Rotonde bij Middelharnis later gereed Tim Hoek werd rijdende winkelier Grote finale "Tobbedansen" Goedereede-Havenhoofd Vchtvreter S.O.F, schaken in Oude Tonge Eilanden-Nieuws GGD geeft voorlichting over astma Chr. jeugdkoor 'Bid en Zing' is weer begonnen! Rijdend Bijbelhuis Middelharnis - Som- melsdijk - Dirksland Verkoping Herv. Vrouwenvereniging "Tabitha" Ophalen oud papier Zaterdagavondjeugd werk Geref. Gem. Cursussen Paardenhouderij bij het Groen College Goes Rolstoelbasketbal- toernooi Herfst? Bestrijdt vocht, condens en muffe geurtjes! KofTie-ochtend Goedereede een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Het is er weer: Biz. 2 EILANDEN-NIEÜWS VRIJDAG 2 OKTOBER 1998 **5,» De rotonde heeft al wel i^czichl gekrei;cii, liet straat- en regelwerk is gereed. Vanaf vandaag, vrijdag 2 oktober, leek het verkeer van de nieuwe rotonde Langeweg - Staverseweg te Middelharnis gebruik te zuilen kunnen maken, maar de prognose van één maand werk is niet uitgekomen. Er Mjken nog wel enkele - waarschijnlijk drie - weken mee heen te zullen gaan vooraleer de omleidingen kunnen worden opgeheven als, via de rotonde, de verbinding Nieuwe Tonge - Dirksland weer kan worden kortgesloten. De vele neerslag medio de september- maand heeft het werk enkele weken vertraging bezorgd en er bleken meer kabels en leidingen te moeten worden omge leid dan kon worden voorzien. Een en ander is probleemloos verlopen, dankzij het feit dat men daarbij zeer omzichtig te werk is gegaan. Storingen in energie- en telefoonverbindingen hebben zich dan ook niet voorgedaan. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemersbedrijven A.V.K. Oude Tonge, Dijkers en Pijl Middelharnis en NBM Den Haag. D.V. 7 oktober start de koffie-ochtend weer! Ds. J. W. van Estrik is in ons mid den om te spreken over 'Het gezin als hoeksteen in deze tijd' U bent allen van harte welkom. We hopen dan ook veel nieuwe en oude gezichten te begroeten. Kerktelefoon sluiten wij aan, oppas is aanwezig en voor vervoer kan worden gezorgd (tele foon 683196). Om 9.15 uur staat de kof fie klaar en om 9.30 uur hopen we te beginnen. Er is ook een verkooptafel met kaarten waarvan de opbrengst voor Woord en Daad bestemd is! Tot ziens in 'De Ark, Kerkpad 2/11 te Goedereede. NIEUWE TONGE Zing je graag? Dan vind je het misschien wel leuk om eens bij ons te komen kij ken en eventueel al mee te zingen. Je bent van harte welkom in het Hervormd centrum 'Elim' te Nieuwe Tonge. De meisjes vanaf 12 jaar repeteren op de dinsdag van 18.15 tot 19.00 uur en vor men het christelijke meisjeskoor 'Davi- na'. De jongens en meisjes vanaf 6 jaar repeteren op de woensdag van 18.15 tot 19.00 uur; zij vormen het christelijk kin derkoor 'Bid en Zing'. De koren staan onder leiding van Peter Wildeman en werken jaarlijks mee aan diverse uitvoeringen. We zouden het erg fijn vinden als er (ook van buiten Nieu we Tonge) weer nieuwe kinderen bijko men. Heb je/ heeft u vragen, bel gerust 651753 of 651238. In verband met 'Het Jaar met de Bijbel' organiseren de afdelingen Middelhar- nis/Sommelsdijk en Dirksland van het Nederlands Bijbel Genootschap een actie van het Rijdend Bijbelhuis. Op 14 en 15 oktober in Sommels- dijk/Middelharnis en op 16 oktober in Dirksland. Het betreft hier een colporta- ge-aktie met een bijzondere service: vrij willigers komen bij u langs. Diverse bijbels en boekjes zijn te koop! U wordt hierover geïnformeerd d.m.v. een folder in uw brievenbus. Tevens zijn er nog 2 locaties vanaf 5 tot en met 16 oktober 2 kleine tentoonstel lingen te zien van het NBG. In de gemeenschapsbibliotheek te Mid delharnis staat een kleine expositie rond om het ontstaan van de Schrift en in de Samaritaan staat een miniatuur (2 bij 4 meter) van de tabernakel opgesteld. Toegang voor beide exposities is uiter aard gratis. Het Nederlands Bijbelgenootschap zet zich al meer dan 180 jaar in om de Bijbel te vertalen en te verspreiden wereldwijd. Als een van de participerende organisa ties in het Jaar met de Bijbel zet het NBG zich in om de Bijbel bekend te maken en de noodzaak van de versprei ding van het woord van God onder de aandacht te brengen. MELISSANT Op D.V. dinsdag 6 oktober hopen wij onze jaarlijkse verkoping te houden. U bent hiervoor van harte welkom in veren, gebouw "De Poort", Voorstraat 14 te Melissant. U bent welkom voor het kopen van o.a. versgebakken vis, groen ten, zelfgemaakte kaarten, mooie hand werken, boerenkaas en nog veel meer. De koffie staat klaar. De openingstijden zijn als volgt: 's middags van 14.00 tot 17.00 uur en 's avonds van 19.00 tot 20.30 uur. Graag tot ziens. Vrouwenvei-eniging "Tabitha" Melissant GOEDEREEDE - De Stichting Konink lijke Fanfare 'Apollo' te Goedereede haalt zaterdag weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en in de Oost dijk. Wij verzoeken u het oud papier vanaf 8.30 uur goed gebundeld buiten te zetten. NIEUWE TONGE D.V. zaterdag 10 oktober is onze eerste avond die we willen beginnen met een broodmaaltijd om 18.00 uur. Je kunt je hiervoor opgeven voor 8 okto ber bij Anneke Nagtegaal, als je 13 jaar of ouder bent. Tel. 0187 - 652339 b.g.g. 651828. OUDDORP Zwaaiden we in de dinsdagkrant de Ouddorpse SRV-man Chris van Koppen uit; in deze krant introduceren we zijn opvolger Tim Hoek aan wie van Koppen z"n zaak over deed, niet z'n wagen trouwens, die lijkt na twintig jaar aan 't eind van z'n bestaan. Tim Hoek gaat er fris tegenaan. Hij kocht een zeer fraaie wagen - geen nieuwe, want dat is aan een beginnend ondernemer teveel gevraagd - waarmee hij z'n klanten langs gaat. De wagen is perfect en met een groot assor timent ingericht, met een opvallend aantrekkelijke afdeling groente en fruit. "Dat is m'n vak" is daarover Tim's uitleg. Dat deed hij in z'n nodige werkkring en dat deed hij thuis, in de winkel die z'n ouders al negenentwintig jaar aan de Kelderweg hebben gedre ven. Toen mevr. Hoek twintig maanden geleden weduwe werd besloot zoon Tim weer thuis te komen werken. De winkel thuis, vooral zomers druk beklant, zal alleen nog woensdags- en zaterdagsmorgens geopend zijn. Tim trekt er de hele week met z'n rijdende supermarkt op uit. Die draagt al de nieuwe naam van de inkooporganisatie, niet meer SRV, maar Springer Hoek. Groen College Goes organiseert vanaf november a.s. weer een aantal cursussen op het gebied van de paardenhouderij. De cursussen zijn bedoeld voor fokkers en gebruikers van (sport)paarden. In de praktijk blijkt dat er een grote behoefte is aan cursussen op het gebied van het management en de verzorging van paarden. Vroeger werd veel kennis en ervaring overgebracht doordat men dagelijks beroepsmatig met de paarden bezig was, tegenwoordig is deze kennis overdracht niet meer vanzelfsprekend. Veel deelnemers aan de paardensport worden wel begeleid bij hun sport, maar de kennis over de verzorging en het management er om heen komt niet of onvoldoende aan bod. Het volgen van een cursus op het gebied van de paardenhouderij is één van de methoden om actuele kennis op te doen met behulp van deskundige cursusdocen- ten. De paardenhouderijcursussen zijn zeer praktisch van inhoud en worden gegeven door docenten die nauw bij de paardenhouderij zijn betrokken. Voor het eerst dit jaar worden complete certificaten, welke ook in het dagonder wijs zijn opgenomen, als cursus aange boden. In de bijlage staan deze vermeld. Bij deze certificaten zijn naast een aantal theorielessen ook stage's en toetsingen in het programma opgenomen. Indien men een certificaatcursus met een voldoende resultaat afsluit ontvangt men een officieel erkend certificaat, welke vrijstellingen opleveren bij eventuele vervolgstudies in de paardenhouderij. Voor inlichtingen en het aanvragen van de cursusfolder Paardenhouderij kunt bellen met het Groen College Goes, (alleen 's morgens), tel. 0113 - 272251 (mw. E. Rottier). Op zaterdag 10 oktober 1998 organiseert de vereniging Sport Gehandicapten Schouwen-Duiveland en Goeree-Over- flakkee weer een rolstoelbasketbaltoer- nooi voor valide en mindervalide spor ters. Een jaarlijks terugkerend evenement waaraan steeds weer diverse teams deel nemen. Dit jaar wordt er onder andere deelgenomen door teams van RBVM, KONI, Donkersloot, Holec, Radio Schouwen-Duiveland en een team van d' Antilopen. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur in Sporthal 'Onderdak" te Zierikzee. Vanaf 14.00 uur is er de m.ogeüjkheid om te tafeltennissen of te badmintonnen in de tweede zaal van 'Onderdak' De prijsuitreiking van het rolstoelbasket- baltoernooi is om ca, 17.00 uur. Het bestuur en de sporters hopen op een grote publieke belangstelling. U bent van harte welkom. Gemiddeld één op de tien kinderen op de basisschool heeft astma. Voor de GGD Zuidhollandse Eilanden was dit in 1996 aanleiding om te starten met voorlichting over astma en het omgaan ermee. Omdat astma een steeds terugkerend probleem is en er dagelijks nieuwe astmapatiëntjes bijkomen, heeft de GGD besloten opnieuw de cursus 'Omgaan met Astma' aan te bieden. Een verpleegkundige van de afdeling Jeugdgezondheidszorg zal de cursussen verzorgen, die zich richten op ouders en kinderen met astma. De GGD Zuidhollandse Eilanden biedt twee cursussen aan: - één voor kinderen uit groep 5 t/m 8 - één voor ouders van kinderen uit groep 1 t/m 8 Tijdens de cursus voor kinderen met astma leren de kinderen op een speelse wijze over hun astma en de gevolgen daarvan voor hun dagelijks leven. De cursus voor ouders van kinderen met astma richt zich vooral op de manier, waarop de gevolgen voor astma zo beperkt mogelijk kunnen blijven, op ondersteuning die de ouders aan hun kin deren kunnen geven en op het uitwisse len van ervaringen met elkaar. De cursus is ontwikkeld door de Lande lijke Vereniging van GGD'en en het Astmafonds. De oudercursus op Goeree-Overflakkee start op 2 november 1998 en wordt gege ven in het gebouw van de GGD aan de Sportlaan 5 te Middelharnis. De cursus bestaat uit vijf bijeenkomsten op de maandagavond. De kindercursus zal van start gaan wan neer er voldoende aanmeldingen zijn en zal op woensdagmiddag gegeven wor den. De kindercursus bestaat uit zes bij eenkomsten. Ervaringen elders in het land hebben laten zien dat ouder en kin deren erg enthousiast zijn over de geko zen aanpak. Meer informatie is te verkrijgen bij de afdelins Jeugdgezondheidszorg, telefoon (0181)652485. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, georganiseerd door "RABO-Bank West-Flakkee", op zaterdag 26 september jl. in Verenigingsgebouw "Oost dam" vond de grote finale plaats van het tobbedansen van "juli '98". De finale bestond o.a. uit de .symbolische overhandiging van de opbrengst van deze prachtige middag aan een vertegenwoordiger van het bestuur van de "Eben-Haëzer- school" te Goedereede-Havenhoofd. Onder grote publieke belangstelling mocht deze uit handen van de voorzitter van het organiserend comité, dhr. D. Pijl, een cheque ter waarde van 15.000,- in ontvangst nemen. Deze bedankte hieraan voorafgaand alle medewerkers, sponsors en vrijwilli gers die aan het welslagen van deze middag een bijdrage hadden geleverd. In ruil voor hun enorme inzet werden alle organisatoren in de "adelstand" verheven en hen de versierselen omgehangen die behoren bij de "orde van de gouden kikker", want wie zich op een dergelijke wijze van de rest van de "hoatekikkers" onderscheidt mag zich volgens dhr. Van Heest met een gerust hart een gouden kikker noemen. In zijn dankwoord sprak hij zijn grote bewondering uit over de organisatorische talenten van deze mensen. Het geld zal worden gebruikt voor de aanleg van een computernetwerk in de Eben-Haëzerschool. Vervolgens werd een, in opdracht van de Rabo-bank vervaardigde videofilm van het evenement, aan de toegestroomde belangstellenden vertoond zodat iedereen nog eens uitgebreid kon nagenieten. Met de toezegging van de organisatoren dat er volgend jaar beslist een herhaling komt werd de avond onder het genot van een hapje en drankje informeel afgesloten. Het is al weer een tijdje geleden dat u een berichtje las over de Schaakvereni ging Oostflakkee. Doordat verschillende leden door omstandigheden af moesten haken, werd de club te klein om actief te zijn. Dit heeft geleid tot een slapend be staan van de schaakvereniging. Maar zie daar: er is een einde gekomen aan deze lange winterslaap. Van verschillende kanten is de vraag ge komen wanneer het weer mogelijk zou zijn om te schaken in Oude Tonge. Uiteraard hebben de bestuursleden dit signaal opgepakt en is er besloten om woensdag 7 oktober 1998 te gebruiken als doorstart van S.O.F. Wat mag u verwachten van deze vereni ging? Allereerst gaat het natuurlijk om het schaakspel. Het hoofddoel is dan ook een leuke partij schaken tegen iemand die daar ook wel zin in heeft. Dit gaat bij S.O.F, allemaal in een gemoedelijke sfeer. Winnen is leuk, maar niet het be langrijkste. Daarom zijn ook mensen die het spel graag wat beter zouden willen leren van harte welkom. Immers, leren doe je het spel door het te spelen en aangezien dit bij S.O.F, op een ongedwongen manier kan, is dit een leuke mogelijkheid om wat meer ervaring in het schaakspel op te doen. Uiteraard zijn ook geoefende spelers van harte welkom (het moet toch van iemand geleerd worden). Vooralsnog wordt er gestart met volwas senen (vanaf ongeveer 16 jaar), wellicht dat het volgende seizoen ook de jeugdaf deling weer actief wordt. Er wordt ge speeld op de woensdagavond, aanvang 20.00 uur in de Grutterswei te Oude Tonge. Als u geïnteresseerd bent, kom dan in ieder geval de 7e oktober eens kennis maken of vraag meer informatie bij Koert Wijnands, tel. 643382 of Berend Jan Bruggeman, tel. 651887. Het wordt weer een gezellig schaaksei- zoen in Oude TongeI Het zijn natte tijden buiten. Maar ook in slecht geventileerde, gesloten ruimtes heeft vocht alle kans. De verschijningsvormen zijn vieze vlekken en muffe geurtjes. De oplossing is Bfson Vochtvreter. Ideaal voor kelders, (aanrecht) kasten, logeerkamers, garage, caravan, boot of vakantiehuis. Vocht is meedogenloos De angst voor aantasting van kleding, levensmiddelen, beddengoed, matras.sen en meubelen is terecht. Vocht is meedogenloos, iedereen die bekend is met 'een gevalletje waterschade' kan erover meepraten. Bison Vochtvreter voorkomt een teveel aan condens in slecht geven tileerde, afgesloten mimten. Het surplus aan waterdamp wordt vanzelf opgeslurpt. Het geheim Het geheim van Bison Vochtvreter zijn de absorptiekristallen in de handige, nieuw ont worpen bol. Als de kristallen met waterdamp verzadigd raken, dnippelt het'vocht lang zaam in het blauwe reservoir. Bison Vochtvreter gaat door het slurpen tot de luchtvochti"- heidsgraad de normale waarde heeft bereikt. Actieprijs: tijdelijk 15,95 U hoeft de kristallen slechts een keer in de twee a drie maanden te vernieuwen Hiervoor heeft Bison verschillende navulverpakkingen. Het navallen is zeer eenvoudi<J dankzii het klepje in de nieuwe Bison Vochtvreter. Verder hoeft u zich geen zorgen te maken Want Bison Vochtvreter doet zijn schone en milieuvriendelijke werk uiterst bescheiden Je hoort en ruikt hem niet en hij kost geen energie. Ter introductie van de vernieuwde modem ogende verpakking kost Bison Vochtvreter tijdelijk maar 15 95 ««BssaKswra*; -^f^^S^^'

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2