Oproep Algemene Vergadering van de Rabobank te Nieuwe Tonge NIEUWE BOEKEN Rabobanli ANNETTE moclellen- boeken Schaakvereniging De Zwarte Pion 'Krijntje Maartje ^driaan Jan Cees %po[ en Adrie de 'Blb/^^ FAMILIEBERICHTEN WILLEMPJE VERMAAT MAARTJE BREEDERVELD MAARTJE BREEDERVELD Rabobank Verkorte agenda VAN DER BOOM Adverteren in Eilanden Nieuws betekent dat uvy advertentie ook buiten de bebouwde kom wordt gelezen. THIJS VOORTMAN Nieuwe Tonge THIJS VOORTMAN THIJS VOORTMAN U slaag voor de allermooiste DAMESHOEDEN Zandpad 90 Middelharnis Keuze uit honderden en vriendelijk geprijsdl THIJS VOORTMAN OUDDORP Tel. 68 16 82 ('s avonds); oF 471020 (overdag) Inleveren vakantiebonnen voor de landbouw EILANDEN-NIEUWS Biz. 3 De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons zeer met de geboorte van onze doch ter en zusje Wij noemen haar ^SemariJTl Haar dankbare ouders zijn: Jan en Truida Bezuijen-de Ronde Li zette Gerard Siemon Karola 2 oktober 1998 Vissersstraat 4, 3253 XK Ouddorp De Heere, Die leven gaf en leven spaarde, ver blijdde ons opnieuw met de geboorte van een zoon en broertje We noemen hem lAxjatl Chris Ras Arina Ras-de Gast Jan Lennart 4 oktober 1998 Citroenvlinderstraat 34 3905 KK Veenendaal Tel. (0318)5190 30 Hedenmorgen nam de Heere, tot onze diepe droef heid na een liefdevolle verzorging in 'Ebbe en Vloed', onverwacht uit ons midden weg ónze lieve zus, schoonzus en tante in de leeftijd van 81 jaar. Wieringerwerf: C. de Vos-Remus Ooltgensplaat: W. van Dam Oude Tonge: E. Donkersloot-Vermaat Ooltgensplaat: P. Vermaat C. Vermaat-Westdijk Bedum: M. van Putten-Vermaat Ooltgensplaat: T. Vermaat-de Vries Ooltgensplaat: M. Kreeft-Vermaat neven en nichten Oude Tonge, 5 oktober 1998 Correspondentie-adres: M. Kreeft-Vermaat, Kastanjestraat 22, 3257 XD Ooltgensplaat De begrafenis zal D.V. plaatsvinden vrijdag 9 okto ber om 14.00 uur op de algemene begraafplaats te Ooltgensplaat na een rouwdienst om 13.15 uur in 'Elthato' te Ooltgensplaat. Gelegenheid tot condoleren in 'Elthato', donderdag 8 oktober van 19.00 tot 20.00 uur en na de begrafe nis. En nu blijft geloof, hoop en liefde, deze drie; doch de meeste van deze is de liefde. (I Korinthe 13 vers 13) Met droefheid geven wij u kennis dat, na een werkzaam leven vol zorg en toewijding voor allen die haar dierbaar waren, de Heere geheel onver wacht van ons heeft weggenomen mijn lieve, zorg zame vrouw, onze schoonzuster en tante echtgenote van Pieter Keijzer op de leeftijd van 61 jaar. P. Keijzer en verdere familie 3251 CH Stellendam, 3 oktober 1998 Dahliapad 3 Gelegenheid tot condoleren aan het woonhuis: dinsdag van 15.00 tot 16.30 uur en van 19.00 tot 20.30 uur. De begrafenis, waarbij u wordt uitgenodigd, zal D.V. plaats hebben woensdag 7 oktober 1998 om 14.00 uur op de begraafplaats te Stellendam. Aanvang rouwdienst om 13.15 uur in 'De Rank', Bosschieterstraat 6 te Stellendam. Geen bloemen Mocht u geen rouwbrief hebben ontvangen dan verzoeken wij u deze advertentie als zodanig te be schouwen. Met droefheid geven wij u kennis dat, na een werkzaam leven vol zorg en toewijding voor allen die haar dierbaar waren, de Heere geheel onver wacht van ons heeft weggenomen onze lieve, zorgzame schoonzuster en tante 1 echtgenot e van Pieter Keijzer 1 1 op de leeftijd van 6 jaar. 1 1 De Heere sterke Piet met dit zo zware verlies, 1 Middelharnis: C. Grootenboer-Keijzer A. Keijzer C. Keijzer-van Oudenaren Stellendam: C. van Oudenaarden-Keijzer C. van Oudenaarden H. I. Ambacht: C. Keijzer E. Keijzer-Stander Melissant: H. Breederveld-Keijzer T. Breederveld J. Keijzer S. T. Keijzer-Prinsen Dirksland: J. van der Groef-Keijzer J. L. van der Groef Stellendam: W. C. van der Groef-Keijzer C. van der Groef Sommelsdijk: R. Vroegindeweij-Keijzer A. Vroegindeweij Melissant; S. W. Keijzer H. A. Keijzer-Kock neven en nichten 1 Stellendam, 3 oktober 1998 1 Midden in de samenleving De Rabobank is een coöperatieve bank metals doelstelling leden ondernemers te financieren tegen lage rente en gunstige voorwaarden. De Rabobank is een bank met leden. Betrokken mensen, die via een gekozen bestuur en de ledenvergadering invloed kunnen uitoefenen op het beleid van hun plaatselijke bank. Zo is gegarandeerd dat bij elke dienst die de Rabobank verleent het belang van de leden en cliënten zwaar meetelt. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank 'Nieuwe Tonge' B.A. haar leden op tot het bijwonen van de Algemene Ledenvergadering die gehouden wordt op dinsdag 20 oktober 1998 om 19.30 uur in Ons Dorpshuis, Korteweegje 14 te Nieuwe Tonge. 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Vaststellen jaarrekening 1997 4. Verkiezing Bestuur 5. Verkiezing Raad van Toezicht 6. Voorstel tot wijziging statuten en huishoudelijk reglement 7. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige vergadering, de volledige tekst van de voorgestelde statuten en huishoudelijk reglement alsmede de jaarrekening 1997 liggen vanaf heden op ons kantoor van de bank voor de leden ter inzage. Het bestuur. R.M. MacCheyne, De Bruidegom tege moet. Bijbels Dagboek. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. Gebon den. 370 pag. Prijs 45,De heer L.J. van Valen te Dor drecht die al heel wat heeft gepubliceerd over met name Schot se predikers uit het verleden stelde dit bezinnend dagboek samen. Ook de vert aling is van zijn hand. Hij ontleende de stof voor dit dagboek aan de schriftelijke nalatenschap van de jonggestorven Robert Murray MacCheyne (1813-1843). Deze was predikant in Dundee en is ondanks zijn korte diensttijd tot grote zegen geweest. Blijkens zijn Woord vooraf heeft de samensteller geprobeerd MacCheyne vanuit de veelzijdigheid van zijn boodschap te laten spreken. De accenten en spitsen van zijn prediking komen in dit boek inderdaad ook terug. Er zijn de laatste jaren al veel van dit soort dagboeken op de markt gebracht. Toch wil ik de nu uitgekomen bundel met enige extra klem aanbevelen. De eerlijke en van waarachtige bevinding getuigende boodschap van deze vurige prediker is het waard nog steeds gehoord te worden. Voor de misschien gewenste biografische achtergrond verwijs ik naar de fraaie levensbeschrijving, getiteld Gedreven door Zijn liefde (Houten 1993), eveneens van de hand van de heer Van Valen. William Huntington, De Fontein des levens. Verzamelde leerredenen. Deel 3. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. Gebonden. 191 pag. Prijs 39,90. Dit is het derde en tevens laatste deel in de serie met de verzamelde leer redenen van William Huntington (1715- 1813). De vertaling is van de hand van mw. G.H.C. Pas-Donker. Ook over Hun tington schreef de genoemde L.J. van Valen een biografie. De titel luidt Van kolendrager tot predikant (Hou ten 1996). Inderdaad oefende hij voorheen het armoedige beroep van 'coalheaver' uit. Maar Huntington werd door Gods genade een bevindelijk en zeer authen tiek prediker. Zijn boodschap staat tegen de achtergrond zowel van de tijd waarin hij leefde als van zijn eigen leven dat BOEKEN EN MUZIEK E^ Voorstraat 41 - 3245 BG Sommel.sdijk Tel. (0187) 48 26 14 - Fax (0187) 4845 20 gekenmerkt werd door de allerlei bijzon dere wederwaardigheden en 'uitreddin- gen'. Een vijftal predikaties is in deze bundel opgenomen. Enkele opschriften daarvan: De wet bevestigd door het geloof in Christus (Rom 3:31), Het nut van boeken en de uitnemendheid van perkamenten (2 Tim 4:13), De vertrek ken, de uitrusting en het gevolg van Immanuël (Ps 104:3). Dr. G.A. Wumkes, Het Friese Reveil in portretten. Uitgeverij De Groot Goudriaan, Kampen. Gebonden. Geïl lustreerd. 224 pag. Prijs 39,90. Dit boek verscheen voor het eerst in 1911. In de Friese taal wel te verstaan. Een twee de druk volgde in 1938. De Nederlands talige uitgave volgde in 1994. Fijn dat er kennelijk zoveel belangstelling voor bestaat dat een tweede (vierde) druk nodig bleek. Veertien geschreven por tretten zijn opgenomen, alle van perso nen die van betekenis zijn geweest voor de Friese Reveilbeweging in de vorige eeuw. Daartoe behoren - om er enkelen te noemen - de bekende ds. Jan Jakob Knap (t 1865) en ds. Jan Wouter Felix (t 1904). De laatste is, zoals bekend, ook enkele jaren predikant in Nieuwe Tonge geweest. Opgenomen is ook de geschie denis van de door de bliksem verstoorde Nieuwetongse kermis - nadat de domi nee de zondag daarvoor had gepreekt over het vuur op de Karmel. Dr. Wumk es, de auteur van deze schetsen, is ook bekend als de man die een voorwoord Voor ons onverwacht heeft de Heere, tot onze droefheid, uit ons midden weggenomen onze ge liefde broer, zwager, oom en oud-oom in de leeftijd van 82 jaar en 9 maanden. Ouddorp: D. Voortman E. Voortman-Kleppe Ouddorp: A. J. Voortman Ouddorp: S. J. Voortman M. Voortman-de Ronde neven en nichten achterneven en achternichten 5 oktober 1998 Broekweg 27 3253 XB Ouddorp Correspondentie-adres: Raadhuisstraat 8, 3253 AN Ouddorp Gelegenheid tot condoleren: donderdag 8 oktober van 19.00 tot 20.30 uur in Hervormd verenigingsge bouw 'Eben-Haëzer', Preekhillaan 3 te Ouddorp. De rouwdienst voor familie en belangstellenden zal gehouden worden D.V. vrijdag 9 oktober om 13.30 uur in 'Eben-Haëzer', waarna de begrafenis zal plaats hebben op de algemene begraafplaats te Oud dorp, omstreeks 14.30 uur. Na de begrafenis is er in "Eben-Haëzer' alsnog gele genheid tot condoleren. Geen bloemen Zij die geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. willen graag iedereen bedanken die meegewerkt hebben aan het tot stand komen van het boek 'Van T-Ford naar Turbo', in het bijzonder Drukkerij Rooy en v. d. Velde. Hoenderdijk 9 3253 AK Ouddorp. Tel (0187) 68 42 67 schreef in het boek van Isaac Ambrosius Het zien op Jezus. L.J. Potappel, Banden des geloofs. Nieuwe brieven aan Krijn van Gorsel. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Gebonden. Geïllustreerd. 207 pag. Leen Potappel (t 1953) uit Sta- venisse - dat is een begrip voor velen. Hij was ouderling in de Oud-Gerefor- meerde Gemeente aldaar en een voor beeld van godzaligheid in woord en wan del. In de rampnacht van 1 februari 1953 verdronk ook hij. Veel brieven van hem zijn er nagelaten. Onder meer aan zijn vriend Krijn van Gorsel gericht. Deze bundel betreft de nrs. 71 t/m 160. Ze zijn vrijwel alle geschreven in de jaren 1915/16 toen Potappels 'zeer geliefde vriend' als militair gemobiliseerd was. De uitvoerige historische inleiding is van de hand van de heer D. Roozemond. Ds. J.W. Slager, Gij hebt mijn rechter hand gevat. Herinneringen aan Pieter- nella Neele en Aagje de Vries. Uitge verij De Groot Goudriaan te Kampen. Gebonden. 62 pag. Prijs 14,90. Ook de schrijver van dit boekje was vele jaren ouderling van de Oud-Gerefor- meerde Gemeente van Stavenisse. Hij was een vriend van de bovengenoemde L.J. Potappel. Zijn herinneringen aan Pieternella Neele schreef hij op evenals wat hij wist over het leven en sterven van Aagje de Vries. Hieraan vooraf gaat een uitgebreide levensschets betreffende Slager zelf, samengesteld door J.M. Ver meulen. Jane Witte-Welleman, Uit genade zalig. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Gebonden. 64 pag. Prijs 14,90. In dit geschriftje geeft Jane Witte-Welleman (t 1954) iets weer over haar levensweg waarin de Heere Zijn genade heeft geopenbaard. Ze werd gedrongen één en ander aan het papier toe te vertrouwen, met name ten behoeve van haar kinderen. Haar zoon, de heer J. Witte, evangelist te Merksem, heeft het geheel laten voorafgaan door een inlei ding. Ds. W. Pieters en ds. K. Veldman, Hoe wonderbaar is Uw getuigenis. Gods leiding in het leven van ds. S. Ralevic. Uitgeverij De Groot Goudriaan te Kampen. Gebonden. 112 pag. Prijs 24,90. Het is een bewogen geschiede nis die in dit boek verhaald wordt. Ds. Ralevic verricht evangelisatiewerk onder de Albanezen in de Servische provincie Kosovo. Dat is op zichzelf al opmerke lijk. Want ieder weet dat het daar niet gemakkelijk is. Maar de levensgeschie denis van deze prediker zet één en ander in een nog opmerkelijker licht. Want er waren vele jaren dat Simo Ralevic de Heere niet zocht. Hij groeide op in de Grieks-Orthodoxe kerk. Maar God zocht hem en bracht hem waar Hij hem hebben wilde. Het contact met enkele hervormde predikanten uit Nederland is ontstaan tij dens één van de predikanten-conferenties te Leicester in Engeland. Aan het slot van dit boek is een tweetal preken en een toespraak van ds. Ralevic opgenomen. j Tot slot worden de volgende uitgaven j van uitgeverij Kok Voorhoeve te Kam- pen aangekondigd. Ds. G.J. van Beusekom, Bijzondere inleiding op het Oude Testament. Paperback. 144 pag. Prijs ƒ23,90. Een uitgave in de serie Wegwijzers in de Gereformeerde Theologie.'Van elk bij- belboek worden naam, auteur, ontstaan, opbouw en inhoud toegelicht. Drs. J.H. Schrijver, Korte geloofsleer. Deel III. Paperback. 1 18 pag. Prijs 23,90. Versche nen in de/elfde serie. In Heden nam de Heere tot onze diepe droefheid uit ons midden weg onze oom en oud-oom op de leeftijd van 82 jaar. Stellendam: Jan en Ineke Ouddorp: Simon Ouderkerk a/d IJssel: Joke en ArieJan Ouddorp: Janneke en Piet Simone Elly en Krijn en kinderen Ouddorp, 5 oktober 1998 ,,Zijn zingen was belijden" Wij ontvingen het bericht dat de Heere tot Zich heeft genomen ons oudste koorlid, de heer Sinds 1951 was hij een zeer trouw lid van ons koor. „Blijf bij ons in leven en in sterven, in tijd en eeu wigheid. Amen", was het laatste wat wij met hem mochten zingen. Namens bestuur, dirigent en leden van Chr. Gem. Zangver. 'Hart en Stem', Ouddorp 5 oktober 1998 Tel. (0187)48 24 31 'k Zal eeuwig zingen van Gods goedertierenheên (Psalm 89:1 berijmd) Met verdriet en ontroering hebben wij kennis ge nomen dat de Heere op Zijn tijd tot Zich heeft ge nomen ons trouw koorlid, de heer in de leeftijd van 82 jaar. Bestuur, leden en dirigent van het Chr. Mannenkoor 'Jubilate Deo' Ouddorp, 5 oktober 1998 Plony Tanis, uuerkzaom bij drukkerij Gsbr. de UUaal, brengt graag de voor u mee, uuaarln u thuis uuj gelegenheidsdrukuuerk kunt uitzoeken. €ven bellen en u hebt het snel in huis. NIEUWE TONGE Op D.V. donderdagavond 8 oktober van 19.00 tot 20.00 uur bij L. W. van Alphen, Duivenwaardsedijk 6. dit laatste deel komen de leer van de Heilige Geest, van het geloof en van de laatste dingen aan de orde. Ds. Gabe van Duinen, De stem achter u. Gebonden. Een Bijbels dagboek door een nog niet vergeten prediker uit een vorig decennium. R. Fernhout e.a., Levenswoorden. Korte meditaties. Paperback. 46 pag. Prijs 13,90. Korte, bemoedigende over denkingen aan de hand van enkele bij belse thema's. De bijdragen zijn o.m. van de predikanten K. Boersma, J. Manni en W. Kats. Drs. Henk Hagoort (red.). Brood uit de hemel. Kernwoorden van het geloo/Deel 1. Paperback. 143 pag. Prijs 22,50. Een uitgave in samenwerking met de Evangelische Omroep. In twaalf bijdragen wordt ingegaan op even zoveel bijbel.se kernwoorden, zoals verkiezing, verzoening, verlossing, vrijheid, etc. Enkele namen van medewerkers: dr. J. Hoek, dr. W.H. Velema, ds, C. den Boer en dr. G. van den End. Ds. J.J. Poort, Mijn bijzonderste vrienden. Herinneringen uit mijn leven. Gebonden. 55 pag. Prijs 14,90. Een tienvoudige herinnering aan mensen die een bijzondere rol speelden in het leven van wijlen dominee Poort. JMJ K MIDDELHARNIS RSB-competitie (5 oktober 1998) Op het programma stond de derby tussen De Zwarte Pion 2 en Ontspanning 1 uit Ouddorp. Werd vorig jaar nog verloren met S'/i-l'/i, dit jaar werd met dezelfde cijfers gewonnen. C. J. Smit bereikte aan bord 1 remise tegen Santifort. Zowel Peeman als Verolme gingen onderuit tegen respectievelijk Baas en Kastelein. Aan de onderste borden werd de winst binnen gehaald. Boeter, Van Prooijen, Ant. Visser, Taaie en Van der Waal won nen hun partij. Minder goed verging het het eerste team. De uitwedstrijd tegen De Willige Dame uit Zwijndrecht ging met 6-2 verloren. Alleen Lagendijk wist zijn partij te win nen. Van Rossum en invaller Verolme behaalden nog remise, maar Mourik, Du Pree, Van Hooff, Van de Velde en Log- mans verloren. Huishoudelijke competitie (5 oktober 1998) Groep 1 G. J. H. van Genderen - C. J. Smit1 - O A. van Rossum - G. J. H. van Genderen1 - O A. L. Mourik - 1. Lagendijk1 - O H. Logmans - R. van Hooff'A - M Groep 2: A. L. van Maurik - G. de Jager'A - 'A L. C. Struik - E. Verbeek1 - O W. Markwat - M. Bom'A - A Groep 3: F. Meiaard - L. Stolk1 - O H. K. Smit-J. Noordijk1 -O R. Wolters - K. W. WijnandsA - A B. Loosjes - A VroegindeweijO - 1 L. Neleman-.! PlintI -O

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3