Haringvliet- oversteek Veel belangstelling voor Werk- en Sierpaarden Bram en Annie Quist blij met voortzetting van hun zaak in Oude Tonge was weer zwaar Zendingsmiddag Zomerbingo Uitbreiding doel groep Zalmsnip VEILING Informatienummer tl anvmeman Startschot 9e Omloop Goeree-Overflakkee ^^TSa ÏX-e^ JUk MINNAARD ^^™^VASTGOED - Snelheidscontrole - KERKDIENSTEN GEREF. GEMEENTEN tijdens de Omloop Goeree-Overflakkee van het Astma-fonds Vakantie Bijbel Klub in Stellendam Krlngloopmarkt Buurtveren. "West" 71e Jaargang DINSDAG 25 AUGUSTUS 1998 No. 6732 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Afgelopen zaterdag organiseerde zwem vereniging de Stelle wederom de jaarlijk se Haringvlietoversteek. Dit is een zwem- prestatietocht langs de binnenzijde van de Haringvlietdam. Omdat de tocht dit jaar voor het eerst in de jachthaven Marina Stellendam aankwam, werd de afstand iets langer: 3200 meter. De weersvoorspellingen waren al niet zo gunstig: buien en een stevige noordwes ter. De wind was inderdaad sterk, maar kwam vanuit het westen. Hierdoor kregen de deelnemers in de eerste 800 meter met een korte venijnige golfslag te maken. Een deelneemster zag het duidelijk niet zitten en keerde na 200 meter te hebben afgelegd weer terug. Ze werd uiteindelijk nog door 4 andere uitvallers gevolgd. Happy Music (Sommelsdijk) en Albert Heijn (Ouddorp) zorgden ervoor dat de deelnemers om ca, 13.15 uur met een comfortabele touringcar van Mijnders (Melissant) naar het startpunt (het clubge bouw van catamaran vereniging Hellecat - Hellevoetsluis) werden gebracht. Van het aantal van 68 inschrijvingen gin gen er uiteindelijk om iets na 2 uur 60 van start. Al snel splitste het veld zich in de groep die er een wedstrijd van maakten en de liefhebbers. Gaandeweg trok het veld echter helemaal uit elkaar. Om dit veld te beschermen tegen al wat zich op het water begeeft, waren vele instanties ingescha keld, zoals rijkspolitie te water, rijkswa terstaat, kustwacht, reddingsbrigades (Hellevoetsluis en Ouddorp). Daarnaast waren ook privé-boten aanwezig "van o.a. Marina Stellendam en watersportvereni ging Zuidwest-Nederland/Middelhamis). Uiteraard hielden zij tegelijk een oogje in het zeil bij de zwemmers. Om de zwem mers optimale veiligheid te geven vaarde er ook een 10-tal kano's mee van fiets- en kanocentrum de Puy - Oude Tonge. En mocht er toch iets gebeuren dan zaten er over diverse boten verspreid 10 duikers van duikvereniging Alveoli klaar om direkt in te grijpen. De omstandigheden lieten ook dit jaar geen snelle tijden toe. Daarbij kwam nog dat er ca. 200 meter extra moest worden gezwommen vanwege de aankomst in jachthaven Marina Stellendam. Na 50 minuten en 3 seconden zwemmen kwa men langebaanzwemmers Matthé Vijver berg en Richard Broer tegelijk als eerste over de finish. Zij werden op forse afstand gevolgd door Richard Malais (0.54.40), Kees Akershoek (0.55.18) en Nol van Thull (0.55.22). Snelste dame was Simo- ne Adriaanse-Vos. Zij kwam in 1.02.24 als 9e over de finish. De laatste deelnemer (Jacco Konijn) kwam na 2 uur en ruim 13 minuten zwemmen moe maar voldaan over de finish. Na de finish kregen alle deelnemers die de Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning MELISSANT Personeel van de Verkeerspolitie (Bu reau Projectmatige Verkeerscontroles) hield zaterdagmiddag tussen kwart voor twee en drie uur op de Provincialeweg N215 in de gemeente Melissant snel heidscontrole. Van de 1207 passerende automobilisten overschreden er 103 de 80 km-limiet. Hoogst gemeten snelheid bedroeg 114 km/uur. NIEUWE TONGE D.V. op zaterdag 29 augustus houdt de zendingscommissie van de Hervormde Gemeente te Nieuwe Tonge haar jaarlijk se zendingsmiddag in de Hervormde kerk, aanvang 2 uur. Deze zendingsmiddag is ten bate van de G.Z.B, en de Mbumazending. De plaat selijke predikant, ds. A. Belder, zal deze middag openen. De predikanten ds. A. Beens uit Katwijk en ds. K. Veldman uit Harskamp hopen te spreken. U wordt hartelijk uitgenodigd deze mid dag bij te wonen. Na afloop is er gele genheid voor ontmoeting in 'Elim'. De Dirkslandse kleindierenvereniging heeft vrijdag 28 augustus een superbingo in de EHBO-zaal, Philipshoofjesweg. De tweede en derde prijs zoekt u zelf uit. We spelen 15 rondes plus een superron- de. Vanaf 19.00 uur staat de koffie klaar, om 19.30 uur beginnen we met Bingo. Heeft u nog vragen, belt u dan even (0187)684473. Gemengd koor 'Sursum Corda' terug van vakantie DIRKSLAND - De eerste repetitie van het koor is op donderdag 27 augustus a.s. De wekelijkse repetities worden gehou den van 19.45 tot 21.45 uur in het ver enigingsgebouw 'Onder de Wiek' in de Ring te Dirksland. We gaan weer studeren voor de Kerst en enkele evenementen in het najaar. tocht volbracht hadden namens Het Meu- belcentrum (Stellendam) een vaantje als herinnering aan een zware maar mooie Haringvlietoversteek 1998. DIRKSLAND De bewoners van Serviceflat "Vroonlan- de", van verzorgingshuis "Geldershof' en van de Prot. Chr. woonvoorziening "Sa lem", alle in Dirksland, zullen - op een enkeling na - niet vermoeden dat zij als het aan B en W ligt, tot de doelgroep "Zalmsnip" gaan behoren. Het betekent dat ook zij uit de gemeente-portemonnee honderd gulden (een Snip) per huishou den zullen krijgen. Het was Min. van financiën Zalm die dat heeft geïnitieerd om de belastingdruk voor de burgers te verlichten. De gemeente Dirksland gat de huishou dens die honderd gulden terug door ze op de afvalstoffenheffing in mindering te brengen, maar de bewoners van bovenge noemde (te)huizen worden voor die heffing niet aangeslagen. Alhoewel de gemeente daarom in deze gevallen niet tot betaling van de Zalmsnip verplicht is, wil men na overleg met de commissie daartoe wel overgaan, omdat de honderd gulden vooral bedoeld zijn een koopkrachtverbe tering te zijn en die moet aan ieder ten goe de komen, zal a.s. donderdagavond ook Dirkslands gemeenteraad bevestigen. Een bewoonster van "Vroonlande" en door "Salem" had eerder daartoe een ver zoek ingediend. Vrijdag 28 augustus 1998 19.00 uur Vrijdag 28 augustus a.s. om 19.00 uur verricht Nelli Cooman op de Kaai te Ooltgensplaat het startschot voor de 9e Omloop Goeree-Overflakkee. Eregast bij de start is de scheidend burgemeester van Middelhamis, mevrouw J. G. Sleu- rink-Rabbinge. Voor deze prestatiewandeltocht van 110 km rond Goeree-Overflakkee hebben zich zo'n 900 deelnemers gemeld. Zij zullen de afstand binnen 24 uur af dienen te leggen, de laatste loper wordt zaterdag 29 augustus a.s. om 19.00 uur aan de fi nish te Ooltgensplaat verwacht. De route gaat over de buitendijken, het strand van Goeree-Overflakkee en ge deeltelijk door unieke natuurgebieden. De lopers kunnen zich individueel laten sponsoren voor drie Goede Doelen, te weten, het RTM-museum te Ouddorp, het Nederlandse Rode Kruis en Memisa. De Omloop is inmiddels uitgegroeid tot een groot evenement op Goeree-Over flakkee, met een (inter)nationaal deelne mersveld. De bevolking en het bedrijfs leven maken er ieder jaar weer een groot feest van en zorgen voor de nodige afwisseling voor lopers en publiek op deze lange tocht. De Sasruiters die zaterdag voor de tweede keer het evenement Werk en Sierpaarden organiseerden zul len daar geen spijt van hoeven te hebben; onwaarschijnlijk hoeveel mensen op de been kwamen voor het evenement waarop het landle ven zich manifesteerde, vooral rondom het paard. Het vond plaats op een perceel langs de Langeweg te Stellendam, aan ruimte geen gebrek. Er waren demonstraties met werk- en sierpaarden, met ploegen en met dres- suuroefeningen, jongeren kregen de gelegenheid plaats te nemen op de brede rug van een Bels of mee te rijden op een historische wagen. Oude tractoren ploegden de grond en er werden demonstraties gehouden, zelfs met politiehonden. De inspanning die de organisatie zich heeft getroost zal zeker niet gering zijn geweest maar ze hebben het publiek een grote dienst bewezen. Ook het jeugdige publiek, want kijk'es naar die spanning op de gezichtjes van het kleingoed waarmee deze koetsier z'n wagen had vol geladen. En denkt u niet dat er in het knaapje dat zich op de rug van het Belgisch trekpaard vasthield, een toekomstige ruiter schuilgaat? Vast wel. Een pracht happening zo'n Werk- en Sierpaarden-expo die makkelijk tot een Flakkec-country fair uit kan groeien. De heer en mevrouw Er is de laatste tijd wel wat verbetering ingetreden, maar een lange reeks van jaren is er geweest waarin Bram Quist, de opticien/horloger uit Oude Tonge rust noch duur heeft gekend. Dan kon 't makkelijk gebeuren dat een spaarzamenlijk zomeravond fietstochtje met vrouw Annie abrupt werd beëindigd omdat hij zich ergens in 't polderland, nog nét een afspraak herinner de, voor oogopmeting bijvoorbeeld, bij iemand die over dag niet kon: „dan kom je toch 's aevends", was dan steevast de nodiging. In Oude Tonge is de fa. Quist veertig jaar lang een 'insti tuut' geweest, een zaak waar je goed en degelijk geholpen werd, aan een nieuwe bril, aan een klok of aan een sieraad. Vooral bij die laatsten was altijd de echtgenote betrokken en denk dan ook aan 't goud en zilver poetsen! Toen ze, twee-en-een-half jaar geleden na een ernstig ziek- zijn revalideerde heeft de therapeut geprobeerd haar zithou- ding te corrigeren, want altijd zat ze schrijlings op stoel of bank, gereed voor actie bij het klinken van de winkelbel: „U zit altijd maar in de starthouding", heeft de therapeut haar toen vermaand, maar of het geholpen heeft? Alhoewel..., straks horen ze de winkelbel niet meer. Dan wonen ze op Grutto 6 in Sommelsdijk. Zij als oud-Middel- harnisse, hij als geboren en getogen Oude Tongenaar en nooit heeft ze gedacht dat hij die stap naar elders zou nemen, weg uit Oude Tonge. Maar in Middelhamis woont haar moeder, hun dochter en zijn broer en dat wordt best gezellig samen. De zaak hebben ze, na 40 jaar, overgedaan aan Henk Kop Quist met hun opvolgers Jansen, woonachtig in Melissant. Hij werkte o.a. in Helle voetsluis en is een goed vakman, o.a. opticien gebleken. Hij wilde een eigen zaak en heeft geduldig gewacht, totdat de heer Quist (inmiddels 66) zover was. „Zover", betekende dat hij de 40 jaar zou hebben volgemaakt want dat stond hem steeds voor ogen. Van de zaak die je - met zoveel vlijt - hebt opgebouwd neem je niet zo makkelijk afscheid. Ook niet van je klanten die overigens lang niet allen Oude Tonge als woonplaats hebben. Nu ze het werkzame deel van hun leven gaan afronden, mógen afronden, nu doen ze dat in grote dankbaarheid jegens Hem Die hen altijd heeft doorgeholpen. Bij beiden is het met de gezondheid wel'es hevig mis geweest. Samen zien ze uit naar de tijd van rust die ze voor 't eerst in hun 41-jarig huwelijk in Sommelsdijk hopen te beleven, al wordt er wel een werkbank ingericht om nog wat privé oude klokken op te lappen die al zo lang waren blijven lig gen. Een groot deel van hun leven laten ze in de Oude Tongse gemeenschap achter. Dhr. Quist was er vele jaren diaken en ouderling in de Ned. Herv. Kerk, was er voorzitter van de Ondernemersvereniging en was als bestuurder bij het plaat selijk kruiswerk betrokken, allemaal graag gedaan; al dertig jaar maakt hij deel uit van het bestuur van de HDG in Som melsdijk, kortom, er blijft nog wel werk, maar niet meer aan de winkel. Die wordt met veel ambitie voortgezet door een jong echtpaar dat de goede reputatie voort zal zetten. Een geruststellende gedachte is dat voor de Quisten, wat minder makkelijk zouden ze zich hebben teruggetrokken als ze de deur achter zich op slot hadden moeten doen. Voorafgaand aan de jaarlijkse bazar van Verpleeghuis De Samaritaan in Som melsdijk, wordt op donderdag 17 sep tember 1998 de jaarlijkse antiek- en curiosaveiling gehouden. Tussen de spullen voor de rommelmarkt zitten veel leuke, soms nog antieke din gen die voor de veiling geschikt zijn. De veiling begint 's avonds om 19.00 uur, 's middags is er gelegenheid om de te veilen objecten te bekijken van 15.00 tot 17.00 uur in de recreatiezaal van het Verpleeghuis. Mocht u thuis nog iets leuks hebben staan dat voor de veiling geschikt is, dan kunt u dat inleveren bij de receptie van Verpleeghuis De Samaritaan. Ook spullen voor de rommelmarkt zijn nog steeds welkom. OUDDORP - woensdagavond 19.30 uur ds. A. Schreuder van Beekbergen. MELISSANT - donderdagavond 19.30 uur ds. P. Mulder van Capelle a.d. IJssel. - vrijdagmiddag 15.00 uur ds. A. M. den Boer (huw. bev. W. J. Roozcmond en T. E. Landman). HERKINGEN - woensdagavond 19.30 uur ds. C. de Jongste van Tliolen. MIDDELHARNIS - heden (dinsdag)- avond 19.30 uur ds. M. Karens van Werkendam. OUDE TONGE-donderdagavond 19.30 uur ds. J. S. v. d. Net van Apeldoorn. OOLTGENSPLAAT - woensdagavond 19.30 uur ds. J. de Pater van Krab bend ijkc, H.D. Tijdens de 9e Omloop Goeree-Overflak kee op 28 en 29 augustus a.s. is de Cen trale Informatie-Post in de Voorstraat te Ooltgensplaat bereikbaar onder nummer 63 25 84 Op dit nummer kan informatie worden verstrekt over de verblijfplaats van elke individuele loper, uitvallers etc. Het nummer is bereikbaar van vrijdag 16.00 uur tot en met zaterdag 19.00 uur. De afd. Goeree-Overflakkee Start op 15 september met het sporten voor CARA-patiënten., op dinsdagmid dag tussen 16.00 en 17.00 uur in 'D'n Duyt', Steneweg 1 te Middelhamis en op donderdagmiddag tussen 14.30 en 15.30 uur in "t Haegsc Huus', Haagsestraat 4 te Stellendam. De lessen worden gegeven onder des kundige leiding van fysiotherapeute Jane van Dongen. U kunt een of beide dagen komen sporten. De kosten voor deze sportlessen bedragen: lx per week ƒ3,50 2x per week 5,00 per kwartaal 1 x per weck 45,00 per kwartaal 2x per weck 65,00 De eerste kcnnismakingslcs is geheel gratis. Voor vragen en/of inlichtingen kunt u bellen naar Marijke van Kampen, tel. (0187)49 28 46. De Ned. Herv. kerk in Stellendam orga niseert van 1 t/m 3 september a.s. een Vakantie Bijbel Klub voor de kinderen van de basisschool en de jeugd t/m 14 jaar. Voor de kinderen van de groepen 1 t/m 6 is er op genoemde dagen een ochtend programma vanaf 9.00 uur. in de Ned. Herv. kerk aan de Bosschicterstraat. Voor de jeugd van de groepen 7 en 8 en verder t/m 14 jaar zijn er speciale klub- avonden vanaf 19.00 uur in 'De Schuur' aan de Bosschicterstraat. Het programma bestaat o.a. uit zingen, poppenkastspel. Bijbel vertellingen, knut selen en er wordt een spel gespeeld. Op 3 september zal er vanaf 19.00 uur een slotavond zijn voor alle kinderen, ouders en belangstellenden in 'De Rank'. I Buurtvereniging "West" organiseert een i kringloopmarkt op 26 september bij het I zwembad t.b.v. ons derde-wercld-projekt "Johan Wachters" in Mali (West-Afrika), Wilt u een kraam op deze markt bel dan Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187)482606 VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VJDEO - STUMO - REPOFÏTAOE - FOTOORAFIE c3 c^ CD C3 a ^^T en en czi czi CD C3 en iz3 nn I OUDDORP Wostslraat 3S - Taleloon 10187) 6816121 fax Sa3734 RENESSE - Printshop - Hogazoom 172 - r«tefoon (0111) 462400 0187-602619.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1