Dl ft behouden! Orgelconcert NIEUWS uit de kerken TAALPRAATJE PREDIKBEURTEN Goede voeding in relatie tot cliolesterol en botontkalking Geen omloop zonder omloopradio Maar deze keer dus wel!! in de Nieuwe Kerk te Zierikzee Auto gestolen Verdelen Bedrijven gecontroleerd op illegale automaten Actie innen geldboetes Vechtpartij na onenigheid over lening ingebroken in schuur Biz. 2 EILANDEN-NIEUWS VRIJDAG 24 JULI 1998 Goed nieuws is geen nieuws iioort men wel eens zeggen. Het zwembad van Sportcomplex De Gooye blijft behouden, zo is donderdag 23 juli door de Gemeenteraad beslist. De spontane acties vanuit de bevolking onder leiding van Wilma Vermeulen en Petra Goulooze, het sublieme reddings plan samengesteld door dhr. K. L. Kievit in samenwerking met het Dagelijks Bestuur van de Stichting Zwembad én de posi tieve instelling van zowel Burgemeester en Wethouders, de Commissie Middelen als de Gemeenteraad van Dirksland heb ben, tot grote opluchting van velen, geleid tot dit besluit. De renovatie van het zwembad zal plaatsvinden van 28 september tot 31 oktober. Voor informatie over de openingstijden in de vakantieperiode zie 'De Gooye-pagina' op teletekst van de kabelkrant. SUÏ mm Op D.V. woensdag 5 augustus, aan vang 20.00 uur, hoopt de Delftse organist Bas de Vroome plaats te nemen achter de klavieren van het imposante Kam en Van der Meulen orgel. De toegangsprijs is 7,50 voor volwassenen en 5,00 voor scholieren en 65-plussers. Het con cert wordt georganiseerd door de Orgelcommissie Nieuwe Kerk Zie rikzee. Het aantrekkelijke programma vermeldt de volgende werken: Phantasie in f van W. A. Mozart, Trioso nate nr. I in Es van J. S. Bach, Rondeau Reconstructie van J. van Oortmerssen, Toccata en Fuga in d/D van M. Reger en tenslotte een viertal composities van L. Vieme; een Prelude, een Canon, een Ma drigal en de bekende Final, Opus 14 nr. 6. Bas de Vroome studeerde orgel en kerk muziek aan het Sweelinck Conservato rium te Amsterdam en beiaard aan de Nederlandse Beiaardschool te Amers foort. Hij won eerste en tweede prijzen bij internationale orgelconcoursen te De venter, Nijmegen, St. Albans en Roese- lare. Bas de Vroome is als organist ver bonden aan de Hervormde gemeente te Delft en is als zodanig de vaste bespeler van de orgels in de Oude en Nieuwe Kerk. Sinds 1994 is hij ook als orgel- en methodiekdocent werkzaam aan het Rot terdams Conservatorium. Naast een intensieve les- en concertprak tijk bespeelt hij ook nog de carillons van Spijkenisse, Naaldwijk, Rijnsburg en Vlaardingen. Het is de eerste keer dat deze gerenom meerde organist een concert geeft op dit orgel en de verwachtingen zijn dan ook beslist hooggespannen. Concertgever en organisatoren hopen op een mooi concert en een goede publieke belangstelling. Het volgende concert in deze serie is een toeristenconcert op dinsdag 11 augustus om 16.00 uur. Het orgel wordt dan bespeeld door Jan de Vlet uit Bergen op Zoom. SPIJKENISSE - Dinsdagmiddag is door de politie Spijkenisse en het Nederlands Meetinstituut een controle gehouden in inrichtingen waar mogelijk kansspel- of behendigheidsautomaten zonder vergun- nig zouden kunnen staan. Twee bedrij ven waren in overtreding. Er werden twee automaten bij een horecagelegen heid en drie automaten bij een video theek in beslag genomen. Tegen de exploitanten is proces-verbaal opge maakt. NED. HERV. KERK Beroepen te 't Harde (2de predikantsplaats) J. van Doorn te Strijen; te Hollandscheveld J. B. Kamp te Valkenburg (Z.H.). Aangenomen naar Scherpenisse J. Lohuis, kandidaat uit Opheusden, die bedankte voor de overige op hem uitgebrachte beroepen. Bedankt voor Herwijnen N. Noorlander te Noord- horn; voor Voorburg (buitengewone wijkgemeente) J. Lohuis, kandidaat uit Opheusden; voor Wierden H. J. Lam te Den Ham (Ov.). Toegelaten tot de evangeliebediening en beroepbaar A. de Groot, Pinksterbloemstraat 11, 2971 BN Bleskensgraaf; P. Vernooij, Kastanjelaan 32, 3465 TD Driebruggen. GEREF. KERKEN Beroepen te Heemskerk W. Venema te Vinkeveen, die dit beroep heeft aangenomen. Aangenomen naar Geleen-Beek-Urmond (SoW) P. Prins te Duisburg-Ruhrort. GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Bedankt voor Groningen-Zuid, J. T. Oldenhuis te Zwolle-Zuid. Aangenomen naar Wetsinge-Sauwerd J. M. Oldenhuis, kandidaat uit Kampen, die bedankte voor Noardburgum en Ruinerwold-Koekange i.c.m. Zuidwolde. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Dundas (Canada) H. Polinder te Genemuiden. ^j. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Elspeet en Oosterend (Texel) A. Vermeij te Zwijndrecht; voor Westzaan G. J. van Aalst te Ridderkerk. SPIJKENISSE - In de gemeente Spijkenisse is een korte actie ge houden met betrekking tot het innen van openstaande boetes. Deze actie had het volgende resul taat: Een 28-jarige Spijkenisser werd aange houden. Hij had een boete van 2100.- gekregen als vervangende vrijheidsstraf voor 35 dagen hechtenis. De man betaal de de boete niet en werd nu dan ook als nog in hechtenis genomen. Bij twee personen werden de auto's in beslag genomen. De auto's worden ver kocht om het benodigde geld voor de niet betaalde boetes bijeen te krijgen. Bij vier personen werd het geld voor de boetes wel betaald, het ging hier om een totaalbedrag van 1805.- De resultaten van de actie zijn zodanig dat er is beslo ten de actie voort te zetten. OUDE EN NIEUWE MUNTEN In deze aflevering zullen we aandacht besteden aan oude en nieuwe Nederiand- se munten. We beginnen met de duit, gangbaar tot 1816, de munt met de op een na geringste waarde (de penning wus de helft van de duit waard). Een duit was het achtste deel van een stuiver, de munt waarmee vroeger alle prijzen werden aangeduid. De waarde van een duit was dus 0,625 cent. Vier keer die waarde was 2,5 cent, vandaar de naam vierduitenstuk voor de koperen munt, die veel later eveneens verdween, hoewel hij zich heel lang heeft gehandhaafd. Bekend uit vroeger dagen was een vier- duits broodje, een soort van kadetje, dat vier duiten kostte. De duit heeft heel wat zegswijzen opgeleverd. Zo noemde men iemand die vaak gek deed een malle duit en iemand die een slechte naam had een kwade duit. Een duit met een gat erin betekende dat iets geen enkele waarde had. Bekend was de uitdrukking 'zijn laatste duit verteren'. In de kroeg verteerden sommige kerels hun schaarse loon tot op de laatste duit. Daarvan zijn de zegswij zen afgeleid 'van duit tot stuiver': tot in de kleinste bijzonderheden, en 'zijn zon dagse duit versnoepen'. De kinderen kre gen vroeger op zondag een duit. Meestal werd die zuinig bewaard, maar een enke le verkwistende bengel zette dat 'waar devolle' bezit al rap om in snoeperij. Vandaar later de benaming een snoep- centje achter de hand hebben. Zeer bekend en ook thans nog wel gehoord is 'een duit in het zakje doen'. Dat betekent: hij praat ook mee, hoewel hij er weinig vanaf weet en er niets aan heeft toe te voegen. Afkomstig van het kerkenzakje. De diakenen gingen er mee rond om geld voor de armen op te halen. Een duit was wel het minste dat men kon bijdragen. Van iemand die weinig geld had zei men 'hij heeft geen duit', soms versterkt tot 'hij bezit geen rooie duit'. Van zo iemand kon men bezwaart ijk be weren dat hij op zijn duiten, gierig was. Zo'n vrek zou zelfs 'een duit in tweeën bijten'. Men noemde hem niet voor niets een (oude) duitendief. Vandaar 'hij is op de duiten als de duivel op een ziel'. In de plantkunde kent men het duitblad, een waterplant. Op Overflakkee de bena ming voor het madeliefje. De munt die het predikaat oud en nieuw verdient, daar hij zich door de jaren heen heeft gehandhaafd, is de stuiver. Het ronde muntje kreeg later de zeldzame vierkante vorm, waardoor de zegswijze 'een stuivertje kan raar rollen' vervangen moest worden. Die vierkante stuiver is inmiddels allang uit de roulatie genomen en na invoering van de grote ronde stui ver zou de zegswijze weer kunnen gel den, maar niét meer het verkleinwoord. De betekenis was: de afloop van iets is nooit te voorspellen, het kan raar lopen in de wereld. Letterlijk: als zo'n stuiver tje wegrolde wist je nooit waar het terecht kwam. Geen wonder dat het oeroude geldstuk veel spreekwoorden en zegswijzen met zich mee bracht. Van een meisje of een vrouw zei men wel 'zij kan op een stui vertje in het rond draaien'. Zij is buiten gewoon vlug en levendig. Daartegenover stond 'een valse stuiver', gezegd van een oneerlijke, onbetrouwbare kerel. Het dubbeltje is van de stuiver afgeleid en kreeg die naam omdat het de waarde van een dubbele, dus twee, stuivers had. Van mensen met geld zei men 'die heb ben een aardige (of lieve) stuiver'. Van daar de Vlaamse spreuk 'die de stuiver niet geert (gaart) is de gulden niet weerd'. Vergelijk 'die het kleine niet eert is het grote niet weerd'. 'Beter één stuiver in de hand dan twee te verwachten'. De Vlamingen waren min der bescheiden dan de Hollanders, want die maakten ervan 'beter één vogel in de hand dan tien in de lucht'. Wat men heeft is meer waard dan schone beloften. Vergelijk: één stuiver gespaard is er twee gewonnen. 'Het ene stuivertje op het andere bouwt het huis'. Bij ons kende men de zegswijze 'dat scheelt drie stuivers'. Dat is andere kof fie, dat scheelt een dwarsstraat. Eveneens 'het zijn de zeven stuivers niet', voor dat is de ware reden niet. Er zijn nog wel meer uitdrukkingen aan de stuiver ont leend, maar we zullen het hierbij laten. De stuiver komt voor in het kinderspel stuivertjewisselen. Afkomstig van de ideeën van anderen overnemen, pronken met andermans veren. Later vervangen door boompje verwisselen. We besluiten met de samenstellingen stuiversbibliotheek, waar men lang gele den een boek kon lenen voor een stuiver per week, en stuiverszeep, een stuk zeep dat vijf cent per stuk kostte. SPIJKENISSE - Een 30-jarige man uit Spijkenisse heeft afgelopen dinsdag rond zes uur 's avonds een blauw oog opgelo pen nadat hij in gevecht was geraakt met een eveneens uit Spijkenisse afkomstige 35-jarige man. De twee kregen ruzie over een geldlening. De 35-jarige man bedreigde het slachtoffer met een mes en mishandelde hem vervolgens. De politie stelde daarna een onderzoek in, waarna de misdadiger is aangehouden. Na opge maakt proces-verbaal werd de man heen gezonden. BRIELLE - Dinsdagmiddag is op de Turfkade te Brielle een personenauto ontvreemd. De auto is van het merk Opel Kadett Hatchback 2 en heeft als kente ken LN-LF-18. De kleur van de auto is lichtpaars. ik zie vanuit het kamenaam de nevel over het veld de koolmeesjes vliegen af en aan ik heb ze niet geteld discussies over A.O. W., W.A.O.en rest gaan nevelig aan mij voorbij ik vind de wereld best de mensen op het Binnenhof die zich zo belangrijk vinden al zeggen ze dit steeds wel zelf moeten wat ingaan binden kom Melkert, Bolkesteyn en Kok en wat verder uw naam mag zijn kom bij mij kijken voor het raam gezellig met wat wijn en denkt U soezend in de zon hoe de koek te gaan verdelen neem dan flink minder voor U zelf dan is er meer voor velen N. V. d. Seijp Akelei 9 3247 DG Dirksland Zondag 26 juli 1998 OUDDORP - Herv. Gem. Dorpskerk: 9.00 en 11.00 uur ds. P. de Vries, Elspeet en 18.30 uur kand. G. J. Blan- kers, Montfoort. Eben-Haëzer: 9.00 uur kand. G. J. Blankers en 18.30 uur ds. P. de Vries - Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck van Woer den - Ger. Kerk 9.00 en 10.30 uur dhr. K. Baas en 18.30 uur ds. J. Korf - Doopsgezinde Gem. 9.30 uur ds. A. A. Thimm, 11.15 uur ds. R. Tesche (Duitstalige dienst) en 18.30 uur dhr. W. Tanis. GOEDEREEDE - Herv. Gem. 9.00 en 10.45 uur ds. J. W. van Estrik en 17.00 en 18.45 uur ds. R. van Kooten, Soest. STELLEND AM - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Harteman, Wezep en 18.00 uur ds. L. Groenenberg, Oud-Beijer- land - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. J. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel en 18.30 uur ds. S. N. D. Francke, Zuid- Beijerland. MELISSANT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. Schaap en 18.00 uur ds. J. G. Blom - Ger. Gem. 10.00 en 18.30 uur student D. de Wit, Bennekom - Ger. Kerk 9.30 en 18.30 uur ds. E. J. Veltman, Hengelo - Ger. Gem. in Ned. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. DIRKSLAND - Herv. Gem. 10.00 uur Prof. dr. C. Graafland, Gouda en 18.00 uur ds. M. J. Paul, bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. M. den Boer. HERKINGEN - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. G. Blom en 14.30 uur ds. A. Schaap, afscheidsdienst - Ger. Gem. 10.00 uur leesdienst en 14.30 uur stu dent D. de Wit van Bennekom. SOMMELSDUK - Herv. Gem. 10.00 uur ds. R. van Kooten en 18.00 uur ds. J. C. den Toom - Lukaskapel HDG 10.15 uur ds. K. Exalto, Bent- huizen - Rem. Ger. Gem. 10.00 uur ds. E. P. Meijering - Herv. 'Exodus' Gem. 10.00 uur ds. J. H. Verwaal. MIDDELHARNIS - Herv. Gem. 10.00 uur ds. A. P. Voets en 18.00 uur ds. G. C, de Jong, Sliedrecht - Chr. Ger. Kerk 9.30 en 18.00 uur ds. P. den Butter - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. F. D. van Wijck en 17.00 uur onbe kend - Ger. Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 en 16.45 uur leesdienst - Chris tengemeente Vrienden van de Bij bel Diekhuus, Ben. Zandpad. 10.00 uur dhr. R. Pieper. NIEUWE TONGE - Herv. Gem. 9.30 en 18.00 uur ds. W. Arkeraats, v.m. bediening Heilige Doop - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. OUDE TONGE - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. A. van Lingen, nam. zondag 10 - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst. STAD aan 't HARINGVLIET - Herv. Gem. 10.00 en 18.00 uur ds. L. D. Burger - Ger. Gem. 10.00 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 10.00 uur dhr. G. M. Cornelisse en 18.00 uur dhr. A. van der Schee. DEN BOMMEL - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. Kooien, IJsselstein en 18.00 uur ds. J. Willemsen - Ger. Kerk 10.00 uur ds. C. J. Amesz, Alkmaar en 18.00 uur ds. J. F. Ezinga, Yerse- ke. OOLTGENSPLAAT - Herv. Gem. 9.30 uur ds. T. W. van Bennekom, Hilver sum en 18.00 uur ds. J. Kooien, IJs selstein - Ger. Gem. 9.30 en 18.00 uur leesdienst - Ger. Kerk 9.30 uur dhr. J. van Lambalgen, Schiedam en 18.00 uur ds. B. J. Oldenhuis, Rotter dam. DIRKSLAND - Gezondheid Service organiseert in de maand september enkele themabijeenkomsten over ge zonde voeding in relatie tot botontkal king en cholesterol. U kunt zich inschrijven voor één of meer thema's. Leden krijgen natuurlijk korting op de toegangsprijs. Thema Gezonde voeding en 'Rond-jp-Bord' Gezond ouder worden willen we alle maal. Een gezonde levenswijze, bijvoor beeld weten wat je eet en drinkt, waar moet je op letten bij het ouder worden, draagt hieraan bij. Het onderwerp 'goede voeding' wordt door een diëtist besproken aan de hand van de voedingswijzer. Er wordt speciale aandacht besteed aan onderwerpen als voedingsvezels/vocht in relatie tot een verminderde darmfunctie, vocht in rela tie tot een afgenomen dorstgevoel, calci um en energie/vet in relatie tot wel- vaartsziekten. Het spel 'Rond je Bord' is een middel om deelnemers aan de bijeenkomst actief te betrekken bij vooriichting over gezon de voeding. Aan de hand van een eigen eetverslag krijgt u spelenderwijs inzicht in uw eigen eetpatroon. U krijgt daarbij advies van een diëtist; zij stemt een en ander af op uw voedingspatroon en stuurt dat, waar nodig, bij. Thema 2: Voeding hij een verhoogd cholesterolgehalte Steeds vaker hoor je van mensen dat hun cholesterol te hoog is, maar ook in tijd schriften en dagbladen wordt het een en ander over cholesterol gepubliceerd. He laas zijn niet alle verhalen gelijkluidend. Omdat veel mensen door de bomen het bos niet meer zien zal op deze bijeen komst duidelijkheid verschaft worden over: - Hoe hoog moet het cholesterolgehalte zijn? - Wat is het risico van een verhoogd cholesterolgehalte (hypercholesterole- mie)? - Hoe kan het cholesterolgehalte ver laagd worden? - Waar moet u op letten als u levens middelen koopt? De diëtist zal ook op deze bijeenkomst praktische informatie geven over het sa menstellen van de dagelijkse maaltijden. Het doel van deze bijeenkomst is om meer duidelijkheid te verschaffen in de jungle van informatie over een te hoog cholesterolgehalte. U kunt dan zelf maat regelen nemen om uw cholesterolgehalte te verlagen. Er is tijdens alle bijeenkomsten volop gelegenheid voor het stellen van vragen. Bovendien krijgt u schriftelijke info mee naar huis. Themal: Rnfnntkalk'ng- wat doe ie er aan? Osteoporose is een ander woord voor botontkalking. Bij osteoporose is de hoe veelheid botweefsel in het skelet vermin derd. Hierdoor is de kans op het ontstaan van botbreuken verhoogd. Vooral ouderen krijgen hiermee te ma ken. Aangezien het aantal ouderen in de samenleving zal toenemen is de ver wachting dat het aantal personen met osteoporose de komende jaren zeker zal stijgen. Goede voeding kan echter helpen bij het vertragen van het proces van botontkal king. Deze bijeenkomst is bedoeld voor hen die geïnteresseerd zijn in hoe zij osteo porose kunnen voorkomen of uitstellen door middel van verantwoorde voeding en voor mensen die al bekend zijn met osteoporose-klachten. Een diëtist zal ingaan op de rol die voeding heeft bij het ontstaan, voorkomen en behandelen van osteoporose. Er zal o.a. praktisch worden ingegaan op het belang van diverse voe dingsstoffen en de noodzaak van bewe- De themabijeenkomsten worden gehou den op: themal: 11 september 1998, Oranje laan 59 te Dirksland van 09.30 tot 11.30 uur. thema 2: 18 september 1998, Oranje laan 59 te Dirksland van 09.30 tot 11.30 uur. thema 3: 25 september 1998, Oranje laan 59 te Dirksland van 09.30 tot 11.30 uur. U kunt zich inschrijven op 1, 2 of alle drie de bijeenkomsten. De kosten voor de thema's zijn 7,50 per bijeenkomst voor leden en 12,50 voor niet-leden van GS. Komt u met partner dan betaalt u 12,50 (voor 2 personen) per bijeenkomst wan neer u lid bent en 22,50 voor niet- leden. Wanneer u zich direct voor alle drie de thema's inschrijft zijn de kosten 20,- voor leden en 35,- voor niet-leden. Met partner 35,- en 60,-. Voor opgeven en eventuele verdere informatie kunt u terecht bij Bureau Groepsactiviteiten, elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur, tel. (0181) 626226. Opgeven is mogelijk tot 1 week voor aanvang. Op 28 en 29 augustus vindt de achtste Omloop van Goeree-Overflakkee plaats en traditiegetrouw is ook de radioverslaggeving weer in vertrouw de handen van Omloopradio. Dit jaar is Omloopradio weer sterker dan vorig jaar, toen heeft men voor de eerste keer gebruik kunnen maken van een fre quentie die op het gehele eiland was te ontvangen. Dit was ook een van de rede nen om de Facilitaire Stichting Flakkee in het leven te roepen. Daarnaast wilde men ook een onafhankelijke stichting oprichten die los staat van de lokale radio-omroepen van het eiland. Al vanaf het eerste begin van de Omloop van Goeree-Overflakkee was er Omloop radio, gemaakt door de Dirkslandse om roep Radio Flakkee. Later gebeurde dit in samenwerking met enkele andere zendgemachtigden. Helaas kwam het ondanks inspanningen van de gemeente Dirksland, het Stichtingbestuur van de Omloop en Radio Flakkee in 1995 tot een definitieve breuk. Omdat voor het welslagen van Omloop radio de uitzendingen op heel het eiland te horen moeten zijn waren er proble men. Het zag er naar uit dat er een gezond initiatief ten gronde zou gaan aan het eigen belang van enkele bestuurders van lokale omroepen op dit eiland. Na stevig onderhandelen kwam de Faci litaire Stichting Flakkee tot overeenstem ming met Radio Flakkee en de Stichting Omloop van Goeree-Overflakkee om zelf Omloopradio te gaan maken. Na tuurt ijk betreuren deze partijen het zeer dat men op dit eiland nog steeds niet tot overeenstemming kan komen om voor 26 uur de handen ineen te slaan. Wellicht ligt hier een duidelijke taak van de vier gemeenten op het eiland. In 1997 werd het eerste experiment ge start om op FM 91.0 Mhz op het eiland de radio-uitzending van Omloop Radio te horen. Dit had mede tot gevolg dat er in de stroom van het succes van Omloopradio enkele imitiaties de kop opstaken zoals Omloopnieuws Radio en Radio Omloop. Deze produkten hebben niets te maken met de officiële Omloop radio. De Facilitaire Stichting Flakkee heeft in nauwe samenwerking met de Stichting Omloop ook weer een overeenkomst ge sloten met Meteo Consult Wageningen voor de weerberichten met een actueel weerbeeld en voorspellingen voor de regio Goeree-Overflakkee. Deze worden op elk half uur uitgezon den. Radio Flakkee zal delen van de uit zending overnemen, zodat ook op de kabel de uitzending te horen zal zijn. In de aanloop naar de omloop zal Radio Flakkee ook nog extra aandacht geven aan de drie goede doelen van de Stich ting Omloop. Voor het Rode Kruis is men op pad geweest naar de Valkenberg in Rheden, een hotel voor mensen die niet zelfstandig op vakantie kunnen gaan. Er is een impressie gemaakt van het wel en wee in dit hotel. Memisa heeft haar activiteiten toegelicht in de studio van Radio Flakkee. En tot slot heeft één van de verslaggeefsters roet gesnuifd bij de RTM-remise op de Brouwersdam. Dit alles om u te overtuigen dat u als loper u laat sponsoren, alle drie de doelen reke nen op u! Nu bijna een jaar later is er weer een grote zender voor Omloop Radio be schikbaar en zal er tijdens de Omloop van Goeree-Overflakkee op heel Goeree- Overflakkee geluisterd kunnen worden op FM 91.0 Mhz. De radio-uitzendingen beginnen op vrij dagmiddag 28 augustus om 17.00 uur en duren tot zaterdagavond 29 augustus 20.00 uur. Samen met ruim 30 medewerkers zal Omloopradio weer alle details, wetens waardigheden en de actuele stand van zaken tijdens de omloop aan u presente ren. En u kunt evenals andere jaren weer reageren door te bellen, faxen en te schrijven. Het reactie-adres loopt via Radio Flak kee, Postbus 191, 3240 AD Middelhar- nis, tel. (0187) 603736; fax (0187) 603784. LANGSTRAAT - Herv. Gem. 10.00 uur ds. J. C. Mesu, Nieuw en St. Joos- land. SINT MAARTENSDIJK - Herv. Gem. 9.30 en 14.30 uur ds. N. P. J. Kleij- berg, Veenendaal - Ger. Gem. in Ned. 3x leesdienst - Oud Ger. Gem. 3x leesdienst. BRIELLE - Afgelopen dinsdag is rond half acht 's avonds ingebroken in een tumschuur aan burg. H.V. Sleenstraat te Bnelle. De houten deur en post werden uit elkaar gebogen, waarna de daders een mountainbike, een tennisracket en een koffer met een schroef/boormachine meenamen. 'T* 't- 'I^ 'T' oina

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 2