,^p^, Basisschool in Ooitgensplaat eindelijk opgeknapt ■ssa afö Het is weer zo ver! ^^s^t^!5!S3^> Fiets "geleend" Zuiveringsschap organiseert fotowedstrijd 'Water en Recreatie' Veel wind bij eerste agrarische fietstocht Beiaardconcert te Goedereede Dronlien vrouw negeert rijverbod Orgelconcert in de St. Catharijnekerk "De Regenboog" geschilderd met alle kleuren van de regenboog Opbrengst verkoping Afgestudeerd als arts AM MINNAARD ^^^^VASTGOED OPHALEN OUD PAPIER Twee broeken van waslijn gestolen 71e Jaargang DINSDAG 21 JULI 1998 No. 6722 POSTBUS 8 - 3240 AA MIDDELHARNIS Redaktie en administratie: Langeweg 13, Sommelsdijk. Tel. (0187) 471020. Hoofdredakteur: A. J. Grinwis, tel. (0187) 48 33 92. FAX (0187) 48 57 36 CHR. STREEKBLAD OP GEREFORMEERDE GRONDSLAG VOOR DE ZUID-HOLLANDSE EN ZEEUWSE EILANDEN Verschijnt tweemaal per week: dinsdag- en vrijdagavond KWARTAALABONNEMENT 15,00 JAARABONNEMENT 58,- Advertentieprijs 41 cent per inm; bij kontrakt speciaal tarief. Giro 167930- Bank: Rabo Middelhamis, rek.no. 34.20.01.108 Op zaterdag 25 juli is er weer de jaarlijkse rommelmarkt bij de bloemenkassen van de fam. Grin wis. De rommelmarkt zal geopend worden door een verrassend geluid dat u precies om 9 uur kunt horen. Om 17 uur hopen wij dat alles op is, want dan sluit de rommelmarkt. Hij is dit jaar weer georganiseerd door de fam. Grinwis. Deze negen de keer is de opbrengst voor de speciale jubileumactie van Woord Daad, 'Geef om Haïti'. Woord en Daad viert een jubileum, omdat ze 25 jaar bestaan. Woord Daad heeft een jubileumfonds opgericht en alle giften zijn bestemd voor projecten op Haïti. Wij zullen u vertellen wat deze projecten inhouden. Eén van deze projecten gaat over het onderwijs. Ze willen de leerlingen graag de kans geven om door te leren. Maar zoals u misschien wel weet zijn de kos ten daarvoor erg hoog. Een ander groot probleem is dat kinderen vaak jong ster ven. Dit komt doordat ze teveel eenzijdig voedsel krijgen, waardoor ze ziek wor den. Als wij er niets aan doen overleven ze dit niet. Woord Daad heeft voedingsposten opgericht, waar de moeders voorlichting krijgen over de verzorging van hun kin deren. Ook worden de kinderen ingeënt tegen ziektes. Daar zijn artsen en ver pleegkundigen voor nodig. Dit kost ook geld. Het probleem is dat er nog maar vier posten zijn. U begrijpt wel dat dat veel te weinig is. Want een moeder heeft misschien al uren gelopen om de kliniek te bereiken, terwijl de hulp voor het kind dat ze in haar armen draagt, toch te laat komt. Ook probeert Woord Daad te helpen bij de watervoorziening, door pompen te bouwen, en een betere werk gelegenheid, door ze een kans te geven om een eigen handeltje of bedrijf te star ten. U kunt ons helpen door zaterdag 1 jul: op de rommelmarkt te zijn. U kunt snuffelen bij de tafels met de tweede hands artikelen. De lekkere trek kunt u stillen met de versgebakken oliebollen, ouddürpse wafels, vis, koffie met cake, pannenkoeken, een ijsje of een lekker bakje patat. Voor de jeugd is er een bal lentent en ook kunnen ze enveloppen trekken en daarmee een prijs winnen. Voor de allerkleinsten is er de originele grabbelton. Er is ook een aparte stand in gericht met creatieve artikelen. NIEUW is de veiling van waardevolle artikelen uit de tweedehands spullen. Deze veiling begint om 13.30 uur. Des te hoger u biedt des te meer hulp voor Haïti! Door uw komst kunt u helpen aan een betere toekomst voor Haïti! Tot ziens op zaterdag 25 juli a.s. tussen 9 en 17 uur aan de Dijkstelweg 28 te Ouddorp. SOMMELSDIJK- Afgelopen donderdag morgen zag een 45-jarige man tot zijn ver bazing dat zijn eigen fiets door twee jon gemannen voor zijn neus werd meegeno men. De fiets stond op de Kaai en werd door de twee meegenomen in de richting van de Dorpsweg. Gelukkig voor de man waren er enkele surveillerende politie mensen in de buurt, die onmiddelijk met hem naar de Dorpsweg reden. Hier zag de man de dieven op zijn fiets rijden. De poli tie hield de twee Rotterdammers, 20 en 25 jaar oud, aan. Tegenover de politie ver klaarden zij dat ze de fiets alleen even had den "geleend". Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden 'Water en Recreatie'. Rond dit thema organiseert het Zuiveringsschap Hol landse Eilanden en Waarden dit jaar weer een fotowedstrijd. Doel is belang stelling te wekken voor het watermilieu. De prijsuitreiking vindt plaats in het voorjaar van 1999. De beste foto's wor den onder meer geplaatst in het Jaar verslag van het zuiveringsschap over 1998. Al enige jaren organiseert het zuiverings schap een fotowedstrijd over diverse on derwerpen die met water te maken heb ben. De belangstelling voor deelname was vorig jaar erg groot. Dit succes heeft het zuiveringsschap doen besluiten om ook in 1998 door te gaan. Thema Dit jaar is gekozen voor het thema 'Water en Recreatie'. Fotografen worden uitge daagd om iets van de vreugde die mensen in, op of rond het water kunnen beleven tot uitdrukking te brengen. Zo kunnen onder meer vormen van waterrecreatie als onderwerp dienen, zoals hengelsport, zwemmen, surfen, duiken, modelboten, enzovoorts. Een deskundige jury beoordeelt de inge zonden foto's op thema, op creativiteit en op technische kwaliteit. De jury bestaat uit ir. C. van der Burgt, adviseur grondver werving van Stichting het Zuidhollands Landschap, M. de Regt, docent vormge ving aan de Ichthus Hogeschool in Rot terdam en drs. H. Boeyen, hydrobioloog bij het Zuiveringsschap Hollandse Eilan den en Waarden. Grenzen gebied Ingezonden foto's moeten zijn gemaakt binnen de dijken van de eilanden en de waarden die behoren tot het verzorgings gebied van het zuiveringsschap: IJssel- monde (waaronder dus ook Rotterdam- Zuid), Rozenburg, het Eiland van Dor drecht, de Hoeksche Waard, Voome-Put- ten, Goeree-Overflakkee, de Krimpener- waard, de Alblasserwaard en de Vijfhee- renlanden. In dit gebied heeft het zuive ringsschap de zorg voor de kwaliteit van het water in singels, sloten, plassen en meren. Dit betekent dat foto's die buiten dijks op de grote rivieren of aan de kust zijn gemaakt buiten de prijzen vallen. Om misverstanden te voorkomen is het handig om op de foto aan te geven waar deze gemaakt is. Jury De inzending - voorzien van goede ver pakking - moet vóór 1 februari 1999 bin nen zijn bij Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden, Postbus 469, 3300 AL Dordrecht onder vermelding van 'foto wedstrijd'. Daarbij dient duidelijk naam, adres en woonplaats te zijn aangegeven van de deelnemer. Het zuiveringsschap stelt zich niet aan sprakelijk voor beschadigingen of zoekra ken van materiaal bij verzending. De win naars krijgen in het voorjaar van 1999 schriftelijk bericht. Prijzen De eerste prijs bestaat uit een professio nele veldkijker. Als tweede en derde prijs is gekozen voor een diaprojector en een diaviewer. Desgewenst kan worden geko zen voor cadeaubonnen van gelijke waar de. Fotografen die voor de vierde tot en met de tiende prijs in aanmerking komen ontvangen een cadeaubon. De prijzen worden in de eerste helft van 1999 uitge reikt. Spelregels De spelregels zijn verder: maximaal 5 kleurenfoto's per deelne mer; beroepsfotografen zijn van deelname uitgesloten; foto's moeten zijn gemaakt binnen de dijken van de Hollandse eilanden en waarden (zie hierboven onder kopje 'grenzen gebied'); over de uitslag is geen correspondentie mogelijk; het zuiveringsschap krijgt het recht de ingezonden foto's kosteloos te repro duceren en te publiceren met naams vermelding van de fotograaf Winnaars 1997 Het thema van de fotowedstrijd van 1997 was 'Kleur en Water'. De winnaars waren; - de heren N. Blokland, Hardinxveld- Giessendam (Ie prijs); - de heer W. Klerk, Lekkerkerk (2e prijs); - de heer B. van Dijk, Dordrecht (3e prijs). De fotografen die voor de vierde tot en met de tiende prijs in aanmerking kwamen zijn: - mevrouw J. Oosterom, Oud-Beijer- land; - mevrouw A. Gouijn, Dordrecht; - de heer S. Tukker, Giessen-Oudekerk; - de heer S. Sheermahomed, Rotterdam; - de heer W. van der Jagt, Brielle; - de heer J. A. Bax, Dordrecht; - mevrouw M. C. van der Linden-Broek- huizen. Heerjansdam. NIEUWE- TONGE- Zaterdag 18 juli jl. werd er voor het eerst een agrarische fiets tocht van Goeree-Overflakkee gehouden. Er was voldoende belangstelling, ruim honderd enthousiaste deelnemers waren aanwezig bij de start. Het weer zat niet echt mee. Het was winderig en bewolkt. De fietsers moesten flink doortrappen met windkracht 6. De heer P. van de Valk gaf zaterdagochtend het startsein voor deze fietspuzzeltocht, georganiseerd door de P.R. commissie Landbouw Goeree-Over flakkee. Tijdens de tocht, die dertig kilo meter lang was, kon men zeven agrarische bedrijven bezoeken. De zeven bedrijven waren zeer variërend. Zo was er een ecologisch geitenbedrijf, een asperge - en aardbeienteler (tevens witloftrekker), een bloemenkas waar fre- sia's in werden gekweekt, een trostoma- tenkweker, een melkveehouderij, een boerencamping en een pluimveebedrijf De ondernemers gaven op de bedrijven veel informatie over de teelt - en/of kweekmethodes. Ook kreeg men informa tie via de zogenaamde gewasinformatie borden, die alle acht langs de fietsroute stonden. Deze borden zijn recentelijk geplaatst en zijn gesponsord door het agrarische bedrijfsleven. Ondanks dat de deelnemers tijdens de fietstocht verrast werden door een pittige regenbui, was de dag voor velen een gezellige, maar vooral leerzame dag. Een hartelijk dankwoord aan alle gastvrije bedrijven, sponsors en medewerkers is daarom dan ook zeer zeker op zijn plaats. op zaterdag 25 juli 1998 van 16.00 tot 17.00 uur door Loek Boogert, beiaardier van Voorburg Programma: 1Doen Daphne d'over schoone Maeght Jacob van Eyck 2. Violon-suite naar het Franse volkslied je 'Et zon mon violon', Liesbeth Jans- sens. 3. 't Engels Malsims, Jacob van Eyck e.a. 4. Oud-Hollandse boerendansen, W. F. Siep. 5. Flevoland Suite, Joop Stokkermans. 6. Kemp's jig, anoniem. 7. Improvisaties over volksliedjes. De nrs. 1 t/m 8 zijn gepubliceerd in de bundel 'Munsterse Vredeklokken 1648- 1998' verzorgd door Heleen van der Weel. Loek Boogert is historicus. Daarnaast kreeg hij een beiaardopleiding van de toenmalige Haagse stadsbeiaardier Henk Herzog en studeerde vervolgens aan de Kon. Beiaardschool 'Jef Denijn' te Me- chelen waarbij in 1982 het 'Einddiploma met Onderscheiding' behaalde. Hij is bei aardier van Voorburg, samen met Heleen van der Weel beiaardier van het Vredes paleis in Den Haag en adjunct-beiaardier van Delft. Sinds 1988 bespeelt hij ieder jaar in de maand augustus de beiaard van het Koninklijk Paleis in Amsterdam. Se dert 1990 is hij President van de Beiaard Wereld-Federatie. BRIELLE - Het concert op maandag avond 27 juli a.s. in de St. Catharijnekerk van Brielle wordt verzorgd door de orga- niste Petra Veenswijk uit Delft. Zij is daar verbonden als dirigente/organiste van de Maria van Jessekerk. Haar opleiding volgde zij aan het Rotter dams Conservatorium en daarna in Parijs aan het Conservatoire National en de Schola Cantorum. Zij geeft jaarlijks een groot aantal concerten in binnen- en bui tenland. Op 27 juli a.s. zal zij van haar kunnen laten horen op het hoofdorgel van de St. Catha rijnekerk. Petra Veenswijk zal dan o.a. werken uitvoeren van Sweelinck, Buxte- hude. Bach, Bonnet en Langlais. Dit concert, georganiseerd door de Cultu rele Commissie St. Catharijne, begint om 20.15 uur. Toegang ƒ7,50 incl. koffie. Vooraf wordt het carillon bespeeld door de beiaardier David Huusbergen. OUDDORP Het opgeknapte gebouw van "De Regenboog" staat er weer als nieuw bij OOLTGENSPLAAT- Wie nu de school binnenstapt komt alle kleuren van de regenboog tegen. De openba re basisschool "de Regenboog" is opgeknapt. De school heeft een ware metamorfose ondergaan. Van een school met saaie kleuren is het nu een fleurige, kleurrijke school geworden. Zowel binnen als buiten is de school geverfd. Het achterstallig onderhoud is niet achters tallig meer. Nieuw meubilair is aangeschaft. En niet te vergeten: alie leermiddelen stroken weer helemaal met de tijd waarin we leven. Ook zijn er dossiers van iede re leerling aangelegd. Daarin kan heel makkelijk de vorderingen van de leerlingen worden bijgehouden, en waar nodig worden bijgespijkerd. De tuin werd opge knapt en ga zo maar door: "De Regenboog" is als nieuw. Dankzij de hulp van de vele ouders was dit nooit mogelijk geweest. Zij waren degenen die al het werk verrichtten. Zaterdag 18 juli was de feestelijke opening van de school, die inmiddels al 10 jaar bestaat. Een opening, omdat de school tien jaar geleden helemaal geen officiële opening had gehad. De ope ningshandeling werd verricht door mevrouw M.L. Geerts-Quis- pel, oud-lerares en vrouw van de oud-directeur van de school, een legende in Ooitgensplaat. Daarin werd zij bijgestaan door wethouder Rob Maliepaard. Met hem samen lukte het haar het papier weg te scheuren. Samen met het toepasselijke logo, een regenboog, kwamen de letters "de Regenboog" te voorschijn. De vernieuwde school was dan eindelijk geopend. Problemen Het ging al een flinke tijd slecht met de openbare basisschool "de Regenboog" De school kreeg een slechte naam, het aantal leerlingen daalde. Het ging zelfs zo ver dat dhr. Bergsma één van de leraren van de school, zijn eigen kinderen van school haalde. Op een gegeven moment waren er nog maar 42 leerlin gen, waarvan nul leerlingen voor groep 1. "Gelukkig mochten ze op de één of andere manier er drie procent bijtrekken, waar door men op het getal van 44 kwam, want anders hadden ze niet eens door gemogen", vertelt wethouder Maliepaard. In zijn toe spraak kwam een eindeloze rij aan namen langs die hij moest bedanken. Daar toe behoorden vooral alle ouders. Naast de opknapwerkzaamheden, die ruim een jaar in beslag namen, werden zij ook bedankt voor de vele ritten die zij voor de kinderen verzorgden, als deze naar evenementen moesten. Zijn woord van dank ging ook uit naar de kunstenares, die het kleurenpalet ontwierp. De schoolleiding vond het eerst wel een beetje vreemd, maar accepteerde het toch. Het resultaat valt dan ook niet tegen, de schoolleiding vindt het schitterend. Als laatste bedankte hij een gehandicapte medewerkster, het meest emotionele moment van Wethouder Rob Maliepaard en mevr. Ceerts vlak na de openingshandeling de dag. Ze barstte in snikken uit. Zij was ook een tijd verbonden geweest aan de school. Nu, echter, mag zij niet meer werken op de school. "Soms gaan regels boven de mens", aldus wethouder Maliepaard. Hij overhandigde haar een knalgele koffer en een ander presentje. OdES Het grappigste moment van de dag was toen dhr. Bergsma aan zijn toespraak toekwam. Deze toespraak bestond enkel en alleen uit odes. Zo was er een ode aan de ouders, aan de kinderen en aan de medewerkers. Er was er ook een ode aan de inspecteur. Deze ode was tekenend voor de situatie. Vroeger had de inspec teur altijd aanmerkingen op de school. Toen hij laatst op de school was, was hij alleen maar lovend. De nieuwe school is een goede school geworden. De kinderen kunnen eindelijk met ple zier naar school gaan. De door het zendingswinkeltje van mevr. Jansen gehouden verkoping heeft opge bracht 3.342,25. Allen die er aan mee gewerkt hebben, hartelijk dank. MIDDELHARNIS - Een 29-jarige vrouw uit Rotterdam is afgelopen zondag op de Langeweg twee keer aangehouden. De eerste keer was rond half negen 's avonds. Zij reed toen onder invloed van alcohol. Echter, een ademtest werkte niet, waar door een bloedproef afgenomen moest worden. De vrouw kreeg een rijverbod. Toen zij om tien over tien weg mocht, i ging zij in haar autozitten en reed, ondanks het rijverbod, weg. Na een korte achtervolging werd de vrouw andermaal aangehouden. Ze verzette zich hier tegen. Een passagier werd zo kwaad dat hij de achterruit van de auto vernielde. De Rot terdamse verdedigde zich zo fel dat één van de politiemensen aan de knie gewond raakte. Hij diende zich onder doktersbe handeling te stellen. Uiteindelijk lukte de De heer P. J. Tanis uit Ouddorp is afge studeerd als arts aan de faculteit der ge neeskunde en gezondheidswetenschap pen van de Erasmus Universiteit Rotter dam. De plechtigheid met het afleggen van de eed van Hippocrates en het in ont vangst nemen van de artsenbul vond plaats op 17 juli jl. Hij zal gaan werken als arts-assistent chirurgie in het IJsselland ziekenhuis. Goeree-Overflakkee B.V. MELISSANT Woensdag 22 juli wordt vanaf 18.00 uur het oud papier weer opgehaald door de vrijwilligers van de Hervormde gemeente. politie de vrouw onder controle te krijgen en na opgemaakt procesverbaal kon zij worden heengezonden. OUDDORP- Van een 65-jarige man uit Gouda zijn twee broeken van de waslijn gestolen. Hij had deze op aan een rek van een vakantiehuisje aan de Oude Nieuwe- landseweg te Ouddorp te drogen gehan gen. Enige tijd later waren tot zijn schrik de beide broeken van de waslijn verdwc- VOOR BEELD EN GELUID FOTO - VIDEO - STUnO - REPORTAOE - FOTOORAHE cm CD CD nn cj C3 czi en cj czi en cj OUDDOffP- W»$i3trtat 3S- Tahhon (0187) 661612/Fmm 6M734 RENESSe-Prinahop-HogaBKm 172~TaMoon (0111) 462400 Voor de koop of verkoop van uw woning Doetinchemsestraat 32-34,3241 AA Middelhamis Tel. (0187) 482606

Eilanden-nieuws. Christelijk streekblad op gereformeerde grondslag | 1998 | | pagina 1