Grote bazar in Middelharnis Kraamtijd k.'^^I^^^ Knape/v. d. Klooster 10-jarig bestaan Reumapatiënten Vereniging Speedo-ploeg Schotejil in eerste wedstrijd goed van start Opening Jeu de Boules banen Oude Tonge Good Luck mist aansluiting Consument geïnteresseerd in ontwikkelingen op de woningmarkt! Vragen over hoofdpijn of migraine? Nieuw heren 1 Intermezzo wint eerste competitieduel tegen de Zebra's Wijziging zenderindeling kabel Goeree-Overflakkee Cursus tuinarchitectuur bij Volksuniversiteit lyiiddelliarnis Opbrengst collecte Woord en Daad Nieuwe cursus sculpturen (beelden) maken rr: Met het Shaare Zedekkoor naar Israël en Jordanië Resultaten bloedinzameling september 1998 Niet 7, maar 14 oktober! Bingo te Dirksland Kraampjes inclusief een uitgebreide rommelmarkt Spelen voor jong en oud Workshop Terras Gratis verloting met fantastische prijzen Speciaal voor de kinderen Tot slot In het artikel op de voorpagina over de presentatie van het boek van T- Ford naar Turbo is een verkeerde naam genoemd. Die had niet Dries Knape-, maar Dries v. d. Klooster moeten luiden. Aan hem werd, als eer betoon aan een bejaarde vakgenoot, een boek aangeboden. Nederlandse Rode Kruis Hlz. 2 FilLANDKN-NIEUWS DINSDAG 6 OKTOBER IWs D.V. zaterdag 10 oktober a.s. organi seert de Gereformeerde Kerk te Mid delharnis een grote bazar op het plein tje van de Ford-garage en in en om hun kerk aan de Kon. Julianaweg 64 te Middelharnis. De bazar begint om 10.00 uur en zal tot 17.00 uur duren. De opbrengst van deze bazar komt ge heel ten goede aan het onlangs geres taureerde dak van de kerk. Tijdens de ba/.ar zuil u diverse gezellige kraampjes aantreffen met vele artikelen, zoals planten, wenskaarten, creatieve spulletjes, gebak, vis, kaas, wijn, verjaar dagskalenders, enz. Ook ontbreekt natuurlijk een grote rommelmarkt niet, alwaar vele bruikbare en vaak nog in prima staat verkerende spullen en boe ken te koop worden aangeboden. Voor de kinderen is er een bioscoop in gericht, waar zij onder begeleiding te kenfilms kunnen bekijken. Tevens is er een grabbelton en kunnen de kinderen gesminkt worden. Jong en oud kunnen zich o.a. vermaken met sjoelen, blikgooien, darten, envelop pen trekken en het foutloos volbrengen van de spiraal. Verder kan er geraden worden naar de naam van een pop, het aantal knopen van een geknoopt kleed of het aantal knikkers in de pot. Iedereen maakt kans hierbij leuke prijzen te win nen. Een uitdaging voor de oudere jeugd/ ouderen is het wellicht om een partijtje simultaan te schaken met een ervaren schaker uit de gemeente. Gedurende de hele dag draait er een rad van fortuin. Ook hierbij zijn aantrekkelij ke prijzen te winnen. Om 11.00 uur èn om 14.30 uur wordt een workshop georganiseerd. Tijdens deze workshop kunt u onder begeleiding voor 15,00 een eigen strokrans maken. Al het materiaal zit in de prijs inbegre pen. Omdat er per keer maar maximaal 15 deelnemers kunnen deelnemen, raden wij geïnteresseerden aan zich nu alvast op te geven bij Jolanda v. d. Stoep via tel.nr. 483070 of bij Fleur Kooijman via Vanavond, dinsdag 6 oktober, vindt in De Staver te Sommelsdijk een voorlich tingsbijeenkomst plaats voor alle hoofd pijn/migraine patiënten en andere be langstellenden. Spreker is de heer U. W. Huisman, Neu roloog Bethe-sda ziekenhuis te Dirksland. Aanvang 19.30 uur. DIRKSLAND - Een combinatie van routine (Eddy van de Sluis, Jaap Kransse en Johan Vogelaar) en opstormend talent (Cornelis Robijn, Bastiaan Driece, Leen van den Boogert, Mare van Biert en Joan Pieter Kraaijeveld) moet het eerste herenteam van volleybalvereniging In termezzo nieuwe impulsen geven. Op papier lijkt het een team voor de toe komst te zijn. Nu nog niet teveel ver wachten, de ouderen leiden de jongeren op en als men bij elkaar blijft kan er een goed team uit groeien wat zeker hoger kan spelen dan 2e klasse. Na twee wedstrijden gespeeld te hebben kan gezegd worden dat de vorm nog moet groeien. De Intermezzoërs moeten nog meer wedstrijdritme opdoen om goed op elkaar ingespeeld te raken. Maar de prestaties zijn goed. Vorige week werd de bekerwedstrijd gewonnen, en jl. zaterdag werd de eerste 'thuiswedstrijd' in De Gooye te Dirksland vrij eenvoudig gewonnen. Na een nerveuze start, 0-4 achterstand, kwam de vernieuwde ploeg op gang tegen de Brabantse Zebra's. Al snel was de eerste set gewonnen met 15-6. De tweede set was langdradig, met wils kracht werd deze uiteindelijk gewonnen met 15-11. Leuk waren de prikballen van Johan Vogelaar, waarmee hij de tegen stander regelmatig verraste. In de derde set had de bezoekende ploeg de moed al snel opgegeven. Intermezzo won met 15-7. Bij de jeugd speelde voor het eerst een mix C-team, Youri van de Sluis was tevreden na afloop, hij had leuk gespeeld en nog gewonnen ook, met 3-1 van Switch '89. Meisjes Al had het zwaar tegen Sliedrecht Sport 1. Veel blessure leed zorgde voor een wedstrijd waarin Intermezzo relatief weinig weerstand kon bieden en niet in de wedstrijd kon groeien. Via 6-15, 7-15 en 10-15 werd het 0-3 voor Sliedrecht Sport. Aanstaande zaterdag speelt Intermezzo weer thuiswedstrijden in De Staver te Sommelsdijk. De mini's beginnen met een tournooi van 13.00 tot 15.30 uur. Overige uitslagen: Heren 3 - Spirit 63 - 1 MeisjesCl -Kwiek 10-3 Heren 2- Kangoeroes 11 - 3 Dames 1 - Set Up 23 - O Meisjes B - Kwiek 10 - 3 Dames 2 - Flits 20 - 3 Jongens B - Kwiek 12 - 2 tel.nr. 483154. Verder kunt u zich opge ven tijdens de ba/ar, maar vol is vol! De workshop duurt circa 1 Vi uur. Uiteraard wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Br is een gezellig terras in gericht. Hier kan men koffie, thee, fris drank, een stuk gebak, soep, een bioodje ham/kaas, broodje knakworst of een broodje hamburger tot zich nemen, of gewoon heerlijk even uitrusten. In de week voorafgaande aan de bazar wordt huis-aan-huis in Middelharnis en Sommelsdijk een raamposter met invul- strookje bezorgd. U dingt door inlevering van het invul- strookje gratis mee naar een aantal fan tastische prijzen. Voor inwoners (niet- gemeenteleden) uit de overige delen van ons (ei)land zijn er op de bazar zelf- zo lang de voorraad strekt - nog invul- strookjes beschikbaar. Het is echter de bedoeling dat u per huishouden maar één strookje tijdens de bazar inlevert. Als hoofdprijs is voor deze verloting een MOUNTAINBIKE beschikbaar gesteld. U kunt deze tijdens de bazar bekijken. De winnaar van de mountainbike wordt in de gelegenheid gesteld om deze, in dien gewenst, te ruilen voor een fiets naar keuze ter waarde van 800,-. De trekking van de prijzen zal om 16.30 uur tijdens de bazar worden verricht. Uw strookje dient u dus vóór 16.30 uur in te leveren! Om niet de gehele dag met geld op zak te hoeven lopen, zijn er voor de kinderen 'stempelkaarten' beschikbaar. Deze stempelkaarten ter waarde van 1,00, 2,50 of 5,00 kunt u tijdens de bazar aanschaffen. De stempelkaarten bestaan uit stempelvakjes van 0,25. Uw kinde ren kunnen vervolgens zelf kiezen waar aan ze de stempelkaart(en) uitgeven (bij voorbeeld deelname aan spelletjes, de grabbelton, snoepgoed of iets te drin ken). Al met al hoopt de bazarcominissie van de Gereformeerde Kerk te Middelharnis voor een gevarieerd programma te heb ben gezorgd. U komt toch ook? Zaterdag 3 oktober heeft de Speedo- ploeg van zwemclub de Schotejil in het Groenoord wedstrijdbad te Schiedam de eerste Speedo-wedstrijd van het seizoen gezwommen. Dit jaar voor het eerst in een nieuwe competitie-opzet zwommen 15 Schotejil- lers in een 4 uur durende mammoetwed strijd. Het lange wachten werd uiteinde lijk beloond met prima resultaten. In totaal werden 26 persoonlijke re cords, 3 clubrecords en maar liefst 11 ereplaatsen gerealiseerd. Clubrecords waren er in de leeftijdscate gorie onder 8 jaar voor 'William Weeda, die de 50m rugslag in een nieuw clubre- cord van 0.54.69 zwom. De even oude Nicolette Meiaard zwom over de zelfde 50m rugslag 1.08.15, eveneens een clubrecord, maar dan bij de meisjes. Ted de Jager (10 jaar) zwom voor het eerst 200m wisselslag. Zijn eindtijd van 3.25.97 betekende ook voor hem een clubrecord, maar liefst 20 seconden snel ler dan het oude clubrecord. De Schotejillers wisten zich ook veelvul dig bij de eerste drie in de einduitslag te plaatsen. Twee keer zelfs werd een eerste plaats bereikt. Dion Beukers (9 jaar) sloot zijn 50m vlinderslag in een pr-tijd van 0.49.10 winnend af. Ook de even oude Martijn van Hoorn (debuterend) was goed voor een eerste plaats, en wel op de 50m rugslag in een pr-tijd van 0.52.90. Rhiana van Kempen (9 jaar) bereikte de tweede plaats op de 50m vlinderslag in een pr-tijd van 0.48.51. En opnieuw was er een ereplaats voor Martijn van Hoorn. Dit maal op de 25m vlinderslag in een tijd van 0.24.60. De 11 jarige Leander Jongejan zwom op de lOOm vlinderslag een tijd van 1.47.45, hetgeen ook voor hem een tweede plaats betekende. De zelfde Leander Jongejan bereikte op de lOOm schoolslag met een tijd van 1.37.38 ook nog een derde plaats. De even oude Marielle den Haan zwom in haar eerste officiële wedstrijd op de 50m schoolslag een tijd van 0.56.35, eveneens een derde plaats. Op de lOOm rugslag werd zowel bij de meisjes als de jongens een derde plaats bereikt. Dion Beukers in een tijd van 1.48.03 en Rhiana van Kempen met 1.46.93. William Weeda tenslotte zwom op de 50m rugslag een tijd van 0.54.69, ook goed voor een derde plaats. Opinerkelijke tijdverbeteringen waren er o.a. voor Ted de Jager op de lOOm rug slag in een tijd van 1.36.80 (18 seconden sneller). Ook voor Nadieh de Groot was er succes. Haar lOOm rugslag ging 11 seconden sneller in 1.54.09 en de lOOm vrije slag ging 17 seconde sneller in 1.50.30. Dominique Jordaan verbeterde zijn lOOm wisselslag met 16 seconden tot 1.49.05 en zijn lOOm vrije slag met bijna 20 sec. tot 1.39.18. Rhiana van Kempen tenslotte verbeterde op de lOOm rugslag haar tijd met bijna 30 seconden tot" 1.46.93. In de gemeente Oosttlakkee kan binnen kort een nieuwe sport beoefend worden. Op donderdag 8 oktober a.s. zal burge meester A. J. C. van Pelt namelijk twee jeu de boules banen openen. Het verzoek voor de jeu de boules banen kwam van Stichting Welzijnswerk Oost tlakkee. Zij waren benaderd door een aantal inwoners van Oude Tonge, die de sport graag in hun eigen gemeente zou den willen beoefenen. De gemeente ondersteunde dit initiatief van harte, met name omdat het een sport is waar iedereen (jong en oud) aan deel kan nemen en zo integratie van diverse leeftijdsgroepen kan bevorderen. In juli dit jaar ging de gemeenteraad daarom ook akkoord met hel voorstel om de aanleg van de banen te financieren. Ais lokatie voor de banen is gekozen voor de Dabbestraat, onder aan de Oost- dijk. Aansluitend aan de openingshandeling zal een aantal fervente jeu de boules spe lers een demonstratie geven. De opening vindt plaats op 8 oktober as. om 15.00 uur in de Dabbestraat. ENECO Kabel TV Telecom gaat de doorgiftefrequenties van de radio- en tv- zenders op de kabel gelijktrekken in alle gemeenten waar de signalen doorgege ven worden. Dit is nodig om de zenders vanuit één punt door te kunnen geven na de aaneenkoppeling van de voorheen aparte netten. Bij een verhuizing binnen het gebied waar ENECO de signalen doorgeeft hoeft men de radio en tv daar door ook niet meer opnieuw in te stellen. De veranderingen hebben tot gevolg dat de tv's en radio's opnieuw ingesteld moeten worden. Op Goeree-Overflakkee vinden op woensdag 14 oktober de benodigde aan passingen plaats. Daardoor zullen van 8.00 tot 10.30 uur onderbrekingen plaatsvinden van de radio en tv-ont- vangst. Direct na de omschakeling moe ten radio en tv opnieuw ingesteld wor den. De zender RTBF 1 verdwijnt op dat moment van de kabel terwijl TV Rijn mond en Duitsland 3 als nieuwe zenders verschijnen. ENECO Kabel TV Telecom infor meert vooraf alle kabelabonnees met een brief voorzien van een kaart met de nieu we zenderindeling. De nieuwe indeling wordt ook via advertenties in de week bladen bekendgemaakt. Informatie over de aanpassingen is tevens te vinden op het Internet; www.eneco.nl en op Stads- text pagina 456. Op werkdagen kan men voor inlichtingen bellen met het gratis informatienummer 0800-0603 van Servi ce Informatie bij ENECO. Bij voldoende belangstelling wordt in het Diekhuus voor de vierde maal een cursus tuinarchitectuur georganiseerd. Om van uw tuin een 'klein paradijs' of 'droomtuin' te maken, dient u voordat u aan de slag gaat over de nodige (theoreti sche) kennis te beschikken want met alleen 'groene vingers' lukt het niet. In de cursus tuinarchitectuur komen staps gewijs een aantal onderwerpen aan bod om tot een goed ontwerp te komen. De cursus kan van start gaan op woensdag 14 oktober en kost 75,00. De cursus tuinarchitectuur omvat vier lessen en de volgende onderwerpen komen aan de orde: werkmethode, teke ningen, het uitdenken van een hoofdlijn, vormen en afmetingen, kleuren en opti sche effecten en het beplantingsplan. Van verschillende onderwerpen worden voorbeelden gegeven met behulp van video-beelden. De cursus wordt verzorgd door mw. Ingeborg van Santen. De lessen worden wekelijks verzorgd van 14 oktober, 28 oktober, 11 november en 25 november. Informatie en opgeven kan bij het Diekhuus in Middelharnis, tel. 482400. Over het hoe en wat in de kraamtijd, organiseert borstvoedingsorganisatie La Leche League een infor matie-avond. Aandachtspunten zijn: - Hoe komt het dat de ene moeder veel gemakkelijker borstvoeding geeft als de andere? - Hoe komt het dat de borstvoeding in de kraamtijd soms zo moeizaam ver loopt? Verder is er altijd ruimte om uw eigen vragen te bespreken. U bent (met uw baby) van harte welkom op woensdag 14 oktober in Middelharnis, Emmalaan 23. De kosten zijn 5,- inclusief 2x koffie of thee. In Ouddorp is er ook elke maand een bij eenkomst op de tweede donderdag van de maand. Voor verdere vragen, informatie of ver huur van de electrische kolf kunt u bel len met: Carla van Gils, 631716. Anneke Akershoek, 682999. Francisca Wagenaar, 684433 De collecte van zaterdagavond jl. tijdens de koor- en samenzangavond heeft 1.935,(L5 opgebracht. Het comité be dankt alle gevers en geefsters voor deze schitterende opbrengst. Bedankt ook voor de vele positieve reac ties op deze prachtige koor- en samen- zangavond. Wat fijn dat de opkomst groot was en dat we zo samen mochten zingen of luisteren naar de drie koren. Vanzelfsprekend zijn aan zo'n avond kosten verbonden. Geweldig dat diverse sponsors het mogelijk hebben gemaakt dat bijna de hele collecte besteed kan worden voor de nood op Haïti. Ook de sponsors heel hartelijk dank! DIRKSLAND - Clarine Bemelmans start binnenkort met een nieuwe cursus sculpturen maken. De sculpturen worden van klei gemaakt en kunnen in elke ge- 1 wenste grootte worden uitgevoerd. Na i een speciale verttehandeling kunnen ze j ook buiten neergezet worden. Naast de cursus sculpturen maken kan men natuurlijk nog steeds de gebruikelij ke maskers, poppen, spiegels, vazen en allerlei abstracte beelden maken. Alle cursussen zijn inclusief materiaal. Men hoeft niet creatief aangelegd te zijn om een dergelijke cursus te volgen. Een cursus duurt ongeveer 6 weken. De cur sussen worden gegeven op maandag/ dinsdag/donderdagavond en op woens dagochtend. Voor vrijblijvende informatie kan men kontakt opnemen met Clarine Bemel mans, tel. (0187) 603445. Zou u wel eens naar Israël willen? Naar dat land waar de Heere Jezus gewoond heeft. Waar Hij blinden genas, doven het gehoor terug gaf, waar Hij voor ons gele den en gestreden heeft? Het Shaare Zedek Koor wat in het voor jaar van 1997 naar Israël is geweest, hoopt in oktober 1999 weer een koorreis naar Israël te maken. Deze keer o.l.v. ds. J. C. Schuurman. We zingen bij het Shaare Zedek zieken huis, in het bejaardentehuis Beit Juliana enz. VRIJDAG 9 OKTOBER a.s. zal er een informatie-avond gehouden worden in de zaal naast de grote kerk van Alblassei- dam, Cortgene 9. Aanvang 20.00 uur. Ds. Schuurman en de heer v. d. Nieu- wendijk van Isropa reisverenigingen hopen deze avond aanwezig te zijn. Kom eens luisteren, en neem daarna onze reisfolder mee! VAN HARTE WELKOM. Inf. tel. (0187) 652329. RIDDERKERK - Zaterdag 3 oktober stond Good-Luck tegenover Ten Donk, die in de competitie net boven de ploeg uit Middelharnis staat. Good Luck begon sterk en kwam snel op 0-1 door Jan-Willem de Vos, daarna volgde al snel de 1-2 door middel van een individuele actie van Samantha Krijgsman. Vervolgens konden Heidi Kamerling en Steven Vogelaar, na aan geven van Marjon Soeteman, van afstand voor de 2-3 en de 2-4 zorgen. Ten Donk kwam gelijk, terwijl Jan-Willem de Vos na een mooie aanval de 4-5 kon benut ten. Enkele minuten voor rust scoorde Nico Overduin van afstand de 5-6. Na rust ging Good Luck goed door en kon Marcel Kievit de 5-7 van afstand in schieten. Ten Donk kwam door zwak verdedigend werk van Good Luck vrij gemakkelijk gelijk tot 7-7. De 7-8 kwam van de handen van Marcel Kievit, maar toch kwam Ten Donk weer gelijk en ging zelfs over Good Luck heen tot 11-8. Daarna kon Good Luck, in de vorm van Steven Vogelaar, nog een strafworp be nutten, 11-9. Maar Ten Donk ging vrij gemakkelijk door en kwam op 13-9. Zo'n tien minuten voor het eindsignaal leek Good Luck al verslagen. Op dit mo ment kwam ook Leonie Noteboom voor Marja van Splunter in de ploeg. Bij de ploeg uit Middelharnis ging niets meer, terwijl bij Ten Donk alles door de mand vloog. In de slotfase kon Marcel Kievit nog een strafworp benutten, maar Ten Donk had het laatste woord en zette het scorebord op 18-10. De ploeg van trainer/coach Peter van Vliet heeft een redelijk eerste helft ge speeld, maar volgens hem heeft zijn ploeg nog steeds heel veel moeite met het afronden van de vele kansen. Afd. Goedereede140 Afd. Middelharnis436 Afd. Melis.sant98 Afdeling Nieuwe Tonge142 Afd. Ooltgensplaat169 Afd. Oude Tonge179 Afd. Ouddorp,.'^419 Afd. Stellendam156 Totaal1739 eenheden Namens het districtsbestuur Goeree- Overflakkee van het Nederlandse Rode Kruis, hartelijk dank aan al deze mensen. Ook onze dank aan alle vrijwilligers die zich weer hebben ingezet voor deze bloeddonoravonden september jl. Wilt u meer informatie over deze bloed donoravonden, dan kunt u ten allen tijde terecht bij uw plaatselijke afdeling van het Nederlandse Rode Kruis. Wegens het niet beschikbaar zijn van de zaal in de Grutterswei is de eerste .schaakavond van S.O.F, verplaatst van 7 naar 14 oktober. Hoewel de schaakver eniging de teleurstelling zich voor kan stellen, hoopt men volgende week vele nieuwe gezichten te zien in Gruttersv\ei te Oude Tonge. Aanvang 20.00 uur. Vrijdag 9 oktober is er Bingo in Dirks land, in de EHBO-zaal, Philipshoofjes- weg, organisatie D.K.V. Aanvang 19.30 uur, zaal open 19.00 uur. De koffie staat klaar en is zoals van ouds gratis. We spe len 15 rondes superronde. Tevens ver loten we een gratis avond-bingo. Voor ink: (0187) 68 44 73. Bij ERA Makelaardij Kees Dörr werd afgelopen zaterdag 3 oktober een OPEN HUIS gehouden. Dat het kopen en verko pen van huizen op dit moment zeer actu eel is. bleek wel uit de vele bezoekers die een kijkje kwamen nemen. De bezoekers werden geïnformeerd over de laatste ontwikkelingen op de woning markt. Zo zijn de huizenprijzen in onze regio de laatste paar maanden gestegen met 4%. Zeker de bezoekers die op het punt staan van wonins te veranderen waren zeer te vreden met het boek VERKOOPWIJZER dat zij die dag cadeau kregen uit handen van ERA Makelaardij Kees Dörr. Bezoekers met verhuisplannen naar an dere delen van het land ontvingen daar naast nog eens het nationale ERA Wo ningmagazine met ruim 1300 te koop staande woningen in heel Nederland. Belangstellenden voor de informatie VERKOOPWIJZER of het nationale ERA Woningmagazine kunnen contact opnemen met ERA Makelaardij Kees Dörr, telefoonnummer (0187) 470272. Op 26 september werd met een groot aantal leden en genodigden en belangstellenden in verenigings gebouw 'Onder de Wiek'' te Dirks land herdacht dat de Reumapatiën tenvereniging Goeree-Overflakkee e.o. tien jaar bestond. De voorzitter, mevr. Weima-Raukema memoreerde in haar welkomstwoord in vogelvlucht de afgelopen jaren. Hierna gaf ze het woord aan dr. v. d. Heijden, directeur patiëntenzorg van het Van Weel-Bethesda ziekenhuis in Dirksland. Dr. V. d. Heijden feliciteerde de vereni ging met hun jubileum, en vond het een goede zaak dat zulke patiëntenverenigin gen er zijn. Dr. v. d. Heijden zou graag zien dat ook reumapatiënten in de toe komst ook in Dirksland hun specialist zouden kunnen bezoeken, zodat de reis naar Rotterdam of elders, wat toch veel van een reumapatiënt vergt, tot het verle den zouden kunnen behoren. Er zijn al verregaande besprekingen met de directie van het Zuiderziekenhuis, waarmee samengewerkt wordt, en ook met de zorgverzekeraar wordt momenteel onder handeld. Want zonder geld begin je nu eenmaal niets. Mevrouw J. de Vries-Somers (vice-voor- zitter van de Reuma Patiëntenbond) bracht haar felicitaties over namens de Bond. Mevr. de Vries was ook aanwezig geweest bij de oprichting van de vereni ging, en zei dat ze zich altijd nog nauw verwant voelt met de Flakkeese vereni ging. Verder gaf ze ons te kennen zich altijd buitengewoon in te zetten voor de jongeren met reuma, omdat ze zelf op 12- jarige leeftijd deze ziekte had gekregen, en men dacht dat iemand op die leeftijd geen 'reumatiek' kon krijgen. Reumatoloog dr. Van Groenendael was de derde spreker. Hij verteld eons waar om het medicijngebruik in de afgelopen jaren zo sterk veranderd was. Namelijk doordat vermoedelijk bij de reumapatiënt in de eerste twee jaren van deze ziekte vergroeiingen van gewrichten optreedt, wordt nu gelijk een forse aanpak met medicijnen begonnen, en geprobeerd deze van lieverlee af te bouwen, dat ter wijl voorheen zo min mogelijk medica menten en dan verhoging van de dosis. om zo de ziekte te bestrijden. Ook zei dr. Van Groenendael dat goede beweging een eerste vereiste is. Hij zei geksche rend; „Ik zou iedereen wel het zwembad in willen jagen". Reumaconsulente mevrouw M. Dijks hoorn, eveneens bij de oprichting betrok ken, was de laatste spreker. Zij is werk zaam in het Zuiderziekenhuis. Haar werk is om voorlichting te geven aan mensen die vragen op het gebied van hun ziekte, of om hen eventueel de weg te wijzen als er aanpassingen nodig zijn, wat tegen woordig niet eenvoudig is. Ze besloot haar speech met: „Ik hoop dat jullie ver eniging niet te groot wordt. Ik bedoel hiermee niet dat ik jullie niet goed gezind ben, maar dat er niet teveel reumapatiën ten bijkomen. Doch elke reumapatiënt is van harte welkom bij de vereniging". Dr. Van Groenendael opende na al deze toespraken de Info-markt welke bestond uit: Het Nationaal Reumafonds; Reuma Patiëntenbond: Podotherapeute mevr. Breas-de Regt uit Goes; Het Nederlandse Rode Kruis; P.T.T.-Telecom met aange paste apparatuur en de fa. Donkersteeg uit Goes met aangepaste schoenen. De dag werd besloten met. voor leden en genodigden, een heerlijk warm en koud buffet. Dit alles werd ons mogelijk gemaakt door de volgende bedrijven die ons wil den sponsoren: Aannemersbedrijf A.V.K. Oude Tonge; Boeter Sommelsdijk; Kalle Dirksland; Winkels Ouddorp; Aardappel- handel Westhoeve Ouddorp; Accoun tantskantoor Buijs Zierikzee; Koninss- woud Dirksland; Apotheek Ouddorp; Assurantiekantoor De Vogel Ouddorp; De Voogd Sommelsdijk; Van Loo Dirks land; Bakkerij Bienefelt Middelharnis; v/d Spoel Middelharnis; Drukwerk Servi ce Centrum Sommelsdijk; Foto Arjo v. d. Graaf Dirksland; Garage Grinwis Oud dorp; Van Erkelens Goedereede; Hesse- link Dirksland; Graanhandel P. van Schel ven Nieuwe Tonge; Landbouwprodukten Mast B.V. Den Bommel; Modehuis Buijs.se Middelharnis; Rabobank Nieuwe Tonge; Revalidatietechniek Jeremiasse Goes; P.T.T. Telecom; Textiel Modern Ouddorp; Mijnders Touringcars Melis .sant; G. van Dongen Transport Dirks land. En enige anonieme gevers.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2