P LI T I Jaar 2000 Shantala babymassage VERKOPING Groei autoverkopen zet zich voort Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Verkeerscontroles Gezonde voeding en afvallen SL 9 in moeilijkheden Opstap in het naseizoen Al staat de Zee ook hol en hoog Overgang of Ondeii;ang Uniek gebeuren in het Rien Poortvliet-museum Ger. Gem. Ouddorp Uitslagen Damver. 'Denk en Zet' Contactbijeenkomst gehandicaptenzorg 'Helpende Handen' Boekje open over allergie Oproep aan pijporgel-hobbyist Snelheidscontroles Goeree-Overflakkee een weldaad voor ouder en baby Overdracht aquarel Rien Poortvliet BRAND IN SCHUUR INBRAAK WONING AANRIJDING Maandag 5 oktober 1998 KNRM te hulp geroepen, collega springt bij Voordeelkaarten voor attractie parken en entreebewijzen voor Kampeer CaravanRai en MotoRai AN\ agentschap regio Flakkee/Schouwen/Tholen Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Uitslagen van 5 oktober Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 9 OKTOBER 1998 Op 13 oktober 1998 om 17.00 uur zal in het Rien Poortvliet Museum te Middelharnis, Raadhuisstraat 1, de overdracht plaatsvinden van de aquarel van Rien Poortvliet aan de heer H. Stouten door mevrouw C. Poortvliet-Bouman. Voor een bedrag van 15.500,- mag de heer Stouten zich op 13 oktober a.s. 'ils een van de zeer weinigen, eigenaar noe men van een origineel werk van Rien Poortvliet. De kun.stenaar heeft deze aquarel destijds geschonken aan het be stuur van de Stichting Omloop Goeree- Overtlakkee, die het ten behoeve van het goede doel dat in dat jaar aan de Omloop was verbonden - de aanschaf van een CT-scan ten behoeve van het ziekenhuis in Dirksland - ten gelde mocht maken. Helaas overleed Rien Poortvliet kort daarna en is uit piëteitsoverwegingen je gens de nabestaanden besloten om voor alsnog niet tot openbare verkoop over te gaan. De CT-scan is inmiddels al gerui me tijd in gebruik. De Stichting VEMA, die de actie voor de CT-scan op Goeree-Overflakkee heeft gestart en waar de opbrengst van de aquarel aan zou worden geschonken, heeft een nieuw project onder haar hoede genomen. Zij werft fondsen ten behoeve van de inrichting van een tehuis voor mensen in een terminaal levensstadium ('Calando') verbonden aan het zieken huis in Dirksland. Het bestuur van de Stichting Omloop Goeree-Overflakkee heeft besloten tot openbare verkoop van de aquarel over te gaan en de opbrengst voor deze actie van de Stichting VEMA beschikbaar te stel len, om de oorspronkelijke bestemming voor deze gelden zo dicht mogelijk te benaderen. De Provinciale Zeeuwse Courant heeft een actie gestart waarbij elke belangstel lende gedurende zes weken een bod op de aquarel kon doen. Met als resultaat een eindbod van 15.500,-! Dit bedrag zal eveneens op 13 oktober symbolisch aan de Stichting VEMA worden overhandigd. BEROEPEN - Door de Gereformeerde Gemeente van Ouddorp is een beroep uitgebracht op ds. A. Bac uit Bodegra ven. In de maand oktober van dit jaar worden vrouwen die zijn geboren in het jaar 1948 in de regio's Voor- ne-Putten-Rozenburg, de Hoek- sche Waard en Goeree-Overflak kee opgeroepen voor het bevol kingsonderzoek naar baarmoeder halskanker. Zij worden opgeroe pen door de GGD Zuidhollandse Eilanden of door hun eigen huis arts. Deelname aan dit onderzoek is gratis. Vrouwen in de leeftijd van 30 tot en met 60 jaar ontvangen eens in de 5 jaar een uitnodiging voor het onderzoek. Vervol gens kunnen zij bij de huisarts een af spraak maken om een uitstrijkje te laten maken. De huisarts is ervan op de hoogte dat de vrouw is uitgenodigd voor dit onderzoek. Als een vrouw niet door haar eigen huisarts onderzocht wil worden, kan zij een afspraak maken bij de Stich ting Trombosedienst en Artsenlaborato rium (STAR) te Rotterdam. Het onder zoek wordt daar door een speciaal opge leide doktersassistente uitgevoerd. Het telefoonnummer van deze stichting is (010) 4042844. Is een vrouw reeds onder behandeling bij een gynaecoloog, dan kan het onderzoek ook worden uitge voerd door de gynaecoloog. Als een vrouw niet wil of kan deelnemen aan dit onderzoek, dan kan zij de ant woordkaart terugsturen naar de GGD. De antwoordkaart is bijgesloten bij de uitno digingsbrief. Op deze kaart kan de reden van 'niet-deelname' worden ingevuld. Waarom dit onderzoek? Door middel van een eenvoudig onder zoek kan een voorstadium van baarmoe derhalskanker worden ontdekt, zelfs voordat een vrouw klachten heeft. Bij ontdekking in een vroeg stadium is gene zing bijna in alle gevallen mogelijk. In de baarmoederhals kunnen in de jaren veranderingen optreden, die kunnen lei den tot baarmoederhalskanker. Door eens in de vijfjaar een onderzoek te laten doen is het mogelijk deze verande ring op tijd te ontdekken en kan baar moederhalskanker worden voorkomen. Daarom is sinds 1985 het bevolkingson derzoek baarmoederhalskanker in Neder land ingevoerd. Na invoering van dit be volkingsonderzoek is het aantal vrouwen dat baarmoederhalskanker krijgt, ver minderd met ongeveer 750 vrouwen per jaar. De GGD Zuidhollandse Eilanden coördi neert het bevolkingsonderzoek. Als vrouwen meer willen weten kunnen zij de GGD bellen. Op werkdagen van 9.00 tot 14.00 uur is een medewerker van de GGD bereikbaar op het telefoonnummer (0181)652440. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden OUDDORP - Kennelijk ten gevolge van kortsluiting ontstond er dinsdagavond omstreeks 23.10 uur in een schuur, gele gen achter een woning aan de Diepen- dorst brand. Men had in de schuur een ventilator aangezet met de bedoeling een partij aardappelen te drogen. Deze ven tilator geraakte kennelijk tengevolge van oververhitting in brand. De brand werd geblust door de brandweer. De aardappe len zijn 'aangebrand' en verinoedelijk niet meer voor consumptie te gebruiken. STELLENDAM - In de nacht van 5 op 6 oktober werd in een woning aan de Brielsestraat ingebroken. Men verschafte zich de toegang tot de woning door het afbreken van een cilin- derslot van de achterdeur. Weggenomen werd o.a. een collectie Engelse poppen, geld uit een jas en een collectie Swarovski kristal t.w. van ca. 10.000,-. De politie stelt een onder zoek in. SOMMELSDIJK - Maandagmiddag omstreeks 13.10 uur vond op de Kon. Julianaweg een aanrijding plaats tussen een 15-jarige bromfietser, woonachtig in Sommelsdijk en een personenauto, be stuurd door een 52-jarige inwoner van Middelharnis. De bromfietser, nog geen 16 jaar, zonder helm en niet in het bezit van een brom fietscertificaat reed met zeer hoge snel heid in een bocht en botste vervolgens frontaal tegen de voorzijde van de perso nenauto. Beide voertuigen werden be schadigd. Tegen de bromfietser is proces-verbaal opgemaakt. SOMMELSDIJK/MIDDELHARNIS Naar aanleiding van klachten uit de buurt werden woensdag de hele dag met de radarwagen een aantal controles uitge voerd in zowel Sommelsdijk als Middel harnis. 's Morgens vond de eerste con trole plaats aan de Langeweg. Hier wer den vijf procesen-verbaal opgemaakt. Hoogst gemeten snelheid: 65 km per uur. Daarna werd op het Beneden Zandpad gecontroleerd. Hier reed één automobi list te hard, namelijk 60 km. per uur. Op de Oudelandsedijk waren dat er drie. Hoogste snelheid was 61 km per uur. Tijdens het uitgaan van de scholen stond de radarwagen op de Kon. Julianaweg ter hoogte van De Samaritaan. Daar werden 25 bekeuringen uitgedeeld. Hoogste snelheid was 73 km per uur. Tussen 14.00 en 15.00 uur werd gecon troleerd op de Lieve Vrouwepoldersedijk in Stad aan het Haringvliet. Daar werd door 28 automobilisten te hard gereden. Hoogst gemeten snelheid: 98 km per uur. Op al deze plaatsen is de maximum snel heid 50 km per uur. MIDDELHARNIS - De diëtisten van de Zorg en Welzijn Groep organiseren een voorlichtingsbij eenkomst over gezonde voeding en afvallen. Tijdens de bijeenkomst wordt besproken hoe een goede voeding kan worden samengesteld. Daarnaast wordt uitgelegd op welke manier u de voeding kunt ver anderen om blijvend af te vallen. Er zal volop ruimte zijn om in te gaan op vra gen. plaats: Wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72. datum: vrijdag 23 oktober 1998. tijd: 14.00 tot 16.00 uur. kosten: 7,50 per persoon voor leden 12,50 per persoon voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. Afdeling 1: J. A. Dekker - H. Koese3 - O I. Koese - I. MackloetO - 3 A. V. d. Veer - H. Verolme3 - O Afdeling 2: J. Lodder- A. Knape1 - 1 A. Verolme-F. Noordijk1 - 1 G. Zaaijer - G. M. Koese3 - O Afdeling 3: J. Verbiest - H. Schellevis1 - 1 H. Noordijk - J. Holleman3 - O R. Jacobs-L. Taaie3 - O L Nipius - T. Staal0-3 Donderdag 8 oktober kreeg de Eurokotter SL 9 uit Stellendam moeilijk heden met de koppeling bij boei SG 5, zodanig dat de schroef niet meer te gebruiken was. De Kustwachtpost te Ouddorp werd 15.55 uur gealarmeerd. Er stond op dat moment een behoorlijke zee in het Slijkgat met golfhoogte van onge veer 3 meter. Onmiddellijk werd de Stellendamse red- dingboot opgeroepen. Omdat het gevaar niet denkbeeldig was dat het schip op het strand zou verdagen werd daarna ook de Ouddorpse boot de Griend gealarmeerd. Deze zou dan eventueel een verbinding tussen het schip en De Zeemanspot kun nen helpen tot stand brengen. De viskotter OD 15, die een paar mijl verder het Slijkgat in was, hoorde deze oproepen en keerde onmiddellijk terug naar de collega en slaagde erin een ver binding te maken, zodat het schip van het strand af gehouden kon worden. Zij sleepde de SL 9 richting haven van Stellendam. De inmiddels gearriveerde De Zeemanspot en de Griend begeleid den deze sleep naar de thuishaven. Zij bleven standby om onmiddellijk in te kunnen grijpen als de tros zou breken. Vlak voor de haven van Stellendam maakte ook de reddingboot De Zeemans pot vast om beter te kunnen manoeuvre ren. De visser werd aan een steiger in de buitenhaven afgemeerd. De Griend, die was gelanceerd vanaf de Brouwersdam, ging bij de boothelling bij de vaste lig plaats van de Stellendamse reddingboot het water uit en werd met de truck weer teruggebracht naar Ouddorp. Binnenkort is het herfstvakantie. Tijd voor een dagje uit. Maar wat gaan we doen? Wist u dat dierentuinen het hele jaar door geopend zijn? Ze gaan alleen 's avonds wat eerder dicht dan in de zomer. De bekende attractieparken houden tot en met de herfstvakantie hun poorten geopend. ANWB-leden hebben een streepje voor. Zij kunnen bij de ANWB-winkels en agentschappen entreebewijzen kopen voor meer dan 30 attracties in en rond Nederland met een korting van 2,50 per kaartje. Kortingskaartjes zijn er o.a. voor: Bob- bejaanland, Walibi Flevo, Walibi Wavre, Zoo Antwerpen, Dierbaarde Blijdorp, Autotron Rosmalen, Safari Beekse Ber gen, maar ook voor het Imax Waterstad Theater, Spido-rondvaarten en het Omni- versum. Het is niet mogelijk om met uw ANWB- pas korting te krijgen aan de kassa's van de attracties. Als u een ANWB-entreebewijs hebt ge kocht, kunt u zelf de datum bepalen van uw dagje uit. Het blijft dit seizoen nog geldig. Bovendien hoeft u niet meer in de rij voor de kassa. Voor de Kampeer CaravanRai, die gehouden wordt van 21 t/m 26 oktober en voor de MotoRai, van 21 t/m 25 oktober, hoeft u ook niet meer in de rij te staan. Kaarten zijn in voorverkoop o.a. verkrijgbaar bij VVV/ANWB Overflak- kee. Ook voor de kortingskaarten voor attrac tieparken en voor meer informatie kunt u terecht bij VVV/ANWB Overflakkee, Kade 9, Middelharnis, tel. (0186) 484870. D.V. zaterdag 17 oktober 1998 hopen we weer onze maandelijkse contactbijeenkomst te houden met gehandicapte mensen, zowel vanuit als buiten de Gereformeerde Ge meenten. Zowel de gehandicapte mensen als hun ouders en/of verzorg(st)er(s) zijn dan hartelijk welkom in gebouw 'Rehoboth' van de Gereformeerde Gemeente aan de Geldersedijk te Dirksland. Wij verwachten u om kwart over twee: sluiting kwart over vier. Na de vertelling van een bijbels verhaal en samen zingen is er pauze met gratis koffie/thee en/of frisdrank. Na de pauze worden de bezoekers creatief bezig ge houden. Ouders en verzorgenden hebben dan te vens de mogelijkheid om met elkaar van gedachten te wisselen en problemen te bespreken. ledere belangstellende is hartelijk wel kom. Mogen we ook op u rekenen? Het door Henk Koppelaar geschreven boek over de reddingstations op de Kop van Goeree is gereed. Op zaterdag 17 oktober a.s. wordt het gepresenteerd tij dens een vaartocht van de Ouddorpse en Stellendamse reddingboten en de GO 30. De daarop volgende week is het voor een ieder te koop bij de PR-mensen van de Koninklijke Nederlandse Reddingmaat schappij, de heer W. van Sighem, Bekaf 5, 3252 AC Goedereede, telefoon (0187) 493237 of de heer J. van Wezel, Raad huisplein 1, 3251 AV Stellendam, tele foon (0187) 491663. 'Al staat de zee ook hol en hoog' is ook te verkrijgen bij de volgende boekhan dels: Akershoek en Vroegindeweij te Ouddorp, Bruna te Stellendam, Van der Boom te Sommelsdijk en Vroegindeweij te Middelharnis. Diegenen, die rechtstreeks bij één van bovengenoemde PR-mensen van de KNRM hebben ingetekend kunnen het boek reeds op zaterdag 17 oktober opha len in het boothuis van de stations Oud dorp en Stellendam. Tegen contante be taling wordt daarvoor op die avond gele genheid gegeven van 19.00 tot 20.30 uur. DIRKSLAND D.V. dinsdag 13 oktober is er een verko ping voor de zending in het verenigings gebouw van de Ger. Gem. te Dirksland aan de Geldersedijk. Er is van alles te koop, zoals tafellakens, truien, baby- kleertjes, kado-artikelen, kaarten, olie bollen, advocaat, speelgoed en snoep. Ook is er gelegenheid om gezellig een kopje koffie te drinken. De openingstijden zijn van 10.00 tot 12.30 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Wij hopen op uw aanwezigheid. In de serie medische zelfzorgboek jes voor de consument van de Gou den Formule, is na de boekjes 'Hoofdpijn?!', 'Hoesten, Piepen, Benauwd?!', 'Eczeem?!', een vier de boekje verschenen onder de titel 'Allergie?!'. De boekjes bevatten wetenschappelijke informatie, die geschikt is gemaakt voor het gewo ne publiek. Qua opzet wordt voortgeborduurd op de succesvolle formule van de serie 'Wat doe ik?" zelfzorgboekjes. Makkelijk leesbare tekst aangevuld met leuke illus traties. Echt boekjes om te bewaren. Het doel van de zelfzorgboekjes is men sen bewust te maken van de verschillen de mogelijkheden om invloed te hebben op hun eigen gezondheid. De consument kan zo goed ge'ïnformeerd keuzes maken ten aanzien van medische zorg en ge bruik van medicijnen. Het boekje 'Allergie?!' is geschreven voor mensen die nog niet zoveel van allergie afweten en die er meer van wil len weten. Iedereen kent tegenwoordig wel iemand die allergisch is, men hoort soms de meest fantastische verhalen. Maar wat is allergie nu precies, hoe komt men er opeens aan en wat kan men er aan doen. Op al dit soort vragen wordt duidelijk en helder antwoord gegeven. Het boekje begint met uit te leggen wat een allergie is en wat het beslist niet is. Dan wordt ingegaan op de soorten aller gieën die er zijn, waar kan men allemaal allergisch voor zijn, klachten en kwalen die lijken op allergie maar het niet zijn bijvoorbeeld de Auto-immuunziekten. Hoe wordt je allergisch en hoe weet je datje het bent? En is het eens een aller gie altijd een allergie? Kun je er zelf iets aan doen om de klach ten te verminderen of om zelfs te gene zen? Ook hierover gaat een hoofdstuk. Verder gaat het boekje in op waar een allergie zoal kan zitten, bijvoorbeeld in de neus, altijd verkouden, de huid, jeuk en vlekken, de longen, astma en de dar men, voedsel allergie. Het boekje eindigt met dat allergie iets is van alle leeftijden, van zuigeling tot ouderen, maar vooral dat het iets is waar men mee moet leren leven. Er wordt af gesloten met een allergisch woordenboek en een adressenlijst van organisaties waar men informatie en/of hulp kan krij gen. De boekjes 'Hoofdpijn?!', 'Hoesten, Pie pen, Benauwd?!', 'Eczeem?!' en 'Aller gie?!' kunnen besteld worden door 8,- over te maken op girorekening 1503479 t.n.v. KPBV te Rotterdam, onder vermel ding van de titel van het boekje dat u wilt ontvangen. Dammen, afdeling 1: A. Los - G. SmitsO - 3 M. van 't Geloof-C. van Prooijen...3 - O J. Knöps - C. van Welei1 - 1 Afdeling 2: K. de Jong - C. v. d. Kroon3 - O M. Poortvliet - Jac. Wolfertafg. W. Nieuwland - H. de MunckO - 3 Schaken: I de Jong - W. Stolk1 - O W. Knöps - W. de VosVi - 'A D. Wolfert - J. Trommel1 -O De commissie van beheer van de Chr. Geref. kerk te Spijkenisse zoekt contact met een pijporgel-hobbyist die betrokken zou willen worden bij het onderhoud en het stemmen van het pijporgel dat deze gemeente be zit. Dat orgel werd door een lid-hobbyïst zelf gemaakt, maar deze is overleden waardoor het het orgel aan het nodi ge onderhoud ontbreekt. Uiteraard is het de gemeente bekend dat een beroep kan worden gedaan op een professionele kracht, maar daarvoor ontbreken de financiële middelen. Wie de gemeente van dienst denkt te kunnen zijn: tel. (0181) 639525. Heb je - na de startavond van afgelopen zaterdag - alweer zin in de volgende OJW-avond? Nu, zaterdag 10 oktober a.s. ben je weer welkom bij het Open Jeugdwerk. We draaien dan de film 'The Chosen' naar het gelijknamige boek van Chaim Potok. Een heel boeiend verhaal. We beginnen om 20.00 uur, maar de deuren van 'De Hoeksteen' staan vanaf 19.30 uur open. De kosten voor deze avond zijn 2,50 per persoon. Je kunt je ook nog opgeven voor het OJW-week- end, dat gehouden wordt van D.V. 23 t/m 26 oktober a.s. Tot morgen! Personeel van de Verkeerspolitie (Bu reau Projectmatige Verkeerscontroles) hield woensdagmorgen radarsnelheids controles op de Langeweg in Middelhar nis en op de Staakweg in Dirksland. Tussen negen en tien uur lapten op de Langeweg 35 van de 460 passerende automobilisten de maximum snelheid van 80 km/uur aan hun laars. Hoogst ge meten snelheid bedroeg 106 km/uur. Op de Staakweg flitste de snelheidsradar tussen tien over tien en tien over elf 75 van de 530 passerende automobilisten. Hoogste score bedroeg hier 110 km/uur, terwijl 80 km/uur is toegestaan. De sombere berichten over de financiële markten en de toekom stige ontwikkeling van de Neder landse economie weerspiegelden zich, in het derde kwartaal van 1998, niet in het koopgedrag van de consumenten. Integendeel, de verkoop van nieuwe personen auto's zette zich in het derde kwar taal van dit jaar onverminderd voort. In de eerste negen maanden groeide de afzet met bijna 12 pro cent tot 441.400 eenheden. Daar mee is sprake van een stroomver snelling in de verkoop, want in de periode januari t/m juni was er een toename van acht procent. Volgens Frans van Eijkelenburg, secreta ris van de RAI afdeling Auto's is er geen reden tot bezorgdheid. ,,We moeten elkaar geen problemen aanpraten die er niet zijn. De koerscorrecties op de aande- lenbeurzen hebben betrekking op een virtuele economie. De Nederlandse eco nomie is solide, het consumentenvertrou wen is nog steeds groot en de autofabri kanten bieden over de hele linie aantrek kelijke nieuwe modellen aan". Uit de RAI-cijfers blijkt dat de markt van ruimte-auto's (5,5%) en stationwa gens (21%) de afgelopen jaren is verdrie voudigd van ruim 10 procent in 1994 tot zo'n 27 procent nu. Het leeuwendeel van de kopers geeft echter de voorkeur aan de traditionele drie- of vijfdeurs hatch back (50,4%) of aan een sedanuitvoering (19%). De belangstelling voor cabriolet- se (1,1%) en terreinauto's (1,2%) bleef nagenoeg gelijk. Gemiddeld betaalt de consument 40.300 gulden voor een nieuwe auto. Vorig jaar was dat nog 39.600 gulden. De prijsstij gingen leidden ertoe dat het zwaartepunt van de verkopen (33,6%) is verschoven naar de prijsklasse tussen de 35.000 en 50.000 gulden. Bijna 29 procent van de registraties valt in het segment tussen de 25.000 en 35.000 gulden, 20 procent is goedkoper dan 25.000 gulden en 18 pro cent is duurder dan 50.000 gulden. De RAI-statistieken geven aan dat bijna de helft van de nieuwe auto's (45,3%) voor zakelijke doeleinden wordt aange schaft. Dit percentage is ruwweg onder te verdelen in auto's voor bedrijfswagen parken (22,1%) en lease-auto's (23,2%). Deze cijfers houden overigens nog geen rekening met particuliere registraties die voor zakelijke doeleinden worden inge zet. De heer Coremcins tijdens de opening van de bijeenkomst 'Rabobanli Cijfers Trends' Dinsdag 6 oktober jl. organiseer den de gezamenlijke Rabobanken op Goeree-Overflakkee, Schou- wen-Duiveland en Tholen de jaar lijkse bijeenkomst voor adviseurs en vertegenwoordigers van het MKB. De gezamenlijke banken presenteerden op de bijeenkomst de nieuwe uitgave van Rabobank Cijfers Trends. De heer W. A. Coremans, directeur van de Rabobank Middelharnis, sprak in zijn inleidend woord kort over de inhoud van Rabo bank Cijfers Trends 1998/1999. De gunstige omzetontwikkeling in het mid den- en kleinbedrijf is niet altijd terug te vinden in alle winstcijfers. Per branche verschilt dit. De detailhandel non-food kende door de koopbereidheid van de consument een forse groei in 1997. Voor de toekomst adviseert de heer Coremans, „om met beide benen op de grond te blij ven". Daarna sprak Ir. M. Zaanen over het mil lenniumprobleem. Onder de titel 'Jaar 2000 Overgang of Ondergang' werd uit eengezet wat het millenniumprobleem is, wat de gevolgen zijn en hoe het pro bleem aan te pakken is. Het gebruik van data zonder eeuwaanduiding in compu terprogramma's kan leiden tot onge wenste situaties. Een programma kan vast draaien, maar het kan ook gebeuren dat een programma gewoon verder gaat en foute berekeningen uitvoert. Het wei geren van pinpassen, fouten in het distri butiesysteem kunnen hefgevolg zijn van rekenfouten. Bijkomende problemen zijn het gebruik van speciale codes met 99 en het feit dat het jaar 2000 een schrikkel jaar is. Het '2000-probleem' kan zich overal waar automatisering aanwezig is voordoen. In de video, in oude en nieu we hardware, in de magnetron, in oude en nieuwe toepassingen. Wanneer een apparaat het jaar 2000 waarschijnlijk niet overleeft is het zinnig om zich af te vra gen of dit belemmerend of zelfs fataal kan zijn voor de bedrijfsvoering. In een onderneming moet vastgesteld worden of produkten aangepast, vervangen en/of getest moeten worden. Conclusie van de uiteenzetting is om het '2000-probleem' tijdig onder ogen te zien. Praten met collega's die dezelfde produkten gebruiken en het raadplegen van Internet geeft Zaanen als advies. Daarnaast is het raadzaam de ontwikke lingen van het millenniumplatform te volgen, aldus Zaanen. De bijeenkomst werd bezocht door ruim 120 vertegenwoordigers uit het MKB en vond plaats in restaurant 'Grevelingen'. MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit 6 lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het mas seren een thema dat nauw verbon den is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ontzwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tijdens de cursus wordt daar onder andere aandacht aan besteed, plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72 te Middel harnis. start: vrijdag 23 oktober 1998. tijd: 09.15 tot 11.15 uur. kosten: 125,- voor leden en 175,- voor niet-leden. OZ Zorgverzekeringen geeft verzekerden met een plus- of toppakket 75,00 extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Gezondheid Service, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181)626226

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2