De tocht der tochten door 606 wandelaars uitgelopen Rommel markt „een bui^emeester met een brandweerhart" Nieuwe Tonge "Advendo" Nieuwe Tonge Proef Chemocar JUi MINNAARD VASTGOED gemeente Oostflakkee POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Sempre ^^3^^pl|^3 71e Jaargang DINSDAG 1 SEPTEMBER 1998 No. 6734 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Vrijdagavondavond bij de wat chaotische start op de Voorstraat te Ooltgensplaat Elk van de ruim achthonderd wandelaars die vrijdag/zaterdag meeliepen in de 110 km lange monstertocht, de 9e editie van de Omloop Goeree-Overflakkee, had z'n eigen verhaal en ongetwijfeld zijn die verhalen stuk voor stuk interessant ge weest, zómaar één hebben we eruit ge pikt, van een vrouw van Goeree-Haven- hoofd die we vrijdagavond op de Voor straat v?.n Ooltgensplaat tussen do star ters ontdekken, tot onze verbazing trou wens, want wat deed zij daar nou tussen? Mina Tanis-de Vogel (55), zoon Jaap van 32 en dochter Kommy van 30. Alle drie hebben ze 't gehaald, kwart voor 7 kwamen ze zaterdagavond in Ooltgens plaat over de finish met hier en daar een blaartje maar voor het overige welge moed en ongeschonden. Twee jaar geleden nog had moeder Mina naar haar voorhoofd gewezen toen zoon en dochter te kennen gaven met de omloop mee te doen. Havenhoofdse vissersvrouwen weten dat heel duidelijk te maken wanneer ze je voor gek verklaren, maar ziedaar, twee jaar later stond ze ook zelf aan de start. Zoon Jaap was 's ochtends om 5 uur met de kotter binnen gekomen, vanaf half 7 had hij wat geslapen en 's middags had hij zich op de tocht voorbereid. Dochter Kommy had moeder Mina opge geven, maar die had een slag om de arm gehouden, ze zou vast en zeker van deel name afzien als 't echt hondenweer zou zijn maar de berichten voor vrijdagavond en vrijdagnacht waren gunstig, het werd prachtig en het drietal Tanis heeft stevig doorgestapt. „Héérlijk was het, 's nachts op 'strange' heeft Mina ervaren en ze heb ben gcr.ctcr., van de sfeer trouwens, want die hebben ze als optimaal ervaren. Ook de verzorging door EHBO en Rode Kruis en op de rustpunten, tot en met het zakje met o.a. een rolletje snoep van de Doopsgezinde Gemeente uit Ouddorp. Jaap en Kommy Tanis liepen de Omloop voor de tweede keer, mevr. Tanis voor het eerst en ze heeft genoten, van de tocht en van de feestelijke binnenkomst, maar wat haar betreft blijft het bij die ene keer, want, zegt ze: „'k geloaf niet dat het goewd is voor je lichaam!" Voor deelname hadden zich 940 liefheb bers ingeschreven, 829 zijn aan de start verschenen, 606 van hen hebben de tocht uitgelopen wat betekent dat er 223 uit vallers zijn geweest. De start van vrijdagavond is wat romme lig verlopen. Dat kwam doordat Nelli Cooman die het startschot zou lossen niet begrepen had dat ze op de salonboot 'de Veerman' werd verwacht. Ze had zich rechtstreeks naar het gemeentehuis in Ooltgensplaat begeven waar ze nauwe lijks een official en ook geen startpistool aantrof. Eigenlijk had Nelli Cooman de lopers al laten gaan toen Stichtingvoorz. Gerrit Poortvliet verscheen en de schare nog even staande hield. Een startschot is overigens niet gelost want het startpistool is zoek gebleven. Ruim acht minuten na zevenen werd gestart, tot zolang heeft de omloop zaterdagavond ook geduurd om de 24 uur precies vol te maken. Volgend jaar wordt de omloop, waaraan deelname tot 1000 wandelaars is gelimi teerd, gehouden op vrijdag/zaterdag 20 en 21 augustus. Op D.V. zaterdag 5 september hopen we de jaarlijkse rommelmarkt weer te hou den tb.v de aflossing van de nieuwe kerk. Ukunt weer van alles vinden... Snuffe len tussen de rommelmarktspullen; Cakes, vis, slaatjes, pannenkoeken; Spel letjes voor de jeugd; Boeken, haring; Rit met paard en wagen. Iedereen is van harte welkom naast het kerk gebouw van de Gereformeerde Gemeente te Nieuwe Tonge. Aanvang 9.00 uur. Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 Een van de doordouwers die het haalden, deze deelnemer kwam fit aan de finish Hou je van zingen, kom dan D.V. 1 sep tember kennis maken met het zangkoor ADVENDO TE Nieuwe Tonge. Wij repe teren elke dinsdagavond in Elim van 20.00 uur tot 22.00 uur en zingen daar Psalmen tot eer van God die ons een stem heeft gegeven om te zingen. Dit jaar geven we enkele zanguitvoerin gen o.a. in Spijkenisse, Nieuwe Tonge en in Den Haag. Ook de bejaarden worden niet vergeten, we zijn voor dit seizoen in drie verzorgingstehuizen uitgenodigd om daar te komen zingen. Graag willen wij U als nieuw lid noteren dus kom op 1 september naar Elim. Afscheid van mevr. Sleurink: Het is zaterdagavond de brand weerploeg van Middelhamis goed van pas gekomen dat ze, in navol ging van haar commandant Leen Jordaan, zowel van spuiten als van acteren weet. Je nieuwe blusvoer- tuig dat in parade optrekt blijkt al leen nog maar een cabine met een kaal chassis te zijn, een ding dat nog geen spatje water geeft..., blijft daar'es vrolijk onder...! En dat deden de spuitgasten, want het komt allemaal goed met de nieuwe DAF met Kenbri-opbouw. Kenbri-verkoper de heer R. Hobbel vond het zelf ook merk waardig niet een hele-, maar een halve brandweerwagen aan te bieden. Dat mo ment bleek wat naar voren te zijn ge haald door het vertrek van burgemeester mevr. Sleurink-Rabbinge door wier toe doen brandweer Middelhamis van twee nieuwe blusvoertuigen (een voor Som melsdijk, een voor Middelhamis) en een nieuw hulpverleningsvoertuig is voor zien. De 'gemeente heeft er ruim zevenhon derdduizend gulden in geifnvesteerd. De overdracht van de 3 brandweervoertui gen vormde zaterdagavond het hoofd menu van de afscheidsavond die in het Prieel gehouden werd. 't Was alles brandweer wat de klok sloeg. Mevr. Sleurink zal dat zeker niet hebben betreurd. Van de regionaal commandant de heer Berghuis kreeg ze de grootste complimenten voor de wijze waarop zij zich in haar tienjarige ambtsvervulling te Middelhamis voor de plaatselijke en regionale brandweerorganisatie heeft in gezet. Een echte 'brandweerburgemees ter' heeft ze zich getoond, zo waardeerde haar de heer Berghuis, ,,een burgemees ter met echt brandweerbloed" en zo een wordt Middelhamis opnieuw gegund. Dankzij de inzet van mevr. Sleurink voor goed brandweermaterieel kan de ge meente Middelhamis jarenlang vooruit. Behalve goede woorden ontving mevr. Sleurink deze avond ook mooie cadeaus, van Best trucks, de leverancier van alle drie de wagens, van commandant Leen Jordaan, en een mooie nieuwe fiets van de manschappen, toebehoren daarbij uit handen van mevr. Zoomers namens het Poortvlietmuseum en een tas vol souve nirs van Gerda v. d. Boogert namens het VVV/ANWB kantoor. Een geweldige verrassing was de binnenjcomst van twee vertegenwoordigers van het gemeentebe- Zaterdagavond, voor 'De Staver'bij het wachten op het nieuwe brandweermaterieel, burgemeester Sleurink en echtgenoot samen onder de paraplu stuur van de Poolse stad Chelm waarmee Middelhamis een vriendschapsband on derhoudt. De verrassingen waren voor de afscheid nemende burgemeester deze avond niet van de lucht. 'Sempre Crescendo' stoor de zich met aan het protocol en m,ar- cheerde al musicerend de zaal in, 't was feest, met hoeveel weemoed mevr. Sleu rink zich ook bezet voelde; ieder spande zich in die pil te vergulden. Over de materieelvoorziening van de brandweer hoeft ze zich in Ommen geen zorg te maken, de brandweer kan op ade quate wijze hulpverlenen wanneer haar dat wordt gevraagd. „Het is niet niks van jullie afscheid te moeten nemen, liet ze ieder weten, brandweer, muziek, bestu ren en burgers. Ze deed dat mede namens echtgenoot Cees die ook van alle ondervonden vriendschap heeft genoten, er gaat een dierbare herinnering mee naar de nieuwe «■«onplaats Ommen en een aantal souvenirs die hen dagelijks aan die prachtige Middelharnisse periode zullen herinneren. Het afscheid van zaterdagavond was nog slechts een voorproefje, elders in deze krant zult u een weergave van het af scheid van de raad, gistermiddag, aan treffen. 's Middags werd per brandweerwagen een ronde door de dorpen gemaakt waarbij de ouwe hap nog eens in 't geweer werd geroepen, v.l.n.r. Piet van Noort. Wim v. d. Ree, Jaap Rooy, burgemeester mevrouw Sleurink, Jan Smit, Goris v. d. Boogert en Marien Peekstok Sinds een aantal jaren rijdt eens in de drie maanden de chemocar door de gemeente Oostflakkee. Elke bewoner kan zijn klein chemisch afval hier afgeven. Omdat niet iedereen in de gelegenheid is om zijn chemisch afval bij de chemocar af te geven (bijvoorbeeld gezinnen die uit twee werkende personen bestaan) zal in de gemeente Oostflakkee bij wijze van proef in de maanden september, oktober en november één keer in de maand de che mocar op een vaste plaats gezet worden, zodat iedereen zijn afval daar kan afge ven. In eerste instantie gaat het hier om een extra inzamelgelegenhcid, naast de reeds bestaande gelegenheid. In december zal er een evaluatie plaatsvinden. Op jaarbasis wordt er ongeveer 10.000 kilo klein chemisch afval opgehaald, men verwacht door deze extra service nog meer afval op te halen. De eerste zaterdag van de maand (5 sep tember) zal de chemocar van 09.00 uur tot 09.45 uur op de Kade in Den Bommel gestald worden. Van 10.00 uur tot 12.00 uur staat hij in de Van Wccistraat in oolt gensplaat. De tweede zaterdag van de maand, 12 sep tember, staat de chemocar van 09.00 uur tot 09.45 uur in de Kcrkstraa! in Achthui- VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOORAFK OUOCtORP - Wststraal 35 - Tolafoon f)1B7) 68161SI Ftx 6S3734 - Prirttsftop - Hogezoom 172- ToMoon (Olt^ 4S2400 zen en van 10.00 uur tot 12.00 uur op de Kaai in Oude Tonge. Wethouder N.C.A. Andries, die milieuza- ken in zijn portefeuille heeft, zal het start- i sein voor deze prroef geven door om 09.00 1 uur in Den Bommel het eerste pakketje I chemisch afval aan te bieden.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1