WEER FIETSTOCHT Huib Brand start E.T.B. Brand NIEUWS Appeltjes gooien met de leukste PREDIKBEURTEN uit de kerken Elly en Rikkert in 'De Sta ver' GEHANDICAPTEN ZORG Vrijwilligers gezocht UW 4? John Stegers in actie Win fraaie prijzen kam peerfoto Elektrotechnische werkzaamheden Elektro World van Loon overgenomen DIERENOPVANG Goeree-Overflakkee TAALPRAATJE EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 31 JULI 1998 op uitnodiging van de christengemeente ■Vrienden van de Bijbel' in Middelhar- nis zal het bekende duo Elly en Rikkert een kindervoorstelling verzorgen op D.V. zaterdag 5 september om 15.30 uur in sporthal de Staver te Somniclsdijk. Zaal open 15.00 uur. Toegangskaartjes a 5.- zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij: boekhandel v.d. Boom in Sommels- dijk, VVV in Middelharnis en VVV in Ouddorp. Op verzoek van Elly en Rikkert de vol gende regels: Ouders worden verzocht geen kinderen mee te nemen jonger dan vier jaar, zij kunnen niet worden toegela ten. In verband met de rust in de zaal is het noodzakelijk dat kinderen bij hun ouders/begeleiders zitten, dus niet apart. Het is niet toegestaan beeld- of geluids opnamen te maken. Informatie: Jaap de Gans, tel (0187)- 484362. Er is geen dankbaarder onderwerp van gesprek dan het weer. Daarom thans een Taaipraatje over dit zo geliefde onder werp. Het hoogdravende woord 'weder' wist zich tot in de twintigste eeuw te handha ven, maar is thans uit de tijd geraakt en komt nog slechts voor in dichterlijke taal en in enkele staande uitdrukkingen, zoals 'ijs en weder dienende'. Dat het weer altijd al mensen bezighield, blijkt uit de talrijke weerspreuken die ontstonden vóór de oprichting van het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut in De Bilt. Die spreuken bevat ten meestal een wijsheid gebaseerd op ervaring, in de loop der jaren door de mens opgedaan. Als aardige en opmerkelijke voorbeelden noemen we: Als de mussen garren (een oud woord voor kwetteren, snateren of tjilpen) of hun nesten maken, is dat het teken van goed en vast weer. Daartegen over stond: Als gij de hoenderen ziet vergaderen en schuilen, is er slecht weer op komst. Zo zei men eveneens: Hoe wankelijker (wisselvalliger) wind, hoe vaster weer. Vooral de zon en de maan spelen een grote rol in de weerspreuken. Alom bekend is de uitdrukking: Avondrood, goed weer aan boord (ook: in de boot). In letterlijke betekenis: als de zon rood en helder ondergaat is dat een teken dat het de volgende dag droog en helder weer zal zijn. Figuurlijk betekent het: wie 's avonds opgeruimd gaat rusten, zal 's morgens in goed luim ontwaken. Verder: Aan het schijnen van de maan kunt gij het weer verstaan. Bekend is ook: Wanneer Sint Laurens het hoofd goed staat, houden we voorlopig mooi weer. Als het op 10 augustus (Sint Lau rens) droog is, duurt dat tot de hondsda gen voorbij zijn. Over de vier schijngestalten van de maan gaat de volgende spreuk: De eerste dag zegt niets, de tweede dag zegt iets, de derde dag zegt meer, de vierde dag zegt het weer. Soms wordt de grilligheid van personen vergeleken met het weer. Dat is het geval in: Men kan op hem staat maken als op het weer in april. Betekenis: hij houdt zijn woord niet. Zo ook: De mensen en het weer gaan gedurig op en neer. Met andere woorden, er is niets veranderlij ker dan een mens. Om nog duidelijker te maken dat men niet op iemand aankon, zei men vroeger zelfs erg vrouwonvriendelijk: Het weer en de vrouwen zijn niet te vertrouwen. Aan dieren kende men ook weervoor- spellende eigenschappen toe, zoals in de oude zegswijze: Als het weder gaat ver anderen, zo niezen de beesten. Of: Als de hanen kraaien, gaat het weer veranderen. De figuurlijke betekenis daarvan was: als een gezelschap luidruchtig is, dreigt er ruzie. De zegswijze "als de kikkers kwaken is het morgen goed weer" duidt uiteraard op mooi weer. Datzelfde geldt nog steeds voor dansende muggen. Daarte genover staat: Het is geen weer om een hond (of kat) naar buiten te jagen. Een variant daarop luidde: Het is geen weer om zonder schip op zee te gaan. Vandaar ook: het is weer als te Wartena. Zeer slecht en stormachtig. Het stadje Wartena, gelegen tussen Grouw en Drachten, werd vroeger door storm en watervloeden verwoest. Mooi weer wordt ook in de figuurlijke betekenis gebezigd, zoals in 'mooi weer spelen van andermans geld'. Goede sier maken, maar een ander laten betalen. Een bekende en nog steeds gebruikte zegswijze luidt: Het is goed weer om een erfenis te delen. Een schertsende opmer king als het weer te slecht is om naar buiten te gaan. Van de samenstellingen noemen we de zogenaamde weerbloem, die reageert op de weersgesteldheid en waarvan de ont luiking zich daarnaar regelt, onder ande re de ijsbloem en het slaapmutsje, dat zich sluit als het donker wordt, vandaar de leuke naam. Verder weerpoppetje, weermannetje en weervrouwtje, de bewoners van de weer huisjes, waarbij een darmsnaar voor de beweging zorgt, afhankelijk van de vochtigheid van de lucht. Tenslotte de weerprofeet, een voorspeller STICHT 1 N G De werkgroep Ouddorp van de stichting 'Adullam gehandicaptenzorg' organi seert een fietstocht over de kop van Goeree op D.V. 4 augustus 1998. U kunt starten tussen 10.00 en 12.00 uur bij Herv. verenigingsgebouw 'Eben Haëzer', Preekhillaan 3. Het inschrijf geld is voor volwassenen 6,50 en voor kinderen van 6 tot 12 jaar 3,50. U kunt ook een gezinskaart kopen voor 20,-. Het is mogelijk tegen gereduceerde prijs (/1,50//1,-) de toren van Goedereede te beklimmen. De toren is vanaf 12.00 uur geopend. Het beklimmen van de toren is de moeite waard. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Hester Grinwis, tel. 683244 of Jacomien Tanis, tel. 681682. Voor een nieuw op te zetten proj ect (Schakel-Unit) in het ziekenhuis van Dirksland, in samenwerking met 'De Samari taan', zoekt de U.V.V. (Unie van Vrijwilligers) enkele vrijwilligers. Elke morgen van 9.30 tot 11.30 uur. Het is de bedoeling om maximaal vier patiënten wat gezelligheid te bieden in de vorm van een kopje koffie en een gesprekje. Het betreft hier mensen met een lichamelijke handicap. In deze twee uurtjes kunt u veel betekenen voor uw medemens. Geef u op en kom voor een kennisma kingsgesprek. U kunt bellen naar mevr. J. Klepper, tel. 491610 of mevr. G. Tui- nenburg, tel. 483965. Gespreksgroep voor ouders van zuigelingen MIDDELHARNIS - Met de komst van een baby verandert er heel wat en er komen vaak veel vragen. Veel ouders zit ten met dezelfde vragen, zoals: hoe leg ik contact met mijn baby?, kun je een baby al verwennen?, waarom huilt een baby?, wat doe ik met al die goed bedoelde advie zen van buren en familie? Vaak krijgen ouders maar gedeeltelijk antwoord op deze vragen. Veel ouders vinden het daarom prettig hier met andere ouders over te praten. Hoe hebben zij dat opgelost, hoe gaan zij met hun zuigeling om. Daarnaast is het leuk om over kinde ren te praten, een behoefte die alle ouders eigen is. De gespreksgroep wordt gehouden: plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72 te Middel harnis datum: woensdag 9, 23 september en 7 oktober 1998 (laatste bijeen komst in overleg) tijd: 9.30 tot 11.00 uur kosten: per persoon, per bijeenkomst: 7,50 voor leden en 12,50 voor niet-leden; per cyclus van vier bijeenkomsten: 25,- voor leden en 42,50 voor niet-leden. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.00 uur op telefoonnummer (0181)626226. Kelderbox en berging opengebroken SPIJKENISSE - In de nacht van dinsdag op woensdag werd een kelderbox aan de A.M. de Jongstraat te Spijkenisse open gebroken. Uit de kelder werd een bruine herenfiets meegenomen. Ook in Spijkenisse werd in dezelfde nacht een ingebroken in een berging aan de Magnoliastraat. Hier wordt een brom- scooter vermist. die er nog wel eens naast zit en zich erg 'wijs' voordoet. Een andere betekenis van weer is opnieuw, terug. Daarover willen we het nu niet hebben, we noemen alleen de verwensing: Krijg het heen en weer. De Heen en Weer was bovendien de naam van een veerboot tussen Volendam en Marken. Later bekend als grap, omdat de voetbalclub uit Volendam een soort pen deldienst onderhield van de ere- naar de eerste divisie en terug. Minder bekend is dat weer ook de bena ming kan zijn van een manlijk schaap. Vooral van een gecastreerde ram, een hamel. 'Hij stinkt als een weer'. Tenslotte de betekenis van verdediging. Nog terug te vinden in weerwoord (altijd een weerwoord hebben), in weerpenning (een soort belasting, een financiële bij drage van burgers in de landsverdedi ging) en weerbaar (altijd direct klaar ter verdediging). STELLENDAM - Afgelopen donderdag werd de bemanning van de Stellcndamse reddingsboot voor het Haringvliet, de John Stegers, door de Kustwachtpost Ouddorp opgeroepen om 17.00 uur, om hulp te bieden aan een catamaran die op de Slijkplaat in nood verkeerde en waar van een persoon in het water gevallen was. Binnen twintig minuten was de red dingsboot ter plaatse en werd de catama ran zonder de drenkeling aangetroffen op de Strekdam. Er werd direct bij de Kust wacht verzocht om assistentie voor een zoekactie naar deze overboord geslagen persoon. Gelukkig meldde deze spoedig dat hij reeds aan de wal stond in Helle- voetsluis. Hij was opgepikt door een pas serend jacht. De Catamaran werd naar het Quackjesstrand gesleept, waar van daan hij ook gekomen was. Reddingsdemonstratie op strand "Het Flaauwe Werk" Op 15 augustus organiseren de Ouddorp- se Reddingsbrigade en de Koninklijke Nederlandse Redding Maatschappij (KNRM) een spectaculaire reddingsde monstratie vanaf het strand "Het Flaau we werk". De demonstratie duurt van 14:00 uur tot ongeveer 16:00 uur. De activiteiten zul len zijn: reddingen vanaf het strand door middel van een lijnredding, de evacuatie van een groep mensen vanaf een schip met brand in de machinekamer en het opsporen en redden van duikers in nood, Ook een helikopter zal van de partij zijn. Iedereen is van harte welkom. HELLEVOETSLUIS - Drie 14-jarige kinderen hebben afgelopen woensdag avond aan een 52-jarige bewoonster van de Kreeft in Hellevoetsluis hun excuses aangeboden, nadat zij haar ruiten met appeltjes hadden bekogeld. De appeltjes, waarmee zij zichzelf en de ruiten beko gelden, werden in de tuin van de vrouw geplukt. Politiemensen spraken de kinde ren ernstig toe, waarna zij hun excuses aanboden. AMSTERDAM - Wie deze zomer gaat kamperen, moet zeker zijn fototoestel niet vergeten. De gekste, opvallendste en leukste kampeerfoto's kunnen namelijk meedingen naar een prachti ge Kodak Compact Camera met de laatste technische snufjes, ter waarde van 700,-. De Kampeer Caravan RAI '98 en Kodak organiseren samen een fotowedstrijd waarmee honderd prijzen met een totale waarde van 10.000 te winnen zijn. Het maakt niet uit wie of wat op de foto staat, als het maar met kamperen te maken heeft. Een deskundige jury bepaalt wat de meest verrassende kam- peerfoto is en wie de hoofdprijs verdient. Naast deze hoofdprijs zijn er vier tweede prijzen, de fraaie Kodak Advantix 34AF camera ter waarde van 199,-, en twin tig derde prijzen, een eenmalige Kodak camera ter waarde van 15,-. De 75 troostprijzen bestaan uit twee toegangs- kaarten voor de komende Kampeer Caravan RAI, waarmee u in oktober in Amsterdam RAI alvast in de stemming voor de volgende kampeervakantie kan komen. Ook de winnaars van de fotoca mera krijgen een persoonlijke uitnodi ging voor de grootste kampeershow van Nederland. Hiermee kunnen ze gaan kij ken naar de winnende foto's, die een mooi plekje op de RAI hebben gekregen Zo doet u mee Maak op vakantie allereerst de volgens u prijswinnende kampeerfoto. Deze foto moet samen met het wedstrijdformulier voor 1 oktober worden ingezonden. Iede re grote camping in Nederland heeft medio augustus die formulieren op de balie. Ze zijn ook schriftelijk aan te vra gen bij Amsterdam RAI, Projectteam Kampeer Caravan RAI '98, Postbus 77777, 1070 MS Amsterdam. P.V. De Luchtbede te Herkingen Bovenstaande postduivenvereniging nam op 25-7-98 deel aan een wedvlucht van uit Arrag. Afstand 182 km. In concours waren 468 jonge duiven die om 08.15 uur met zuiden wind gelost werden. De eerste duif arriveerde om 10.30.41 uuren haalde een snelheid van 1338.79 m.p.min. De gedetailleerde uitslag luidt: J. de Boer 1, 2, 7, 8, 9, 12, 13, 20, 23, 26, 32, 37, 40, 41, 42, 47, 53, 54, 57, 64, 67, 68, 69, 70, 71, 73, 75, 79, 82, 86, 87, 88, 91, 94; A. Riedijk 3, 14, 28, 34, 35, 43, 44, 63, 65, 84; A. het Jonk 4, 6, 16, 17, 19, 25, 39 52, 58, 76, 93; A. Molenaar en Zn. 5, 11, 51, 56, 62, 66, 78; P. Hoger- werf 10, 15, 24, 60, 80, 83; M. v. d. Och tend 18, 27; C. Logmans 21, 22, 29, 30, 45, 46, 49, 72, 74, 89; M. Huizer 31, 50, 90, 92; S. H. Stoop 33, 36, 38, 48, 55, 59, 77, 81; B. v. d. Ochtend 61; T. v. d. Ochtend 85. Zondag 2 augustus 1998 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 uur ds. H. de Bode, Nunspeet 11.00 uur ds. W. J. op 't Hof, Neder- hemert en 18.30 uur ds. W. J. op 't Hof, Eben-Haëzer: 9.00 uur ds. W. J. op 't Hof en 18.30 uur ds. H. de Bode - woensdag 5 aug. 19.30 uur ds. J. Belder, Nieuw Lekkerland - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lezen - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 en 18.30 uur ds. G. den Hartogh - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. A. P. v.d. Broek, 11.15 uur ds. R. Tesche (Duitstalige dienst) en 18.30 uur ds. A. P. v.d. Broek. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. C. Gielen en 17.00 en 18.45 uur ds. J. W. van Estrik. STELLENDAM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes en 18.00 uur ds. N. P. J. Kleiberg, Veenendaal - Ger. Kerk 10.00 uur Mw. B. I. Koppenaal, en 18.30 uur kand. J. Glas, Hellevoetsluis. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap, Moerkapelle en 18.00 uur eerw. hr. L. Stuurman, Vlaardin- gen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. K. Bras, Hilversum - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur ds. M. J. Paul, en 18.00 uur ds. N. Noorlander, Noordhorn - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. A, Teeuw, Ridderkerk en 18.00 uur ds. A. Hamstra, Eethen en Dron- gelen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. T. M. van Dijk, Veen. SOMMELSDIJK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. den Toom en 18.00 uur ds. C. M. Visser, Boven Hardinxveld - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. J. Willemsen Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur dhr. J. Seelc, Nieuwerkerk a.d. IJssel. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur kand. P. C. Hoek, Amemuiden en 18.00 uur ds. A. P. Voets - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur drs. A. Baars - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur lees dienst - Ger. Kerk 9.30 uur en 17.00 uur ds. P. Schravendeel, Ferwerd - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur leesdienst en 16.45 uur ds. H. van Dijken - Christengemeente Vrien den van de Bij-bel Diekhuus, Ben. Zandpad. 10.00 uur dhr. J. Nugter. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. P. de Vries, Elspeet - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur ds. C. de Jongste. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 uur ds. F. Hoek, Hendrik Ido Ambacht en 18.00 uur ds. H. van Ginkel, Goes - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur lees dienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 uur ds. L. D. Burger en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur ds. J. Vlaardin- gerbroek en 18.00 uur ds. H. Voll- muller. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur Ds. A. van Lingen en 18.00 uur ds. T. Cammeraad, Krabbendijke - Ger. Kerk 10.00 en 18.00 uur dhr. A. v.d. Schee, Spijkenisse. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9,30 en 18.00 uur kand. mr. J. Kooij, Barendrecht - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur ds. Tj. Ausma, Naaldwijk en 18.00 uur dhr. J. de Boer, Urk. LANGSTRAAT- Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein. ZIERIKZEE - Evang. Lutherse Gem. 10.00 uur ds. M. Postema, Middel burg. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 uur leesdienst en 14.30 uur ds. J. Roodsant, - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x lees dienst. Abonneert U op Eilanden-Nieuws Shantal babymassage: een weldaad voor ouder en baby MIDDELHARNIS - De cursus bestaat uit zes lessen van elk twee uur. Elke les bevat naast het masseren een thema dat nauw verbonden is met ouder en kind. Een belangrijk thema is bijvoorbeeld het ont- zwangeren. Na de bevalling is er een periode waarin de moeder zich vaak niet lekker voelt. Tijdens de cursus wordt daar onder andere aandacht aan besteed. plaats: wijkgebouw Zorg en Welzijn Groep, Langeweg 72 te Middel harnis datum: vrijdag 11, 18, 25 september, 2, 9 en 16 oktober 1998 tijd: 9.15 tot 11.15 uur kosten: 125,- voor leden en 175,- voor niet-leden. OZ Zorgverzekeringen geeft verzekerden met een plus- of toppakket 75,- extra korting op deze cursus. Informatie en aanmelden bij Zorg en Wel zijn Groep, maandag t/m vrijdag tussen 9.00 en 12.(X) uur op telefoonnummer (0181)626226. Huib Brand, de eigenaar van E.T.B Brand Oude-Tonge-Morgen, zaterdag 1 augustus, is er een "nieuw" bedrijf in Oude-Tonge. Huib Brand neemt dan de elektrotechnische werk zaamheden over van Elektro World van Loon. Het bedrijf krijgt de naam ElektroTechnisch Bureau Brand (E.T.B. Brand), Voor de nieuwe eigenaar Huib Brand, voor malig hoofd installatie, gaat een droomwens in vervulling. "Ik heb eens gezegd: Voor mijn zestigste wil ik een keer "eigen baas" geweest zijn", aldus dhr. Brand. Het nieuwe bureau gaat volgens hem goede service bieden. De afspraken worden nagekomen en er zal degelijk werk worden gele verd. Met de overname blijft er een elektrotechnisch bedrijf in Oude- Tonge en hoeven de mensen niet uit te wijken voor elektrotechni sche werkzaamheden. Huib Brand is er dan ook van overtuigd dat zijn bedrijf een begrip wordt. Eigenlijk had hij het helemaal niet ver wacht, maar het gebeurde toch. Hij was al bezig met wat voorbereidingen voor een eigen bedrijf toen dhr. van Loon bij hem kwam met de vraag of hij het elek trotechnische gedeelte van zijn bedrijf wilde overnemen. De winkel van de Elektro Worid was net op een schitteren de manier verbouwd en hij wilde zich helemaal concentreren op de werkzaam heden in deze winkel. Daarbij wilde hij er tevens voor zorgen dat het elektro technisch bedrijf bewaard bleef voor Oude-Tonge. Brand had er wel oren naar om het bedrijf over te nemen. Hij was al bij dhr. van Loon in dienst als hoofd installatie. Daarvoor had hij al vele werkzaamheden op elektrotechni sche gebied uitgevoerd. Huib Brand is begonnen als elcktromonteur. Na een aantal jaren had hij het gevoel dat hij dit niet wilde tot zijn zestigste. Daarom ging hij avondschool volgen met de bedoeling om wat meer te kunnen bereiken. Dat lukte en hij heeft veel ervaring opgedaan als calculator, werkvoorbereider en uit voerder bij diverse grote bedrijven tot van Loon hem in dienst nam. Maar ook dat morgen haar werkzaamheden begint. daar begon het na een halfjaar te kriebe len en hij besloot een onderhoudsbedrijf van hem zelf op te starten. Dat eigen bedrijf heeft hij nu, zij het op een iets andere manier dan voorzien. Eigen bedrijf "Het idee van een eigen bedrijf zit me in het bloed", vertelt Brand, "mijn opa had al een eigen grote tuinderij. Mijn vader heeft die overgenomen. Echter, hij heeft het slechts een paar jaar kunnen voort zetten wegens landonteigening. Daarna heeft hij in een fabriek gewerkt, maar met het niet eigen baas zijn heeft hij altijd moeite gehad. Ik denk dat dat voor mij ook geldt." De kersverse eigenaar van E.T.B. Brand heeft door de jaren heen vele contacten opgebouwd met bur gers en bedrijven en hij is er van over tuigd dat die ook in stand zullen blijven. Brand: "De mensen zullen merken dat ze met iemand te maken krijgen die hart voor zijn werk heeft, waar goede afspra ken mee te maken zijn en het werk tot in de puntjes wordt uitgevoerd." Hij wordt in zijn werk bijgestaan door twee mon teurs. Deze zullen regelmatig op cursus sen worden gestuurd om op de hoogte te blijven van nieuwe technieken. Elektrisch opfleuren Huib Brand hoopt dat er veel dingen ver anderen. "Bijvoorbeeld, de consument hecht veel waarde aan een mooie badka mer, tuin en keuken", vertelt hij, "maar het elektrische gedeelte zoals schakelaars en stopcontacten blijft daarbij achter, het hangt er maar een beetje bij. Volgens hem gaat nu de tijd komen voor de elek trische installateur". Ja, ook met schake laars en stopcontacten kun je je huis opfleuren. Ze zijn te verkrijgen in allerlei kleuren en vormen. Daarnaast zijn er ook nog heel leuke snufjes zoals het inter comsysteem met deurvideo en niet te vergeten het bussysteem, nee niet de stadsbussen, maar het nieuwe afstands bedieningssysteem voor de heel woning met alles erin en er omheen." Huib Brand schrikt nog wel eens van de bedragen op de facturen, wat een gevolg is van de kosten die hij zelf moet maken. Hij hoopt dat dit geen belemmering wordt voor zijn werk. "Ik probeer er naar te streven dat mensen zeggen: het kost wat, maar dan heb je ook wat." Vermiste dieren Sommelsdijk: jong donkergrijs dwergkonijn, cyperse kater; 2 jaar. Stad aan 't Haringvliet: rood gestreept poesje; 4 witte poot jes, wit befje. Dirksland: zwart-witte kater (koe-tekening). Melissant: lapjespoes; veel wit; rood en don kerbruine vlekken; tenger. Ouddorp: zwarte gecastreerde kater; klein van stuk. Gevonden dieren Sommelsdijk: jong poesje; wit met zwarte vlek ken; draagt grijs bandje met goud kleurig knopje. Middelharnis: schildpadkleurige poes; heeft één oog. Inlichtingen 0187 651887 Politieauto rijdt tegen boom HELLEVOETSLUIS - Twee polirie- mannen (22 en 29 jaar) reden woensdag ochtend in Hellevoetsluis met hun auto tegen een boom. Zij waren in een sur veillanceauto met sirene en zwaailicht op weg naar een melding met een frontale aanrijding, toen ze zelf frontaal tegen de boom klapten. Op de Kooilaan slipte de auto, waardoor de bestuurder de controle over het stuur verloor. De 22-jarige agent liep door dit ongeluk rugklachten op. De boom raakte ontworteld. Het ongeval waar zij naar toe reden, hebben hun collega's niet meer kunnen traceren. GOEDEREEDE Ophalen oud papier De stichting Koninklijke Fanfare 'Apollo' haalt morgen (zaterdag) weer oud papier op in Goedereede, Havenhoofd en de Oostdijk; vanaf half negen. NED. HERV. KERK Beroepen te Colijnsplaat W. M. Schinkelshoek, kandidaat uit Utrecht; te Musselkanaai N. Stam, kandidaat uit Nieuw-Lekker- land. Bedankt voor Giessen-Oudekerk-Peursum W. C. P. Bevelander te Rijswijk (N.Br.). GEREE. KERKEN Beroepen door de Igreja Evangelica Reformada (do Brasil) te Castrolanda (Brazilië) J. P. Ch. Prenger te Molenaarsgraaf-Brandwijk en J-M. T. Paas te Noordeloos, die samen (beiden part-time) dit beroep hebben aangenomen; te Oldebroek J. de Jong te Frieschepalen-Siegerswoude; te Bant (toez.) voor de Hervormde Gemeente aldaar en voor de SoW-gemeente te Rut- ten T. Wever, wonende te Soest (ds. Wever gaat over naar de Nederlandse Hervormde Kerk). Aangenomen naar Huizen G. W. Oostermann te Tien hoven (U). CHR. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Gouda W. C. Moerdijk te Nieuwe gein; naar Zwolle W. J. Quist te Haar lem-Noord. Biz. 2

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2