Open Dag Drukwerk nodig? Wasbare terlenka pantalons 90 E) Uitnodiging Schilderijenactie Rode Kruis brengt iialve ton op PREDIKBEURTEN Allerhoogste Rode Kruis onderscheiding voor Bram Hoek Depressiviteit Studiedag Gemeente-opbouw bij Rijkswaterstaat Zing jij dit jaar ook weer met ons mee? 1 48 t/m 29 28-29 MIDDELHARNIS TEL. (0187) 482794 i Z.//.^..- KOFFIE-OCHTEND Zuidhollands Landschap geeft Groene Recreatiekaart uit Drukkerij Gebr. de Waal kan het U leveren! in Zwart Antraciet Grijs Marine Rafblauw Bruin Groen 27' Autobedrijf Jan van Dijk Zondag 27 september 1998 Dam- en Schaakver. 'Dirksland' Maandag 21 september Gebr. de Waal Drukkerij Wezenlijke vragen Informatie Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 25 SEPTEMBER 1998 Bijna zestig kinderen tussen de 12 en 15 jaar en allen afkomstig uit Zuid Holland kwamen eind augus tus op uitnodiging van het Provin ciaal Bureau Zuid Holland van het Rode Kruis in de Haagse Hoge school bij elkaar. Gezamenlijk ver vaardigden zij onder leiding van kunstenares Saskia van Dijk der tien schilderijen, met als thema 'Het Rode Kruis en wij in de vol gende eeuw'. De schilderijen zijn inmiddels via de plaatselijke Rode Kruis afdelingen voor een totaal bedrag van 25.000- verkocht aan de dertien nieuw te openen regionale bureau's. Na 1 januari zal de ondersteu ning van vrijwilligers vanuit deze regio nale bureau's gaan plaatsvinden. De opbrengst van de schilderijen werd zater dag door de Commissaris van de Konin gin, mevrouw J. M. Leenhuis-Stout, met nog eens 20.000 - vermeerderd. Door deze subsidie bedraagt de totale opbrengst van de schilderijenactie bijna een halve ton. Het geld wordt verdeeld over drie jonge renprojecten. Het grootste bedrag gaat naar een project voor alleenstaande min derjarige asielzoekers in 's-Gravendeel. Een startbijdrage wordt verleend aan een project in Puttershoek voor verstandelijk gehandicapte jongeren en aan een project voor tienermoeders in Den Haag. Het schilderij van Goeree-Overnakkee, vervaardigd door Saskia Hameeteman, Miranda Witte en Nicoline Klepper, komt te hangen in het districtskantoor in Middelharnis. Behalve Goeree-Overflakkee is op dit schilderij een helicopter met voedselpak ketten te vinden, vlaggen met het Rode Kruis en de Rode Halve Maan, huizen met asielzoekers, gehandicapten en tie nermoeders. Ook is het teken van 'Zorg voor elkaar' geschilderd", aldus luidde de omschrijving van de dametjes bij hun schilderij. Het Zuidhollands Landschap) heeft in sa menwerking met de Provincie Zuid-Hol land en Uitgeverij Open Kaart de zoge naamde Groene Recreatiekaart van Zuid- Holland uitgebracht. Deze kaart geeft een volledig overzicht van de wandel- en fietsroutes van het provinciale Groene Netwerk en van de ligging van de Zuid- Hollandse natuurgebieden. Bovendien beschrijft de kaart vier nieu we routes: drie wandelroutes en een fietsroute. De drie wandelroutes zijn de Warmondse kastelenroute in de Bollens treek (8 km), de Nachtegalenroute door de Duinen van Oostvoorne (3,5 km) en de Schurvelingenroute op Goeree (11 km); de fietsroute (46 km) laat u de mooiste plekjes van de Krimpenerwaard zien. Het belangrijkste winstpunt van de Groe ne Recreatiekaart is dat er vier nieuwe routes worden beschreven, die aftakken op het netwerk van wandel- en fietsrou tes in Zuid-Holland, het zogenaamde Groene Netwerk. Met deze nieuwe rou tes slaat de provincie Zuid-Holland een nieuwe weg in. In de toekomst zullen, als aanvulling op de huidige (middel lange afstandpaden, meer van deze korte routes worden uitgezet. De routes lopen langs tal van horecagelegenheden en zijn door hun beperkte lengte aantrekkelijk voor een breed publiek. Ze bieden dan ook ideale mogelijkheden om Zuid-Hol land te ontdekken, te voet of met de fiets. De Groene Recreatiekaart is verkrijgbaar voor 8,95 bij het hoofdkantoor van het Zuidhollands Landschap te Rotterdam, bij bezoekerscentrum Tenellaplas in Ro- ckanje en bij boekhandel en VVV. Le den van het Zuidhollands Landschap ontvangen de kaart gratis. Wie meer wil weten over de Groene Re creatiekaart kan tijdens kantooruren con tact opnemen met het Zuidhollands Landschap, telefoon (010) 2722222. Rijkswaterstaat houdt 10 oktober 1998 een Open Dag bij de Haring- vlietsluizen te Stellendam. Omdat Rijkswaterstaat dit jaar 200 jaar bestaat, zal deze Open Dag een feestelijke afsluiting zijn van alle festiviteiten in het kader van het jubileum van deze regio. Naar het kunstwerk (zo worden bruggen, sluizen etc. genoemd) de Haring- vlietsluizen zullen gratis rondlei dingen worden verzorgd, en vanuit het kantoorgebouw kunt u genie ten van een prachtig uitzicht over de Haringvlietsluizen. Daarnaast zullen er spectaculaire demonstra ties gegeven worden door onder andere de Koninklijke Reddings brigade (KNRM) en de Luchtmo biele Brigade. Twee eeuwen werken aan de leefbaar heid van Nederland heeft duizenden bouwwerken opgeleverd. In het jubi leumjaar wordt aan een aantal daarvan speciale aandacht besteed, zo ook aan de Haringvlietsluizen. In het kantoorgebouw van Dienstkring Haringvliet te Stellendam toont Rijkswa terstaat zich vanuit een geheel andere op tiek. In de voormalige dieselcentrale van de Haringvlietsluizen geven kunstenaars uit binnen- en buitenland op hun geheel eigen wijze een invulling aan Rijkswa terstaat 200 jaar. Deze expositie, bijeen gebracht door Blance Art Productions uit Hellevoetsluis kan op 10 oktober gratis bezocht worden. Met deze Open Dag wil Rijkswaterstaat tonen waar ze mee bezig zijn, waarom en hoe. Maar daarnaast zijn er talloze ande re demonstraties en presentaties te zien zoals: - Helikopter demonstraties van de Mari ne Luchtvaardienst. - Grensverleggende demonstraties van de luchtmobiele Brigade zoals tokke len, dodemansritten en ab.seilen. - Demonstraties van de KNRM met medewerking van het Rode Kruis en de Ambulancedienst. - Demonstraties van de Vaarwegmarke- ringsdienst. - Gratis rondleidingen door het grootste sluizencomplex ter wereld: de Haring vlietsluizen. - Gratis rondvaarten over het Haring vliet door Rijkswaterstaat-vaartuigen. - Vakpresentaties en demonstraties door aannemingsbedrijven. - Bezichtiging van een helikopter. - Een authentieke stoomtram in werking en nog veel meer... SOMMELSDIJK jgjaMBEMaaaBMaBaaMaaaaBEiagMaaaaagMBJaaaaBaaaaB^^ BBOEKEHWEEK 79 89 üdbert BiaaagjaaaaaMBEjaaaaBMBiBMaaBiBMaaaaaaBiBfBMgEMa^ OFFICIEEL DEALER Brielle Slagveld 19 Tel. (0181)413777 Spijkenisse Kelvinweg 13 Tel. (0181)624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur ds. R. Veldman, opening winterwerk en 18.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Veenendaal. Eben-Haëzer: 9.30 uur ds. N. P. J. Kleiberg en 18.30 uur ds. R. Veldman. Woensdag 30 september, Dorpskerk: 19.30 uur ds. L. H. Oosten, St. Anthoniepolder - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. P. de Goede en 18.30 uur ds. J. Kos ter - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur de heer W. Tanis, 11.15 uur Lofprijs- feest, scouting en zondagsschool en 18.30 uur ds. A. Snijders. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00, 11.00 en 18.30 uur ds. J. W. van Es trik, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. W. L. Smelt, v.m. ope ning winterwerk - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Koster (Startzondag) en 18.30 uur ds. L. Krüger, Barendrecht. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. P. Korteweg, IJzen- doorn - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur de heer A. v. d. Schee, Spijkenisse - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 17.00 uur ds. M. i. Paul, opening winterwerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul en 18.00 uur ds. E. F. Vergunst. Ridderkerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. G. C. Kunz, opening winter werk en 18.00 uur ds. J. C. den Toom. Woensdag 30 september: 14.45 uur ds. J. C. den Toom, huwe lijksinzegening André v. d. Beek en Petra Faasse - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. W. Kalkman, Ede - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. K. J. Holtzapfel - Herv. 'Exodus' Gem. lO.OOuurds. J.H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. (aula Prins Maurits) 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. R. W. de Koe- ijer, Hardinxveld-Giessendam - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. W. J. v. d. Hoek, Sneek - Ger. Kerk (Vrijge maakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. H. van Dijken. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder, v.m. ope ning winterwerk - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen, v.m. opening winterwerk en nam. H.C. zondag 12, vr. 32 - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur de heer A. v. d. Schee en 18.00 uur ds. A. S. Rienstra. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur kand. J. C. Klein en 18.00 uur ds. A. A. W. Boon - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur de heer L. H. Zweers. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. D. Breure, Barneveld en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur de heer K. Baas en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. W. Baan (H.A.). SINT MAARTENSDIJK - Herv. Geni. 9.30 uur ds. P. Molenaar en 14.30 uur kand. W. Peene - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. Dammen, afdeling 1: A. Los - Joh. WolfertO - 3 W. Stolk - J. KnöpsO - 3 H. Keuvelaar-G. Smits1 - 1 Afdeling 2: M. Poortvliet - W. Nieuwland1 - 1 Jac. Wolfert - K. de Jong3 - O H. de Munck - C. v. d. Kroon1 - 1 J. v.d. Groef-P.v.d. GroefI - 1 Schaken: J. Trommel - W. KnöpsO - 1 J. C. de Jong - A. KnöpsV^ - 'A D. Wolfert - W. Zorge1 -O Bestuurslid A. Hoek van de afdeling Ouddorp van het Nederlandse Rode Kruis ontving zaterdag in het Provincie huis in Den Haag de hoogste onderschei ding die het Nederlandse Rode Kruis kent; het Kruis van Verdienste. Deze werd hem uitgereikt vanwege de niet aflatende hoeveelheid activiteiten die hij in de loop van bijna veertig jaren voor het Rode Kruis heeft ontplooid en zijn grote betrokkenheid, enthousiasme en inzet hierbij. Eerder ontving Hoek al onderscheidin gen voor 10, 20 en 30 jaar trouwe dienst en werd hij in 1978 onderscheiden met de medaille van verdienste in zilver. Het Kruis van Verdienste werd hem uit gereikt door Kringcommissaris W, Reij- nierse. Jaarlijks worden ter gelegenheid van de Henry Dunantdag op 8 mei een aantal onderscheidingen uitgereikt. Het toeken nen van het Kruis van Verdienste is ech ter een onderscheiding, die slechts in uit zonderlijke gevallen wordt toegekend, aldus Reijnierse. Langeweg 13 3245 KE Sommelsdijk Postbus 27 3240 AA Middelharnis Tel. (0187)471020 Fax (0187) 48 57 36 «T <s' i^ Herinner je je het vorig zangsei zoen nog? AI de nieuwe liedjes, de uitvoeringen, de gezelligheid... We gaan weer ons best doen om de men sen van De Samaritaan, De Goede Ree en Het Oudeland blij te maken met onze liedjes en zo samen al zingend de Naam van God groot te maken. We verwachten je op D.V. 25 septem ber a.s. voor de eerste zangrepetitie. We oefenen iedere vrijdagavond, van 18.45 tot 19.45 uur in De Samaritaan. Ga je naar groep 3, 4 of 5 dan mag je meezingen in Het Jongeland bij dirigente Janneke Louws, tel. (0187) 485783. Ga je naar groep 6, 7 of 8 dan ben je wel kom bij Het Jeugdland, waar Albertina Koedam, tel, (0187) 601000 dirigente van is. Als jij of je ouders meer informatie wil len, dan kun je contact opnemen met de dirigentes. 'Wat is mijn doel?' is het thema van de koffie-ochtend die gehouden wordt op D.V. 30 september 1998 in het vereni gingsgebouw 'Onder de Wiek'. Spreek ster op deze morgen is Reina van lepe- ren. Deze ochtend gaat uit van de Ned. Herv. gemeente te Dirksland. De koffie staat vanaf 9.15 uur voor u klaar en wij ronden om ongeveer 11.30 uur af Heeft u kleine kinderen en u kunt geen opvang voor hen vinden, geen nood, want er is kinderopvang aanwezig. Van harte nodigen wij u uit voor deze eerste koffie-ochtend van het nieuwe sei zoen. Tot ziens op woensdag 30 septem ber. Werkgroep koffie-ochtend Dirksland Op donderdag 8 oktober is er weer een thema-avond van de werkgroep In Per spectief. Deze werkgroep wil ondersteu ning geven aan familieleden van mensen die psychisch ziek zijn. Op de thema avond van 8 oktober hoopt drs. J. S. Kamp te spreken over het onderwerp Depressiviteit. Alle familieleden en allen die hen omrin gen zijn op deze avond welkom in de Geref. Kerk te Middelharnis. De avond begint om 20.00 uur. 'Gemeente-opbouw, samen met Ede', dat is het thema van een studiedag die wordt georganiseerd door de Christe- hjke Hogeschool Ede. Een studiedag waar zal worden ingegaan op verschil lende aspecten van gemeente-opbouw. In referaten en in workshops zal o.a. aandacht worden besteed aan de bij- bels-theologische onderbouwing van gemeente-opbouw. Ds. M. van Cam- pen, één van de inleiders: „Het besef dat per slot van rekening God Zelf zijn kerk bouwt, ontslaat ons niet van de roeping zijn mede-arbeiders te zijn. Dat vraagt permanent bezinning op de bijbelse grondlijnen ten aanzien van gemeente-zijn en gemeente-opbouw. En net als Nehemia deed bij de weder opbouw van Jeruzalem, hebben wij daarbij de gaven van jong en oud in te schakelen". Op 31 oktober 1998 organiseert de Christelijke Hogeschool Ede een studie dag over gemeente-opbouw. Gemeente- opbouw, catechese, pastoraat en toerus ting zijn onderwerpen die steeds vaker aan de orde zijn op kerkenraadsagenda's. Een praktische invulling en uitwerking hiervan dreigen vaak tussen wal en schip te belanden vanwege een zekere verle genheid hoe hier mee om te gaan en door tijdgebrek. Met deze studiedag wordt een handrei king geboden aan kerkeraadsleden en andere gemeenteleden. Verschillende vragen zullen worden be handeld, bijvoorbeeld: Hoe maken we als kerkeraad beleid? Hoe integreren we ambten en gaven binnen onze gemeente? Naast onderwerpen op beleidsniveau, is er die dag ook aandacht voor de cateche se en het omgaan met spanningen. Ds. M. van Campen, Hervormd predi kant en daarnaast docent aan de Christe lijke Hogeschool Ede: „Binnen een pro ces van gemeente-opbouw zie je de ge meente vandaag voor wezenlijke vragen gesteld worden. Hoe geven we vandaag vorm aan onze gemeente? Hoe kun je sa menhangend en doelgericht werken in de gemeente, zonder te vervallen in een overspannen en vruchteloos activisme? Hoe kunnen we een missionaire gemeen te zijn, wat is daar voor nodig? Dit is buitengewoon boeiend en maakt boven dien helder waar je vandaag als gemeen te van Christus voor staat". S. Reehoorn, Coördinator Contractactivi teiten van de Christelijke Hogeschool Ede: „Over zaken als gemeente-opbouw, catechese en toerusting, blijken binnen de kerkelijke gemeenten en kerkenraden tal van vragen te leven die beantwoord moeten worden. In veel gemeenten pro beert men vervolgens zelf het wiel uit te vinden. Met deze studiedag beogen wij vanuit de Hogeschool te komen tot een handreiking waarmee we de gemeente van dienst kunnen zijn". De Christelijke Hogeschool Ede heeft jarenlange ervaring in het geven van trai ningen en cursussen voor predikanten, kerkenraden en pastoraal werkers, mede vanuit de opleiding God,sdien.st-Pastoraal Werk, die je in Ede zowel in voltijd als in deeltijd kunt volgen. Daarnaast is de hogeschool ook regelmatig betrokken bij de voorbereiding en invoering van acti viteiten rondom gemeente-opbouw in de gemeente zelf. Vanuit deze rijke ervaring zal worden geput bij de uitvoering van de studiedag. De hogeschool ziet de stu diedag als het begin van een traject om, samen met de gemeenten, aan Gods Bouwwerk bezig te zijn. Door scholing aan te bieden, door materiaal te ontwik kelen, door instructie- en toerustings avonden te houden etc. Samen met 'Ede' werken aan de gemeente, als 'een kundig bouwmeester op het enig juiste funda ment', maar ook met organisatorisch inzicht als Jethro in Exodus 18. Voor verdere informatie kunt u een bro chure 'Studiedag Gemeente-opbouw' en aanmeldingsformulier aanvragen door contact op te nemen met de Christelijke Hogeschool Ede, telefoon (0318) 696322.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 10