EIIIVIIDEII-niEIJWS Overdenking Helder water EJ De Kwade Hoek: genieten van puur natuur! uit de Heilige Schrift Afscheid mevr. Sleurink-Rabbinge als burgemeester Middelharnis Bandje van zang en orgelavond in Visafslag HET rjKUkVENSTER HOE MaaK IK Pimnsaas daiKomaiuua Inzamelen goederen Wegens vakantie zijn wij gesloten VERVOLGVERHAAL Vrouwvolk aan boord •h,?^, Deze vraag- en antwoordrubriek staat geheel ten dienste van de lezer die er kostenloos gebruik van kan maken. Uw vragen op velerlei gebied kunt u sturen aan: Redactie Eilanden-Nieuws, Postbus 8,3240 AA Mid- delharnis, met in de linkerbovenhoekVragenrubriek' vermeld. De vra gen worden door deskundigen beantwoord en zullen binnen enkele weken na de inzending compleet met antwoord in deze rubriek worden gepubliceerd. MMllfl HOtO VEaUtN miPEN BEi'mnoEN Bespotting en leedvermaak van 10 t/m 24 augustus Autobedrijf Jan van Dijk K. Norel -37- 2e Blad VRIJDAG 31 JULI 1998 No. 6725 Blik op kerk en samenleving Cj - Tante Pos - Service-vermindering - Monopolie-positie "Is de post al geweest?" Die vraag wordt vrijwel dagelijks in duizenden gezinnen gesteld. Het ziet er naar uit dat die vraag in de toekomst nog vaker zal klinken. En vooral nadat jongeren, en zeker ouderen, die snakken naar een brief of een kaart, vele malen tevergeefs op de deurmat zul len kijken of naar de brievenbus zullen lopen. Immers, particulieren zijn er door de PTT op voorbereid dat ze de post later zullen ontvangen dan ze tot dusver gewend waren. De post bij de koffie is er in de meeste gevallen niet meer bij. Je mag in je handjes knijpen als ze voor de middagmaaltijd bezorgd wordt. Wat mij betreft zal er niet zo veel veran deren, want ik ben al jaren gewend aan een postbezorging rond het middaguur. Nu, in de slappe periode, horen we soms de brievenbus inderdaad tijdens de koffie klepperen, maar dat is een uitzondering. Toen ik daar een tijdje geleden eens naar informeerde, kreeg ik ten antwoord: "Ja, u treft het slecht, u zit precies in de laat ste route van de bezorgers". Een mens went tenslotte aan alles. Maar wat dus voor sommige wijken uit zondering was, wordt nu voor iedereen regel. Althans, voor kleine zelfstandigen, winkeliers en particulieren. Want de grote bedrijven kunner er op rekenen dat ze de post vroeg krijgen. De anderen moeten geduld oefenen. De oorzaak van de service-vermindering is duidelijk: een besparing op de perso neelskosten. Wanneer de postbode vroeg moet beginnen dan moet hij daarvoor extra betaald worden. In de toekomst kan hij wat langer slapen. Tante Pos, tel uitje winst. Een beetje vreemd is het wel, terwijl de PTT geprivatiseerd is en slechts een poot vormt van een groot bedrijf dat het op de beurs florissant doet, en daarmee ook behooriijk reclame maakt, dat de dienst verlening zo merkbaar terugloopt. Voor de grote bedrijven blijft Tante Pos klaar staan, die moet zij te vriend houden. De kleine man zal het gelag wel betalen. Het vervelende is dat je vrij machteloos staat, gezien de monopolie-positie van de PTT. Dat laten ze je ook goed merken wanneer er klachten zijn. Te late bezor ging? Onmogelijk, vandaag gepost, mor gen bezorgd. Wanneer u die brief of dat tijdschrift niet op tijd hebt ontvangen, dan ligt de schuld bij de afzender. Wie volhoudt en bewijzen kan overleggen, krijgt dan soms te horen: "De PTT ver werkt per dag zoveel miljoen poststuk ken, mag er dan in nul komma zoveel procent eens iets misgaan?" Natuurlijk mag dat, maar zeg dat dan metéén. Wat waar is, is waar, wanneer je eens ferm geklaagd hebt over bladen die twee dagen te laat bezorgd worden, dan gaat het een week of zes beter... Waarnemer A^"* i/.y, Mijn moeder maakte wel eens van pinda kaas pindasaus. Omdat we dit altijd erg lekker vonden, willen we het zelf ook gaan maken. Heeft u een recept voor ons? Antwoord: De eenvoudigste methode is om de pindakaas met water te verdunnen en wat zout toe te voegen en, als u daar een liefhebber van bent, een snufje knoflook. Breng het mengsel al roerende aan de kook en laat het enige minuten zachtjes doorkoken. U kunt echter voor een beter resultaat ook uitgaan van het basisproduct van pindakaas: de pinda. U maakt een heerlijke saus met de volgende ingrediën ten: 100 gram gepelde pinda's, 150 ml kokosmelk, 2 eetlepels ananassap, 1 eet lepel lichtbruine basterdsuiker, 1 Vi theele pel rode currypasta en M theelepel zout. Rooster de pinda's in een voorverwarmde oven van 200 °C (gasovenstand 4), in on geveer 15 minuten goudbruin. Laat ze afkoelen en maal ze fijn in een keuken machine of koffiemolen, meng ze met de overige ingrediënten in een steelpannetje. Breng de saus al roerende aan de kook en laat ze vervolgens 2 tot 3 minuten zacht jes koken. Eet smakelijk! Is het mogelijk om vaste planten te plaat sen op het balkon? Zo ja, kunt u me dan enige suggestie geven? Hoe kunnen ze geplaatst worden zonder dat de pot of bak kapotvriest? Antwoord: Over vaste planten bestaan nogal wat misverstanden. Tot een goed begrip: het gaat om planten die overwin teren als bollen, knollen, wortelstokken en andere ondergrondse organen. Ze komen dan in de lente voor de dag, vormen blad, bloemen, soms vruchten, sterven af en ko men het volgende voorjaar weer tot leven. Hieruit kunt u al opmaken dat een winter beplanting van vaste planten een onmoge lijk iets is. Wel zijn er andere mogelijkhe den, bijvoorbeeld met coniferen. In het bijzonder de bonte soorten zorgen er voor dat de zon altijd wel lijkt te schijnen. In combinatie met winterbloeiende heide soorten kan een aantrekkelijk geheel wor den bereikt. Wat het kapotvriezen van bakken betreft, dat gevaar bestaat vooral bij aardewerk. In een tuincentrum kan men een keuze maken uit andere materia len waarbij dat gevaar niet bestaat. Gaat het om een zomerbeplanting dan hebt u het meest aan perkplanten die langduriger mooi zijn dan vaste planten. excursies van Natuurmonumenten De hele maand augustus zijn er excursies door het natuurgebied de Kwade Hoek van Natuurmonumenten. De excursies zijn iedere dinsdagavond en beginnen om 19.00 uur. Ze worden begeleid door de vrijwillige gidsen van het IVN. Wie mee wil kan een kaartje kopen bij de VVV Ouddorp. De gidsen vertrekken vanaf de parkeerplaats bij de ingang van het natuurgebied aan de Oostdijkseweg, die van Ouddorp richting Havenhoofd loopt. Het landschap van de Kwade Hoek is verrassend afwisselend. Er is een breed strand waar nieuw duintjes ontstaan en er zijn bloemrijke valleien. Ook is er een uitgestrekt schorrengebied waar koeien grazen. Dit schorrengebied wordt bij vloed regelmatig overspoeld met zeewa ter. Bij eb zoeken veel vogels hun voed sel in kreken en poelen. Door de invloed van het zout en zoet water groeien er veel verschillende planten. Er valt dus heel wat te zien en te beleven tijdens zo'n avondwandeling. Prachtige planten zoals heemst en rolklaver staan in volle bloei. De bruine kiekendief zweeft boven het gebied en met een beetje geluk ziet u een lepelaar of zilverreiger. Wie meer wil weten over dit bijzondere landschap, met de planten en dieren die er voorko men, moet zeker eens meegaan met zo'n zomeravondexcursie. Door de "Oost-Europa werkgroep" te Middelharnis wordt er D.V. zaterdag 1 augustus a.s. weer een inzameling gehouden op het terrein van Dijkers en Pijl aan de Kon. Julianaweg te Middel harnis tussen 9.30 en 11.30 uur. Er wordt weer van alles ingezameld, maar is momenteel is er grote vraag naar goede matrassen 1 of 2 pers., kleding, ook voor baby's en kinderen, kinderwagens, kin derstoelen, ledikantjes, dekens, brillen, fietsen, naaimachines, tuingereedschap enz. Bent u niet in de gelegenheid om het zelf te brengen, dan kunt u bellen naar tel. 486377 en na een afspraak wordt het bij u opgehaald. We hopen dat we weer op uw komst mogen rekenen. Bij voorbaat onze hartelijke dank. De werkgroep Ik heb een groene vilten hoed. Kan ik deze (donker) blauw verven? En hoe doe ik dat? Antwoord: Als u niet eerder zelf kle dingstukken geverfd hebt, raden wij het af, want juist zo'n hoed is kwetsbaar. Het vilt kan krimpen in het hete verfbad, en de kleuren groen en blauw kunnen door elkaar lopen. Bovendien kan het geheel na een min of meer geslaagde verfbeurt nog vlekkerig opdrogen. Zelfs ervaren vak mensen van een ververij zouden zo'n op dracht niet of slechts op uw eigen risico aanvaarden. Iemand gaf mij de raad een wespenplaag te bestrijden met een mengsel van borax, bruine suiker en stroop. Dit werkte prima. Helaas ben ik de juiste samenstelling ver geten. Weet u dit misschien? Antwoord: Dit recept is misschien niet het meest betrouwbare, maar mogelijk het proberen waard. Roer 25 gram borax in 100 gram stroop, die een klein beetje warm is gemaakt (zo warm dat er redelijk in te roeren is, circa 50 °C). Het afgekoel de mengsel met een mes of een spatel op een niet zuigende ondergrond aan te bren gen, zo, dat de wespen het materiaal kun nen verzamelen en daarmee hun nest kun nen vergiftigen. Houdt u er rekening mee dat dit mengsel ook voor mensen giftig is? Die den arme bespot, smaadt des- zelfs Maker; die zich verblijdt in het verderf, zal niet onschuldig zijn. (Spreuken 17:5) Het is aan te bevelen elke dag eens met een tekstwoord uit het Spreukenboek te beginnen en dat bij het voortgaan van de dag te overdenken. Dan zijn wij ruim negenhonderd dagen onder het Woord. Een Spreuk voor elke dag. Eentje is er nu uitgelezen. Waarin het gaat over bespotting en leedvermaak. Bespotting: Die de arme bespot, smaadt deszelfs Maker. Wie de spot drijft met een arme, is dus een godslasteraar. Gebeurt het nooit? Die afkeurende glim lach over die vrouw met een mantel van drie modes terug. Een smerig grapje over die arme man die het dubbeltje een paar keer omkeert vóór hij het uitgeeft. De misplaatste opmerking dat die mensen het ook niet van hun rijkdom doen. En dan te bedenken: de HEERE heeft de rijke en de arme gemaakt. Dan het besef: er wordt tussen neus en lippen door, eventjes langs de neus weg gezegd dat de Maker niet bepaald goed werk heeft geleverd. Doe verantwoording van uw omgaan met de boodschap dat Jezus Christus in de wereld gekomen is om armen rijk te maken. Geef rekenschap van de gespro ken prediking dat de Zoon van God om uwentwil is arm geworden. Jezus, de Arme onder de armen. Jezus' leven als arme onder de gewaande rijken. Hij wordt bespot. Hij wordt over de hekel gehaald. Hij wordt belachelijk gemaakt. En ondertussen wordt daarmee te ken nen gegeven dat die weg van God ter verlossing in onze ogen geen deugdelijke weg is. Bent u er ook achter? En jij? De Geest Die Christus aan het hart brengt, brengt Hem bij de armen. Armen die zich eerst rijk waanden en rekenden. Maar de HEERE schudde de eigen levensportemonnaie leeg en Hij nam het grote eigengerechtigheidsgeld uit de por tefeuille. En het mooie koningskleed wisselde Hij voor het gevangenispak. Arm. Arm van geest. Arm voor God. De armen van God brengen de Arme onder de armen. Christus om mijnentwil arm geworden. Armen vervult Hij met goederen. De Arme van God: bespot in mijn armoede is mijn aanbidding waard. Wie deze Arme aanbidt, roemt de HEERE. Leedvermaak: die zich verblijdt in het verderf, zal niet onschuldig zijn. Ons leven is een gezien en gehoord leven. Naastenliefde is een zwaarwegend gebod. In dit deel van de tekst wordt de omgang met de naaste verwezen naar de gerichts- handeling. Die zich verblijdt in het verderf, die zal niet onschuldig zijn. Leedvermaak wordt gestraft. Heel bruut is het vergaande gezegde: 'de één zijn dood is de ander zijn brood.' Gelukkig gaan de gedachten niet altijd zó ver. Maar niet zelden zijn de gedachten toch té ver. Die de kous op zijn hoofd krijgt en in het menselijk verkeer het rapport krijgt: "Net goed." En wat te denken van de woorden: "Mij zat het altijd tegen en haar altijd mee. Nu heeft zij haar portie." Zwaar afgekeurd dat verkneuteren over andermans ellende en moeite. Daarvoor gewaarschuwd: het is geen onschuldige gebeurtenis. De HEERE komt er op terug. Leedvermaak Gaan wij vrijuit? Schone handen in het omgaan met onze medemens, onze naas te? Lijden wij mee in andermans lijden of leiden wij het vermaak over andermaris nood en vermeerderen wij iemands ellen de? Leedvermaak U zult het maar eerlijk moeten en gaan zeggen: "'t Zijn niet de Joden, Heer' Jesu die U kruisten Wij ontmoeten Hem waar wij staan te dringen om ons over Zijn leed en lijden. Zijn dood en kruis te vermaken. Ons lachen is ten diepste het lachen van de hel over onze dood. Ons lachen wordt tot treuren. Zalig zijn zij die treuren Met een andere blijdschap: de vreugde over Zijn afdalen in mijn verderf en mijn lijden en dood. In Zijn nederdaling ter helle vind ik een vermaak naar de inwendige mens, die vernieuwd is door Zijn Geest: Hij de dood, opdat ik zal leven; Hij in het ver derf, opdat ik in het gericht niet schuldig zal zijn verklaard. Zo is er dan geen verdoemenis en verderf voor degenen die in Christus Jezus zijn. Bespotting en leedvermaak Twee woorden voor onze schuldbelijde nis. Twee woorden en een gepaste Zaligmaker. Jezus, Gij de spot, ik de eer? Jezus, Gij het leed, ik de vreugde? Sion verlossing? De HEERE is uw Maker! V.D.M, te Goedereede DE BETERE WONINGINRICHTING SINDS 1920 Zandpad 36 Middelharnis Tel. (0187) 482784 MIDDELHARNIS - Op maandag 31 augustus wordt in een bijzondere open bare raadsvergadering afscheid genomen van mevrouw J.G. Sleurink Rabbinge als burgemeester van Middelharnis. Zij beëindigt per 1 september haar werk zaamheden in die gemeente. Ook voor de bevolking is er gelegenheid om van mevrouw Sleurink en haar echtgenoot afscheid te nemen. Dit kan op: Maandag 31 augustus: Vanaf 20.00 uur in het gemeentehuis van Middelharnis. Zaterdag 29 augustus: Van 15.30 uur tot 16.45 uur in het Dorpshuis te Nieuwe-Tonge Van 17.00 uur tot 18.30 in het Trefpunt te Stad aan 't Haringvliet Van 20.30 uur tot 22.00 uur in het sport en recreatiecentrum De Staver te Som- melsdijk Ingezonden: Als oud-inwoner van Middelharnis heb ik met enige verbazing kennis genomen van het artikel in het Eilanden-Nieuws van 24 juli jl. over "het Waterschap". Vooral de zinnen: "Het creëren van een aantrekkelijke woonomgeving binnen de bebouwde kom en "helder water te creë ren" wekten mijn verbazing. Zelf heb ik enkele jaren in de Bemhardlaan te Mid delharnis gewoond en had destijds grote interesse voor de kavels langs de wate ring, welke echter tot mijn spijt toen al verkocht bleken te zijn. Regelmatig kom ik nog in Middelharnis en wanneer ik nu nog langs die waterpar tijen rijdt ben ik blij (één van die) kavels destijds niet gekocht te hebben. Ik ver baas mij nog altijd over de weer toege nomen vellen van kroos en andere plan ten in het water, waardoor de eenden en de waterhoentjes niet tussen de begroei ing zwemmen, maar er af en toe over heen lopen. Wanneer er onverhoopt ooit een (klein) kind te water raakt en in paniek zal gaan spartelen, zal dat beteke nen dat dit kind binnen de kortst moge lijke tijd verstrikt zal raken in het kroos. De belangstelling voor de zang- en orgelavond in de Visafslag van Stellen- dam op 1 juni jl. was weer groot. Ieder een die een bijdrage leverde in de vorm van zang en muziek, meditatie of als bezoeker, hartelijk dank hiervoor. Het is de derde keer dat een zangavond in de Visafslag werd gehouden. Van deze avond is door STH Records een opname gemaakt. Cassettebandjes zijn te bestel len bij Fam. Tanis. Ze kosten 19,- per stuk (exclusief 2,10 verzendkosten). Telefoon: 0187-682507. OFFICIEEL DEALER Brielle Slagveld 19 Tel. (0181)413777 Spijkenisse Kelvinweg 13 Tel. (0181)624900 Honda-dealer voor de Z-Hollandse eilanden De slierten van het kroos met hun onge kende lengte en moordend gewicht zul len de drenkeling fataal worden. Zelfs als zeer geoefende zwemmer zal een kind het moeten afleggen tegen deze welig voorkomende begroeiing. Welke instan tie gaat zich daarover op korte termijn bekommeren? Naam en adres bij de redactie bekend. Johannes keek er naar. Het was het model van een motorboot, zoals er dozij nen op de Nederiandse kanalen en rivie ren voeren, maar dan forser en hoger op- geboeid. Hij knikte goedkeurend. Van Dijk had zijn bedoeling goed begrepen. Op dezelfde manier als het zeilschip van de Groningse kustvaarders uit het bin nenschip ontwikkeld was, ging dit nu ook met het motorschip gebeuren. Alleen vond hij het laadruim te klein. „We hebben heel wat ruimte nodig voor de motor, die je wenst", voerde Van Dijk aan. „En je wilt je vrouw en kinderen toch niet weer in een half roef je stoppen, zoals destijds op de kof?" Neen, dat wilde Johannes niet. Hij wou Riek niet te kort doen. Maar zonder een flink laadruim zou hij het schip niet rendabel kunnen maken in de moeilijke tijd, die hij voorzag. Hij tuurde op de tekening. „Als wij de boel daar achterop eens wat hoger maakten", opperde hij, terwijl hij met een paar losse potloodstreepjes de kajuit omhoog trok en het ruim vergrootte. Van Dijk fronste het voorhoofd. Hij had de roef van al de schepen, die hij bouwde, laag gehouden; dat moest voor het zeilen. „Met dit schip zeilen we niet meer", zei Johannes. „Dus kan het achterschip omhoog. En van die mast zou ik maar een stuk afknijpen. Een stevige laadmast is alles wat we nodig hebben". Johannes kon het krijgen zoals hij het wilde. Van Dijk zou de tekening verder uitwerken overeen komstig zijn aanwijzingen; de kostenberekening kwamen later wel, wanneer de prijzen anders waren. Hiddo en Kees zagen de tekening toen zij van een reis thuiskwamen. Zij vonden het ontwerp lelijk. Was dat een schip? Het leek een bak, langwerpig vierkant. Het kon het niet halen bij ccn schoener en niet eens bij een kof. Johannes trok zich weinig van hun praatjes aan. Hij liet geen scheepje voor plezier bouwen, maar ccn dat concurreren kon. „En wanneer komt het in de vaart?" vroeg Kees met iets spottcnds in zijn toon, want nieuwe sche pen waren nog altijd peperduur. „Gauwer dan je denkt", antwoordde Johannes. Het was plotseling en radicaal mis in de scheep vaart. Nog pas was er geen schip te krijgen, zoveel vracht; nu was er geen vracht te krijgen, zoveel schepen. De koffen en schoeners lagen te Gronin gen in lange rijen voor de wal. De bemanningen waren afgemonsterd; verscheiden schepen afge tuigd. Ook De Vrouw Aaltje lag er leeg. „Wat heb ik je gezegd?" zei Johannes tot Harke- ma. „Je had je schuit moeten verkopen". Harkema krabde zich de kruin. Johannes had het hem dikwijls geraden, zowel vóór als nadat hij zijn schoener had verkocht. Maar hij had niet kunnen scheiden van zijn kof. 't Was zo'n lief scheepje. „Verkoop het nu voor elk bod, dat je er voor kunt krijgen", ried Johannes. „Ik krijg nog niet de helft van wat ik ccn maand geleden krijgen kon", bracht Harkema er tegen in. ,,Over veertien dagen krijg je nog niet de helft van wat je nu kunt krijgen, en de oude koffen zullen nooit weer lonend varen". Harkema krabde weer zijn kruin. De gouden rin gen in zijn oren bengelden. Johannes redeneerde altijd zo zakelijk. Hij had niet de oude kof voor zijn gezin altijd het brood verdiend, al was het nooit ruim gewcesct, maar meer dan een beschei den deel begeerde hij niet. Een maand daarna zocht Harkema Johannes op. Bedankt voor je goede raad. Ik heb de schuit aan een Fin verkocht en nog aanlig geld gekregen, en het is uitgekomen wat je zci: intussen zijn de prij zen weer gekelderd". ,t; Van Dijk kwam ook: „Je hebt je zin: de prijs van het ijzer is geduikeld. Ik zou dat nieuwe schip, dat ik voor je getekend heb, nu kunnen bouwen voor die prijs. Kan ik beginnen?" Johannes had geen haast. Hij wachtte rustig af om te zien waar de ijzerprijzen belandden en hoc het met de lonen ging. De ijzerprijzen en de lonen daalden diep. De wer ven raakten leeg en de arbeiders liepen rond. Nadat het jaar razend druk geweest was, werd nu geen enkele nieuwe kiel gelegd. Toen gaf Johannes, nadat hij een nieuwe offerte had gevraagd en daarop afgedongen, Van Dijk op dracht: ,,Bouw die schuit". Het gaf opschudding in het schipperswereldje, toen men hoorde dat Johannes een nieuw schip bouwen liet. De Noordcrhavcn lag vol opgelegde schepen en er was geen aasjc uitzicht op verbete ring in de vaart. Er waren er die Johannes een dwaze kerel noemden. Maar de meesten zeiden dat niet. Johannes had het indertijd, toen hij van het Wad naar zee ging, goed bekeken en later met die motor in zijn kof ook, en hij had verleden jaar veel geld gekregen voor zijn schoener. Dat was achter af een goede zet geweest, al leek het destijds dwaas een goed schip te verkopen. Het nieuwe .schip groeide op de werf. De kofschip pers en .schocncrkapiteins, die met hun ziel onder de arm rondliepen, keken nieuwsgierig toe van de overkant van het Diep. Ze konden, toen de vormen zichtbaar werden, er niet veel moois aan vinden. Hun oordcel was gelijk aan dat van Hiddo en Kees, toen die de tekening gezien hadden. Het nieuwe schip nad niet de ronde vormen van ccn kof, noch de vloeiende /.ecg van ccn schoener. Met zijn stompe steven en rechte wanden leek het op ccn binncnboot. maar omdat het breder en hoger was. had het ccn piompcr aan/icn. En toen er een vreemde achterbouw op werd gezet en het een korte dikke mast kreeg, was het eenparig oordeel: een raar gedrocht. Johannes rekende intussen uit, op basis van de laadruimte, het olicverbruik en de snelheid, die ge garandeerd was, tegen welke vrachtprijs hij met dit schip nog lonend varen kon. Die rekening viel niet slecht uit. Op de dag van de proefvaart lag het nieuwe schip met alle pavoi.secrvlaggcn op in de buitenhaven van Delfzijl, en tegen tienen liep het vol met gas ten. Johannes groette de kapiteins en schippers als col lega's met ccn 'Morgen', maar de heren van Veri tas en van de Scheepvaartinspectie gaf hij de hand en met een glunder oog ook de burgemeester; hij was er trots op dat die op zijn invitatie was geko men. Johannes redeneerde vrijuit met de heren; hij was altijd gemakkelijk in zijn omgang met de hoog heid. Riek echter was verlegen toen zij in de kajuit afdaalden en opgelucht toen zij hun hielen lichtten. In het gezelschap van een aantal schippersvrou- wen, die ook de proefvaart meemaakten, voelde zij zich meer op haar gemak. Een beetje trots had zij aan de vriendinnen de slaaphutten en de keuken laten zien, en de kajuit, waarin zachte stoelen ston den, ccn beklede bank en een buffet, en waarin zij nóg meer ruinUc had dan op de schoener. Boven staken de .schippers de koppen bij elkaar. Wat zeg je van de schuil? O, ccn stevig scheepje, daar niet van. Een motor van honderd paarde- kracht, wat ccn bakbeest! En ook al een motor \aor het laden en lossen en voor het hicuvscn van het anker. (wordt vervolgd)

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 3