Succesvolle euro-informatieavond in Melissant *Van T-Ford naar Turbo' BINGO van onze deskundig owroomverkopers Het eerste flakkeese transportboek: 3e>s2 BCi Zaterdag avond- jeugdwerk Ger. Gem. Programma Fotoclub De Rarekiek Egypte bij de V.U. Hellevoetsluis Beroofd onder bedreiging van een mes E S S E L I N K Imabo maakt het waar JUL MINNAARD 'VASTGOED Auteur Kool van kilometer-, tot foto 'vreter OPHALEN OUD PAPIER POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930-Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 OOLTGENSPLAAT - KERSTVERZILVERING 1998 - Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Gevolgen invoering Euro VOOR bedrijven, belegger Euroquiz Zwart op wit Het boek CCMMBi 71e Jaargang No. 6744 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 NIEUWE TONGE D.V. zaterdag 10 oktober is onze eerste avond die we willen beginnen met een broodmaaltijd om 18.00 uur. Je kunt je hiervoor opgeven voor 8 okto ber bij Anneke Naglegaal, als je 13 jaar of ouder bent. Tel. 0187 - 652339 b.g.g. 651828. Voor diverse wedstrijden en tentoonstel lingen is De Rarekiek deze maand actief Zes leden van de club zonden fotoseries in voor Foto Nationaal, het visitekaartje van de Fotobond. Uit al het ingezonden werk worden 20 series van 5 foto's gese lecteerd voor deze door het land trekken de tentoonstelling. De serie van clublid Jan Verlaat uit Heerhugowaard werd ge accepteerd. Ook vindt er deze maand de jurering plaats van de rayon wedstrijd en de bondsdiawedstrijd. A.s. vrijdag komt de eerste gastfotograaf Wout van 't Hof uit Hilversum. Hij houdt van landschapsfotografie in ruime re zin, in het bijzonder stadslandschap pen. Hij fotografeert in zwart-wit en kleur en maakt zo nu en dan gebruik van de panoramacamera. Programma oktober Vrijdag 9 oktober: Gastspreker Wout van 't Hof met foto's. Vrijdag 23 oktober: Bespreking van eigen foto- en diawerk. Informatie: (0187) 484271 /48709.6 of via het internet: http;//www.flakkee.net/ -rarekiek. n Moienweg 28 Telefoon: 0187 476400 Fax.' 0187 484210 Middelharnis Openingstijden; ma t/m vrij: 8.00-12.00 13.00-17.00 vrij: 19.00-2100 za: 9.00-12.00 Bij de V.U. Hellevoetsluis staat Egypte door middel van 2 activiteiten centraal. Maandag 12 oktober lezing door de heer J. G. Kikkert. Nooit was er op één plaats een bescha ving die zo lang stand hield als lie oud- Egyptische. De alles overheersende fac tor daarbij was de Nijl, de levenbrengen- de stroom die het water uit tropisch Afri ka door onbewoonbare woestijnen naar het noorden voert. De oude Grieken wisten het al: „Egypte is een geschenk van de Nijl". Voor hel moderne Egypte, één der grootste mos limstaten ter wereld, geldt dat nog steeds. Toch is Caïro, vlak bij de pirami den, de grootste christelijke stad van Afrika. De lezing wordt gehouden in 'De Osse- hoek', Koninginnelaan 4 te Hellevoet sluis. Op vrijdag 9 oktober a.s. is er van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot inlevering van vakantiebonnen - cheques van de landbouw, bij C. Neels, Voorstraat 34, Ooitgensplaat. Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187) 482606 Een 2()-jarige jongeman uit Dirksland en twee vrienden werden donderdagmiddag, rond zes uur, in het winkelcentrum Zuid plein Hoog beroofd. Aangever wilde met z'n vrienden de trap naar de parkeergarage nemen, toen ze werden benaderd door een zestal jon gens. Ze konden een GSM-teiefoon ko pen en ook had men wiet in de aanbie ding. Aangevers hadden echter geen be langstelling en liepen de trap af naar de eerste verdieping van de parkeergarage. Onderaan de trap bedreigde één van de jongens hen met een mes, terwijl de andere vijf er omheen stonden. Men eiste geld en alle drie de slacht offers moesten hun portemonnee afge ven, waarna de daders er vandoor gin gen. De buit bestond uit geld en diverse pasjes. Een onderzoek wordt ingesteld. Om de inwoners voor te bereiden op de komst van de Euro en te informeren over de consequenties die de invoering van de Euro met zich meebrengt, besloot Rabobank Middelharnis een avond met als thema "U en de Euro" te organise ren voor alle inwoners van Melis sant. De komst van de Euro kan aan hen dan ook niet meer onge merkt voorbijgaan. Opening avond De avond werd geopend door onderdi recteur G. van der Have. Hij benadrukte dat de Euro geen uitvinding van de Rabobank is, maar het sluitstuk vormt van de EEG gevolgd door het verdrag van Maastricht, dat in 1992 is gesloten door de landen van de Europese Unie. In dit verdrag werd het besluit genomen te komen tot een Europese Monetaire Unie. Inmiddels is het bijna zover! Al per 1 januari 1999 worden de Europese valuta van de deelnemende landen van de EMU aan elkaar geklonken en kunnen betalin gen in Euro worden verricht. De Rabobank heeft al veel aandacht besteed aan voorlichting voor het bedrijfsleven, door het organiseren van twee informatie-avonden, het verstrek ken van de Euroverkenner, de Europroof Euronieuwsbrieven en brochures. Verder zijn lespakketten naar het basisonderwijs en het voortgezet onderwijs verzonden. Na de nodige aandacht voor het bedrijfs leven en scholieren zijn nu de particulie ren aan de beurt. EN PARTICULIER Dhr. J. C. Wielhouwer, bedrijvenadvi- seur ging na deze inleiding op levendige wijze in op de gevolgen voor het Neder landse bedrijfsleven van invoering van de Euro. Hij concludeerde dat de EMU een must voor het Nederlandse bedrijfs leven is. De Europese concurrentiekracht /al verbeteren, de Nederlandse bedrijven zullen hierdoor een extra stimulans krij gen en dil /al uiteindelijk gunstig uitwer ken op de koopkracht van de 'F.urobur- ger'. De gevolgen voor de belegger werden uitccngc/cl ddor de heer .S. van "l Hof Diana den Boer-van der Sluijs overhandigt de hoofdprijs aan de winnaar dhr. K. Petersen beleggingsadviseur. Op 4 januari, de eer ste beursdag in 1999 zullen de koersen van aandelen, obligaties en opties op het koersenbord in Euro's noteren. De heer van't Hof waarschuwde de belegger dan ook niet te schrikken, wanneer op boven genoemde datum de AEX meer dan gehalveerd is. Mevr. A. Peekstok tenslotte, ging dieper in op de gevolgen voor de particulier. De nieuwe Euromunten en bankbiljetten werden getoond. Voorts benadrukte mevr. Peekstok dat het als particulier niet persé nodig is om per 1-1-1999 een Eurorekening te openen. Betalingen en ontvangsten in Euro's op uw guldensre kening worden door de Rabobank name lijk kostenloos omgezet in guldens. Haar conclusie was dan ook: 'Met de Rabo bank .staat u er niet alleen voor'. In het verlengde van de laatste presenta tie werd een luchtige maar informatieve video getoond, die een sprong in de lijd nam en de aanwezigen een blik gunde in hel jaar 2002. Heel concreet werd getoond wal de luiro :Uraks voor ons betekent. Nu de pau/c ^^'i^^ hol iijd om hel kennis niveau van de aanwezigen omtrent de Euro op de proef te stellen. Drie dappere mannen; Dhr. P. G. Krouwel, dhr. E. A. Vroege en dhr. K. Petersen durfden het tegen elkaar op te nemen. Zo'n vijftig pittige vragen werden afgevuurd op de heren, die een heel goede kennis van de Euro ten toon spreidden. Het bleef spannend tot en met de laatste vraag, maar uiteindelijk mocht de heei Petersen met 38 punten de eerste prijs in ontvangst nemen. Deze prijs bestond uil een rijk gevulde mand met een keur aan Europese produkten. De prijs werd uitgereikt door de twee bankmedewerksters van hel kanlooi Melissant, mevr. A.H. Korpershoek en mevr. A.J. den Boer-Van der Sluijs. I'eli citaties waren er uiteraard ook voor de (werige deelnemers die in de bloemcijes werden ge/el. Tol slot ktm er nog ge/ellig worden nagepraat onder hel genoi van een liapjc en een drankje. Mochl u de/e avond gemisl hebben, dan heell u op 25 november de mogelijkheid om in llerkingen een inloriiKilio;iv()nd bi| Ie wonen die op de/cllile leest gesehucid is Kees Kooi (l) bood het eerste exemplaar aan aan Jaas van Rumpt Ze, de chauffeurs, hebben Kees Kool uit Middelharnis zaterdagmiddag nog nét niet op de schouders gehesen, maar 't sfeertje was er goed voor in verenigingsgebouw 'Melishof' te Melissant waar het Flakkees transport- boek 'van T-Ford naar Turbo' werd gepresenteerd. Ach..., Kees Kool had ook z'n 'goeie goed' an en hij wimpelde zoveel waardering voor z'n auteurschap ook af: „net zo liefhad ik 'n rondje Parijs gedraoid", liet hij zich ontvallen. Maar ook nu weer stond z'n vriend Adrie de Blok hem trouw ter zijde zoals hij ook gedaan heeft bij de samenstelling van het prachtige foto- en verhalenboek over de Flakkeese transportsec tor. De één weet het vijftien-, de ander zelfs vijf-en-twintig jaar geleden dat Kees Kool over de samenstelling van dat boek heeft gepraat. Dat deed hij waar het te pas kwam, ook 'en route' met Kees Vroegindeweij op de wagen. „Dat boek mot 'er komme", zei Kees dan, een boek over de Flak keese landbouw was er al, over de schipperij, over de brandweer, maar nog niet over de importante vervoerssector, waarin nu zelfs al 680 eenheden rijden. Eenmaal thuis, na een chauffeursleven lang 'kilometervreter' te zijn geweest ging Kees Kool aan 't werk. Hij werd 'fotovreter' werd over hem gegrapt en z'n boek, z'n geesteskind, werd 150 bladzijden dik en bevat 609 foto's. „Prachtig voor ons en voor het nageslacht", beval Adrie de Blok aan en als geen ander weet hij van de inspanning die het gekost heeft de informatie in te win nen. Voor 64.90 is het te koop. Voor een oud-rijder is geen mooier cadeau denkbaar, want hij /al ze allemaal terugzien, de wagens die de Flakkeese en later de Europese wegen hebben bereden, want de Flakkeese transporteurs zijn vér over de gren zen uitgezworven. Deel van het ceremonieel van de/e middag was de uitreiking van het eerste exemplaar. Het ging naar Jaas van Rumpt, aangekon digd als een van de oudste nog werkende transportondernemers; de heer Van Rumpt is 74. Hij heeft het meegemaakt hoe hard er vroeger gewerkt moest worden, met het pracht materieel van nu is het fysiek gemakkelijker-, maar deel nemen aan het verkeer is geestelijk heel wat zwaarder geworden, vergeleek hij. Met het boek was de heer Van Rumpt heel gelukkig: „fijn dat het nu allemaal zwart op wil staal". (Oud-chauffeur) Piet van der Gij/e, al veertig jaar bevriend met Kees Kool typeerde hem nu als foto'vreter", maar als de man die z'n idee, een mooi fotoboek, had doorge/et: jongens, het is fan tastisch,..!" riep de heer v. d. Gij/e uit cwer het resultaat, ,,het is gelukt, je krijgt er tranen van in je ogen!" en 't was warempel of het werk van /"n maatje de heer v. d. Gij/e écht ontroerde. En Kees Kool, hel warrelde hem wal voor de ogen. slaand op het podium, met een old-limer gebracht en 'auteur' genoemd, waar was'ie allemaal in terecht gekomen. ,.Nel /o lief ging ik heen en weer naar Parijs", /ei hij, maar er was geen ontvluchten aan. Die tijd op het podium gebruikte de heer Kool dan maar om ieder die hem geholpen had hartelijk te bedanken. Jaap J'aale kwam er. op 't podium ook nog aan te pas. als 'iwee unieke mensen", bestem pelde hij Kees en Adrie, en Dries Knape (88 jaar en oud- chauffeur) kreeg een boek uit handen van voorzitter Kees Vroeg indeweij van de chauffeursvereniging Flakkee. Die had trou wens de ontvangst in 'Melishof aan Kees en Adrie aangeboden. Het prachtige boek, vorm gegeven door drukkerij Rooij en v. d. Velde is ook qua lay-out bijzonder geslaagd. Behalve informa tie over het wagenpark bevat het verhalen over o.a. de veeipon- ten en de chauffeursrestaurants. Kees Kool, zelf goed voor mil joenen kilometers in 43 chauffeursjaren, praat niet afstandelijk over de auto's die hij in het boek laat zien. Een van de gefoto- grafeerden was zó close met z'n auto, waarmee hij meer dan veertig jaar reed, dat'ie verzuchtte datje zo'n auto tenslotte niet verkoopt, nee, daar neem je afscheid van. Je ging er tenslotte mee naar Turkije, of naar Perzië, Aren Koningswoud staat, zittend op een kameel, voor z'n truck en Kees Kool reed naar Marokko en Tunesië. Ook Cor v. d. Tonnekreek staal erin, met z'n truck, z'n eigendom, z'n huis... Echt een pracht boek dat terug gaat naar de twintiger jaren van de/e eeuw toen het allemaal begon. Hel is in de boekhandel ie koop voor een prijs die eigenlijk in eeen verhouding staat tot het werk dat eraan besteed is. Vrijdag 9 oktober te Dirksland in de F H B.O.-/aai Philipsliooljesweg org. D.K.V. Aanvang 19.30 uur. /aal open 19.00 uur. De kol lie slaat kLuu en is /oals vanouds graiis. We spelen l.'ï runde's en supenondc. levens verlolcn v\ e een gi.in- avond Binüo Voor ml 01 S"? U\ li M VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE CZl CZI CZl CU a ^^T [=Z1 1=3 C3 l----II1 l~^ C=] CZ] CU I OUDDORP- Wssfslraat 35 leleloon (0187) 6816>^ fieNESSE - PrlntsfKip Hogezoom t/2~ Telefoon IV 3X 683734 STELLENDAM Op D.V. zaterdag 10 oktober hopen wij namens de financiële commissie van het open Hervormd jeugduerk oud papier op ie halen. Wij beginnen om 9.0() uur op de Molenkade, Nieuwevveg en de School straat. Wilt u hel goed gebundeld en tij- tlig gereed /enen'(leen kanon. Bij voorbaat dank

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1