Raad IVliddelharnis schuwt herhaling van ''Binnenhof' misère Biotoop Services Stellendam Succesvol bestrijder van ongedierte isl Bazar met veel activiteiten in Middelhamis Sjtlameetemaii Kinderen schilderen voor liet Rode Kruis Noteer alvast: Am JÊMMINNAARD VASTGOED Kerkdiensten Ned. Herv. Kerk te Middelhamis in september vaart 'De Veerman' weer naar Rotterdam Bij VW Ouddorp: EXPOSITIE K.M.T.P. Snuffelen in Goedereede Dirkslands Mannenkoor op de pedalen POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDEUiARNIS Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Goeree-Overflakkee B.V. agentschap Absenten Triest, zéér triest Aankoop Kredieten 71e Jaargang X "-flr-i DINSDAG 11 AUGUSTUS 1998 No. 6728 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 471020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 10 oktober aanstaan de organiseert de Gereformeerde Kerk te Middelhamis een grote bazar op het pleintje van de Ford- garage en in en om de kerk aan de Kon. Julianaweg 64 te Middelhar- nis. De bazar begint om 10.00 uur en zal tot 17.00 uur duren. De opbrengst van deze bazar komt geheel ten goede aan het pas geres taureerde dak van de kerk. Tijdens de bazar zult u diverse gezellige kraampjes aantreffen met vele artikelen, zoals bloemen en planten, wenskaarten, creatieve spulletjes, vis, gebak, enz. Ook ontbreekt natuurlijk een grote rom melmarkt niet, alwaar vele bruikbare en vaak nog in prima staat verkerende spul len en boeken te koop worden aangebo den. Voor de kinderen is er een bioscoop ingericht, waar zij onder begeleiding tekenfilms kunnen bekijken. Tevens is er een grabbelton, enveloppen trekken en kunnen de kinderen gesminkt worden. Jong èn oud kunnen zich onder andere vermaken met sjoelen, blikgooien en darten. Verder kan er geraden worden naar de naam van een pop of het aantal Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Te). (0)87)482606 knikkers in de pot. Iedereen maakt kans hierbij leuke prijzen te winnen. Een uitdaging voor de oudere jeugd/ ouderen is het wellicht om een partijtje simultaan te dammen met een ervaren dammer uit de gemeente. Gedurende de hele dag draait er een rad van fortuin. Hierbij zijn aantrekkelijke prijzen te winnen. Uiteraard wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Er is een gezellig terras ingericht. Hier kan men koffie, thee, fris drank, een stuk gebak, soep, een broodje ham/kaas of een broodje hamburger tot zich nemen, of gewoon heerlijk even uit rusten. Wegens werkzaamheden in de Ned. Herv. Kerk te Middelhamis zullen de diensten een aantal weken niet kunnen plaatsvinden in deze kerk. De werkzaamheden betreffen het vervan gen van de elektrische verwarming en de houten vloer. Verwarming en vloer zijn destijds na de kerkbrand van 30 decem ber 1948 aangebracht en zijn nu aan ver nieuwing toe. Het geheel zal vervangen worden door vloerverwarming aan te brengen. De werkzaamheden zullen plaatsvinden vanaf eind augustus tot eind november. Gedurende deze periode zullen de dien sten gehouden worden in de aula van de Christelijke Scholengemeenschap Prins Maurits aan de Kon. Julianaweg te Mid delhamis. De aanvangstijden voor de diensten blijven hetzelfde namelijk om 10.00 uur 's morgens en om 18.00 uur 's avonds. De eerste zondag dat de diensten in de Prins Maurits gehouden zullen wor den is zondag 30 augustus. De afscheidsdienst van ds. L. W. Ch. Ruijgrok zal op D.V. 13 september 's middags om half drie plaatsvinden in de Ned. Hervormde Kerk te Sommelsdijk. Na de zeer succesvolle rondvaarten in mei, organiseert Rederij 'De Veerman' op vrijdag 4 september weer een vaart naar en door het Rotterdamse havenge bied. 'De Veerman' heeft in haar jonge jaren als veerboot gevaren op de Oostzee en haar interieur doet denken aan vroeger tijden. De nostalgische tocht begint om 10.00 uur op het Havenhoofd van Middelhamis en gaat via Haringvliet, Spui, Oude Maas en Nieuwe Maas, door de Rotterdamse havens en dan over de Noord, langs Kin derdijk, Dordtse Kil en Hollands Diep terug naar het Haringvliet, waar de boot om ca. 18.00 uur weer op het haven hoofd hoopt aan te leggen. Er is genoeg ruimte voor iedereen om binnen te zitten, maar met mooi weer is het ook mogelijk om aan dek te vertoe ven. Aan boord is een goedgevulde bar/keu ken om de inwendige mens te verster ken. De rondvaart kost 50,- per persoon. Kinderen tot 12 jaar 30,-. Kaartverkoop bij VVV/ANWB Over- flakkee. Kade 9, Middelhamis. Telefoon (0187)484870. De rondvaart gaat alleen door bij vol doende deelname. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO REPORTAGE - FOTOORAFtE C=l C3 CU C=2 '^l OUDDORP- Waatst/aal35-Tehtoon (0187)6S1612/Fax683734 RENESSE-Frintahop-Hogezoom 172-TatefDon (0111)462400 Toen de raad van Middelhamis in z'n vergadering van donderdag avond met nogal wat misbaar sprak over de dreiging dat het exploitatieverlies van het Werk voorzieningsschap "Binnenhof' ook dit jaar weer uit de hand gaat lopen, schreeuwde de raad welis waar vóór er geslagen werd, maar 't zal de gemeentebestuurders niet weer gebeuren dat ze willoos ter slachtbank worden geleid. Dekking van de "Binnenhof' tekorten heeft in een reeks van jaren miljoenen gekost en met nog'es vier miljoen werd de "Binnenhof' lening gesaneerd, maar nu voor dit jaar alweer een exploitatiete kort van 800.000,- meer dan de begro te 170.000,- dreigt, hees de raad de stormbal en werd alarm geslagen, zó mag het niet doorgaan. Het enige licht puntje kwam van wethouder Tigchel- man; in de junimaand was 170.000,- ingelopen."Wat zorgelijk", vond het de heer Van de Ketterij, weliswaar heeft het bedrijf een egalisatiefonds aangelegd "maar als dat moet worden aangespro ken, komen we volgend jaar in de pro blemen". Het bleek ook de zorg van de heer C. Hameeteman. "Het licht heeft op groen gestaan, maar lijkt nu weer op rood te springen", voorzag de RPF-vertegen- woordiger, precies de teneur die ook de heer Van de Berg (VDB) aanbracht: "Het leek de goede kant op te gaan, maar deze cijfers doen de zorgen weer toene men" en ijdel vond de heer Van de Berg de hoop dat het er eind dit jaar zoveel beter uit zal zien. Dat het zó niet langer kan moest dan ook zijn conclusie zijn: "we kunnen niet bij blijven springen". Over "behoorlijk wat zorg" sprak ook mevrouw Van Eek (CDA), zoals ook mevrouw Van de Nieuwendijk (Lijst Hoogzand) kenbaar maakte: "Elk raads lid op Goeree-Overflakkee kent die zorg", weet ze en met name op een bestuurlijke herstructurering drong ze aan. De "Binnenhof' zorgen bleken door het college geheel te worden gedeeld, liet wethouder Slootweg weten; het mag en kan niet zo zijn dat de gemeente in ern stige financiële problemen raakt door de negatieve uitkomsten van het "Binnen hof', vond hij en dat was taal die de raad begreep; 't zal niet wéér mogen gebeu ren. Daarom wordt eraan gewerkt het risico van het open eind resultaat weer voor rekening van het Rijk -, en niet lan ger voor rekening van de gemeenten te brengen. Overigens zijn het voorname lijk externe factoren als vermindering van de rijkssubsidie die het exploitatie- cijfer over 1998 nadelig beïnvloeden. De raad is alert, dat mag gezegd. Drie, en tenslotte vier absenten waren te melden. Mevrouw Trompper, de heren Van Oostenbrugge en Doorn waren afwezig en mevrouw Zoomers moest de vergadering verlaten omdat ze zich niet lekker voelde. De vergadering was toch wat beladen; het was de laatste reguliere raadsvergadering door burgemeester Sleurink gepresideerd; ze vertrekt per eind deze maand om zich met haar echt genoot, in ruste, in Ommen te vestigen. Toen het ergens in de vergadering over bloemendijken ging nam wethouder Slootweg de gelegenheid waar de 'dijk' van een voorzitter een boeket bloemen aan te bieden; een tikkeltje emotie is toen bij de voorzitter niet uitgebleven. Het officiële afscheid komt er nog aan maar nu al liet ze weten het burgemees tersambt in Middelhamis met buitenge woon veel genoegen te hebben vervuld. De agenda bevatte een voorstel waarvan de uitkomst de verantwoordelijk wethou der de heer Tigchelman nogal droef heeft gestemd, niet gespeeld -, maar echt in mineur. Over het voorstel tot realisering - a ƒ25.000 - van een skatevoorziening voor de grotere jeugd, ging het. Dat wordt gerealiseerd op het parkeerterrein bij de Staver en geen verdere betekenis moet worden gehecht aan het feit dat de voorziening vlakbij het politiebureau komt, want nee, de raad associeert de aanwezigheid van de jeugd niet persé met de aanwezigheid van overlast. Wel zal het voor de omwonenden van het Rubensplein plezierig zijn dat de oudere jeugd zich - hopelijk - bij de nieuwe skatebaan zal gaan concentreren, maar bitter is het de wethouder tegengevallen dat de omwonenden ook 'nee' hebben gezegd tegen het voornemen op het Rubensplein twee kleine skate-voorzie- ningen te maken voor kinderen van 6 tot 12 jaar; ze hebben bezwaar aangetekend en dat, zei de heer Tigchelman, terwijl het plein voor het bergen van spcelvoor- zieningen is bedoeld en de skate-voor- zicningen zo ver mogelijk van de wonin gen vandaan zouden worden gehouden. "Als daar dan nog bezwaar tegen bestaat waar mogen de kinderen dan nog wél spelen?" vroeg wethouder Tigchelman zich af; triest, zeer triest, vindt hij deze ervaring. En de raad heeft nog wel de Beleidsnota Speelruimte Middelhamis vastgesteld. Voor de twee kleine skate- voorzieningen zal een bouwvergunning nodig zijn en die lijkt door ingediende bezwaren van de omwonenden moeilijk haalbaar te zullen zijn: "Een smet op onze Speelnota", betreurde de heer Tigchelman; helaas. Dat vond ook de heer Dillingh (CDA), ook hij vreest dat de jeugd van 6 tot 12 jaar wéér tussen wal en schip terecht zal komen. Voor een bedrag van 157.000,- werd - via Fonk Makelaardij - het pand Spui- plein 6 te Middelhamis aangekocht, alleen mevrouw Van de Nieuwendijk verklaarde zich daartegen omdat ze niet weet wat de gemeente nu eigenlijk voor heeft met het Spuiplein-gebied. Geen onlogische gedachte trouwens want die vraag leefde bij de gehele raad. Binnen nu en een jaar, zo heeft wethou der Slootweg beloofd, zal de raad een visie worden voorgelegd. Een krediet van 285.000,- werd gevo- teerd voor de aanleg en de uitbreiding van de begraafplaats te Stad aan 't Haringvliet. De uitbreiding voorziet in zevenhonderd nieuwe graven. De be graafplaats lijkt dan tot het jaar 2047 toe reikend te zijn. De toestand van de grondkering langs de Kerkgracht te Nieuwe Tongc wordt desolaat genoemd. Er werd een krediet van 47.000,- uitgetrokken om een nieuwe kering aan te brengen, milieu vriendelijk, bestaand uit donkergroene glasvezel versterkte cementplaten en hardhouten palen. Overigens worden de eenden als de boosdoeners aangewezen van het uitspoelen van de grond. Het al in februari 1997 genomen, en inmiddels vervallen voorbcreidingsbe- sluit voor de bouw van 17 recreatiewo ningen en een behccrderswoning langs de St. Pietersweg, Klinkerlandsedijk en Zeedijk te Battenoord werd opnieuw vastgesteld. Op aandringen van Gedepu teerde Staten werd met de toekomstig exploitant de heer P. A. E. A. Snijder uit Brielle een overeenkomst aangegaan die verbiedt dat de woningen permanent bewoond zullen worden. Vincent, gereed om hel ongedierte Ie lijf te gaan. Z'n kantoor is gevestigd in de 'oude pastorie' aan de Voorstraat te Stellendam. Voor een grote verscheidenheid van ongedierte dat ongenood en ongehinderd in woningen, schuren en opslagplaatsen rondsnuffelt zijn boze tijden aange broken sinds zich in Stellendam, op Voorstraat 92, "Biotoop Services" gevestigd heeft. In het kantoor waarin de 25 jarige Vincent Otten resideert worden de wanden niet bedekt met kleurige vakantiepos ters of kunstuitdrukkingen, maar met verzamel- kaarten met enge, griezelige beestjes, ongedierte. Volgens de geldende definitie vallen onder het begrip "ongedierte" - de categorie waaraan Vincent de oorlog heeft verklaard -, "alle diersoorten die het milieu, dan wel de gezondheid en/of de veiligheid van de mens en z'n dieren direct of indirect bedreigen, en tevens alle diersoorten die schadelijk zijn en in grote aantallen voorkomend, hinder veroorzaken". De middelen zijn ligitiem, de oorlog fel, niet het ongedierte, maar Vincent Otten gaat die winnen, hij heeft de strategie onder de knie en z'n bedrijf is zelfs gecer tificeerd, een professional is'ie dus, een die genadeloos toe kan slaan. Vlooien, wespen, muizen, ratten, mollen, kakkerlakken noem maar op, 't zijn er zomaar een paar die het de mens en z'n dieren knap lastig kunnen maken en hem grote schade kunnen berokkenen. Houtworm en boktorren vreten daken en binten door en niemand heeft ooit bestrijder Otten gemaand dat'ie al die lieve diertjes met rust zou moeten laten. Zelf is hij trouwens een groot liefhebber van de natuur, met groot respect voor alles wat leeft en bloeit, maar er zijn grenzen. Wanneer die worden bereikt komt Biotoop Services graag in aktie en rijdt de bus met bestrijdingsmid delen voor en trekt Vincent Otten z'n strategisch plan. Zo weinig mogelijk middelen en altijd het verantwoorde mid del, is zijn credo en altijd de grote zorg dat geen kinderen met die middelen in contact zullen komen. Wie zal zeggen hoe 't zo bij hem gekomen is, de liefde voor juist dit vak. Vertegenwoordiger is hij eerst geweest maar rattenvanger te worden leek hem zoveel interessanter en daar heeft hij zich dan ook op toegelegd. Op bestrijding en op wering, want ook dat laatste gebeurt, zoals het weren van duiven van daken die door de duivenpoep worden aangetast. De oorlog is soms fel, zeiden we en dat klopt, want onge dierte kan zeer hardnekkig zijn en geeft zich niet zomaar gewonnen. Als de bestrijding van een muizenplaag niet rigoreus en deskundig wordt aangepakt zouden ze zelfs resistent kunnen worden en dat geldt zeker niet alleen voor muizen. Bestrijding vereist een niet aflatende aandacht om te voor komen dat het ongedierte dat verdwenen lijkt niet weer plot seling de kop opsteekt. Wespen zijn daar sterk in, en kak kerlakken waarvan de populatie explosief uit kan breiden. Biotoop Services heeft de geëigende middelen en de kennis paraat om ze een slag vóór te zijn. Voor wie meent de hulp van het bedrijf nodig te hebben het telef. nr. 492827, fax 492620. Een aardige kerel trouwens, die Vincent Otten, geboren in Zwijndrecht, maar inmiddels helemaal v.'eg van Flakkee vanwaar hij nooit meer weg hoopt te gaan. En inderdaad, allerlei hinderlijk ongedierte dat het wonen er minder aangenaam zou maken weet hij met geëigende mid delen uit de weg te ruimen. Vanaf 5 augustus is er in het VVV kan toor van Ouddorp een expositie te bezichtigen over de KMTP. De Konink lijke Maatschappij Tuinbouw en Plant kunde. In het jaar 1872 namen een Amsterdamse apotheker en een huisarts het initiatief dat leidde tot de oprichting I van deze vereniging. I Nu, anno 1998, telt de vereniging ruim i 150 afdelingen verspreid over het hele land met een ledental van globaal 57.000. Ook Goeree-Overtlakkee heeft een ver- eniging met een goede gevulde agenda met activiteiten, zoals bloemschikken, manden vlechten, tuin reizen. j De KMTP hoopt in de toekomst door I haar activiteiten een stimiulerende bijdra- ge te blijven leveren aan iedereen die I zich met bloemen en planten bezig hou- I den. Heeft u intercs.se in de expositie en de vereniging, kom dan de komende weken naar Ouddorp. Tot 1 september i vindt u daar alles over heden, verleden en i toekomst van de vereniging de KMTP. Op donderdag 13 augustus a.s. is er weer een snuffel- en curiosamarkt in Party j Centrum 'Oostdam' aan de Jongkoen- i straat te Goedereede. Te koop zijn onder andere huishoudelij- j ke artikelen, munten, postzegels, sie- raden, horioges, klokken, enzovoort; het is te veel om op te noemen. De markts is geopend van 9.00 tot 15,00 uur en de toegang is gratis. Voor tafclhuur kunt u contact opnemen met tel. (0181) 214544. DEN HAAG - Op vrijdag 21 augus tus gaan in het atrium van de Haag se Hoge School ruim vijftig kinde ren uit Zuid-Holland schilderen voor het Rode Kruis. Zij doen dat in het kader van de sluiting van het Provinciaal Bureau Zuid-Holland van het Rode Kruis. Na 1 januari vindt ondersteuning van vrijwilli gers plaats vanuit 13 regiobureau's in Zuid-Holland. i Uit elk van de regio's van de nieuwe i ondersteuningsunits zijn een vijftal kin- deren van 10 tot 12 jaar uitgenodigd om een schilderij te maken. Het te vervaardi- i gen kunstwerk krijgt een afmeting van 100 x 130 cm. Alle schilderijen hebben als thema "Het Rode Kruis en wij in de 'I volgende eeuw'. De kinderen worden bij hun aktiviteit begeleidt door de Voor- I burgse kunstenares Saskia van Dijk. Zij zal samen met de kinderen werken aan een eigen interpretatie van een regio- groep rond het gegeven thema. De schilderactiviteit staat niet op zich zelf. Alle plaatselijke afdelingen van het Rode Krufs in Zuid-Holland hebben toe gezegd dat zij een geldbedrag zullen reserveren voor het schilderij van hun regio. Het geld, dat op deze wijze bijeen wordt gebracht, zal op korte temiijn wor den besteed aan een aantal nog te selec teren hiilpproJcL-tcii. VoiT al deze projec ten geldt, dat het moet gaan om hulpver lening aan kinderen en/of jongeren bin nen Zuid-Holland, die sociaal en licha melijk problemen hebben om normaal te kunnen functioneren. Via deze alternatie ve 'kinderen voor kinderen'-actie hoopt het Zuid-Hollandse Rode Kruis op korte termijn acute nood onder minderjarigen in Zuid-Holland te kunnen lenigen. In september zal een deskundige jury een prijs beschikbaar stellen voor het mooi ste schilderij. Tijdens deze prijsuitrei king zullen de schilderijen overhandigd worden aan vertegenwoordigers uit de verschillende regio's. Van Goeree-Over flakkee nemen deel: Saskia Hameete man, Miranda Witte en Nicoline Klep per. Het Dirkslands Mannenkoor gaat zich op zaterdag 5 september op een voor hun bijzondere manier inzetten. Niet de stem banden die het hele jaar door geoefend worden, onder leiding van dirigent Frans Cornet, moeten het ontgelden. De inspanning moet nu met de benen ver richt worden tijdens de gesponsorde fietstocht van de Rabobank. Het bestuur van het mannenkoor ver wacht dat veel van hun leden, met huis genoten, familie en vrienden aan de fiets tocht deelnemen. Een goede lichamelijke conditie ondersteunt de stcmvomiing bij het zingen. Deelnemers kunnen zich vóór 20 augus tus opgeven bij de tweede voorzitter, Han Aarnoudsc. tel. 603646.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1