Leaserijder van het Jaar 1999 NIEUWS Heeft u ook last van Kalkaanslag? Nieuwe start Monumentendag: "m *--^iP- JIL -J 1 uit de kerken Open ochtend voor vrouwen Bewust rijden leidt tot positief imago Harde garanties en test bevestigen goede werking van Alpine Water Descaler: DIRKSUWDS 0MANNBNKOOR Uitnodiging repetitie-avond gospelkoor In Touch „^/tet ^DONORCODICIL' Bevordering verkeers veiligheid Selectie Finale Inschrijving ISi^SI^ ^^«^eïsSe™» ^Iff^^iul^'l^B '^ÊWKÊ Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRUDAG 11 SEPTEMBER 1998 Ook dit jaar worden de ruim 400.000 Nederlandse ieaserijders uitgedaagd om mee te dingen naar de prestigieuze titel Leaserijder van het Jaar. De initiatiefnemers VNA en BOVAG hebben besloten deze verkiezing, die in 1997 met veel succes voor de eerste keer werd georganiseerd, nu in iets gewijzigde vorm opnieuw uit te schrijven. Alle Ieaserijders kunnen zich opgeven voor deze ultieme uitdaging waarbij zowel theoretische kennis als rijvaardig heid wordt getest. Het doel van de ver kiezing is het rijgedrag van de Neder landse lease-autoberijder te verbeteren en de zakelijke automobilisten nog eens op de noodzaak van bewust, zuinig en veilig rijgedrag te wijzen. De verkiezing Leaserijder van het Jaar wordt georganiseerd door de VNA (Ver eniging van Nederlandse Autoleasemaat schappijen) en de BOVAG afdeling Autoleasing, met steun van de NOVEM (Nederlandse Organisatie voor Energie en Milieu) en het ministerie van Verkeer en Waterstaat. In het Meerjaren Pro gramma Verkeersveiligheid van dit mi nisterie vormt de verbetering van het verkeersveilig rijgedrag van zakelijke automobilisten een van de beleidsken- inerken. De actie 'Koop Zuinig, Rij Zui nig' van de NOVEM heeft als doel zake lijke automobilisten attent te maken op zuinig rijgedrag. Deelname aan de verkiezing is mogelijk voor alle regelmatige berijders (m/v) van een lease-auto die eigendom is van een bij VNA of BOVAG aangesloten lease maatschappij - dat wil zeggen dat onge veer 95% van de autoleasemarkt wordt Leascrijder van het Jaar: Trofee bereikt. Inschrijving staat open voor jong en oud, directeur of werknemer, bestuur der van personen- of bestelauto, de lief hebber van een grote zakenauto of van een kleine handige stadsbesteller: ieder een die de uitdaging aandurft, is welkom. De eerste selectie wordt gemaakt aan de hand van het inschrijvingsformulier, waarop de deelnemers enkele theoreti sche verkeersvragen en vragen over hun lease-auto beantwoorden, alsmede hun motivatie voor deelname vermelden. Belangrijke criteria voor de selectie zijn: de deelnemers hebben in 1998 geen verkeersovertredingen begaan; de deelnemers hebben in 1998 geen schade veroorzaakt; de deelnemers hebben in 1998 hun lease-auto volgens de voorgeschreven intervallen laten onderhouden; brandstofverbruik en bandenslijtage zijn conform de norm van de autole- ascmaaischappij. Na de voorselectie worden 100 deelne mers uitgenodigd voor de praktijkdag. waarop zowel theorie als rijvaardigheid wordt getest. Wat Parijs-Dakar is voor rallyrijders, zal de verkiezing Leaserijdcr van het Jaar 1999 zijn voor leaserijders. Verkeerskennis en -inzicht, inventiviteit, bewust rijgedrag en rijvaardigheid zijn belangrijke ingrediënten. De praktijkda" wordt opnieuw georganiseerd door de BOV (Beroepsopleiding Verkeersveilig heid) in Lelystad. De beste zes deelnemers worden geno mineerd voor de titel Leaserijder van het Jaar 1999, waaruit de winnaar tijdens een spectaculaire finale zal worden gekozen. De zes genomineerden ontmoeten elkaar tijdens de finale, die wordt gehouden op de Fleetownerdag van de AutoRAI op 3 februari 1999. In een levendig debat tus sen de finalisten en de kritische vakjury wordt diep ingegaan op de bewustwor ding van leaserijders over automobiliteit. Na deze discussie wordt de uiteindelijke winnaar gekozen, die uit handen van de nieuwe minister van Verkeer en Water staat, mevrouw Tineke Netelenbos, de hoofdprijs zal ontvangen. Deze hoofdprijs bestaat naast een speci aal vervaardigde trofee van kunstenares Bernadette Leijdekkers, uit een geheel verzorgde driedaagse reis voor twee per sonen naar zijn/haar favoriete Europese autofabriek. Geïnteresseerden kunnen het inschrijf formulier aanvragen bij de organisatie van de Leaserijder van het Jaar 1999, Antwoordnummer 6405, 1380 VJ Mui den. Het is ook mogelijk het inschrijfformu lier aan te vragen via e-mailadres mobi- leprCs'xs4alI of via faxnummer (0294) 264945. In diverse magazines en mailings van de deelnemende leasemaatschappijen zal een bon worden afgedrukt, waarmee het inschrijfformulier eveneens kan worden aangevraagd. NEB. HERV. KERK Benoemd tot pastoraal werker (part-time) te Oud- dorp G. Meuleman, a.s. emeritus predi kant te Wekerom. Beroepen te Everdingen P. Janse te Lopikerkapel; te 's-Gravenhage J. de Goei te Sint Maartensdijk (Herv. gem. Rehoboth); te Resteren H. Zweistra te Leerbroek; te Kockengen D. J. van Eckeveld te Sint Philipsland; te Voorthuizen P. F. Bouter te Oudewater; door de generale synode als predikant voor buitengewone werk zaamheden (academiepastor en toege voegd docent kerkrecht) P. van den Heu vel te Vlaardingen; te Bilthoven (part time) G. van den Brink te Lelystad; te Giessen-Oudeker-Peursum B. Oosterom te Rumpt; te Maassluis (wijkgemeente Grote Kerk) P. F. Bouter te Oudewater. Aangenomen naar Genemuiden W. G. Hulsman te Rijssen; naar Welsum (toez.) Dr J. C. Borst te Apeldoorn; naar Almkerk N. Raatgever te Enter; naar Rotterdam- Delfshaven als predikant voor bijzondere werkzaamheden (missionair werk) drs. H. G. J. van Dolder, kandidaat uit Utrecht; naar Wildervank W. H. Slob, kandidaat uit Groningen. Bedankt voor Dirksland N, Noorlander te Noord- horn en Saaksum. GEREF. KERKEN Beroepen te Barneveld (Bethelkerk) C. Smid-Oosterveen te Dussen en Meeu wen, die dit beroep heeft aangenomen; te Ruinerwold-Koekange J. P. Strietman te Wa-genborgen. GEREF. kerken (VRIJGEMAAKT) Beroepen te Bergentheim (derde predikantsplaats) J. Zwart te Winschoten; te Nieuwleusen J. van de Wetering te Bergentheim. NED. GEREF. KERKEN Beroepen te Doorn, te Ermelo-Harder- wijk-Putten en te Zoetermeer G. Brons veld te Ede; te Krommenie W. Molema- ker, kandidaat uit Apeldoorn. Beroepbaarstelling K. C. Smouter, Aristotelesstraat 691, 7323 NP Apeldoorn; W. Molemaker. VenkeLstraat 103, 7322 KV Apeldoorn. 't* -ï- -I^ CHR. GEREF. KERKEN Beroepen te Dedemsvaart A. C. van der Wekken te Winschoten; te Lisse S. Otten te Rotterdam-Zuid. Beroepbaar gesteld drs. J. M. J. Kieviet, Juliana van Stol- berglaan 44, 3241 GL Middelharnis. GEREF. GEMEENTEN Beroepen te Aalburg G. Mouw te De Valk-Wekerom; te Berkenwoude A. Bac te Bodegraven. (adverlenlie) Voof omgerekend nog geen CENT per ^n'Serland worden veel goedkope dag, wordt de reeds bestaande kalkaan- fencure watcronthardcrs aangeboden (v,a Hard water Hard water is niet ongezond. Kalk is goed voor de opbouw van botten en tan den, maar veroorzaakt wel veel hinderlij ke problemen in ieder huishouden; kalk- stcenvorming op verwamiingscicmcnten in gei.sers, conibiketcls, waterkokers en koffiezetters; kalkaanslag op tegels en douchecabines; dure reparaties en vroeg tijdige vervanging van dure apparaten zoals wasmachines en vaatwassers. Getest goed Montage van de Alpine Water Descaler is een goede oplossing voor knikproble men, zo blijkt uit een praktijktest uitge voerd door de redaktie van Energie en Water. De Alpine Water Descaler heeft reeds vele tienduizenden tevreden klan ten. Werking De Engel.sc uitvinding stamt uit het jaar 1895. De unieke Alpine Water Descaler ioniseert het water, waardoor de opper vlaktespanning van het water veranderd. De kalkdeeltjes blijven opgelost in het geconditioneerde water, maar kunnen niet meer neerslaan en hechten. De sa menstelling van het water verandert niet; het gezonde effect van de calcium- en magnesiumdecltjes blijft behouden, maar de negatieve effecten van kalkaanslag in uw apparatuur en op tegels blijven voor taan achterwcïïc. slag in apparatuur en leidingen volledig afgebroken en wordt nieuwe kalkaanslag voorkomen. Geen moeizaam poets- en schuurwcrk meer en het ontharden van apparatuur wordt overbodig. U gebruikt ca. 25% minder waspocder en zeep. De alpine Water Descaler gaat levens lang mee, is geheel onderhoudsvrij, milieuvriendelijk, hittebestendig, water bestendig, vorstbestendig, stootvast, 100% millenniumproef; meeverhuisbaar en gebruikt geen stroom. 100% Kwaliteitswaarborg De Alpine Water Descaler wordt, als enige in zijn soort, geproduceert en gele verd volgens de strenge ISO 9002 norm; wordt aanbevolen door vele topvakbla- den en wordt tevens 2 maanden op proef geleverd (niet goed geld terug garantie) en met een levenslange technische (om ruil) garantie. folders, postorder, dhz enz.). Meestal moeten ze bij ieder tappunt geplaatst wordcni en zijn reeds na enkele maanden uitgewerkt en het kalkprobleem is niet opgelost. Dus goedkoop duurkoop. Ge'dupeerde incnsen kunnen hun niet (goed) functionerende watcrontharder in ruilen met maximale korting van 25.-. Montage De Alpine Water Descaler wordt snel en vakkundig gemonteerd, centraal bij de watermeter voor de vertakkingen, zonder dat uw leidingen doorgezaagd hoeven te worden. Er worden geen voorrijkostcn en inontagekosten berekend. De Alpine Water Descaler is ook ge schikt voor alle grootwaterverbruikers zoals: projecten, zwembaden, hotels, horeca, boerderijen, zorginstellingen, industrie etc. Info: DJ Consultancy tel. (0318) 54 20 79 Volgende week zaterdagavond, 19 sep tember, houdt het Dirkslands Mannen koor, uitgaande van de Gereformeerde Gemeenten, een open repetitie-avond, ledere man vanaf 15 jaar wordt van harte uitgenodigd om deze avond te komen kijken, luisteren of direct mee te zingen en zo kennis te maken met het zingen op een mannenkoor. Neem deze avond ge rust uw vrouw, vriendin, verloofde of andere zanglustige vrienden mee. We beginnen om 17.30 uur in het vereni gingsgebouw 'Rehoboth' van de Gere formeerde Gemeente aan de Gelderse- dijk te Dirksland. De open avond duurt tot 20.00 uur. Het Dirkslands Mannenkoor telt op dit moment 120 leden welke afkomstig zijn uit alle plaatsen op Goeree-Overtlakkee, maar ook andere plaatsen buiten het eiland. De vaste repetitie-avond is tweeweke lijks op zaterdagavond van 17.30 tot 19.30 uur. Donderdag 10 september was het weer zover; gospelkoor In Touch maakte na de zomerstop een nieuwe start. En met recht een nieuwe start deze keer. want in de eerste plaats starten we met een nieuwe enthousiaste dirigent. Reinier Gerhardts. Daarnaast hebben we ook een nieuwe toetsenist gevonden, Arjan Hui- zer wil ons vanaf dit nieuwe seizoen gaan begeleiden op zijn keyboard en tot slot hebben we ook een nieuwe oefen avond gekregen, we zijn verhuisd van de dinsdag- naar de donderdagavond. Wij hebben er in ieder geval veel zin in. Ben jij tussen de 16 en 50 jaar en zing je graag, kom ons dan gezellig aanvullen. Alten zullen vanwege een altenstop nog even moeten wachten maar sopranen, tenoren en bassen kunnen we altijd ge bruiken. Voor informatie kun je bellen: Marianne van Druningen, tel. 486492 of Ciska Koole. tel. 652392. DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187) 482784 Vanuit de Ned. Herv. gemeente Oolt- genspiaat/Langstraat zullen ook dit sei zoen weer bijeenkomsten voor vrouwen georganiseerd worden rond een bepaald onderwerp. De eerste keer dit seizoen is het onder werp: U weet allemaal, dat u hiervoor een en ander kunt invullen op toegestuurde for mulieren. Het is soms moeilijk om een juiste beslissing te nemen. Vandaar dat goede voorlichting en infor matie hierover zo ontzettend belangrijk is. Wie is de spreker? Mevr. Aangeenbrug (van Stichting De Schuilplaats). Waar bijeenkomst? Ned. Herv. kerkgebouw te Langstraat (1 km. voorbij Achthuizen). Wanneer? D.V. woensdag 23 september a.s. Tijd: Welkom vanaf 9.15 uur (koffie staat klaar). We beginnen om 9.30 uur en ein digen om 11.30 uur. Toegang: Gratis. (Wel houden we een collecte ter bestrijding van de onkosten). Er is kinderoppas aanwezig. Neem uw vriendin, buurvrouw of familielid mee! Hartelijk welkom! Puzzeltocht in stad Goedereede Wie zich morgen, zaterdag 12 september de Nationale Monumentendag, met de hierbij afgebeelde foto's in de hand in het stadje Goedereede begeeft, dient zich als een echte speurder te gedragen; de samenstellers van de puzzeltocht zeggen er zelf van dat het geen gemakkelijke is! Wel zal deelname tot gevolg hebben dat u het stadje tot in de kleinste hoekjes leert kennen, overigens zijn alle gefoto grafeerde objecten vanaf de openbare weg zichtbaar, voor herkenning hoeft u dus geen halsbrekende toeren te verrich- 1 ten. Met het opsporen van de 20 locaties zult u wel enige tijd zoet zijn, maar wellicht wint u een prijs van 50,-, van 25,~ of van 15,~. Bedoeling is dat de huisnummers van de gefotografeerde locaties bij elkaar worden opgeteld en dat het totaal ervan als oplossing wordt ingediend (tot 27 september) bij J. J. de Vries-Noorbergen, Kerkstraat 1-3, 3252 AX Goedereede. 'k -j.a?iüa!L aa"5aag3BaM| 1 15 ■JL 11 ill ■■1 1 II i8

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 10