EIIIVtlDEII-rilEUWS Overdenking NIEUWS Foto Tour uit de Heilige Schrift Een graf bij de weg uit de kerken Wedstrijdvissers opgelet TORENCONCERT Mee op excursie over Neeltje Jans TORENCONCERT GOEDEREEDE HET ,KIJKVENSTER „Eilanden-nieuws" Goedereede VERVOLGVERHAAL Vrouwvolk aan boord Op reis en thuis Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. telt duizenden abonnees en wordt op Goeree-Overflakkee zo goed als huis-aan-huis gelezen! www.elvege.nl door Trompettist en Beiaardier Juweliers - opticiens (wo) Zandpad 2-4. 3241 GX Middelharnis Register Vakbekwaam Opticien Kwaliteit en service onder een dak. K. Norel 2e Blad VRIJDAG 14 AGUSTUS 1998 No. 6729 Blik op kerk ^^y en samenleving cj - Gay Games - Goddeloosheid - Waar bleven de kerken? Een week lang werd het nieuws beheerst door de Gay Games in Amsterdam, de grote sportmanifestatie van homo's en lesbiennes. In allerlei toonaarden werd de hoofdstad geprezen om haar gastvrij heid, en burgemeester Schelto Patijn om zijn optreden als een soort beschermva- der van de homoparen uit de gehele wereld. In Trouw (10 aug.) wordt hij zelfs genoemd als "heilige op de Roze- kalender". Dat de directeur van de spelen intussen van zijn functie moest worden ontheven omdat hij een financieel wan beleid heeft gevoerd, schijnt de pret niet te mogen drukken, evenmin als het feit dat de gemeente Amsterdam een strop heeft van vijf miljoen. Op een begroting van zoveel miljard is dat immers maar een schijntje...? Wie er af en toe iets van zag, aan foto's in de krant, of aan beelden op het Jour naal, moeten de haren te berge zijn gere zen. Wat een golf van goddeloosheid en wetteloosheid waardoor onze hoofdstad wordt overspoeld... Wat een land, waarin dat allemaal kan. Zonden die in de bijbel onomwonden worden bestempeld als gruwelen in Gods oog, uitgeleefd en aan geprezen. En spelen, gestimuleerd en gesubsidieerd door de overheid. Natuurlijk wil niemand terug naar de eeuwen die achter ons liggen, waarin op het praktiseren van homofilie de dood straf stond. Bovendien kent de geschie denis tal van voorbeelden van mensen die ten onrechte van deze praktijken wer den beschuldigd en soms ten onrechte gevonnist. En we bedoelen zeker ook niet, medemensen die "anders zijn" en een zware strijd hebben te voeren tegen die andere geaardheid in een kwaad dag licht te stellen. Maar dat is nog iets anders dan de zonde etaleren en propage ren. Wat mij het meest benauwt is nog de houding van de kerken. Waar hoorden we nu een woord van protest tegen dit God-onterend gebeuren? Zelfs de kerken in Amsterdam die nog bijbelgetrouw willen zijn schijnt het hele evenement wat voorbijgegaan te zijn. Een actie als van Doorenbos, hoe goed bedoeld ook, werkt volgens mij alleen maar averechts. Dat wordt een bezienswaardigheid, zoals wijlen Pater Koopmans dat werd op het Binnenhof in zijn eenzame strijd tegen abortus. Het lijkt wel alsof heel Nederland - om het met een woord van de profeten te zeggen - bevangen is door een geest van diepe slaap. Wie durft er nog alarm te slaan? Waarnemer P.S.: Nog even iets van een heel andere aard. Van een lezer uit Nieuwe-Tonge ontvin gen we een knipsel uit de Libelle (31-07- 98) waarin het Inhuldigingslied van Koningin Wilhelmina uit 1898 werd geciteerd. Daarin zouden de regels "Heil U, telg op Nassau's troon. Heil U, zeeg'ne God Uw kroon" vervangen zijn door de woorden "Heil U, ruist door Hollands tuin. Heil U, jub'len strand en duin". Ik kan niet beoordelen of dat juist is, want de tekst van bedoeld lied is mij niet bekend. Als het waar is, is het de zoveelste poging om de Naam van God uit te wissen Kj/BIKENDE Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VBiHUIZHiS Tel. (0187) 482188 Tel. (0181)320016 Tel. (0111)413163 Tel. (0186)613624 De witviswedstrijd van 22 augustus wordt niet in de haven van Dirksland gevist, maar aan het Haringvliet. Wedstrijdcommissie "VISCROMTE" Aanstaande zaterdag 15 augustus zal het duo Jan Bezuijen (beiaard) en Jacco Groe nendijk (trompet) wederom een concert verzorgen. Eerder al speelden zij een con cert op 11 juli in deze unieke samenstel ling, bij mooi weer is dit concert in het gehele dorp te beluisteren. Maar u kunt ook de toren beklimmen en een kijkje nemen op de klokkezolder om de musici aan het werk te zien en van het mooie uit zicht te genieten. Het repertoire dat zij spelen is zeer gevarieerd en bevat zowel klassieke als populaire muziek. En nu de uitbreiding van het carillon een feit wordt, zijn de muzikale mogelijkheden in de toe komst alleen maar groter. Het concert begint om 16.00 uur en pro gramma's zijn gratis verkrijgbaar bij de mgang van de toren. De geschiedenis Neeltje Jans, het voormalig werkeiland in de monding van de Oosterschelde, is de afgelopen jaren omgevormd tot een steeds levendiger natuurgebied! Van oorsprong was Neeltje Jans alleen een zandplaat. Tijdens de bouw van de stormvloedkering in de Oosterschelde werd deze plaat opgehoogd en omge vormd tot werkeiland - de basis, van waaruit de stormvloedkering met de pij- lerdam gestalte kreeg. Al die jaren werd Neeltje Jans "bevolkt" door allerlei zware bulldozers en overig werkverkeer. Neeltje Jans nu Sinds 1986, toen het werk aan de storm vloedkering klaar was, is Neeltje Jans weer een stukje natuur. In eerste instantie was het nog een stuk landschap, dat door mensenhanden vormgegeven was. In de loop van de jaren vormde de natuur het landschap steeds meer. Zo hebben de vereniging Het Zeeuwse Landschap en de vereniging Natuurmonumenten samen gezorgd voor een deel, waarin de ont wikkeling van de duinen zijn gang kan gaan, een ander deel kreeg "vogeleiland" als benaming, maar er is ook een deel waar een permanente tentoonstelling is ingericht over Neeltje Jans zelf. Niet te vergeten: een tunneltje, met daarin geschilderde vogels en de bijbehorende vogelgeluiden, verbindt de oost- en west kant van het werkeiland met elkaar. Voor iedereen, maar speciaal voor de kinderen, is een bezoek aan Waterland Neeltje Jans natuurlijk een belevenis! Vaar- en wandelexcursie Wat Neeltje Jans allemaal te bieden heeft kunt u ontdekken tijdens één van de excursies, die georganiseerd worden. Zo kunt u mee op 20 en 27 augustus van II.00 tot 16.00 uur vanuit Zierikzee. Met de "Friesland" - een grote, overdekte boot, die aan het begin van de jachthaven ligt in Zierikzee - vaart u over de Ooster schelde naar Neeltje Jans. Een gids ver telt uitgebreid over zowel de Ooster schelde als over de ontwikkelingen op Neeltje Jans. De kosten bedragen 27,50 per volwassene en 17,50 per kind t.m. 12 jaar. Voor een gezin zijn de kosten maximaal 75,--. Opgave vooraf via telef. nr. 010 - 26.50.296 is noodzakelijk. Wandelen met een gids Wie geen gelegenheid heeft om een dag op stap te gaan, kan mee met een wande lexcursie op 25 augustus om 19.00 uur. Voor deelname aan deze excursie is aan melding vooraf niet noodzakelijk, het startpunt van deze excursie is de (betaal de) parkeerplaats van WaterLand Neeltje Jans, bij het bord van de Natuurorganisa ties. De kosten voor deelname aan deze excursie zijn: 7,50 voor niet-leden; 5,-- voor leden; kinderen t.m. 12 jaar betalen 2,50. Mensen in een rolstoel kunnen gebruik maken van een verhard pad. Met een eigen groep op excursie Wie met een groep vrienden of een ver eniging op excursie wil op Neeltje Jans kan daarover afspraken maken met: mevrouw Sloof, tel. 0113 - 69.54.31. Ook bestaat de mogelijkheid speciale kinderexcursies te houden. Neeltje Jans is het waard om ontdekt te worden! En Jakob richtte een gedenkte ken op boven haar graf. Gen. 3520a. Het is een vreugdevolle dag voor Jacob als hij bij Bethel zijn gelofte de Heere betaalt, die hij Hem beloofd had, toen hij vluchtend voor zijn broer Ezau, op weg was naar Paddan-Aram. Omringt door de zijnen neemt hij zijn oliekruikje en giet hij de olie over de steen die hij de Heere gewijd heeft. Tot twee keer toe is de Heere daar aan Jakob verschenen en heeft Hij die plaats voor hem tot een huis Gods gemaakt. Tot twee keer toe heeft de Heere hem daar kennelijk zijn nabijheid getoond. Nu hij hier voor de tweede keer is, en de Heere hem weer een talrijk nageslacht belooft, noemt Jakob deze plaats weer opnieuw Bethel. Jakob's hart vloeit hier over van dankbaarheid als de Heere hem hier opnieuw Zijn trouwe gunst betoont. De moeite en het verdriet dat hij in zijn leven zo menigmaal heeft ondervonden, schijnt nu voorbij te zijn. Weldra meent hij zijn tent te zullen opslaan naast die van zijn oude blinde vader en zullen zij met elkaar nog een gelukkige tijd kunnen beleven. Maar het kan in ons leven soms zo geheel anders gaan dan wij denken. Een paar dagen zijn er voorbij gegaan sinds Jakob in Bethel een gedenksteen heeft opgericht, als zijn huis opnieuw bijeen geroepen wordt. Maar nu is het niet om feest te vieren. Deze keer stijgt er geen danklied op naar de hemel, maar wel een bitter geschrei. Weer wordt er een gedenkteken opgericht, maar deze keer is het een grafsteen. Geen olie wordt er over uitgegoten maar bevochtigt met tra nen want Jakob heeft hier zijn meest geliefde vrouw Rachel moeten begraven. Zij is gestorven nadat ze een zoon ter wereld heeft gebracht. Eens heeft ze in haar opstandigheid tot Jakob gezegd: "Geef mij kinderen! of indien niet, zo ben ik dood." En nu geeft de Heere haar een kind maar dat kost haar het leven. Het baat haar niet al noemt ze hem in haar bittere smart "Benoni", ze heeft een zoon gekregen maar de vervulling van die wens brengt haar de dood. Graven langs de weg. Hoeveel van onze lezers weten er niet van. Grote graven en soms moeten er ook kleine graven wor den gedolven. Ze moeten soms zomaar ineens gedolven worden terwijl wij zoveel van het leven verwachten. Terwijl wij zoveel plannen hebben voor de toe komst komt de roepstem tot ons: sta stil, voor ge verder gaat, graaf eerst een graf voor een de uwen. Wat komt dat soms onverwacht en ongedacht. Zo ging het ook bij vader Jakob. Hij was op weg naar Bethlehem en verheugde zich op een gelukkige tijd, maar onderweg moest hij zijn geliefde vrouw begraven. Wij houden er misschien ook wel te wei nig rekening mee dat er maar een schre de is tussen ons en de dood. Hoe schoon de zon ook moge schijnen, duistere wol ken kunnen haar glans van het ene op het andere moment wegnemen. En als dat in ons leven gebeurt, hoe zullen wij dat dan dragen? Als genade ons vreemd is kun nen we zo opstandig zijn. Het is door genade als we in een weg van tegenspoed en kruis de Heere niet van onrecht beschuldigen. Als we dan met Job aan Gods kant mogen vallen en kun nen zeggen: "De HEERE heeft gegeven, en de HEERE heeft genomen; de Naam des HEEREN zij geloofd!" Daar is Jakob ook geen vreemdeling van want bij Rachels graf noemt hij het kind dat Rachel Benoni heeft genoemd: Benjamin. Niet "zoon der smarten" maar "zoon van mijn rechterhand" zal zijn naam zijn. Door de beproeving heen, komt zijn geloof hier heerlijk openbaar. In Bethel heeft Jakob het verbond ver nieuwd. Daar heeft hij de vreemde goden weggedaan en de oorsierselen begraven. En dan zou je denken dat de Heere hem daar rijkelijk om zal zegenen. Maar de Heere neemt Rachel weg, het dierbaarste dat Jakob heeft.. Maar Jakob noemt zijn kind niet "Benoni" alsof de Heere hem onrecht heeft aangedaan maar "Benjamin" want ook dit kind is hem door de voorzienig heid Gods geschonken. Jakob kan de Heere niet van onrecht beschuldigen als hij bij het graf staat van zijn geliefde vrouw. Hij weet dat de Heere recht is in al Zijn weg en werk en dat het hem daar om niet past om Hem ook maar iets ongerijmds toe te schrijven. Als hij terug ziet op zijn leven dan weet dat hij ner gens recht op heeft. Het geloof dat God Zijn Vader is in Christus, is de fontein waaruit zijn onderworpenheid ontspringt. Hij onder werpt zich niet uit lijdelijkheid omdat hij er niets tegen kan doen maar omdat hij de ondersteunende genade van de Heere mag ondervinden. Omdat hij de nabij heid van de Heere in zijn verdriet mag ondervinden. Daarom kan hij het met Habakuk zeggen: "Alhoewel de vijge boom niet bloeien zal, en geen vrucht aan den wijnstok zijn zal, dat het werk des olijfbooms liegen zal, en de velden geen spijze voortbrengen; dat men de kudde uit de kooi afscheuren zal, en dat er geen rund in de stallingen wezen zal; Zo zal ik nochtans in den HEERE van vreugde opspringen, ik zal mij verheugen in den God mijns heils." Smart en rouw is ons aller deel maar kunnen wij het ook zo dragen? Dat kun nen wij alleen als we het eigendom van Christus geworden zijn. Melissant Ds. J. G. Blom NED. HERV. KERK Beroepen te Dirksland, N. Nooriander te Noordhom en Saaksum; te Driesum, W. Peene, kan didaat uit Arnemuiden. Aangenomen naar 't Harde (tweede predikantsplaats), J. van Doom te Strijen Bedankt voor Hollandscheveld, J. B. Kamp te Val kenburg (Z.H.); voor Wijnjewoude, F. J. van Harten, kandidaat uit Steenwijk. Beroepbaar gesteld J. G. van Loon te Ouddorp. CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Den Helder, H. Fahner te Lutten. >fi GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Alblasserdam, W. Visscher te Amersfoort. 18-70 Volgende week dinsdagavond 18 augustus, wordt in de toren van Goe dereede het tweede zomeravondcon cert georganiseerd door de Stichting Kerkconcerten Goeree-Overflakkee. Het belooft in deze historische ambiance een bijzonder concert te worden. U kunt vooraf (vanaf 19.45 uur) en halverwege het concert genieten van een beiaardbespeling door de vaste beiaardier van de toren van Goedereede, Jan Bezuijen. Hij zal op de prachtige beiaard wer ken vertolken van Bor, Mozart, Schumann, en faure. De kruidentuin naast de toren vormt een ideale luis- terplaats. De ruimte onder in de toren vormt mede vanwege de akoestiek een ideale omge ving voor de uitvoering van kamermu ziek. Hier zullen de musici Albert Moer man en Lucie van Oortmerssen een con cert geven op clavecimbel en fluit. Zij hebben een aantrekkelijk programma samengesteld met composities van J.S. Bach, J.L. Krebs, J.J. Froberger en F.W. Riedt. Op zijn eigen door de clavecim- belbouwer Bom gebouwde instrument zal Albert Moerman de vooral bij orga nisten bekende partita diverse sopra il Corale "O Gott du frommer Gott" BWV 767 vertolken. Lucie van Oortmerssen studeerde fluit aan het Rotterdams Conservatorium bij Raymond Delmoye. In 1978 behaalde zij haar onderwijsakte B en twee jaar later het einddiploma solospel. Zij maakte enkele jaren deel uit van het Nationaal Jeugdorkest. Zij treedt regelmatig solis tisch op in verschillende kamermuziek- ensembles. Samen met haar echtgenoot Albert Moerman vormt zij een fluit- orgelduo. In dit verband geven zij con certen door het hele land en voor de radio. Daarnaast maakt zij deel uit van het Erasmus Fluitkwartet. Albert Moerman studeerde aan het Rot terdamse Conservatorium hoofdvak orgel en piano bij Andre Verwoerd en Elly Salome. In 1978 behaalde hij zijn onderwijsakte B en het einddiploma solospel orgel. Hij volgde interpretatie cursussen bij Piet Kee, Marie-Claire Alain en Luigi F. Tagliavini. In 1979 was hij prijswinnaar op het internationa le orgelconcours te Brugge. Vanaf 1980 heeft hij gedurende 2 jaar bij Marie-Clai re Alain te Parijs gestudeerd. Albert Moerman is organist van het historische kerkje van 't Woudt. Hij geeft regelma tig concerten door het gehele land en voor de radio. De aanvang van het concert is 19.45 uur (beiaard). De toegangsprijs is 10,00. Houders van CJP en 65-i- pas betalen 7,50. -41- Het klonk warm en zonder een zweem van jaloezie of stckeligheid, ofschoon Harkema terdege wist dat Johannes eerst op het huwelijk tegen was geweest. Johannes moest toen ook wat zeggen. Hij maakte er niet veel van. In het publiek te spreken lag hem niet. Na ccn paar woorden in het algemeen liep hij echter op Janna toe, drukte haar wami de hand en zei: „Ik hoop dat jij gelukkig wordt met Hiddo op die schuit". Janna bloosde bij die handdruk. Zij was tot dusver door haar aanstaande schoonvader altijd koel beje gend. Thans voor het eerst had zij de indruk dat zij welkom was. Hiddo's ogen, waarin een zekere spanning was geweest, die bij de hartelijke toe spraak van Harkema nog niet wilde wijken, klaar den op. Zijn vader was goed jegens Janna. Dan kon het hem niet schelen dat hij zctkapitcin moest worden. Riek zag en hoorde het met vreugde. Tot dusver had ze altijd zorg gehad, hoe dankbaar ze ook was dat Johannes Hiddo en Janna aan een schip hielp. Ze had de gedachte niet van zich kunnen afzetten dat hij het alles voor zichzelf deed. Dit schip laten bouwen en in de vaart laten brengen, daar zag hij voordeel in. Hiddo kapitein maken, hij kon nooit beter krijgen. Tegenover die voordelen nam hij Janna op de koop toe als schoondochter. Deze ge-dachte had nieuw voedsel gekregen toen hij er op stond dat zij de fles tegen de boeg van het nieuwe schip verbrij zelen zou, en van haar aandrang dat Janna het zou doen, niets weten wilde. Maar thans was hij recht hartelijk tegen Janna. En zij had ook gemerkt dat hij aangedaan was toen Harkema van 's Hccren zegen sprak. Het draaide bij Johannes toch niet enkel om het geld, durfde zij hopen. Misschien zocht hij toch wel het Koninkrijk. Zij gingen het kantoortje uit. De platte schouw bracht het gezelschap over het Diep. Hiddo en Janna stonden hand in hand achter op de schouw. Daar lag de Juliana, groot en rustig, na haar wilde sprong in hel water. Zij zagen naar hun schip niet trots en nicl vcrkingcn. Toen de Juliana bijna klaar was, moest Hiddo een bemanning zoeken. Hij had er niet veel moeite mee, want er heerste nog steeds slap te in de vaart en het scheepsvolk bood zichzelf wel aan. Voor machinedrijver nam hij een jonge Fries, die op een motorboot van de binnenvaart gevaren had; voor vol-matroos een stevige zeeman met ervaring in de kustvaart; als lichtmatroos een aar dig kereltje van zestien, die voor het eerst het zee gat uit zou, en wiens vader had gevraagd of de kapitein en zijn vrouw een oogje op de jongen wil den houden, vooral in vrccnuic havens. Alleen met een stuurman was Hiddo nog niet klaar. Zijn vader had gezegd: ,,Kijk uit, wie je daarvoor neemt: liefst één wat jonger dan jij, anders heb jij als jong kapitein niet zo gemakkelijk overwicht, en ook een vent, die aan de jongens een goed en geen sicchi voorbeeld geeft". Er hadden zich enkelen aange boden, maar Hiddo vond de ccn te oud en van ilc ander beviel hem het uitzicht niet. Toen Hiddo op een middag aan boord was om toe te zien te zien bij het stellen van de motor, liep hij. uit de machinekamer komend, een jongeman tegen het lijf. „Hé, Lubbert!" riep hij uit. Het was de matroos van de Mathilde. Hiddo vond hel aardig dat zijn oude makker belangstelling toonde voor zijn schip en liet hem alles /icn. Daarna dacht hij dat Lubbert wel weer gaan /ou, maar die bleet tal men en toen hij op het laatst probeerde hein af Ie schepen door te zeggen thit hü nog het een en ander met de werfbaas iiiocsi bespreken, kwam Lubbert wat stuntelig met ccn ver/ock voor ilc tiag. dat hem niet gciiiakkchjk ;itging. Zij hadden het vroeger goed samen kunnen vinden; hij zou graag weer met Hiddo willen varen als dat kon. Zou hij niet; kunnen monsteren op de Juliana? „Ik ben al klaar met mijn matrozen", antwoordde Hiddo, en hij was daar heimelijk blij om, want Lubbert was wel een goed zeeman, maar iemand, die het bij het passagieren zo bont maakte, had hij niet graag aan boord, en zeker niet, nu Janna mee ging varen. „Ik heb mijn stuumiansrang", zei Lubbert. „Verdraaid! Dan heb jij goed je best gedaan, sinds wij elkaar voor het laatst gesproken hebben". Hiddo herinnerde zich dat die ontmoeting in het ziekenhuis geweest was. ,,Zou ik..." vroeg Lubbert hakkelend. „Zou ik... hier stuumian mogen worden?" Hiddo gaf niet dadelijk antwoord. De bezwaren, die zijn vader had genoemd, drukten allebei op Lubbert. Hij was iets ouder en hij zou - tenminste als hij nog zo was als vroeger - een slecht voor beeld geven aan de jongens. Maar was Lubbert nog de oude schuinsniarcheerder? In het hospitaal had hij duchtig spijt getoond dat hij zo had geleefd. Nu ja, in het hospitaal. Toen moest het eind de last dragen. Maar na zijn ziekte had hij in elk geval flink aangepakt: anders kon hij nu geen stuurman zijn. Hij wilde stellig goed. Maar een vos verliest zijn haren wel. doch niet zijn streken. Het risico was grool. Hen vent als Lubben kon hem allerhande lasl bezorgen. Hij neigde er toe hem at'te wij/cn. ..Nee. Lubbert, jö..." ()p dat moment trol hem een vreemde blik van l.iihbert. Ze v\as met hiiter. maar v\el diep teleiir- gesteid. l-'n toen stond Hiddo een gesprek \oor de geest, ilat /ij samen geluid hadden in hei vooron dei \.iii de schoener, waar 1 ubheit /lek te kooi lag, nadat hij op de wacht bij het Fehmarn vuur- schip het opgegeven had. Hij had de jongen wat willen opbeuren, maar Lubbert had zijn overkropt gemoed gelucht over dat meisje, dat hem afge schreven had, en gezegd dat nette meisjes altijd Jan de Zeeman op de keien gooiden, zoals de nette mensen hem altijd met de nek aankeken. En wat kon je dan anders doen dan naar de meisjes van de vlakte te gaan? Hiddo was toen - hij wist zelf niet hoe hij er bij kwam - een beetje vroom geworden. Hij had gezegd dat God een zeeman toch niet in de steek liet. Mooie smoesjes", had Lubbert ge schamperd. En had hij toen geen smoesjes ver kocht als hij nu zijn makker op de keien staan liet? Deed hij dan niet hetzelfde als dat nette meisje, dat haar zeeman afschreef? En zou Lubbert, als hij hem nu afstootte, zich niet opnieuw vergooien gaan, zoals hij zich toen had vergooid? „Hoeveel reizen heb je al gemaakt als stuumian?" vroeg hij, om een beslissing nog wat uit te stellen. .,Ik ben verleden week geslaagd voor mijn exa men, kapitein". Het 'kapitein' klonk Hiddo uit die mond vreemd in de oren. ,,Als stuumian zul je een ander voorbeeld moeten geven aan de jongens dan je vroeger ais matroos gegeven hebt. Lubbert"". ..Ik hoop dat ik dat kan. kapitein"", zei Lubbert bescheiden. Hiddo zat er mee. Hü wou Lubbert wel graag hel pen. Maar als het weer mis ging?,.. Hij krabde zich op hel hoofd, waar het hem jeukte. ..Ik neem je", /ei hij. eindelijk besloten. En als hij nog getwijfeld hati oi' hij wei goed beslist had. tlan met meer loen hij de dankbaarheitl in Lubherls osjen /ag en in /ijn \asie handdruk voekle. (worill vervoli;(l)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3