Open dagen P LI T I E houdt morgen - woensdag - OPEN DAG Open ochtend over Donorcodicil s-as-iiq-ft Hulpaanbod wateroverlast Openbare avond V.B.O.K. Rijkswaterstaat is jarig! Ook op Goeree- Overflakkee Melkveebedrijf Tanis en Zonen te Goedereede Man overleden Donor Codicil in het Streekdierentehuis Zaterdag vlooien/creatiefmarkt Bijbelgroep op stadswandeling Eilandelijke brandweerwedstrijd Mededeling 33 wijziging ^'S,'J*2LÜ5t!£.' Aangepaste kerkdienst Zendingswinkeltje DIRKSLANDS 0MANNENKOOk JÊJêMINNAARD VASTGOED 7 Ie Jaargang DINSDAG 22 SEPTEMBER 1998 No. 6740 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187)48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 GEMEENTE IDDELHARNIS De werkgroep 'Goeree-Overflakkee' van de Vereniging ter Bescherming van het Ongeboren Kind houdt op D.V. woens dag 30 september a.s. weer een openbare avond waarop iedere belangstellende welkom is. Aanvang 19.45 uur. De V.B.O.K. is een algemene vereni ging, die zich ten doel stelt, het ongebo ren menselijk leven dat begint bij de conceptie, te beschermen. Men biedt hulp aan moeder en kind bij ongewenste zwangerschap en bij een zwangerschap vol zorgen, bijvoorbeeld wanneer een kind met een handicap wordt verwacht. Ook worden vrouwen die problemen hebben met de verwerking van een abor tus begeleid. De genoemde openbare avond zal dit jaar gehouden worden in Middelharnis, in het gebouw 'De Hoeksteen', Ring 13. Spreker is mevr. Hoek-van Kooten. Zij houdt een lezing over het thema 'Gezinsvorming, Sexualiteit en Kinder loosheid'. Tijdens de pauze is er gelegenheid tot het indienen van schriftelijke vragen. Ook is er een verkooptafel aanwezig met allerlei leuke artikelen. Iedereen wordt hartelijk uitgenodigd deze avond te bezoeken. Dit jaar is liet tweelionderd jaar geleden dat in ons land alle waters taatszaken werden opgedragen aan een aparte rijksdienst. Daarmee ontstond de organisatie die we nu, twee eeuwen later, kennen onder de naam Rijkswaterstaat, een onderdeel van het ministerie van Verkeer Waterstaat. Om ook in Zuid-Holland het 200-jarig jubi leum te vieren, nodigt de dienst- kring Haringvliet u graag uit voor een bezoek aan de unieke kunst tentoonstelling die zij exposeren in de voormalige dieselcentrale van de Haringvlietsluizen. Deze tentoonstelling is te zien in het voormalige bedieningsgebouw van de sluizen, aan de Stellendamse kant van de dam. Het gebouw wordt al jaren niet meer voor de besturing gebruikt. De im mense panelen en dieselmotoren staan er nog. De aanblik, die anders kil en verla ten moet zijn, is fleurig dankzij de vele kunstwerken die er in het kader van het 200-jarig jubileum te zien zijn. „Het idee achter deze expositie is dat de schilderij en en sculpturen waterstaatkundige kunstwerken als thema moeten hebben". De dienstkring Haringvliet toont zich door, deze tentoonstelling te exposeren, vanuit een geheel andere optiek. Vooral door kunstwerken in een groot 'kunst werk' (vakjargon voor bruggen, sluizen enz. hier: Haringvlietsluizen) te plaatsen ontstaat er een bijzondere tentoonstel ling. De tentoonstelling is te bezoeken in combinatie met een excursie naar de Ha ringvlietsluizen. De toegangsprijs voor volwassenen bedraagt 7,50 en voor kinderen van 4-12 jaar 5,50. Haringvlietexpo, Haringvlietplein 3 te Stellendam, tel. (0187) 499913. Met het openbaar vervoer: bus 104 vanuit Stel lendam of Hellevoetsluis. In de verpleeginrichting 'Hernesseroord' te Middelhamis is vrijdagmiddag tijdens zwemtherapie een meervoudig gehandi capte uit Middelharnis afkomstige 48- jarige man overleden. Reanimatie door verplegend personeel bijgestaan door per soneel van de GGD en Traumahelicopter mocht niet baten. Naar de doodsoorzaak wordt door de politie nog een nader onderzoek ingesteld. ERA-makelaars van Groningen tot in Limburg! Groningen, Weert, Goes, Bussum, Mid delharnis, inmiddels zijn er in 150 plaat sen ERA-makelaarskantoren aanwezig. Allemaal duidelijk herkenbaar aan de opvallende felrode Te Koop en Verkocht borden. Ieder ERA-makelaarskantoor (allen NVM-lid) biedt lokaal/regionaal unieke producten en diensten aan. Zo wordt via ERA'S Netwerk Service een te koop staande woning niet alleen in de regio aangeboden, maar in het hele land. Moge lijke kopers uit heel Nederland worden actief door hun plaatselijke ERA-make- laar op het gewenste landelijke aanbod gewezen. Bijvoorbeeld via het landelijk verschijnende ERA Woningmagazine. Een gratis exemplaar van het ERA Woningmagazine (met meer dan 1250 koopwoningen in heel Nederland) ont vangt u tijdens het Open Huis bij ERA Makelaardij Kees Dörr in Middelharnis, U kunt deze dag vrijblijvend kennisma ken met dit makelaarskantoor en zien hoe huizen worden verkocht of aangekocht. Het Open Huis vindt plaats op 3 oktober aanstaande, van 11.00 tot 16.00 uur bij alle 150 ERA-makelaars. In Middelharnis aan het Beneden Zandpad 13a kunt u bij ERA Makelaardij Kees Dörr terecht. Bel voor meer informatie (0187) 470272. Op zondag 27 september 1998 is er weer een interkerkelijke kerkdienst voor ver standelijk gehandicapten in de Ned. Her vormde Kerk te Sommelsdijk waarin hoopt voor te gaan ds. J. C. den Toom. De aanvang van deze dienst is om kwart vóór drie. U bent van harte welkom en uw aanwe zigheid wordt op prijs gesteld. STELLENDAM - Op uitnodiging van de kerkenraad van de Hervormde ge meente zal over dit onderwerp Dr. D. J. Bac op D.V. donderdag 24 september komen spreken. Daar dit onderwerp dit jaar voor een ieder actueel is, en er ook in de gemeente vragen over waren, is gemeend om hier omtrent een avond te organiseren. Naast de medische kant, welke Dr. Bac zal toe lichten, zal ook de plaatselijke predikant ds. W. L, Smelt dit onderwerp in bijbels daglicht bezien. Alle belangstellenden, zowel van binnen, ais van buiten de gemeente zijn welkom op deze avond, die gehouden zal worden in Hervormd verenigingsgebouw 'De Rank' naast de Hervormde kerk. De aan vang is 20.00 uur. Het Streekdierentehuis aan de Marken- burgweg 1 in Spijkenisse houdt op 3 oktober a.s. van 10.00 tot 16.00 uur open huis. Het asiel biedt geïnteresseerden aan om een kijkje achter de schermen te nemen van een dieren-opvangcentrum. De Landelijke Open Asieldagen zijn een initiatief van de Dierenbescherming, waar 110 asielen bij aangesloten zijn. Bezoekers van de Landelijke Open Asieldagen die een hond of kat nemen, krijgen een prachtig verwenpakket mee voor hun nieuwe huisgenoot. Op het terrein van het Streekdierentehuis worden weer diverse kramen neergezet, een kraam van de Kids for Animals, een kraam van de Dierenbescherming/Die renambulance en diverse andere kramen. Speciale gasten dit jaar zijn Pieterburen Zeehondencreche en Stichting S.O.S. voor Dieren. Er is een terrasje voor de dorstige en hongerige bezoekers. Op deze dag is er om 14.00 uur een demonstratie honden training van de 'Gehoorzame Huishond', tevens zijn er diverse dingen te doen voor kinderen, o.a, huisdierenkeuring, gratis op de foto met je leukste huisdier, rad van avontuur en diverse spelletjes georganiseerd door de werkgroep Jeugd, OUDDORP - Aanstaande zaterdag 26 september wordt in sporthal Dorpstien- den te Ouddorp een gezellige vlooien- en creatiefmarkt gehouden. Er zijn diverse kramen met prachtige gebruikte spullen en hebbedingen zoals exclusief oud ser viesgoed en vazen uit Frankrijk, boeken gereedschap enzovoort. Ook de afdeling creatief is ruim vertegen woordigd met veel deelnemers uit Schou- wen-Duiveland. Zij geven demonstraties over 3d knippen, keramiek, poppenma- ken, schilderen, houtbewerken, enzo voort. Voor de kinderen is er een kleur- wedstrijd en een kleedjesmarkt, waar zij hun overtollige speelgoed kunnen verko pen. Voor de bezoekers draait elk half uur het rad van avontuur. Iedereen maakt kans op een lekkere gratis taart of leuke attentie. Voor info en/of deelname kunt u bellen naar de heer H. H, v,d. Handel, tel(0181 312190. De markt duurt van 9.30 tot 16.00 uur. Scheidsrechter mishandeld ACHTHUIZEN - Zondagmiddag vond omstreeks 16.25 uur, na de voetbalwed strijd Vios-Dirksland, onenigheid plaats tussen een 51-jarige inwoner van Oude- water (scheidsrechter van de voetbal wedstrijd) en een 30-jarige inwoner van Dirksland (speler van het voetbalteam Dirksland), Na de wedstrijd had de spe ler de scheidsrechter beledigd, die daar op de speler een gele kaart gaf. Hierna werd de scheidsrechter door de speler mishandeld (geschopt en geslagen). Hierdoor kwam hij ten val. De man be kwam diverse verwondingen aan zijn gezicht en zal zich onder medische be handeling stellen. Tegen de speler wordt proces verbaal opgemaakt. Keukenbrand MIDDELHARNIS - Donderdagavond omstreeks 21,30 uur brak er brand uit in een keuken in een woning aan de Wil helminastraat, De 49-jarige bewoonster had een pan op het vuur gezet om vlees te gaan braden. Op dat moment kwam haar echtgenoot thuis en vroeg zijn vrouw om naar zijn nieuwe auto te ko men kijken. De vrouw vergat de pan; ge volg brand. De brandweer kwam ter plekke en bluste de brand. Keuken en woonkamer bekwamen roetschade. Schade niet bekend. Eenzijdig ongeval DIRKSLAND - Op donderdagavond omstreeks 19.45 uur is op de Tramweg een 12-jarig meisje, afkomstig uit Dirks land, tijdens het skeeler-hockeyen geval len. Ten gevolge hiervan bekwam zij een gebroken linkerknie. Per ambulance werd ze overgebracht naar het ziekenhuis te Dirksland, Voor wie een geurende parfumeriezaak opent lijkt het zo moeilijk niet 'open huis' te hou den, want wie snuift niet graag zo'n geurtje, maar Kommer Tanis uit Goeree, z'n vrouw Maaike en z'n zonen nodigen u morgen, woensdag, in hun nieu we koeienstal, in Goe dereede, vlakbij de mo len. Niet zo'n stalletje is dat waar je koeienvlaaien moet omzeilen, maar een nieuwe ligboxenstal die maar liefst 65 bij 28 meter meet en plaats biedt aan honderd melkkoeien en 75 stuks jongvee. Een stal, inclusief een melk- caroussel waarin melkvee- bedrijf K, Tanis Zonen wel een paar miljoen heeft geïnvesteerd! Da's andere koek dan het begin in de vijftiger jaren waarin Kommer Tanis met één koetje en één hectare wei be gon. Hij heeft kennelijk goed geboerd, deze geboren Goereeër, Met twee van z'n zoons. Kommer en Martin runt hij het melkveebedrijf met 100 (plaats voor 150) melkkoeien, 75 stuks jong vee en 125 Limousin vleeskoeien. Zoon Krijn runt in Stellendam de daar gevestigde fouragehandel annex trans portbedrijf dat over vier vrachtwagens beschikt. De hele veestapel kon natuurlijk niet op die ene hectare van het begin, dat zijn er 56 geworden terwijl ook nog 'es 92 hectares weiland - in het natuurgebied - wordt gepacht. De drukte liep voor vader en zoons wat uit de hand, elke dag twee keer zo'n honderd koeien melken, natuurlijk al wel met de melk- machine, maar er waren toch nogal wat handmatige handelingen bij nodig, twee man waren er 2 uur per dag druk mee. Nu, dankzij de aangeschafte caroussel doet Kommer Jr. het alleen in één uur. De caroussel biedt dan ook veel arbeidsbesparing en arbeidsverlichting (vroeger moesten ze bij elke koe met de melkapparatuur zwaar door de knieën). Bovendien zorgt de nieuwe stal beter voor de gezondheid van de koeien, in de oude stal dienden zich toch steeds gezondheidsproblemen aan, het was er warm en dikwijls te vochtig, het ideale klimaat waarin bacteriën welig tieren. De nieuwe stal is beter geventileerd waardoor grotere temperatuurschom melingen worden voorkomen en elk dier heeft meer de ruimte, ze lopen zelfs los in de stal en kunnen zich op een heuse matras ter ruste leggenKort om, het is er voor het koebeest gezon der op geworden. De koe voelt zich het prettigst bij een temperatuur van ca, 10 graden, ze apprecieert een droge en wat frisse om geving. In de advertentie die de heren Tanis in de vakpers plaatsten praatten ze dan ook over de 'verfrissende' kijk van hun nieuwe stal. Het moge dan geen parfumeriezaak zijn, wie zich morgen naar de nieuwe stal van de fam. Tanis begeeft zal zich verbazen, vooral wanneer tegen half zes de koei en gemolken worden. Dat heeft alles met de computer te maken. Via de informatie op een hals band worden ze door de computer her kend, wordt de hoeveelheid krachtvoer vastgesteld, en de hoeveelheid melk genoteerd. Wanneer die van de gebmike- lijke af zou wijken wordt dat door de computer gesignaleerd zodat door de ver zorger maatregelen kunnen worden geno men. Het computerbestand wordt trou wens elke veertien dagen geactualiseerd. Hoe ook gecomputeri seerd-, de heren Tanis kun nen hun bedrijf niet aan de computer overlaten Hun oog des meesters is ten allen tijde gewenst, maar 't is hen wel makkelijker, overzichtelijker geworden al moet je niet schuw zijn van het computergebruik, je een soort manager in plaats van zo'n traditionele koeienboer weten. Administratie is er te over, ook in verband met de quotering, quotum kun je trouwens kopen waarbij je bedragen hoort van 40.000,- per koe. Zie ze daarom maar gerust voor vol aan, de Tanissen, die een pracht bedrijf heb ben gerealiseerd, zó mooi dat u bent uitgenodigd, ook trouwens door de installatiebedrijven die er mede hun best aan hebben gedaan. DIRKSLAND In het bericht van jl, vrijdag over de ope ning van het zendingswinkeltje van Mevr, Grootenboer aan de Margrietlaan is een fout geslopen. De eerste verkoop zal D,V, niet zijn 23 oktober, maar 23 september (dus mor gen) van 10-12 uur en van 2-5 uur. De Interkerkelijke Bijbelgroep voor Vrouwen wil op donderdag 1 oktober haar winterseizoen openen door met z'n allen, onder leiding van een gids, een stadswandeling in Goedereede te maken. Aansluitend een lunch. Hebt u interesse om mee te gaan? Bel dan Hannie Lekkerkerk (643148) of Corry Star (641878) of Els Bom (485215), Zaterdag 3 oktober: De bluseenheid Ouddorp die dit jaar haar 50-jarig bestaan herdenkt, heeft de orga nisatie op zich genomen van de eilande lijke brandweerwedstrijd die zaterdag 3 oktober in Ouddorp gehouden wordt. Alle eilandelijke korpsen - behalve dat van Ouddorp - nemen er aan deel, te be ginnen om 08,15 uur met de ploeg van Stellendam, eindigend om 16,35 uur met de deelname van Nieuwe Tonge waarna in 'Dorpstienden' de resultaten bekend worden gemaakt. De generale repetitie voor onze uitvoe ring in Dordrecht op 10 oktober is niet zo als afgesproken a.s, zaterdag 26 sep tember, maar zaterdag 3 oktober. D,V. woensdag 23 septetnber a.s. (inorgen) zal er in de Ned. Herv. kerk te Langstraat weer een open ochtend voor vrouwen georganiseerd worden. Vanaf 9.15 uur staat de koffie klaar. We beginnen om 9.30 uur en eindi gen rond 11.30 uur. Het onderwerp is 'donor-codicil Mevr. Aangeenbrug van Stichting 'De Schuilplaats' zal hierover voor ons spreken. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. Kinderoppas aanwezig. Hartelijk welkom. Afgezien de momenteel nog niet in te schatten schade aan gewassen is de schade aan en rond de woningen in onze gemeente in het algemeen beperkt gebleven tot ondergelopen kelders en kruipruimten. Gegeven het peil van het grondwater was het tot voor kort vrij zinloos om kelders leeg te pompen. Immers, het water kwam binnen de kortste keren terug. Deze situatie is gelukkig ten goede gekeerd. Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten om inwoners die te kampen hebben met overlast (kelders en kruipruimten) behulpzaam te zijn bij het lozen van het water. De brandweereenheden zullen hiervoor worden ingezet. U kunt zich telefonisch aanmelden, echter uitsluitend onder telefoonnummer 47 55 55 (gemeentehuis). Het heeft dus geen zin om zich rechtstreeks tot de brandweer te rich ten. De leiding van de werkzaamheden is in handen van het brandweer commando. Nadrukkelijk wordt er op gewezen, dat dit commando eveneens de volgorde van de hulpaanvragen bepaalt. Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden De melkcaroussel, de grootste op het eiland, waarin 22 koeien tegelijk worden gemolken ijou Hmueiemani De nieuwe stal waardoor de oude - dichterbij de weg - werd upsti'ioken uom Hameeimani VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOGRAFIE Biffif Bffi^ ^ITÜBI ^^^^^^^~S CZl CD CZl [^^^^^^^^^j ^^^^^^^M ^=1 en ^=1 1^^ ti3 izzi ru d] m OUDDORP- Waststmat 3S- Telefoon (D1B7) 6B16121Fax 683734 jBmÊUL. -Printshop-Hogezoom 172-Telefoon(0111)462400 ^^S^^^K Bestuur en dirigent Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelharnis Tel. (0187)452606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1