Zwembad 'De Gooye' krijgt grote opknapbeurt Samen werken aan asbestinventarisatie Uitslag jeugdviswedstrijdKen) van HV Krammer PREDIKBEURTEN m Nieuw opgericht comité Stichting Ontmoeting F Eilanden-Nieuws Aangepast sporten voor CARA-patiënten Kerkdienst Ger. Gem. w Nieuwe gemeentesecretaris voor Oostf lakkee OPHALEN OUD PAPIER Kwaliteitsdoelstelling De T-0 Asbestscann® De toekomst Zondag 13 september 1998 P!^ een krant die G-E-L-E-Z-E-N wordt!! Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 11 SEPTEMBER 1998 Van links naar rechts: Bram Looy, Cornells Bakker. John Kieviet, Allsa Doornhof, Arnoiid Weesie en Anne Volwerk Zoals elk jaar heeft de Hengelaarsver eniging Krammer ook dit jaar weer jeugdwedstrijden georganiseerd. Drie wedstrijden in totaal die elk naar te vredenheid zijn verlopen. De wedstrij den konden alle worden gevist met prima weersomstsandigheden. De jeugd zorgde verder voor een gezelli ge sportieve sfeer. Er werd, met onder steuning van supporters en belangstellen den, fanatiek gevist want elke centimeter telde en was belangrijk. Niet alleen voor elke wedstrijd afzonderlijk, maar ook voor de eindklassering. De spanning was dan ook vaak van de gezichten af te lezen, en zeker als de twee eerste wed strijden niet slecht zijn verlopen is het zaak om vooral de laatste wedstrijd je uiterste best te doen om jezelf 'in de bekers te vissenzoals dat wordt ge noemd. Een zestal fanatieke sportievelingen is dat uiteindelijk gelukt en zij waren het dan ook die na het vissen van de laatste wedstrijd op zaterdag 5 september jl. uit handen van voorzitter S. W. Mol een mooie seizoensbeker in ontvangst kon den nemen. Overigens gingen alle deel nemers met een prijs naar huis zodat er eigenlijk geen verliezers waren. En zo hoort het ook, want meedoen is belang rijker dan winnen. Mede door toedoen van de RABO-bank Middelharnis, Dierenspeciaalzaak Bree- man en P. van Nimwegen heeft de HV Krammer, die volgend jaar alweer 40 jaar bestaat, deze wedstrijden kunnen organiseren, waarvoor hartelijk dank. Wilt u meer weten over de HV Kram mer of van vergunningen, dan kunt u contact opnemen met de heer J. Kieviet, tel.(0187)485375. Uitslag 5 september: Groep A (tot 13 jaar) 1. Niels Volwerk193 cm. 2. Anne Volwerk109 cm. 3. Alisa Doornhof96 cm. 4. Corine van Heest93 cm. 5. Niels Albrechts48 cm. 6. Arnoud Weesie31 cm. 7. Nick Elschot30 cm. 8. Marijn Weesie21 cm. 9. Ardjan van Groningen15 cm. 10. Patrick Sprong14 cm. 11. Wouter Koese12 cm. Groep B (13 t/m 17 jaar): 1. John Kieviet398 cm. 2. Cornells Bakker169 cm. 3. Bram Looy123 cm. 4. Christian van Dongen64 cm. 5. Wim Albregts51 cm. Helaas hebben de overige deelnemers geen vis gevangen. Einduitslag na drie wedstrijden: Groep A (tot 13 jaar) 1. Alisa Doornhof365 cm. 2. Arnoud Weesie258 cm. 3. Anne Volwerk257 cm. Groep B (13 t/m 17 jaar): 1. John Kieviet493 cm. 2. Cornells Bakker468 cm. 3. Bram Looy408 cm. Alle winnaars van harte geluk met het behaalde resultaat! Graag willen wij ons aan u voorstellen! Wij zijn een pas opgericht comité en wil len ons graag inzetten voor het werk van Stichting Ontmoeting. Deze stichting heeft als doel thuislozen en ex-gedeti neerden, overeenkomstig Gods Woord, te helpen. In Rotterdam is er een dien stencentrum waar dak- en thuislozen ge bruik kunnen maken van praktische diensten zoals een douche, een maaltijd, maatschappelijk werk, enzovoorts. In Epe heeft de stichting een woon- en werkcentrum waar thuislozen en ex-ge detineerden in een periode van maximaal 16 maanden worden begeleid naar een zelfstandige plaats in de maatschappij. Stichting Ontmoeting ontvangt geen sub sidie en is financieel afhankelijk van gif ten van donateurs, kerken, e.d. Daarom willen wij als comité inkomsten verwer ven door het organiseren van bijvoor beeld, een zangavond, een (puzzel)fiets- tocht of andere aktiviteiten die geld in het laatje van Ontmoeting brengen. Wilt u meer weten over het werk van Ontmoeting? Lijkt het u interessant een voorlichting te hebben op de vereniging over Ontmoeting? Wilt u meehelpen in het comité? Bel dan naar één van de leden van het comité. De voorzitter is dhr. Grinwis, te. 682350, de secretaresse is mevr. Breederveld, tel. 492281, en de penningmeester is dhr. Don, tel. 603763. Giften zijn welkom op het rekeningnum mer van het comité Goeree-Overflakkee van Stichting Ontmoeting. Het nummer is: 675542758 t.a.v. dhr. Don inz. Stich- dng Ontmoeting G-O te Dirksland. De afdeling Goeree-Overflakkee van het ASTMA-fonds stelt Carapatiënten in staat wekelijks een uur aangepast te sporten, onder deskundige leiding van een fysiotherapeute. Op dinsdagmiddag tussen 16.00 en 17.00 uur in 'd'n Duyt', Steneweg 1 te Middelharnis en op donderdag middag tussen 14.30 en 15.30 uur in 'Het Haegse Huus', Haagsestraat 4 te Stellendam. U bent een of beide dagen hartelijk wel kom. Aan deze sportlessen wordt van u een eigen bijdrage verlangd om de zaal- huur te dekken. De bijdrage dient bij vooruitbetaling te worden voldaan. Voor inlichtingen: Marijke van Kampen, Narcissenpad 33, Stellendam, tel. (0187) 492846. Netty de Groot, Molendijk 31, Herkin gen, tel. (0187) 669605. Petra de Berg, Molendijk 35, Herkineen. tel.(0187)669200. Het bassin krijgt nieuwe, betonnen DIRKSLAND - Er is vorige week zo'n driftig machien- tje, een bob-cat in het zwembad van Dirksland gere den; de machinist is ongedeerd-, en 't machientje zelfs droog gebleven! Het bad wordt nl. gerenoveerd ten koste van 647.300,- excl. BTW, welk bedrag 23 juii door de gemeenteraad beschikbaar werd gesteld, 31 augustus begon de sloop van de wanden van het bassin en op 31 oktober hoopt burgemeester Boonstra het vernieuwde zwembad 'De Gooye" feestelijk te heropenen, hele maal naar de zin is dat van Dirkslands burgers die deze zomer te hoop liepen tegen de dreiging dat het - afgekeurde - bad wel licht gesloten zou worden. Het leek de gemeenteraad niet langer verantwoord elk jaar zo"n vierhonderdduizend gulden bij te moeten passen. Sinds de raadsvergadering van donderdag 23 juli is dat onheil geweerd, toen nl. werd het reddingsplan door de raad overgenomen. Geen wonder dat het bad was afgekeurd. Er sijpelde wekelijks zo'n 15 kubieke meter water weg omdat de kuip en de wanden van het 24 jaar oude bad lek bleken. De verwarming was aan ver- vaneing toe, zo ook de pompen en eigenlijk de hele installatie. wanden en wordt opnieuw betegeld Die wordt dan ook geheel vernieuwd. De polyester wanden wor den vervangen door betonnen en het straks waterdichte bad wordt opnieuw betegeld. De afmetingen blijven 25x10 meter. Er zullen energiebesparende voorzieningen worden toegepast waarmee zelfs tot 60.000,- energie per jaar zal kunnen wor den bespaard. Manager- sinds vorig jaar april - is Leo Jongejan, hoofd zwem- zaken is Mieke v. d. Berg. Samen met bestuur en personeel 12 part-timers) hopen zij dat de bevolking de renovatie van het zwembad en de aanwezigheid van deze voorziening in hun dorp, meer dan ooit zal waarderen. Met het verdwijnen ervan zou de leefbaarheid van de gemeente een lelijke veer gelaten hebben. Het vuur dat deze zomer werd ontstoken dient derhalve bran dend te blijven. De bob-cat die in de badkuip z' n sloperswerk heeft verricht heeft de trommelvliezen geteisterd („zwart beton van de Hoogovens", taxeert een van de slopers met kennersblik. ,,niet kapot te krij gen") en alles ziet grijs van het stof maar op 31 oktober zal dat vergeten zijn en gaat 'De Gooye" een nieuwe toekomst tege moet. Het in ontvangst nemen van het KOMO Procescertificaat voor Asbest onderzoek was voor IMARA b.v. Milieu-Technisch Adviesbureau uit Ooltgensplaat vanzelfsprekend een ge beurtenis om bij stil te staan. Afgelo pen vrijdagmiddag (24 juli 1998) mochten de oprichters van IMARA, de heren A. R. Wijnvoord, directeur van Ingenieursburo Middelharnis b.v. en R. L. den Haan, directeur van ARA Adviesburo b.v. het certificaat in ont vangst nemen uit handen van de Vice Voorzitter van het Beleidscollege van Deskundigen van KIWA de heer Ing. P. H. de Dreu, die hiervoor speciaal de reis ondernam naar Ooltgensplaat. Een hele eer voor de oprichters, maar niet zonder reden vertelde de heer de Dreu in zijn toespraak: 'IMARA is er namelijk in geslaagd om binnen drie maanden tijd het BRL 5052 Certifi caat te behalen, een unieke prestatie die het professionele maar ook dyna mische karakter van IMARA ken merkt'. Imara is een uniek milieu technisch ADVIESBUREA U IMARA is een onafhankelijk en deskun dig asbestonderzoeksbureau. De direc teuren Wijnvoord en Den Haan beschik ken over een brede vaktechnische exper tise op het gebied van bouw- en milieu kunde. Zij zijn van mening dat een sa menwerking tussen deze specialismen een extra waarborg is voor kwalitatief en betrouwbaar asbestonderzoek. Om ge bruik te maken van eikaars deskundig heid en ervaringen op het gebied van as best sloegen zij de handen ineen, en werd de oprichting van IMARA B.V. op 2 juni 1998 een feit. IMARA levert gedegen en betrouwbaar advies op het gebied van asbestverwijde ring. Naast kennis van Asbestwet- en regelgeving, asbestverwijderingstechnie ken en vergunningsprocedures beschikt het adviesbureau over jarenlange erva ring in de bouw- en milieusector. IMARA richt zich op opdrachtgevers zoals Industriële bedrijven, projectont wikkelaars, zorginstellingen, woning bouwverenigingen, (semi)o verheidsin stanties, verzekeraars, particulieren enz. Om de goede naam en faam van de moe derbedrijven te waarborgen hanteren de oprichters een strikt kwaliteitsbeleid. IMARA beschikt over het KOMO Pro cescertificaat voor Asbestonderzoek en voldoet aan de eisen in de beoordelings richtlijn asbestonderzoek BRL 5052. Daarnaast is ook de in eigen beheer ont wikkelde T-O Asbestscan® een uiting van de kwaliteitsdoelstelling. 'Onzorg vuldige verwijdering van asbest en as besthoudende produkten brengt nou een maal risico's voor mens en milieu met zich mee' legt Den Haan uit. 'Daarom is een objectieve en deskundige inventari satie van asbest uitermate belangrijk. Ook wordt de kwaliteit van ons werk sterk bepaald door het vakmanschap van onze medewerkers. Wij beschikken dan De uitreiking van hel cerlificaat door (midden) de vice-voorzitter Raad van Toezicht van KIWA, dhr P. H. de Dreu, aan (links) dhr. A. R Wijnvoord vcm Ingenieursburo -Middelharnis' en (rechts) dhr R. L. den Haag van ARA Adviesbureau ook over (asbest)deskundige, hoog opge leide DTA-mensen die weten hoe ze een opdracht vakkundig, snel en doelmatig moeten uitvoeren'. De T-O Asbestscan®, welke reeds bij het Merkenbureau gedeponeerd is, werd door IMARA ontwikkeld met het doel om asbeste te Inventariseren vooraf gaand aan de gehele of gedeeltelijke sloop van een bouwwerk of object. Via bureau-onderzoek en visuele inspectie ter plaatse, waarbij monsters genomen (kunnen) worden van asbestverdachte materialen kan men nadat de analyse van materiaalmonsters door een daartoe geaccrediteerd laboratorium heeft plaats gevonden zeer nauwkeurig aangeven ofr en waar zich asbest in een object of ge bouw bevindt. IMARA stelt aan de hand van haar bevindingen een asbestinventa- risatie-rapport op. Volgens de Asbestwet- en regelgeving is de aanvrager van een sloopvergunning in de regel verplicht om voorafgaand aan de sloop van een bouwwerk een door een BRL 5052 gecertificeerd asbestonder- zoeksbedrijf opgesteld onderzoeksrap port te overleggen, waaruit de aanwezig heid van asbest in het te slopen bouw werk blijkt. Wijnvoord heeft beroepsmatig vaak te maken met toegepate asbestmaterialen in de bouw. Wijnvoord: 'Omdat tot ind e jaren '80 in Nederland in zeer veel ge bouwen asbest is toegepast is er nog ongeveer 5 miljoen ton aan asbesthou dende materialen in gebouwen aanwezig. Dit betekent voor IMARA dat er voorlo pig veel vraag zal zijn naar deskundig asbestonderzoek. De toekomst treden wij tegemoet met een goed geoutilleerde onderneming waarin aanwezig zijn: kwa liteit, kennis, de nodige creativiteit, flexi biliteit. Het is een dynamisch perspec- üeL.." Ook Den Haan heeft in de dagelijkse praktijk vaak te maken met asbest. Lo gisch, verklaart hij, 'want asbest komen we overal tegen in ons leefmilieu. Het werd op grote schaal toegepast vanwege haar onvergankelijke en onverwoestbare eigenschappen. Pas sinds 1993 is be roepsmatige toepassing en verkoop van asbest verboden omdat asbest risico's vormt voor de volksgezondheid en ons milieu. Asbestvezels zijn gevaarlijk wanneer ze worden ingeademd; ze kunnen dan diver se vormen van kanker veroorzaken. Het IMARA-asbestonderzoek waarborgt dat een juiste tracering van asbest-houdende materialen in de bebouwde omgeving zichtbaar worden. De certificatie van ons bureau is hierbij een belangrijk gegeven, en speelt in de asbestewereld een belangrijke rol. Zon der zo'n certificaat mogen bedrijven bepaalde handelingen niet uitvoeren. Dat is een logisch vervolg van de wetgeving en de regels op asbestgebied en de urgentie die de overheid aan een correcte naleving van de regels hecht.Gelukkig maar... Met IMARA bouwen wij graag mee aan een veilige en gezonde toe komst waarin de zorg voor een schoon milieu centraal staat. Deze gedachte is weerspiegeld in het be drijfslogo van IMARA. Door in het logo de afbeelding van een ooievaar op te nemen accentueert men de bestaansvoor waarden van de vogel. Daarnaast accen tueert men een bijzondere eigenschap van de vogel zelf. De habitat van de ooi evaar moet voldoende veilig en schoon zijn om levensvormen zoals kikkers en muizen die voor de voeding van de vogel zorgen, in stand te houden. Een gezond en schoon milieu dus. Daarnaast staat de ooievaar symbool voor de creativiteit van het milieu-tech nisch adviesbureau. De vogel is namelijk in staat om in troebel water het voor hem belangrijke op te vissen. IMARA is in staat om in ondoorzichtige situaties toch de juiste conclusies te trekken. OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.30 uur en 18.30 uur ds. R. Veld man, v.m. bediening Heilig Avond maal en nam. nabetrachting Heilig Avondmaal. Ebeti-Haëzer: 9.30 uur geen dienst en 18.30 uur leesdienst, nabetrachting Heilig Avondmaal. Woensdag 16 september, Dorps kerk: 19.30 uur ds. M. M. van Cam- pen, Hedel - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. G. J. v. d. Linde en 18.30 uur dhr. A. v. d. Schee. Doops gezinde Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. J. Smink. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur kand. W. Verwaard, Slie- drecht en 18.30 uur ds. J. Maas, Oud- Beijerland. STELLENDAM - Herv. Gem. lO.CW en 18.00 uur ds. W. L. Smelt, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Kerk 10.00 uur (H.A.) en 18.30 uur ds. J. Koster. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. J. G. Blom, v.m. voor bereiding Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. N. C. de Fockert, 's-Gravenzande - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, bediening Heilige Doop en 18.00 uur ds. D. Siebelink, Klaaswaal, voorbereiding Heilig Avondmaal. Vrijdag 18 september: 14.30 uur ds. A. Jonker, huwelijks- dienst Peter Blijleven en Patricia La gerwerf - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. den Hoed, Sliedrecht, viering Heilig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. W. van Estrik, dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. G. C. Kunz, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. nabetrachting Heilit; Avondmaal - Lukaskapel HDG k).15 uur ds. J. Willemsen, bediening Heilig A\ond- maal - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur dhr. H. H. A. B. Bergman - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal (doopdienst). MIDDELHARNIS - Herv. Gem. (aula Prins Maurits) 10.00 uur ds. A. P. Voets, voorbereiding Heilig Avond maal en 14.30 uur ds. L'^ W. Ch. Ruijgrok, afscheidsdienst - Chr. Ger.lKerk 9.30 en 18.00 uur kand. J. M. J. Kieviet - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 17.00 uur ds. H. Out (H.A.) - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. H. van Dijken (voorber. H.A.). NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. A. Belder - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen, v.m. be diening Heilig Avondmaal en nam. dankzegging Heilig Avondmaal - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. H. Vollmuller en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. B. ten Hove, bediening Hei lig Avondmaal en 18.00 uur ds. J. van Doorn, dankzegging Heilig Avond maal - Ger. Kerk 10.00 uur drs. P. C. Koster, Spijkenisse en 18.00 uur drs. J. H. Becker. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. J. W. Verboom, Bodegra ven en 18.00 uur ds. J. B. ten Hove, afsluiting VBC - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur student D. de Wit uit Ben- nekom - Ger. Kerk 9.30 uur drs. J. H. Becker en 18.30 uur ds. H. Out. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. W. Ch. Ruijgrok. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur dhr. L. Sijp. Naarden. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. A. den Hartog - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdien.s^ - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. OUDDORP - dinsdagavond 15 septem ber 19.30 uur ds. j'^ J, Tanis. Middel burg-C. Nog even alles op een rijtje voor het kampvuur van morgenavond. Waar: Flauwe Werk tussen paal 11,25 en 11,50 (ter hoogte van de Westerweg). Vertrek: 19.00 uur vanaf De Hoek steen. Vervoer: Zoveel mogelijk zelf regelen, anders bellen met Corina (484357). Je mag deze avond ook zelf hout meene men om zo het vuurtje wat verder aan te wakkeren. We hopen op goed weer en ook op jouw aanwezigheid. De gisteravond 13 leden tellende ge meenteraad van Oostflakkee (2 leden waren absent) heeft unaniem dhr. drs. J. Th. M. Brouwer tot gemeentesecretaris benoemd. Dhr. Brouwer is 50 jaar en woonachdg te Zevenhuizen. Dhr. Brouwer was een van de 31 kandidaten die heeft gereageerd op de advertentie die eind mei werd ge plaatst. Hij is na een zorgvuldige afwe- gmg en overieg met de Ondernemings raad als meest geschikte naar voren ge komen. Drs. Brouwer hoopt per 1 de cember in dienst te treden. MIDDELHARNIS Morgen, zaterdagochtend, wordt in Mid delharnis weer oud papier opgehaald ten bate van het jeugdwerk va'n de Ned. Herv. gemeente. Men wordt gevraagd het aan te bieden papier tijdig (vanaf half 9) en wat gebundeld buiten te zetten.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2