Chris van Koppen SRV-man af Bazar De Samaritaan 84.173,80 De 3 liter-Lupo van Volliswagen Uitslag fotopuzzeltocht Goedereede Schaakvereniging De Zwarte Pion 5? De eerste 3 liter-auto ter wereld Samenwerking tussen Ebbe en Vloed, Geldershof en Zuidwester Kerkdiensten Ger. Gem. Groot gezondheidsonderzoek onder jongeren van start OPHALEN OUD PAPIER Inleveren landbouwbonnen Damvereniging 'Ernst Nut en Ontspanning '52' te Melissant Biz. 2 liffll VIISiYl! GÖRÖIJNÊM TRAMWEG 33 OUDE TONGE Uitslagen 29 september EILANDKN-NIEUWS DINSDAG 29 SEPTEMBER 1998 Kennis en ervaring bundelen ten dienste van de kwaliteit van zorg en dienstverlening voor cliënten. Dat is de achtergrond van de voor genomen samenwerking tussen de Stichting Ebbe en Vloed, woonge meenschap voor ouderen en geves tigd te Oude Tonge, de Stichting Zorgcentrum Geldershof, geves tigd te Dirksland en de Stichting Zuidwester, organisatie voor zorg en dienstverlening, gevestigd te Middelharnis. Steeds duidelijker is het dat de vraag om zorg specifieker en individueler wordt terwijl het aanbieden van die zorg steeds efficiënter zal moeten gebeuren. Samen werking tussen zorgorganisaties biedt voor deze uitdaging het antwoord. Ook de overheid ondersteunt het aangaan van samenwerkingsverbanden. Hierdoor kunnen regionale netwerken ontstaan waardoor nog beter en gerichter de cliënt ten dienste kan worden gestaan. Ebbe en Vloed, Geldershof en Zuidwes ter werken al geruime tijd samen, onder andere op het gebied van ouderenzorg, facilitaire zaken, kwaliteitszorg, oplei dingen en personeelsbeleid. Deze samen werking verloopt tot volle tevredenheid. Zo goed dat besloten is de samenwerking formeel te maken. Door de samenwerking beoogt men: te komen tot een zodanige samenwer king dat de kwaliteit van zorg en dienstverlening aan de cliënten nog verder verbeterd kan worden; door bundeling van kennis en kunde de huidige en toekomstige zorgvragen beter te kunnen beantwoorden; door gebruik te maken van eikaars kennis en kunde de kosten te kunnen reduceren. Een laatste punt waarover men het met elkaar eens is, is dat deze samenwerking ook openstaat voor andere zorgaanbie ders op Goeree-Overflakkee. Hierdoor kan een nog meer samenhangend en effi ciënt zorgaanbod worden gerealiseerd. Op 14 oktober a.s. om 15.00 uur zullen de Raad van Beheer van Geldershof, de Raad van Toezicht van Ebbe en Vloed en de Raad van Bestuur van Zuidwester de samenwerkingsovereenkomst in café- brasserie Piet Hein in Herkingen onder tekenen. De oplossing van de fotopuzzeltocht te Goedereede, ter gelegenheid van Open Monumentendag, jongstleden 12 septem ber. De optelsom van huisnummers van de 20 afgebeelde ramen, luiken, etc. is 207. Onder de vele inzendingen waren 27 goede oplossingen. Door middel van trekking is bepaald dat de prijswinnaars zijn: Ie prijs: Frank Meijboom, Goedereede (VVV-bon 50,-) 2e prijs: Marjolein de Blok, Middelharnis (VVV-bon 25,-) 3e prijs: Jan 't Mannetje, Goedereede (VVV-bon 15,-) De prijswinnaars hebben inmiddels be richt gehad en hun prijzen in ontvangst genomen. Hartelijk dank voor de vele inzendingen. Mede dankzij uw enthousiaste reacties is het maken van een fotopuzzeltocht in middels tot de tradities van Open Monu mentendag te Goedereede gaan behoren. Graag tot volgend jaar, dus! Ook bedanken wij de vele vrijwilligers die jaarlijks garant staan voor het welsla gen van deze dag, alsook de Rabobank, voor het sponsoren van de geluidsinstal latie. Vele handen maken licht werk! Nogmaals dank! Namens de Open Monumentendag commissie Goedereede, Johanneke de Vries Noorbergen IMELISSANT - woensdag 30 september 19.30 uur ds. J. de Pater, Krabbendijke. NIEUWE TONGE - donderdag 1 okto ber 19.30 uur ds. A. Schreuder, Beek bergen. OUDE TONGE - woensdag 30 septem ber 19.30 uur ds. F. Harinck, Nieu- werkerk a.d. IJssel. TELEFOON (0187) 64 18 42 Fax 64 35 95 Deze week start de GGD Zuidhollandse Eilanden met een groot gezondheidson derzoek onder jongeren in de leeftijd van 12 tot 27 jaar in alle gemeenten op de Zuid-Hollandse eilanden. Dit gezondheidsonderzoek wordt in samenwerking met vier andere GGD'en en in Zuid-Holland uitgevoerd. In deze regio ontvangen 3.000 jongeren een vragenlijst, getiteld: '100 vragen over gezondheid en leefgewoonten'. In de hele provincie Zuid-Holland ontvan gen daarnaast nog eens 11.000 jongeren een vragenlijst. Het onderzoek moet representatieve gegevens opleveren over gezondheidsproblemen bij jongeren en hun achtergronden. Onderwerpen die in de vragenlijst aan de orde komen zijn onder andere leefstijl (roken, blowen, al cohol, sport, vrijetijdsbesteding), het voorkomen van psychische problemen en zaken als pesten en geweld. Met het onderzoek gaat de GGD na welke trends er zijn en welke gezond- heidsthema's meer aandacht moeten krij gen. Om zo eerlijk mogelijk antwoorden te krijgen en ter bescherming van de pri vacy van de jongeren die meedoen, wor den alle vragenlijsten anoniem verwerkt. Als tegenprestatie wordt onder iedere 50 inzenders een cd-bon ter waarde van 40 gulden verloot. De eerste resultaten van dit onderzoek zijn naar verwachting in mei 1999 beschikbaar. OOLTGENSPLAAT Morgen (woensdag 30 september) D.V. komt de ploeg weer langs om uw oud papier op te halen, waarvan de opbrengst ten bate van de zending is. Om ongeveer 6 uur nam. gaat men van start. Vriende lijk verzoek alles gebundeld of in dozen gereed te zetten. Met dank voor uw medewerking. U kunt uw landbouwbonnen of cheques inleveren bij; C.N.V., mw. A. Driece-Doornhein Molenlaan 9, 3245 CP Sommelsdijk Tel. (0187) 470155 Fax (0187) 470156 Donderdagavond 8 oktober 1998 Vrijdagavond 9 oktober 1998 Molenlaan 9, Sommelsdijk Beker Ie ronde T. Goedegebuur - P. Kom1 - 1 (2 - 0) C. Visbeen - H. VisbeenO - 2 A, Doorn - B. Visbeen1 - 1 (O - 2) J. Looy - B. V. d. Spaan2 - O J. Non - T. de Geus2-0 J. Koppelman - E. v. d. Slik ..2 - O H. de Geus - B. Grootenboer.O - 2 Bernadette Visbeen - H. van HeukelenO - 2 MIDDELHARNIS Huishoudelijke competitie (28 september 1998) Groep 2: A. L. van Maurik - H. TaaieO - 1 Ant. Visser - G. de JagerO - 1 L. C. Struik - M. L. van der Waal ....O - 1 J. Boeter-E. Verbeek1/2- 1/2 Groep 3 L. Stolk-A. Vroegindeweij1 - O P. Lesuis - F. Meiaard1 - O L. Neleman - J. Noordijk1 - O S. Bosch - H. K. SmitO - 1 K. W. Wijnands - Ad. VisserO - I J. Flint - R. WoltersO- 1 Chris met vrouw Mina voor 't laatst voor de wagen OUDDORP - Die buts rechtsvoor in de SRV-wagen van de Ouddorpse Chris van Koppen wordt daar niet meer uit verwijderd, want de 20 jaar oude Spijkstaal wagen is gisteren in retraite gegaan. Zo ook de óngedeukte bestuurder/eigenaar van Koppen; elk hebben ze hun dienst volbracht, de een twintig-, de ander zelfs meer dan vijftig jaar! IJs en weder dienend heeft de heer Van Koppen z'n werk zame leven vlijtig gevuld door met levensmiddelen de deu ren langs te gaan. Dat deed'ie eerst op de fiets, later op de brommer, gevolgd door steeds grotere wagens totdat hij de 11 meter lange Spijkstaal kocht voor de stalling-, en bevoorrading waarvan hij thuis, aan de Duinkerkerkweg, over een twaalf meter lange garage annex pakhuis en koe ling beschikt. Chris heeft de leeftijd van 65 jaar bereikt en vindt het zo wel mooi geweest. Z'n route wordt overgenomen door Tim Hoek die een nieu we wagen heeft aangeschaft en met ingang van a.s. donder dag z'n klanten gaat bedienen. Die wonen tot in de Oost dijk-, en tot op Goeree-Havenhoofd toe, woongebieden waar de rijdende supermarkt nog een dagelijks welkom fenomeen is. die al het opschrift draagt: Chris met pensioen De heer Van Koppen is - als 13-jarige - z'n loopbaan bij (oom) Lienus Grinwis begonnen. Die had in die jaren een mooie supermarkt aan de Havenweg en Chris bracht op de Kaptein Mobylette boodschappen rond, een uitkomst voor vooral ouderen die zich de verre gang naar het dorp konden besparen. Hij werkte vervolgens - sinds 1973 - vijfjaar bij de Massamarkt en tien jaar bij 'de Start' waarna hij in 1988 zelfstandig SRV-ondernemer werd, hij bediende voortaan het oostelijk - Piet en Kees Vlietland het overige deel van de gemeente, ook met een gigant van een wagen. De AOW-gerechtigde Chris van Koppen heeft nooit veel vakantie gekend want daar was geen tijd voor, vooral zomers niet wanneer het in Ouddorp extra druk was. Te druk, vooral voor z'n klanten, om dan voor inkopen naar het dorp te moeten komen. En dus werkte hij jaar na jaar van 's ochtends vroeg tot later op de avond, want vooral nu het versartikel zo gevraagd wordt vereist de zorg daarvoor alle aandacht. Die heeft Chris dan ook altijd gegeven en het bracht hem een goed bestaan dat hij voorts hoopt te vullen met z'n dieren, z'n kerkkaarten en z'n postzegels. Ten afscheid heeft Chris bij al z'n klanten een bloempje achtergelaten als dank voor al die jaren van goede omgang, ach, noem het eigenlijk maar vriendschap. Er moest nog even wat beredderd worden aan Toen zaterdagavond onder het genot van een drankje de uit slag van de bazar bekend gemaakt werd was het heel stil. De vele nog aanwezige vrijwilligers die in twee uur tijd het ge hele verpleeghuis weer opgeruimd hadden zaten in spanning op de laatste telling te wachten. Toen was het even slikken en volop juichen, want weer was het gelukt! Een recordbedrag van 84.173,80 werd gehaald. De verwachtingen waren hooggespannen geweest, want vele duizenden waren weer naar het verpleeghuis gekomen om de traditionele bazar mee te maken. Dat de uitslag zó hoog zou wor den had echter niemand verwacht. Het werd een bazar die bol stond van de aktiviteiten. Vooral de grote hoeveelheid kinderaktiviteiten viel op evenals de belang stelling van de kinderen. De filmvoorstelling zat helemaal vol en ook het indianendorp werd goed bezocht en gesnoept dat er is... De etenswaren gingen trouwens toch goed van de hand. Zater dagmorgen vroeg stond men al in de rij voor de vers gebakken vis. De Goereese vissers hadden weer enorm hun best gedaan want het zag er allemaal weer voortreffelijk en smaakvol uit. De bewoners van de omliggende woningen van Het Oudeland zullen zich zeker de bazar herinneren want het muzikale ge-deel- te kwam o.a. van de carillonbespelers. Iedereen mocht zijn of haar muzikale kunnen op de klokken laten horen. Er waren nogal wat val.se tonen te horen maar ach, het is maar één keer bazar in het jaar. De meeste zuivere tonen kwamen zaterdag van de kinderen van het kinderkoor Jong Apollo uit Nieuwe Tonge die zich in oude kledij met Nederlandse liedjes presenteerden op de afdelingen 4».!. de Staphorster kleding van deze bewoonster waar de bewoners veel plezier aan beleefden. De oude kledij stond als logo vermeld en dat heeft men geweten. Overal zag men klederdracht en het is dan ook een pluim op de hoed van de vele medewerkers die zich daar voor hebben ingezet. En als je zelf geen klederdracht had dan was er de Staphorster kleding waarmee men op de foto ging. De grote rommelmarkt was deze keer in twee gedeelten gesplitst wat in het begin wel even wennen was, maar waar de vele be zoekers zeker hun voordeel uit konden halen, want alles stond veel overzichtelijker wat het zoeken gemakkelijker maakte. De boeken hadden ook een nieuwe plaats gekregen, het waren er vele duizenden meer dan vorig jaar. Ook had men dit jaar de veiling voor de bazar gehouden. Wie de persberichten en affiches niet gezien had miste de waarde volle spullen, maar gezien de vele reakties was het een goede zet van de bazarcommissie om deze veiling een week voor de grote bazar te houden. De uitslag van de veiling kon nu immers al meegeteld worden in de eindtelling. Alles bij elkaar was het weer een fantastsiche bazar met een prachtige entourage, mede dankzij de gulle bezoekers maar ook zeker dankzij de vele bedrijven die deze bazar ondersteunden. De uitslag van de loterij hangt in de hal van het verpleeghuis waar men ook vol trots de totale opbrengst heeft aangegeven. Dit alles zorgde voor een prachtig eindresultaat waar de wel zijnszorg van het verpleeghuis heel blij mee is, want juist deze gelden worden gebruikt voor de diverse aktiviteiten voor de bewoners en er is nog het verlanglijstje waar de ouderwetse boe- rentuin en een garage voor de bus opstaat. De fundering is al een beetje gelegd met deze bazar. Op de internationa le Automobielsalon van Parijs (1-11 oktober 1998) pre senteert Volkswa gen de eerste 3 liter auto ter wereld: de milieuvriendelijkste auto van dit mo ment. De 3 liter- Lupo is uitgerust met een volledig nieuw ontwikkelde driecilinder diesel motor en een 'geau tomatiseerde' vijf versnellingsbak. Daarnaast is dit model aërodyna misch verder geop timaliseerd en voor zien van talrijke lichtgewicht-com ponenten. Daarmee is voor deze super- zuinige Lupo een verbruik gereali seerd van minder dan drie liter per 100 kilometer, met een daaraan gekoppelde toonaangevend lage emis sie van uitlaatgassen. Dit unieke resultaat is bereikt zonder dat er concessies zijn gedaan aan de veilig heid, de gebruiksmogelijkheden en het rijcomfort. Daarmee is de 3 liter-Lupo op dit moment het intelligentste en schoon ste mobiliteitsconcept in zijn klasse. Dit vlotte model is een ecologisch correcte innovatiedrager en tegelijkertijd een vol waardige personenauto zonder compro missen. Dit verbruikswonder uit Wolfsburg ver schilt aan de buitenzijde slechts in gerin ge mate van de Volkswagen Lupo in basisuitvoering. Het brandstofverbruik van de 3 liter- Lupo bedraagt een toonaangevende 2,99 liter per 100 km. (93/116/EG51-norm). Bij een ingetogen rijstijl is zelfs een nog lager verbruik mogelijk. De 3 liter-Lupo is de eerste personenauto (met verbran dingsmotor) ter wereld, waarbij de grenswaarde van de kooldioxide-emissie onder de 90 gram per kilometer ligt. Voor dit model is een nieuwe, direct in gespoten turbodieselmotor ontwikkeld met een cilinderinhoud van 1,2 liter en een lichtmetalen motorblok en cilinder- kop. Onder meer dankzij de vooruitstrevende pompverstuiver-techniek levert de krachtbron een vermogen van 45 kW/61 pk bij 4000/min. Daarmee beschikt deze circa 800 kilogram wegende Lupo over een verrassend temperament. Met een tankinhoud van 34 liter kan meer dan 1.000 kilometer non-stop worden afge legd. Exclusief voor de 3 liter-Lupo past Volkswagen een intelligente vijfversnel lingsbak toe met geautomatiseerde schak elfuncties en Tiptronic. Daarmee komt het koppelingspedaal te vervallen. In de zuinige 'Economy'-stand geschiedt het schakelen automatisch. Via de extra Tiptronic-functie kan de bestuur der sequentieel schakelen als in een sportwagen. Andere kenmerken van de 3 liter-Lupo zijn een nog aërodynamischer carrosse rie, en een koetswerk dat is gemaakt van volledig verzinkte, gewichtsgeoptimali- seerde staalplaat. Voor motorkap, achterklep, portieren en bumpers worden bijzondere lichte mate rialen toegepast, zoals aluminium, mag nesium en kunststof. Speciale 'groene' banden op 14-inch velgen reduceren de rolweerstand. Het jeugdig gestileerde interieur biedt voldoende ruimte voor vier inzittenden, inclusief bagage. Airbags voor bestuurder en voorpassa- gier zijn standaard. Het is nog niet bekend wanneer de 3 liter-Lupo op de Nederlandse markt ver krijgbaar zal zijn. De 3 liter-Lupo is begin 1999 leverbaar in Duitsland. De prijs is nog niet bekend.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2