ZANGDIENST NIEUWS uit de kerken DeJ^bel van d^toekomst i Hudson' weer even in Maasluis De herfst leeft, leve de herfst /y\h in Steilendam I Mannenkoor 'De Lofzang' Goes Sommigen hebben geen Opel Winterplan nodig Bingo Buurtver. 'West' Bijeenkomst m.b.t. PaHiatieve zorg Dames, houdt u van zingen? Damver. ^E.N.E.O. '52' te Melissant Warm aanbevolen Uitslagen van 5 oktober VRIJDAG 9 OKTOBER 199JJ Blz. 2 EILANDKN-NIKLVVS Op DA', /ondagavund II oktober staat er in de Gereformeerde Kerk in Steilen dam weer een zangdienst op het pro gramma: Een bijzondere dienst waarin er alle gelegenheid is om bekende psalmen, gezangen, liederen uit de Joh. de Heer bundel en opwekkingsliederen te zingen. Het is fijn om met veel men.sen deze be kende liederen te zingen. Iedereen is daarom ook van harte wel kom: Een dienst voor belangstellenden! Voorganger in dit samenzijn is ds. J. Koster, predikant van de Gereformeeide Kerken in Steilendam en Ouddorp. Aan de hand van het leven van Daniël hoopt hij lijnen te trekken naar het leven met God anno 1998. Het Interkerkelijk Evan gelisatiekoor uit Zuidland zal aan deze dienst meewerken en enkele prachtige liederen voor en met de aanwezigen zin gen. (Het wordt langzamerhand een tra ditie dat zij één keer per jaar naar Stei lendam komen Voor deze dienst, die om 18.30 uur be gint, worden u en jij hartelijk uitgeno digd en misschien is het een goed idee om eens iemand mee te nemen naar de kerk! Een lituraie zal aanwezis zijn. Welkom! (Meer informatie: 0187-683431 DIRKSLAND - Op 15 oktober zal in de Victoriahal te Dirksland een GELD BINGO worden georganiseerd door Buurtvereniging 'West". Er zullen 8 ron des en 1 Superronde worden gespeeld. De Victoriahal aan de Philipshoofjesweg te Dirksland opent haar deuren om 19.30 uur. En de Bingo start om 20.00 uur. Dit keer staat Buurtvereniging 'West' garant voor een klinkend prijzenpakket. Dus kom allemaal, voor een gezellige avond en wie weet... voor een van de vele klinkende prijzen. Bij Buurtvereniging 'West" gaat overi gens niemand teleurgesteld naar huis, want... iedere deelnemer heeft altijd prijs. Graas tot ziens op donderdas 15 okto ber. SEl). HFM\KERK .Aangenomen naar Nijkerk (wijk 3) J. H. van Daalen te Ede. die bedankte voor Lekkerkerk ("t Venster); naar Ouddorp als pastoraal werker (part-time) G. Meuleman. a.s. emeritus predikant te Wekerom. Bedankt voor Wierden (wijk West) J. J. van Hol ten te Zegveld. Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar G. van Driesten. Weidepad 5. 2959 CH Streefkerk; A, Goedvree. Huinerenkwea 7-14. 3881 PS Putten. GEREF. KERKEN Beroepen te Biddinghuizen (SoW) H. C. S. Spit te IJlst; te Poortugaal (t.b.v. de geestelijke verzorging in de tbs-kliniek "De Kijve- landen") drs. R. Grootendorst. kandidaat uit Maassluis die dit beroep heeft aange nomen. Bedankt voor Oudehorne J. Kuik te "t Zand (Gn.). GEREF. KERKEN {VRIJGEMAAKT) Beroepen te Hasselt J. J. Dronkers te Hoogkerk. Beroepbaarstelling drs. P. G. Boon. Telemannstraat 189. 803! KG Zwolle, tel. (038) 4235833. ïf^ NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Zeist K. C. Smouier. kandidaat uit Apeldoorn. CHR. GEREF. KERKEN Tweetal te Utrecht-West H. Polinder te Genemui den en D. van der Zwaag te Bennekom. Beroepen te Heerde B. de Graaf te Nunspeet. Bedankt voor Aalsmeer A. C. van der Wekken te Winschoten. GEREF. GEMEENTEN Mannenkoor 'De Lofzang' uit Goes bestaat dit jaar 30 jaar. Ter gelegenheid daarvan is een jubi leumzangavond georganiseerd op D.V. 16 oktober 1998 in de Sion- I kerk, Louise de Colignylaan te j Goes. Aanvang 19.30 uur, toegang i gratis. j Naast het mannenkoor zelf, o.l.v. Johan P. de Ridder, zingt ook het jongerenkoor 'Laudate Deum" uit Apeldoorn o.l.v. Arie Kortleven. op het orgel begeleid door Marcel van de Ketterij. Het man- nenkoor en de samenzang wordt bege- i leid door Bert Elbertsen uit Ede. die in- j iniddels in Zeeland geen onbekende meer is. Ds. G. J. N. Moens hoopt de opening te verzorgen. Het koor werd opgericht in augustus 1968 en repeteerde toen in de toenmalige "Sanbella" fabriek te Goes. De eerste di- rigent was de inmiddels overleden A. Logmans. Daarna stond het koor achter- eenvolgens onder leiding van Aart Kot. I Jan van Zweden en momenteel Johan de I Ridder. Het koor gaat uit van de Gerefor- meerde Gemeente te Goes en telt rno- menteel 67 leden. I Ter gelegenheid van dit jubileum heeft mannenkoor "De Lofzang" hun eerste i eigen CD uitgebracht, die op die avond I geïntroduceerd wordt. De opbrengst van de CD is bestemd voor het jeugdwerk. De CD waarop door het mannekoor psal- men en geestelijke liederen gezongen worden, en ook een orgelimprovisatie van Bert Elbertsen te horen is. kost ƒ35.- (excl. eventuele verzendkosten) en is te bestellen via het koor. tel. (01 13) 221123. Beroepen te Aagtekerke W. SiltTiout te Hendrik Ido Ambacht: te 's-Gravenhage-Centrum en -Zuid (in comb.) en te Meliskerke A. J. Gunst te Benthuizen. Bedankt voor 's-Gravenzande W. Visscher te Amersfoort; voor Rijssen-Zuid W. Silf- hout te Hendrik Ido Ambacht; voor Sche- veningen C, G. Vreusdenhil te Lelvstad. Even storen a.u.b. ENECO KabelTV Telecom wil u graag kunt u ook gaan kijken naar Duitsland 3 en TV op de hoogte houden van alle ontwikkelingen. Zo komen dit najaar en begin 1999 alle frequenties in het ver zorgingsgebied op de zelfde plaats. De werkzaam heden die hiervoor nodig zijn vinden plaats op woensdag 14 oktober. Voor u betekent dit een korte signaalonder- breking tot uiterlijk 10.30 uur op woensdagochtend 14 oktober en een nieuwe zenderindeling. Op tv Rijnmond in plaats van RTBF I. Op de radio kunt u in plaats van Q FM, Concertzender en Radio Donna gaan lui steren naar WDR 1, BBC 1 en BRT 3. Wij begrijpen dat niet iedereen even blij is met de zenders die komen en verdwijnen, maar wij hopen op uw begrip. Uiteraard doen wij onze uiterste best het ongemak zo klein mogelijk te laten zijn. De nieuwe teievisie-ienc erindeling voor De nieuwe radio-zenderindeling voor Goeree Overflakkee; Goeree Overflakkee: Zenderindeling Kanaal Frequentie! MHz) Zenderindeling Frequentie (MHz) NEDERLAND 1 5 175.25 Tweede Kamer 87.5 NEDERLAND 2 6 182.25 Radio 1 88.1 NEDERLAND 3 7 189.25 Radio 2 88.5 VRTTV 1 (BRTN I) 8 196.25 Radio 3 88.9 CANVAS (BRTN 2) 9 203.25 Radio 4 89.4 Kabelkrant 10 210.25 Radio 5 89.9 BBC 1 U 217.25 BRTl 90.5 Duitsland 1 31-t- 553.25 BRT 2 90.9 Duitsland 2 34- 574.25 WDR 4 91.9 Videokanaal 36 591.25 BBC World 92.4 Duitsland 3 47 679.25 WDR 3 93.1 RTL 4 48+ 689.75 WDR 2 93.9 RTL 5 Nieuws en Weer 50- 700.25 Radio Rijnmond 96.1 Veronica 51- 710.75 Classic FM 97.1 CNN 52+ 721.25 Concert Radio 97.6 NGC 54- 731.75 Radio 10 Gold 99.4 Discovery/Kindernet 55- 742.25 JFK JazzRadio FM 99.9 TV Rijnmond 56+ 752.75 Radio Noordzee Nationaal 100.4 Kabelkrant 59- 773.75 Love Radio 100.9 MTV 60+ 784.25 Sky Radio 101.4 TMF 61 794.75 Veronica FM 101.9 TV 5 63 805.25 Radio 538 102.4 BBC 2 64+ 815.75 Kink FM 103.0 TV 10 65+ 826.25 New Dance Radio 103.5 RTL TV 67+ 836.75 Arrow Classic Rock Radio 103.9 SBS6 68 847.25 WDRl 104.9 Canal-r 1* BI 231.25 BBC 1 105.4 Canal+ 2* 12 224.25 Radio Superstar BRT 3 105.9 106.5 'Canali- gecodeerd Radio Flakkee Radio Vrije Vogel Radio Goeree Lokaal 107.1 107.5 107.9 Meer informatie vindt u in de brief die u thuisbezorgd krijgt, samen met een nieuwe zenderindelingskaart. Heeft u nog vragen? Belt u dan gerust op werkdagen met ENECO KabelTV Telecom: 0800-0603 (gratis). U kunt ook terecht op onze website: http:/www.eneco.nl of op Stadstekst pag. 456. Wat kuni u doen bij storingen: 1 controleer of uw ajnsluitsnoer in orde is 2 informeer bij de buren of bij hen dezelfde storing optreedt 3 als uw radio en/of iv-tocstel en de aansiuitsnoeren in orde zijn, bel dan de storingsdients 0800 - 0603 (gratis). Dit nummer geldt ook voor algemene informatie A indien de sloring niet aan het kabelnet ligt. brengen wij voorrijkosten in rekening. Ter gelegenheid van de "Furiade", die voor de 19e keer werd gehouden, vva.s de Hudson even terug in haar •thuLshaven' Maas.slui.s. De "oude" ijsfabriek van Steilendam deed \an zich spreken op dit jaarlijks terugke rend evenement, waar zij voor de vijfde keer als "Hudson"' aanwezig was. In 1989 werd een werkgroep samenge steld, die moest zorgen dat er ruim 60.(XX).= gulden op tafel kwam om dit schip van de sloop te redden. Zij werd van de sloop gered door haar naar Rotterdam te slepen en wachtte daar op haar definitieve bestemming. Er kwam een lening van 60.(XKJ,= en men kon beginnen met het schip te ont mantelen van het oud-ijzer wat er niet op hoorde. 25 jaren op zout water te hebben gelegen, daar wordt geen schip beter van. dus ook deze oude zeesleper niet. \\'e zijn nu bijna negen jaar verder en de zeesleper Hudson heeft weer haar eigen eezicht terug, zoals zij in 1939 in de vaart kwam onder de naam Hudson van de toen malige reederij L. Smit en Co. Internationale slcepdienst. In Rotterdam werd zij de afgelopen perio de gerestaureerd in het maritiem buiten museum in de Leuvehaven Van 1992 - 1994 stond zij op de wal bij de scheepswerf H'VO te "Vlaardingen. Daarna werd met enkele vrijwilligers aan het restauratie-programma gewerkt. In 1995 werd bij Verolme in de Botlek door de bedrijfsschool veel laswerk ver richt om het schip in "oude luister' te her stellen. Tot zelfs de masten toe werd het één en ander van het schip verwijderd. "Veel werk werd er ook verzet beneden- deks. Geleidelijk zijn wij er toch in geslaagd om met voornamelijk door particulieren en fondsen beschikbaar gestelde bescheiden middelen, met vrijwilligers en Rotterdam se banenpoolers alsmede met welwillende medewerking van werven, het schip uiter lijk zo goed als in oorsponkelijke staat te herstellen. Het karwij moet nu nog aan de binnenzij de worden afgemaakt, waarbij de machi nekamer vooralsnog als expositie-ruimte zal worden ingericht. De tijd heeft in het voordeel van de Huds on gewerkt. Het besef dat het onverstandig is maritieme monumenten klakkeloos te slopen, is gegroeid. ledere gerespecteerde zeevarende natie heeft zijn varende monumenten. Nederland doet zichzelf tekort wanneer er geen tastbaar bewijs meer is naar de tijd van "Hollands Glorie"'. Het streven om dichterbij het gestelde doel te komen, is dezer dagen voor de Stichting Hudson vaart de haven van Maassluis binnen. 29 sepie help de Hudson een stuk dichterbij geko men. De direktie van Smit Internationale heeft de stichting een lange termijn finan ciering verstrekt van 200.000.=, welke bedoeïd is voor de restauratie van de "Hudson". Om het restauratieproces geheel af te ron den, zal er naar schatting 500.000,= nodig zijn. Omdat wij nu 40% van dit bedrag in bezit hebben kan met onmidde- lijke ingang worden gestart met het ver volg van de restauratie. Op 8 oktober zal de Hudson worden ver sleept naar Verolme in de Botlek, waareen begin zal worden gemaakt met het werk aan de kapiteins - en sluurmanshut, de winchkamer en het bemanningsverblijf. Ook de brug en de radiokamer worden onderhanden genomen. "Wij als bestuur van de "stichting Help de Hudson"" hopen dat door de stap van Smit Internationale ook andere bedrijven en particulieren niet zullen achterblijven hel projekt te steunen, zodat in 2000 een uniek stuk koopvaardij geschiedenis gereed zal zijn. De museale functie om aandacht te beste den aan de koopvaardij in oorlogstijd zal een blijvende belangstelling voor het schip garanderen. Maarten Bezuijen, secr. Slichting "Help de Hudson" De herfst is een ideale periode om te planten. Bomen en heesters die in dit jaargetijde de grond in gaan, kunnen zich als het ware settelen voordat de winter invalt. In het voorjaar hebben zij daardoor een dikke streep voor op plan ten die dan pas worden geplant. We hebben het dan vooral over planten met 'naak te' wortels zoals dat in vaktermen heet; planten zonder kluit. Planten in pot: makkelijk en sfeervol Tegenwoordig wordt het gros van de tuinplanten aange boden in pot. Voor de consument hebben die bomen en heesters in pot een enorm voordeel: ze kunnen het hele jaar door worden geplant. De tuinbezitter kan daarvan profiteren. De planten in pot hebben nog een voordeel, met name in de zomer. Ze staan volop in bloei en een maal geplant groeien deze planten probleemloos door. Dat is heel wat anders dan de bomen en heesters die in de herfst en in het vroege voorjaar met "naakte' wortels de grond ingaan. "Want die kunnen alleen worden ver- plant wanneer het blad er helemaal af is. Er zijn gelukkig ook planten in pot die in de herfst voor vuurwerk kunnen zorgen. Sommige kwekers hebben zelfs speciale sortimenten samengesteld waarmee de tuinbezitter al het moois dat de herfst te bieden heeft, in de tuin kan halen. Dat betekent dat een tuin die in het najaar wordt beplant, gelijk al goed kan ogen. De beplan ting ademt onmiddellijk de onmiskenbare herfstsfeer. Het is daarom niet voor niets dat in het kader van Okto ber Tuinmaand 20 sterk de nadruk is gelegd op het begrip sfeer. Laat zo"n .seizoen niet zomaar voorbij gaan. Er is zoveel te genieten. Hulp van een hovenier Komt u er zelf niet uit, praat dan eens met een hovenier. Die kan u een eind op weg helpen. Desgewenst legt hij zelfs een sfeervolle herfsttuin voor u aan. Een hovenier denkt natuurlijk v\el verder dan alleen de herfst, daar is hij voor opgeleid. Vaste planten, heesters en bomen groeien immers \an jaar tot jaar. Daar houdt een hove nierrekening mee. Een goed aangelegde en vooral ook goed beplante tuin zorgt er bovendien voor dat niet alleen in de herfst de tuin een lust voor het oog is, maar dat er ook in de andere jaargetijden van alles is te beleven. Straks kan de rijp of sneeuw op uitgebloeide bloemtrossen zitten of op de lege zaaddozen. Verwijder daarom in de herfst niet alles wat verdord en afgestorven is. Dat kan altijd in het vroege voorjaar nog. Kortom, er is zo veel mogelijk in de herfst; zoveel meer dan alleen het winierklaar maken van een tuin. Leef u uil in de tuin, net zo.i!s ook de herfst nog volop leeft. Een vakman zal niets liever doen, dan u daarbij behulpzaam zijn. P> is warmbloedig sprake van een traditie, het Winterplan van Opel. Ieder jaar, als een ultieme winter- bescherming, organiseert de Opel- dealer voor zijn klanten het Opel Winterplan, waardoor Opel-rij- ders zonder technische problemen de winter door kunnen komen. Nu al weer voor het 20e jaar maken vele tienduizenden Opel-rijders en -rijdsters gebruik van deze service verlening door de Opel-dealer. En heeft het Opel Winterplan er voor gezorgd dat de Opel-automobilis- ten met een gerust hart de winter tegemoet kunnen zien. Een enke ling heeft echter geen winterplan nodig. Na een gratis controle kan de klant zich voor een gering bedrag voorzien van het Opel Winterplan certificaat. Zelfs tot 1 februari volgend jaar voor degene die zich op het allerlaatste moment bedenkt, bijvoorbeeld vlak voor de wintersport vakantie. Het is echter raadzaam de gra tis controle zo snel mogelijk te laten uit voeren, zodat zolang mogelijk kan wor den geprofiteerd van de garantieperiode, die eindigt op 31 maart 1999, De 11 wintergevoelige onderdelen die speciaal worden bekeken zijn: Kachelradiateur, Radiateur. Radiateurdop. Thermostaat. Waterslangen. Slangklemmen. Waterpomp. Ventilatorriem. Koelvloeistof (minimaal tot -20 gra den Celcius beveiligd, alleen in com binatie met een van de overige onder delen, de accu uitgezonderd)? Accu (niet ouder dan 6 jaar). Expansievat. Wanneer de gecontroleerde onderdelen in orde zijn, of defecte onderdelen her steld, dan komt het Winterplan-certifi caat in de binnenzak voor slechts 29,50 inclusief BTW. Deze prijs is al jaren lang, net zoals de .service,"hetzelfde. Het certificaat staat garant voor het goed functioneren van het koelsysteem. Mochten er in de garantieperiode toch defecten optreden aan dit svsieem. dan worden deze gratis hersteld. Gerke Schaap. Directeur .Afiersales van Opel Nederland: „Het Opel Winterplan maakt al vele jaren doel uit van ccn D.V. 15 oktober 1998 zal er weer een bijeenkomst worden georganiseerd door de commissie Verzorgende Beroepen regio Goeree-Overtlakkee. De avond wordt gehouden in het vereni gingsgebouw van de Ger. Gem. te Dirk.s- land. Spreker is de heer G. v. d. Brenk met als onderwerp: PaHiatieve zorg. Aanvang 19.30 uur. Tijdens deze bijeenkomst wordt er ge collecteerd voor de onkosten. Iedereen is van harte welkom! Kom dan naar het dameskoor 'Toon kunst", wij repeteren elke dinsdagmiddag van 14,30 tot 16.30 uur in de Notenkra ker, Juliana van Stolberglaan 17a te Mid- delharnis. Wij zingen gevarieerde liede ren. Dirigent is Willem'Meijboom. U bent van harte welkom. Info: (0187) 48 34 97 (0187) 48 69 15. .\fdeling 1: A. Doorn - T, Goedettebuur2 - O A. het Jonk - B, VisbeenO - 2 H. Visbeen-B, v. d. SpaanI - 1 C. Visbeen - P. Kom2 - Afdeling 2: J. Koppelman -Carlo Visbeen2 -O H. van Heukelen - T, de Geus1 - 1 J, Non - Bernadette Visbeen2 - O H, de Geus - A, Visbeen2 - B, Grootenboer - E. v. d. Slik2 - omvangrijk service programma voor de Opel-klant. Met dit Wi^nterplan-certifi- caat willen wij er zorg voor dragen dat de Opel-rijder zorgeloos de winter door komt. En voor de prijs hoeft men het niet Ie laten, want het certificaat kost nog geen dertig gulden. En ik raad iedereen aan om gebruik te maken v an dit aanbod. want voor een relatief laag bedrag kun nen nare problemen vvoi-den voorko men"".

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 6