'Op Hoop Van Zegen" gerenoveerd Rommelmarkt Woord en Daad zeer goed bezocht Paar snijdt reuze bruidstaart aan 'Al staat de zee ook hol en hoog* Minirommelmarkt in centrum Ouddorp Open dag met tractoren Man mishandeld 'De Zeemanspot' brengt weer uitkomst Motors en auto veel te hard 3-2^1 fi Albeda College Oude-Tonge: 23 NIBE-geslaagden Project bescherming campingroutes Man toont geslachtsdeel Paviljoen Sluishaven in Ooitgenspiaat Braderie op 'het Oude Nieuwland' JIA MINNAARD VASTGOED No. 6724 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 471020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930 - Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Vorig jaar heeft het publiek kunnen inschrijven op een boek over het redding wezen op het voormalige eiland Goeree-Overflakkee. Er werd toen vermeld dat bij voldoende belangstelling het boek zou verschijnen medio 1998. Die grote belangstelling is er gekomen, blijkens het feit dat velen hebben ingeschreven. Inmiddels zijn we reeds in de tweede helft van 1998 aangeland. Bij de schrij ver en de mensen van de KNRM heerst dan ook de grote vraag: "Wanneer is het boek klaar?" Om die vraag voor een ieder te beantwoorden, kunnen wij u vermelden dat op D.V. zaterdag 17 oktober 1998 het boek gepresenteerd zal worden. Aan een ieder die er op heeft ingeschreven, wordt dezelfde dag de gelegenheid gegeven het boek pf te halen in de bootshuizen van "de Zeemanspot" te Stellendam en van "de Qriend" in Ouddorp. Inschrijvers die geen gelegenheid hebben het boek op te halen, zullen het toegestuurd krijgen of het zal worden thuisbezorgd. Nadere berichten zullen daarover te zijner tijd worden gepubliceerd. Ook zij die nog niet hebben ingeschreven, krijgen dan de gelegenheid het schitterende boek te kopen. In dit boek getiteld "Al staat de zee ook hol en hoog" wordt op boei ende wijze beschreven hoe het reddingwezen op Goeree-Overflakkee, zich van 1824 tot nu toe heeft ontwikkeld. Vele reddingsacties worden uitgebreid ver haald en het geheel is met ruim honderd foto's verluchtigd. Foto's die voor een groot deel nog nooit zijn gepubliceerd! "Al staat de zee ook hol en hoog" is een boek dat een ieder die belangstelling heeft voor alles wat er op en aan het water gebeurt, zeker zal willen bezitten. OUDE-TONGE- Negentwintig derde jaars leerlingen van het Albeda College in Oude-Tonge hebben afgelopen schooljaar deelgenomen aan het buiten schoolse NIBE-examen. Dit staat voor Nederlands Instituut voor het Bank- en Effectenbedrijf. Drieëntwintig kandida ten slaagden voor dit examen. Er zijn belangrijke overeenkomsten tussen de leerstof voor wat betreft bank- en verze keringsleer en de NIBE-examenstof. E.O. Elvé, docent bank- en verzekerings leer stelde zijn leerlingen dan ook voor om deel te nemen aan het examen Oriën tatie Bankbedrijf en het examen Basis kennis Bankprodukten. Van de 23 leer lingen hebben 16 het eerste examen gehaald. Zeven leerlingen hebben beide gehaald. De geslaagden van het examen Oriënta tie Bankbedrijf zijn: Arianne Akershoek, Regina van Alphen, Marijn Arensman, Karin Bal, Mels van Beek, Annelia Bos- land, Jan-Pieter van Dam, Petra den Engelsman, Jolanda Hoogerwerf, Natas- ja Huijsmans, Ramona Kleijn, Johan Meijer, Ronald van Splunter, Robert-Jan Vos, Sabina Zevenbergen en Edwin van der Zijde. De geslaagden van beide exa mens zijn: Come de Prei, Pieter Klem, Johnny Otte, Theo Roeland, Heleen Schipper, Marja Stols en Peter Tieleman. ^^3 ^^3 ^23 OUDDORP- Vanaf afgelopen weekeind tot en met 6 september draait de politie van de Basiseenheid Goeree-Overflakkee het project "Handhaving openbare orde langs campingroutes in Ouddorp. Gedu rende deze periode surveilleren iedere avond en nacht van 20.00 uur tot 04.00 uur twee politiemensen op de camping routes in en rond Ouddorp. Zij worden hierbij geassisteerd door de hondenbri gade. Gelet wordt op het gedrag zoals: vernielingen, geluidsoverlast, urineren op straat, illegaal kamperen en strand feesten houden. Aanleiding voor het project is de jaar lijks terugkerende overlast voor de bewoners van de langs de route liggende woningen. Helaas is ook dit jaar de eer ste vernieling alweer gepleegd. Van een gemetselde postbus aan de Koolweg werd in de nacht van woensdag op don derdag het deksel afgehaald en op straat kapot gegooid. Wie baldadigheid, vandalisme of over last signaleert, kan contact opnemen met het bureau Middelhamis (dus niet bureau Ouddorp!), telefoon: 010-2741135. De surveillerende agenten staan via porto foons in verbinding met dit bureau. De Ondernemers Vereniging van Oud dorp (O.V.O.) organiseert al vele jaren twee toeristendagen in Ouddorp. Dit jaar zijn deze dagen op 29 juli en 12 augus tus. Bij deze toeristendagen is in principe geen plaats voor een rommelmarkt. Daarom wil de O.V.O. als altematief een proef doen met een minirommelmarkt voor particulieren. Deze minirommel markt is op zaterdag 8 augustus. Ieder een die hiervoor in aanmerking wil komen, kan een plaats van 3 m^ krijgen tegen een vergoeding van 10,-. Deze plaatsen zijn te vinden in de straten: Boompjes, de Hoenderdijk en de West- straat in het centrum van Ouddorp. De rommelmarkt duurt van 10.00 uur tot 16.30 uur. U kunt u opgeven bij de VVV Ouddorp tot en met vrijdag 7 augustus to 13.00 uur, tegen kontante betaling. Wie het eerst komt, wie het eerst maalt, want vol is vol! Op deze dag verwacht de O.V.O. weer een bijzondere gast. De heer Arthur van Poppel zal dan op zijn muziekfiets zijn kunsten vertonen. Tevens kunnen de kin deren weer een gratis rit maken met de brandweerauto van Cees van Poortvliet. Ze kunnen dan opstappen aan het eind van de Weststraat, bij Nelisse bronbema- ling. 's Avonds is er groot vuurwerk, om 22.30 uur aan het Noorderstrand, bij Paviljoen "de Zeester". SOMMELSDIJK- Donderdagochtend rond 10.00 uur zijn twee meisjes hevig geschrokken naar het politiebureau gefietst. Ze kwamen op de Oudelandse- dijk, ter hoogte van de Armenweg een man tegen die, van achter zijn auto, zijn geslachtsdeel toonde. De meisjes fietsten daarna snel naar Middelhamis en de man reed weg in de richting van de Watertoren van Dirksland. Een onder zoek naar de identiteit van de man wordt ingesteld. MIDDELHARNIS- Afgelopen zondag morgen omstreeks 10.00 uur kreeg een 27-jarige inwoner van Sommelsdijk enkele trappen in zijn buik van een groep van ongeveer twintig onbekend gebleven mannen. Het slachtoffer had net, samen met twee vrienden, aldaar een versnape ring gebruikt. De aanleiding van de vechtpartij is niet bekend. Onderzoek naar de identiteit van de mannen had ook geen resultaat. Op zaterdag 25 juli was de bemanning van de Stellendamse reddingsboot "De Zeemanspot" nog maar net thuis van de maandelijkse oefentocht, toen zij door de Kustwachtpost Ouddorp werd opgeroe pen om weer aan boord te komen. Het zeiljacht Antaris, thuishaven Lelystad, onderweg van IJmuiden naar Oostende, met aan boord een echtpaar met twee kinderen, kreeg problemen met de motor. Via de kustwacht werd assistentie gevraagd en "De Zeemanspot" vertrok om ongeveer 18.00 uur. Een paar mijl west van de Hinderboei werd het jacht op sleeptouw genomen en naar de bui- tenhaven van Stellendam gesleept en afgemeerd. STELLENDAM- De proefvaart op 17 juli gelukte en daar om kon afgelopen zaterdag "open schip" worden gehouden. De kotter "Op Hoop Van Zegen" met nummer GO-28 is gerenoveerd. De renovatie werd uitgevoerd door Maaskant Shipyards te Stellendam en duurde ruim elf weken. Het "open schip" van 14.00 uur tot 15.00 uur aan de werf te Stel lendam werd druk bezocht. Na afloop werd er nog een receptie gehouden in de fabriek van Maaskant Shipyards. De eigenaar van het bedrijf, Zeevisserijbedrijf C. Tanis Jac. Zn. Zonen CV. is zeer tevreden over de renovatie. Er is zeer veel veran derd op het schip. Het schip is dan ook weer helemaal klaar voor de boomkorvisserij, ook na het jaar 2000. Yeranderingen De romp van de "Op Hoop Van Zegen" is geverfd in een frisse kleur blauw, wat een prima contrast vormt met de masten die fris geel zijn geverfd. Het schip zal dan ook zeker een genot zijn om te zien als het over het water vaart. Maar dat is niet alles, ook van binnen is het nodige veranderd. Voor de bemanning zal het varen op het schip ook niet slecht zijn. Ze hebben de beschik king over prima uitziende slaaphutten. Tevens is er een mime recreatieruimte met video. Ook de keuken ziet er netjes uit. Voor gebrek aan mimte in de koelkast en de diepvriezer hoeven ze ook niet meer bang te zijn. Deze twee apparaten zijn door nieu we en mimere vervangen. Daamaasf zijn de tegelvloeren ver nieuwd en is de entree naar de accomodatiemimte vergroot. Naast voorzieningen voor de bemanning zijn er uiteraard ook op het technisch vlak veel veranderingen aangebracht. Zo zijn er nieuwe hulpmotoren geplaatst en is de vangstverwerkingsin stallatie weer helemaal up-to-date aangepast aari de eisen van de opdrachtgever. Ook nieuwe visstortkleppen mochten niet ont breken. De "Op Hoop Van Zegen" ziet er weer als nieuw uit en zal spoedig zijn taak, vissersboot, hopen te hervatten. OUDDORP - De rommelmarkt die afgelopen zaterdag werd gehouden bij Bloemenhandel Grinwis heeft bruto ruim ƒ38.000,- opgebracht. Dat is 4000,- meer dan de bruto- opbrengst van vorig jaar. Deze opbrengst is bedoeld voor Woord en Daad en dan in het bijzonder voor de jubileumactie Haïti. Het was duidelijk dmkker dan in de vorige negen jaren waarin de rommelmarkt werd gehouden, 's Middags was het wel iets minder dmk, maar dat is ook niet zo verwonderlijk als je hoort dat er voor mim 11.000 gulden aan 'rommel' is verkocht. Dan is er niet meer zo veel te halen. Er werd er voor mim 7.000 gul den aan boeken van de hand gedaan. Daamaast werd ook nog een hoop versnaperingen verkocht. Van de cake, bijvoorbeeld, is niets meer overgebleven. Daar zijn nu mensen van aan het smullen. De rommelmarkt werd traditioneel weer geopend met een lawaai van hoorn, trompetten en klappende ballonnen. Om half twee was er een veiling en het raad-de-naam-van-de-popspelle- tje kon natuurlijk niet ontbreken. De naam was Jacomijntje. Ook werd er een fiets verloot. Deze staat echter nog steeds bij Bloe menhandel Grinwis, de winnaar heeft hem (nog) niet opgehaald. Het winnende nummer was 070654. Degene met dit lotnummer kan de fiets alsnog komen ophalen. Kortom: een zeer geslaagde rommelmarkt. MIDDELHARNIS- Zondagmiddag omstreeks 16.15 uur is tegen drie motor rijders en een automobilist proces-ver baal opgemaakt. De bestuurders reden veel te hard op de Oudelandsedijk in Middelhamis. De maximaal toegestane snelheid is tachtig kilometer per uur. Eén motorrijder reed 160 kilometer per uur. De overige drie voertuigen reden 125 kilometer per uur. Afgestudeerd voor geneeskunde SOMMELSDIJK- Afgelopen donderdag is Lonneke van Nimwegen (23) uit Som melsdijk afgestudeerd voor de opleiding geneeskunde. Ze volgde de studie aan de Erasmus universiteit in Rotterdam en rondde deze af in de gebruikelijke ter mijn van vier jaar. Ze hoopt zich verder te specialiseren in de kindgeneeskunde. OOLTGENSPLAAT - Anderhalf jaar geleden is er begonnen met de verbou wing van het toenmalige café "de Bran ding", nu is het paviljoen "Sluishaven". Dit paviljoen heeft een gezellig eetcafé en een uitstekende keuken. Daamaast is er een kleine zaal voor twee tot vijftig per sonen en een grote zaal tot 120 personen. Ook het terras biedt plaats aan 120 bezoe kers. Vanuit alle bovenstaande mimtes is er een prachtig uitzicht over het "Volke rak". In de mimtes is alles mogelijk van een kopje koffie met appelgebak tot en compleet verzorgde feestavond met koud en/of warm buffet. Of wat dacht u van een heerlijke lunch of diner? Het paviljoen "Sluishaven" is ook geschikt voor verga deringen, kaartavonden etc. Het paviljoen is te vinden aan de Mariadijk 2, een paar kilometer buiten het dorp aan de vlucht- haven in Ooitgenspiaat. Heeft u zin om er even tussenuit te gaan? Kom dan vrijdag 7 augustus naar de gezellige braderie op het recreatieterrein 'het Oude Nieuwland' in Ouddorp. De braderie begint om 9.30 uur en eindigt om ongeveer 16.00 uur. Naast de brade rie is er een rommelmarkt te vinden. Tevens kunt u leuke prijzen winnen met o.a. sjoelen, ringwerpen en dobbelsteen- gooien. Voor de kinderen is er een grab belton. Mocht u ineens trek krijgen? Daar is ook aan gedacht. Zo worden er tijdens deze braderie verschillende lek kernijen verkocht, waaronder pannen koeken en wafels. Tot ziens op 'het Oude Nieuwland'. Op 1 augustus a.s. wordt de jaarlijkse open dag met oude tractoren weer gehouden. Het belooft weer een gezelli ge dag te worden. Behalve oude tracto ren zullen er oldtimerauto's, legervoer tuigen, stationaire motoren, oude brom fietsen en nieuwe tractoren te bezichti gen zijn. 's Ochtends om 11.00 uur is er een rondrit, 's Middags zijn er diversen wedstrijden zoals step on slegde, ploegen en dorsen. U bent van harte welkom aan de Oostdijkseweg 23 te Goedereede van 10.00 uur tot 17.00 uur. De toegang is gratis en voor de inwendige mens wordt gezorgd. Goeree-Overflakkee B.V. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - snm» - BEPORTAOe - FOTOOHABE OUDDOnP- WKtstTMt 35- T-#*ftjoo (0187) 681S121Fm 6a3?3< AENE5SE - mnts/Kip - HosazDCvn f 72 - rotofbon lOT t T; 462400 Enorme drukte tijdens de rommelmarkt voor Woord en Daad De "Op Hoop Van Zegen" ligt er op de werf weer als nieuw hij. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606 Peter van Helden en Selma Schaper sneden afgelopen zaterdag een reuze bruidstaart aan. MIDDELHARNIS- Onder toeziend oog van vele belangstellenden hebben afgelopen zaterdag Peter van Helden en Selma Schaper een reuze bruidstaart aangesneden. De taart werd gemaakt door Banketbakkerij van Helden. Peter (mede-eigenaar) en Selma (verkoopster) trouwden later die dag in het Rien Poortvlietmuseum. De belangstellenden konden punten van de taart, die om kwart over tien in stukjes werd gesneden door het dan nog toekomstige bruids paar, mee naar huis nemen en daar genieten van deze ongetwijfeld overheerlij ke taart.

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1