Speelstad Middelhamis opent haar deuren Bewoners sluiten uit voor verkeer protest Emmastraat af Dagtochten voor langdurig zieken en gehandicapten Snelheidscontrole in Den Bommel Zeven mille aan vis gestolen De Zeemanspot er weer op uit Derde orgelconcert in Dreischor Verenigingsmarkt in Ouddorp 32Sa R.{^ ^^m keukencentrunn Dolfijn spoelt aan AA^^MINNAARD POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Woensdag 2 september 1998 Woensdag 7 oktober 1998 Woensdag 11 november 1998 Taxatie nodig, uw woning verkopen, een woning aankopen, bel ons! Fonk Makelaardij ^<l^— Visser Visser 1 augustus: Speeltoestellen Bedrijfspresentatie 71e Jaargang VRIJDAG 24 JULI 1998 No. 6723 Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 471020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 483392. FAX (0187) 485736 Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT ƒ58,- Advertentieprijs 41 cent per mm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 OUDE-TONGE - Bewoners van de Emmastraat in Oude-Tonge zullen aan staande zaterdag 25 juli eigenhandig hun straat voor alle verkeer afsluiten. Op de dan onstane vrije ruimte wordt vervol gens een groot kinderfeest gehouden. De bewoners doen dit omdat zij verbolgen zijn over het falende verkeersbeleid van de gemeente Oostflakkee. De Emma straat die vroeger afgesloten was is opge offerd aan de nabij gelegen Stationsweg. Daardoor is deze straat weer openge steld, en dat leidt tot de nodige proble men. De bewoners voelen zich in ieder geval gesteund door de Stichting Kinde ren Voorrang, die ook niets begrijpt van het beleid van de gemeente. Voldoende aandacht in de media is er ook. Zaterdag zal het RTL5 televisieprogramma "5 in het land" aandacht besteden aan de gang van zaken en er een reportage van maken. De gevolgen van de openstelling van de Emmastraat zijn volgens het straatcomité Emmastraat Veilig niet misselijk. Zo zouden er op de Stationsweg nu nog meer onveilige kruispunten zijn ontstaan. Een ander gevolg is dat het zware ver keer zich nu ook door de veel te smalle Emmastraat wurmt. De Emmastraat is een kinderrijke straat met oude niet onderheide woningen. De huizen staan direct aan het trottoir en de straat is de smalste doorgaande route van Oude- Tonge met aan één kant geparkeerde auto's. Omdat de Emmastraat een recht streekse aansluiting heeft op het centrum van Oude-Tonge zou de verkeersintensi teit enorm zijn toegenomen. Hierdoor zouden levensgevaarlijke situaties kun nen ontstaan (er is al een kind onder een auto gekomen). Ook zouden scheurende gevels een probleem kunnen worden. Om eventuele dodelijke ongelukken en schade aan de woningen te voorkomen willen de bewoners van de Emmastraat maar één ding: de Emmastraat moet weer dicht. Gezondheid Service (GS) organi seert wederom drie uitstapjes. Op 2 september, 7 oktober en 11 no vember zijn er dagtochten, bedoeld voor mensen die vanwege een zieli- te of handicap niet met een gewone reis mee kunnen of durven. Een verpleegkundige en enkele vrijwil ligers zorgen voor de nodige bege leiding. Er wordt gereisd met een rolstoelbus met rolstoellift en loop plank, zodat er gemakkelijk kan worden ingestapt en ook enkele rolstoelgebruikers mee kunnen. In de bus mag niet worden gerookt. Na vertrek gaan we richting Land van Maas en Waal met onderweg een koffie- stop. In restaurant 'Moeke Mooren' wordt de lunch geserveerd. Aansluitend is er een rondvaart door natuurgebied 'De Gouden Ham'. Na nogmaals koffie of thee, gaan we richting huis. Kosten 110,- voor leden van Gezond heid Service en 135,- voor niet-leden. Vertrek: Hellevoetsluis, 07.45 uur, Verzorgings tehuis Voomesteijn (hal). Spijkenisse, 08.30 uur, Verzorgingshuis De Marckenburgh (hal). Op het programma staat een bezoek aan Biddinghuizen, waar koffie met gebak wordt genuttigd. Vervolgens vertrekken we naar Urk voor een warme lunch in restaurant 'De Boer'. Aansluitend een bezoek aan de Orchideënhoeve Luttel geest, waar we vandaag voor de laatste keer koffie of thee drinken. Kosten 110,- voor leden van Gezond heid Service en 135,- voor niet-leden. Vertrek: Hellevoetsluis, 07.45 uur, Verzorgings huis Voomesteijn (hal). Spijkenisse, 08.30 uur, Verzorgingshuis De Marckenburgh (hal). Via de Waterkering Maassluis rijden we naar Hoek van Holland voor koffie en gebak. Daarna starten we met een rondrit door Rotterdam, onderbroken door een pannenkoekenlunch. 's Middags brengen we een bezoek aan de kerstmarkt in Tuincentrum Zoetermeer. .s\oten 3t/"i tieleman Binnenweg 7A 3248 AE MELISSANT (0187)60 25 55 Theemsweg 13 3201 LT SPIJKENISSE (0181)62 21 22 DEN BOMMEL - Afgelopen dmsdag- morgen hield de politie snelheidscontro les op de Schaapsweg en de Molendijk. De snelheidscontrole op de Schaapsweg werd gehouden tussen kwart over acht en half tien. Hier werden 123 auto's gecon troleerd. Daarvan reden er vijftien harder dan de maximale toegestane snelheid van zestig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 87 kilometer per uur. Op de Molendijk werd de controle gehouden tussen half tien en half elf. Veertien van de 58 passerende automo bilisten gingen harder als het maximum van tachtig kilometer per uur. De hoog ste snelheid hier gemeten was 117 kilo meter per uur. Irene Struijk, beëdigd makelaar/taxateur Voorstraat 44, 3245 BH Sommelsdijk Tel. (0187)48 72 72 STELLENDAM- Nog onbekende daders hebben dinsdag ingebroken in een visbe drijf aan de Delta-Industrieweg. De daders braken om 13.00 uur in bij zowel een vrachtwagen als in het bedrijf zelf Dit gebeurde doordat de kunsstofdeur van het bedrijf en de vrachtwagenklep werden opengebroken. Er werd in totaal voor ongeveer 6700.- aan vis wegge nomen. VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUDIO - BEPOBTAQE - FOTOORAFIE |J|UJ^^^jUJ J^^^^^J r:n ^=2 z:3 en \=n r=^ z=3 ^=n i=\ OUDDORP- Weststraat 35 - Telefoon (fllBT) 681612/Fax 683734 RENESSE - Printstwp - Hogezoom 172 - Telefoon (DIÏIJ 462400 ir '-j i''-'* Kosten 75,- voor leden van Gezond heid Service en 100,- voor niet-leden. Vertrek: Hellevoetsluis, 07.45 uur, Verzorgings huis Voomesteijn (hal). Spijkenisse, 08.30 uur, Verzorgingshuis De Marckenburgh (hal). Voor telefonische informatie of het aan vragen van een folder, kan men van ma t/m vr van 09.00 tot 12.00 uur bellen naar: Gezondheid Service, tel. (0181) 626226. De Stellendamse reddingboot De Zee manspot werd woensdagavond 22 juli weer opgeroepen door de Kustwachtpost Ouddorp. Het jacht 'Rogger', thuishaven Naarden, was met een echtpaar, twee kinderen en een poes op weg van IJmui- den naar Stellendam. Zij kregen in het Slijkgat te maken met motorpech en er was geen wind om op de zeilen verder te kunnen varen. Via de Kustwacht werd assistentie gevraagd, die op haar beurt de bemanning van de red dingboot opriep. De Zeemanspot voer 19.45 uur uit, nam het jacht op sleeptouw en bracht het met zijn in Den Dolder wonende bemanning naar Stellendam, waar het in de buiten- haven werd afgemeerd. -----REGISTERACCOUNTANTS Middelhamis Barendrecht Tel. (0187) 489143 Tel. (0180) 621033 De organist Dirk Jansz. Zwart zal op donderdag 30 juli a.s. het derde concert van dit seizoen geven op het orgel van de Hervormde kerk te Dreischor. Hij speelt dan werken van enkele Engelse compo nisten zoals Purcell, Handel, Wesley en Hollins. Daarnaast worden composities uitgevoerd van de Franse meesters Guil- mant en Widor, en van de Duitse orga nisten J. S. Bach en M. Reger. De aan vang is om 20.00 uur. Zaterdag 1 augustus wordt door de Ondernemersvereniging Ouddorp de ver enigingsmarkt gehouden. Het is voor de eerste keer dat diverse verenigingen en instellingen gezamenlijk zich presente ren in het centrum. Voor deze dag zijn de Boompjes, de Hoenderdijk en de Weststraat ingericht met een keur aan kramen. Van deze kramen zullen aan het eind van de dag de drie origineelste kra men een geldprijs winnen. Naast de kra men zal het straatorkest "de Kaaiplak- kers" het centrum opfrissen met hun muziek. Ook is er een gezamenlijk optre den van de Ouddorpse brassband "Con cordia" en de Goereesche brassband "Apollo" Dit optreden duurt van 15.00 uur tot 16.00 uur. Aan het eind van de Weststraat is een Air Bike Show te vin den. Vliegensvlug over de kop fietsen of juist lekker relaxed een rondje van de zaak, het is allemaal mogelijk op de ver enigingsmarkt in Ouddorp. De verenigingsmarkt wordt gesponsord door de Rabobank West-Flakkee, in ver band met 100 jaar Rabobank. Naast de Rabobank zijn er de volgende deelne mers op de markt te vinden: Borstvoe- i dingsorganisatie La Leche League, de Doopszinde Gemeente, E.H.B.O. afde ling Ouddorp, de Gereformeerde Kerk, het Nederlandse Rode Kruis, de K.M.T.P, de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen, het Ouddorps Raad -en Polderhuis (museum). Radio Goerce Mevr. Sleurink SOMMELSDIJK- Sinds dinsdag is het er weer. De vorige twee jaren was het Happy World en Dino-World, nu is het in gewoon Nederlands: Speelstad Middelhamis. Ruim 50 dagen lang, van 21 juli tot en met 30 augustus, kunnen de kinderen weer naar harte lust spelen en ravotten in de speciaal daar voor ingerichte sporthal van het Rekreatiecentrum de Staver. Dat is nog niet alles: voor de ouderen is er In de tennisbal een bedrijfspresentatie opgezet. Ruim twintig bedrijven doen mee aan deze presentatie. Afgelopen dinsdag werd de officiële opening ver richt door de burgemeester mevr. Sleurink-Rabbinge, voor deze keer in de hoedanigheid van voorzitter van de stichting Olympia. Zij wist niet wat ze moest wensen. Een mooie zomer, met de kans dat Speelstad Middelhamis niet goed loopt, of dat het slecht weer blijft en de Speelstad wel goed loopt. Voor slechts negen gulden per persoon kunnen de kinderen echt een hele dag zich vermaken. Naast het gebruik van de speeltoestellen kunnen ze gebruik maken van het zwembad en de bowlingbaan. "Als je nagaat dat het zwembad al zes gulden kost, dan maken ze voor een schijntje gebruik van de andere facilitei ten", vertelt Staver-manager Leen Jord- aan. Het eerste wat we in de hal tegenko- -Rabbinge opende afgelopen dinsdag Speelstad men zijn de videospellen en flipperkas- ten. "Die hebben we speciaal laten neer zetten voor de wat oudere jeugd. Moet je nu eens kijken wie er achter staan." En inderdaad, ukkies van nog geen zes jaar oud staan zich te verdringen om de videospellen. "Het is natuurlijk ontzet tend leuk, de videospellen zijn bedoeld om motors na te spelen. Je moet echt gas geven en remmen en wat is er nu leuker voor de kinderen." De sporthal is voor de rest ingericht met een groot scala aan speeltoestellen. Wat dacht u van een grote zandbak met daar in een klimspeeltoestel met glijbanen, schommels etc? "Ik heb er voor gezorgd dat het kleverig zand is. Dan kunnen de kinderen er tenminste wat van bouwen. Daardoor wordt het wel een enorme troep, maar daarvoor hebben we hier werknemers", zegt Leen Jordaan. Naast de grote zandbak zijn er ook nog "privé- zandbakjes". Dat zijn kleine zandbakjes, waar een klein kind zich prima in kan vermaken, zonder onder de voet te wor den gelopen door de wat grotere kinde- reu; Ook voor de kleinste kinderen zijn er een kleine glijbaan en een kleine wip geplaatst. Ook is er een ballenbak en staat er een televisie waarop kinderfilm pjes te zien zijn. Maar liefst drie spring- kussens zijn van de partij. Daarnaast zijn Middelhamis er ook nog enkele zeer excentrieke speel toestellen te vinden. Wat dacht u van een sjoelbak met een hoek? Bij deze sjoelbak zijn de gaten in een hoek van negentig graden tegenover de plaats waar de sjoel stenen gegooid moeten worden geplaatst. Via een speciale houten plaat, in de hoek van negentig graden, die rond gesneden is moet men dan proberen de sjoelstenen in de gaten te krijgen. Ook zijn er hoc- keymidgetgolfbanen. Met een hockey- stick moet men dan het balletje in het gaatje proberen te krijgen. Aan de ouders is ook gedacht, er zijn speciale hoeken ingericht, waar de ouders, onder het genot van een drankje, kunnen zitten, terwijl de kinderen aan het ravotten zijn. Naast de voorzieningen voor de kinderen is er ook een bedrijfspresentatie waar de ouders hun gang kunnen gaan. Ruim twintig ondernemingen verlenen hun medewerking. Daartoe behoren Flakkee- se ondernemers, maar ook landelijke bedrijven zijn van de partij. Leen Jord aan vond het een unieke samenwerking. Dankzij de bedrijven wordt het mogelijk Speelstad Middelhamis te organiseren. "Geven voor de jeugd met de steun van bedrijven", zei Leen Jordaan. Hij ziet dan ook niets liever dan dat de kinderen èn de ouders een zeer prettige dag heb ben. De sporthal van de Staver is helemaal ingericht met speeltoestellen voor de kinderen Lokaal, Reuma Patiëntenvereniging Goeree-Overflakkee, Rotterdamsche Tramweg Maatschappij (R.T.M.), de Rooms-Katholieke Martinuskapel, Sportvereniging "de Kriekel", Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheek, de VVV, voetbalverening "de Putter", de Vereniging van Amateur Archeologen "de Motte", Woord en Daad en kleindie- renvereniging "Nut en Genoegen". OUDDORP - Op het strand van Oud dorp is dinsdagmiddag om ongeveer 16.00 uur een dolfijn aangespoeld. Het dier was inmiddels al dood. Om half zeven 's avonds werd de dolfijn opge haald door medewerkers van het natuur kundig museum in Leiden. Goeree-Overflakkee B. V. Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34, 3241 AA AAiddelharnis Tel, (0187)48 2606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1