Echtpaar Visser-Breen in Ouddorp 60 jaar getrouwd r Unieke kans voor vrouwen die besturen! Muziekcassettes t.b.v. 'De Samaritaan' Dirksland ontkomt niet aan belastingverhogingen NIEUWS P'lfLITI uit de kerken Rabobank Oude Tonge heeft weer de ruimte Teken/schildercursus 9S/99 Het Diekhuus Samenwerking tussen en het Rotterdams Tentoonstellingsbureau Hellevoets koor gaat van Voorne Putten! Uitslagen Damver. 'Denk en Zet' Lampionnen-optocht Lampionnen-optocht Feest rond de opening Een advertentie in Eiianden-Nieuws heeft altijd succes..! Abonneert U op Eiianden-Nieuws Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Aanrijding met letsel Inbraak bedrijf 21 september 1998 Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIIDAG 25 SEPTEMBER 1998 't Zal niet meer zo makkelijk zijn om in Ouddorp de weg te vragen naar dochter Cornelia van Kees van Jaop van Kees van Govert, maar stel dat dat dinsdag gelukt zou zijn, dan was u met de neus in allerlei lekkere hapjes gevallen... Want Cornelia was die dag, de 22e september, 60 jaar ge trouwd, met Aren van Steven Visser. Ze wonen in het 'Jachthuus', helemaal aan de West Nieuwlandseweg, mid den in het territoir waar de heer Visser vele jaren jachtop- ziener en kantonnier in dienst van Rijkswaterstaat is ge weest. Dat van die lekkere hapjes menen we trouwens, dat is best anders en minder geweest op hun trouwdag die pas begon nadat ze allebei nog een halve dag hadden gewerkt; we heb ben het immers over 1938, een tijd die de diamanten bruid en bruidegom nog helder voor de geest staat, makkelijk is'ie niet geweest. Gelukkig had de heer Visser z'n jachtgeweer waardoor er konijnenbout te over was. Met vader Steven en z'n broers Huib en Jan ging hij op jacht, 's nachts met de lichtbak waardoor zich soms honderdvijftig konijnen per nacht lie ten verleiden. De wildstand moest omlaag, zóveel waren er en er gingen jaren heen waarin de heer Visser er tweeduizend neerlegde. Rijk is hij daar niet van geworden, wèl doof aan z'n rech teroor, doof van al die knallen. Later werd hij kantonnier en in 1975 ging hij met pensioen. Het Jachthuis bleef z'n domein en nog lijken hij, 89, en z'n vrouw, 85, niet toe aan een kamer in 'De Vliedberg'. Heerlijk vrij wonen ze aan de voet van de duinen en ze weten zich van veler zorg verze kerd, ook die van de 3 kinderen die het Jachthuis regelmatig opzoeken. Een mooie dag hebben ze dinsdag beleefd, zelfs burge meester en mevrouw Sinke zijn op bezoek geweest. Rabobank Oude Tonge neemt maandag 28 september aanstaande haar nieuwe kantoor aan de Em- mastraat in gebruik. Een week later wordt het kantoor officieel geopend, wat gepaard zal gaan met allerlei festiviteiten. De nieuwbouw was hard nodig na de fusie in 1996 van de twee Rabobanken in Oude Tonge. Opeens moest het bestaan de kantoor twintig in plaats van zestien medewerkers huisvesten. Dit aantal is vanwege de toegenomen werkzaamhe den inmiddels verder uitgegroeid. Ook het aantal klanten groeide. Dat resulteer de in wachtrijen voor de loketten en een nijpend gebrek aan ruimte voor het ge ven van advies. Volop privacy In het nieuwe kantoor hebben de mede werkers en de klanten alle ruimte. Balies zijn nagenoeg verdwenen. Voor bijna alle financiële transacties kan de klant terecht bij moderne automaten, indien gewenst begeleid door een bankmede werker. Enkele van de automaten zijn 24 uur per dag beschikbaar. Veel ruimte in de bankhal is gereserveerd voor het ge ven van financieel advies. Daarbij wordt de klant alle privacy geboden. Tegelijk met het kantoor neemt Rabo bank Oude Tonge ook een nieuw tele foonnummer in gebruik: (0187) 647575. Tevens worden de openingstijden ver ruimd. In plaats van twee uur is de bank tussen de middag nog maar één uur gesloten, van 12.00 tot 13.00 uur. Honderdjarig jubileum De opening van het nieuwe kantoor valt in het jaar waarin de Rabobankorganisa- tie haar honderdjarig jubileum viert. Ra bobank Oude Tonge viert het eeuwfeest samen met de opening van het nieuwe katnoor. Ter gelegenheid hiervan gaat de bank 'iets leuks doen' voor de plaatselij ke peuterspeelzalen, basisscholen en ver zorgingstehuis 'Ebbe en Vloed'. Zo krij gen de scholen enkele computers aange boden. De officiële opening op 7 oktober aan staande wordt omlijst met ded nodige feestelijkheden. Op zaterdag 3 oktober vanaf 19.30 uur komt de Rabo Top 40 Music Tour op bezoek in de Grutterswei. Iedereen die zich jong voelt, is welkom voor deze drive-in show. De entree is gratis. Op zaterdag 10 oktober zet de bank de deuren van het nieuwe kantoor wagen wijd open. Iedereen mag dan naar harte lust rondkijken van 11.00 tot 16.00 uur. De fanfare Vooruit zorgt voor muzikale omlijsting. Voor de kinderen is er een springkussen. Iedereen van 55 jaar en ouder wordt op maandag 12 oktober getrakteerd op een Het Diekhuus biedt ook in het seizoen 98/99 haar cursus tekenen en schilderen aan. Maandag 5 oktober start de cursus voor beginners, die dit keer op de maan dagmiddag wordt aangeboden. De teken/ schildercursus omvat in het seizoen 98/99 20 wekelijkse lessen van ongeveer 2 uur, verdeeld over twee blokken (na jaar 98 en voorjaar 99). Het leek er in eerste aanleg op dat zich niet voldoende deelnemers hadden aan gemeld. Maar inmiddels is er voldoende belangstelling voor het starten van de cursus. De eerste twee jaren is er een door de do cent geleid programma, waarin basis technieken en basis-principes grondig worden behandeld: compositie, licht/ donker, vlakverdeling, dynamiek, kleur. Er wordt begonnen met teken en schets- technieken, in het tweede blok wordt gewerkt met gouache-verf Als men (na twee jaar) gevorderde is, is er een vrije keuze van onderwerp en techniek en werken de deelnemers steeds zelfstandiger. Pas in deze fase is er de mogelijkheid te aquarelleren of met olie verf te werken. In de teken/schildercur sus telt niet in de eerste plaats het resul taat maar veel meer de lerende inspan ning. De cursuskosten bedragen 170,00 per blok van twaalf lessen en er is een kor tingsregeling voor pashouders CJP en 65-f en ABW-uitkeringsgerechtigden. Voor beginners is er een basisset teken/ schildermateriaal beschikbaar, waarmee u een goed begin kunt maken met de cur sus. De set is verkrijgbaar via het Diek huus en kost 50,00. De cursussen worden verzorgd door Ha- rald Jean Jassoy, kunstenaar te Goede- reede, waar hij zijn eigen grafisch atelier 'Cent van 't Blad' heeft. Hij leidt tevens de jaarlijks terugkerende zomercursus, waarbij met een groep vrije-tijds-schil- ders Goeree-Overflakkee wordt verkend en op buitenlocatie wordt geschilderd. Ondanks de laatste natte zomer genoten toch drie groepen van ons prachtig land schap. Informatie en inschrijving bij het Diek huus aan het Beneden Zandpad in Mid- delharnis. Telefoon (0187) 482400. feestelijke middag met Conny Vink en Dick de Witte. In de Grutterswei kan men genieten van een show vol ever greens, parodiën en verrassende variété- nummers. Na afloop krijgen alle belang stellenden een rondleiding door de nieu we bank. Deze middag begint om 14.00 uur. Wie erbij wil zijn kan gratis entreekaar- ten afhalen bij de Rabobank in Oude Tonge of in Achthuizen. In het kader om een bijdrage te leveren aan het terugdringen van de automobili teit en het gebruik van het openbaar ver voer te bevorderen hebben ZWN en het RTB overeenstemming bereikt over een actie met betrekking tot de Femina-fami- liebeurs Sfeer en Interieur. Gedurende de dagen dat de beurs open is, van 2 t/m 11 oktober verkopen de chauffeurs van ZWN bustoegangsbiljetten ter waarde van 20,00. De klant krijgt hiervoor een gratis dagkaart entree tot de Femina (normale entreeprijs 17,50). Afhanke lijk van de plaats van herkomst van de bezoeker kan het voordeel al snel oplo pen tot enkele tientjes. Daarnaast dingen de kopers van de kaart mee naar leuke prijzen. De actie wordt in het gebied Vijfheeren- landen, Alblasserwaard, het gebied tus sen Dordrecht en Rotterdam, Goeree- Overflakkee en Schouwen-Duiveland ge houden. Op vrijdag 2 oktober is er een lampion- nenoptocht voor de kinderen. We doen dit samen met 'De Klup'. Verzamelen bij het wijkgebouw 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk om 19.15 uur. We gaan lopen om 19.30 uur. Vrijdag 2 oktober zingt het Hellevoets gemengd koor 'Cadans' in het Toren Museum van Goedereede. Cadans is eind 1993 opgericht door 10 enthousiaste zangliefhebbers en inmid dels uitgegroeid tot een hechte groep van 20 leden. Het motto van Cadans is gezelligheid en een avond samenzijn, elke dinsdagavond wordt er serieus gerepeteerd in de perso neelsruimte bij van den Ban autobanden aan de Molshoek in Hellevoetsluis. Het repertoire is zeer uiteenlopend zoals Nederlands, Italiaans, Oud-Engels, mo dern Engels, Israëlisch en Duits. Op dit moment is het koor bezig met zijn eigen musical, tekst wordt aangeleverd door koorleden, de muziek wordt ge schreven door de dirigent, naar verwach ting zal deze musical eind 1999 gereed zijn voor uitvoering. Nu vrijdag 2 oktober a.s. zingt Cadans in het Toren Museum aan 't Klooster in Goedereede, aanvang 20.00 uur, de entree is 7,50 per persoon, 65 plussers en houders van de CJP betalen 5,00. Deze prijs is inklusief een glaasje wijn of fris. Graag tot 2 oktober. De Provinciale VrouwenRaad Zuid-Holland organiseert in 1998 wederom op tien plaatsen in Zuid- Holland functietrainingen voor (nieuw) kader van vrouwenorgani saties en voor vrouwen die willen gaan besturen of zich meer willen be-kwamen in een bestuursfunctie. In het 4e kwartaal van dit jaar worden drie interessante trainin gen op Goeree-Overflakkee gege ven, namelijk een training Algeme ne Presentatie/Spreken in het Openbaar, het Omgaan met Ver schillen (conflicthantering) en een training voor Secretaressen en Penningmeesters. Aangezien de Provincie Zuid-Holland de trainingen subsidieert behoeft slechts een geringe eigen bijdrage te worden betaald. Algemene presentatie/ spreken in het openbaar Deze training is bestemd voor vrouwen die hun persoonlijke presentatie ten be hoeve van het besturen van organisaties willen vergroten. Door middel van inten sieve en praktische oefeningen wordt ge leerd om te spreken in het openbaar. Eveneens wordt geoefend om beleid te presenteren en op adequate wijze te ver dedigen. De training leidt tot versterking van het zelfvertrouwen en biedt een aan tal vaardigheden waardoor men beter functioneert in een bestuur. De training is ook geschikt voor nieuwe bestuursleden en vrouwen die deel wil len uitmaken van een bestuur, e.d. De training duurt 7 dagdelen en leidt op voor het certificaat 'Algemene Presenta tie/Spreken in het Openbaar'. Eigen bijdrage; 75,- per deelnemer. Data: dinsdagmiddag 13.00 tot 16.00 uur in Ons Dorpshuis te Nieuwe Tonge op 6, 27 oktober, 3, 10 en 17 november; en in Het Diekhuus te Middelhar- nis op 24 november en 1 decem ber 1998. Omgaan met verschillen (conflicthantering) Het leren omgaan met kritiek en span ningen is een essentieel onderdeel van het goed functioneren in bestuursfunc ties. Het is van belang dat men inzicht krijgt in de soort conflicten en de mecha nismen die tussen en in mensen in wer king kunnen treden. In de training kan men leren omgaan met tegenstellingen, verkrijgt men inzicht in de soorten conflicten die er kunnen ont staan en worden praktische oefeningen gedaan om met spanningen en tegenstel lingen om te gaan. De nadruk ligt op het voorkómen van een conflict en het her kennen van kansen om tot oplossingen te komen. De training is bedoeld voor vrouwen die besturen, maar is tevens toegankelijk voor anderen. De training duurt 5 dagdelen en leidt op voor het certificaat 'Conflicthantering'. Eigen bijdrage: 50,- per deelnemer. Data: dinsdagmorgen van 09.30 tot 12.00 uur op 6, 27 oktober, 3, 10 17 november 1998 in Ons Dorps huis te Nieuwe Tonge en op 24 november en 1 decem ber 1998 in Het Diekhuus te Mid- delharnis. Functietraining voor secretarissen en penningmeesters Deze training is bedoeld voor (aanko mende) secretarissen en penningmees ters, die een algemeen inzicht willen ver krijgen in het bestuurswerk van de secre taris en de penningmeester. Ook voor mede-bestuursleden die in zicht willen verwerven in het werk van het Dagelijks Bestuur is deze training van belang! In deze training ligt de nadruk op het functioneren als beleidsverantwoordelij ke en teamlid van het dagelijks bestuur. Onderwerpen die aan de orde komen zijn o.a.: hoe komt een agenda tot stand; welke wijze van notuleren is de beste voor mijn organisatie, de secretaris als bestuursondersteuner, samenwerking, het schrijven van brieven, het maken van een begroting, contacten met de Ge meente, het aanvragen van subsidie, enzovoort. De training duurt 4 dagdelen en leidt op voor het Certificaat Secretaris/Penning meester. Eigen bijdrage: 40,-. Data: dinsdagmorgen van 09.30 tot 12.00 uur op 24 november en 1, 8, 15 december 1998 in Het Diek huus te Middelharnis. De cursusleiding is in handen van me vrouw Hannie de Wilde-Struijk, die Consulent Kadertrainingen is bij de Pro vinciale VrouwenRaad Zuid-Holland. Men kan zich opgeven en/of informatie krijgen over deze trainingen bij: Provinciale VrouwenRaad Zuid-Holland, Phoenixstraat 66, 2611 AM DELFT Telefoon (015) 2140536 (maandag t/m donderdag van 09.00 tot 13.00 uur). Organist Lennert Knöps (16) uit Nieuwe Tonge gaat vandaag en morgen proberen op de bazarda- aea in verpleeghuis 'De Samari- l|Bn' te Sommelsdijk de tweehon derd cassettes aan de man/vrouw te brengen die door hem en con certzanger dr. Pieter Vis met hol- landse volksliedjes zijn volgespeeld en -gezongen. De cassettes kosten 17,50 waarvan 2,50 per cassette aan het Verpleeghuis ten goede komt. De heer Vis en Lennart Knöps vormen samen het duo 'Hounie- to' (atlcorting van beider woonplaatsen) en treden op in kerkconcerten en pro gramma's voor liefdadigheidsinstellin gen. Het is Lennarts grote hobby de kunst van het improvisatiespel uit te oefenen. Pieter Vis (49) heeft een profes sionele zangopleiding genoten en heeft zich inmiddels internationaal als concert zanger doen kennen. De muziekcassette die tijdens de bazar- dagen wordt aangeboden is gevuld met 90 minuten zang en orgelmuziek. De be kende Nederlandse volksliedjes klinken fris. De liedjes komen uit de bundel 'Kun je nog zingen' en zullen veel herin neringen oproepen. Het zullen vooral ook meezingliedjes blijken te zijn. In oktober hoopt het duo Hounieto opna men te maken voor een kerst-cd met oud-Nederlandstalige kerstliederen. Gisteravond, aan het eind van de gehou den raadsvergadering, is de raad de be groting 1999 aangeboden. In zijn verga dering van 22 oktober hoopt de raad die vast te stellen. Het College laat weten dat een aantal maatregelen moesten worden genomen om de begroting sluitend te maken, o.a. verhoging van het dekkingspercentage van de afvalstoffenheffing/reinigings rechten naar 90%, extra verhoging met 8,5% (was al 3%) van de OZB tarieven. De invoer van stemmachines wordt uit gesteld en er worden meerdere bezuini gingen genomen. Immers dreigde bij het vaststellen van de Voorjaarsnota eerder dit jaar dat een NED. HERV. KERK Beroepen te Lekkerkerk ('t Venster) J, H. van Daalen te Ede; te Sint Annaland J. Harte- man te Wezep; te Wezep-Hattemerbroek (wijk 4) Joh. van Holten te Zalk en Vee- caten; te Wierden (wijk West) J. J. van Holten te Zegveld. Aangenomen naar Everdingen P. Jansen te Lopikerka- pel. Bedankt voor Giessen-Oudekerk-Peursum B. Oosterom te Rumpt. GEREF. KERKEN Beroepen te Lichtenvoorde (part-time) M. Bouw- man-Lasseur, kandidaat uit Achterveld, die dit beroep heeft aangenomen; te Oos- terwolde (Fr.), SoW-wijk Prandinga A. H. Westra te Arnhem (missionaire toe rusting en evangelisatie) en V.P. Top, emeritus predikant te Duiven, die samen (beiden part-time) dit beroep hebben aangenomen. Beroepbaarstelling drs. Joh. van den Berg. Hanzelaan 66, 8262 VH Kampen, tel. (038) 3320465. GEREF. KERKEN VRIJGEMAAKT Beroepbaarstelling D. Mak (voorheen missionair predikant op Irian Jaya). Schumannlaan 6, 7522 KE Enschede, tel. (053) 4355547. NED. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Doorn G. Bronsveld te Ede, die be dankte voor Ermelo-Harderwijk-Putten en Zoetermeer. CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Culemborg en te Rotterdam-Kralingen J. M. J. Kieviet, kandidaat uit Middelhar nis; te Meerkerk G. Bouw te Doornspijk; te Vlaardingen A. van Ek te Zaamslag. Bedankt voor Lisse S. Otten te Rotterdam-Zuid. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Elspeet en te Rotterdam-IJsselmonde C. A. van Dieren te Stolwijk; te Gronin gen A. B. van der Heiden te Utrecht; te Rotterdam-Zuid J. J. van Eckeveld te Zeist; te Rijssen-Zuid W. Silfhout te Hendrik Ido Ambacht; te Terwolde W. Visscher te Amersfoort; te Vlaardingen C. Harinck te Houten; te Kruiningen en te Uddel G. Mouw te De Valk-Weker om. Aangenomen naar Middelburg-Zuid M. J. van Gelder te Ridderkerk-Slikkerveer. tekort van 5 a 6 ton zou ontstaan. Daar om wordt de belastingdruk met 2 ton extra verzwaard en gaan alle gemeente lijke belastingen omhoog. De afvalstoffenheffing met 9,4% extra, de rioolrechten met 30,- de overige met 3%. Ook de meeste tarieven voor o.a. de huur van localiteiten wordt ver hoogd. De toe te passen structurele bezuinigin gen zullen rond de ton bedragen (o.a. het verminderen van het aantal sta-uren van het mobiele depot voor klein-chemisch afval), de extra belastinginkomsten rond de 2 ton, een maatregel die nodig is om in 2000 weer een gezonde financiële situatie te bereiken. SOMMELSDIJK - Woensdagavond om streeks 19.00 uur vond er op de Staverse- weg een aanrijding plaats tussen een 43- jarige motorrijder uit Dirksland en een 77-jarige fietser uit Sommelsdijk. De fietser wilde de kruising van de provin- cialeweg en de Staverseweg oversteken. Nadat zij diverse voertuigen had laten passeren, reed zij plotseling de kruising op en werd aangereden door de motorrij der. Ter plaatse werd zij door de GGD aan pijnlijke heupen behandeld. STAD a/h HARINGVLIET - Er werd geconstateerd dat in de nacht van dins dag op woensdag werd ingebroken in een bedrijf, gevestigd aan de Oostmoer- sedijk. Men heeft zich de toegang tot het bedrijf verschaft door een deur te verbre ken. De kantine van het bedrijf werd doorzocht waarbij onder andere een siga rettenautomaat, een gokkast en een muntjestelefoon werden opengebroken. De schade is niet exact bekend. Onder zoek naar de daders leverde geen resul taat op. Op vrijdag 2 oktober is er een lampion- nenoptocht voor de kinderen. We doen dit samen met 'De Klup'. Verzamelen bij het wijkgebouw 'De Zwaluw', Sperwer 5 te Sommelsdijk om 19.15 uur. We gaan lopen om 19.30 uur. De muziek wordt verzorgd door 'Drum band Amicitia' uit Dirksland. Kleintjes graag met begeleiding van de ouder(s). Je moet zelf je lampion meebrengen en een kaarsje. Lampionnen zijn te koop bij SPEELDORADO, Binnenweg 7, Som melsdijk. Komen jullie allemaal weer. Er zal politie-begeleiding aanwezig zijn. Afdeling l I. Mackloet - A. V. d. Veer3-0 J. A. Dekker-I. Koese1 - 1 H. Verolme - H. KoeseO - 3 Afdeling II A. Knape - F. Noordijk1-1 A. Verolme - J. Lodder1 - 1 C. Polder - W. Vroegindeweij1 - I G. M. Koese-M. KUnk1 - 1 Afdeling III T. Staal - J. Verbiest0-3 H. Schellevis - J. Groenendijk3 - O L. Taaie - H. NoordijkO - 3

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2