'i^sa ix^^i Als 'rolstoeler' op pad... De weg kwijt, het bad In Ouddorper Eef Grinwis schiet met Goeree 870 precies in de roos Maanvis aangevoerd Haringvlietoversteek 1998 (010)2741135 Ochtendwandeling over de Kop van Goeree Politie 24-uur5 telefoon: Uitslag prijsvraag Orgelconcert in de Nieuwe kerk te Zierikzee Fietstocht door Ouddorps dreven AJL,^MINNAARD ^"^^VASTGOED 71e Jaargang VRIJDAG 7 AUGUSTUS 1998 No. 6727 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Red.aktTe enadminrstifatie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 47 1020. Hdofdredakteur:,A- J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 485736 '-^ ^•'^- -" CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58, Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Familie of vrienden bezoeken, boodschappen doen of naar een vergadering gaan, het lijkt alle maal zo eenvoudig. Voor de meeste mensen is het dat ook. Voor men sen met een handicap kan het ech ter een hele onderneming zijn. 'Even' in de auto stappen of de bus nemen is er voor hen niet bij. Als 'rolstoelers' erop uit willen, dan moeten zij van alles regelen en vaak vele obstakels overwinnen. Een 'uitstapje' naar Hellevoetsluis Joop Akkerhuis woont in Zevenkamp (Rotterdam) en is reuma-patiënt. Om zich te kunnen verplaatsen maakt hij gebruik van een electrische rolstoel. Dit voorjaar was er in Hellevoetsluis een bijeenkomst van het Regionale Platform Consumenten Platform Rijnmond (RPCPR). Als bestuurslid van dit plat form wilde Joop de bijeenkomst graag bijwonen. Volgens de voorschriften van het Rotter damse Vervoer op Maat 'boekte' hij een rit met een rolstoelbusje en aansluitend, bij de firma Niemantsverdriet, een retourtje Spijkenisse-Hellevoetsluis. Joop werd keurig op de afgesproken tijd opgehaald, maar pas zo'n drie kwartier later (ook andere mensen moesten nog opgehaald worden) vertrok het busje naar het overstappunt in Hoogvliet. Een overstappunt markeert de regiogrens. Vandaar neemt de firma Niemantsver driet - in opdracht van de gemeente Spij kenisse - de touwtjes in handen. Een beetje omslachtig, maar tot zover geen schokkende gebeurtenisen. De echte schok kwam voor Joop pas toen de chauffeur zijn bonnenboekje tevoor schijn haalde en een rekening van vijfen zestig gulden overhandigde. En weer terug... Op de terugreis vroeg hij de chauffeur om hem af te zetten op het metrostation Zuidplein. Zo kon hij nog even wat boodschappen doen. De reis verliep voorspoedig en toen ook de boodschap pen gedaan waren 'rolde' Joop naar de lift van het perron. Daar werd hij echter geconfronteerd met een defecte lift. Een metroritje zat er dus niet in. Na lang zoeken vond hij een voor hem toegankelijke telefoon waardoor hij Vervoer op Maat weer kon bellen. De centrale beloofde hem om binnen twee uur bij hem te zijn. Geadviseerd werd wel om deze wachttijd op de afgespro ken plaats te blijven, zodat de chauffeur hem zou kunnen vinden. Na anderhalf uur werd Joop opgehaald en kon de reis naar huis - nog wel even via Hoogvliet en Schiedam - beginnen. Te veel obstakels voor te veel mensen Joop is slechts een van de vele mensen die dagelijks problemen ondervinden omdat ze in een rolstoel zitten, Stoepjes, opstapjes, defecte liften, ontoegankelijke telefooncellen. Voor een rolstoelgebrui ker zijn het ware nachtmerries. Het openbaar vervoer is vaak slecht of helemaal niet toegankelijk. Het Gemeen telijk Vervoer voor Gehandicapten houdt op bij de gemeentegrenzen. Zo'n vier jaar geleden werd de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG) ingevoerd. Nog steeds kan er echter nog heel wat aan het vervoer voor gehandi capten verbeterd worden. Ook mensen met een handicap moeten kunnen deel nemen aan het dagelijkse leven. THEMADAG Het RPCP-Rijnmond, het Provinciaal Samenwerkingsorgaan Gehandicapten (PSG) en de Stichting R'go uit Rotter dam organiseren op donderdag 15 okto ber een thema-middag rond het vervoers probleem voor gehandicapten. De bij eenkomst zal p'aatsvinden in 'De Zuid wester', P. J. Bliekstraat in Spijkenisse. Een nadere aankondiging zal in de locale kranten geplaatst worden. op zaterdagmorgen 15 augustus a.s. wordt door de werkgroep Missionaire Gemeente voor de vroege vogels een ochtendwandeling georganiseerd. Het is een wandeling over de Kop van Goeree, langs de kust. Juist 's morgens als alles nog rustig is, valt er al wandelend veel te genieten van de rijke natuur op de Kop van Goeree. De wandeling begint om 6.00 uur 's morgens bij de Gereformeerde Kerk van Ouddorp (ingang parkeerplaats 'cen trum'). Verzamelen tussen 5.45 en 6.00 uur. Geadviseerd wordt om goed schoeisel te dragen en de kleding aan te passen aan de weersomstandigheden. De tocht is circa 20 km lang. Om circa 10.00 uur zal de tocht eindigen bij de Gereformeerde Kerk te Ouddorp; na afloop staat er kof fie of een glaasje fris klaar. De deelname is gratis. Bij de uitgang van de kerk staat een bus; een kleine bijdrage ter bestrijding van de kosten wordt zeer op prijs gesteld. Iedereen is van harte uitgenodigd om deel te nemen! Door de SL 45 is vorige week een maan vis aangevoerd aan de Vismijn te Stel- lendam. De vis werd gevangen bij de Noordhinder, de afmeting bedroeg 65 bij 45 cm. De maanvis komt in onze wateren maar sporadisch voor, al worden elke winter wel wat jonge exemplaren aangetroffen. Maanvissen komen in alle oceanen voor en kunnen tot op grote diepte fourageren. OUDDORP - In de veronderstelling met een leuk fietspad van doen te hebben, fietste maandagmiddag een 71-jarige man uit Piershil een oprijlaan van een woning aan de Oude Nieuwlandseweg op. Na er eerst een rondje omheen gere den te hebben, reed hij pardoes met fiets en al het zwembad in. Een schilder die bezig was met werkzaamheden aan de woning en getuige was van deze escapa de, kon het slachtoffer snel uit het zwem bad halen. Visser Visser Zoals reeds eerder aangekondigd wordt ook nu weer de Haringvlietoversteek georganiseerd. Deze zwemtocht aan de binnenzijde van de Haringvlietdam is drie kilometer lang en start aan de Helle- voetse kant nabij het clubhuis van de catamaranvereniging Hellecat. Albert Heijn (Ouddorp) en Happy Music (Sommelsdijk) maken het mogelijk dat de deelnemers op het eindpunt (de jacht haven Marina Stellendam) worden opge haald en op comfortabele wijze naar het startpunt worden gebracht. De start zal op zaterdag 22 augustus om 14.00 uur plaatsvinden. Als de deelnemers na hun zwemtocht in de Stellendamse jachthaven Marina Stel lendam aankomen zullen zij een herinne ringsvaantje namens Het Meubelcentrum (Stellendam) in ontvangst mogen nemen. Wie aan deze zwemprestatietocht wil deelnemen, kan zich nog tot en met woensdag 19 augustus a.s. inschrijven. Inschrijfformulieren kunnen worden afgehaald bij VVV Ouddorp en aan de kassa van zwemcomplex 't Zuiderdiep te Stellendam. Deelname kost 10,-. Voor meer informatie kunt u terecht bij bovenstaande adressen of Jan Snocy, Vrijheidsweg 1, 3253 LS Ouddorp. tel. (0187)683456. GEMEENTE GOEDEREEDE Portiers houden man met vuurwapen aan OUDDORP - In de nacht van dinsdag op woensdag hielden twee portiers van een horecagelegenheid aan de Boompjes een 19-jarige man uit Duitsland aan omdat hij een vuurwapen bij zich had. Toen de man de gelegenheid wilde betre den via een detectiepoort ging een luid signaal af. Hij weigerde echter zijn zak ken leeg te maken en ging weg. Toen hij even later terug kwam kon hij wel naar binnen omdat het alarm niet ging. Een 22-jarige man uit Stellendam had hem even te voren echter een vuurwapen in een fietstas zien doen. Hij lichtte de por tiers in. Toen de portiers constateerden dat dit inderdaad zo was hielden zij de Duitser in de zaak aan. Na komst van de politie bleek dat het om een zeer echt lij kend imitatiewapen compleet met patroonhouder en patronen ging. Zij namen het wapen in beslag en de ver dachte mee naar het bureau voor een nader verhoor. - Pinken op de Scharrezeeweg - STELLENDAM - Dinsdagavond rond 21.30 uur liepen twee pinken in de berm en op een perceel met jonge aanplant bij de Scharrezeeweg nabij de Halsweg. De politie joeg de dieren een dijkperceel op. Het werd niet duidelijk van wie de die ren nu waren. - Eerlijke vinder - GOEDEREEDE - Een 40-jarige vrouw uit Ouddorp ontmoette dinsdagmiddag een eerlijke vinder. De vrouw had in Ouddorp bij het uitstappen uit de auto een enveloppe met 700,— verloren. Deze werd door een 26-jarige man uit Goedereede gevonden op de Diependorst en meldde dit bij de politie. Met het vin dersloon en een enorme bos bloemen haalde de vrouw haar enveloppe weer op. - Te lang - STELLENDAM - Dinsdagavond rond 23.00 uur werd een 25-jarige man woon achtig in Melissant staande gehouden omdat hij met een tractor 3 onverlichte, zwaar beladen aanhangwagens voorttrok op de Damweg. De totale lengte van het samenstel bedroeg 32,70 m en de maxi male hoogte was 4,19 m. De wagens waren ieder beladen met 20 balen hooi. het transport werd in delen, onder bege leiding, naar de dichtstbij gelegen bestemming voortgezet. De eigenaar kan een proces-verbaal tegemoet zien. GEMEENTE MIDDELHARNIS - Onenigheid - MIDDELHARNIS - Dinsdagavond rond 22.30 uur ontstond aan de Oosthavendijk onenigheid tussen een 38-jarige Helle- voeter en de 53-jarige havenmeester, afkomstig uit Middelhamis. Naar het oordeel van de havenmeester voer de Hellevoeter met twee vrienden te hard door de haven. Toen de havenmeester hier iets van zei, gaf de Hellevoeter wat extra gas en voer richting de sluizen. De havenmeester deed hierop de sluizen voor de neus van de Hellevoeter dicht. Hierop ontstond onenigheid wat gepaard ging met duw- en trekwerk. Nadat de ter plaatse gekomen politieagenten bemid deld hadden kon de Hellevoeter door de weer geopende sluizen vertrekken en was de havenmeester ook tevreden. De uitslag van de prijsvraag, die het Museum Ouddorps Raad- en Polderhuis tijdens de verenigingsmarkt op 1 augus tus j.l. heeft gehouden, is als volgt: 1. Zak sputum flesje; 2. Eiermaatring; 3. Telraam; 4. Knopenpoetsplank; 5. Slijpplank; 6. Haarspit; 7. Breukband: 8. Disteltang; 9. Suikergoedplankje; 10. Wasbord Helaas heeft niemand alle tien de objec ten goed geraden. De heer H. van Asscn- derp uit Rozenburg had de meeste ant woorden goed en ontvangt van on.s een cadeaucheque. Namens het bestuur profi ciat! v/eer een casco bijna gereed. Vanuit Ouddorp gaat het naar Hellevoetsluis om gespoten -, en naar Stellendam om (bij Van Veen) van een fraai interieur te worden voorzien. In Ouddorp wordt daarna de motor en overige techniek ingebouwd. Ouddorper Eef Grinwis, een van de drie zonen van Pieter Hugo Grinwis, is opgegroeid op het nog puur Ouddorpse akkerbouwterritoir van zijn vader. De schurvelingen zijn hem tot speelterrein geweest en van Eef zou je hebben gedacht, dat hij zich, net als zijn vader, met de bloemzaadteelt bezig zou hebben gaan houden, dat hij in elk geval zijn boterham aan de Ouddorpse grond zou onttrekken, maar het is anders gelopen, héél anders. Eef bouwt boten. Zomaar één had hij er willen bouwen, want na de Technische Schooi in Middelhamis en tijdens zijn vijfjarige avondstudie Werktuigbouwkunde aan de MTS had hij bij Scheepswerf Boele en GM Yachting gewerkt, en toen was het idee gere zen. Een eigen schip zou toch wel mooi zjin, niet zomaar een notcdop, maar een mooie en vooral stoere boot, zo een die wel meer mensen zich zouden begeren. Zijn eigen verlangens heeft hij voorlopig op de achtergrond geplaatst, want Eef is ze voor anderen gaan bouwen en dat is een beetje wonderlijk gegaan, via een vakantiebezoek aan Frankrijk. Daar heeft hij gespioken met de vader van scheepsarchitect Olivier F. van Meer en daar zijn meer gesprekken uit voort gekomen, ook met de scheepsarchitect die voor Eef een ont werp heeft getekend. Het werd de Goeree 870 waarvan er inmiddels 42 zijn gebouwd; een vaarimpressie heeft prominent in het julinum- mer van de Waterkampioen gestaan. Eef had zijn verlangens aldus kenbaar gemaakt: "een stoer, staelen steepje, niet te groot, met een degelijke klassieke uitstraling." Woensdag is zijn vierde aan de Deltahaven te water gelaten. Het meet 8.70 meter maar een 12 meter versie is getekend. In de geschreven vaarimpressie wordt de boot voor alles eigenzinnig genoemd, maar er bestaat voor lijn en vaareigen- schappen alle waardering, voor de motorboot als voor de motorzeilerversie, want ook in die uitvoering is de Goeree 870 leverbaar. De 34-jarige Eef heeft nogal aanloopkosten gehad, ook een loods heeft hij gekocht, maar zijn 'uitdaging' lijkt te gaan sla gen, zijn jachten zijn vlot van stapel gelopen en nu ook het demojacht is verkocht, nu heeft hij wat meer financiële ruim te gekregen. De schrijver van de vaarimpressie heeft Eef een grote dienst bewezen, toen hij schreef "Tk moet me wel sterk vergissen, wil de Goeree 870 geen schare trouwe fans veroveren. Want kijk nog eens goed naar de boot: daar wil je toch best mee gezien worden? Anders dan anders, eigenwijs 'klassiek', opmerkelijk en hij biedt meer dan een vergelijkbaar motor- of zeiljacht in deze lengte. Op ruim water onder zeil, op de bin nenwateren als motorboot waarbij maar weinig plaatsen onbereikbaar zullen blijken." Foto uil de Walerlcampioen, de Goeree 870 als motorzeiler. Taxatie nodig, uuu woning verkopen, een woning aankopen, bel ons! Fonk Makelaardij Op dinsdag 11 augustus om 4.00 uur 's middags, geeft Jan de Viet uit Tholcn een concert op het Kam van der Meulen- orgel in de Nieuwe Kerk te Zierikzee. Jan van der Viet studeerde aan de con servatoria van Arnhem en Utrecht orgel bij o.m. bert Matter en Jan Welmers en klavecimbel bij Kees Rosenhart. Tevens studeerde hij enige jaren orgel bij Stephen Taylor te Utrecht. Hij is als organist verbonden aan de Herv. Kerk te Steenbergen, de Grote- of Gertrudiskerk op Bergen op Zoom en de Gereformeerde Kerk te Tholen. Hij onderhoudt een lespraktijk te Tholen. Op her programma voor deze middag staan: Sonate Opus 65 nr. 2 van F. Men delssohn Bartholdy, Andante mit Varia- tioncn van dezelfde componist, Modera to uit Drci Tonstücke tur die orgel van Niels W. Gade, Intermezzo uit Sonate opus 98 nr. 4 van Joseph Rheinberger, twee Choralvorspicle uit opus 122 van Joh. Brahms en tot slot Prelude en Post- lude van Charles Stanford.Er wordt voor dit concert geen entreeprijs gevraagd, maar bij de uitgang wordt een kollcktc gehouden. Het laatste concert in deze serie, die georganiseerd is door de Orgclconmiis- Mc Nieuwe Kerk Zierikzee. is (ip wocns- daü 1') augustus om 20.00 uur. Vanuit de Gereformeerde Kerk van Oud dorp wordt op woensdagavond 11 augus tus a.s. een fietstocht georganiseerd die de deelnemers door het fraaie landschap van de Ouddorpse omgeving voert. Onder aanvoering van ter plaatse beken de leden van de Werkgroep Missionaire Gemeente of aan de hand van een te ver strekken duidelijke routebeschrijving vertrekt men ongeveer om 19.00 uur vanaf de ingang (aan de parkeerplaats 'centrum') van de Gereformeerde Kerk. Na ruim een uur fietsen staat er bij terug komst in de kerk een kopje koffie of een glaasje limonade klaar en is er gelegen heid om nog wat na te praten. De deelname is gratis. Bij de uitgang van de kerk staat een bus; een kleine bijdrage ter bestrijding van de kosten wordt zeer op prijs gesteld. Iedereen wordt van harte uitgenodigd deel te nemen! Kinderen onder begelei ding. REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 Rotterdam-Rijnmond district De Eilanden Basiseenheid Goeree-Overflakkee VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VTOEO STXn»0 - HEPOR7AQE - FOTOaRAFlE czi tzzi c=j cz] ^^^^^^^^1 tzz] CU CZ3 c:n cm cu en en C3 I OUDDORP - WBStetnwt 35 - Telefoon (OIBT} 6818121 Fax 683734 RENESSe - Pnntsftop - Hogazoom I ?2 - Tahfoon 0111} 462400 Irene Struiik, beëdigd makeiaar/taxateur Voorstraat 44, 3245 BH Sommelsdi|k Tel (0187)46 72 72 Goeree-Overflakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelhamis Tel. (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1