. Medewerking verleent het Chr. gemeng de koor 'Sursum Corda' uit Dirksland, o.l.v. de heer P. H. Wessels. De herdenkingssamenkomst zal worden uitgezonden over de kerktelefoons van de Chr. Ger. Kerk en de Hervormde Ge meenten van Middelharnis en Sommels dijk. De kollekte zal bestemd worden voor de bijna voltooide kerkbouw van de Protes tantse Gemeente in het Belgische Tonge ren. Het comité Goeree-Overflakkee van de Stichting 'In de Rechte Straat' nodigt iedereen hartelijk uit om de herdekings- samenkomst van de Kerkhervorming op deze avond bij te wonen. Goeree-Overflakkee B.V. Aanstaande zaterdag, Deo Volente 31 oktober, zal in de Hervormde Kerk te Oude Tonge voor de elfde keer het Orgelconcours voor ama teurs plaatsvinden. In totaal 25 organisten hebben zich voor deelname aangemeld. Gezien de te spe len stukken is de verwachting, dat het weer een muzikaal evenement op hoog niveau zal worden. De drie winnaars van het vorige con cours (oktober 1996), André van der Beek (Sommelsdijk), Jan Hoek (Oud dorp) en Martin Kolff (Ouddorp) doen ook dit keer weer mee. Zonder twijfel zullen ze proberen ook dit keer weer bij de 'beste drie' te behoren. De juryleden Bert Matter en Johan van Dommele, zullen 's morgens van 9 tot 12 en 's middags van 2 tot 5 per deelnemer hun orgellicht laten schijnen over de ge leverde prestatie. Rond kwart over 5 wordt de bekendmaking van de uitslag verwacht. De 3 winnaars zullen 's avonds (20.00 uur), met de jury, concerteren op het prachtige Frobenius-orgel in deze kerk. U bent van harte welkom, zowel overdag als 's avonds! In het 'E.N.' van jl. vrijdag las u een toe lichting op het concours. De commissie Op woensdag 4 november a.s. spreekt Rinus Pieper uit Dinteloord over het thema 'God geeft een nieuw begin Zoek jij ook naar een nieuw begin in je leven? Kom ook luisteren in het Dien stencentrum, Doetinchemsestraat 27 in Middelharnis. Aanvang 20.00 uur met een kopje koffie. Info: Jaap en Corrie de Gans, tel. (0187) 4ö4Jdz. Christengemeente 'Vrienden van de Bijbel' OOLTGENSPLAAT Woensdag 28 oktober houdt de gemeng de zangvereniging Advendo uit Oolt- gensplaat een oliebollenactie. Ten bate van ons piano- en kledingfonds zullen wij weer oliebollen verkopen, huis-aan-huis in Oostflakkee. De oliebollen kunnen ook weer afge haald worden in de garage van Neelie Kreeft aan de Pieter Biggestraat te Oolt- gensplaat. KETEL VERGETEN MELISSANT - Dankzij een jongetje uit Melissant (leeftijd onbekend) kon een vergeten ketel met 10 liter water die zachtjes stond te koken in een afgesloten bouwkeet aan de Provincialeweg N215 worden afgezet. Zijn oog was op de ketel gevallen toen hij door het raam van de keet naar binnen had gekeken. Hij waar schuwde zijn moeder die de politie belde. Die constateerde dat het verhaal inder daad klopte. De aannemer werd gewaar schuwd waarna de ketel van het gas werd gehaald. 64 KILOMETER TE HARD GOEDEREEDE - Donderdagochtend werd op de rijksweg N57 een 48-jarige man uit Sommelsdijk aangehouden toen hij met 140 km. per uur over de Haring- vlietsluis reed. De maximumsnelheid ter plaatse is 70 kilometer. De man kreeg een proces-verbaal en zijn rijbewijs werd ingevorderd. D.V. woensdag 4 november is er op nieuw een koffie-ochtend. Deze keer zal er iemand in ons midden zijn van stich ting 'Family Help Programme'. Deze stichting is werkzaam onder de allerarm sten op het eiland Sri Lanka. Aan de hand van onder andere een film zal ons duidelijk worden gemaakt wat zij daar zoal doen en ook wat zij daar al be reikt hebben. Het thema van deze ochtend zal zijn: 'Naastenliefde We hopen vele vrouwen uit Goeree en omgeving te ontmoeten in 'De Ark'. Vanaf 9.00 uur staat de koffie klaar en uiterlijk 9.30 uur beginnen we. Tot ziens! Het team OUDDORP - woensdagavond 28 okto ber 19.30 uur ds. F. Harinck van Nieuwerkerk a.d. IJssel. HERKINGEN - woensdagavond 28 oktober 19.30 uur ds. T. M. van Dijk van Veen. Wegens grote deelname organiseert wijkvereniging 'De Zwaluw' een extra avond om een appeltjeskrans te maken onder begeleiding van Jo en Jo. De datum is 10 november en de kosten zijn hiervoor 27,50 inclusief materiaal en een kopje koffie. U kunt zich hiervoor opgeven tot 7 november bij Ellen Breure, tel. 483781 of bij Annemarie Knape, tel. 485945. Let wel: de avond begint om 19.30 uur. Tot ziens bij 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk. Vrijdag 30 oktober organiseert de Dirkslandse Kleindierenvereniging weer een Bingo in het EHBO-zaal- tje aan de Philipshoofjesweg te Dirksland. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar, deze is natuurlijk gratis. De Bingo begint om 19.30 uur. Onder de leden die hun uitnodiging mee brengen verloten we een avond gratis Bingospelen. En u weet toch dat u voor maar 5,00 per jaar al lid bent en u geniet dan van veel extra's, bijvoorbeeld korting op de Bingokaartjes. We spelen 15 ronden met heel veel boodschappenmandjes, roUades e.d. als hoofdprijs. Tevens spelen we een superronde met als hoofdprijs een super grote boodschap- penmand. Kinderen tot 12 jaar die met hun ouders meekomen spelen 15 ronden voor maar één tientje! Dus kom allemaal op vrijdag 30 oktober en breng iedereen mee, dan weten we zeker dat het een gezellige avond wordt. Wilt u voor deze avond nog inlichtingen, belt u ons dan even: (0187) 684473. In de recreatiezaal van Verzorgingshuis 'GeldershoP in Dirksland hadden ze zaterdag, achter de stoel van Arjaan Robijn, een mooi versierde crêpe papieren boog gemaakt waaraan het bordje '100 jaar' bungelde. Zó oud werd een dag later, zondag, de heer Robijn. Zater dag werd hij geflankeerd door vrouw Jaantje die 94 len tes telt en met wie hij al 72 jaar is getrouwd, gelukkig getrouwd, mag gezegd! Arjaan en Jaantje vormden het monumentale middelpunt in Geldershof s recreatiezaal, omgeven door een deel van de mede-bewoners, zoon Gerrit (66) met echtgenote, kinderen en kleinkinderen, niet een grote-, maar wel een uitermate happy family. De burgemeester was er, met echtgenote, ook de muziekvereniging 'Amicitia' presenteerde zich en er was een blije directeur Verwijs nu hij zelfs twee eeuwelingen onder z'n Geldershof-bewoners telt. Mevrouw Smits- Heijboer bereikte in mei van dit jaar de 100 jaar. Een eeuw Robijn Aan de raadstafel treft burgemeester Boonstra altijd de heer Robijn, met z'n 66 jaar de Junior terwijl nu de Senior de aandacht kreeg; zelfs vond de heer Boonstra het een eer en een genoegen zich tot een 100-jarige te mogen richten. Een rasechte Dirkslander, er geboren en getogen, een man die zelfs de Ie wereldoorlog al bewust meemaakte, vervolgens de economische crisis en de tweede wereldoorlog waarin hij nog enkele maanden gevangen werd gezet omdat hij van de Duitsers stookhout had gepikt. „We zijn er trots op u in onze gemeente te hebben", verzekerde burgemeester Boon stra de jarige voor wie hij als presentje een mooi fotoboek over Nederland had meegebracht, daarin ook een foto van Dirksland. Mevr. W. E. van Dongen-Robijn, echtgenote van de heer Bas van Dongen liet ook een hartelijk felicitatiewoord horen. De jarige, haar oom, had als 'jong soldaatje' letter lijk aan haar wieg in Ginneken gestaan. Hij was gelegerd in Breda en de latere mevrouw Van Dongen herinnerde zich nog de trouwdag van haar oom en tante, hij ,,een knappe jonge man met een prachtige bos haar", tante met een mooie broche en tot op de dag van vandaag zijn ze elkaar niet meer uit het oog verloren. ,,Bij alle vreugd en alle verdriet dat er is geweest zijn oom Arjaan en tante Jaantje altijd vol belangstelling geweest en dat is door nicht mevrouw Van Dongen altijd bijzonder op prijs gesteld. Het waren mooie en hartelijke momenten op dat gedenk waardige verjaardagspartijtje. Kleinzoon Gerard - uit Eelde - blies, als oud-lid van 'Amicitia' op de trompet opa's lie velingslied 'Amazing Grace' en de jarige heeft aldus een prachtige 100e verjaardag gehad. Natuurlijk zijn er de ongemakken van de oude dag, maar door zoveel betoonde liefde en sympathie zijn die op die blije dag best een beetje weggepoetst. Ingezonden: In het vrijdagnummer namen we het in gezonden schrijven van de heer J. Ver biest uit Dirksland op, waarin inzender klaagde over de slordige manier waarop de gemeente Dirksland met z'n burgers correspondeert. Het ingezondene liet weten dat de gemeente wel de ontvangst bevestigde van een brief uit maart 1998, maar die datum moet zijn maart 1996. We von den maart 1998 al zolang geleden. Sorry mijnheer Verbiest. Redactie De afdeling Goeree-Overflakkee van het ASTMA Fonds stelt Carapatiënten in staat wekelijks een uur aangepast te sporten. Onder deskundige leiding van een fysiotherapeute. En wel op dinsdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur in 'D'n Duyt', Steneweg 1 te Middelharnis en op donderdagmiddag tussen 14.30 en 15.30 uur in 'Het Haegse Huus', Haagsestraat 4 te Stellendam. U bent een of beide dagen hartelijk welkom. Aan deze sportlessen wordt van u een eigen bijdrage verlangd voor het dek kend maken onkosten zaal huur. Voor inlichtingen kunt u terecht bij: Marijke van Kampen, Narcissenpad 33, Stellendam, tel. (0187) 49 28 46. Netty de Groot, Molendijk 31, Herkingen, tel. (0187) 66 96 05. Petra de Berg, Molendijk 35, Herkingen, tel.(0187)66 92 00. MIDDELHARNIS In de raadsvergadering van 5 november zullen de geloofsbrieven worden onder zocht van de heer M. M. van Sluis te Stad aan 't Haringvliet in verband met zijn benoeming tot raadslid voor het CDA. De heer van Sluis gaat de plaats innemen van mevrouw N. M. van Eck-Knape (zijn tante) die zich, door ziekte, ge dwongen ziet haar raadslidmaatschap per 1 december te beëindigen. Chr. Geref kandidaat J. M. J. Kieviet te Middelharnis heeft het beroep naar de gemeente van Rotterdam-Kralingen aan genomen; hij hoopt zich over enkele maanden aan die gemeente te kunnen verbinden. Sinds 1993 is die vakant, het jaar waarin ds. P. Beekhuis overleed. In 1980 sloot de gemeente - tot dat bekend als Gereformeerde Gemeente in hersteld verband - zich aan bij het kerk verband van de Chr. Geref kerken. Op donderdag 5 november a.s. organi seert de Stichting Welzijnswerk Oost flakkee een winterse maaltijd voor 50- plukssers in 't Westerlicht, Oranjestraat 35a in Den Bommel. Aanvang 12.00 uur. Op het menu staat zuurkoolstamppot en een lekker toetje. Kosten zijn 6,00 per persoon. U kunt zich aanmelden bij de SWO, tel. 641344. Sinds 1989 wordt in Nederland het be volkingsonderzoek naar borstkanker ge houden. Vrouwen van 50 tot 70 jaar wer den iedere twee jaar uitgenodigd voor dit onderzoek. Er is echter een verandering doorgevoerd bij het oproepen \an vrou wen. Vanaf heden worden in de regio's Voorne-Putten-Rozenburg, de Hoeksche Waard en Goeree-Overflakkee ook vrou wen van 70 tot en met 75 jaar opgeroe pen. Hiermee is reeds gestart in de ge meenten Brielle, Bernisse, Rozenburg, Westvoorne en Strijen. De leeftijdsgrenzen zijn door de over heid vastgesteld. Ook voor deze groep vrouwen is het belangrijk om iedere twee jaar mee te doen aan het bevolkingson derzoek. Borstkanker is de meest voor komende vorm van kanker onder vrou wen. Met behulp van het maken van een röntgenfoto wordt vroege opsporing van borstkanker mogelijk. Bij een vroege op sporing is de kans op genezing groter en is ook vaker een borstbesparende opera tie mogelijk. Meedoen aan dit onderzoek is gratis. De GGD Zuidhollandse Eilanden coördi neert het bevolkingsonderzoek. Als vrouwen meer hierover willen weten kunnen zij de GGD bellen. Op maan- dagd, dinsdag en woensdag van 13.30 tot 14.30 uur is een medewerking van de GGD bereikbaar op het telefoonnummer (0181)652441. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAFIE czi im CD IZ3 izg ^^7 ZZ2 [=3 CD CD CZl tZ3 CD CD dH I OUDDORP- Weststraat 35 - Tohfoon (0187) 6816121Fax 683734 RENESSE-Printshop-Hogeixxfn 172-Telefoon (0111)462400

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1