M Peest bij afscheid directeuren Oranje-Nassauschool Onthulling Eilandelijke fietsdag '^1'^'^ ^-a;:Si Wie verre reizen doet. LOOP 'NS BINNEN BIJ DE ERA MAKELAAR. KEES DÖRR Bekeuring voor verbranden afval kievit warmte Inloopconcert St. Catharijnekerk Man ramt verkeersbord tfommémoH Nederlands-Indië voor verenigingen kar4ls. ISO 9002 autoschade Ophalen oud papier Ouddorp Nieuwe fiets vernietigd door rooier ^MINNAARD ^^VASTGOED Radio Goeree Lokaal op verenigingsmarkt Wiel schiet van trailer af door gestolen wielmoeren Met Natuurmomenten het Quackjeswater rond Kinderactiviteiten Gereformeerde Kerk Ouddorp Palen gestolen voor illegaal kampvuur herdenkingsmonument gevallenen 5 september: 71e Jaargang No. 6725 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 471020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 3392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 NIEUWE-TONGE - Een 12-jarig meisje zag dinsdagmiddag haar splinternieuwe fiets onder een rooier verdwijnen en er geheel vernield weer onder vandaan komen. Het meisje stond met haar fiets te wachten achter twee auto's. De 20- jarige uit Middelharnis afkomstige bestuurder van de rooier reed op de Molendijk in de richting van de N215 en wilde zich tussen de twee auto's manoeuvreren. Hij zag echter het meisje niet. Bij het voorbijgaan raakte de aan de rooier bevestigde trap de bagagedrager van de fiets, waardoor deze onder de rooier terecht kwam. Hierdoor viel het meisje ook. Ze kwam niet onder de rooi er, maar liep wel enkele gekneusde tenen op. DE ERA MAKELAAR MAAKTTWAAR! OUDE-TONGE - Bij een bedrijf aan het Krommeweegje is geconstateerd dat er zonder vergunning een hoop afval, bestaande uit planken en snoeihout, werd verbrand. De 26-jarige bedrijfsleider ver klaarde dat waarschijnlijk één van de werknemers, zonder zijn toestemming, de hoop in brand had gestoken. Het bedrijf kreeg een proces-verbaal. Visser Visser Taxatie nodig, uw woning verkopen, een woning aankopen, bel ons! Fonk Makelaardij Op zondag 2 augustus a.s. zal het 'Zomer Zondagmiddag Inloop Concert' worden verzorgd door het vocaal ensemble 'One More Voice' onder leiding van Willem Chr. Meijboom, met aan het orgel Andries Stam. Hij is organist in Vlaardingen en Nieuwenhoom. Het koor en de organist zullen afwisselend en/of samen, werken ten gehore brengen van onder andere Bach, Willem Vogel, Rheinberger en Hendrik Andriesen. Dit middagconcert, georganiseerd door de culturele commissie St. Catharijne, begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. OUDDORP- Het team van Radio Goeree Lokaal zal a.s. zaterdag 1 augustus aan wezig zijn op de verenigingsmarkt in het centrum van Ouddorp. Naast een stand met ondermeer verkoop van hamburgers, wordt er tussen 9.00 uur en 16.00 uur live uitgezonden vanaf de markt. Een groot aantal gasten zal tijdens deze uit zending te horen zijn. Op deze dag kunt u zelf komen kijken hoe radio wordt gemaakt, maar u kunt natuurlijk ook thuis luisteren. Dit kan op de volgende frequenties: 105.6 FM of 103.8 op de kabel. OUDDORP - Afgelopen woensdag is één van de wielen van een boottrailer losgeraakt. Een onbekend persoon had de wielmoeren losgedraaid terwijl de trailer op het werkhaventje aan het Springersdiep stond. De 32-jarige eige naar uit Ouddorp reed met de trailer over de Brouwersdam, toen het wiel er af schoot. Er ontstond geen schade. NIEUWE TONGE - Hoewel je het vertrek van de zeer gewaardeerde heer E. S. P. van Kranenburg (directeur en meester) en de heer W. Guijt (adjunct-directeur en meester) nauwelijks een feest kunt noemen, werd het dat toch. Het kon ook, want hun opvolgers staan al weer klaar. Bij het afscheid dat op 21 juli jl. plaatsvond werd het treffend door één van de ouders verwoord: "We zijn dankbaar voor alles wat beide meesters de school in de loop van de jaren gaven en dat willen we vieren." Meester Van Kranenburg vertrekt naar Zwijndrecht om daar directeur te worden van de Ds. Hellenbroekschool. Meester Guijt is benoemd als docent op de 'Prins Maurits' in Middelharnis. In het diepste geheim werden de voorbereidingen getroffen voor deze dag. De dag ging van start met het ophalen van de mees ters en hun gezin door het trammetje 'Het Boemeltje', samen met alle kinderen van school. Bij school aangekomen werd een erehaag met bogen door de kinderen gevormd. In het speello kaal werd aan beide meesters een geweldig feest aangeboden. Ze deden dat in de vorm van liedjes en gedichtjes. Het spreekt voor zich dat de kinderen zich niet de kans hadden laten ontne men om, naast de blijken van waardering, hun meester nu eens flink op de korrel te nemen. Nadat de kinderen op school pannenkoeken hadden gegeten, werd het programma 's middags voortgezet met het uitvoeren van het Oranje-Nassauconcert; een optreden van al de instru ment-bespelende kinderen van de school (en dat zijn er heel wat!). Dit gebeuren trok dan ook heel wat belangstelling. Het was dan ook het ideale moment voor één van de ouders, mevrouw Marja Groeneveld, het dankwoord uit te spreken. Opvolgers "s Avonds was er de gelegenheid kennis te maken met de opvol gers van de vertrekkende directeuren tijdens een afscheids- en welkomstreceptie, te weten de heer P. W. Moens (de nieuwe directeur) en de heer C. W. Villerius (de nieuwe adjunct-direc teur). Na de receptie volgde het informeel samen zijn, waarbij bestuur en personen op een mooie, indrukwekkende, maar soms ook komische manier afscheid namen. Zoals eerder die dag de Meesier Kranenburg (vooraan) en meesier Guijt (achteraan) namen afscheid van de Oranje-Nassauschool kinderen de gelegenheid namen, werden ook nu de 'zwakke' kanten van beide heren eens even flink naar voren gehaald. De leden van het bestuur bleken op dit vlak verborgen talenten te hebben. Hiermee was het afscheid afgelopen en breekt er een nieuwe periode aan voor de vertrekkende meesters. Iedereen wenst hen dan ook een hele fijne lijd, maar vooral Gods zegen op hun werk toe. In verband met de vakantie halen wij in de maand augustus géén oud papier op. Indien u niet in staat bent uw oud papier twee maanden op te slaan, stellen wij u in de gelegenheid om het zelf te brengen. In de week van D.V. 1 tot en met 7 augustus staat er een container in de Wil helminaweg bij de gymzaal van de school. Ook hier geldt dat karton niet geaccepteerd kan worden. De container zal dagelijks open zijn tussen 10.00 uur en 20.00 uur. De opbrengst van de maand juli bedroeg 2121,70 (31.310 kg). Hartelijk dank. School met de Bijbel "Koningin Beatrix" Op zaterdag 8 augustus om 9.30 uur organiseert de vereniging Natuurmo numenten een excursie rond het Quackjeswater. De excursie begint bij Speeltuin de Houten Paardjes, ten zui den van Rockanje. De excursies kosten voor leden 3,-, voor niet-Ieden 5,- en voor kinderen tot en met 12 jaar 1,-. Niet voor niets vinden veel mensen de wandeling rond het Quackjeswater zo aantrekkelijk. Het bos rondom het water is sprookjesachtig met zijn grillige stam men en lianen van kamperfoelie en ande re klimplanten. Het uitkijkpunt biedt plotseling een prima zicht over het water zelf. Vanaf dat punt vallen de kleine zil verreiger en de lepelaar met zijn aparte snavelvorm te ontdekken. Beide soorten broeden hier en komen in de rest van Nederland weinig voor. In de brede riet kragen zitten tal van rietvogels, zoals de rietzanger en de kleine karekiet. Tot slot nog een goede raad: neem een verrekij ker mee, dan valt er nog meer te ontdek ken. OUDDORP - Twee weken lang worden er doordeweeks voor kinderen allerlei leuke activiteiten georganiseerd in de bovenzaal van de Gereformeerde Kerk te Ouddorp. ledere ochtend wordt er een mooi bijbelverhaal verteld. Daarbij wor den passende liedjes gezongen en allerlei andere leuke en spannende dingen gedaan. Ook 's middags is er vee! te doen! Dan staat er meestal een spel op het programma. Enkele voorbeelden daarvan zijn: een speurtocht, een huif- kartocht, een vossenjacht of een middag je naar de boerderij. Alle kinderen uit Ouddorp of de kinderen die op vakantie zijn, zijn van harte welkom. Het och tendprogramma loopt van 10.00 uur tot 11.30 uur en het middagprogramma van 14.00 uur tot 16.00 uur. Trouwens, voor volwassenen is er op maandag- en vrij dagochtend om 9.15 uur een dagopening. Daarin staan we met elkaar stil bij een bijbelgedeelte. Ook zingen we met elkaar. U begrijpt het: jong of oud, ieder een wordt uitgenodigd om eens te komen kijken! De zomeractiviteiten beginnen op maandag 3 augustus en eindigen op vrijdag 14 augustus. Voor meer inlbrma- tie: 0187-693431. Tot ziens! STAD AAN 'T HARINGVLIET- Een 29-jarige man uit Sommelsdijk reed afgelopen dinsdagochtend zijn auto total- loss tegen een verkeersbord, doordat hij de afslag iets te vroeg nam. De man wilde vanaf de Lieve Vrouwepolderse- dijk de Vrouwtjesweg ingaan, maar ramde daarbij het verkeersbord. Hierdoor ontstond een knik in het dak en de dak stijl. De man raakte niet gewond, de auto moest wel worden weggetakcki. OUDDORP - Op het strand 't Flaauwe Werk werd tussen zondag 26 juli en dinsdag 28 juli tot twee maal toe palen van een afrastering uit de grond getrok ken. Deze palen werden gebruikt als brandstof voor een illegaal kampvuur. OUDE-TONGE - Op zaterdag 15 augustus a.s. wordt op de algemene begraafplaats in Oude-Tonge een gedenkteken onthuld ter herinne ring aan de gevallenen in Neder lands-Indië. De gemeenteraad van Oostflakkee komt daarin toe aan een verzoek van de Vereniging Oud-Militairen Indiëgangers (VOMI). De VOMI streeft al enkele jaren naar het verkrijgen van gedenkstenen c.q. monu menten voor de omgekomen militairen. Reeds vele gemeenten hebben gehoor gegeven aan het verzoek van de VOMI, nu ook de gemeente Oostflakkee. Op het monument staan de namen van de mili tairen die woonachtig waren in deze gemeente. Omdat de omgekomenen lig gen begraven in Indonesië, kunnen de nabestaanden geen graf bezoeken. Dit was één van de redenen voor de gemeen teraad om tot de oprichting van het gedenkteken te doen besluiten. Een ieder is welkom om deze plechtig heid bij te wonen, in het bijzonder de oud-lndiëgangers. De oud-militairen die lid zijn van de VOMI zijn persoonlijk uitgenodigd. De adressen van de oud- militairen die geen lid zijn, zijn helaas niet bekend. Hun komst wordt uiteraard wel zeer op prijs gesteld. De plechtig heid begint om 10.30 uur en vindt plaats bij de algemene begraafplaats aan de Langeweg in Oudc-Tongc. "Indien u lid bent van een vereniging of stichting, welke actief is op Goeree- Overflakkee, kunt u fietsend geld inza melen", zo begint de brief van de vijf gezamenlijke Rabobanken op Goeree- Overflakkee waarin zij alle verenigin gen en stichtingen op het eiland uitno digen deel te nemen aan de eilandelij ke fietsdag. En inderdaad, het is waar. Elke deelnemer aan deze fietstocht, die op 5 september gehouden wordt, krijgt voor elke kilometer die hij aflegt 0,25. Dit bedrag wordt uitgekeerd aan de vereniging of stichting waar voor u fietst. Fietsen is niet meer alleen gezond voor lijf en leden, maar nu ook goed voor de financiële positie van de vereniging of stichting. De Rabobank, zelf een coöperatieve ver eniging, bestaat 100 jaar en dat heeft zij in dit jaar al in diverse activiteiten in de richting van verenigingen en stichtingen laten blijken. Er worden over het hele eiland verschillende fietsroutes uitgezet. Met behulp van een duidelijke routebe schrijving fietst u langs de mooiste plek jes van Goeree-Overflakkee. De routes zijn ongeveer 45 kilometer lang. Alle kantoren van de Rabobanken funge ren die dag als start-, eind- en stempel- punt. Ook voor de verzorging en rust plaats zijn de kantoren beschikbaar. Deelname staat open voor iedereen. Ook als u geen lid bent van een vereniging of stichting kunt u fietsen voor een door u aangewezen vereniging of stichting die actief is op Goeree-Overflakkee. Bij de start krijgt u van de Rabobank een leuke verrassing voor onderweg mee. Inschrijf formulieren en informatie zijn verkrijg baar bij de kantoren van de Rabobanken op Goeree-Overflakkee. Fiets mee op zaterdag 5 september en trap geld bij elkaar voor uw vereniging of stichting. instattatiebedrijf Als we vakantiespreiding voor het onderwijs als uitgangspunt nemen, zitten we bijna in tiet hart van de zomervakantie. Deze week heeft ook de zuidelijke regio, waarin ons lezersgebied ligt, vrij. Dat wij in de laatste vijftig jaar veel mobieler zijn geworden, is duidelijk. Je hoeft de dagelijkse file meldingen maar na te gaan om daarvan een illu stratie te krijgen. Wat dat betreft is onze actie radius veel groter dan die van de generaties voor ons. In het verleden werd nogal eens met een scheef oog gekeken naar hen die verre vakanties onder namen. Er werden zelfs principiële bezwaren tegen geuit. Voor een groot deel zullen deze tegenwerpingen bepaald zijn door de kosten en gevaren die ermee gepaard gingen. Naarmate de budgetten ruimer werden en het aantal vrije dagen toenam, nam het aantal 'bereisde Roeien' ook toe. Ook in onze rusttijd werden we mobieler. Als we de oudste generatie in onze tijd nemen en de jongste dan is er op het terrein van reizen een groot verschil. Voor de ouderen was de reis naar de 'overkant' al een hele onderneming. Voor de jongeren is dat ook wel het geval, alleen de 'overkant' is dan niet de Rotterdamse omgeving, maar ergens ver weg, misschien wel de oceaan over Er bestaan geen afstanden meer, de reis doelen liggen steeds verder weg. Of het altijd rustdoelen zijn, vragen wij ons af. Kosten De kosten van zo'n reis zijn in deze kanttekening geen onderwerp. Als het gezinsbudget het toe laat, als naar vermogen geschonken is en naar dat de verantwoordelijkheid eist, gespaard, mag er best een deel van het verdiende geld besteed worden aan vakantie. Hoe uitgerust we met vakantie gaan is ook het onderwerp niet. Hoe uitgerust, in de zin van 'wat is onze bagage'? Immers, wat de zeden en gewoonten op 'het Eiland' niet toelaten, kan eld ers niet plotseling uitgeleefd worden. Zeker niet als die zeden en gewoonten geënt zijn op de Bijbel. Wie uitgerust is met de Bijbel, weet zich te gedragen. We zingen immers: Ja, overal is God. We zijn mobieler Zowel actief als passief In eigen vervoersmiddel en als passagier Als we zelf rijden is de vraag: Bent u goed uitgerust? En daarna: Bent u goed toegerust? Neem als chauffeur geen onnodige risico's. Zorg voor een tit lichaam In een vervoersmiddel zonder manke menten. Laten we ons aan de regels houden. Ook als het gaat over de snelheid. De optimale snel heid is lang niet altijd de maximum toegestane snelheid. Wie de optimale snelheid zoekt, sloopt z'n lichaam en auto niet En dan hebben we het nog niet eens over de verantwoordelijkheid ten opzichte van medepassagiers en -weggebruikers We vinden het eigenlijk best een mooi bijbelver haal. Toen Christus op de proef werd gesteld hoe hij tegenover de Romeinse overheid stond, gaf Hij aan dat die overheid schatting toekwam die zij vroeg. We hebben de overheid als van God gege ven te gehoorzamen. Als het gaat over onze belastingmoraal, willen we deze geschiedenis nog weleens aanhalen (dik wijls voor een ander). Als het gaat over de maxi mumsnelheid verklaren we die gehoorzaam heidsplicht niet geldig. Onzin natuurlijk. Velen hebben een vis van betekenis op de auto, maar handelen er 'in het blik' niet naar Les Niet alleen als actieve deelnemer aan het verkeer moet men bewaard worden. Dat is deze week weer eens schrijnend aan het licht gekomen. Wij zijn zo mobiel en zo gewend aan het perma nent aanwezige gevaar (of we verdringen de gedachte daaraan) dat de haast dagelijkse onge- vallenlijst nauwelijks indruk maakt. Totdat de gevolgen heel dichtbij komen. Zolang het letters of woorden zijn, blijft het abstract Beelden zijn al heel wat indringender Directe betrokkenheid - hoe dan ook - is onvergetelijk. Het ongeluk met de bussen in Frankrijk moeten we als een les zien. Een les in voorzichtigheid. Een vrachtwagen, een bus heeft zo'n massa dat zij in het verkeer totaal ander 'gedrag' tonen dan een personenauto. Het verraderlijke is dat dat pas echt openbaar wordt als er iets gebeurt. En er gebeurde 'iets'. Zouden we niet meerou wen, of in ieder geval meeleven? Laten we er ook een les uit trekken. Actief of passief ook op weg kan ons levenspad eindigen. Dan is het onverbiddelijk: Tot hiertoe en niet ver der En dan geldt voor thuis en op weg de vraag of we goed zijn toegerust. Om een antwoord daarop te vinden moeten we onze uitrusting maar eens inspecteren aan de hand van wat de apostel Paulus in Efeze 6 opsomt als 'reis-lijst'. Jok u wilt natuurlijk de beste prijs hebben voor het huis dat u te koop heeft- Wi] beschikken over unieke produkten en diensten om die beste prijs haalbaar te maken. Even bi| ons binnenlopen kan dan ook betekenen dat u "binnenloopt" Makelaardij (0187) 47 02 72 Beneden Zandpad 13a, 3241 GA Middelharnis centrale verwarming - sanitair OOSTDIJK 49 - SOMMELSDIJK Goeree-Overfiakkee B.V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsesfraat 32-34, 3241 AA Middelharnis Tel. (0187)48 2606 REGISTERACCOUNTANTS Middelharnis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 Irene Struijk, beëdigd makelaar/taxateur Voorstraat 44, 3245 BH Sommelsdijk Tel. (0187)48 72 72 KEMA CERTIFICATE 36570 Langeweg 38 Nieuwe Tonge Tel. 0187-651396 VOOH BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - REPORTAGE - FOTOQRAFIE czi czi C33 czi erg IZZI [ZZl I OUDDORP - Weststraal 35 - Teisfoon (0187) 68161? f Fax 683734 RENESSE-Printshop- Hogezoom 172- Telefoon (CUV 462400 Gas - Water - Warmte Zuidweg 2, Ouddorp, Tel. (0187) 68 21 OI

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1