Plan voor Gezondheidscentrum op 'De Punt' te Ouddorp Bloeddmkweek r {log 4 weken en r r W.. KEES DÖRR rrrrrrrrr r Opnieuw avonden met een THEMA 3^S2 fl^ KMTB-Groei Bloei afd. Goeree-Overflakkee, organiseert lezing over Paddestoelen in uw apotlieek was een groot succes Open Huis provincie huis Zuid-Holland Drukke woensdag voor de "Koningin Juliana" Koor- en samenzang- avond Sommeisdijk 10 okt. 1998 - Ned. Hervormde Kerk JUkMlNNAARD ^^«^VASTGOED Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT ƒ58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01108 Zaterdag 17 oktober 1998 Rondleidingen Opening Open Huis ^^ps^ Visser Visser Taxatie nodig, uw woning verkopen, een woning aankopen, bel ons! Fonk MakelaardijI Planologische afweging Goeree-Overflakkee B.V. 71 VRIJDAG 2 OKTOBER 1998 No. 6743 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sonunelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN JA, JE ZIET HET GOED, het OJW begint weer! D.V. zaterdag 3 oktober hebben we een spetterende opening van een veelbelovend en afwisselend sei zoen. Wat we zateidag doen, verklappen we nog even niet, je komt maar kijken. Ben je 15 jaar of ouder dan ben je van harte welkom vanaf 19.30 uur in de Hoeksteen in Middelhamis. Neem ook voor de gezelligheid je vrienden en vriendinnen mee. Ook willen we nog even aandacht voor het aanstaande OJW-weekend van 23 t.m. 26 oktober, (eerste week end herfstvakantie) er zijn nog plaatsen vrij, je kunt je dus nog steeds opgeven. Tijdens dit weekend zijn we op veel verschillende manieren met elkaar bezig zoals: nacht/bosspel, survival. Bijbelstudie, eten koken en nog veel meer. Het belooft weer een onver getelijk, fantastisch en leerzaam weekend worden. We zien jullie graag aanstaande zaterdag! "Paddestoelen, daar willen we een lezing over" dachten wij toen we weer eens met de groencommissie bij elkaar waren. Er zijn zoveel mooie soorten, maar hoe ze heten, geen idee. En welke soorten komen er nou speciaal in de tuin voor? Weet u het? Nee? Dan is deze lezing vast wat voor u. Op donderdagavond 15 oktober om 20.00 uur in Oostdam, Goedereede, komt mevrouw Franssen van de KNMV uit Maassluis ons aan de hand van dia's dui delijk maken dat er meer is dan alleen maar rode paddestoelen met witte stip pen. Voor leden van de KMTP is de toe gang gratis, aan niet-leden vragen wij 5,- entree. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE dJ en c=i c=^ ^1 fc^^^^B (zzi 1=3 czi czi im czi izri OUDDORP - Weststraat 35 - Telefoon (OIBT) 6816121 Fax 6B3734 RENESSE - Printshop - Hogexoom 172 - Telofoon (D JI J> 46P.400 De landelijke Bloeddrukweek in Uw Apotheek is ook in de apothe ken van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland een groot succes geweest. Van 8 t/m 12 juni hebben zo'n 20-40 patiënten per apotheek een uitgebreid gesprek gevoerd met hun apotheker. Daar naast hebben velen dankbaar ge bruik gemaakt van de extra infor matie en aandacht omtrent hoge bloeddruk. Het doel van deze themaweek was om het medicijngebruik bij hoge bloeddruk extra onder de aandacht te brengen. Te meer omdat uit onderzoek is gebleken dat ongeveer de helft van de patiënten de geneesmiddelen niet volgens voorschrift inneemt. Deze mensen lopen een ver hoogd risico op complicaties, zoals een beroerte of een hartinfarct. Vandaar dat met name werd getracht patiënten be wust te maken van het belang van thera- pietrouw en een gezonde leefwijze. Tijdens de gesprekken ging de meeste belangstelling uit naar de werking en bij werkingen van de gebruikte middelen. Opvallend was het grote aantal patiënten dat van de gelegenheid gebruik maakte om tijdens de bloeddrukweek informatie in te winnen over hun andere geneesmid delen. Het komt regelmatig voor dat ge neesmiddelen een ongewenste wissel werking met elkaar hebben, of dat ze een andere aandoening kunnen verergeren. In de eigen apotheek worden de geneesmid delen daarom bewaakt op zulke, moge lijk gevaarlijke, effecten. Desondanks is het altijd raadzaam dat de patiënt zelf alert blijft. De apothekers vonden het naar aanlei ding van sommige gesprekken nodig om met de behandelend arts te overleggen over aanpassing van de dosering of voor geschreven medicatie. Dit onderstreept het belang van een acne als de Bloeddruk week bij het opsporen van medicatiepro blemen. Overigens kan men in de apo theek ook buiten de actieweken vanzelf sprekend terecht met vragen of voor informatie. m WAAi)0EB£PAUI4(^UMMVV0NIK6 ERA Makelaardij Kees DSrr B.V, Beneden Zandpad 13a 3241 GA Middelhamis Tel.: 0187-470272 Fax 0187-470271 http://wwwera n!/dorr fsJVM' ^^^^K^'io;-i^<^BL^ E-mail: [iorr@Bra.nl L jntmtem. «m*>4 gtm j«r*« ^MH lÉcfJtf'^Ae^iMns] ^mkgï^aèw uxatar WtWn mt» wuóa 8Wa>U gtMcn Op zaterdag 17 oktober houdt de provincie Zuid-Holland Open Huis van 12.00 tot 16.00 uur. Het provin ciaal bestuur van Zuid-Holland heeft zijn intrek genomen in het geheel vernieuwde provinciehuis, gelegen aan het Zuid-HoUandplein in Den Haag. Na drie jaar is de nieuwbouw gereed en de renovatie van de bestuursvleugel afgerond. Op het Open Huis kunt u kennismaken met de "golvende" kantoorgebouwen en het nieuwe Zuld-Hollandplein. De kern van het nieuwe provinciehuis wordt gevormd door een groot open baar plein, het Zuid-Hollandplein. Er zijn onder leiding van gidsen speciale rondleidingen door het gebouw. Daar door is een goede indruk te krijgen van de bijzondere architectuur en de in het I gebouw geïntegreerde kunstwerken. Bezoekers kunnen op 17 oktober drie tentoonstellingen bezichtigen: "Van afbraak tot nieuwbouw" (fototentoon stelling over het bouwproces), "Zuid- Holland in kaart" (cartografie-tentoon- stelling) en "Zuid-Holland in beeld" (kunsttentoonstelling). Verder zijn er Internet-demonstraties, muziek, diapresentatie, bezichtiging pro vinciaal rampen coördinatiecentrum en de bibliotheek. Hare Majesteit de Koningin verricht woensdag 7 oktober de officiële opening van het provinciehuis. Vanwege het grote aantal gasten zijn het provinciehuis en het Zuid-Hollandplein op 7 oktober niet voor het publiek toegankelijk. Op zaterdag 17 oktober is vanaf 12.00 uur het publiek van harte welkom bij het Open Huis van de provincie Zuid-Hol land. Op 7 oktober a.s. spreekt Rinus Pieper uit Dinteloord in het Dienstencentrum van Middelhamis. Het thema is: "Als God bestaat, waarom is er dan zoveel ellende in de wereld?" Aanvang 20.00 uur, Doetinchemsestraat 27 in M'harnis. Een ieder is van harte welkom! Info: Jaap de Gans, 0187-484362, Chris tengemeente 'Vrienden van de Bijbel". Op woensdag 30 september werd de tij delijk te Stellendam gestationeerde red- dingboot Koningin Juliana van de KNRM om 9.30 uur met spoed opgeroe pen door de kustwachtpost Ouddorp. De Tumalina, een werkschip behorend bij de in het Slijkgat bezig zijnde zandzuiger, raakte lek bij het wegzetten van het anker van de zuiger. Het vaartuig maakte snel water en onmiddellijk werd de Kust wachtpost Ouddorp verzocht assistentie op te roepen. Hulpverlening met spoed was noodzake lijk. De bemanning van de reddingbooi ging direct aan boord en voer zo snel mogelijk de water makende Turmania tegemoet. Bij boei SG 11 ontmoetten de reddingboot en het werkschip elkaar. Door de Koningin Juliana werden 3 bemanningsleden en 2 pompen overge zet. Het gelukte de mensen van de KNRM het water weg te pompen en hel gat provisorisch te dichten. Op eigen kracht voer het schip naar de haven van Stellendam onder begeleiding van de reddingboot. Bij machinefabriek Maas kant is direct met de reparatie begonnen. De bemanning van de KNRM-boot was nog niet klaar met deze actie, toen via de kustwachtpost Ouddorp de volgende melding binnen kwam. het betrof nu de garnalenkotter BRU 67, die tijdens het vissen, 2 mijl west van de uiterton, het net in de schroef kreeg, de reddingboot kon nu snel uitrukken, omdat de beman ning nog aanwezig was. Zij voeren direct naar de visserman toe, namen hem op sleeptouw en brachten hem in de buiten- haven van Stellendam, alwaar een duiker reeds gereed stond om het euvel te ver helpen. Al met al zijn de KNRM-mensen op de laatste septemberdag ruim S'h uur in de weer geweest. ----- REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 Irene Struijk, beëdigd makelaar/taxateur Voorstraat 44, 3245 BH Sommeisdijk Tel. (0187148 72 72 Zeker óók omwille van de continuïteit van zijn bedrijf-, maar niet minder om de reputatie van de recreatie plaats Ouddorp, wil Hans Grinwis, uitbater/eigenaar van maritiem duinrestaurant 'De Punt', z'n gelegenheid met een gezondheidscentrum completteren. Niet een waar klinische ingrepen worden gepleegd, maar een waar rust en ontspanning de fysiek geknakte mens weer voorbereiden op een doorstart. Hoe zo'n centrum er gebouweiijk uit zou kunnen zien heeft - dinsdagavond - architect Zeelenberg benaderd. In geen geval een imponerend gebouw, maar daarentegen iets van grote transparantie, ook gezien vanaf het water, een hoofd gebouw (het huidige-, daartoe aangepaste), en drie com plexen met totaal 72 appartementen, minimaal zoveel ter- wille van de financiële haalbaarheid van het project. Het concept is elders beproefd en het experimentele stadium voorbij; ,,wij zouden zó in kunnen stappen in de al rijdende trein", nodigde architect Zeelenberg. Met de heer H. J. van Koeveringe, directeur van recreatief beheer Roompot te Kamperland en van kuuroord 'de Parel' te Domburg, was hij dinsdagavond aanwezig op de verga dering van de Commissie Ruimtelijke Ordening, ten ge- meentehuize van Goedereede. Ook de heer Grinwis schikte in de raadzaal aan en gaf z'n explicatie. De commissieleden toonden zich overigens weinig ingeno men met de aanwezigheid van de heren. Zij herinnerden voorzitter A. Lokker, die wél in de aanwezigheid bewillig de, eraan dat op in,stigatie van de (raads)meerderheid SGP en CDA, eerder is besloten dat persoonlijke inspraak niet wordt geappricieerd en dat gedane opmerkingen de te ne men beslissing niet mogen beïnvloeden. ,,U maakt nu onderscheid tussen een architect en tussen Jan met de Pet die die kans niet zal krijgen", stelde de heer G. Moerkerk vast en uit de commissie werd vervolgens meer gram ver wijt gehoord. Ook de heer Van der Meer bestempelde het „een verkeerde gang van zaken" te zijn wanneer nu insprekers worden toe gelaten terwijl een burger dat niet eens mag doen over z'n kippenhok. Het intern ongenoegen werd overigens niet op de spits ge dreven maar het kan best tot gevolg hebben dat de heer Van der Meer de raad met een initiatief-voorstel zal confronte ren om inspraak voortaan wél toe te staan. Van hem - en ieder - zou het mogen, maar tot dusver geldt het bedoelde raadsbesluit. Op z'n PLAATS... Een gezondheidscentrum zoals de heer Grinwis voorstaat zou - zo legde architect Zeelenberg uit, op de Punt 'treffend op z'n plaats' zijn. De stichting ervan zou samen kunnen vallen met de renovatie die restaurant en bezoekerscentrum nu beide behoeven. De heer Van Koeveringe, inmiddels bekend met het 'ge- zondheidstoerisme' ziet voor een centrum op De Punt goede perspectieven. Het lijkt hem interessant te kunnen zijn voor stress-patiënten, cardiologische pariënten en rug- nekpatiënten. ,.Het gezondheidscentrum zou", zo denkt architect Zeelen berg, „een fantastisch nieuw speerpunt kunnen worden in de toeristische industrie van Ouddorp". Hij raadde de com missie dan ook aan niet gelijk afwijzend te staan, maar samen, met initaitiefnemers en betrokkenen als Grevelin- genschap, 'een stukje op te lopen' om de mogelijkheden te verkennen. Het zou een instituut kunnen worden dienstig aan hen die geholpen moeten worden in hun genezingsproces. De prak tijk leert dat de zorgverzekeraars niet afzijdig blijven. De begeleiding van de patiënten vindt overigens door deskun digen plaats. De aanwezigheid van een gezondheidscentrum in Ouddorp zou geen piek-belasting veroorzaken maar het hele jaar door bezoekers hebben en daardoor een structurele werkgelegenheid bieden aan ca. vijftig man personeel. De commissie, te zijner tijd geroepen tot een planologische afweging heeft zich breed georiënteerd, zo bleek ook uit de gestelde vragen, naar de economische haalbaarheid en wat er met het object gebeuren gaat wanneer het zou floppen. De commissie maakte duidelijk geen uitbreiding-, maar nog slechts verbetering van recreatie-accommodaties voor te staan. De Punt wil men ook graag 'puur' houden, er mag, zo zei de heer Van der Meer, ,,geen forse ingreep worden gepleegd in de beleving van het strandgaan" zoals de bevol king dat daar nog veelvuldig doet. Of zo'n centrum daarom niet veel beter op de Kabbelaars- bank zou passen, was een van de vragen, waarop overigens heel nadrukkelijk ontkennend werd geantwoord. De Kabbelaarsbank is zomers enorm druk terwijl De Punt ook dan juist rust en ruimte biedt. Vooral buiten het recrea tieseizoen is het - zo voegde de heer Grinwis er aan toe - een stil object waar je gevaarloos een kanon af zou kunnen schieten. Daarom ontkende de heer Grinwis ook niet dat de exploitatie verbeterd dient te worden om zijn voorziening voor de gemeenschap te behouden en te voorkomen dat het 'heel grote jongens met heel veel geld' zullen zijn die er zich zullen manifesteren, terwijl wij het strand en de omgeving willen houden zoals het nu is, voor onze eigen bevolking en voor de regio", zo verklaarde de heer Grinwis. De commissie heeft gehoord en zal z'n beslissing overwe gen om die bij een volgende gelegenheid kenbaar te maken. Op zaterdag 10 oktober 1998 zal er in de Ned. Herv. Kerk te Sommeisdijk een koor- en samenzangavond worden gehouden, deze avond kunt u beluisteren naar Chr. Stadskoor "Goeree" onder leiding van dirigent Jaap de Geus. Stadskoor "Goeree" is een nog jong koor in oprichting en heeft al goede bekend heid gekregen in de regio. Dit koor komt deze avond naar Sommeisdijk om u te laten genieten van hun zang. Zij zingen het gehele christelijke repertoire zoals, psalmen, gezangen, etc. etc. Er staat o.a. op het programma psalm 25. ge/ang I. Praise The Lord, The Lords Prayer, de Parizeer en de Tollenaar en nog vele andere muziekstukken. Er is een afwisselend programma waar iedereen aan mee kan doen met veel samenzang waaronder verschillende psalmen en gezangen. Luistert u graag naar koorzang en zingt u ook graag zelf dan is dit een avond om met ons mee te maken en zingen. Het monumentale "Meere" orgel zal deze avond worden bespeeld door orga nist Kees van Eek. U wordt hartelijk uitgenodigd om deze avond bij te wonen. De toegang is gratis, er zal wel een kollekte worden gehouden t.b V. de onkosten. Komt allen! De avond begint om kwart voor acht 's avonds. Tot ziens op zater dag 10 oktober in de Herv. kerk te Som meisdijk. BACCULTUUR 5. INSTALLATIETECHNIEK ■*1 STATIONSWEC 4 31SS BLOUPETONCE TEL. (0187) 641416 FAX (0187) 641110 Voor de koop of verkoop van uw woning Doelinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1