EIIIVI1DEI1-I1IEUW5 BAZAR in De Samaritaan i-niEuws aan Kunstproject tijdens Daltonweek Koren zingen PRESENTATIECONCERT bie de Rabobank Kwartjesregen I 'Natuurlijk' decoreren kinderkledingbeurs 2e hands merk- van Wim Diepenhorst Zaterdag 26 september te Oude Tonge VOGELBEURS t.b.v. hongergebied Gezonde voeding en afvallen Dam- en Schaakver. 'Ontspanning' uit Ouddorp Het laatste weekend van sep tember is traditiegetrouw, het Bazarweekend voor het ver pleeghuis 'De Samaritaan' in Sommelsdijk. Vrijdag 25 en zaterdag 26 september zullen duizenden bezoekers weer een bezoek brengen aan het verpleeghuis en weer thuis komen met mooie spullen, gewonnen of gewoon gekocht. Naar gewoonte, wordt tijdens de eerste week van het schooljaar bij de Daltonschool een project- week gehouden. „Kick's, dat ziet er leuk uut", zei m'n vrouwe een hortje geleje tegen m'n, in geliek schoof ze de krante ongder m'n neuze. De Rabo-orga- nisaotie bestaet hongdert jaer in daer wille ze niet zomar an voorbie gaen, las ik. Uitslagen 14 september 1998 3e Blad VRIJDAG 18 SEPTEMBER 1998 No. 6739 Deze grote Bazar is intussen een begrip geworden op Goeree-Overflakkee. Dit jaar is het de 20ste keer dat de welzijns zorg deze Bazar organiseert en elke keer resulteren de maanden van voorbereiding weer in een bonte verzameling van acti viteiten. Het thema is dit jaar KLEDERDRACHT. Dit thema zal veelvuldig terugkomen in de activiteiten. Niet alleen de kleder dracht die vroeger in de regio gedragen werd is te zien, maar ook klederdrachten van ver daarbuiten. Ook dit jaar is de bazar weer groots opgezet en zijn er veel activiteiten voor jong en oud. Een grote trekpleister is natuurlijk de grote rommel- en boekenmarkt. De boe kenmarkt is dit jaar heel groot en daarom op een andere plaats. Er zijn weer heel wat zolders leegge ruimd en kunnen nog geruimd worden, want tot op het laatst kunnen nog spullen gebracht worden. Op de rommelmarkt natuurlijk veel oude spulletjes uit grootmoeders tijd, maar bij het advertentiespel zult u alleen maar nieuwe prijzen tegenkomen. Dankzij de steun van de bedrijven bin nen en buiten Goeree-Overflakkee is het gelukt om weer mooie prijzen te hebben voor het advertentiespel, maar ook voor andere activiteiten zoals onder andere het schieten en blikgooien. De voorbereidingen van de Bazar gebeu ren niet alleen binnen De Samaritaan, maar ook daarbuiten. Zo zijn enthousias te vrijwilligers al maanden bezig met de bloemenkraam. Niet alleen bloemstukjes en bloemen zult u er aantreffen, maar ook de hele creatieve interieurdecoraties voor een lage prijs sieren de kraam. Na tuurlijk laten ook de bewoners van het verpleeghuis zien wat er gemaakt is en zoals elk jaar zal hier ongetwijfeld weer heel veel belangstelling voor zijn. Het verpleeghuis is even onherkenbaar geworden mede door de aankleding. Natuurlijk zijn er weer de tekeningen en werkstukken van de scholen, deze staan ook in het teken van de klederdracht. In de hal kunt u gefotografeerd worden in klederdracht uit Staphorst en is er een expositie van oude fietsen. Er zijn veel oude spullen tijdens de acti viteiten zoals een echte ouderwetse broodbakker, die zaterdags voor een overheerlijke broodlunch zal zorgen. De etenswaren nemen altijd een bijzon dere plaats in tijdens de bazar. Natuurlijk is het zaterdags weer dringen bij de Goereese vissers, die op hun eigen wijze de vis bakken en verkopen, maar ook de oliebollen, advocaat, ijs, koek, frites en fruit zorgen ervoor dat u met een goed gevulde maag kan genieten en dan praten we nog niet eens over de kruudplaetjes... De kinderactiviteiten zijn een activiteit apart. Hier wordt volop gespeeld en ge noten. Cowboys en indianen in hun eigen klederdracht zullen voor vrolijke taferelen zorgen. Vrijdagavond is het daarvoor een bijzon dere avond, want dan wordt er om 18.30 uur een leuke film gedraaid (de zaal gaat om 18.15 uur open). Zaterdag is er de ballonnenwedstrijd, om 15.00 uur zullen we weer vele honderden ballonnen omhoog gaan. Voor de ballon die het verst komt is er een mooie prijs. Vanaf 14.30 uur zijn de ballonnen ver krijgbaar. Ook op zaterdag staan de pony's van de manege klaar voor een rondrit. Natuur lijk kan dit ook per huifkar. Voor de klei neren is Veilig Verkeer Nederland paraat met de skelterbaan, compleet met ver keerslichten. Zijn er kinderen die springend de Bazar willen verlaten dan kan dat per skippy bal, want deze zijn tijdens de Bazarda- gen voor 'een prikkie' te koop. EPTEMBER 1998 No. 6739 Het verpleeghuis is even onherkenbaar geworden mede door de aankleding. Natuurlijk zijn er weer de tekeningen en werkstukken van de scholen, deze staan ook in het teken van de klederdracht. In de hal kunt u gefotografeerd worden in klederdracht uit Staphorst en is er een expositie van oude fietsen. Er zijn veel oude spullen tijdens de acti viteiten zoals een echte ouderwetse broodbakker, die zaterdags voor een overheerlijke broodlunch zal zorgen. De etenswaren nemen altijd een bijzon dere plaats in tijdens de bazar. Natuurlijk is het zaterdags weer dringen bij de Goereese vissers, die op hun eigen wijze de vis bakken en verkopen, maar ook de oliebollen, advocaat, ijs, koek, frites en fruit zorgen ervoor dat u met een goed gevulde maag kan genieten en dan praten we nog niet eens over de kruudplaetjes... De kinderactiviteiten zijn een activiteit apart. Hier wordt volop gespeeld en ge noten. Cowboys en indianen in hun eigen klederdracht zullen voor vrolijke taferelen zorgen. Vrijdagavond is het daarvoor een bijzon dere avond, want dan wordt er om 18.30 uur een leuke film gedraaid (de zaal gaat om 18.15 uur open). Zaterdag is er de ballonnenwedstrijd, om 15.00 uur zullen we weer vele honderden ballonnen omhoog gaan. Voor de ballon die het verst komt is er een mooie prijs. Vanaf 14.30 uur zijn de ballonnen ver krijgbaar. Ook op zaterdag staan de pony's van de manege klaar voor een rondrit. Natuur lijk kan dit ook per huifkar. Voor de klei neren is Veilig Verkeer Nederland paraat met de skelterbaan, compleet met ver keerslichten. Zijn er kinderen die springend de Bazar willen verlaten dan kan dat per skippy bal, want deze zijn tijdens de Bazarda- gen voor 'een prikkie' te koop. Thema dit jaar was 'kunst', waarbij de leerlingen uitleg kregen over diverse vormen en stromingen. Enkele kun stenaars kwamen hierover lessen verzorgen en de kinde ren werden aan de hand daarvan aan het werk gezet. Voor de groepen 7 en 8 stond de mens in de kunst centraal. 'Omgeving' was het onderwerp voor de groepen 5 en 6. Zij gingen daadwerkelijk de omgeving in om deze op artistieke wijze vast te leggen. Helaas hadden de regend- druppels een te grote invloed hun werk. In de groepen 3 en 4 werden dieren besproken en de laagste groepen gebruikten 'fantasie' als thema. Vrijdags kon de verkregen kennis worden benut om op de speelplaats kunst aan te brengen. Er werden stoeptegels beschildert, muren werden gedecoreerd met vrolijke schilderijen en de zandbak kreeg kleurige versieringen. De hoogste groepen hebben werkstukken gemetseld op het plein en daar zal nog heel wat mee gespeeld worden. Alle kunststukken werden vrijdags door de ouders, onder het genot van een kunstdrankje, bekeken. Tijdens de Daltonweek is een goede sfeer gegroeid, dat zal weer een prima uitgangspunt zijn voor het komende schooljaar. 'k Mot zaagge, dat ze gul uut de bus komme, want voor iedere kilometer, die je van Bank naer Bank fietst krieg je een kwartje. Naetuurlek mocht je die kwart jes niet in je eige zak steke, mar most dat geld naer een vereniging van eigen keuze. „Kiek", zei ik, dat vind ik noe een hart stikke leuk idee om te jubileren, in dege ne, die op deze meraekelse gedachte is gekomme is een slimme veugel. In gloaf noe mar gerust, dat zo iets goed anslaet bie de maansen. Op deze wieze kunne ze het angenaeme- naemelek het haerlek toere - mit het nut- tege - de kas spekke voor een goed doel -kombinere! Je mot mar op zo'n uutgekiende gedach te komme! Moeder", zei ik, ,,vul mar in op de keiender, dat we vuuf september vrie houwe voor die fietstocht. Niet lange daernae besloot ongs Dirks- lands mannenkoor om een verzoek tot deelnaeme tot de bank te richten. In noe was 't zo vaore; mar sochus rongd zeven ure regende het pupestelen in had den we d'r een zwaer hoad in. Toch bin ik voor de starttied nog naer de bakker ge-weest om 't een in aore voor de meule te haelen. Daernae wiere de fietsen klaer gemaekt mit meeneming van regenpakken in pa raplu's in togen we ongder een gneze locht naer de bank te Melissant. 't Was inmiddels tien ure. Daer hearste een gezellige drukte in een heale kro durpsgenoten stong nieuwtjes uut te wisselen in naetuurlek deden de weerprofeten een flienke duit in 't zakje. Toen we de bank binnenstapten om ons startstempel te haelen, wiere we geliek ontvange mit koffie in een hearleke schuve goudgele ceek. Naest een Rabo- vlaggetje kregen we een zak mit gezond krachtvoer kedo voor ongderweg. Dit gulle gebaer brocht bie veulen de goede stemming d'r in. Toen giengen we mit z'n zessen op pad naer de geldfebriek te Dirksland, waer we ongs bie ruum dertig koorleden zou den anslute. Toen ik daer binnenstapte voor een stempel, hoarde ik een durpsge- noot tegen me zage: ,,zo Gerard, bin je mar allean, dan kan ik wel geliek mit je opfietse". „Hoewel ik joe wel een aerdege vaant vinde, zal dat niks worre", zei ik gek scherend, „want ik hoa vrouwlief bie me in 'k zal mar earlek weze, die heit de ear- ste in measte rechten". Daer had tie alle begrip voor in lachend gieng ieder z'n eigen weg. Ongderweg naer Meneerse mit noe dus haest 40 goedgemutste koorfietsers wier de locht steeds dunner in gienge de ear- ste jasjes uut in kreeg de meute een mear zeumers anzien. 't Ean in aore kwam oak de stemming ten goede, 't welk bleek uut de vroleke groeten gewisseld tussen ongs in lotge noten uut Meneerse. Toen we bie de kwartjesmeulen an de Langeweg ankwamme had die instel- lieng veul weg van een biejekurve. Tien- talie stemmen gonsden in 't was ter een drukte van belang. We wierre oak hier allerhartelekst deur de bankdames ontvange in onthaeld mit allerlei drienken in ceek. As ik vooruut gewete had, dat je bie iedere stempelplekke zoveul lekkers voor niks zou kriege had ik de broad- doaze thuusgelaete! Hiernae gienge we in bienae een ruk tegen een forse bries in op naer Garnalia (Stellendam). Ik zei bienae, want op de Scharrezeaweg maende m'n wederhelft dat je aok naest de teer kon fletse. Dat bleek te optimis tisch bekeke, want ze gieng ongderuut in schaefde der knieë. De heale karavaan stopte in toen bleek, dat ze mear ge- schrokke dan verwond was, vervolgde heal de zwiert mit frisse moed z'n weg. Op D.V. 25 september zal de Vereniging van Orgelvrienden het nieuwe seizoen weer beginnen met als eerste van weer een aantal interessante bijeenkomsten, de jaarvergadering. Deze keer in een heel interessante lokatie, namelijk de Remonstrantse Kerk aan de Voorstraat te Sommelsdijk, waarin zich een waardevol 19e eeuws kabinetorgel bevindt. Behalve de gebruikelijke punten als no tulen, jaarverslag, e.d. zal ook het orgel bespeeld worden en volgt na de pauze een klankbeeld met o.a. beelden van reeds bezochte orgels die in de periode 1997/1998 bezocht zijn. En dat, lezer maakt het ook juist voor de (nog) niet-leden interessant om ook eens een kijkje te komen nemen! Immers voor degenen waarvoor de V.V.O. nog niet bekend is, kunnen we meedelen dat we momenteel een ledental van 93 leden hebben! Niet verwonderlijk als men bedenkt wat er per seizoen georganiseerd wordt (zo'n zevental bijeenkomsten) en waarbij niet alleen orgels in de regio onder de aan dacht komen maar ook wordt er jaarlijks een grote orgel(dag)reis georganiseerd waarbij vaak meerdere orgels op een dag in den lande bezocht worden. Eveneens wordt er ook aandacht geschonken aan het praktische en theoretische gedeelte van de orgelkunst en wordt er vaak een vakorganist uitgenodigd die op bekwame wijze de aanwezigen over thema's infor meert. Dit is slechts een gedeelte van de vele activiteiten die de V.V.O. organiseert. Zin om lid te worden? Kom eens kijken en luisteren! Ook als u zelf niet musi ceert (ook die hebben we gelukkig in ons midden). Van harte welkom! in de Re monstrantse Kerk te Sommelsdijk om 19.30 uur. Het carillon van De Samaritaan heeft een geheel nieuw muziekprogramma gekre gen, maar wie zijn/haar eigen muziek ook eens door een carillon wilt horen spelen, krijgt zaterdag de kans. U kunt zelf het carillon bespelen en laten horen welke mogelijkheden er allemaal opzitten. In en rond de vijver is er zaterdag een demonstratie van modelbouw. U kunt zien wat er zoal gemaakt is door de crea tieve modelbouwers, die tevens hun schepen te water zullen laten. Voor De Samaritaan is deze Bazar erg belangrijk, omdat de opbrengst mede be palend is voor de organisatie van de vele welzijnszorgactiviteiten. Dit jaar heeft men een heel bijzonder doel aan de Bazar gesteld; een echte boe- rentuin met alles er op en er aan. De eigen tuin met de diverse gewassen, het schuurtje met de oude gereedschap pen, de 'bleik' met de te dragen was etc. is een wens die al lang leeft en die dit jaar misschien van start kan gaan. Bazar openingstijden: Vrijdag 25 september10.00-21.00 uur Zaterdag 26 september ...10.00-16.00 uur Zo rond twaolf ure kwamme we luud kwetterend bie de Stellendam 100 (geld- schip) an. Hier hoa we genietend in het zunnetje in of in toe geplaegd deur bretaele wispen de inwendige mens versterkt. 't Leuke is, dat je op zo'n dag veul ouwe kennesen ontmoet, in je ouwe verhaelen kan ophaele. Mar aok het durp van de zearidders wier deur ongs vaarwel ge- zeid in we zetten koers op Goerie. Earlek is earlek, mar als je dan bie de haeven van dat stadje ankomt, dan proef je een sfeer van ouwe tieën in vervloge eeuwen in straele de gevels van de oude panden vergaene glorie uut. We hoa d'r wel een kwartier hearlek zitte klesse, gezeten op stoelen die dobberden op de kinderkopjes. 't Was intussen prachtig weer geworre! In toen trokke we op Ouddurp an. Al peddelend, kwebbelend in genietend van de moaje naetuur, die de kop van ongs prachtege eiland siert in 's zeumers duuzenden maansen van elders lokt, kwamme we bie 't geldpakhuus van naer ze zaagge, 't riekste in moaiste durp van ongs eiland, an. Daer wierre we weer mit van alles ver went ('t kon niet op) in kreeg ik m'n vierde bakje koffie in m'n vuufde schuve ceek. Twea vriendeleke oude dames zet ten het zesde stempeltje op ongs pepier in wensten ongs een heal goeje verdere reis. Nae een korte rust bestegen we ongze tweawielers in gienge we an de leste etappe beginne, in dat was voor de Melissantenaers 't Geitedurp. We hadde noe een straffe ziewind, mar welgemutst in eansgezind trapten we in geslote gelederen ontspanne vaorder. Om ongeveer drie ure kwamme we bie de Rabo-vestiging te Melissant an. Daer achter de stempeltaefel zatte een paer schattige meisjes van een jaer of vuve, die mit van trots glunderende ge zichten ongze kaartjes ofstempelden in innamme. In hiermee was een einde gekomme an een keureg verzurgde, uutstekend geor ganiseerde in onvergeteleke Rabo fiets- dag. Proficiat! G. Struuk uut Melissant Morgen, zaterdag 19 september, houdt de Eerste Flakkeese Vogel Vereniging weer een vogelbeurs in het Dienstencen trum aan de Doetinchemsestraat 27 te Middelharnis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.30 uur. Er is een handelaar aanwezig. TOEGANG GRATIS! D.V. zaterdag 19 september 1998 hopen de koren 'Advendo' uit Nieuwe Tonge, 'Korach' uit Den Haag, 'Te Deum' uit Nieuw-Beijerland en 'Comt nu met Sangh' uit Nieuw-Beijerland en Johan Gerritsen v. d. Hoop met zijn panfluit een zangavond te houden in de Ned. Herv. Dorpskerk van Spijkenisse. De opbrengst van deze avond is bestemd voor het lenigen van de nood ten gevolge van de hongersnood in Irian Jaya. Aan vang kwart voor acht. Deze avond is onder leiding van de heer A. Moree. De toegang is gratis. Iedereen is van harte welkom. Als we aan de herfst denken, dan denken we aan de dagen die weer korter worden, de nachten die kou der worden en de bomen die zich weer in de prachtigste herfstkleu- ren tooien. De tijd om het binnenshuis weer lekker gezellig te maken is aangebroken. De sfeerverlichting gaat 's avonds weer aan, nu de avonden langer worden, maar ook de huiskamer of keuken wordt door veel mensen weer gezellig aangekleed. De nieuwste ideeën om uw huis met natuurlijk decoraties te verfraaien kunt u nu opdoen bij Tuincentrum Voogd te Ouddorp. Morgen, zaterdag 19 september, wordt een demonstratie verzorgd op het gebied van het zelfvervaardigen van 'natuurlijke decoraties'. U kunt van 10.30 tot 16.30 uur gaan bekijken, hoe ter plaatse een krans wordt gedraaid. Men laat u zien, hoe u met de laatste trendkleuren voor deze herfst eenvoudig een guirlande of festoen kunt maken. Ook met vragen over natuur lijke decoraties kunt u de hele dag bij tuin centrum Voogd terecht. U wordt vakkun dig geadviseerd. Kom ontdekken hoe u zelf eenvoudig uw natuurlijke decoraties kunt maken, om huiskamer, keuken, badkamer of toilet sfeervol te verfraaien met eigengemaakte werkstukken. Op zaterdag IO oktober is er een kinder- kledingbeurs in Middelharnis. De ver koop begint om 10.00 uur tot 16.00 uur aan de Kastanjelaan 43, in de showroom van de Peugeotgarage. De merken die aanwezig zijn, zijn o.a.: Oilily, Donaldson, Cakewalk, Rags, Mexx, Red Blu, Miniman, enz. Ook is er een kleine collectie dameskle- ding aanwezig van o.a. de merken; Do naldson, Andress, Dialoque, Strenesse, enz. Heeft u 'kinder'kleding welke te klein is voor uw kind dan kunt u die bij ons inle veren op maandagavond 28 september en dinsdagavond 29 september vanaf 20.15 tot 22.00 uur aan de Hobbema- straat 26 te Middelharnis of na telefo nisch overleg op een ander tijdstip. 60% van de verkregen verkoopprijs is voor de klant. Wilt u inlichtingen omtrent de beurs, dan kunt u ons altijd bellen op tel. (0187) 487878 484290. De huishoudelijke competitie van dam- en schaakvereniging 'Ontspanning' is weer van start gegaan. Althans voor de afdeling schaken. De dammers beginnen altijd wat later in het seizoen. Nieuw dit jaar is een rookverbod tot 22.00 uur. Het zal de hoofden van de denkers 'frisser' houden. Iedereen is dan ook benieuwd naar de effecten van deze maatregel. Jeugdspeler R. van der Wende is samen met veteraan C. Wassenaar (78) gepro moveerd naar de hoogste afdeling. En A. C. Baas moest gelijk aan de bak, pas in het verre eindspel kon hij door middel van oppositie de partij naar zich toe trek ken. Verder was de partij Van Geelen - Tanis er een van wisselende kansen. Tanis verloor al gauw een stuk maar kon dit later heroveren en pakte zelfs de volle winst via een beter eindspel. Dit was een behoorlijke domper voor Van Geelen die zich dit jaar zo goed had voorbereid. Clubkampioen Santifort kon het punt binnenhalen tegen Kastelein, die een re mise aanbod naast zich neerlegde. Een offer van een stuk voor 2 pionnen was incorrect. In Groep 2 wordt dit jaar het Keizersys teem gespeeld. Dit houdt in dat er te allen tijde nieuwe schakers kunnen deel nemen aan deze groep. Direct stond de topper Van Huizen - Soeteman op pro gramma. De 2 hoogst geplaatste spelers tekenden de vrede. Terug van wegge weest speelde Grinwis weer een ouder wetse partij. Hij won echter op de vlag. Het belooft weer een spannend seizoen te worden. Maar waar blijven de vele opgeleide jeugdschakers? Durven zij de strijd met de volwassenen niet aan? In 1997 studeerde, de uit Stad aan 't Ha ringvliet afkomstige, organist Wim Die penhorst af met de hoogst denkbare re sultaten. Aan het Sweelinck Conservato rium te Amsterdam behaalde hij onder de supervisie van Dr Hans van Nieuw koop het diploma Uitvoerend Musicus met voor alle onderdelen de waardering 10 en met de toevoeging van het predi kaat 'met onderscheiding'. De Stichting Kerkconcerten is zeer ver eerd om dit bijzondere talent aan u te kunnen voorstellen in een concert op het Frobenius-orgel van de Ned. Hervormde Kerk te Oude Tonge op zaterdag 26 sep tember. Het concert begint om 20.00 uur. De toegangsprijs is 10,00; voor scho lieren, CJP- en 65-H kaarthouders 7,50. In de zestiger jaren is het Oude Tongse orgel gebouwd door de Deense firma Frobenius en het is nog steeds het enige orgel van deze firma in ons land. Inspiratiebron voor dit orgel was het Noordduitse orgeltype zoals dat in de 17e eeuw gebouwd werd door een orgel bouwer als Arp Schnitger. Uiteraard werd deze periode niet klakkeloos geko pieerd, maar vertaald naar de inzichten en de smaak van de toch wat zakelijke inslag van deze jaren. In dit genre ont stonden veel koele, vrij scherpe orgels met strakke windvoorziening. Tot op zekere hoogte vormt het Oude Tongse instrument hierop een uitzondering door een niet al te scherpe, maar vooral helde re klankopbouw, waarbij vooral de pres- tanten toch ook een zekere warmte uit stralen en met binnen het tongwerk-ge- beuren een opvallend mooie dulciaan. Wim Diepenhorst, die op dit orgel tij- MIDDELHARNIS De diëtisten van de Zorg en Welzijn Groep organiseren een voorlichtingsbij eenkomst over gezonde voeding en afvallen. Tijdens de bijeenkomst wordt besproken hoe een gezonde voeding kan worden samengesteld. Daarnaast wordt uitgelegd op welke manier u de voeding kunt veranderen om blijvend af te vallen. Er zal volop ruimte zijn om in te gaan op vragen. plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72 te Middel harnis. start: 23 oktober 1998. tijd: 14.00 tot 16.00 uur. kosten: 7,50 per persoon voor leden 12,50 per persoon voor niet- leden. Informatie en aanmelden bij Bureau Groepsactiviteiten, ma t/m vr tussen 09.00 en 12.00 uur op tel. (0181) 626226. Jeugdschaker R. van der Wende toont aan dat deze vrees ongegrond is. Kom eens langs in de achterzaal van De Bonte Koe op maandag om 20.00 uur. Iedereen (ook dammers) zijn van harte welkom. Schaken, groep 1 A. C. Baas - R. van der Wende1 - O M. Breen - K. van der Wenderem. P. A. Derrez - F. L. Troostrem. W. H. M. van Geelen - W. J. Tanis ..O - 1 A. J. Kastelein - J. SantifortO - 1 Schaken, groep 2 A. van Huizen - H. Soetemanrem. K. de Ronde - E. Santifort1 - O J. Grinwis-P. Speelman1 - O E. Derrez - P. van der Noordt1 - O dens zijn middelbare schooltijd driemaal een concours gewonnen heeft, is als het ware met dit instrument opgegroeid. Het programma wat hij heeft gekozen sluit volledig aan bij de inspiratie van het in strument. Volop kunt u genieten van diverse hoogtepunten uit de 17e eeuwse Noordduitse orgelliteratuur. De composi ties die gespeeld worden zijn: Praeludium in e (BuxWV 142): D. Buxtehude. Mit Fried und Freud ich fahr dahin (BuxWV 75): D. Buxtehude. Fuga in g; J. A. Reinken. Christ lag in Todesbanden: Franz Tunder. Ciacona in c (BuxWV 159): D. Buxtehude. Wie schön leuchtet der Morgenstern: D. Buxtehude. Praeludium in e: N. Bruhns. Naast zijn orgelopleiding studeerde Wim Diepenhorst muziekwetenschappen te Utrecht. In 1996 rondde hij dit af met een doctoraalscriptie over de orgelcom ponist Abraham van den Kerkhoven. Na het afstuderen in 1997 aan het Conserva torium is de carrière van drs. Diepen horst in een soort stroomversnelling terecht gekomen. Op dit moment is hij al docent orgel, orgelbouw, kerkelijk orgel spel en basso continuo aan het Sweelinck Conservatorium. Ook is hij werkzaam als redacteur bij de encyclopedie 'Het historische orgel in Nederland', als re dacteur orgelzaken van het maand 'Organist en Eredienst' en als orgeladvi seur voor de Ned. Hervormde Kerk. Aanbeveling is eigenlijk overbodig; de organisatie verwacht veel (orgel)lietlieb- bers voor deze muzikale kennismaking!

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 5